Pokiaľ ide o Indonéziu, možno by bolo v pokušení mať na pamäti exotickú dovolenkovú destináciu s rôznymi miestami, ako sú veľké nákupné strediská a malebné pláže. Bohužiaľ, život v krajine by mohol predstavovať úplne odlišný scenár vzhľadom na záľubu jeho vlády, aby mohla vykonávať tajné dozorné činnosti aj u svojich vlastných obyvateľov..

Pri nízkom skóre slobody internetu ako v Indii by nemalo byť prekvapením, že v Indonézii došlo k niekoľkým negatívnym vládnym digitálnym aktivitám. Od udelenia veľmi široko definovaných kontrolných právomocí po blokovanie platforiem sociálnych médií sú obyvatelia Indonézie dokonalým prípadom použitia, pretože tí, ktorí by z používania siete VPN mali veľký úžitok..

S počtom obyvateľov nad 260 miliónov má Indonézia relatívne nízku mieru penetrácie internetu 54,68% a napriek tomu má obmedzenia týkajúce sa platforiem sociálnych médií, obmedzený prístup k politickému obsahu a dokonca došlo k zatknutiu niektorých vysoko postavených blogerov..

Pri uvážlivom používaní sietí VPN je možné sa tomu veľa dôkladne vyhnúť, najmä preto, že v nich VPN nie sú nezákonné.

Contents

Indonézia používa na zisťovanie porušení obsahu indexový prehľadávač založený na AI

Začiatkom roku 2018 indonézske ministerstvo komunikácií a informačných technológií (MCIT) uviedlo na trh tzv. Cyber ​​Drone 9. Vlastný webový prehľadávač bol navrhnutý s dvoma cieľmi – zisťovať, čo vláda považuje za „negatívny obsah“, a potom blokovať Indonézanov pred prístup k nemu.

Parametre, na ktorých prehľadávač pracuje, sa stále vylepšujú, pretože sú založené na AI, zatiaľ sa však rozsah javí dosť široký. Podľa zdrojov predstavuje negatívny obsah zastrešujúci výraz „pornografia, hazardné hry, zobrazenia násilia, radikalizmu a diskriminácie na základe rasy a náboženstva“.

Túto skutočnosť ešte znásobujú poskytovatelia internetových služieb, ktorí z rôznych dôvodov svojvoľne vykonávajú vlastné blokovacie činnosti. Napríklad v roku 2016 používatelia Indonézie oznámili, že Netflix sa stal neprístupným cez Telkomsel, aj keď to nebolo na zozname zákazov..

Nielenže sa situácia nevyriešila používateľom pomoci, ale ministrom vlády sa poďakovalo za to, že iniciatívu pri blokovaní spoločnosti, o ktorej tvrdí, že „fungovala nelegálne bez riadneho licencovania“, poskytli ISP.

Prístup k sieti Netflix bol povolený až v roku 2017, keď spoločnosť podpísala dohodu s najväčším telco v krajine.

Vláda si dáva rozsiahle kontrolné právomoci

V rámci vlády má niekoľko agentúr právomoc obmedziť obsah online podľa toho, čo je označené ako zákon o informáciách a elektronických transakciách (zákon ITE). Zákon bol niekoľkokrát zmenený a doplnený, aby sa rozšíril rozsah právomocí v ňom uvedených.

Zákon ITE teraz umožňuje nielen blokovanie obsahu, ale aj niektoré zmeny a doplnenia umožnili orgánom nariadiť poskytovateľom internetových služieb, aby tak urobili. Odvtedy vzrástol počet agentúr s oprávnením filtrovať obsah.

Neistota v práve na ochranu súkromia

Hoci Indonézania majú oficiálne mať svoje ústavné právo chránené ústavou, očividne neexistuje zákon, ktorý by mal pomôcť vymáhať toto právo. Z dôvodu vládnych mandátov pre spoločnosti na ukladanie údajov o používateľoch je však súkromie trochu podozrivé.

Platí to najmä preto, že o niektorých spoločnostiach je známe, že na požiadanie poskytujú orgánom činným v trestnom konaní užívateľské údaje. Mimochodom, toto je jeden z kľúčových prvkov VPN – ochrana súkromia používateľov. Väčšina najlepších sietí VPN zaručuje používateľom, že sa nebudú uchovávať protokoly o ich činnostiach, čo doslova znamená, že v prípade žiadosti nie sú k dispozícii žiadne údaje na odovzdanie..

