שלושת הנתבים האלחוטיים הטובים ביותר עבור VPN 2020 (מדורגים!)

למי שהזדמן לבחון את המאמרים והסקירות הפרטיות הווירטואליות שלי (VPN) וסקירות העוסקות ב VPNs מובילים כמו ExpressVPN, NordVPN ו- TorGuard, אני בטוח ששמת לב שהסיקור שלי לשימוש ב- VPN בנתבים היה מנוקד במקרה הטוב.


VPN בדרך כלל מגיעים עם מספר מצומצם של חיבורים בו זמנית, כך שאם אתה יכול ליישם אותו בנתב שלך ולכסות מספר מכשירים, מדוע לא, נכון? למרבה הצער, כמו בכל מה שנראה טוב מכדי להיות אמיתי בחיים, כך גם התיאוריה הזו.

בואו נראה מדוע נתבים בדרך כלל מבצעים צינורות VPN נוראיים.

הצפנה לוקחת משאבי מערכת חשובים

הסיבה העיקרית שרובנו מסתכלים על VPN היא לשמור על פעילויות הקשורות לאינטרנט באופן פרטי. VPNs עושים זאת על ידי עזרה לנו ליצור מנהרה מאובטחת בין המכשיר שלנו לשרת מאובטח. זה גם מצפין את הנתונים הזורמים במנהרה כדי לשמור עליהם.

תהליך ההצפנה הוא בדיוק הדבר העיקרי שהופך VPNs בנתבים לרעיון רע כל כך.

מרבית משתמשי ה- VPN בוחרים כיום ב- OpenVPN מכיוון שהוא מציע את השילוב הטוב ביותר בין אבטחה למהירות הזמינה. זה בטוח יותר מפרוטוקול ה- PPTP המיושן ולרוב, מהיר יותר מ- IPSec.

למרבה הצער, המפתחים עדיין לא הפכו את OpenVPN לפרוטוקול ניתן להרחבה. משמעות הדבר היא שהיא מאוד ייחודית ואינה יכולה לעשות שימוש במעבדים מרובי חוטים. לדוגמה, אם המחשב או הנתב שלך טוענים כי הוא מפעיל מעבד מרובע ליבות 1.5GHz, OpenVPN יכול להריץ גרעין בודד רק באותה מהירות..

כדי להכניס את זה לפרספקטיבה, הבה נבחן את ההצפנה של 256 סיביות.

קידוד 256 סיביות פירושו שכל בוט נתונים שיוצא מהמחשב שלך מוצפן באמצעות ‘מפתח’ המורכב מ- 256 בינארי (1 או 0). לכן מחשב או נתב זקוקים לכוח עיבוד משמעותי כדי לטפל בהצפנת VPN.

נתבים הם הרבה פחות חזקים ממחשבים אישיים

הצפנה גוזלת משאבי מערכת מכיוון שאתה בעצם משתמש במחשב כדי לקודד ולפענח נתונים גולמיים. מהירות מעבד המחשב האישי הממוצע שלך כיום נע בין 2.4 ג’יגה הרץ ל- 3.4 ג’יגה הרץ ומצויד בזיכרון גישה אקראית בין 4 ג’יגה-בתים ל- 16 ג’יגה-בייט (RAM).

מצד שני, הנתב הממוצע לצרכן מצויד בכל דבר שבין מעבד 600 מגה הרץ ל- 1 גיגה הרץ עם זיכרון של 128 מגה-בתים ל -256 מגה-בתים..

הרשה לי להראות לך למה אני מתכוון להשתמש בחוויה שלי עם הנתב האלחוטי ASUS RT-AC1300UHP.

כאשר לקוח VPN של TorGuard פועל על מחשב נייד Windows 10 שלי, אני יכול להשיג קרוב למהירות המקסימלית המותרת שלי לספק שירותי האינטרנט של 50 מגהביט לשנייה..

מבחן מהירות VPN של TorGuard

הפעלת אותו פרוטוקול בנתב שלי, עם זאת, מצניחה אותי בין 13-15 מגהביט לשנייה. כשמסתכלים על התמונה למטה, תשימו לב שגם כדי להשיג מהירות זו, אחד המעבדים של הנתב שלי פועל בקיבולת של יותר מ- 80%.

מבחן מהירות VPN של מעבד

רק כדי ליידע אותך שזה לא נגרם על ידי TorGuard, ביצעתי גם את אותו מבחן עבור ExpressVPN ו- NordVPN, מה שגרם לי במהירויות איטיות על הנתב שלי;

מבחן מהירות ExpressVPN

* ביצועי ExpressVPN בנתב

מבחן מהירות NordVPN

* ביצועי NordVPN בנתב

כיצד להגדיר VPN בנתב

התהליך עצמו של הגדרת VPN על נתבים תלוי בקושחה של הנתב. עם זאת, מדובר בתהליך ללא כאבים יחסית ולרוב נוקט מספר צעדים ספורים. לרוב ספקי ה- VPN יהיה מדריך שלב אחר שלב כיצד לבצע זאת.

כדי להראות לכם כמה קל התהליך, הרשו לי להראות לכם כיצד אני מגדיר את ExpressVPN ב- ASUS AC1300UHP שלי.

שלב 1: בחירת מכשיר לתצורה

לאחר ההרשמה ל- ExpressVPN, תוכלו לגשת לדף הגדרה בו תוכלו לבחור את המכשיר שברצונכם להגדיר לקבלת הוראות מפורטות. במקרה שלי בחרתי ב- “ASUS (כולל מרלין)”. מרלין היא קושחת צד ג ‘עבור נתבי ASUS, אך תהליך ההתקנה עובד זהה לזה עם הקושחה הרגילה של ASUSWRT..

לאחר שבחרת בנתב שלך, אני ממליץ לך בחום להגדיר את OpenVPN. OpenVPN מציע את השילוב הטוב ביותר בין מהירות ואבטחה הקיימים.

בחירת התקן להגדרה

שלב 2: תצורת OpenVPN

לאחר שתלחץ על ‘הגדר את OpenVPN’, יוצגו לך שתי תיבות הכוללות שם משתמש וסיסמא. למטה יהיו כמה תפריטים נפתחים המפרטים את האזורים העיקריים שבהם תוכלו לבחור מיקום שרת VPN. בחר אחד ולחץ על קובץ התצורה הרצוי. שמור את קובץ ה- .ovpn במיקום שאתה יכול לזכור.

תצורת OpenVPN

שלב 3: היכנס לנתב

פתח את דפדפן האינטרנט שלך ונווט לדף הכניסה לנתב שלך. עבור נתבי ASUS, זה בדרך כלל 192.168.1.1. לאחר כניסה לנתב שלך, בסרגל התפריטים השמאלי, לחץ על ‘VPN’

כניסה לנתב

שלב 4: הוסף פרופיל חדש

בדף VPN, בחר בכרטיסייה ‘לקוח VPN’ ולחץ על ‘הוסף פרופיל’

הוספת פרופיל חדש

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map