8 кращих VPN для Індонезії 2020 (тестування швидкості!) – Bitcatcha

Думаючи про Індонезію, можна спокуситись мати на увазі екзотичне місце відпочинку з такими місцями, як великі торгові центри до мальовничих пляжів. На жаль, життя в країні може бути зовсім іншим сценарієм, враховуючи прихильність уряду здійснювати приховані спостереження навіть за власними жителями..

Якщо показник свободи Інтернету настільки низький, як показник Індії, це не повинно бути несподіванкою, що в Індонезії було багато випадків гнітючої урядової цифрової діяльності. Від надання дуже широко визначених повноважень щодо нагляду до блокування платформ соціальних медіа, жителі Індонезії є ідеальним випадком використання, оскільки ті, хто отримав би велику користь від використання VPN.

Маючи населення понад 260 мільйонів, Індонезія має відносно низький рівень проникнення в Інтернет – 54,68%, але все ж має обмеження на платформах соціальних медіа, обмежує доступ до політичного контенту і навіть спостерігає арешт деяких високопрофільних блогерів.

Завдяки розумному використанню VPN багато цього можна обережно уникнути, тим більше, що VPN не є незаконними.

Contents

Індонезія використовує сканер на основі AI для виявлення порушень вмісту

На початку 2018 року Міністерство зв’язку та інформаційних технологій Індонезії (MCIT) запустило те, що отримало назву Cyber ​​Drone 9. Спеціальний веб-сканер був розроблений з двома цілями – розшукати, що уряд вважає “негативним вмістом”, а потім заблокувати індонезійців від доступ до нього.

Параметри, на які працює сканер, все ще вдосконалюються, оскільки він заснований на AI, але поки що сфера застосування здається досить широкою. За даними джерел, негативний зміст охоплює парасольку “порнографії, азартних ігор, зображень насильства, радикалізму та дискримінації на основі раси та релігії”.

Це ще більше посилюється через Інтернет-провайдерів, які довільно здійснюють власну блокувальну діяльність з різних причин. Наприклад, у 2016 році користувачі Індонезії повідомили, що Netflix став недоступним через Telkomsel, хоча він не був у списку заборон.

Не тільки ситуація не була вирішена для надання допомоги користувачам, але провайдерам було подякувано урядовими міністерствами за те, що вони взяли на себе ініціативу щодо блокування компанії, яка, як вона стверджує, “працювала незаконно без належних ліцензій”.

Доступ до Netflix був знову дозволений лише у 2017 році, коли компанія підписала угоду з найбільшою в країні телекомунікаційною службою.

Уряд надає широкі повноваження щодо нагляду

У межах уряду кілька агентств мають повноваження обмежувати вміст в Інтернеті відповідно до закону про інформаційні та електронні операції (ITE Law). Закон кілька разів вносили зміни до розширення сфери повноважень, перелічених у ньому.

Закон ITE тепер не лише дозволяє блокувати вміст, але частина поправок дозволила властям доручити цим провайдерам. З тих пір зросла кількість агентств, які мають повноваження фільтрувати вміст.

Невизначеність права на конфіденційність

Хоча офіційно індонезійці повинні мати своє право на приватне життя, захищене конституцією, очевидно, немає закону, розробленого для сприяння виконанню цього права. Через державні мандати компанії зберігати дані користувачів, конфіденційність дещо підозріла.

Це особливо актуально, оскільки відомо, що деякі компанії надають правоохоронним органам дані користувачів про їх запит. До речі, це один із ключових елементів VPN – захист конфіденційності користувача. Більшість найпопулярніших VPN гарантують користувачам, що журнали їхньої діяльності не зберігатимуться, що буквально означає, що немає даних для передачі у разі надходження запиту.

З часової шкали діяльності протягом декількох років ми бачимо, що уряд систематично рухається не просто для отримання довільних прав на доступ до даних користувачів, але й формує середовище для того, щоб зробити це легко. Наступна хронологія є одним із таких діапазонів реалізованих сценаріїв, які виділяють це;

 • 2000 – уряд надає мандат на термін утримання клієнтів telco не менше трьох місяців
 • 2012 рік – Постачальники електронних систем, що пропонують публічні послуги, необхідні для побудови центрів обробки даних
 • 2016 рік – MCIT змушує постачальників ЗНО, щоб вони мали місцевий доступ, щоб полегшити юридичне перехоплення

Хоча анонімність не регулюється індонезійським законодавством, ці основні етапи – це кроки на шляху до права та спроможності державних органів в країні позбавити цього шару анонімності.

