{"@kontext":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity"[{"@type":"otázka","názov":"Je Minecraft zadarmo?","acceptedAnswer": {"@type":"odpoveď","text":"Nie, Minecraft je licencovaná hra, ktorá teraz patrí spoločnosti Microsoft. Existujú rôzne verzie, ktoré sú určené pre rôzne platformy, ale náklady sa líšia. Napríklad, základné Minecraft pre platformu Windows stojí 29,99 dolárov, zatiaľ čo verzia PS4 stojí 19,99 dolárov."}}, {"@type":"otázka","názov":"Hostuje server Minecraft zadarmo?","acceptedAnswer": {"@type":"odpoveď","text":"Nie, hosting stojí peniaze, pretože ide o nákladnú infraštruktúru a vybavenie. Ak hostíte online s webhostingovou spoločnosťou, tieto náklady sa môžu zdieľať a platíte primeranejší mesačný poplatok v závislosti od vašich požiadaviek."}}, {"@type":"otázka","názov":"Koľko pamäte RAM potrebujem pre server Minecraft?","acceptedAnswer": {"@type":"odpoveď","text":"Rovnako ako všetky aplikácie, čím vyšší počet hráčov na serveri, tým viac pamäte RAM potrebuje na ich podporu. Pre základné nastavenie až s 10 hráčmi sa odporúča aspoň 1 GB na webovom serveri. Viac vám pravdepodobne poskytne oveľa plynulejší zážitok zo hry."}}, {"@type":"otázka","názov":"Ktorý je najlepší hostingový servis Minecraftu?","acceptedAnswer": {"@type":"odpoveď","text":"Ruky nadol, Hostinger momentálne vedie tento zoznam. Ponúka špeciálne vyvinuté plány Minecraft pre tých, ktorí sa usilujú hostiť svoje vlastné, a má podporný personál potrebný na to, aby vám poradil vo všetkom, od výberu po inštaláciu."}}, {"@type":"otázka","názov":"Aký je najlepší bezplatný hostiteľ servera Minecraft?","acceptedAnswer": {"@type":"odpoveď","text":"Bezplatný hosting sa zvyčajne neodporúča a bude pravdepodobne ešte menej životaschopný pri náročnejších úlohách, ako je napríklad hosting Minecraft. V ideálnom prípade by ste zvážili hostingový plán VPS, aby ste využili zdroje vyhradené na tieto plány."}}]}

Vďaka hre, ktorá je taká milovaná a svižná ako Minecraft, nie je prekvapením, že veľa ľudí sa teší na vytvorenie vlastného servera Minecraft..

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete hrať Minecraft s priateľmi, ale najuniverzálnejší je zďaleka server Minecraft, ktorý je hosťovaný online..

Contents

Čo je Minecraft?

minecraft

Minecraft si predstavte ako modernú verziu klasiky, ktorá nevyšla z módy. V skutočnosti som to už predtým označoval ako virtuálne Lego. To nemusí byť presné, pretože Minecraft sa stal tak populárnym, že je v ňom dokonca celá téma Lega!

Vďaka svojej zjednodušenej grafike spojenej so základnou hrateľnosťou, ktorá stále umožňuje veľké množstvo inovácií, sa táto hra zvýšila na popularite..

Vďaka svojej podpornej fanúšikovskej základni bol Minecraft schopný tlačiť na prakticky všetky digitálne platformy, od stolových počítačov po mobilné zariadenia a konzoly. Dnes je Minecraft k dispozícii v jednoduchej vanilke alebo ako jedna z mnohých vlastných verzií, ktoré vytvorili fanúšikovia a vývojári.

Multiplayerový režim v Minecraft

Aj keď Minecraft je možné hrať samostatne, jednou z jeho hlavných atrakcií je režim pre viacerých hráčov, ktorý umožňuje používateľom vzájomne sa zapájať. To môže mať za následok veľa vecí v závislosti od prostredia.

