Şirket e-postaları nasıl oluşturulur??

Küçük işletmeler için çok önemli bir şey, ancak birçok işletme sahibi nasıl ayarlanacağını bilmiyor ve tavsiye için başvuracak kimse yok. İnternetin de fazla bilgi sahibi olmaması yardımcı olmaz.

Bu yüzden, elverişli olan her şeyi alırlar ve çoğu zaman, ihtiyaç duymadıkları şeyler için fazla ödeme yaparlar.

Bazen ucuz (iyi, ücretsiz) rotaya giderler ve gmail kullanırlar, ancak bu tamamen farklı bir dizi sorun yaratır (kontrol eksikliği, spam, profesyonel olmayan görüntü, vb..

Bugün, size en iyi e-posta sağlayıcılarından bazılarını, artılarını ve eksilerini getireceğiz ve size de dikkate almanız için bazı seçenekler sunacağız.

Ancak oraya gitmeden önce, alan adınızda neden bir e-posta adresi almanız gerektiği hakkında konuşmamız gerekiyor.

Profesyonel E-posta Adresi Almanın Yararları

En İyi E-posta Barındırma: Profesyonel e-posta adresi nasıl alınır

Profesyonel bir e-posta adresi insanlara iş demek istediğinizi gösterir. Aslında bunu beklerler. İnsanlar hiçbir şey söyleyemeyecek kadar kibar, ancak Gmail adresinizi göstermeye çalışıyorlar ve çoğu zaman sizi veya işletmenizi ciddiye almayacaklar.

1. Marka bilinci oluşturma & tanıma

İşletmenizin adı e-posta adresinize yansıtıldığında, müşterilerinize işletmenizin var olduğunu ve yasal olduğunu hatırlatmanıza yardımcı olur. Aslında, bu her şey için işe yarıyor. İşletmenizin adını herhangi bir yerde görmek marka bilinci oluşturmaya gerçekten yardımcı olur.

2. Güven aşılar

Güven günümüzde nadir bir metadır. Dolandırıcılık ile ilgili tüm korku hikayeleri devam ederken şaşırmadık. Profesyonel bir e-posta adresi insanlara yerleşik bir işletmeyi işlettiğinizi söyler.

3. Sizi spam klasöründen uzak tutar

Spam gönderenler, spam’larını göndermek için genellikle ücretsiz e-posta hizmetlerini kullanır & ücretsiz e-posta hizmetinden gönderdiğiniz e-postalar doğrudan müşterinizin spam klasörüne gidebilir. E-postalarınızın müşterilerinize ulaşmasını sağlamak istiyorsanız profesyonel bir e-posta adresi kesinlikle önemlidir.

Alan Adınızla Bir E-posta Adresi Nasıl Alınır

İlk önce bir alan adına ihtiyacınız olacak. E-posta depolama alanınız için bir adres görevi görür (Etki alanı ve e-posta depolama alanı, daha sonra bunun üzerinde olmak üzere iki ayrı hizmettir).

Alan adınızı satın almak için GoDaddy veya NameCheap’e gidin. Biraz düşündüğünüzden emin olun! Pen Island Pens’in kendisi için talihsiz bir alan adı istemiyorsunuz.

Bir E-posta Barındırma Sağlayıcısı Seçin

Alan adınızı satın aldıktan sonra, e-postanızın fiziksel bir depolama konumuna sahip olması için bir e-posta barındırma sağlayıcısı seçmeniz gerekir (evet, “elektronik posta” olarak adlandırıldığını biliyoruz, ancak yine de depolanması gereken verilerden oluşuyor bir yerde fiziksel bir diskte).

Bütçenize bağlı olarak 2 seçeneğiniz olacaktır.

  1. Paranızın karşılığını tam olarak alabilmeniz için web barındırma hizmetinizle e-posta adresinizi barındırmayı seçerek 1 taşla 2 kuş öldürebilirsiniz. Bunu yaparak, depolama alanınızı web sitesi dosyalarınız ve e-postalarınız arasında paylaşacaksınız..
  2. Premium e-posta Bütçeniz izin veriyorsa, gelişmiş güvenlik, cihazlar arası erişim ve üstün yedekleme hizmetleri gibi daha fazla özellik içeren premium e-posta servis sağlayıcısına gitmek isteyebilirsiniz..