Арешт та переслідування Інтернет-активістів

В ім’я національної безпеки Індонезія також жорстоко вчинила жорстке використання Інтернету для різних цілей, включаючи, але не обмежуючись цим, наклеп, релігійні питання та маніпулювання вмістом (“фейкові новини”).

Хоча це може здатися дуже Дональдом-Трампом, але реальність є основою, і, принаймні, в одному випадку користувач Інтернету в країні був заарештований за обмін критичним вмістом на спікері Палати представників. У 2017 році три ЗМІ також були прийняті на завдання (Примітка. Вміст посилань є індонезійською) урядовцем, який заявляв, що їх наклепують..

VPN все ще легальні в Індонезії

Незважаючи на те, що країни по всьому світу (наприклад, Росія та Китай) постійно починають звертати увагу на VPN та намагаються якось регулювати, в той час, як здається, Індонезія ще не приєдналася до цієї смуги..

Що ми шукаємо у VPN

1. Конфіденційність та анонімність

Як ви можете зрозуміти, Індонезія насправді не є тим місцем, де ви хочете серфінгу в мережі без використання VPN, будь то національний або відвідувач країни. Через фактори, про які я поділявся вище, і серйозність наслідків порушення цих регламентів, гарна ідея зосередитись на аспектах конфіденційності та анонімності, які VPN пропонує користувачам Індонезії.

Оскільки як урядова, так і приватна промисловість працюють разом, а також незалежно відстежують і контролюють трафік, VPN повинен бути в змозі забезпечити збереження ваших даних і заходів саме таким, яким він має бути – приватним.

Одним з найкращих способів забезпечити це – слідкувати за VPN, які мають не тільки сувору політику без реєстрації даних, але й базуються поза межами країн, які є більш слабкими у своїх законах про збереження даних. Це, безумовно, виключає країни, які мають юрисдикцію з п’ятьма очима та чотирнадцятьма очима.

2. Безпека

Швидкість безпеки VPN така сама для користувачів, які базуються на Індонезії, як і скрізь. Ідеальний баланс відомий лише вам, як користувачеві. Вибираєте 256-бітове шифрування, ризикуючи знизити швидкість VPN, чи бажаєте знизити цю планку для збільшення швидкості?

Особисто я вважаю, що для ринку Індонезії було б найкраще спробувати зберегти високі рівні шифрування з двох основних причин. Перший полягає в тому, що одним із головних героїв справи, про яку ми обговорюємо, є уряд Індонезії, який, швидше за все, матиме більше ресурсів, спрямованих на спробу зламати будь-яке зіткнення..

Друга полягає в тому, що через низькі середні швидкості в Інтернеті в країні ви можете безпечно підтримувати рівні шифрування як можна вище, не роблячи шкоди загальним досягнутим максимальним швидкостям..

3. Геолокаційна підробка

Зазвичай, коли ми говоримо про підробку геолокацій, це було б з метою доступу до альтернативного контенту від основних постачальників, таких як Netflix US або BBC iPlayer у Великобританії. Однак користувачі Індонезії мають ще багато чого з нетерпінням чекати в підробці геолокацій, оскільки існує буквально багато сайтів, до яких вони не можуть отримати доступ.

4. Підтримка P2P

Однією з категорій сайтів, заблокованих для доступу в Індонезії, здається, є торент-сайти. Знову ж таки, це ще одна область, де VPN дійсно допоможе. Слідкуйте за VPN, у яких чітко прописані правила дорожнього руху P2P, такі як TorGuard або NordVPN.

5. Швидкість і стабільність

Із середньою швидкістю широкосмугової мережі з фіксованою лінією всього 16,31 Мбіт / с в Індонезії більшість VPN повинні мати нульові проблеми, що відповідають потребам користувачів. Швидкість мобільних телефонів навіть нижча в середньому 10,45 Мбіт / с, тому головна проблема, що стосується VPN в Індонезії, безумовно, не буде швидкістю.

