{"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity": [{"@type":"Soru","isim":"Minecraft ücretsiz mi?","acceptedAnswer": {"@type":"Cevap","Metin":"Hayır, Minecraft artık Microsoft’a ait lisanslı bir oyundur. Çeşitli platformlar için tasarlanmış çeşitli versiyonları vardır, ancak maliyetler farklılık gösterir. Örneğin, Windows platformu için temel Minecraft 29,99 $, PS4 sürümü ise 19,99 $."}}, {"@type":"Soru","isim":"Bir Minecraft sunucusunu ücretsiz barındırıyor?","acceptedAnswer": {"@type":"Cevap","Metin":"Hayır, pahalı altyapı ve ekipmanların dahil olması nedeniyle barındırma maliyeti yüksektir. Bir web barındırma şirketi ile çevrimiçi barındırıyorsanız, bu maliyet paylaşılabilir ve gereksinimlerinize bağlı olarak daha makul bir aylık ücret ödersiniz."}}, {"@type":"Soru","isim":"Minecraft sunucusu için ne kadar RAM’e ihtiyacım var?","acceptedAnswer": {"@type":"Cevap","Metin":"Tüm uygulamalar gibi, sunucudaki oyuncu sayısı ne kadar yüksek olursa, bunları desteklemek için o kadar fazla RAM gerekir. 10 oyuncuya kadar temel kurulum için, bir web sunucusunda en az 1 GB önerilir. Daha fazlası size daha akıcı bir oyun deneyimi sunacak."}}, {"@type":"Soru","isim":"Hangi en iyi Minecraft barındırma hizmeti?","acceptedAnswer": {"@type":"Cevap","Metin":"Eller aşağı, Hostinger şu anda bu listeye liderlik ediyor. Kendilerine ev sahipliği yapmak isteyenler için özel olarak geliştirilmiş Minecraft planları sunar ve seçimden kuruluma kadar her konuda size tavsiyede bulunmak için gerekli destek personeline sahiptir.."}}, {"@type":"Soru","isim":"En iyi ücretsiz Minecraft sunucu barındırıcısı nedir?","acceptedAnswer": {"@type":"Cevap","Metin":"Ücretsiz barındırma genellikle önerilmez ve Minecraft barındırma gibi daha zorlu görevler için daha az uygun olacaktır. İdeal olarak, bu planlarda bulunan özel kaynaklardan yararlanmak için bir VPS barındırma planını düşünürdünüz.."}}]}

Minecraft kadar sevilen ve çevik bir oyunla, birçok insanın kendi Minecraft sunucusunu kurmaya çalıştığı bir sürpriz değil.

Minecraft’ı arkadaşlarınızla oynamanın birkaç yolu vardır, ancak en çok yönlü olanı çevrimiçi olarak barındırılan bir Minecraft sunucusundadır..

Contents

Minecraft nedir?

minecraft

Minecraft’ı, modası geçmeyen bir klasikin modern versiyonu olarak düşünün. Aslında, daha önce sanal Lego olarak adlandırıldığını gördüm. Bu doğru olmayabilir, çünkü Minecraft o kadar popüler hale geldi ki, tüm Lego teması bile var!

Hala büyük yeniliklere izin veren basit oyun ile birleştirilen basit grafikleri, bu oyunu popülerlikte hızlandırdı.

Destekleyici fan tabanı sayesinde Minecraft, masaüstü bilgisayarlardan mobil cihazlara ve konsollara kadar neredeyse tüm dijital platformları zorlayabildi. Bugün, Minecraft düz vanilyada veya hayranların ve geliştiricilerin yarattığı birçok özel yapıdan biri olarak kullanılabilir.

Minecraft’ta Çok Oyunculu Mod

Minecraft tek başına oynanabilse de, ana cazibe merkezlerinden biri, kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayan çok oyunculu moddur. Bu, çevreye bağlı olarak birçok şeye neden olabilir.

