Bunu okuyorsanız, büyük olasılıkla barındırma ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir VPS çözümü arıyorsunuz. Bu makaleyle, en sevdiğiniz 5 VPS hizmetimizi ve bunları neden bu kadar harika bulduğumuzu göstereceğiz..

Ancak bunu yapmadan önce, bir VPS’nin gerçekte ne olduğuna ve insanların neden böyle hizmetler istediklerine biraz bakalım.

VPS nedir?

VPS (veya Sanal Özel Sunucu) Barındırma, standart paylaşılan web barındırma ve özel sunucu hizmetleri arasında güzel bir şekilde oturan benzersiz bir barındırma teknolojisidir..

Paylaşılan sunuculardan daha fazla sunucu gücü, işlevsellik ve esneklik sağlayan, ancak özel sunucuların fiyat etiketi olmayan bir barındırma planı gerektiren işletmeler için en uygunudur.

Başka bir deyişle, VPS hosting size her iki dünyanın en iyisini verir. Her şeyden daha fazlasını elde edersiniz, ancak çok aşırı olmayan bir fiyata.

İşte temel bilgilerin kısa bir özeti, ancak daha fazlasına açsanız, çevrimiçi kontrol edebileceğiniz tonlarca şaşırtıcı VPS Barındırma kılavuzu var.

VPS hakkında daha fazla bilgi

VPS, web sitenizi fiziksel bir sunucudaki sanal bölmelere yerleştirmenize izin verir. Paylaşılan bir barındırma sunucusuna çok yakın gelse de, aslında oldukça farklıdır çünkü kendi işletim sisteminiz, özel kaynaklarınız (CPU ve RAM) ve sanal özel bir sunucuda ayrılmış depolama alanınız vardır..

VPS Barındırma

VPS Hosting, tüm sunucunun sadece bir kısmının maliyetidir. (kaynak)

Bu nedenle, özel bir sunucunun avantajlarına ihtiyacınız varsa mükemmel, ancak maliyetleri düşük tutmayı tercih ediyorsanız.

Fark ne?

Gerçekten fark var mı?

Tabii ki var ve düşündüğünüzden daha büyük!

Size farklılıkları daha iyi anlayabilmek için, her barındırma hizmetinin iç çalışmalarına bir göz atalım.

Paylaşılan sunucu barındırma

Paylaşılan bir sunucu barındırma ile, web siteniz yüzlerce diğer web sitesi ile birlikte tek bir fiziksel sunucuda barındırılmaktadır. Genellikle en ucuz barındırma planıdır, ancak tüm sunucu kaynaklarınızı diğer kullanıcılarla paylaşırken en sınırlayıcıdır..

Neredeyse ev arkadaşlarıyla bir dairede yaşamak gibi. Birisi tuvalete bulaşana kadar hepsi eğlenceli ve oyun.

Evet, senden bahsediyorum Karen. Tuvalete hogging durdurmak.

Genel olarak, paylaşılan sunucu barındırma, çok fazla bant genişliği veya sunucu kaynağı gerektirmeyen daha küçük web siteleri için daha uygundur. Çoğu sağlayıcı, teknik bilgisi olmayanlar için kullanımı kolaylaştıran sunucu bakımını yönetir.

Dezavantajı, çok sınırlı kaynaklara sahip olmanız ve kötü bir kullanıcıyla sonuçlanmanız durumunda, muhtemelen tüm kaynakları tüketerek web sitenizin yavaşlamalarına neden olur..

Web siteniz yavaşladığında ne olacağını biliyor musunuz? Dönüşümleri azaltır. Bu kimsenin sevmediği bir şey.

Sanal özel sunucu (VPS) barındırma

Boktan tuvalet hoging arkadaşlarınızla apartmandan çıkana ve kendinize ait bir çatı katına çıkana kadar özgürlüğü asla anlamıyorsunuz.

İyi kurtuluş, Karen!