Рейтинг: найкращий VPN для індонезійців

Як і у всіх моїх тестах VPN, перш ніж оцінювати їх швидкість, я завжди суджу про свої власні. Далі – моя фактична широкосмугова швидкість на основі лінії обслуговування 500 Мбіт / с без активного VPN-з’єднання:

результат тесту на базову швидкість - Індонезія

(Переглянути повний результат випробування на базовій швидкості тут)

Оскільки я базуюся в Малайзії, моя швидкість буде, як правило, високою, підключаючись до серверів VPN-регіону Азії, і повільніше, коли я підключаюся до серверів у США або Європі. Для цього тесту я підключився до сервера тестування швидкості на основі Індонезії, щоб дати вам уявлення про відносну швидкість на відстань.

Як бачите, без VPN з’єднання з локальним сервером забезпечує мені гідну швидкість 365 Мбіт / с. Швидкість, звичайно, буде різнитися в рази, тому прийміть це з дрібкою солі.

Примітка

 1. Ціна базується на курсі валюти 1 USD = 14,148 IDR.
 2. Показана ціна базується на передплаті на 12 місяців. Ціна може здешевити, якщо підписатися на більш тривалий період.
 3. 1. NordVPN

  https://nordvpn.com

  NordVPN

  Швидкість

  Відмінно

  Безпека & Конфіденційність

  Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5

  Ціна (IDR)

  98,894 / міс

  Основні моменти

  • Без журналів
  • Kill Switch
  • Підтримує 6 пристроїв

  "Завдяки елегантному інтерфейсу, стабільній швидкості та фантастичним довгостроковим ціновим планам, Nord є чудовим вибором для будь-якого користувача VPN."

  NordVPN займає чільне перше місце в нашому списку найкращих VPN для Індонезії з багатьох причин. Одним із перших є те, що вони розташовані в Панамі, що також є хорошим місцем для роботи з VPN. Крім цього, NordVPN має репутацію стерлінгів і є ще одним постачальником VPN, який має величезну кількість серверів у багатьох країнах.

  Їх сувора політика без реєстрації поєднується з 256-бітовим шифруванням військового класу та великими ціновими планами, щоб запропонувати майже будь-кому угода, якій важко протистояти.

  NordVPN Тест на швидкість Індонезія

  NordVPN випробування швидкості Індонезія – сервер Джакарти
  (Дивіться результат тесту на повну швидкість)

  З швидкістю 16 Мбіт / с нижче за течією, у цьому раунді тестів NordVPN показав дуже стабільну продуктивність на своєму сервері в Індонезії. Що робить їх ще більш привабливими, це те, що вони не лише дозволяють трафік P2P, але мають спеціально оптимізовані сервери для трафіку P2P!

  Прочитайте наш поглиблений огляд NordVPN, щоб дізнатися, чому це Bitcatcha №1 VPN!

  2. ExpressVPN

  https://www.expressvpn.com

  ExpressVPN

  Швидкість

  Добре

  Безпека & Конфіденційність

  Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5

  Ціна (IDR)

  117,711 / міс

  Основні моменти

  • Офшорна конфіденційність
  • 148 VPN-адрес
  • Повне 256-бітове шифрування

  "Використовуючи ExpressVPN, ви можете отримати IP-адресу в Індонезії, яка буде швидкою, безпечною та дозволяє передавати потокові медіа та інше."

  Через безліч обмежень, не дивно, що, здається, ExpressVPN заклав великі надбавки до інфраструктури для Індонезії. В середньому, ця служба VPN пропонує відмінне всебічне обслуговування від найвищої швидкості аж до комплексних програм та протоколів – ідеально підходить для безпеки, конфіденційності та анонімності. Її протоколи безпеки – це також найкращий в класі для споживачів, який існує сьогодні.

  Я всебічно перевіряв послугу і не вагаюся, рекомендуючи їх як провідного постачальника послуг VPN для користувачів в Індонезії. ExpressVPN стабільний і дозволяє також отримувати доступ до хорошого кола пристроїв.