Örneğin, oyuncular savaş yapmaya, ortak görevler yürütmeye ya da sadece kendi küçük sanal arazilerinde barış içinde birlikte var olmaya karar verebilirler. Çok oyunculu mod için dört ana seçenek vardır;

 • Yerel Ağda Oynatma (LAN)
  LAN, bir grup bilgisayarı daha küçük (daha yerelleştirilmiş) bir alana bağlar. Örneğin, bir odadaki birkaç bilgisayarı bağlamak LAN olarak kabul edilir.
 • Minecraft Diyarları
  Realms konsepti, Minecraft tasarımcıları tarafından oyuncuların hizmet yoluyla Minecraft oyunlarını hızlı bir şekilde barındırmasına izin vermek için oluşturuldu. Minecraft’ın maliyetine dayanarak abonelik tabanlı.
 • Bölünmüş ekran
  Bu yalnızca konsollar içindir ve dört kullanıcıya kadar Minecraft’ı tek bir ekran kullanarak yan yana oynatmaya izin verir.
 • Çevrimiçi Sunucu
  Bu en ilginç olanıdır ve bir kullanıcının sıfırdan Minecraft oyunlarına ev sahipliği yapmak için tamamen çevrimiçi bir ortam kurmasını içerir. Çoğu zaman ev sahibi bu amaçla bir web hosting şirketinden sunucu alanı kiralayacaktır.

Minimum Minecraft Sunucu Barındırma Gereksinimleri

Bildiğiniz gibi, oyunları barındırmak genellikle zordur çünkü çoğu web uygulamasından daha fazla kaynağa açtırlar. Neyse ki, Minecraft tam olarak büyük bir kaynak domuzu değil ve oldukça basit özelliklere sahip web sunucularında barındırabilirsiniz.

Yine de, bu Minecraft – saf Vanilya dediği temel kurulumları hesaba katıyor. Bu kurulumlar ve ortalama 10 kişilik bir oyuncu grubu için, VPS barındırmadaki minimum minimum seviyeye sahip olabilirsiniz..

Sayılarla barındıran düz Vanilla Minecraft için olası gereksinimlere bakalım;

Minimum Talep.

 • 1GB RAM
 • 1 CPU Çekirdeği

Önerilen Talep.

 • 2GB RAM
 • 2 CPU Çekirdeği

Depolama alanı, teklif edilenler bağlamında oldukça ihmal edilebilir, bu nedenle SSD tabanlı olduğu sürece burada atlayacağız.

Ante up ve Minecraft hosting hakkında daha ciddi olsun, o zaman 50 ve üzeri oyuncu grupları için daha sert sayıları bakacak. Gereksinimleri daha da artıracak modların kullanımı gibi diğer olasılıkları da düşünebilirsiniz..

Bu durumlarda, Hostinger’daki Minecraft Köylü Planı gibi bir VPS planı önermekteyim, 3GB RAM sunuyor ancak 12,95 $ / ay hızında saat takılıyor. Gördüğünüz gibi, ne kadar çok oyuncu barındırmak istiyorsanız, potansiyel maliyetiniz o kadar yüksek olur.

Kendi Minecraft Sunucunuzu Çalıştırmanın Yararları

Öyleyse, makalede bu noktaya ulaştıktan sonra, şimdi neden Minecraft’ı barındırmak için kendi sunucunuzu bulmanın baş ağrısından geçtiğini merak ediyor musunuz??

Sizi bu noktada çektiğim için suçlamasam da, Minecraft’ın düşünmesi gereken çok olumlu yönleri var.

 1. Modlarda Seçim Özgürlüğü

  Daha önce bir oyun oynadıysanız ve bulunduğunuz sürümde belirli modların etkinleştirilmemesi nedeniyle hayal kırıklığına uğradıysanız, sinir bozucu olabilir. Bu eklentiler, erişemeyeceğiniz bir yerde bile kullanılabilir. Kendi Minecraft sunucunuzu barındırarak, ne yükleyeceğiniz konusunda ücretsiz bir seçim elde edersiniz.