VPS hosting böyle. Tüm daireye kendiniz sahipsiniz ve hala diğer kullanıcılarla fiziksel bir sunucuda bulunuyorsanız, sunucu kaynaklarınız yalnızca sizindir..

VPS ile, aynı fiziksel sunucuyu paylaşmanıza rağmen, kötü kullanıcıların birbirinden ayrı olduğunuz gibi sunucu kaynaklarını kullanmasını istemenize gerek kalmayacak.

Bu, sitenizin daha hızlı performans göstereceği ve daha fazla DÖNÜŞÜM VE SATIŞ ile sonuçlanacağı anlamına gelir.

Tüm verileriniz diğer kullanıcılardan ayrıldığından VPS ile daha iyi bir güvenliğe sahip olursunuz, bu da bir bilgisayar korsanının web sitenize erişme şansını azaltır.

En iyi kısım?

VPS genellikle özel bir sunucunun bir kısmının maliyetidir. Esasen, fahiş fiyat eksi olarak özel bir sunucunun avantajlarından faydalanırsınız.

Özel sunucu barındırma

Hayatın belirli bir noktasına vardığınızda, eski dairenizin oturma odasından daha büyük tuvaletlere sahip lüks bir konakta yaşamak istersiniz..

Ve bu tam olarak adanmış sunucular. Temelde ihtiyacınız olduğu kadar kaynağa erişerek tüm sunucunuza sahip olursunuz, ancak bir eve sahip olmak gibi, adanmış sunucular tüm barındırma hizmetlerinden en pahalı seçenektir.

Fiziksel sunucunun tamamı kendinize sahip olduğunuzdan, diğer kullanıcılarla paylaşmanıza veya bölümlere ayırmanıza gerek kalmadan tüm sunucu kaynaklarına erişebilirsiniz. Ayrıca işletim sistemi, donanım vb. De dahil olmak üzere sunucunuzun tüm yönleri üzerinde tam kontrole sahip olursunuz..

En güçlü barındırma hizmetidir, ancak aynı zamanda en pahalıdır ve genellikle yüksek trafikli, yüksek bant genişliğine sahip, yüksek bant genişliğine sahip web siteleri çalıştıran kullanıcılar için önerilir..

VPS’ye geçiş yaparsanız?

Bazılarınız bir VPS’ye geçip geçmemeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Dürüst olmak gerekirse, küçük veya hobi bir web sitesi kullanıyorsanız, büyük olasılıkla hayır.

ANCAK.

Aşağıda listelediğimiz şeylerden herhangi birini yaşıyorsanız, ev arkadaşlarıyla yaşadığınızın iyi bir göstergesi olması sizin için en iyi seçenek değildir:

 • Web siteniz yavaşlamaya başlıyor veya kullanıcılarınız yavaş yükleme sayfaları yaşıyor.
 • Düzenli olarak yüksek miktarda trafik alıyorsunuz.
 • “Dahili Sunucu Hatası” veya “50X” mesajını görmeye devam ediyorsunuz.
 • Web sitenizde hassas verileriniz var.
 • Çevrimiçi bir mağaza düşünüyor veya işletiyorsunuz.
 • Özel bir uygulama veya yazılım yüklemek istiyorsunuz.
 • Web sitenizi yüklediğinizde “Hizmet Kullanılamıyor” hatasını almaya devam ediyorsunuz.

Ayrıca, bir işletme veya hizmet yürütüyorsanız, muhtemelen geçiş yapmak istersiniz. VPS barındırma genellikle paylaşılan barındırmadan daha güvenilir ve daha hızlıdır ve ekstra hız satışları ve dönüşümleri artırmaya yardımcı olur.

RANKED: En İyi 5 VPS Hosting Sağlayıcısı

en iyi vps bitcatcha

Şimdiye kadar, VPS ve web sitenizle daha fazla satış yapmanıza nasıl yardımcı olabileceği konusunda temel bir anlayışa sahip olmalısınız.

Sorun şu ki, VPS hizmetleri sunan tonlarca sağlayıcı var ve herkesin yüzümüzde doldurulmuş tüm ezici bilgilerle nasıl seçmesi gerekiyor??!?

