Vendosja e një faqe në internet në Singapor është në të vërtetë mjaft e lehtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni një host që është i besueshëm, me reputacion dhe që performon mirë në atë rajon sepse shpejtësia është e rëndësishme, dhe mungesa e shpejtësisë përkthehet drejtpërdrejt në humbje të shitjeve.

Tingëllon mjaft e thjeshtë?

Jo.

Zgjedhja e faqeve më të mira të mbajtjes së faqes në Singapor thjesht mund të jetë zgjedhja më e vështirë që kemi dashur të bëjmë kur vendosëm të krijonim një faqe interneti pikërisht këtu në Lion City. Ka vetëm kaq shumë ofrues dhe mundësi që të zgjidhni, dhe ata janë të gjithë shumë mirë!

Pra, në mënyrë që t’ju ndihmojmë ju djemtë të zgjedhni hostin më të mirë të internetit në Singapor, ne vendosëm të rrokullisim mëngët, të zbërthehemi dhe të pista, dhe të gërmojmë thellë në botën e web hosting në Singapor.

Contents

Farë është e rëndësishme në zgjedhjen e një Webhost

Thjesht zgjedh një të lirë dhe vrapo me të! Justshtë thjesht një faqe në internet, e cila kujdeset drejt?

GABUAR!

Zgjedhja e një hosti të gabuar të uebit mund të jetë e dëmshme për biznesin tuaj dhe praninë e uebit. Një webhost është si një themel i një ndërtese – pa bazën e duhur, gjithçka përfundimisht do të copëtohet. Në mënyrë ideale, do të doni që fondacioni juaj të jetë i fortë, i shpejtë dhe i besueshëm.

Le t’i hedhim një vështrim në faktorët dhe tiparet që duhet të ketë çdo host i mirë në internet.

 1. ShpejtësiPër të thënë, kjo është me shumë rëndësi. Në këtë botë të teknologjisë së shpejtë dhe kënaqësisë së menjëhershme, klientët tuaj të mundshëm thjesht do të klikojnë “x” nëse faqja juaj nuk ngarkon mjaft shpejt. Në Bitcatcha, ne matim shpejtësinë e serverit dhe i japim secilit host një rezultat nga A + në D.
 2. Shpejtësia ku audienca juaj ështëIdeally, do të dëshironi që serveri juaj të performojë më shpejt në vendndodhjen e audiencës tuaj të synuar. Të kesh shpejtësi të vërtetë të shpejtë të serverëve në Londër nuk është me të vërtetë e rëndësishme kur po synoni Singaporeans!
 3. Uptime Askush nuk i pëlqen të paguajë për një shërbim të pritjes në internet dhe të ketë kohëzgjatje në vendet e tyre. Shikoni për një webhost që mund të angazhohet të paktën 99.8% në kohën e duhur.
 4. Faqja e SigurimitYour është një zgjatje e markës tuaj, dhe mund të mbajë të gjitha të dhënat tuaja të çmuara. Ju nuk do të dëshironi një host që është lehtësisht i shkathët! Sigurohuni që hosti juaj të ketë kredenciale të forta sigurie dhe skanim automatik të malware.
 5. Shërbimi i Klientit Ligji i Murphy thotë se çdo gjë që mund të shkojë keq, do të shkojë keq në kohën më të keqe të mundshme. Kjo vlen edhe për serverat dhe faqet e internetit gjithashtu. Kur kjo të ndodhë, do të jetë mirë të kesh njerëz nga të cilët mund të vare të të ndihmojnë, kështu që të kesh mbështetje për shërbimin ndaj klientit 24/7/365 është thelbësore.
 6. BackupAlways kanë një plan rezervë. Në këtë rast, një host i mirë duhet të ketë gjithmonë kopje rezervë automatike të të dhënave tuaja, vetëm në rast se ndonjë gjë shkon keq.
 7. Ruajtja dhe Bandwidth Ju dëshironi sa më shumë këtë të jetë e mundur, pasi ndikon drejtpërdrejt në sa të dhëna mund të ngarkoni në serverë (imazhe, përmbajtje, etj). Ajo kontrollon gjithashtu sa trafik në muaj ju lejohen.
 8. Price Ju e dini se adresa e vjetër që shkon “asgjë e mirë nuk është e lirë, asgjë e lirë nuk është e mirë”? Po, do të doni të merrni kujdes. Sidoqoftë, merrni diçka që i përshtatet nevojave tuaja – nuk ju duhet një webhost super i shtrenjtë nëse thjesht keni një uebfaqe të vogël. Thjesht tregohuni pak të kujdesshëm me ato të lirë.

