{"@kontekst":"https://schema.org","@rodzaj":"FAQ Strona","mainEntity": [{"@rodzaj":"Pytanie","imię":"Czy Minecraft jest darmowy?","acceptAnswer": {"@rodzaj":"Odpowiedź","tekst":"Nie, Minecraft to licencjonowana gra, która teraz należy do firmy Microsoft. Istnieją różne wersje tego programu przeznaczone dla różnych platform, ale koszty są różne. Na przykład podstawowa gra Minecraft na platformę Windows kosztuje 29,99 USD, a wersja PS4 kosztuje 19,99 USD."}}, {"@rodzaj":"Pytanie","imię":"Hostuje serwer Minecraft za darmo?","acceptAnswer": {"@rodzaj":"Odpowiedź","tekst":"Nie, hosting kosztuje, ponieważ w grę wchodzi droga infrastruktura i sprzęt. Jeśli prowadzisz hosting online w firmie hostingowej, koszt ten można podzielić i uiścić rozsądniejszą opłatę miesięczną, w zależności od wymagań."}}, {"@rodzaj":"Pytanie","imię":"Ile pamięci RAM potrzebuję na serwer Minecraft?","acceptAnswer": {"@rodzaj":"Odpowiedź","tekst":"Jak wszystkie aplikacje, im większa liczba odtwarzaczy na serwerze, tym więcej pamięci RAM potrzebuje na ich obsługę. W przypadku podstawowej konfiguracji z maksymalnie 10 odtwarzaczami zaleca się co najmniej 1 GB na serwerze internetowym. Więcej zapewnią znacznie płynniejszą rozgrywkę."}}, {"@rodzaj":"Pytanie","imię":"Która jest najlepsza usługa hostingowa Minecraft?","acceptAnswer": {"@rodzaj":"Odpowiedź","tekst":"Bez wahania Hostinger prowadzi obecnie tę listę. Oferuje specjalnie opracowane plany Minecraft dla tych, którzy chcą hostować swoje własne, i ma personel pomocniczy niezbędny do doradzenia we wszystkim, od wyboru do instalacji."}}, {"@rodzaj":"Pytanie","imię":"Jaki jest najlepszy darmowy host serwera Minecraft?","acceptAnswer": {"@rodzaj":"Odpowiedź","tekst":"Darmowy hosting zwykle nie jest zalecany i prawdopodobnie będzie jeszcze mniej opłacalny w przypadku bardziej wymagających zadań, takich jak hosting Minecraft. Idealnie byłoby rozważyć plan hostingowy VPS, aby skorzystać z dedykowanych zasobów dostępnych w tych planach."}}]}

Dzięki grze, która jest tak ukochana i zwinna jak Minecraft, nie jest zaskoczeniem, że wiele osób chce stworzyć własny serwer Minecraft.

Istnieje kilka sposobów gry w Minecraft ze znajomymi, ale jak dotąd najbardziej wszechstronny jest serwer Minecraft, który jest hostowany online.

Contents

Co to jest Minecraft?

Minecraft

Pomyśl o Minecraft jako nowoczesnej wersji klasycznej, która nie wyszła z mody. W rzeczywistości widziałem to wcześniej jako wirtualne Lego. Może to nie być dokładne, ponieważ Minecraft stał się tak popularny, że istnieje nawet cały motyw Lego!

Uproszczona grafika połączona z podstawową rozgrywką, która wciąż pozwala na wiele innowacji, sprawiła, że ​​gra zyskała na popularności.

Dzięki wsparciu fanów, Minecraft był w stanie wypchnąć praktycznie wszystkie platformy cyfrowe, od komputerów stacjonarnych po urządzenia mobilne i konsole. Dzisiaj Minecraft jest dostępny w zwykłej wanilii lub jako jedna z wielu niestandardowych wersji stworzonych przez fanów i programistów.