Napríklad hráči sa môžu rozhodnúť viesť vojnu, viesť co-op questy alebo jednoducho existovať v mieri na svojich malých pozemkoch virtuálnej krajiny. Pre režim pre viacerých hráčov existujú štyri hlavné možnosti;

 • Prehrávanie v lokálnej sieti (LAN)
  LAN spája skupinu počítačov na menšom (viac lokalizovanom) mieste. Napríklad prepojenie niekoľkých počítačov v miestnosti sa považuje za LAN.
 • Minecraft ríše
  Koncept Realms bol vytvorený dizajnérmi Minecraft, aby umožnil hráčom rýchlo hostiť Minecraft hry prostredníctvom služby. Je to predplatné založené na nákladoch na Minecraft.
 • Rozdelená obrazovka
  Toto je len pre konzoly a umožňuje až štyrom používateľom hrať Minecraft spolu vedľa seba pomocou jednej obrazovky.
 • Online server
  To je najzaujímavejšie zo všetkých a zahŕňa to, že používateľ skutočne nastavuje celé online prostredie od začiatku po hostiteľské hry Minecraft. Zvyčajne si hostiteľ na tento účel prenajme serverový priestor od webhostingovej spoločnosti.

Minimálne požiadavky na hosting servera Minecraft

Ako možno viete, hosting hier je často zložitý, pretože sú zvyčajne lacnejšie ako väčšina webových aplikácií. Našťastie, Minecraft nie je presne obrovský zdroj ošípaných a môžete ho hostiť na webových serveroch s niektorými celkom základnými špecifikáciami..

Napriek tomu sa prihliada na základné nastavenia Minecraft – čisté vanilky, ako to nazývajú. Pre tieto inštalácie a priemernú skupinu 10 hráčov sa môžete dostať s holým minimom pri hostovaní VPS.

Pozrime sa na pravdepodobné požiadavky na obyčajné hostenie Vanilla Minecraft v číslach;

Minimálna požiadavka.

 • 1 GB RAM
 • 1 CPU Core

Odporúčaná požiadavka.

 • 2 GB RAM
 • 2 CPU Core

Úložný priestor je v kontexte ponúkaného obsahu zanedbateľný, takže tu preskočíme, pokiaľ bude založený na SSD.

Ak sa postavíte na ante a vážite si viac o hostovaní Minecraftu, potom budete hľadať tvrdšie čísla pre skupiny hráčov nad 50 rokov. Mohli by ste tiež zvážiť ďalšie možnosti, ako je použitie modov, ktoré zvýšia požiadavky ešte viac.

V týchto prípadoch by som odporučil plán VPS, ako je plán Minecraft Villager na Hostingere, ktorý ponúka 3 GB pamäte RAM, ale načasovanie je 12,95 USD / mesiac. Ako vidíte, čím viac hráčov chcete hostiť, tým vyššie sú vaše potenciálne náklady.

Výhody prevádzkovania vlastného servera Minecraft

Po dosiahnutí tohto bodu v článku sa teraz čudujete, prečo ste na Zemi prešli bolesťami hlavy, keď ste našli vlastný server, na ktorom by ste mohli hosťovať Minecraft??

Aj keď by som vám v tomto okamihu nevinil obvinenia, existujú veľmi pozitívne aspekty hostenia Minecraftu, na ktoré by ste mali myslieť..

 1. Sloboda výberu v modoch

  Ak ste niekedy hrali hru a ste frustrovaní, pretože verzia, na ktorej práve pracujete, nemá povolené určité režimy, môže to byť frustrujúce. Tieto doplnky môžu byť dokonca ľahko dostupné, len mimo dosahu. Hostením vlastného servera Minecraft získate slobodný výber toho, čo chcete nainštalovať.

