Hindistan’da en iyi web barındırma ararken bu sayfada tökezlediyseniz, şanslısınız – yakın zamanda büyük bir liste web barındırmalarına baktık ve bir tanesine karar vermenize yardımcı olmak için en iyi performans gösteren 7 markayı seçtik işiniz için en iyisi bu!

Contents

Bir Bakışta: Hindistan İçin İlk 3 Web Host

# 1 Hostinger Hindistan

https://www.hostinger.in/

Yeni başlayanlar için mükemmel bir seçim. Hindistan’da 80 ms’lik sunucu yanıt sürelerinin tadını çıkaracaksınız ve tüm dünyada da oldukça hızlılar! Onların deli düşük tanıtım fiyatı karşı koymak için çok iyi.

# 2 SiteGround Singapur

https://www.siteground.com/

Para için büyük bir değer ile en iyi tüm yuvarlama. Sunucu yanıt hızı 68 ms’de Bangalore’den pinglendi ve dünyadan pinglendiğinde çok az gecikme oldu. Hindistan’daki küçük ve orta ölçekli işletmeler için mükemmel bir ev sahibi olduğunu düşünüyoruz.

# 3 A2 Barındırma

https://www.a2hosting.in/

Singapur veri merkezlerini kullanarak A2 barındırma dünya çapında ortalama hızı SiteGround kadar hızlı değil, ancak Bangalore pingleri 68 ms hızla geri döndü. Ayrıca uygun özelliklerini de seviyoruz!

Bize neden güvenmelisin?

Burada Bitcatcha.com’da ağ ve BT’de onlarca yıllık birleşik deneyime sahibiz ve web barındırma hakkında bilinmesi gereken her şeyi keşfetmeyi misyonumuz haline getirdik.

Hız kolayca yapmak veya bir iş kırmak biliyorum çünkü biz web hosting hızı son derece önemlidir. Bir web barındırma, bir talebe parmaklarınızı yapıştırabileceğinizden daha hızlı yanıt verebilmelidir (parmaklarınızı tutturmak 350 milisaniye sürer – iyi bir web barındırıcısının 200 milisaniyeden daha kısa sürede yanıt vermesi gerekir).

Hız Neden Bu Kadar Önemli?

İşletmenizi çevrimiçi duruma getirdiğinizde yüzlerce, muhtemelen binlerce başka websitesi ile rekabet halinde olduğunuzu bilmelisiniz. Rekabetin, sizinle aynı hizmet veya ürünü, tam olarak aynı fiyat noktasında veya daha düşük bir fiyatla sunmasını bekleyebilirsiniz..

Rekabet karşısında avantaj elde etmek için ne yapabilirsiniz??

Web sitesi hızı.

Çoğu kişi, bilgilerini veya web sitelerini 2 saniyeden daha kısa sürede yüklemeye alışır (bu, web barındırma hizmetinin mümkün olduğunca hızlı yanıt vermesi gerektiği anlamına gelir. Google’ın standardında 200 ms). Bundan daha uzun bir şey ve insanlar beklemek için çok sabırsız, ihtiyaçlarına hizmet eden ve çok daha hızlı yüklenen başka bir siteye geçiyorlar.

Bitcatcha’ın Hız Derecelendirmelerini Anlama

Dünya çapında hız derecesi

Dünyadaki sekiz farklı konumdan yanıt sürelerini test etmek için kendi sunucu hız denetleyicimizi kullandık. Daha sonra bu sonuçları ortalar ve Google’ın önerilen 200 ms’lik yanıt süresiyle karşılaştırırız. Web barındırıcıları 210 ms’den daha hızlıysa A derecesi alır.

Hindistan’da Hız

Özellikle Bangalore’dan yanıt sürelerini ölçüyoruz. Bu bize belirli bir web barındırma Hint izleyiciler için ne kadar hızlı olduğunu söyler.

İyi Bir Web Host Nasıl Seçilir

Çoğu insan sadece çalışır temel web hosting istiyor. Ancak, markalarda büyük farklılıklar vardır ve başarılı bir çevrimiçi iş için ihtiyaçlarınıza uygun bir web barındırma seçmek önemlidir.

Bir web barındırma onları iyi düşünmek için olması gereken birkaç şey vardır – işte birkaç dikkat etmelisiniz böylece.