Si Ne Testojmë Host Web në Singapor

Pritja më e mirë në faqen e internetit në Singapor

Në mënyrë që ne të renditim dhe rishikojmë në mënyrë të drejtë nikoqirët e internetit, ne kemi blerë planet e tyre të pritjes dhe vendosëm faqet e provës për secilin nga hostet në internet, duke i testuar ato për kohën e duhur, mbështetjen e klientit dhe më e rëndësishmja, shpejtësinë e serverit.

Ne u siguruam që faqet tona të testimit ishin hostuar fizikisht në të dhënat e firmave Singaporean të kompanive, në mënyrë që të mund të ekzekutonim testin e shpejtësisë së serverit tonë në të 5 markat duke përdorur të njëjtat parametra.

Duke përdorur një kontrollues shumë të shpejtë të shpejtësisë së serverit të Bitcatcha, ne dërguam pinga nga 8 lokacione të ndryshme në të gjithë botën, duke matur kohën që duhet për serverët t’i përgjigjen secilit prej atyre ping. Ne pastaj renditim hostet në internet nga A deri në D, varësisht nga sa mirë ata performojnë kundër kohës së rekomanduar të përgjigjes të Google prej 200 ms (Nëse koha e përgjigjes së tyre është nën 200 ms, ata do të renditen A).

Kjo është në të vërtetë mjaft e rëndësishme sepse nëse zgjedh një host me kohë të ngadaltë të reagimit, do të duhet më shumë kohë që faqja juaj të ngarkohet, duke bërë që klientët tuaj të humbasin interesin, gjë që ju humb shitjen.

Fakt argëtues – Amazon mund të humbasë deri në 1.6 miliardë dollarë në vit nëse faqja e tyre ngadalësohet vetëm me një sekondë!

Renditur: 4 Web Pritja më e mirë për faqet e internetit të Singaporit

Në rregull, kështu që ne kemi mbledhur mjaft gjatë në lidhje me metodat dhe udhëzimet tona të mërzitshme të testimit, kështu që le t’i hedhim një sy rezultateve tona të testimit duke filluar me hostin tonë të preferuar, SiteGround!

1. SiteGround

https://www.siteground.com

SiteGround

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në SDY + SG + JP

56 ms

Pricemimi (SGD)

8.00 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Magazinim 20 GB SSD
 • 25,000 vizita / hënë
 • SuperCacher
 • 24/7 teknik. mbështetje
 • Kopje rezervë premium

"Një host i gjithanshëm dhe shumë i rrumbullakosur. Ne madje presim Bitcatcha me ta!"

Nga 4 host-et e paraqitur në faqen e internetit, Siteground është më me reputacion, i njohur ndërkombëtarisht për shërbimin e tyre të shkëlqyer ndaj klientit.

Ata do të përgjigjen për secilën prej çështjeve tuaja shpejt, dhe ato janë një bandë jashtëzakonisht e ditur. Nëse pyesni bukur, ata madje do t’ju tregojnë se ku mund ta gjeni gaforren më të mirë të ftohtë në Singapor (PAYRGJIGJE Unë jam duke qënë!).

Problemet tona u zgjidhën pa na transferuar në departamente të ndryshme, duke na kursyer përsëritjen e çështjeve tona pa pushim deri sa dikush të na ndihmojë, gjë që është një kursimtar i madh i kohës.

Veçori e mençur, u befasuam kur zbuluam që Siteground na dha zhurmën më të mirë për të dashur, veçanërisht kur ato janë marka më e madhe atje:

 • Ruajtja e SSD – Kontrolloni.
 • Hapësira e ruajtjes – 20 koncerte freakin.
 • Uebfaqet e lejuara – Sa më shumë që dëshironi.
 • Bandwidth – Deri në 25,000 vizita.
 • Shpejtësia: A+

Të gjitha për një çmim të ulët të ulët super të ulët të SGD8 në muaj (Unë ha ushqime më të shtrenjta se kaq!).

Hidhni një gjurmë shtesë si sistemi i tyre i gatshëm i përdorimit të caching dhe SuperCacher i tyre, dhe SiteGround ka një avantazh të qartë mbi pjesën tjetër.

