Jak skonfigurować e-maile firmowe?

Jest to bardzo ważna rzecz dla małych firm, ale wielu właścicieli firm nie wie, jak je założyć, i nie ma nikogo, do kogo można się zwrócić o poradę. Nie pomaga też fakt, że w Internecie nie ma zbyt wielu informacji.

Biorą więc wszystko, co jest dla nich wygodne, a często przepłacają za rzeczy, których nawet nie potrzebują.

Czasami wybierają tanie (no, darmowe) trasy i korzystają z Gmaila, ale to powoduje zupełnie inny zestaw problemów (brak kontroli, spam, nieprofesjonalny obraz itp., Masz pomysł).

Dzisiaj przedstawimy Ci najlepszych dostawców poczty e-mail, zalety i wady oraz pokażemy kilka opcji, które warto rozważyć.

Ale zanim tam przejdziemy, musimy porozmawiać o tym, dlaczego powinieneś dostać adres e-mail w nazwie swojej domeny.

Korzyści z uzyskania profesjonalnego adresu e-mail

Najlepszy hosting e-maili: Jak uzyskać profesjonalny adres e-mail

Profesjonalny adres e-mail pokazuje ludziom, że masz na myśli firmę. W rzeczywistości oczekują tego. Ludzie są zbyt uprzejmi, aby cokolwiek powiedzieć, ale obrzucają się obłędem na adres Gmaila i przez większość czasu nie traktują ciebie ani twojej firmy poważnie.

1. Branding & uznanie

Gdy nazwa Twojej firmy jest odzwierciedlona w Twoim adresie e-mail, pomaga klientom przypomnieć, że Twoja firma istnieje i jest legalna. W rzeczywistości działa to na wszystko. Widzenie nazwy firmy w dowolnym miejscu naprawdę pomaga w budowaniu marki.

2. Wzbudza zaufanie

Zaufanie jest obecnie rzadkim towarem. Biorąc pod uwagę wszystkie horrory dotyczące oszustw, nie jesteśmy zaskoczeni. Profesjonalny adres e-mail informuje osoby, które prowadzą ustaloną działalność.

3. Chroni Cię przed folderem spamu

Spamerzy zazwyczaj używają bezpłatnych usług e-mail do wysyłania spamu & złośliwe oprogramowanie, więc wiadomości e-mail wysyłane z bezpłatnej usługi e-mail mogą trafić bezpośrednio do folderu spamu klienta. Profesjonalny adres e-mail jest absolutnie niezbędny, jeśli chcesz mieć pewność, że wiadomości e-mail docierają do klientów.

Jak uzyskać adres e-mail za pomocą nazwy domeny

Po pierwsze, potrzebujesz nazwy domeny. Działa jako adres do przechowywania wiadomości e-mail (domena i pamięć e-mail to dwie osobne usługi, więcej na ten temat później).

Więc przejdź do GoDaddy lub NameCheap, aby kupić nazwę swojej domeny. Zastanów się nad tym! Nie chcesz, aby nazwa domeny była tak niefortunna jak ta dla Pen Pen.

Wybierz dostawcę hostingu poczty e-mail

Po zakupie nazwy domeny musisz wybrać dostawcę hostingu poczty e-mail, aby e-mail miał fizyczną lokalizację przechowywania (tak, wiemy, że nazywa się „poczta elektroniczna”, ale nadal składa się z danych, które należy przechowywać gdzieś na dysku fizycznym).

W zależności od budżetu będziesz mieć 2 opcje.

  1. Najlepszy stosunek jakości do ceny Możesz zabić 2 ptaki za pomocą 1 kamienia, wybierając hosting swojego adresu e-mail za pomocą usługi hostingowej, pod warunkiem, że masz taką możliwość. W ten sposób udostępnisz przestrzeń dyskową między plikami witryny i e-mailami.
  2. E-mail premium Jeśli pozwala na to Twój budżet, możesz wybrać dostawcę usług e-mail premium, który oferuje więcej funkcji, takich jak zwiększone bezpieczeństwo, dostęp na wiele urządzeń i doskonałe usługi tworzenia kopii zapasowych.