1. Hız

Web barındırma yavaş yanıt veriyorsa, binlerce, belki milyonlarca kayıp potansiyel satış mal olabilir. En azından Google’ın 200 msn ölçütüyle eşleşebilecek hızlı bir web barındırıcısı istiyoruz! Bitcatcha’da sunucu hızını ölçüyoruz ve web ana bilgisayarlarını A + ‘dan D’ ye sıralıyoruz

2. Hedef kitlenizin olduğu yerde hız

Hedef kitlenizin HIZLI isteklerine yanıt veren web hosting almanız gerekir, bu yüzden kitlenizin bölgesinde iyi yanıt sürelerine sahip bir web barındırma seçtiğinizden emin olun. Bu nedenle Bitcatcha’nın benzersiz sunucu hız denetleyicisi, dünyanın dört bir yanındaki 8 ülkeden alınan yanıt sürelerini gösterir!

3. Fiyat

Düşük fiyatlar ve iyi web hosting arasında güzel bir denge kurmak istiyoruz. Size, ödeyebileceğiniz rahat bir fiyata ihtiyacınız olan özellikleri sağlayabilecek bir ana bilgisayar seçin!

4. müşteri hizmetleri

Web siteleriyle uğraşırken komplikasyonlar meydana gelebilir ve sorunlarınızı çözmenize yardımcı olmaya adamış bir uzman ekibine sahip olmak güzeldir. Müşteri desteğinde iyi bir sicile sahip bir web barındırma seçtiğinizden emin olun.

5. Çalışma süresi garantisi

Siteniz sürekli olarak azalırsa siz ve kitleniz için yararsız olacaktır. Bize en az% 99,8 kesintisiz çalışma garantisi sağlayabilecek bir web barındırma hizmeti aramak istiyoruz

6. Güvenlik

Web barındırma, kötü amaçlı yazılımlara ve saldırılara karşı zayıf bir korumaya sahipse, web sitenizi ve verilerinizi saldırılara açık bırakacaksınız. Güvenlik, kötü amaçlı yazılım ve bilgisayar korsanlığı korumasında güçlü bir geçmişe sahip bir ana bilgisayar seçin.

7. Özellikler

Özellikler açısından ödediğinizden daha fazlasını almak her zaman iyidir. Bazı web markaları barındırma daha fazla özellik sağlayabilir ancak en hızlı olmayabilir. İstediğiniz özelliklere sahip olmak, hız ve fiyat arasında güzel bir şekilde dengelenmiş bir web barındırma seçin.

Yerel mi Seçmeli yoksa Küresel Olmalı mı??

Yani web mağazanız veya işiniz Hindistan’da odaklanmıştır. Hosting seçenekleriniz neler??

 1. Hindistan merkezli bir web barındırma hizmeti alabilirsiniz

  Sizin için idealdir ve kitleniz daha yüksek hızların keyfini çıkarabilir. Yerel müşteri destek ekibini de tercih edebilirsiniz.

 2. Hindistan’ı kapsayan küresel bir marka alabilirsiniz

  Küresel markalarla genellikle daha iyi küresel hızlar gelir (küresel bir kitleyi hedefliyorsanız mükemmeldir). Ayrıca daha iyi bir güvenlik ve genel hizmet deneyimi yaşamanız gerekir.

Aşağıdaki listede birkaç yerel ve global seçeneğimiz var. Sonuçta, daha iyi müşteri desteği ve tesisleri için Hindistan’ı kapsayan küresel bir sunucu öneriyoruz.

Hint Siteleri İçin En İyi 7 Web Hosting

Not

1. listelenen tüm fiyatlandırma dayanmaktadır 12- aylık sözleşme tanıtım fiyatı.
2. Kullanılan forex oranı 1 USD – 64.94 Hindistan Rupisi.

