Tiems, kurie turėjo galimybę pažvelgti į mano virtualiojo privataus tinklo (VPN) straipsnius ir apžvalgas, apimančius viršutinius VPN, tokius kaip „ExpressVPN“, „NordVPN“ ir „TorGuard“, esu tikras, kad galbūt pastebėjote, kad mano VPN naudojimo maršrutizatoriuose apimtis geriausiu atveju buvo dėmėta..

VPN paprastai būna su ribotu skaičiumi vienu metu veikiančių jungčių, taigi, jei jūs galite tai įdiegti savo maršrutizatoriuje ir apimti kelis įrenginius, kodėl gi ne, taip? Deja, kaip ir viskas, kas atrodo per daug gerai, kad gyvenime būtų tiesa, taip ir ši teorija.

Pažvelkime, kodėl maršrutizatoriai paprastai sukuria baisius VPN kanalus.

Šifravimas reikalauja reikšmingų sistemos išteklių

Pagrindinė priežastis, kodėl dauguma mūsų žvelgia į VPT, yra privačios veiklos, susijusios su internetu, laikymasis. VPT tai daro padėdami mums sukurti saugų tunelį tarp savo įrenginio ir saugaus serverio. Tai taip pat užšifruoja tame tunelyje tekančius duomenis, kad jis būtų saugus.

Šifravimo procesas yra būtent pagrindinis dalykas, dėl kurio maršrutizatorių VPT tampa tokia bloga idėja.

Šiandien dauguma VPT vartotojų pasirenka „OpenVPN“, nes tai siūlo geriausią turimo saugumo ir greičio derinį. Jis yra saugesnis nei pasenęs PPTP protokolas ir didžiąja dalimi spartesnis nei „IPSec“.

Deja, kūrėjai dar nepadarė „OpenVPN“ keičiamo dydžio protokolo. Tai reiškia, kad jis yra labai išskirtinio pobūdžio, nes negali naudotis daugiasriegiais procesoriais. Pvz., Jei jūsų kompiuteris ar maršrutizatorius teigia, kad naudoja keturių branduolių 1,5 GHz procesorių, „OpenVPN“ tokiu greičiu gali paleisti tik vieną branduolį.

Pažvelkime į tai į 256 bitų šifravimą.

256 bitų šifravimas reiškia, kad kiekvienas jūsų kompiuterio duomenų botas yra užšifruojamas „raktu“, kurį sudaro 256 dvejetainiai failai (1 arba 0). Štai kodėl asmeniniam kompiuteriui ar maršrutizatoriui reikalinga nemaža apdorojimo galia, kad būtų galima tvarkyti VPN šifravimą.

Maršrutizatoriai yra daug mažiau galingi nei kompiuteriai

Šifravimas užima sistemos išteklius, nes jūs iš esmės naudojate kompiuterį, kad koduotų ir iššifruotų neapdorotus duomenis. Vidutinis jūsų kompiuterio procesoriaus greitis šiandien svyruoja nuo 2,4 GHz iki 3,4 GHz ir jame yra nuo 4 GB iki 16 GB laisvosios kreipties atminties (RAM)..

Kita vertus, vidutinio vartotojui tinkamo maršrutizatoriaus yra bet kas, kas yra tarp 600MHz ir 1GHz procesoriaus su 128MB iki 256MB atmintimi..

Leiskite parodyti jums, ką turiu omenyje naudodamasi ASUS RT-AC1300UHP belaidžiu kelvedžiu.

Kai „TorGuard“ VPN klientas veikia mano „Windows 10“ nešiojamajame kompiuteryje, aš galiu pasiekti savo maksimalų IPT greitį – 50 MB / s..

„TorGuard“ VPN greičio testas

Vykdydamas tą patį protokolą savo maršrutizatoriuje, mane sumažina iki 13–15 Mb / s. Pažvelgę ​​į žemiau pateiktą vaizdą, pastebėsite, kad net ir pasiekus tokį greitį, vienas iš mano maršrutizatoriaus procesorių veikia daugiau nei 80%.

Procesoriaus VPN greičio testas

Norėdamas tik žinoti, kad tai sukelia ne „TorGuard“, aš taip pat išbandžiau tą patį „ExpressVPN“ ir „NordVPN“ testus, kurie man taip pat lėtino maršrutizatoriaus greitį;

„ExpressVPN“ greičio testas

* „ExpressVPN“ veikimas maršrutizatoriuje

„NordVPN“ greičio testas

* „NordVPN“ pasirodymas maršrutizatoriuje

Kaip nustatyti VPN maršrutizatoriuje

Pats VPN nustatymo maršrutizatoriuose procesas priklauso nuo maršrutizatoriaus programinės įrangos. Tačiau tai gana neskausmingas procesas, paprastai atliekantis tik keletą žingsnių. Daugelis VPT teikėjų turės išsamų vadovą, kaip tai padaryti.

Norėdami parodyti jums, koks yra lengvas procesas, leiskite man parodyti, kaip aš nustatiau „ExpressVPN“ savo „ASUS AC1300UHP“.

1 veiksmas: konfigūracijos įrenginio pasirinkimas

Kai prisiregistruosite naudoti „ExpressVPN“, galėsite patekti į sąrankos puslapį, kuriame galėsite pasirinkti norimą konfigūruoti įrenginį, kad gautumėte išsamias instrukcijas. Mano atveju pasirinkau „ASUS (įskaitant Merlin)“. „Merlin“ yra trečiosios šalies programinė įranga, skirta ASUS maršrutizatoriams, tačiau sąrankos procesas veikia taip pat, kaip ir naudojant standartinę ASUSWRT programinę įrangą..

Kai pasirinksite maršrutizatorių, labai rekomenduoju pasirinkti nustatyti „OpenVPN“. „OpenVPN“ siūlo geriausią pasiekiamo greičio ir saugumo derinį.

Konfigūravimo įrenginio pasirinkimas

2 veiksmas: „OpenVPN“ konfigūracija

Spustelėjus „Konfigūruoti OpenVPN“, jums bus parodyti du langeliai, kuriuose yra vartotojo vardas ir slaptažodis. Žemiau bus keli išskleidžiamieji meniu, kuriuose pateikiami pagrindiniai regionai, iš kurių galite pasirinkti VPN serverio vietą. Pasirinkite vieną ir spustelėkite norimą konfigūracijos failą. Įrašykite .ovpn failą į vietą, kurią galite atsiminti.

„OpenVPN“ konfigūracija

3 veiksmas: prisijunkite prie maršrutizatoriaus

Atidarykite interneto naršyklę ir eikite į savo maršrutizatoriaus prisijungimo puslapį. ASUS maršrutizatoriams tai dažniausiai yra 192.168.1.1. Kai prisijungiate prie savo maršrutizatoriaus, kairiajame meniu juostoje spustelėkite „VPN“

Maršrutizatoriaus prisijungimas

4 veiksmas: pridėkite naują profilį

VPN puslapyje pasirinkite skirtuką „VPN klientas“, tada spustelėkite „Pridėti profilį“.

Pridedamas naujas profilis

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me