 2. Topluluk Oluşturma

  İnsanlar sosyal yaratıklardır ve arkadaşlarla birlikte olmak çok eğlenceli olsa da, zaman her zaman izin vermez. Neyse ki dijital dünya mesafeyi ortadan kaldırıyor ve Minecraft en yakın arkadaşlarınızdan oluşan küçük bir topluluk oluşturmanın harika bir yolu olabilir. Dünyadaki kendi dünyanız, tabiri caizse.

 3. Evim, Kurallarım

  Büyük bir topluluğu destekleyen ana bilgisayarlarda, çoğunlukla çoğunluğun yararına büyük bir battaniye etkisi için kurallar oluşturulur.Kendi Minecraft sunucunuzu barındırıyorsanız, sadece küçük grubunuzu etkileyecek kuralları göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha da iyisi – sizin için zevkli olacak ve hiç kimse.

 4. Bir Öğretim Aracı Olarak

  Eğer bir eğitimciyseniz Minecraft’ın mükemmel bir öğretim varlığı olabileceğini bilmek sizi şaşırtabilir. Sosyal deneyleri düşünün ve genç zihinlere davranışsal yönlerin ve karar vermenin önemini öğretin..

  Liste devam ediyor, bu yüzden yaratıcı olun ve Minecraft’ın ‘bir oyunla uğraşmaktan’ daha az ve yaratıcı bir şekilde kullanıldığında daha fazla potansiyel barındırmayı düşünün.

 5. Para Kazanma

  Barındırma Minecraft, özellikle çok sayıda oyuncuya ev sahipliği yapıyorsanız, uzun vadede oldukça pahalı olabilir. Barındırma sunucularının maliyeti önemli olacak, ancak Minecraft hala Microsoft’un lisansı altında – ele alınması gereken maliyetlerin olduğunu anlıyor.

  Bu nedenle Microsoft, maliyetleri telafi edebileceğiniz yollar açarak bir miktar izin verdi. Minecraft sunucularınızdan para kazanmanın bazı yolları oyun içi reklamlar, web mağazaları kurmak ve daha fazlasıdır..

Minecraft Sunucu Barındırma?

Diğer birçok uygulama gibi, Minecraft da donanım ve altyapıya talepte bulunur. Kendi kendine barındırılan Minecraft ortamlarında sorunsuz bir oyun deneyiminin tadını çıkarmak için bazı finansal ve teknik ayrıntıların farkında olmanız gerekir.

Bu ayrıntıların çoğu hemen hemen tüm web barındırma seçeneklerine geniş çapta uygulansa da, bazı web sunucuları, Minecraft’a özgü ekstra özellikler içerebilecek özel Minecraft barındırma planları sunmak için bir adım daha ileri gitmiştir..

Kendi Minecraft sunucunuzu çevrimiçi çalıştırmak, onu desteklemek için donanıma ve bant genişliğine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Bir veri merkeziniz yoksa, bu Hostinger gibi bir web barındırma şirketi tarafından barındırılan bir sunucuda alan kiralamak anlamına gelir.

Minecraft barındırma işleminizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için bir Minecraft barındırma planı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır;

1. İşlemci

Hemen hemen tüm web uygulamalarının çalışması için işlem süresi gerekir, ancak bu özellikle oyun ortamları için geçerlidir. Gerçek kullanım senaryolarında, işlem süresi saat döngüleri olarak hesaplanır (dolayısıyla sunum MHz veya GHz olarak verilir).

Web hosting, sunucular genellikle birden fazla, güçlü işlemciler ile donatılmıştır. Tam olarak ne kadar işlemci süresi olsun web barındırma teklif planları tarafından belirlenir. Paylaşılan barındırma işlemcisinin hesapları hesaplar arasında paylaşılırken, VPS veya bulut barındırma planları kullanıcılara belirli miktarda kaynakların özel kullanımını sağlar.

2. Bellek

RAM, işlemleri çalıştırmak için kullanılan hızlı ve geçici bir depolama alanıdır. Sunucunuza bir istek yapıldığında, daha hızlı işlem için verileri belleğe yükler. Gerektiğinden daha az belleğiniz varsa, sunucuların RAM’a veri girişini ve RAM’ini daha sık değiştirmesi gerekir ve bu da performansın düşmesine neden olur.