1. Hostinger

https://www.hostinger.in

Hostinger

Dünya Hız Skoru

bir+

Hindistan’da Hız

99 ms

Fiyat (₹)

205 / ay

Ana Özellikler

 • Ücretsiz alan adı
 • Sınırsız Depolama Alanı
 • sınırsız bant genişliği
 • hPanel
 • Yerelleştirilmiş Destek

"Özellikle yeni başlayanlar için harika bir fiyata harika özellikler"

Hostinger India test sitemizle uğraşırken, bu adamların Hindistan’dan ping attığında aslında oldukça hızlı tepki süreleri ürettiklerini fark ettik! Bazı karşılaştırmalar yaptık ve Hostinger’ı diğer web sunucularına karşı test ettik ve bu ustaca Litvanyalıların bu listede en üst sırada yer almayı hak ettikleri sonucuna vardık..

Hostinger sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo
194 ms229 ms246 ms5 ms349 ms
Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya
99 ms191 ms70 ms212 ms163 ms

Ort. Hız: 175.8 ms (Tüm sonuca bak)

Sunucu Singapur’da bulunduğundan, Hostinger’ın Asya bölgesinde oldukça hızlı sonuçlar almasını bekledik ve hayal kırıklığına uğratmadılar. Singapur, Japonya ve Sidney’den gelen taleplerin hepsi çok hızlı bir şekilde 190 ms’nin altında yanıtlandı, ki bu çok hızlı. Özellikle Bangalore, yanıtlarını 99 ms’de aldı. Hostinger India hakkında sevdiğimiz şey, müşterilerinizin Asya, Amerika veya Avrupa’da olması önemli değil; sunucuları çoğu bölgede oldukça hızlı yanıt süreleri üretir.

Hostinger müşteri desteği

“Eğlence” genellikle bir destek ekibini tanımlamak için kullandığımız bir kelime değildir, ancak Hostinger’ın desteğiyle olan deneyimimiz gerçekten eğlenceliydi! Canlı sohbet widget’ları her zaman kontrol panelinin sağ alt köşesinde görüntülenir, bu da birisiyle bağlantı kurmayı çok kolaylaştırır.

Ayrıca işe yaramaz gelebilecek, ancak aslında hayal kırıklıklarımızı takıma iletmede çok yararlı olan emojiler, gifler ve dosyalar gönderme yeteneğini de içeriyordu..

Ayrıca, kendi dillerinde 20’den fazla ülkeye hizmet veriyorlar ve daha fazlasını ekleme planları ile müşterileriyle iletişim kurmaya gerçekten önem verdiklerini gösteriyorlar..

Hostinger hakkındaki düşüncelerimiz

Hostinger, bu listede rakipleri kadar çok avantaj sunmuyor (ücretsiz ssl veya günlük yedekleme yok), ancak cazip tanıtım fiyatları nedeniyle 1 numarayı hak ediyorlar.

Hız, özellikler ve kullanım kolaylığı açısından web sunucularının geri kalanıyla rekabet edebilirler, ancak her yeni hesapla 1 ücretsiz alan adı sunarak rekabeti bir kerede tamamlamayı başardılar.

Bu, özellikle nakit akışı konusunda endişe duyan girişimciler ve yeni çevrimiçi işletme sahipleri için mükemmel değer sağlar. Böyle sağlam sonuçlar, etkileyici yanıt süreleri ve mükemmel destek sistemi ile Hostinger ile ev sahipliği yaptığınızda gerçekten yanlış gidemezsiniz.

Daha fazla bilgi için Hostinger’daki tam incelememize göz atın!

Hostinger iş başında

 • Hostinger test sitemize bakın
 • inger resmi web sitesi

2. SiteGround

https://www.siteground.com

SiteGround

Dünya Hız Skoru

bir+

Hindistan’da Hız

66 ms

Fiyat (₹)

386 / ay

Ana Özellikler

 • 20 GB SSD depolama
 • 25.000 ziyaret / aylık
 • SuperCacher
 • 7/24 destek
 • Premium yedekleme

"Favori web sunucumuz. İyi yuvarlak ve çok yönlü. Onlarla Bitcatcha’yı ağırlıyoruz!"

SiteGround’un favori web barındırıcımız olduğu bir sır değil. Uzun süredir bulunmuyorlar (sadece 2004’ten beri), ancak hizmetleri ve hızları kesinlikle mükemmeldi ve aslında onlara karşı oldukça önyargılıyız. Aslında, onları çok seviyoruz, bu web sitesi olan Bitcatcha.com aslında SiteGround ile barındırılıyor!