Tryb wieloosobowy w Minecraft

Chociaż w Minecrafta można grać w pojedynkę, jedną z jego głównych atrakcji jest tryb wieloosobowy, który pozwala użytkownikom na interakcję ze sobą. Może to spowodować wiele rzeczy w zależności od środowiska.

Na przykład gracze mogą zdecydować się na prowadzenie wojny, prowadzenie misji kooperacyjnych lub po prostu współistnieć w spokoju na własnych małych działkach wirtualnej ziemi. W trybie wieloosobowym istnieją cztery główne opcje;

 • Gra w sieci lokalnej (LAN)
  Sieć LAN łączy grupę komputerów w mniejszej (bardziej zlokalizowanej) przestrzeni. Na przykład połączenie kilku komputerów w pokoju jest uważane za sieć LAN.
 • Minecraft Realms
  Koncepcja Realms została stworzona przez projektantów Minecraft, aby umożliwić graczom szybkie hostowanie gier Minecraft za pośrednictwem usługi. Jest to subskrypcja oparta na kosztach gry Minecraft.
 • Podzielony ekran
  Dotyczy to tylko konsol i pozwala maksymalnie czterem użytkownikom grać razem w Minecraft obok siebie na jednym ekranie.
 • Serwer online
  Jest to najbardziej interesujące ze wszystkich i polega na tym, że użytkownik konfiguruje całe środowisko online od zera do hosta gier Minecraft. Najczęściej host wynajmuje w tym celu miejsce na serwerze od firmy hostingowej.

Minimalne wymagania dotyczące hostingu Minecraft Server

Jak być może wiesz, hosting gier jest często trudny, ponieważ zazwyczaj wymagają więcej zasobów niż większość aplikacji internetowych. Na szczęście Minecraft nie jest ogromną świnią zasobów i można go hostować na serwerach internetowych o dość podstawowych specyfikacjach.

Mimo to uwzględnia to podstawowe konfiguracje gry Minecraft – czystą wanilię, jak to nazywają. W przypadku tych instalacji i przeciętnej grupy graczy wynoszącej 10 możesz sobie poradzić z absolutnym minimum w hostingu VPS.

Spójrzmy na prawdopodobne wymagania dotyczące zwykłego hostingu Vanilla Minecraft w liczbach;

Minimalne wymagania.

 • 1 GB pamięci RAM
 • 1 rdzeń procesora

Zalecany wymóg.

 • 2 GB pamięci RAM
 • 2 rdzenie procesora

Przestrzeń dyskowa jest bardzo nieznaczna w kontekście oferowanej oferty, więc pomińmy ją tutaj, o ile jest ona oparta na dysku SSD.

Jeśli zwiększysz stawkę i poważniej podchodzisz do hostingu Minecraft, będziesz szukał trudniejszych liczb dla grup graczy od 50 lat i więcej. Możesz również rozważyć inne możliwości, takie jak użycie modów, które jeszcze bardziej podniosą wymagania.

W takich przypadkach poleciłbym plan VPS, taki jak plan Minecraft Villager na Hostinger, oferujący 3 GB pamięci RAM, ale z zegarem 12,95 USD miesięcznie. Jak widać, im więcej graczy chcesz hostować, tym wyższy będzie potencjalny koszt.

Korzyści z uruchomienia własnego serwera Minecraft

Po osiągnięciu tego punktu w tym artykule zastanawiasz się teraz, dlaczego, u licha, nie mogłeś sobie pozwolić na znalezienie własnego serwera do hostowania gry Minecraft?

Chociaż nie obwiniłbym cię za to, że się w tej chwili unikasz, istnieją pewne bardzo pozytywne aspekty hostingu Minecraft, o których warto pomyśleć.

 1. Swoboda wyboru w modach

  Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę i czułeś się sfrustrowany, ponieważ wersja, w której korzystasz, nie ma włączonych niektórych modów, może być frustrująca. Wtyczki te mogą być nawet łatwo dostępne, poza twoim zasięgiem. Hostując swój własny serwer Minecraft, masz wolny wybór tego, co zainstalować.