Kur vendosëm hostin përmes kontrolluesit unik të shpejtësisë së serverit tonë, SiteGround prodhoi rezultate fenomenale, me një renditje mesatare në të gjithë botën 159.9 ms, dhe një mesatare prej 56 ms në Sidnei, Singapori dhe Japonia!

Për përfitimin e lexuesve tanë, të cilët nuk e kuptojnë se çfarë kuptimi kanë këto numra – po flakëron shpejt!

SiteGround Singapori në veprim

 • Shihni sitin tonë të testimit me SiteGround.
 • Vizitoni faqen zyrtare të SiteGround.

Shënim : 

Ne monitorojmë nga afër SiteGround ndërsa po presim me ta. Shikoni shqyrtimin tonë të thelluar për gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me SiteGround (faqet tona të testimit, testin e shpejtësisë së serverit, afatin, etj).

2. Exabytes SG

https://www.exabytes.sg/

Exabytes Singapor

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në SDY + SG + JP

74 ms

Pricemimi (SGD)

14.99 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Ruajtje 10 GB SSD
 • Bandwidth i pakufizuar
 • 1 faqe në internet lejohet
 • 100 ditë para mbrapa
 • Rezervim falas ditor

"Dyqani me një ndalesë për të gjitha nevojat e pranisë suaj në internet."

Kur dikush flet për hostimin lokal në Singapor, marka që gjithmonë bie në mendje është Exabytes.

Krijuar në vitin 2001, Exabytes është lojtari më i vjetër nga 5. Me kalimin e viteve, ata kanë krijuar një prani të fortë në treg, duke krijuar marrëdhënie dhe duke u lidhur me klientët e tyre. Disa nga miqtë tanë betohen për ta, pasi kanë përdorur shërbimin e tyre për më shumë se dhjetë vjet. Pra, me reputacionin e tyre si një “vëlla i madh” në industri, ne nuk mund të prisnim të shohim se si ato transportohen kur krahasohen me djemtë e tjerë të mëdhenj.

Me drejtim të shpejtë, Exabytes performuan mjaft mirë. Ata prodhuan një mesatare botërore prej 173.9 ms në kontrolluesin e shpejtësisë së serverit tonë me një mesatare prej 74 ms në Singapor, Sidnej dhe Japoni. Ata janë përfundimisht në barazim me lojtarin ndërkombëtar.

Duke parë tiparet dhe përfitimet, Exabytes është Exabest.

Everythingdo gjë që ju nevojitet për të ndërtuar një faqe në internet, ata shesin. Essshtë në thelb një dyqan me një ndalesë për ndërtimin e faqeve dhe pritjen e saj. Ata gjithashtu shënojnë të gjitha kutitë e duhura dhe kanë të gjitha karakteristikat e kërkuara (të cilat mund të mos jenë aq tërheqëse sa konkurrentët, por ato janë akoma mjaft mirë). Le ta hedhim një vështrim në listë:

 • Ruajtja e SSD – Yup! Por vetëm në planet premium
 • Hapësira e ruajtjes – Një pjerrësi 10 GB. ’Shtë akoma shumë, sidoqoftë!
 • Uebfaqet e Lejuara – 1.
 • Gjerësia e bandës – Pafund.
 • Shpejtësia: A+

Siç u përmend, tiparet e tyre mund të mos jenë aq të forta sa konkurrentët, por Exabytes e përbëjnë atë përsa i përket komoditetit – gjithçka që më nevojitet është e drejtë në faqen e tyre, nuk kam pse të kërkoj një ndërtues të veçantë të sitit.

Megjithatë, ekziston vetëm një pengesë – çmimi. Exabytes ofron të njëjtat karakteristika si homologët e tyre ndërkombëtarë … por vetëm me planin e tyre premium Ebiz Lite Pro, i cili kushton 14,99 SGD në muaj. Mendimi im personal, është pak nga ana e lartë dhe nuk do të mund të justifikoja koston.

Exabytes Singapori në veprim

 • Shihni sitin tonë të testimit të organizuar në Exabytes Singapor.
 • Vizitoni faqen zyrtare të Exabytes Singapor.

3. Hostinger

https://www.hostinger.com/

Hostinger

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në SDY + SG + JP

89 ms

Pricemimi (SGD)

5.08 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Emri i domain falas
 • Magazinim i pakufizuar
 • Bandwidth i pakufizuar
 • HPanel
 • Mbështetje e lokalizuar

"Një web ndërkombëtar me prani lokale. Shumë e mirë për fillestarët. "

Kjo kompani e vogël lituaneze e pritjes së faqes në internet bëri valë ndërkombëtare me çmimin e tyre jashtëzakonisht të ulët hyrës dhe shërbimet yjore.