    Premium e-posta hizmeti de kendi depolama alanıyla birlikte gelir, bu da güvenilirliğe yardımcı olur (web barındırıcınızla e-postanızı barındırırken ayrılan depolama alanınızı aşarsanız, web siteniz VE e-postanız düşebilir ve bu asla olmasını istemediğiniz bir şeydir).

E-posta Servis Sağlayıcınızı Seçtikten Sonra Ne Olur??

E-posta hizmetinizi satın almayı tamamladığınızda alan adınızı barındırma şirketinize yönlendirmeniz / mx kaydınızı e-posta sağlayıcısına güncellemeniz gerekir.

Bunu nasıl yapacağımız, seçtiğiniz servis sağlayıcısının türüne göre değişir. Saygın bir e-posta servis sağlayıcısının, e-postanızı ayarlamanıza yardımcı olacak iyi bir destek veya kapsamlı bir bilgi tabanı olmalıdır.

Ayrıca devam etmeli ve e-posta adresinizi, yani e-posta barındırma sisteminizde [e-posta korumalı] oluşturmanız gerekir. Bunu ayarlamak için tekrar servis sağlayıcınızın bilgi tabanını kontrol edin. SiteGround kullanıyorsanız, işin nasıl yapıldığını gösteren küçük bir öğretici.

E-postanıza Erişim

E-postanıza erişmenin 2 yolu vardır:

  1. Web postası E-postanıza erişmek için web barındırma hizmetinizin cPanel sitesine erişin ve web postasını tıklayın. Ayrıca alan_adiniz.com.tr/webmail adresini de yazabilirsiniz. (Bizim durumumuzda, bitcatcha.com/webmail).
  2. Posta istemcisi kullanma Posta istemcisi kullanmak genellikle daha kullanışlıdır. Outlook gibi bir e-posta istemcisi kullanabilir ve e-postalarınızı sizin için otomatik olarak indirecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

    Artık her e-posta sağlayıcısının e-posta istemcileri için farklı bir yapılandırması var. SiteGround’a göre e-postanızı nasıl ayarlayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Başka sağlayıcılar kullanıyorsanız endişelenmeyin; posta istemciniz için e-postanızı oluşturma ve ayarlama konusunda adım adım açık öğreticiler olmalıdır!

Servis Sağlayıcı Alırken Dikkat Edilecek 7 Şey

Bir e-posta servis sağlayıcısına karar vermenize yardımcı olacak, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

1. Bir web sitesine ihtiyacınız var mı?

Bunu yaparsanız, iyi bir web barındırma da e-posta barındırma sağlayan tercih edebilirsiniz. Şu anki favorimiz SiteGround. Sitelerine kaydırın ve onları kontrol edin!

2. ne kadar depolama gerekiyor?

Bu, kaç personeliniz ile doğrudan ilişkilidir. 50 çalışanınız varsa, ancak yalnızca 5 kilit kişinin e-postaya ihtiyacı varsa, alan konusunda fazla endişelenmenize gerek kalmaz. 50 personelinizin hepsinin e-postaya ihtiyacı varsa, herkes için yeterli depolama alanı sağlayabilecek bir ana bilgisayar seçmek en iyisidir!

Bazı e-posta barındırma sağlayıcıları kullanılan alan miktarından, bazıları kullanıcı başına ücret alabilir. İhtiyaçlarınıza en uygun planla gittiğinizden emin olun!

3. Büyük ekler göndermeniz gerekiyor mu?

Bir fotoğrafçı veya reklam ajansı iseniz, görselleriniz büyük olasılıkla hızlı bir şekilde web depolama alanınızı barındıracak büyük miktarda olacaktır. Ek boyutu ve depolama alanı sınırlamaları sizin için sorun olabilir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me