  ExpressVPN Тест на швидкість Індонезія

  ExpressVPN Тест на швидкість Індонезія – сервер Джакарти
  (Дивіться результат тесту на повну швидкість)

  Як уявлення про те, наскільки це добре, я порівняв свою швидкість лінії за замовчуванням без VPN з тестом, покритим ExpressVPN, з тим же місцем. Ввімкнувши ExpressVPN і підключившись до сервера в Індонезії, мені вдалося показати потужну швидкість 86 Мбіт / с нижче за течією.

  Прочитайте наш повний огляд на ExpressVPN, щоб побачити, чому це один з наших найкращих виборів!

  3. Surfshark

  https://surfshark.com/

  Surfshark

  Швидкість

  Відмінно

  Безпека & Конфіденційність

  Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5

  Ціна (IDR)

  28,155 / міс

  Ключові особливості

  • Мульти-хоп-з’єднання
  • Підтримує багато платформ
  • Без журналів

  "Без надмірностей і послідовний у виконанні, Surfshark називає своє ім’я як сильний майбутній суперник."

  Щодо відносно нового сервісу, Surfshark продемонстрував вражаючі показники та наполегливість до цих пір. Це один із найсильніших конкурсантів-новачків, і його місце в цьому списку відображає те, наскільки добре воно зробило дотепер, незважаючи на свою “молодість”.

  Вони пропонують повний VPN-пакет із конфіденційністю та безпекою в основі, що підтверджується сильними продажними функціями підтримки P2P та легким обходом регіональних блоків. Це особливо добре підходить для тих, хто хоче отримати доступ до різноманітного контенту регіону на таких постачальників, як Netflix або Hulu.

  Крім цього, у них дуже мінімалістичний інтерфейс, який не захаращений тоною функцій, яких ви ні просили, ні хотіли. Це робить їх дуже зосередженими і добре допомагає тим, хто просто не хоче зайвих барахлів.

  тест на швидкість серфінгу в Індонезії

  Surfshark Speed ​​test Indonesia – Surabaya Server
  (Дивіться результат тесту на повну швидкість)

  Завдяки багатьом постачальникам послуг VPN, що нехтують Азіатсько-Тихоокеанським регіоном на користь Європи та Північної Америки, Surfshark не тільки пропонує сервер в Індонезії, але й обслуговує користувачів на них хороші швидкості. Насправді стабільна швидкість з усіх їх серверів є однією з важливих моментів використання з’єднання Surfshark.

  З швидкістю понад 80 Мбіт / с через сервер Surabaya, користувачі в Індонезії або ті, хто потребує використання сервера тут будуть раді.

  Дізнайтеся більше про його досконалість у нашому ретельному огляді на Surfshark!

  4. TorGuard

  https://torguard.net

  TorGuard

  Швидкість

  Відмінно

  Безпека & Конфіденційність

  Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5

  Ціна (IDR)

  79,598 / міс

  Основні моменти

  • Побудований для P2P
  • TorGuard Stealth Proxy
  • Підтримується 5 підключень

  "Використання TorGuard – це чудовий досвід та дає впевненість у тому, що їх інтернет-зв’язок справді безпечний."

  Одним з найважливіших вирішальних факторів розміщення TorGuard є те, що це дуже зручний для P2P постачальник послуг VPN. На стороні користувача не так багато, але це чудова ефективність.

  Інтерфейс TorGuard може здатися трохи застарілим при першому зіткненні, але не викликає сумнівів, що навколо них є один із найбезпечніших постачальників послуг VPN. Незважаючи на те, що на стороні користувачів не так багато, ефективність є досить чудовою.

  Існує одна ключова відмінність TorGuard від багатьох конкурентів у тому, що він дозволяє вибрати, який рівень шифрування ви віддаєте перевагу. Це означає, що для користувачів P2P ви можете в будь-який час відключити шифрування і отримати насолоду від більш високих швидкостей торрента!

  Крім цього, TorGuard має багато інших викупових якостей, таких як стабільна швидкість, можливість багатоплатформності та можливість обходити блокатори VPN.

  Тест на швидкість TorGuard Індонезія

  Тест на швидкість TorGuard Малайзія – сервер Jaya Petaling
  (Дивіться результат тесту на повну швидкість)

  На жаль, TorGuard не має серверів, розташованих безпосередньо в Індонезії, тому користувачам доведеться вибирати один із країни. Найближчі до Сінгапуру чи Малайзії – завдяки чому вони демонстрували високі швидкодіючі показники.