 2. Budovanie spoločenstva

  Ľudia sú spoločenskými tvormi a hoci s priateľmi môže byť veľa zábavy, čas to vždy nedovolí. Našťastie digitálny svet odstráni vzdialenosť a Minecraft môže byť pre vás skvelým spôsobom, ako vybudovať malú komunitu svojich najbližších priateľov. Tvoj vlastný svet na svete.

 3. Môj dom, moje pravidlá

  U hostiteľov, ktorí podporujú veľkú komunitu, sa často vytvárajú pravidlá na dosiahnutie veľkého plošného efektu v prospech väčšiny. Ak hosťujete vlastný server Minecraft, musíte zvážiť iba pravidlá, ktoré ovplyvnia vašu malú skupinu. Ešte lepšie – bude vám to potešením a nikto iný.

 4. Ako výučbový nástroj

  Ak ste pedagóg, možno vás prekvapí, že Minecraft môže byť vynikajúcou výučbou. Zvážte sociálne experimenty a výučbu mladých myslí o dôležitosti aspektov správania a rozhodovania, a to všetko v prostredí plnom zábavy, ktoré ich povzbudzuje k tomu, aby budovali a skúmali..

  Zoznam pokračuje, takže buďte kreatívny a premýšľajte o hosťovaní Minecraft ako o „riešení hry“ a väčšom potenciáli, ak sa kreatívne použijú.

 5. speňaženie

  Hosting Minecraft môže byť z dlhodobého hľadiska dosť drahý, najmä ak hosťujete väčší počet hráčov. Náklady na hosting serverov budú značné, ale Minecraft má stále licenciu od spoločnosti Microsoft – chápe, že existujú náklady, ktoré je potrebné uhradiť..

  Z tohto dôvodu spoločnosť Microsoft poskytla určité príspevky a otvorila cesty, pomocou ktorých môžete kompenzovať náklady. Niektoré spôsoby, ako môžete speňažiť svoje servery Minecraft, sú inzercia v hrách, nastavenie internetových obchodov a ďalšie.

Na čo sa zamerať pri hostovaní serverov Minecraft?

Rovnako ako mnoho iných aplikácií, aj Minecraft kladie nároky na hardvér aj infraštruktúru. Aby ste si mohli vychutnať plynulý herný zážitok v prostredí Minecraft s vlastným hosťovaním, musíte poznať niektoré finančné a technické podrobnosti..

Aj keď sa väčšina týchto podrobností týka takmer všetkých možností webhostingu, niektorí hostitelia webových stránok prešli o krok ďalej, aby ponúkli špecializované plány hostenia Minecraft, ktoré môžu obsahovať ďalšie funkcie špecifické pre Minecraft..

Prevádzka vlastného servera Minecraft online znamená, že na jeho podporu budete potrebovať hardvér a šírku pásma. Pokiaľ nevlastníte dátové centrum, znamená to prenajať priestor na serveri hostenom webhostingovou spoločnosťou, ako je Hostinger.

Aby ste zabezpečili hladký chod vášho Minecraftu, pri výbere hostingového plánu Minecraftu musíte zvážiť niektoré veci, ako napríklad;

1. Procesor

Takmer všetky webové aplikácie budú vyžadovať spustenie spracovania, ale to platí najmä pre herné prostredia. V skutočných scenároch použitia sa čas spracovania počíta v hodinových cykloch (teda prezentácia v MHz alebo GHz)..

Pri webhostingu sú servery často vybavené viacerými výkonnými procesormi. Presne, koľko času procesora získate, závisí od plánov, ktoré ponúka váš webhosting. Čas procesora zdieľaného hostenia sa delí medzi účty, zatiaľ čo plány VPS alebo cloud hosting ponúkajú používateľom výlučné použitie určitých množstiev zdrojov.

2. Pamäť

RAM je rýchle a nestále úložisko, ktoré sa používa na spustenie procesov. Ak je na server odoslaná požiadavka, načíta údaje do pamäte pre rýchlejšie spracovanie. Ak máte menej pamäte, ako je potrebné, je potrebné, aby servery častejšie vymieňali údaje z pamäte RAM a mimo nej, čo má za následok nižší výkon.