Z časovej osi aktivít za niekoľko rokov vidíme, že vláda sa systematicky snaží nielen získavať arbitrárne práva na prístup k údajom o užívateľoch, ale tiež formuje prostredie, aby to umožňovala ľahko. Nasledujúca časová os je jednou z takýchto skupín implementovaných scenárov, ktoré to zdôrazňujú;

 • 2000 – Vláda nariaďuje telco zákaznícke obdobie na uchovávanie nie kratšie ako tri mesiace
 • 2012 – Poskytovatelia elektronických systémov ponúkajúcich verejné služby potrebné na vybudovanie dátových centier
 • 2016 – MCIT núti poskytovateľov OTT, aby sa zapájali lokálne s cieľom uľahčiť zákonné odpočúvanie

Indonézske právne predpisy síce neupravujú anonymitu, ale tieto míľniky sú krokmi smerom k právu a schopnosti vládnych agentúr v krajine odstrániť túto úroveň anonymity..

Zatknutie a stíhanie internetových aktivistov

V mene národnej bezpečnosti Indonézia tiež tvrdo zakročila proti používaniu internetu na rôzne účely vrátane, ale nielen, hanobenia, náboženských záležitostí a manipulácie s obsahom („falošné správy“)..

Aj keď sa to môže zdať veľmi Donald-Trump-Esque, realita je tvrdejšia a aspoň v jednom prípade bol užívateľ internetu v krajine zatknutý za zdieľanie kritického obsahu v rečníku Snemovne reprezentantov. V roku 2017 vládny úradník prevzal úlohu aj tri mediálne médiá (Poznámka: Obsah odkazu je v indonézčine), ktorý tvrdil, že ho hanobili.

VPN sú v Indonézii stále legálne

Zatiaľ čo na celom svete (ako je Rusko a Čína) stále existujú incidenty, ktoré začínajú venovať pozornosť VPN a pokúšajú sa o nejakú reguláciu, zdá sa, že Indonézia sa zatiaľ k tomuto rozbehnutému vlaku zatiaľ nepripojila..

Čo hľadáme v sieti VPN

1. Ochrana osobných údajov a anonymita

Ako ste si už mohli uvedomiť, Indonézia naozaj nie je miestom, na ktorom chcete surfovať po sieti bez použitia siete VPN, či už ste štátnym príslušníkom alebo návštevníkom krajiny. Z dôvodu vyššie uvedených faktorov a závažnosti dôsledkov porušenia týchto predpisov je vhodné zamerať sa na aspekty ochrany súkromia a anonymity, ktoré sieť VPN ponúka používateľom v Indonézii..

Keďže vláda aj súkromný priemysel spolupracujú spolu s nezávislými subjektmi na monitorovaní a riadení prenosu, VPN musí byť schopná zabezpečiť, aby vaše údaje a aktivity mohli byť uchované presne tak, ako by mali byť – súkromné.

Jedným z najlepších spôsobov, ako to zabezpečiť, je dávať pozor na VPN, ktoré nielenže majú prísne zásady bez protokolovania, ale sú tiež založené na krajinách, ktoré sú vo svojich zákonoch o uchovávaní údajov laxnejšie. Toto určite vylučuje krajiny s jurisdikciou piatich očí a štrnástich očí.

2. Bezpečnosť

Okruh bezpečnosti na sieťach VPN je rovnaký pre používateľov v Indonézii ako všade inde. Ideálna rovnováha je známa iba vám, ako používateľovi. Rozhodli ste sa pre 256-bitové šifrovanie s rizikom nižšej rýchlosti VPN alebo ste ochotní znížiť túto lištu pre vyššiu rýchlosť?

Osobne si myslím, že pre indonézsky trh by bolo najlepšie sa pokúsiť udržať vysokú úroveň šifrovania z dvoch hlavných dôvodov. Prvým je, že jedným z protagonistov v prípade, o ktorom diskutujeme, je indonézska vláda, ktorá bude pravdepodobne mať viac zdrojov venovaných pokusu o prelomenie šifrovania, s ktorým sa stretávame..

Druhá je, že z dôvodu nižšej priemernej rýchlosti internetu v krajine môžete bezpečne udržiavať najvyššiu možnú úroveň šifrovania bez toho, aby ste znížili celkovú dosiahnuteľnú maximálnu rýchlosť..