 2. Budowanie społeczności

  Ludzie są istotami społecznymi i chociaż spędzanie czasu z przyjaciółmi może być świetną zabawą, czas nie zawsze pozwala. Na szczęście cyfrowy świat usuwa dystans, a Minecraft może być świetnym sposobem na zbudowanie małej społeczności swoich najbliższych przyjaciół. Twój własny świat w świecie, że tak powiem.

 3. Mój dom, moje zasady

  W przypadku hostów, które obsługują dużą społeczność, reguły są często tworzone w celu uzyskania ogromnego efektu ogólnego z korzyścią dla większości. Jeśli hostujesz swój własny serwer Minecraft, musisz tylko wziąć pod uwagę reguły, które wpłyną na twoją małą grupę. Jeszcze lepiej – będzie to dla ciebie i dla nikogo innego.

 4. Jako narzędzie dydaktyczne

  Jeśli jesteś nauczycielem, możesz być zaskoczony, gdy wiesz, że Minecraft może być doskonałym narzędziem do nauki. Rozważ eksperymenty społeczne i uczenie młodych umysłów znaczenia aspektów behawioralnych i podejmowania decyzji, a wszystko to w wypełnionym zabawą środowisku, które zachęca ich do budowania i odkrywania.

  Ta lista jest długa, więc bądź kreatywny i pomyśl o hostingu w Minecraft jako o „zmaganiu się z grą” i o większym potencjale, jeśli zastosujesz go kreatywnie.

 5. Zarabianie

  Hosting Minecraft może stać się dość drogi w dłuższej perspektywie, szczególnie jeśli hostujesz większą liczbę graczy. Koszt hostingu serwerów będzie znaczny, ale Minecraft jest nadal objęty licencją firmy Microsoft – rozumie, że istnieją koszty, które należy pokryć.

  Z tego powodu Microsoft dokonał pewnej ulgi, otwierając możliwości, dzięki którym można zrównoważyć koszty. Niektóre sposoby zarabiania na serwerach Minecraft to reklamy w grze, zakładanie sklepów internetowych i wiele innych.

Czego szukać w Minecraft Server Hosting?

Podobnie jak wiele innych aplikacji, Minecraft stawia wymagania zarówno sprzętowe, jak i infrastrukturalne. Aby cieszyć się płynną rozgrywką we własnych środowiskach Minecraft, musisz znać pewne szczegóły finansowe i techniczne.

Chociaż większość tych szczegółów dotyczy w zasadzie prawie wszystkich opcji hostingu, niektórzy gospodarze posunęli się o krok dalej, oferując specjalistyczne plany hostingu Minecraft, które mogą zawierać dodatkowe funkcje specyficzne dla Minecraft.

Prowadzenie własnego serwera Minecraft online oznacza, że ​​do jego obsługi potrzebujesz sprzętu i przepustowości. O ile nie posiadasz centrum danych, oznacza to wynajem powierzchni na serwerze hostowanym przez firmę hostingową taką jak Hostinger.

Aby upewnić się, że Twój hosting Minecraft działa płynnie, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy przy wyborze planu hostingowego Minecraft, takich jak;

1. Procesor

Prawie wszystkie aplikacje internetowe będą wymagały czasu przetwarzania, ale jest to szczególnie prawdziwe w środowiskach gier. W rzeczywistych scenariuszach użytkowania czas przetwarzania jest obliczany w cyklach zegarowych (stąd prezentacja jako MHz lub GHz).

W przypadku hostingu serwery są często wyposażone w wiele wydajnych procesorów. Dokładnie ile czasu procesor otrzymujesz, zależy od planów twojego hosta. Czas procesora hostingu współdzielonego jest dzielony między konta, podczas gdy VPS lub plany hostingowe w chmurze oferują użytkownikom wyłączne korzystanie z określonej ilości zasobów.