Rovnako ako v prípade času procesora, zdieľaný hosting funguje z veľkej pamäťovej oblasti, ktorá je zdieľaná medzi viacerými účtami. VPS alebo cloudové plány ponúkajú svoje využitie vyhradenej pamäte na použitie. Presne, koľko bude závisieť od hostiteľa a plánu, ktorý si vyberiete.

3. Typ úložiska & priestor

Minecraft nie je mimoriadne ťažká hra, ale ak prevádzkujete server Minecraft, SSD pomôže urýchliť výkon. Poznáte rozdiely, ktoré sú v tejto oblasti možné.

Niektorí weboví hostitelia budú ponúkať serverový softvér založený na SSD (napríklad operačný systém a softvér webového servera) pri ukladaní údajov do bežného úložiska. Toto sa líši od ponuky úplného riešenia SSD, kde je všetko uložené na SSD.

4. Umiestnenie servera

Môže to byť jedna z najdôležitejších vecí pre váš hostingový server Minecraft. Miesto, kde je server hosťovaný, robí rozdiel. Server, ktorý je ďaleko od miesta, kde sa hráči nachádzajú, bude mať často za následok vysokú latenciu (oneskorenie)..

Ak hosťujete hráčov z celého sveta, s tým nemôžete robiť nič. Ak však hosťujete v lokalizovanejšom kontexte (napríklad pre hráčov v konkrétnej krajine / regióne), vyberte webového hostiteľa so servermi v tejto oblasti alebo v jej blízkosti. To môže viesť k zníženiu oneskorenia hry.

Poznámka

Na kontrolu rýchlosti servera, ktorý používate, môžete použiť náš nástroj na kontrolu rýchlosti servera!

5. Podpora špecifická pre Minecraft

Ako som už spomenul, niektorí weboví hostitelia ponúkajú špeciálne plány hostingu zamerané na hostiteľov Minecraft. Je to dôležité, pretože tie, ktoré ich majú, môžu mať často dodatočnú podporu pre vaše hostiteľské plány Minecraftu, ktoré sa inde inde nedajú ľahko nájsť.

Príklady tohto typu podpory sú často v oblasti asistencie pri inštalácii a nastavení. Ak chcete zistiť, či vám s tým pomôže hostiteľ, o ktorom uvažujete, pred výberom plánu je najlepšie vyskúšať a skontaktovať sa s ním..

6. Vyvarujte sa príliš lacných plánov hostenia Minecraft

Existuje mnoho hostingových spoločností, ktoré ponúkajú nižšie sadzby, ako sú sadzby odporúčané tu. Žiadam vás však, aby ste pri zvažovaní týchto plánov postupovali opatrne. Mnohé z týchto plánov často ponúkajú vedľajšie služby a môžu znížiť zákruty v oblastiach, ktoré v konečnom dôsledku ovplyvnia váš herný zážitok

Hodnotenie: 5 najlepších serverov Minecraft Server 2020

1. Hostinger

https://www.hostinger.com/

hostinger

RAM

2GB

Počet hráčov

70

Cena (USD)

$ 8,95 / mo

Kľúčové vlastnosti

 • 99,9% dostupnosť
 • Ochrana DDoS
 • Okamžité nastavenie
 • Panel pre viac remesiel
 • Duálny procesor

"Hostinger úspešne využil výkon webových serverov na hranie hier."

Hostinger je náš najlepší výber ako poskytovateľ hostingu Minecraft z mnohých dôvodov. Prvým a najdôležitejším je, že je veľmi zriedkavé nájsť hostiteľa, ktorý ponúka plány špeciálne navrhnuté tak, aby vyhovovali Minecraft hostingu.