3. Geolokácia spoofing

Normálne, keď hovoríme o spoofingu v oblasti geolokácie, bolo by to s cieľom získať prístup k alternatívnemu obsahu od bežných poskytovateľov, ako sú Netflix USA alebo BBC iPlayer vo Veľkej Británii. Používatelia z Indonézie sa však môžu oveľa viac tešiť na spoofing v geolokácii, pretože existuje doslova veľa stránok, ku ktorým nemajú prístup..

4. Podpora P2P

Zdá sa, že jednou z kategórií webových stránok, ktoré sú blokované v Indonézii, sú torrentové stránky. Toto je opäť oblasť, v ktorej by VPN skutočne pomohla. Vyhľadajte siete VPN, ktoré majú v podmienkach poskytovania služieb jasne stanovené pravidlá prenosu P2P, ako napríklad TorGuard alebo NordVPN..

5. Rýchlosť a stabilita

Pri priemernej rýchlosti širokopásmového pripojenia v pevnej sieti v Indonézii iba 16,31 Mb / s by väčšina sietí VPN nemala mať nulové problémy zodpovedajúce potrebám používateľov v tejto oblasti. Rýchlosti mobilných telefónov sú dokonca nižšie v priemere 10,45 Mb / s, takže hlavným problémom VPN v Indonézii určite nebude rýchlosť.

Hodnotenie: Najlepšie VPN pre Indonézanov

Ako pri všetkých mojich testoch VPN, aj pred posúdením ich rýchlosti vždy posudzujem svoje vlastné. Toto je moja skutočná rýchlosť širokopásmového pripojenia založená na servisnej linke 500 Mbps, bez aktívneho pripojenia VPN:

Výsledok skúšky základnej rýchlosti - Indonézia

(Tu nájdete výsledok testu základnej rýchlosti tu)

Keď sídlim v Malajzii, moje rýchlosti budú mať tendenciu byť vysoké pripojenie k serverom VPN v Ázii a pomalšie, keď sa pripájam k serverom v USA alebo Európe. Pre tento test som sa pripojil k indonézskemu rýchlostnému testovaciemu serveru, aby som vám dal predstavu relatívnej rýchlosti na vzdialenosť.

Ako vidíte, pripojenie k miestnemu serveru bez pripojenia VPN mi poskytuje slušnú rýchlosť 365 Mb / s. Rýchlosti sa samozrejme budú občas líšiť, takže si to vezmite so štipkou soli.

Poznámka

 1. Cena je založená na výmennom kurze 1 USD = 14 148 IDR.
 2. Cena je uvedená na základe 12-mesačných odberov. Cena môže byť lacnejšia, ak sa prihlásite na odber na dlhšiu dobu.
 3. 1. NordVPN

  https://nordvpn.com

  NordVPN

  rýchlosť

  vynikajúci

  zabezpečenia & súkromia

  Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

  Cena (IDR)

  98894 / mo

  Hlavné funkcie

  • Žiadne záznamy
  • Hlavný vypínač
  • Podporuje 6 zariadení

  "Vďaka elegantnému rozhraniu, stabilným rýchlostiam a fantastickým dlhodobým cenovým plánom je Nord vynikajúcou voľbou pre každého používateľa VPN."

  Spoločnosť NordVPN zaujala na prvom mieste v zozname Best VPN for Indonesia z mnohých dôvodov. Jedným z prvých je, že sídlia v Paname, čo je tiež dobré miesto pre VPN. Okrem toho má NordVPN vynikajúcu povesť a je ďalším poskytovateľom VPN, ktorý má v mnohých krajinách obrovské množstvo serverov..

  Ich prísna politika bez protokolovania sa kombinuje s 256-bitovým šifrovaním na vojenskej úrovni a skvelými cenovými plánmi, ktoré ponúkajú takmer každému dohodu, ktorej je ťažké odolať..

  NordVPN rýchlostný test Indonézia

  NordVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

  S rýchlosťou 16 Mb / s po prúde, NordVPN ukázal v tomto kole testov na svojom indonézskom serveri veľmi stabilný výkon. Čo ich robí ešte atraktívnejšími, je to, že nielen umožňujú prenos P2P, ale majú špeciálne optimalizované servery pre prenos P2P!