2. Pamięć

RAM to szybka, niestabilna pamięć masowa, która służy do uruchamiania procesów. Po wysłaniu żądania do serwera ładowane są dane do pamięci w celu szybszego przetwarzania. Jeśli masz mniej pamięci, niż jest to wymagane, konieczne jest częstsze zamianę danych do i z pamięci RAM przez serwery, co powoduje niższą wydajność.

Ponownie, podobnie jak w przypadku czasu procesora, hosting współdzielony działa z dużej puli pamięci, która jest współdzielona przez wiele kont. Plany VPS lub w chmurze oferują do użytku dedykowaną pamięć. Dokładnie, ile będzie zależeć od hosta i wybranego planu.

3. Rodzaj przechowywania & Przestrzeń

Minecraft nie jest grą zajmującą dużo miejsca, ale jeśli korzystasz z serwera Minecraft, posiadanie dysku SSD pomoże przyspieszyć wydajność. Poznaj jednak różnice, które są możliwe w tym obszarze.

Niektóre hosty internetowe oferują oprogramowanie serwerowe oparte na SSD (takie jak system operacyjny i oprogramowanie serwera WWW), jednocześnie przechowując dane w zwykłym magazynie. Różni się to od oferowania pełnego rozwiązania SSD, w którym wszystko jest przechowywane na dysku SSD.

4. Lokalizacja serwera

Może to być jedna z najważniejszych rzeczy na serwerze hostingowym Minecraft. Lokalizacja hosta serwera robi różnicę. Serwer, który jest daleko od miejsca, w którym znajdują się gracze, często powoduje duże opóźnienia (opóźnienie).

Jeśli gościsz graczy z całego świata, niewiele możesz na to poradzić. Jeśli jednak hostujesz w bardziej zlokalizowanym kontekście (być może dla graczy z określonego kraju / regionu), wybierz hosta z serwerami w tym obszarze lub w jego pobliżu. Może to znacznie przyczynić się do zmniejszenia opóźnień w grze.

Uwaga

Możesz użyć naszego narzędzia do sprawdzania prędkości serwera, aby sprawdzić, czy serwer, którego używasz, jest szybki!

5. Wsparcie specyficzne dla Minecraft

Jak wspomniałem wcześniej, niektórzy gospodarze oferują specjalne plany hostingowe skierowane do hostów Minecraft. Jest to istotne, ponieważ ci, którzy to robią, często mogą mieć dodatkowe wsparcie dla twoich planów hostingowych Minecraft, które mogą nie być łatwo znalezione gdzie indziej.

Przykłady tego rodzaju wsparcia często dotyczą obszarów pomocy w instalacji i konfiguracji. Aby sprawdzić, czy rozważany host pomoże Ci w tym, najlepiej skontaktować się z nim przed wybraniem planu.

6. Unikaj zbyt tanich planów hostingowych Minecraft

Istnieje wiele firm hostingowych, które oferują stawki niższe niż te zalecane tutaj. Wzywam jednak do zachowania ostrożności podczas rozważania podjęcia tych planów. Wiele z tych planów często będzie oferować usługi sub-par i może skracać rogi w obszarach ostatecznie wpływających na twoje wrażenia z gry

Ranking: 5 najlepszych serwerów Minecraft Hosting 2020

1. Hostinger

https://www.hostinger.com/

hostinger

Baran

2 GB

Liczba graczy

70

Cena (USD)

8,95 USD / mies

Kluczowe cechy

 • 99,9% czasu działania
 • Ochrona przed DDoS
 • Natychmiastowa konfiguracja
 • Panel Multicraft
 • Podwójny procesor

"Hostinger skutecznie wykorzystał moc serwerów sieciowych do gier."

Hostinger jest naszym najlepszym wyborem jako dostawca hostingu Minecraft z wielu powodów. Przede wszystkim jest to, że niezwykle rzadko można znaleźć hosta, który oferuje plany zbudowane specjalnie dla hostingu Minecraft.