Ich hostingové plány Minecraft sú postavené na serveroch VPS, čo znamená, že získate špeciálne zdroje potrebné na hostenie Minecraft. Ich štruktúra plánu je tiež postavená na koncepcii a ponúka minimálne 2 GB pamäte, takmer okamžité nastavenie servera Minecraft a technickú podporu, ktorá vám môže pomôcť, ak uviaznete..

Hostinger je jedným z našich najlepších hostiteľov!

Prečítajte si našu podrobnú recenziu na serveri Hostinger a zistite prečo!

2. Shockbyte

https://shockbyte.com/

shockbyte

RAM

1GB

Počet hráčov

20

Cena (USD)

$ 2.50 / mo

Kľúčové vlastnosti

 • 100% dostupnosť
 • Ochrana DDoS
 • Okamžité nastavenie
 • Panel pre viac remesiel
 • Neobmedzený SSD

"Shockbyte zmenil hranie hier na veľké podniky, čo umožňuje výkon a škálovateľnosť."

Shockbyte je austrálska spoločnosť, ktorá sa špecializuje na prenájom herných serverov. Ich kľúčové oblasti sú Minecraft, ARK: Survival Evolved a Rust – s plánmi na podporu viacerých titulov..

Ich plány sú veľmi zamerané a môžete si vybrať ten, ktorý je pre vaše potreby veľmi vhodný. Ich skúsenosti s programom Minecraft im umožňujú ponúkať niekoľko dobrých návrhov, a preto je dobré ísť na špecializovaný hosting Minecraft..

3. BisectHosting

https://www.bisecthosting.com/

bisecthosting

RAM

1GB

Počet hráčov

12

Cena (USD)

$ Je 2.99 / mo

Kľúčové vlastnosti

 • Denné zálohovanie
 • Ochrana DDoS
 • Okamžité nastavenie
 • Panel pre viac remesiel
 • Servery SSD

"Zjednodušene podporuje BisectHosting Minecraft Java a Bedrock."

BisectHosting je ďalšie populárne meno v hosting Minecraft, hoci ponúka takmer všetky ďalšie webové služby. Vzhľadom na rozsah svojich hostingových plánov je Bisect zefektívnený, pokiaľ ide o Minecraft, podporujúci verziu Java alebo Bedrock..

Silnou rozlišovacou vlastnosťou je, že všetky hostingové plány Minecraft spoločnosti Bisect majú neobmedzené úložisko SSD, a to aj na svojom najlacnom pláne. To samozrejme podlieha pravidlám čestného použitia, čo znamená, že ich môžete použiť, ale nezneužívať ich.

4. GGServers

https://ggservers.com/

GGservers

RAM

1GB

Počet hráčov

12

Cena (USD)

$ 3.00 / mo

Kľúčové vlastnosti

 • Okamžité nastavenie
 • Ochrana DDoS
 • Panel pre viac remesiel
 • 1-Click Installer
 • Nemerané SSD

"Urobte Minecraft hosting na ďalšej úrovni na serveroch GGServers s inštaláciou modpack jedným kliknutím."

GGServers je kanandská webhostingová spoločnosť, ktorá ponúka webhosting, ale tiež sa špecializuje na herné servery. Majú servery pre rôzne hry vrátane Minecraft a doteraz ich nasadili viac ako pol milióna.

Na svojich herných serveroch ponúkajú vysoko výkonné špecifikácie a na výber majú dobré rozloženie deviatich umiestnení dátových centier po celom svete. Plány sa líšia v závislosti od poskytnutých zdrojov a začínajú sa základnou 1 GB RAM podporujúcou 12 prehrávačov.

5. Apex Hosting

https://apexminecrafthosting.com/

Apex hosting

RAM

1GB

Počet hráčov

12

Cena (USD)

$ 3.99 / mo

Kľúčové vlastnosti

 • 99,9% dostupnosť
 • Okamžité nastavenie
 • Ochrana DDoS
 • Panel pre viac remesiel
 • 1-Click Installer

"Získajte nielen hardware pre Minecraft, ale aj podporu, ktorú potrebujete na nastavenie servera."