Yine, işlemci zamanında olduğu gibi, paylaşılan barındırma, birden çok hesap arasında paylaşılan büyük bir bellek havuzundan çalışır. VPS veya bulut planları kullanımlarına ayrılmış bellek sunar. Seçtiğiniz ana bilgisayara ve plana ne kadar bağlı olacağı.

3. Depolama Türü & Uzay

Minecraft, son derece depolama açısından ağır bir oyun değildir, ancak bir Minecraft sunucusu çalıştırıyorsanız, SSD’ye sahip olmak performansı hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Yine de bu alanda mümkün olan farklılıkları biliyor musunuz?.

Bazı web sunucuları, verilerinizi normal depolama alanında depolarken SSD tabanlı sunucu yazılımı (işletim sistemi ve web sunucusu yazılımı gibi) sunar. Bu, her şeyin SSD’de depolandığı tam bir SSD çözümü sunmaktan farklıdır.

4. Sunucu Konumu

Bu, Minecraft barındırma sunucunuz için en kritik şeylerden biri olabilir. Sunucunun barındırıldığı konum bir fark yaratır. Oyuncuların bulunduğu yerden uzak bir sunucu genellikle yüksek gecikme (gecikme) ile sonuçlanır.

Dünyanın dört bir yanından oyunculara ev sahipliği yapıyorsanız, bu konuda yapabileceğiniz çok şey yok. Ancak, daha yerelleştirilmiş bir bağlamda (belki de belirli bir ülke / bölgedeki oyuncular için) ev sahipliği yapıyorsanız, o bölgede veya yakınında sunucuları olan bir web barındırıcısı seçin. Bu, oyun gecikmesini azaltmak için uzun bir yol kat edebilir.

Not

Kullandığınız sunucunun hızlı olup olmadığını kontrol etmek için sunucu hızı denetleyicimizi kullanabilirsiniz!

5. Minecraft’a Özel Destek

Daha önce de belirttiğim gibi, bazı web sunucuları Minecraft ana bilgisayarlarını hedef alan özel barındırma planları sunar. Bu önemlidir, çünkü olanlar, başka bir yerde kolayca bulunamayan Minecraft barındırma planlarınız için genellikle ek destek alabilirler.

Bu tür destek örnekleri genellikle kurulum ve kurulumda yardım alanlarındadır. Düşündüğünüz bir ana bilgisayarın bu konuda yardımcı olup olmayacağını görmek için, bir plan seçmeden önce onlarla iletişim kurmayı denemek en iyisidir.

6. Aşırı Ucuz Minecraft Hosting Planlarından Kaçının

Orada burada önerilenlerden daha düşük fiyatlar sunan birçok hosting şirketleri vardır. Ancak, bu planları ele alırken dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Bu planların çoğu genellikle par. Alt hizmetleri sunacak ve oyun deneyiminizi etkileyen alanlarda köşeleri kırabilir

En İyi 5 Minecraft Sunucu Barındırma 2020

1. Hostinger

https://www.hostinger.com/

hostinger

Veri deposu

2GB

Oyuncu Sayısı

70

Fiyat (USD)

$ 8.95 / mo

Ana Özellikler

 • % 99,9 Çalışma Süresi
 • DDoS Koruması
 • Anında Kurulum
 • Multicraft Panel
 • Çift CPU

"Hostinger, oyun oynamak için web sunucularının gücünden başarıyla yararlandı."

Hostinger, bir dizi nedenden dolayı Minecraft hosting sağlayıcısı olarak en iyi seçimimizdir. İlk ve en önemlisi, Minecraft barındırma hizmeti için özel olarak tasarlanmış planlar sunan bir ana bilgisayar bulmak son derece nadir olmasıdır.

Minecraft barındırma planları VPS sunucuları üzerine inşa edilmiştir, yani Minecraft’ı barındırmak için gereken kaynakları alacaksınız. Plan yapıları da en az 2GB bellek, anında Minecraft sunucu kurulumu ve takıldığınızda yardımcı olabilecek teknik destek sunan konsept etrafında inşa edilmiştir..