Ich plany hostingowe Minecraft są zbudowane na serwerach VPS, co oznacza, że ​​otrzymasz dedykowane zasoby potrzebne do hostowania Minecraft. Ich struktura planu jest również oparta na koncepcji, oferując minimum 2 GB pamięci, niemal natychmiastową konfigurację serwera Minecraft oraz wsparcie techniczne, które może pomóc, jeśli utkniesz.

Hostinger jest jednym z naszych najlepszych gospodarzy!

Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na Hostinger, aby dowiedzieć się, dlaczego!

2. Shockbyte

https://shockbyte.com/

Shockbyte

Baran

1 GB

Liczba graczy

20

Cena (USD)

2,50 USD / mc

Kluczowe cechy

 • 100% czasu działania
 • Ochrona przed DDoS
 • Natychmiastowa konfiguracja
 • Panel Multicraft
 • Nieograniczony dysk SSD

"Shockbyte zmienił grę w duży biznes, pozwalając na moc i skalowalność."

Shockbyte to zarejestrowana w Australii firma specjalizująca się w wynajmowaniu serwerów gier. Główne obszary zainteresowania to Minecraft, ARK: Survival Evolved i Rust – z planami obsługi większej liczby tytułów.

Ich plany są bardzo skoncentrowane i możesz wybrać taki, który jest bezpośrednio dostosowany do twoich potrzeb. Ich doświadczenie z Minecraft pozwala im zaoferować kilka dobrych sugestii, a to jest dobre miejsce na wyspecjalizowany hosting Minecraft.

3. BisectHosting

https://www.bisecthosting.com/

bisecthosting

Baran

1 GB

Liczba graczy

12

Cena (USD)

2,99 USD / mc

Kluczowe cechy

 • Codzienna kopia zapasowa
 • Ochrona przed DDoS
 • Natychmiastowa konfiguracja
 • Panel Multicraft
 • Serwery SSD

"Upraszczając, BisectHosting obsługuje Minecraft Java i Bedrock."

BisectHosting to kolejna popularna nazwa w Minecraft hosting, chociaż oferuje prawie wszystkie inne usługi związane z siecią. Ze względu na zakres ich planów hostingowych Bisect jest bardziej usprawniony, jeśli chodzi o Minecraft, obsługując wersję Java lub Bedrock.

Silną cechą wyróżniającą jest to, że wszystkie plany hostingowe Minecraft firmy Bisect mają nieograniczoną przestrzeń dyskową SSD, nawet w najtańszym planie. Jest to oczywiście zgodne z ich zasadami dozwolonego użytku, co oznacza, że ​​możesz z niego korzystać, ale nie nadużywać.

4. GGServers

https://ggservers.com/

GGservers

Baran

1 GB

Liczba graczy

12

Cena (USD)

3,00 USD / mc

Kluczowe cechy

 • Natychmiastowa konfiguracja
 • Ochrona przed DDoS
 • Panel Multicraft
 • 1-Click Installer
 • Niezmierzony dysk SSD

"Przenieś hosting Minecraft na wyższy poziom na GGServers dzięki instalacjom modpack za jednym kliknięciem."

GGServers to kanadyjska firma hostingowa, która oferuje hosting, ale także specjalizuje się w serwerach gier. Posiadają serwery do różnych gier, w tym Minecraft, i jak dotąd wdrożyli ich ponad pół miliona.

Oferują wydajne specyfikacje na swoich serwerach gier i mają duży wybór dziewięciu lokalizacji centrów danych na całym świecie do wyboru. Plany różnią się w zależności od udostępnionych zasobów i zaczynają się od podstawowej 1 GB pamięci RAM obsługującej 12 miejsc dla graczy.

5. Hosting Apex

https://apexminecrafthosting.com/

Hosting Apex

Baran

1 GB

Liczba graczy

12

Cena (USD)

3,99 USD / mies

Kluczowe cechy

 • 99,9% czasu działania
 • Natychmiastowa konfiguracja
 • Ochrona przed DDoS
 • Panel Multicraft
 • 1-Click Installer

"Uzyskaj nie tylko sprzęt do gry Minecraft, ale także wsparcie potrzebne do skonfigurowania serwera."