İyi değil.

Hepsinden geçtik ve sizin için en iyi 5 VPS seçeneğine daralttık.

1. SiteGround

https://www.siteground.com/

SiteGround Bulutu

Genel Çalışma Süresi

100%

Sunucu Hızı

bir+

Fiyat

80 $ / ay

Ana Özellikler

 • 40 GB SSD depolama
 • 5 TB veri aktarımı
 • 2 Çekirdek & 4 GB RAM
 • Apache / Nginx & CentOS
 • GIT Entegre

"Kaliteli canlı sohbet desteği ile sağlam sunucu performansları sunan harika bir hosting şirketi"

Kaliteli canlı sohbet desteği ile sağlam sunucu performansları sunan harika bir hosting şirketi olan SiteGround Hosting, web siteleri için VPS’ye geçmek isteyen yeni ve deneyimli kullanıcılara uyar.

SiteGround’un bulut planı VPS ile aynı parantez içinde. Ayrı cPanels oluşturmak ve yönetmek için özel kaynaklarla tamamen yönetilir.

Bulut planı ayrıca, gelişmiş hız için ücretsiz CDN, sunucu konumlarını seçme yeteneği ve 7/24 VIP müşteri desteği gibi VPS hizmetleri için gerekli olan bir dizi temel özellik sunar.

Her zaman güvenilir ve hızlarıyla tanınan SiteGround, site yük hızına, kararlılığına ve satışlarına değer verirseniz 1 numaralı tavsiyemizdir..

ifşa

SiteGround Cloud’da Bitcatcha.com’u ağırlıyoruz – Business. .

2. Hostinger

https://www.hostinger.com/

Hostinger VPS

Genel Çalışma Süresi

100%

Sunucu Hızı

bir+

Fiyat

4,99 $ / ay

Ana Özellikler

 • 20 GB SSD
 • 1 TB bant genişliği
 • 1GB RAM & 2GB Seri Çekim RAM
 • 100 MB / S Ağ
 • IPv6 Desteği

"Ortalama paylaşılan barındırma hizmetlerinden 30 kat daha hızlı"

Hostinger, web sitenizin ihtiyaçlarına uygun olarak seçebileceğiniz VPS barındırma hizmetleri için 6 katmanlı bir plan sunar. Plan 1’i 1.000 GB (aka 1 TB) bant genişliği, 20 GB disk alanı ve yaklaşık 1 GB RAM ile temel özellikleri sunuyor. Daha fazlasını isterseniz, size 8 GB RAM, 160 GB disk alanı ve 6.000 GB bant genişliği sağlayan Plan 6’yı tercih edebilirsiniz..

Hostinger VPS hosting’in diğer önemli gücü, ortalama paylaşılan barındırma hizmetlerinden 30 kat daha hızlı olmasıdır. Bu onları piyasadaki en hızlı VPS barındırma sağlayıcılarından biri olarak koyar, bu nedenle hız sizin için önemliyse, Hostinger mükemmel bir seçimdir.

Ayrıca, bu kalibreli bir VPS için fiyatları gülünç düşük. Çok iyi değer için para, Hostinger ile yanlış gidemem. SiteGround’un fiyatları sizin için biraz fazla ise, Hostinger bir sonraki en iyi seçim olacaktır.

3. Inmotion Sunucusu

https://www.inmotionhosting.com/

Inmotion Hosting VPS

Genel Çalışma Süresi

100%

Sunucu Hızı

bir+

Fiyat

$ 27.99 / ay

Ana Özellikler

 • 75 GB SSD depolama
 • 4 TB bant genişliği
 • 4GB RAM
 • CentOS w LAMBA
 • Tam cPanel lisansı

"Yüksek çalışma süresi ile olağanüstü sunucu performansları & düşük TTFB"

Inmotion Hosting ile yüksek çalışma süresiyle olağanüstü sunucu performansları elde etmeyi bekleyebilirsiniz (>% 99,95) ve düşük İlk Bayt Süresi (<450ms) sağlam müşteri hizmetlerine ek olarak. Sunucu performansları önceliğinizse VPS barındırma planları önemle tavsiye edilir.