Hostinger en popüler ev sahiplerimizden biridir!

Nedenini öğrenmek için Hostinger’daki ayrıntılı incelememizi okuyun!

2. Şokbay

https://shockbyte.com/

shockbyte

Veri deposu

1GB

Oyuncu Sayısı

20

Fiyat (USD)

2,50 $ / ay

Ana Özellikler

 • % 100 Çalışma Süresi
 • DDoS Koruması
 • Anında Kurulum
 • Multicraft Panel
 • Sınırsız SSD

"Shockbyte, oyunu büyük işlere dönüştürdü, güç ve ölçeklenebilirlik sağladı."

Shockbyte, oyun sunucuları kiralama konusunda uzmanlaşmış, Avustralya’da kayıtlı bir şirkettir. Ana odak alanları Minecraft, ARK: Survival Evolved ve Rust – daha fazla başlığı destekleme planlarıyla.

Planları çok odaklıdır ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Minecraft ile deneyimleri, bazı iyi öneriler sunmalarını sağlar ve bu, özel Minecraft barındırma için gitmek için iyi bir yerdir.

3. BisectHosting

https://www.bisecthosting.com/

bisecthosting

Veri deposu

1GB

Oyuncu Sayısı

12

Fiyat (USD)

$ 2.99 / mo

Ana Özellikler

 • Günlük Yedekleme
 • DDoS Koruması
 • Anında Kurulum
 • Multicraft Panel
 • SSD Sunucuları

"Basit tutmak için BisectHosting, Minecraft Java ve Bedrock’u destekler."

BisectHosting, neredeyse tüm diğer web ile ilgili hizmetleri sunmasına rağmen, Minecraft hosting’in başka bir popüler adıdır. Hosting planlarının kapsamı nedeniyle, Minect söz konusu olduğunda Bisect, Java sürümünü veya Bedrock’ı destekliyor..

Güçlü bir ayırt edici özellik, tüm Bisect’in Minecraft barındırma planlarının en ucuz planlarında bile sınırsız SSD depolama alanına sahip olmasıdır. Bu elbette adil kullanım politikalarına tabidir, yani kullanabilirsiniz, ancak kötüye kullanamazsınız.

4. GGServers

https://ggservers.com/

GGservers

Veri deposu

1GB

Oyuncu Sayısı

12

Fiyat (USD)

3,00 $ / ay

Ana Özellikler

 • Anında Kurulum
 • DDoS Koruması
 • Multicraft Panel
 • Tek Tıkla Yükleyici
 • Ölçülmemiş SSD

"Tek tıklamayla modpack yüklemeleri ile GGServers’da Minecraft hosting’i bir üst seviyeye taşıyın."

GGServers, web hosting sunan bir Canandian web hosting firması olmakla birlikte oyun sunucularında da uzmanlaşmıştır. Minecraft dahil olmak üzere çeşitli oyunlar için sunucuları var ve bugüne kadar bunlardan yarım milyondan fazla konuşlandırdılar.

Oyun sunucularında yüksek performanslı özellikler sunuyorlar ve dünyanın dört bir yanındaki dokuz veri merkezi lokasyonundan iyi bir şekilde yayılıyorlar. Planlar sağlanan kaynaklara bağlı olarak değişir ve 12 oyuncu yuvasını destekleyen temel 1 GB RAM’de başlar.

5. Apex Barındırma

https://apexminecrafthosting.com/

Apex barındırma

Veri deposu

1GB

Oyuncu Sayısı

12

Fiyat (USD)

3,99 $ / ay

Ana Özellikler

 • % 99,9 Çalışma Süresi
 • Anında Kurulum
 • DDoS Koruması
 • Multicraft Panel
 • Tek Tıkla Yükleyici

"Sadece Minecraft için donanım değil, aynı zamanda sunucunuzu kurmak için ihtiyacınız olan desteği de alın."