  Будучи одним із перших трьох найкращих VPN для Індонезії, TorGuard, звичайно, відповідав певним вимогам швидкості і особливо, враховуючи, що їм доведеться підключитися за межами країни, 77 Mbps – це дуже добре. Єдиним недоліком є ​​те, що для молодших користувачів, які звикли до витонченості сучасних додатків, інтерфейс TorGuard виглядатиме як щось із минулого.

  Прочитайте наш ретельний аналіз на TorGuard для отримання додаткової інформації!

  5. CyberGhost

  https://www.cyberghostvpn.com

  CyberGhost

  Швидкість

  Бідні

  Безпека & Конфіденційність

  Оцінений 3 з 5Оцінений 3 з 5Оцінений 3 з 5

  Ціна (IDR)

  84,746 / міс

  Основні моменти

  • Пропонує стиснення даних
  • Блокування реклами
  • Підтримує 7 пристроїв

  "CyberGhost базується в Румунії, але він звернув увагу на потреби користувачів Індонезії, постійно збільшуючи кількість своїх серверів у країні.."

  CyberGhosties задоволені ними, і вони, безумовно, намагалися бути стегнами і оптимізаторами у своєму маркетингу. Це ще одне з найвідоміших імен у галузі VPN, але особисто я вважаю, що вони просто можуть бути крихітними перебілками.

  Специфікація мудрого CyberGhost говорить добре, але пройшовши тест з ними, я раджу невелику щіпку солі. Майте на увазі, що це рейтинговий список, тому мої очікування досить високі.

  Кібергост Індонезія

  Тест на швидкість CyberGhost Індонезія – сервер Джакарти
  (Дивіться результат тесту на повну швидкість)

  Користувачі в Індонезії повинні взяти до уваги, що більшість серверів CyberGhost знаходяться в зоні ЄС, але, на щастя, їх є і в Азіатському регіоні. Незважаючи на те, що Індонезія є винятком, і вони створили щонайменше вісім відомих серверів у країні.

  Загалом, нам вдалося отримати дуже корисну швидкість 15 Мбіт / с, що ще достатньо, щоб запарити носії.

  Дивіться наш повний огляд на CyberGhost, щоб дізнатися більше!

  6. IPVanish VPN

  https://www.ipvanish.com

  IPVanish

  Швидкість

  Справедливий

  Безпека & Конфіденційність

  Оцінений 3 з 5Оцінений 3 з 5Оцінений 3 з 5

  Ціна (IDR)

  91,820 / міс

  Основні моменти

  • Примусове 256-бітове шифрування
  • Необмежений P2P
  • Підтримує 10 пристроїв

  "Відмінно підходить для Paranoid, але, можливо, він не буде в списку для користувачів, що базуються на Індонезії, IPVanish дуже продається, але погано підтримується."

  За останній час IPVanish сильно постраждав через своє втілення в певні… якщо ми скажемо, нещасні випадки. Але окрім цього, зауважте, що вони перебувають під новим управлінням, і, сподіваємось, такі речі стануть просто неприємними перешкодами в їх минулому.

  Відсуваючи ці випадки вбік, вони залишаються гігантами VPN у полі та можуть похвалитися швидкістю, яка вражає. На щастя, оскільки, якщо у вас є скарги на їх швидкість, ви нічого не можете зробити, оскільки вони змушують 256-бітове шифрування для всіх без винятку.

  IPVanish VPN Малайзія

  Тест на швидкість IPVanish Малайзія – сервер Куала-Лумпура
  (Дивіться результат тесту на повну швидкість)

  Знову ж таки, IPVanish не є локальним присутністю серверів в Індонезії, тому найближчі були або в Сінгапурі, або в Малайзії. На Малайзійському посиланні я керував, щоб встановити швидкість вниз за течією близько 3 Мбіт / с, що мало корисно. Для тих, хто бажає експериментувати, ви завжди можете спробувати інші сервери в регіоні, що може дати кращі результати. Тим не менш, зв’язок був стабільним і більш ніж достатньо для передачі медіа.