SiteGround sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo
211 ms215 ms180 ms3 ms351 ms
Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya
66 ms95 ms70 ms240 ms168 ms

Ort. Hız: 159.9 ms (Tüm sonuca bak)

Test sitesinin Singapur’daki veri merkezi ile, Japonya, Sidney ve Singapur’dan pinglenen yanıt sürelerinin 100 ms’nin altında olağanüstü iyi okuması şaşırtıcı değildir. Mutlu olduğumuz şey pinge edilen tepki süresiydi Bangalore okuma 136 ms – Hintli izleyiciler için süper hızlı!

Siteground’ın dünya çapında ortalama yanıt süresi 165 ms’dir, bu da ona Bitcatcha.com’da sahip olduğumuz en iyi sıralama olan sağlam bir A + verir

SiteGround müşteri desteği

Bugün burada listelenen tüm web barındırma markalarının müşteri desteğiyle uğraştık ve SiteGround’un desteği karşılaştığımız en iyisi, eller aşağı.

Canlı sohbet bize birkaç saniye içinde cevap verdi, aptalca soruları ustaca cevaplayacak kadar sabırlıydı. Onlar da biz gereken bir şey ile çok yararlı. Biletler bizi hiçbir şekilde sinirlendirmeden hızlı ve ustaca çözüldü.

SiteGround, müşteri desteği için çıtayı gerçekten ayarladı ve diğer web sunucularının karşılaştırıldığında kötü görünmesini sağladı!

SiteGround hakkındaki düşüncelerimiz

SiteGround’un diğer web barındırıcılarına göre sahip olduğu (birçoğundan) bir avantajı, kullanıcıları için ücretsiz SSL içermesidir. Temmuz 2018’den itibaren Chrome (dünyanın en popüler tarayıcısı) tüm SSL olmayan siteleri ‘güvenli değil’ olarak işaretlemeye başlayacak ve bu da müşterilerinizin markanızdan biraz emin olmayacak. Rekabetin çok zor olduğu bir dünyada, hizmetinize olan güveninizde bir düşüş istemezsiniz.

Bu nedenle, Singapur merkezli bir veri merkezine sahip SiteGround’un, harika küresel hızlara ve Hindistan’da daha da iyi sonuçlara sahip olduğunu düşünüyoruz! Bunu mükemmel müşteri destek ekibiyle eşleştirdiğinizde, her açıdan gerçekten harika bir ana bilgisayar elde edersiniz.

Kitaplarımızda kesin bir evet! Ev sahibi hakkında bilmeniz gereken her şey için tam SiteGround incelememize göz atın..

SiteGround iş başında

 • SiteGround test sitemize bakın
 • SiteGround resmi web sitesini ziyaret edin

3. A2 Hosting

https://www.a2hosting.in/

A2 Hosting

Dünya Hız Skoru

bir+

Hindistan’da Hız

163 ms

Fiyat (₹)

350 / ay

Ana Özellikler

 • Sınırsız SSD
 • Sınırsız bant genişliği
 • A2 için optimize edilmiş WP
 • Ücretsiz site taşıma
 • Herzaman para iadesi

"Hızlı sonuçlar veren güvenilir bir web barındırıcısı, özellikle de Turbo planı."

Bu Amerikan web hosting şirketi oldukça iyi onların mükemmel Turbo sunucuları ve onların harika A2 Optimizasyon özelliği ile bilinir. (Ayrıntılı detaylar derinlemesine A2 Hosting incelememizde)

En hızlı web barındırıcısı olmasalar da, sunucu hızı testlerimizde hala A + almayı başardılar.

A2 Hosting sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo
172 ms212 ms278 ms6 ms316 ms
Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya
163 ms141 ms67 ms218 ms159 ms

Ort. Hız: 173.2 ms (Tüm sonuca bak)

Singapur’daki veri merkezlerini kullanarak, Singapur’daki pingler 6 ms, Japonya için 67 ms’de süper hızlı bir şekilde geldi, Bangalore ise çok saygın bir 163 ms oldu. Dünyanın geri kalanı için yanıt süreleri yüzlerce kişiye batırılmış, dünya çapında ortalama 173 ms ile ortalama web barındırıcınızdan hala daha hızlı.

