Для тих, хто мав можливість подивитися мої статті та огляди віртуальної приватної мережі (VPN), що стосуються вершин VPN, таких як ExpressVPN, NordVPN та TorGuard, я впевнений, що ви, можливо, помітили, що моє покриття використання VPN на маршрутизаторах було кращим..

VPN зазвичай постачаються з обмеженою кількістю одночасних з’єднань, тому, якщо ви можете реалізувати його на маршрутизаторі та охопити декілька пристроїв, чому б ні, правда? На жаль, як і у всьому, що здається занадто хорошим, щоб бути правдою в житті, так і ця теорія.

Давайте розглянемо, чому маршрутизатори зазвичай роблять жахливі VPN-канали.

Шифрування вимагає значних ресурсів системи

Основна причина, з якою більшість із нас дивиться на VPN, – це збереження приватної діяльності в Інтернеті. VPN роблять це, допомагаючи нам створити захищений тунель між нашим пристроєм та захищеним сервером. Він також шифрує дані, що надходять у тунель, щоб захистити їх.

Процес шифрування – це саме головне, що робить VPN на маршрутизаторах такою поганою ідеєю.

Більшість користувачів VPN сьогодні вибирають OpenVPN, оскільки він пропонує найкраще поєднання безпеки та швидкості. Це більш безпечно, ніж значно застарілий протокол PPTP і здебільшого швидше, ніж IPSec.

На жаль, розробники ще не зробили OpenVPN масштабованим протоколом. Це означає, що він має особливий характер, не маючи можливості використовувати багатопотокові процесори. Наприклад, якщо ваш комп’ютер або маршрутизатор претендують на запуск чотирьохядерного процесора 1,5 ГГц, OpenVPN може запускати лише одне ядро ​​з такою швидкістю.

Щоб поставити це в перспективу, розглянемо 256-бітове шифрування.

256-бітове шифрування означає, що кожен бот даних, що виходять з вашого комп’ютера, шифрується “ключем”, що складається з 256 двійкових файлів (1s або 0s). Ось чому ПК або маршрутизатор потребує значної потужності для обробки шифрування VPN.

Маршрутизатори набагато менш потужні, ніж ПК

Шифрування займає системні ресурси, оскільки ви в основному використовуєте комп’ютер для кодування та декодування необроблених даних. Ваша середня швидкість роботи процесора сьогодні становить від 2,4 ГГц до 3,4 ГГц і обладнана від 4 Гб до 16 ГБ оперативної пам’яті (RAM).

З іншого боку, середньостатистичний маршрутизатор споживача оснащений будь-чим між процесором від 600 МГц до 1 ГГц із 128 МБ до 256 МБ пам’яті.

Дозвольте мені показати, що я маю на увазі, використовуючи свій досвід роботи з бездротовим маршрутизатором ASUS RT-AC1300UHP.

Коли клієнт TorGuard VPN працює на моєму ноутбуці Windows 10, я можу досягти максимальної швидкості 50 Мбіт / с, дозволеної ISP..

Тест швидкості TorGuard VPN

Запуск того ж протоколу на моєму маршрутизаторі, однак, знижує мене до рівня 13-15 Мбіт / с. Подивившись на зображення нижче, ви помітите, що навіть для досягнення цієї швидкості один з процесорів мого маршрутизатора працює з потужністю понад 80%.

Тест швидкості VPN процесора

Щоб повідомити вам, що це не викликано TorGuard, я також провів той самий тест для ExpressVPN та NordVPN, який аналогічно дав мені повільні швидкості руху через маршрутизатор;

Тест швидкості ExpressVPN

* Продуктивність ExpressVPN на маршрутизаторі

Тест на швидкість NordVPN

* Продуктивність NordVPN на маршрутизаторі

Як налаштувати VPN на маршрутизаторі

Сам процес налаштування VPN на маршрутизаторах залежить від прошивки маршрутизатора. Однак це відносно безболісний процес і зазвичай займає всього кілька кроків. Більшість постачальників VPN матимуть покрокове керівництво, як це зробити.

Щоб показати вам, наскільки простий процес, дозвольте мені показати вам, як я налаштував ExpressVPN на своєму ASUS AC1300UHP.

Крок 1: Вибір пристрою для конфігурації

Після реєстрації в ExpressVPN ви отримаєте доступ до сторінки налаштування, де ви зможете вибрати пристрій, який ви хочете налаштувати, для отримання детальних інструкцій. У моєму випадку я вибрав “ASUS (включаючи Merlin)”. Merlin – стороннє програмне забезпечення для маршрутизаторів ASUS, але процес налаштування працює так само, як і зі стандартною прошивкою ASUSWRT.

Після того, як ви обрали свій маршрутизатор, я настійно рекомендую вибрати налаштування OpenVPN. OpenVPN пропонує найкращу комбінацію швидкості та безпеки.

Вибір пристрою для налаштування

Крок 2: Конфігурація OpenVPN

Після натискання кнопки “Налаштувати OpenVPN” з’являться два поля з ім’ям користувача та паролем. Нижче буде декілька випадаючих меню з переліком основних регіонів, з яких можна вибрати місце розташування сервера VPN. Виберіть його та натисніть потрібний файл конфігурації. Збережіть файл .ovpn у місці, яке ви можете запам’ятати.

Конфігурація OpenVPN

Крок 3: Увійдіть до маршрутизатора

Відкрийте веб-переглядач та перейдіть на сторінку входу до маршрутизатора. Для маршрутизаторів ASUS це зазвичай 192.168.1.1. Після входу в маршрутизатор в лівій панелі меню натисніть “VPN”

Вхід на маршрутизатор

Крок 4: Додайте новий профіль

На сторінці VPN виберіть вкладку “Клієнт VPN” та натисніть “Додати профіль”

Додавання нового профілю

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me