Apex Hosting je zameraný iba na Minecraft a ponúka 15 umiestnení pre servery po celom svete s ďalším príchodom. Ich plány začínajú malé so základnou 1 GB pamäte RAM, ale všetky plány sa dodávajú s vlastnou subdoménou.

Ich nárok na slávu spočíva v rozsiahlej podpore Minecraft, vyznačujúcej sa ľahko ovládateľným ovládacím panelom, videonávodmi a schopnosťou uviesť servery Minecraft do prevádzky iba za päť minút. Pomoc je k dispozícii aj prostredníctvom živého chatu a systému predaja lístkov.

Záver: Pre fanúšikov ventilátora Diehard Minecraft

RAM

NO. OF
HRÁČI

PRICE (USD / MO)

Hostinger

2GB

70

$ 8,95

Shockbyte

1GB

20

$ 2,50

BisectHosting

1GB

12

$ 2,99

Ako pravdepodobne viete už dnes, hosting servera Minecraft nemusí byť strašne komplexný. V skutočnosti je krásou to, že keďže máte kontrolu, môžete sa presne rozhodnúť, aký komplexný bude váš svet Minecraftu..

Či už to znamená masívny server podporujúci tisíce hráčov alebo základný server pre komunikáciu medzi priateľmi, konečné rozhodnutie je na vás. Ako vidíte, nemusí to nevyhnutne byť aj cena, pretože existuje mnoho spôsobov, ako vám potenciálne pomôcť získať späť svoje náklady.

V konečnom dôsledku je hosťovanie vášho vlastného servera Minecraft prácou lásky – a pre nadšených fanúšikov hry určite musíte zvážiť. Ak ste stále na okraji a rozhodujete sa, či je to pre vás to pravé, porozprávajte sa s ľuďmi na serveri Hostinger (ktorý ponúka skutočné hostiteľské plány Minecraft) & podpora), aby zistili, či vám môžu poradiť v oboch smeroch.

Hosting servera Minecraft: Často kladené otázky

1. Je Minecraf zadarmo?

Nie, Minecraft je licencovaná hra, ktorá teraz patrí spoločnosti Microsoft. Existujú rôzne verzie, ktoré sú určené pre rôzne platformy, ale náklady sa líšia. Napríklad, základné Minecraft pre platformu Windows stojí 29,99 dolárov, zatiaľ čo verzia PS4 stojí 19,99 dolárov.

2. Hosťuje server Minecraft zadarmo?

Nie, hosting stojí peniaze, pretože ide o nákladnú infraštruktúru a vybavenie. Ak hostíte online s webhostingovou spoločnosťou, tieto náklady sa môžu zdieľať a platíte primeranejší mesačný poplatok v závislosti od vašich požiadaviek.

3. Koľko pamäte RAM potrebujem pre server Minecraft?

Rovnako ako všetky aplikácie, čím vyšší počet hráčov na serveri, tým viac pamäte RAM potrebuje na ich podporu. Pre základné nastavenie až s 10 hráčmi sa odporúča aspoň 1 GB na webovom serveri. Viac vám pravdepodobne poskytne oveľa plynulejší zážitok zo hry.

4. Ktorá je najlepšia služba hostenia serverov Minecraft?

Ruky nadol, Hostinger momentálne vedie tento zoznam. Ponúka špeciálne vyvinuté plány Minecraftu pre tých, ktorí sa usilujú hostiť svoje vlastné, a má podporný personál potrebný na to, aby vám poradil vo všetkých oblastiach od výberu po inštaláciu..

5. Aký je najlepší bezplatný hostiteľ servera Minecraft?

Bezplatný hosting sa zvyčajne neodporúča a bude pravdepodobne ešte menej životaschopný pri náročnejších úlohách, ako je napríklad hosting Minecraft. V ideálnom prípade by ste zvážili hostingový plán VPS, aby ste využili zdroje vyhradené na tieto plány.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me