Pasi zbuluam që ata kanë një qendër të dhënash në Singapor, vendosëm të krijojmë një sit provë me ta për të parë se si ata ndahen kundër më të mirave të kompanive më të mira të mbajtjes së faqes në internet.

Pasi bëmë disa testime, vendosëm që ata meritojnë një vend në tryezën e djalit të madh këtu në këtë listë. Hostinger Singapori përfundimisht nuk zhgënjej.

Serveri i tyre në Singapor bëri mjaft mirë në provën e kohës për përgjigjen e serverit tonë, me një mesatare botërore prej 153.8 ms dhe 66.6 ms në Singapor, Sidnej dhe Japoni, por kjo tashmë pritet, duke qenë një host ndërkombëtar në internet dhe të gjithë.

Ajo që na bëri përshtypje të vërtetë ishte sasia e vlerës që morëm në pikën e tyre të çmimeve të parezistueshme të ulët. Plani ynë i përbashkët i ndarjes kushton vetëm 2.90 SGD në muaj (me një abonim 48-mujor) (5.08 SGD në muaj për abonim 12-mujor) dhe numri i veçorive që kemi marrë me të ndjehet pothuajse kriminale.

Ne kemi marrë pothuajse të gjitha përfitimet e njëjta të homologëve premium për mbajtjen e internetit, domethënë:

 • Bandwidth i pakufizuar
 • Magazinim i pakufizuar SSD
 • Email të pakufizuar
 • Caching e NGINX
 • Mbështetje PHP7
 • Mbështetje GIT

Këto janë vetëm disa nga karakteristikat që kemi marrë (nëse doni të shihni se cila është lista e plotë, shikoni rishikimin tonë të plotë këtu), por përzierja në këtë tortë shumë të bukur është që Hostinger u siguron përdoruesve të tyre premium të përbashkët me 1 domain falas emrin! Shtë një gjest i vogël që me të vërtetë ka një ndikim të madh, veçanërisht për pronarët e bizneseve fillestar që shqetësohen për kostot e fillimit të mbledhjes së borës.

Ne mendojmë se Hostinger vërtetë kujdeset për klientët e tyre për shkak të mënyrës se si ata strukturojnë dhe trainojnë ekipin e tyre mbështetës. Widget-in e tyre të mbështetjes mund të gjenden lehtësisht në pjesën e poshtme të djathtë të pultit të tyre, gjë që lehtëson zhgënjimin sepse kush dëshiron të gjuajë për lidhjen e mallkuar në chat live kur diçka nuk shkon mirë me faqet tona të internetit?

Ata kanë marrë 4 qendra mbështetëse, duke u shërbyer 20 vendeve në gjuhët e tyre lokale (me plane për të shtuar më shumë) për t’i bërë më të lehtë komunikimet, dhe ato janë me të vërtetë të ditur dhe të dobishme. Ata nuk e kanë mendjen të mbajnë dorën tuaj dhe të udhëzojnë hap pas hapi për të rregulluar problemet e faqes tuaj, pa marrë parasysh sa budalla mund të jenë.

Lessshtë e panevojshme të thuhet, ne me të vërtetë na pëlqen Hostinger. Ata nuk janë më të mirët, por janë më të mirët për pronarët e bizneseve fillestar.

Hostinger Në veprim

 • Shihni faqen tonë të testimit të pritur në Hostinger.
 • faqe zyrtare inger.

4. A2 Hosting

https://www.a2hosting.sg/

A2 Hosting

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në SDY + SG + JP

71 ms

Pricemimi (SGD)

6.61 / mo

Karakteristikat kryesore

 • SSD i pakufizuar
 • Bandwidth i pakufizuar
 • WP e optimizuar A2
 • Migrim falas në sit
 • Moneydo para mbrapa

"Më e mira për bizneset e vogla dhe faqet personale që funksionojnë në WordPress."

A2 Hosting është një ofrues ndërkombëtar i pritjes në internet, dhe shërbimet e tyre pritet të përmbushin një nivel të caktuar ndërkombëtar të standardeve. Ne jemi shumë të lumtur të themi se nga përvoja jonë, A2 Hosting tejkalon lehtësisht pritjet tona.