  Читайте наш глибокий огляд на IPVanish, щоб дізнатися більше!

  7. PureVPN

  https://www.purevpn.com

  PureVPN

  Швидкість

  Справедливий

  Безпека & Конфіденційність

  Оцінений 3 з 5Оцінений 3 з 5Оцінений 3 з 5

  Ціна (IDR)

  47,112 / міс

  Основні моменти

  • Прості у користуванні програми
  • Необмежена пропускна здатність
  • Підтримує розділений тунель

  "PureVPN, безумовно, є одним з лідерів в комплементарній галузі завдяки міцній мережі серверів."

  Розміщуючи понад 2000 серверів, розташованих у понад 140 країнах світу, PureVPN, безумовно, має інфраструктуру, необхідну для того, щоб проявити себе як лідер галузі. Він доповнює це чудовими функціональними можливостями безпеки для захисту своїх користувачів від вторгнення чи виявлення.

  PureVPN Індонезія

  Тест на швидкість PureVPN Індонезія – сервер Джакарти
  (Дивіться результат тесту на повну швидкість)

  Одним з головних переваг їх випробування є те, що вони є одними з небагатьох на ринку, які зараз дозволяють отримати доступ до протоколу WireGuard – протоколу наступного покоління, який, мабуть, перевершує OpenVPN. Хоча вона дещо обмежена, але вона присутня лише в п’яти країнах.

  Підключившись до сервера PureVPN на базі Джакарти, я зміг отримати швидкість близько 4 Мбіт / с, знову ж таки, досить неміцний.

  8. НайшвидшийVPN

  https://fastestvpn.com

  НайшвидшийVPN

  Швидкість

  Справедливий

  Безпека & Конфіденційність

  Оцінений 3 з 5Оцінений 3 з 5Оцінений 3 з 5

  Ціна (IDR)

  35,228 / міс

  Основні моменти

  • Оптимізовані сервери для P2P
  • Дозволяє сканувати сервер
  • Підтримує 10 пристроїв

  "FastestVPN не найшвидший, але він, безумовно, пропонує ціннісну пропозицію, яку важко оскаржити."

  Найшвидший VPN – це не найшвидший тест, який я протестував, але не найповільніший. Він пропонує більш обмеженим країнам вивести ваше з’єднання порівняно з багатьма топ-мережами найвищого рівня, але за цінами від 83 центів на місяць це крадькома. У них також є оптимізовані P2P сервери, що робить їх хорошими і для цього.

  Низькі ціни мають серйозний недолік, і це обмежена ефективність у подоланні геоблокування. Нарешті ми з’ясували, що FastestVPN не може дозволити вам отримати доступ ні до вмісту Netflix US, ні до британського iPlayer BBC – об’ємний!

  Перейдіть до нашого найшвидшого огляду, щоб дізнатися більше!

  Мені справді потрібен VPN в Індонезії?

  Якщо говорити серйозно, то, здається, Індонезія є однією з країн, які мене все частіше турбують через різні фактори. Якби це було так просто, як звичайне регулювання, яке покликане запобігати вчиненню злочинів, все було б не так вже й погано.

  Однак сцена конфіденційності та безпеки в Індонезії здається хаотичною, і уряд, мабуть, не дуже піклується про свободу Інтернету. Це в поєднанні з волею до затримання та притягнення до кримінальної відповідальності чинить надзвичайний тиск на користувачів Інтернету в країні.

  Я вважаю, що використання VPN повинно бути досить високо в порядку денному більшості користувачів. Це іде вдвічі, тому для іноземців, які перебувають в Індонезії на роботі або в дозвілля – ви, звичайно, не хочете керуватися законодавством і опинятися в індонезійській в’язниці – з не визначених причин..

  Для резюме, ось три найкращих VPN для Індонезії:

  ШВИДКІСТЬ

  БЕЗПЕКА & ПРИВАТНІСТЬ

  ЦІНА (IDR / MO)

  NordVPN

  Відмінно

  Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5

  98,894

  Відвідайте VPN

  ExpressVPN

  Добре

  Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5

  117,711

  Відвідайте VPN

  Surfshark

  Відмінно

  Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5Оцінено 5 з 5

  28,155

  Відвідайте VPN

  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map