Apex Hosting koncentruje się tylko na Minecraft i oferuje 15 lokalizacji dla serwerów na całym świecie, a kolejne będą dostępne. Ich plany zaczynają się od podstawowej 1 GB pamięci RAM, ale wszystkie plany mają niestandardową subdomenę.

Ich sława polega na szerokim wsparciu dla Minecraft, obejmującym łatwy w obsłudze panel sterowania, samouczki wideo i możliwość uruchomienia serwerów Minecraft w zaledwie pięć minut. Pomoc jest również dostępna za pośrednictwem czatu na żywo i systemu sprzedaży biletów.

Wniosek: dla fanów Diehard Minecraft

Baran

NIE. Z
GRACZE

CENA (USD / MO)

Hostinger

2 GB

70

8,95 USD

Shockbyte

1 GB

20

2,50 USD

BisectHosting

1 GB

12

2,99 USD

Jak zapewne już wiesz, hosting serwera Minecraft nie musi być strasznie skomplikowany. Piękno tego polega na tym, że skoro masz kontrolę, możesz dokładnie określić, jak skomplikowany ma być Twój świat Minecraft.

Niezależnie od tego, czy oznacza to ogromny serwer obsługujący tysiące graczy, czy też podstawowy serwer do interakcji ze znajomymi, ostateczna decyzja należy do Ciebie. Koszt również niekoniecznie jest czynnikiem, jak widać, ponieważ istnieje wiele sposobów, które mogą potencjalnie pomóc w odzyskaniu kosztów.

Ostatecznie hostowanie własnego serwera Minecraft to praca miłości – a dla zagorzałych fanów gry z pewnością coś do rozważenia. Jeśli nadal jesteś na krawędzi i decydujesz, czy jest to dla Ciebie odpowiednie, porozmawiaj z ludźmi z Hostinger (który oferuje prawdziwe plany hostingowe Minecraft & wsparcie), aby sprawdzić, czy mogą ci doradzić.

Hosting serwerów Minecraft: często zadawane pytania

1. Czy Minecraft jest bezpłatny?

Nie, Minecraft to licencjonowana gra, która teraz należy do firmy Microsoft. Istnieją różne wersje tego programu przeznaczone dla różnych platform, ale koszty są różne. Na przykład podstawowa gra Minecraft na platformę Windows kosztuje 29,99 USD, a wersja PS4 kosztuje 19,99 USD.

2. Hostuje serwer Minecraft za darmo?

Nie, hosting kosztuje, ponieważ w grę wchodzi droga infrastruktura i sprzęt. Jeśli prowadzisz hosting online w firmie hostingowej, koszt ten można podzielić i uiścić rozsądniejszą opłatę miesięczną, w zależności od wymagań.

3. Ile pamięci RAM potrzebuję na serwer Minecraft?

Jak wszystkie aplikacje, im większa liczba odtwarzaczy na serwerze, tym więcej pamięci RAM potrzebuje na ich obsługę. W przypadku podstawowej konfiguracji z maksymalnie 10 odtwarzaczami zaleca się co najmniej 1 GB na serwerze internetowym. Więcej zapewnią znacznie płynniejszą rozgrywkę.

4. Która z najlepszych usług hostingu serwerów Minecraft?

Bez wahania Hostinger prowadzi obecnie tę listę. Oferuje specjalnie opracowane plany Minecraft dla tych, którzy chcą hostować swoje własne, i ma personel pomocniczy niezbędny do doradzenia we wszystkim, od wyboru do instalacji.

5. Jaki jest najlepszy darmowy host serwera Minecraft?

Darmowy hosting zwykle nie jest zalecany i prawdopodobnie będzie jeszcze mniej opłacalny w przypadku bardziej wymagających zadań, takich jak hosting Minecraft. Idealnie byłoby rozważyć plan hostingowy VPS, aby skorzystać z dedykowanych zasobów dostępnych w tych planach.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me