Kur e testuam testin e shpejtësisë së serverit tonë në A2 Hosting, ne nuk prisnim shumë prej tyre, por ne u befasuam këndshëm me rezultatet – Një mesatare në mbarë botën prej 173.2 ms, dhe një mesatare prej 71.3 ms në Singapor, Sidnej dhe Japoni.

Në letër, numrat e tyre mund të mos performojnë, si dhe faqja jonë # 1 e hostit SiteGround, por me shpejtësi nën 200 ms, ngarkimi i faqes tuaj është praktikisht i menjëhershëm! Ne gjithashtu vlerësojmë faktin që nuk kemi hasur në ndonjë çështje çfarëdo, dhe ne mendojmë se ata janë mjaft të besueshëm të besueshëm.

Le të flasim për tiparet!

 • Ruajtja e SSD? Po po.
 • Hapsirë ruajtjeje? Unlimited. Sa e mrekullueshme është kjo?
 • Uebfaqet e Lejuara – Unë mendoj se i pakufizuar është si standardi këto ditë
 • Bandwidth – Gjithashtu i pakufizuar. A2 në mënyrë të qartë nuk do të dojë të imponojë kufizime!
 • Shpejtësia: A+

Karakteristika e tyre A2-Optimizuar është e fryrë dhe funksionon vërtet mirë me CMS të ndryshme. Teknologjia e tyre pronësore gjithashtu bëhet shumë mirë me WordPress, Joomla, Magento dhe të tjerët, duke e shtyrë sistemin të ju jap shpejtësinë më të shpejtë të mundshme në të gjitha kohërat!

Tani, merrni gjithçka që keni lexuar në lidhje me pritjen në A2, të gjitha tiparet, shpejtësinë, gjithçka – sa do të paguani për shërbimin si kjo?

SGD15 në muaj?

SGD 20?

Naaaah.

Kjo paketë do t’ju kushtojë vetëm një SGD6.61 në muaj. Kjo është më pak se një Chip Frappuccino e Java Starbucks!

E vetmja gjë për të cilën ne duhej të ankoheshim (dhe me të vërtetë, ne jemi duke zënë poshtë këtu) është shpejtësia e bisedës live. Na duket më e gjatë se zakonisht të lidhemi me dikë, por pasi të kemi bërë, ne kemi gjetur stafin e tyre mbështetës të jenë shumë me përvojë dhe të dobishëm. Pra, po, biseda e drejtpërdrejtë është pak e ngadaltë për t’u përgjigjur, por kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe besueshmërinë, mund të themi me siguri se A2 Hosting është A-Ok.

A2 Pritja në veprim

 • Shihni sitin tonë të testimit të organizuar në A2 Hosting.
 • Vizitoni faqen zyrtare të A2 Hosting.

5. Vodien

https://www.vodien.com/

Vodien Singapor

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në SDY + SG + JP

70 ms

Pricemimi (SGD)

50.00 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Magazinim 20 GB SSD
 • Lejohen 10 faqe interneti
 • 99.9% Rrjet SLA
 • cPanel & Softaculous
 • SpamGuard Basic

"Një i preferuar lokal me një gamë të plotë të shërbimeve të lëvizjes në internet"

Tjetra, ne testuam një nga më të mirët në Singapor, të kombinuar përmes veçorive të tyre dhe të ëmbël biseduam ekipin e tyre të shërbimit të klientëve, vetëm për t’ju ndihmuar të vendosni se me cilin host do të shkoni.

Isinguditërisht, për një markë aq të spikatur sa ata, shërbimi i tyre ndaj klientit është … ta vendosni atë në terma më të butë, jo shumë të mirë. U deshën atyre 12 orë për t’iu përgjigjur një çështje që hasëm gjatë vendosjes së sitit të provës. 12 ore! Këto janë 3 ditë e gjysmë në vitet e qenve! Për fat të mirë, kur ata nuk përgjigjen, çështja u zgjidh shpejt dhe profesionalisht.

Me mençuri, Vodien e bëri mjaft mirë.