    Usługa e-mail premium ma również własną przestrzeń dyskową, która pomaga w niezawodności (jeśli przekroczysz przydzieloną przestrzeń dyskową podczas hostowania wiadomości e-mail z usługodawcą internetowym, witryną ORAZ Twój adres e-mail może ulec awarii, a to jest coś, czego nigdy nie chcesz się wydarzyć).

Co się stanie, gdy wybierzesz swojego dostawcę usług e-mail?

Po zakończeniu zakupu usługi e-mail musisz wskazać nazwę swojej domeny firmie hostingowej / zaktualizować rekord MX dla dostawcy poczty e-mail.

Sposób, w jaki to robimy, różni się w zależności od wybranego usługodawcy. Renomowany dostawca usług e-mail powinien mieć dobre wsparcie lub obszerną bazę wiedzy, aby pomóc w skonfigurowaniu poczty e-mail.

Musisz również utworzyć swój adres e-mail, tj. [Chroniony przez e-mail] w systemie hostingu poczty e-mail. Ponownie sprawdź bazę wiedzy usługodawcy, aby to skonfigurować. Jeśli korzystasz z SiteGround, oto mały samouczek pokazujący, jak to zrobić.

Dostęp do Twojego adresu e-mail

Istnieją 2 sposoby uzyskania dostępu do poczty e-mail:

  1. Poczta internetowa Wystarczy wejść do cPanelu swojego hostingu i kliknąć pocztę internetową, aby uzyskać dostęp do swojej poczty e-mail. Możesz także wpisać yourdomain.com/webmail. (W naszym przypadku jest to bitcatcha.com/webmail).
  2. Korzystanie z klienta pocztowego Korzystanie z klienta pocztowego jest zwykle wygodniejsze. Możesz użyć klienta poczty e-mail, takiego jak Outlook, i skonfigurować go tak, aby automatycznie pobierał wiadomości e-mail.

    Teraz każdy dostawca poczty e-mail ma inną konfigurację dla klientów e-mail. Oto jak możesz skonfigurować swój e-mail zgodnie z SiteGround. Jeśli korzystasz z innych dostawców, nie martw się – powinni oni mieć jasne samouczki krok po kroku dotyczące tworzenia i konfigurowania poczty e-mail dla klienta poczty!

7 rzeczy do rozważenia przy pozyskiwaniu usługodawcy

Musisz pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą ci zdecydować się na dostawcę usług e-mail.

1. Czy potrzebujesz strony internetowej??

Jeśli to zrobisz, możesz również wybrać dobrego hosta internetowego, który zapewnia również hosting poczty e-mail. Naszym ulubionym jest SiteGround. Przesuń się na ich stronę i sprawdź!

2. Ile potrzebujesz miejsca do przechowywania?

Jest to bezpośrednio powiązane z liczbą pracowników. Jeśli masz 50 pracowników, ale tylko 5 kluczowych osób potrzebuje wiadomości e-mail, nie musisz się zbytnio przejmować przestrzenią. Jeśli wszyscy 50 pracowników potrzebuje poczty e-mail, najlepiej wybrać hosta, który zapewni wystarczającą ilość miejsca dla wszystkich!

Niektórzy dostawcy hostingu poczty e-mail mogą naliczać opłaty za ilość wykorzystanego miejsca, a niektórzy za użytkownika. Upewnij się, że wybierasz plan, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

3. Czy musisz wysyłać ogromne załączniki?

Jeśli jesteś fotografem lub agencją reklamową, Twoje grafiki prawdopodobnie będą znaczną kwotą, która szybko pochłonie przestrzeń dyskową hostingu. Problemem może być rozmiar załącznika i ograniczenia miejsca do przechowywania.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me