A2 Hosting müşteri desteği

Şimdi burası A2 hosting ile küçük bir sorunumuz var – canlı sohbetleri Gurus aslında yaptıkları işte iyi. Sadece bir ara ulaşılması biraz zor oluyor. Bir kez Guru’ya vardığımızda, sorunlarımızı zahmetsizce çözmeyi başardılar!

A2 hakkındaki düşüncelerimiz

SiteGround gibi, A2 Hosting de müşterileri için ücretsiz SSL sunar, bu özellik kolayca uygulanır, ancak çoğu web sunucusu tarafından henüz yapılmaz. Müşteri desteği geliştirilebilir, ancak onlara bağlandıktan sonra mükemmel özelliklere sahip sağlam bir web barındırıcısıdır!

A2 iş başında

 • A2 tarafından barındırılan test sitemize bakın
 • A2 Hosting resmi web sitesini ziyaret edin

4. Inmotion Sunucusu

https://www.inmotionhosting.com/

Inmotion Hosting

Dünya Hız Skoru

bir+

Hindistan’da Hız

514 ms

Fiyat (₹)

324 / ay

Ana Özellikler

 • Ücretsiz alan adı
 • Maksimum Hız Bölgeleri ™
 • Sınırsız veri aktarımı
 • SSH erişimi
 • 24 × 7 ABD desteği

"Birinci sınıf destek ile dünya çapında mükemmel kapsama alanı"

Şahsen Inmotion Hosting daha az web hosting taşlar hosting olduğunu hissediyorum. Sunucuları hızlı, mükemmel özelliklere sahipler ve müşteri hizmetleri harika. Nitekim Bitcatcha.com, SiteGround’a geçmeden önce Inmotion ile ev sahipliği yapıyordu (Inmotion ile hala birkaç web sitesine daha ev sahipliği yapıyoruz)!

Inmotion Hosting sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo
2 ms53 ms322 ms178 ms172 ms
Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya
514 ms153 ms109 ms67 ms149 ms

Ort. Hız: 171.9 ms (Tüm sonuca bak)

Inmotion Hosting, Amerika’da sadece ABD Batı ve ABD Doğu’da 55 ms hızlarını açıklayan veri merkezlerine sahiptir. Dünyanın geri kalanında da çok kötü davranmadılar – Japonya’da 109 ms, Sidney’de 153 ms, Sao Paolo’da 172 ms ve Singapur’da 178 ms. Ne yazık ki, Bangalore’da 514 ms’de çok iyi sonuç vermediler.

Dünya çapındaki ortalamaları 171,9 ms’dir, bu da onlara A + sıralaması kazandırır.

Inmotion’in müşteri desteği

Beklendiği gibi Inmotion Hosting’in müşteri destek ekibi mükemmel. Ne yaptıklarını biliyorlar ve etkili oluyorlar, bizi asla uzun süre bekletmiyorlar. Canlı sohbet oturumları dakikalar içinde bağlanır ve biletler çok fazla uğraşmadan çözülür.

Inmotion Hosting hakkındaki düşüncelerimiz

Uluslararası bir kitleyi hedefliyorsanız, Inmotion Hosting mükemmeldir – yalnızca yerel Hintli müşterilere hitap etmeyi hedefliyorsanız, diğer ana bilgisayarları düşünmek isteyebilirsiniz.

Inmotion eylem

 • Inmotion Hosting test sitemize bakın
 • Inmotion Hosting resmi web sitesini ziyaret edin

5. GoDaddy Hindistan

https://in.godaddy.com/

GoDaddy Hindistan

Dünya Hız Skoru

bir+

Hindistan’da Hız

111 ms

Fiyat (₹)

149 / ay

Ana Özellikler

 • 30 GB HDD
 • Ölçülmemiş aktarım
 • 1 web sitesine izin verildi
 • 1 GB veritabanı
 • PHP7 desteklenir

"Hiçbir fırfırlar web hosting sakıncası yoksa oldukça iyi"

GoDaddy Hindistan ile yaşadığımız deneyim eşittir “harika!” ve “meh!”. Bizi mutlu eden her şey için, bizi kızdıran eşdeğer bir sorun yaratmayı başardılar. Neyle uğraştığımıza bir göz atalım.