 • Ruajtja e SSD? Po, por vetëm në planet Premium
 • Hapsirë ruajtjeje? 20 koncerte. Jo keq, paralelisht me SiteGround
 • Uebfaqet e Lejuara – E kufizuar në dhjetë, por a na duhen vërtet kaq shumë?
 • Bandwidth – Ajo thotë ‘unmetered’ në broshurë. Le të supozojmë se do të thotë e pakufizuar.
 • Shpejtësia: A

Jo keq? Gjithçka duket e krahasueshme me SiteGround deri më tani. Gjithçka përveç çmimit. E shihni, për ne që të merrnim të dhëna të sakta krahasimi mollë-mollë, duhej të përdornim planin bizValue të Vodien.

Me fjalë të tjera, kjo është paketa e tyre super e shtrenjtë, premium, e cila kushton një SGD50 dajak në muaj. Nuk di për ju djema, por për mua, kjo duket shumë e shtrenjtë.

Fatmirësisht, Vodien duket se justifikon çmimet e tyre kur bëhet fjalë për shpejtësinë e serverit. Me një renditje mesatare në mbarë botën prej 177.6 ms dhe 70.4 ms në Sidnei, Japoni dhe Singapor, ju e dini që klientët tuaj nuk presin gjatë për të ngarkuar faqen tuaj.

-Shtë e mençur, ata janë pak më të ngadalshëm në krahasim me 4 hostet e tjerë më lart, por me asgjë nën 200 ms, nuk do të mund të tregoni ndryshimin.

Vodien Singapor në veprim

 • Shihni faqen tonë të testimit të pritur në Vodien Singapor.
 • Vizitoni faqen zyrtare të Vodien.

vendim

Ne patëm një kohë të bukur duke i rishikuar këto 5 marka, por gjithashtu e bëri shumë të vështirë për ne që të zgjedhim një fitues.

Duke folur statistikisht, të pesë ata performuan mirë – disa më mirë se të tjerët në letër, por jo aq sa të bënin ndryshime në aplikimet e botës reale.

Ai vlon në një çështje të preferencës (disa njerëz mund të preferojnë nikoqirët vendas të Singaporit, disa mund të preferojnë ato ndërkombëtare) sepse secila prej këtyre markave është e shkëlqyeshme, me karakteristika dhe numra mbresëlënës për t’i mbështetur ato.

Sidoqoftë, faktori kryesor vendimtar për ne do të ishte çmimi. SiteGround, Hostinger dhe A2 Hosting na dhanë gjithçka që na nevojitej me paketat e tyre të nivelit të hyrjes, i cili kushton nën SGD10 në muaj.

Markat lokale mund të garojnë, por vetëm me paketat e tyre premium të cilat mund të kushtojnë deri në SGD50 në muaj.

Paketat e tyre të nivelit të hyrjes vijnë vetëm me mundësi të ruajtjes HDD, të cilat nuk janë ideale sidomos kur kemi të bëjmë me shpejtësi dhe kohë ngarkese. Ata gjithashtu duket se nuk kanë mbështetje 24/7, diçka që është mjaft e rëndësishme për ne.

Hostinger në dukje doli nga askund, me shpejtësitë e tyre të mahnitshme, përfitimet dhe mbështetjen me çmimin e tyre vërtet të ulët prezantues. Ata mungojnë në disa veçori, por ne ende mendojmë se ata janë basti më i mirë për ato që sapo fillojnë.

Pra, për shkak të çmimit të tyre, shpejtësisë dhe mbështetjes së shkëlqyeshme të klientit, do të më duhet të them se SiteGround është web faqja më e mirë në Singapor për ne, por nëse preferoni të shkoni me ndonjë prej markave të tjera, nuk do t’ju duhet të shqetësoheni – ata të gjithë performojnë me të vërtetë mirë në vend dhe ndërkombëtar, siç justifikohet nga kontrolluesi i shpejtësisë së serverit tonë.

Të gjithë ata performojnë më mirë sesa 200 ms rekomanduar nga Google, që do të thotë që vlerësimi i tyre i mrekullueshëm është 10/10!

Për të rikujtuar, këtu është nikoqiri ynë kryesor në Singapor:-

Vlerësimi i Shpejtësisë në botë

AVG. Shpejtësia në SDY + SG + JP

ICEMIMI (SGD / MO)

SiteGround

A+

56 ms

8.00

Exabytes Singapor

A

74 ms

14,99

Hostinger

A+

89 ms

5.08

A2 Hosting

A+

71 ms

6.61

Vodien Singapor

A

70 ms

50.00

Shpresojmë që ky artikull të ju ndihmojë të vendosni për një host të uebit. Hidhni një rresht nëse keni ndonjë pyetje!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me