Kurumsal düzeyde CertOS ve SSL ile ücretsiz cPanel lisansı gibi Inmotion Hosting ile elde edeceğiniz özellik miktarı & Ekstra güvenlik ve yüksek hızlı barındırma için SSD sertifikası, güçlü kullanıcılar için mükemmel bir seçim olmasını sağlar.

Onlarla www.bitcatcha.com’u barındırıyorduk, böylece hızları ve hizmetleri hakkında hacimler konuşuyor.

4. A2 Hosting

https://www.a2hosting.com/

A2 Hosting VPS

Genel Çalışma Süresi

% 99.9

Sunucu Hızı

bir+

Fiyat

$ 32.99 / ay

Ana Özellikler

 • 75 GB SSD depolama
 • 2 TB aktarım
 • 4GB RAM & 4 vCPU
 • node.js & TLS 1.2
 • cPanel veya Plesk

"Railgun Optimizer ile önceden yapılandırılmış sunucu önbelleği & SSD, A2 hız konusunda ciddi."

Hostinger gibi, A2 Hosting de VPS hosting ile web siteniz için en iyi hızı sağlamakla ilgilidir. Railgun Optimizer, önceden yapılandırılmış sunucu önbelleğe alma ve sunucuları için SSD depolama gibi teknolojilerle A2 Hosting’teki çocuklar hızları konusunda ciddi.

CPanel, Linux OS kullanma ve hatta Root erişimine izin verme gibi bir VPS barındırma için ihtiyaç duyacağınız tüm temel özellikleri sunarken, ana güçleri barındırma endüstrisinde eşsiz olan benzersiz sunucu hızı sağlamaktır..

5. HostGator

https://www.hostgator.com/

HostGator VPS

Genel Çalışma Süresi

100%

Sunucu Hızı

bir+

Fiyat

$ 29.95 / ay

Ana Özellikler

 • 120GB disk alanı
 • 1,5 TB aktarım
 • 2 Çekirdek & 2GB RAM
 • 2 IP adresi
 • Ücretsiz hesap taşıma

"Her ikisi de basit bir bulut barındırma çözümü isteyen blogcular için mükemmel uyum & esnek."

VPS, adanmış sunuculardan daha ucuz olsa da, çoğu barındırma sağlayıcısında hala nispeten pahalıdır. HostGator, hem güvenilir hem de kullanımı kolay, makul fiyatlı bir VPS planı sunar. VPS planları, hem basit hem de esnek bir bulut barındırma çözümü isteyen blogcular için mükemmel bir seçimdir.

Sundukları bazı temel özellikler arasında tek tıklamayla yükseltme sistemi, tam kök erişimi, bir dizi ücretsiz geliştirme aracı ve bir site dışı yedekleme bulunmaktadır..

Kaydırma: Hangi VPS’ye gidilecek?

Daha önce de bahsettik ve tekrar bahsedeceğiz – mükemmel VPS sağlayıcısı diye bir şey yok (en azından, bildiğimiz hiçbir şey). Ancak, Siteground fiyat rağmen oldukça yakın geliyor.

Hangi VPS’yi kullanmaya karar verdiğinize bakılmaksızın, yukarıda listelediğimiz 5 şu anda size mükemmel müşteri hizmeti, sunucu performansı, güvenilirlik, genel kullanım kolaylığı ve en önemlisi hız sağladıkları için en iyi sağlayıcılardır..

Dönüşümlere ve satışlara değer verirseniz, bu en iyi 5 VPS hizmetinden HERHANGİ BİRİNİ hız yardımcı olacaktır. Hepsi harika seçenekler ve sonuçta hepsi web sitenizin ihtiyaçlarına, istediğiniz özelliklere ve bütçenize bağlı.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me