Apex Hosting sadece Minecraft’a odaklanmıştır ve dünya çapındaki sunucular için 15 konum sunar. Planları temel 1GB RAM ile küçük başlar, ancak tüm planlar özel bir alt alan ile birlikte gelir.

Şöhret iddiaları, kullanımı kolay bir kontrol paneli, video eğitimleri ve Minecraft sunucularını sadece beş dakika içinde çalışır hale getirme yeteneğine sahip Minecraft için kapsamlı bir destek içeriyor. Canlı sohbet ve bir bilet sistemi aracılığıyla da yardım alabilirsiniz.

Sonuç: Diehard Minecraft Hayranları İçin

Veri deposu

HAYIR. NIN-NİN
OYUNCULAR

PRICE (USD / MO)

Hostinger

2GB

70

$ 8.95

Shockbyte

1GB

20

2,50 $

BisectHosting

1GB

12

$ 2.99

Muhtemelen şimdiye kadar anlayabileceğiniz gibi, bir Minecraft sunucusuna ev sahipliği yapmanın çok karmaşık olması gerekmez. Aslında, güzelliği, kontrolünüzde olduğundan, Minecraft dünyanızın ne kadar karmaşık olmasını istediğinize tam olarak karar verebilmenizdir..

İster binlerce oyuncuyu destekleyen muazzam bir sunucu ister arkadaşların birlikte etkileşime girmesi için temel bir sunucu olsun, son karar sizin. Maliyet de gördüğünüz gibi bir faktör değildir, çünkü maliyetlerinizi potansiyel olarak telafi etmenize yardımcı olacak birçok yol vardır.

Sonuçta, kendi Minecraft sunucunuzu barındırmak bir sevgi emeğidir – ve oyunun diehard hayranları için kesinlikle dikkate alınması gereken bir şey. Hala sınırdaysanız ve bunun sizin için uygun olup olmadığına karar verirseniz, Hostinger’daki (gerçek Minecraft barındırma planları sunan) kişilerle konuşun & Destek) size her iki şekilde de tavsiyede bulunup bulunamayacaklarını görmek için.

Minecraft Sunucu Barındırma: Sık Sorulan Soru

1. Minecraft ücretsiz mi?

Hayır, Minecraft artık Microsoft’a ait lisanslı bir oyundur. Çeşitli platformlar için tasarlanmış çeşitli versiyonları vardır, ancak maliyetler farklılık gösterir. Örneğin, Windows platformu için temel Minecraft 29,99 $, PS4 sürümü ise 19,99 $.

2. Bir Minecraft sunucusunu ücretsiz barındırıyor?

Hayır, pahalı altyapı ve ekipmanların dahil olması nedeniyle barındırma maliyeti yüksektir. Bir web barındırma şirketi ile çevrimiçi barındırıyorsanız, bu maliyet paylaşılabilir ve gereksinimlerinize bağlı olarak daha makul bir aylık ücret ödersiniz.

3. Minecraft sunucusu için ne kadar RAM’e ihtiyacım var?

Tüm uygulamalar gibi, sunucudaki oyuncu sayısı ne kadar yüksek olursa, bunları desteklemek için o kadar fazla RAM gerekir. 10 oyuncuya kadar temel kurulum için, bir web sunucusunda en az 1 GB önerilir. Daha fazlası size daha akıcı bir oyun deneyimi sunacak.

4. Hangi en iyi Minecraft sunucu barındırma hizmeti?

Eller aşağı, Hostinger şu anda bu listeye liderlik ediyor. Kendilerine ev sahipliği yapmak isteyenler için özel olarak geliştirilmiş Minecraft planları sunar ve seçimden kuruluma kadar her konuda size tavsiyede bulunmak için gerekli destek personeline sahiptir..

5. En iyi ücretsiz Minecraft sunucu barındırıcısı nedir?

Ücretsiz barındırma genellikle önerilmez ve Minecraft barındırma gibi daha zorlu görevler için daha az uygun olacaktır. İdeal olarak, bu planlarda bulunan özel kaynaklardan yararlanmak için bir VPS barındırma planını düşünürdünüz..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me