GoDaddy Hindistan sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo
167 ms218 ms197 ms10 ms337 ms
Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya
111 ms182 ms71 ms245 ms173 ms

Ort. Hız: 171.1 ms (Tüm sonuca bak)

GoDaddy Hindistan hakkında sevdiğimiz harika şeylerden biri hızları – Aslında oldukça hızlılar!

Her ne kadar veri merkezlerinin konumu hakkında çok şeffaf olmasalar da (“Asya” yı tıkladık, ancak Asya’da sunucuların nerede bulunduğunu asla söylemedi) Singapur’daki sunucu hız testinden, okkalı bir 10 ile açıktır. Hanım.

Japonya’dan pingler 71 ms sonra geldi ve ilginç bir şekilde Bangalore çok hızlı bir 111 ms oldu. Söylemeye gerek yok, yerel Hindistan demografisini hedefliyorsanız GoDaddy Hindistan mükemmel.

Web barındırma dünyanın diğer bölgelerinde de oldukça iyi bir performans sergiledi, sadece Sao Paolo’da 337 ms’ye düştü. Genel olarak, GoDaddy Hindistan’ın dünya çapında ortalaması 171,1 ms’dir ve bu A + sıralaması için yeterince iyidir!

GoDaddy India müşteri desteği

Yaptıkları işte iyi, oldukça deneyimli ve oldukça hızlı bir şekilde bağlanacaksınız. Hostinger veya SiteGround kadar hızlı değil, ancak işi hallediyorlar. Bağırmak için bir şey yok – sadece çalışıyor.

GoDaddy Hindistan hakkındaki düşüncelerimiz

Burası biraz sıraya girmeye başlayacağız.

GoDaddy, WordPress için bazı ince ayarlı uygulamalara sahip olsaydı, Hindistan için mükemmel bir web barındırma olurdu, ancak hiçbir şeyden büyük bir çanta aldık. Diğer tüm ana bilgisayarlar, uygulamalar aracılığıyla kullanıcılar için bir çeşit kolaylık sunar, bu nedenle hiçbir şey almamak biraz hayal kırıklığı yaratır.

Hakkında oldukça rahatsız olduğumuz başka bir şey de kullanıcı arayüzleri – kendi arayüzlerini özelleştirdiler, ancak daha sezgisel hale getirmek için daha iyi bir iş yapabileceklerini düşünüyoruz.

GoDaddy India hosting kullanıcı arayüzü

DNS’imizi doğru bir şekilde almak için doğru yeri bulmamız 30 dakika sürdü ve kullanıcı arayüzünde gezinmek biraz zorlanmış ve doğal olmayan hissetti.

Web siteleriniz için temel SSL uygulamak istiyorsanız, GoDaddy India’nın ücretsiz SSL yok. Bunun için ödeme yapabilirsiniz, ancak bunun diğer ev sahipleriyle ücretsiz olarak kolayca alabileceğiniz bir şey olduğunu bilerek acı hissedeceksiniz..

Tüm bunları söyledikten sonra, ucuz fiyatla Hindistan’ın tüketicilerini hedefleyen hiçbir fırfır web barındırma arıyorsanız, GoDaddy Hindistan’ın gerçekten iyi olduğunu düşünüyoruz, ancak çizgi özelliklerinin veya ekstra bir şeyin üstünü bekliyorsanız, en iyisi diğerlerine bakmak web barındırıcıları.

GoDaddy Hindistan eylem

 • GoDaddy Hindistan test sitemize bakın
 • GoDaddy Hindistan resmi web sitesini ziyaret edin

6. Bluehost

https://www.bluehost.com/

Bluehost

Dünya Hız Skoru

bir+

Hindistan’da Hız

318 ms

Fiyat (₹)

354 / ay

Ana Özellikler

 • 50 GB SSD
 • Ölçülmemiş aktarım
 • 1 web sitesine izin verildi
 • 1 ücretsiz alan adı
 • SSL’yi Şifreleyelim

"Dünya çapında büyük kapsama alanı, ancak Hindistan’da düşük hızlar. Fiyatlar daha iyi olabilir."

Bluehost 2003 yılında kuruldu ve hızla piyasadaki en iyi web hosting markalarından biri oldu. Özellikle Hindistan’da popülerler, ancak popülariteleri kaliteyi eşitliyor mu? Hadi bulalım.

