Tiem, kam ir bijusi iespēja aplūkot manus virtuālā privātā tīkla (VPN) rakstus un pārskatus, kas attiecas uz tādiem top VPN kā ExpressVPN, NordVPN un TorGuard, esmu pārliecināts, ka, iespējams, esat pamanījis, ka mans pārklājums par VPN izmantošanu maršrutētājos labākajā gadījumā ir plankumains.

VPN parasti nāk ar ierobežotu skaitu vienlaicīgu savienojumu, tāpēc, ja jūs to varat ieviest savā maršrutētājā un aptvert vairākas ierīces, kāpēc gan ne, vai ne? Diemžēl tāpat kā ar visu, kas šķiet pārāk labs, lai dzīvē būtu patiesība, tāpat notiek ar šo teoriju.

Apskatīsim, kāpēc maršrutētāji parasti veido briesmīgas VPN kanālus.

Šifrēšana prasa nozīmīgus sistēmas resursus

Galvenais iemesls, kāpēc vairums no mums raugās uz VPN, ir privāto darbību, kas saistītas ar internetu. VPN to dara, palīdzot mums izveidot drošu tuneli starp mūsu ierīci un drošo serveri. Tas arī šifrē datus, kas plūst tajā tunelī, lai tas būtu drošībā.

Šifrēšanas process ir tieši tas, kas padara VPN maršrutētājos par tik sliktu ideju.

Lielākā daļa VPN lietotāju šodien izvēlas OpenVPN, jo tas piedāvā vislabāko pieejamo drošības un ātruma kombināciju. Tas ir drošāks nekā novecojušais PPTP protokols un lielākoties ātrāk nekā IPSec.

Diemžēl izstrādātāji vēl nav padarījuši OpenVPN par mērogojamu protokolu. Tas nozīmē, ka tam ir ļoti atšķirīgs raksturs, jo tas nevar izmantot procesorus ar vairākiem pavedieniem. Piemēram, ja jūsu dators vai maršrutētājs apgalvo, ka darbojas četrkodolu 1,5 GHz procesors, OpenVPN ar tādu ātrumu var darbināt tikai vienu kodolu..

Lai to aplūkotu, apskatīsim 256 bitu šifrēšanu.

256 bitu šifrēšana nozīmē, ka katrs datu kopums, kas iznāk no jūsu datora, tiek šifrēts ar “atslēgu”, ko veido 256 bināri faili (1 s vai 0 s). Tāpēc personālajam datoram vai maršrutētājam ir nepieciešama ievērojama apstrādes jauda, ​​lai apstrādātu VPN šifrēšanu.

Maršrutētāji ir daudz mazāk jaudīgi nekā personālie datori

Šifrēšana prasa sistēmas resursus, jo jūs galvenokārt izmantojat datoru, lai kodētu un dekodētu neapstrādātus datus. Vidējais datora procesora ātrums šodien svārstās no 2,4 GHz līdz 3,4 GHz un ir aprīkots ar brīvpiekļuves atmiņu (RAM) no 4 GB līdz 16 GB..

No otras puses, vidusmēra patērētāja klases maršrutētājs ir aprīkots ar jebko, kas ir no 600MHz līdz 1GHz procesoram ar 128MB līdz 256MB atmiņu.

Ļaujiet man parādīt, ko es domāju, izmantojot savu pieredzi ar ASUS RT-AC1300UHP bezvadu maršrutētāju.

Tā kā TorGuard VPN klients darbojas manā Windows 10 klēpjdatorā, es varu sasniegt gandrīz maksimālo ISP atļauto ātrumu – 50Mbps..

TorGuard VPN ātruma pārbaude

Tā paša protokola palaišana manā maršrutētājā tomēr samazina ātrumu līdz 13–15 Mb / s. Aplūkojot zemāk redzamo attēlu, jūs pamanīsit, ka pat šī ātruma sasniegšanai viens no mana maršrutētāja procesoriem darbojas ar jaudu virs 80%.

Procesora VPN ātruma pārbaude

Tikai tāpēc, lai jūs zināt, ka to neizraisa TorGuard, es arī izturēju to pašu testu ExpressVPN un NordVPN, kas man arī ļāva lēnām pārsniegt manu maršrutētāju;

ExpressVPN ātruma pārbaude

* ExpressVPN veiktspēja maršrutētājā

NordVPN ātruma pārbaude

* NordVPN veiktspēja maršrutētājā

Kā iestatīt VPN maršrutētājā

Pats VPN iestatīšanas process maršrutētājos ir atkarīgs no maršrutētāja programmaparatūras. Tomēr tas ir salīdzinoši nesāpīgs process un parasti notiek tikai dažas darbības. Lielākajai daļai VPN pakalpojumu sniedzēju būs soli pa solim, kā to izdarīt.

Lai parādītu jums, cik process ir vienkāršs, ļaujiet man parādīt, kā iestatīt ExpressVPN manā ASUS AC1300UHP.

1. solis: konfigurācijas ierīces izvēle

Kad jūs reģistrēsities ExpressVPN, varēsit piekļūt iestatīšanas lapai, kurā detalizētiem norādījumiem varat atlasīt ierīci, kuru vēlaties konfigurēt. Manā gadījumā es izvēlējos “ASUS (ieskaitot Merlin)”. Merlin ir ASUS maršrutētāju trešās puses programmaparatūra, taču iestatīšanas process darbojas tāpat kā ar parasto ASUSWRT programmaparatūru..

Kad esat izvēlējies savu maršrutētāju, es ļoti iesakām izvēlēties iestatīt OpenVPN. OpenVPN piedāvā labāko pieejamo ātruma un drošības kombināciju.

Konfigurējamās ierīces atlasīšana

2. solis: OpenVPN konfigurēšana

Kad esat noklikšķinājis uz “Konfigurēt OpenVPN”, jums tiks parādīti divi lodziņi ar lietotājvārdu un paroli. Zem tā būs dažas nolaižamās izvēlnes, kurās uzskaitīti galvenie reģioni, no kuriem jūs varat izvēlēties VPN servera atrašanās vietu. Izvēlieties vienu un noklikšķiniet uz vajadzīgā konfigurācijas faila. Saglabājiet .ovpn failu vietā, kuru varat atcerēties.

OpenVPN konfigurācija

3. solis: piesakieties maršrutētājā

Atveriet tīmekļa pārlūkprogrammu un dodieties uz maršrutētāja pieteikšanās lapu. ASUS maršrutētājiem tas parasti ir 192.168.1.1. Kad esat pieteicies maršrutētājā, kreisajā izvēlnes joslā noklikšķiniet uz “VPN”

Maršrutētāja pieteikšanās

4. solis: pievienojiet jaunu profilu

Lapā VPN atlasiet cilni “VPN klients” un pēc tam noklikšķiniet uz “Pievienot profilu”.

Jauna profila pievienošana

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me