Bluehost sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo
23 ms78 ms183 ms193 ms164 ms
Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya
330 ms168 ms125 ms92 ms174 ms

Ort. Hız: 153 ms (Tüm sonuca bak)

Bluehost’un veri merkezleri ABD merkezlidir ve dünya genelinde ortalama 181,1 ms ile oldukça iyi pinglere (200 ms’nin altında) sahiptir. Yine de bir sorun – 330 ms puanla Bangalore’da çok başarılı olmadılar.

Hızı önceliklendiriyorsak, Bluehost uluslararası erişim isteyen insanlar için daha iyi görünüyor. Yerel Hint demografisini hedefliyorsanız, belki başka bir ana bilgisayarla gitmek istersiniz çünkü 330 ms bizim beğenimiz için çok yavaş.

Bluehost müşteri desteği

Bluehost’un canlı ekibiyle iletişim kurmak Rus Ruleti oynamak gibidir – şanslıysanız, ne yaptıklarını bilen ve size yardımcı olabilecek deneyimli bir kadroya sahip olacaksınız. Şanssızsanız, hiç yardım almayan veya hiç yardım almayan stajyer alırsınız.

Kesinlikle bizim favorimiz değil.

Bluehost hakkındaki düşüncelerimiz

Neredeyse aynı fiyat aralığında oldukları için Bluehost’u SiteGround ile kıyaslayamıyoruz. SiteGround ile daha iyi özellikler bekleyebilirsiniz, ancak Bluehost ile biraz daha düşük bir fiyat ödersiniz, bu yüzden sanırım önceliklere ve tercihlere dayanır.

Bluehost aslında birçok blogcu ve bağlı kuruluş pazarlamacısı arasında süper popüler bir seçimdir, ancak hıza öncelik veriyorsanız, taahhütte bulunmadan önce kitlenizin bulunduğu yerin ilk nerede olduğunu düşünmek isteyebilirsiniz.

Eylem Bluehost

 • Bluehost test sitemize bakın
 • Bluehost resmi web sitesini ziyaret edin

7. BigRock

https://www.bigrock.in/

Büyük kaya

Dünya Hız Skoru

bir

Hindistan’da Hız

64 ms

Fiyat (₹)

199 / aylık

Ana Özellikler

 • 20 GB HDD
 • 100 GB aktarım
 • 1 web sitesine izin verildi
 • 300+ tek tıklamayla uygulama
 • cPanel dahil

"Hindistan’da düşük fiyatlarla yüksek hızlar.

Büyük kaya! Efsane, marka, efsane!

Onlar hakkında çok şey duyduk ve Hindistan’da oldukça popüler görünüyorlar, bu yüzden sadece beklentileri karşılayıp karşılamadıklarını görmek için bu liste için bir hesap almaya karar verdik..

Ama övgülere / rantlara geçmeden önce, önce test sonuçlarına bakalım.

BigRock sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo
226 ms241 ms130 ms62 ms343 ms
Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya
106 ms309 ms133 ms216 ms137 ms

Ort. Hız: 190.3 ms (Tüm sonuca bak)

Dünya çapında ortalama 190 ms ile Bigrock açıkça listedeki en yavaş web barındırıcısıdır. Akıllıca, hızlı yerel ping’ler için idealdir, çünkü bu listede Mumbai’deki bir veri merkezine sahip tek web barındırıcısıdırlar.

Yine de uluslararası bir müşteri çekmek istiyorsanız, BigRock en iyi seçim olmayabilir, ABD Batı’dan 226 ms, ABD Doğu’dan 241 ms, Londra’dan 130 ms, Sao Paulo’dan 343 ms ve Sidney’den 309 ms.

Hindistan dışında iyi gördüğümüz ülkeler 62 ms’de Singapur ve 133ms’de Japonya idi.

BigRock müşteri desteği

Hindistan’daki yerel halk arasında ne kadar popüler olduklarını gördükten sonra, iyi hizmet ve kullanım kolaylığı bekledikten sonra BigRock’un başlangıç ​​planına kaydolduk, ancak yaşadığımız deneyim büyük bir hayal kırıklığıydı..

Öncelikle, sistem bize hesabımıza giriş yapmak için gerekli bilgileri göndermedi. Giriş bilgisi yok, kurulacak DNS yok, kesinlikle hiçbir şey.

Bu yüzden yardım için livechat’larıyla iletişime geçtik, ancak giriş yapmadan bu konuda hiçbir şey yapamıyorlar, bu yüzden bunu çözmek için BigRock’un uluslararası destek numarasını (kendi maliyetimizle, dikkat edin) aramamız istendi..

Bu yüzden, aradığımız tuşlara sabırla basarak otomatik talimatları aradık ve takip ettik … sonra çağrı düştü.

Bu yüzden tekrar denedik.

Ve çağrı düştü. Tekrar.

Onlara toplamda 3 kez çağırmayı denedik ve çağrı tam olarak düştü. Aynı. An.

Başka neler yapılabileceğini görmek için canlı sohbet ekibine danıştık.

Bizi doğrudan ilgili ekibe transfer edip edemeyeceklerini sorduk – yapamıyorlar.

Hesabımızı iptal edebilirler mi – yapamazlar.

Bu, bu kalibrede bir web barındırma hizmeti ile şimdiye kadar yaşadığımız en kötü karşılaşma oldu.

17: 00’da, livechat ekibinin nazikçe verdiği adrese bir e-posta gönderdik ve 6: 00’da nihayet giriş yapmak ve test sitemizi kurmak için ihtiyaç duyduğumuz bilgilerle cevap verdiler..

Söylemeye gerek yok, tüm çile hakkında çok mutlu değildik.

BigRock hakkındaki düşüncelerimiz

BigRock ucuz, ama gerçekten burkulmaları gerekiyor. Akıllıca, PHP7 ve SSD eksikliğine rağmen iyi çalışıyorlar. Henüz SSL uygulamadılar, bu nedenle Chrome sistemlerini güncellediğinde kullanıcılar yakın gelecekte sorun yaşayabilir.

Kesinlikle kullanıcıları için daha fazla özellik sağlamaları gerekiyor ve kullanıcı arayüzlerinin güncellenmesi gerekiyor – görünüşe göre 90’lı yıllarda tasarladılar ve tasarımcılarını yarıya kadar ateşlediler.

Ekran görüntüsü veremiyoruz çünkü kayıt sırasında müşteri alanına yalnızca bir kez erişmeyi başardık – o zamandan beri kilitlendik ve “şifreyi unut” özelliği çalışmıyor. Bunu defalarca denedik, gelen kutumuzda veya spam klasörlerinde hiçbir şey görünmedi.

Eylem BigRock

 • BigRock test sitemize bakın
 • BigRock resmi web sitesini ziyaret edin

Karar

Yoğun bir testten ve her markanın artılarını ve eksilerini deneyimledikten sonra, şahsen Uluslararası web sunucularının (Hostinger, SiteGround, A2 Hosting ve Inmotion Hosting) en iyi bahis olduğunu hissediyoruz. Güvenilir olma itibarıyla sürekli hızlıdırlar ve müşteri destekleri size her şekilde yardımcı olabilir.

DÜNYA ÇAPINDA HIZ

AVG. HİNDİSTAN’DA HIZ

PRICE (₹ / AY)

Hostinger

bir+

99 ms

205

SiteGround

bir+

136 ms

386

A2 Hosting

bir+

163 ms

350

Inmotion Hosting

bir+

514 ms

324

Bluehost tam ortadadır – çok dengelidirler ve ABD pazarlarına ulaşmak istiyorsanız daha iyi bir değer elde edersiniz. Yeni başlayan blogcular ve bağlı kuruluş pazarlamacıları için çok iyi bir web barındırma hizmeti!

Bununla birlikte, fiyat sizin önceliğinizse, özellikle yerel Hint demografisini hedefliyorsanız BigRock ve GoDaddy India ihtiyaçlarınıza tam olarak uyacaktır. Çok hızlı yerel pingleri var, ancak özellikleri ve yardımcı müşteri desteğinden vazgeçeceksiniz.

Bize göre, kötü müşteri desteği bir anlaşma kırıcıdır, ancak bu sizin için bir sorun değilse, o zaman devam edin.

Bu, Hindistan için en iyi 7 web barındırma markamızı tamamlıyor!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me