  Prečítajte si našu podrobnú recenziu na serveri NordVPN a zistite, prečo je to VPN č. 1 spoločnosti Bitcatcha!

  2. ExpressVPN

  https://www.expressvpn.com

  ExpressVPN

  rýchlosť

  dobrý

  zabezpečenia & súkromia

  Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

  Cena (IDR)

  117711 / mo

  Hlavné funkcie

  • Offshore súkromie
  • 148 umiestnení VPN
  • Úplné 256-bitové šifrovanie

  "Pomocou ExpressVPN získate IP adresu v Indonézii, ktorá je rýchla, bezpečná a umožňuje streamovanie médií a ďalšie."

  Kvôli mnohým obmedzeniam, ktoré tu existujú, by nemalo byť žiadnym prekvapením, že sa zdá, že ExpressVPN stanovila pre Indonéziu rozsiahle kvóty na infraštruktúru. Táto služba VPN ponúka v priemere vynikajúcu všestrannú službu od špičkových rýchlostí až po komplexné aplikácie a protokoly – ideálne pre bezpečnosť, súkromie a anonymitu. Jeho bezpečnostné protokoly sú tiež najlepšou vo svojej triede pre súčasné spotrebiteľské použitie.

  Službu som komplexne testoval a nemám váhanie s odporúčaním ako najlepšieho poskytovateľa služieb VPN pre používateľov v Indonézii. ExpressVPN je stabilný a umožňuje prístup aj na dobrú škálu zariadení.

  Test rýchlosti ExpressVPN v Indonézii

  Rýchly test rýchlosti ExpressVPN Indonézia – Jakarta Server
  (Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

  Ako predstavu o tom, ako dobre to bude, som porovnal svoju predvolenú rýchlosť linky bez VPN s testom ExpressVPN na rovnakom mieste. Keď bol ExpressVPN zapnutý a pripojený k serveru v Indonézii, dokázal som ukázať silnú rýchlosť 86 Mbps po prúde.

  Prečítajte si našu kompletnú recenziu na portáli ExpressVPN a zistite, prečo je to jeden z našich najlepších tipov!

  3. Surfshark

  https://surfshark.com/

  Surfshark

  rýchlosť

  vynikajúci

  zabezpečenia & súkromia

  Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

  Cena (IDR)

  28155 / mo

  Kľúčové vlastnosti

  • Multi-hop pripojenie
  • Podporuje mnoho platforiem
  • Žiadne záznamy

  "Surfshark si zachováva svoj výkon a je konzistentný vo výkone, a tak si získal meno silného pripravovaného uchádzača."

  Pokiaľ ide o relatívne novú službu, Surfshark doteraz preukázal pôsobivý výkon a vytrvalosť. Je to jeden z najsilnejších nováčikov v súťaži a jeho miesto na tomto zozname odráža, ako dobre sa mu darilo napriek jeho „mladosti“..

  Ponúkajú kompletný balík VPN s jadrom ochrany súkromia a bezpečnosti, ktorý je sprevádzaný silnými predajnými funkciami podpory P2P a ľahkým obchádzaním regionálnych blokov. Toto funguje obzvlášť dobre pre tých, ktorí chcú získať prístup k rôznemu obsahu regiónu od poskytovateľov, ako sú Netflix alebo Hulu.

  Okrem toho majú veľmi minimalistické rozhranie, ktoré nie je preplnené množstvom funkcií, ktoré ste nepožiadali ani nechceli. Vďaka tomu sú vysoko sústredení a dobre fungujú pre tých, ktorí jednoducho nechcú mať nezmysel.

  skúška rýchlosti surfovacieho žeriavu Indonézia

  Test rýchlosti surfovania v Indonézii – server Surabaya
  (Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

  Pretože mnoho poskytovateľov služieb VPN zanedbáva oblasť Ázie a Tichomoria v prospech Európy a Severnej Ameriky, Surfshark nielen ponúka server v Indonézii, ale poskytuje používateľom aj dobrú rýchlosť. V skutočnosti sú stabilné rýchlosti zo všetkých serverov jedným z vrcholov používania pripojenia Surfshark.

  S rýchlosťami presahujúcimi 80 Mb / s cez ich server Surabaya budú používatelia v Indonézii alebo tí, ktorí tu potrebujú server, radi..

  Viac informácií o jeho dokonalosti nájdete na našej dôkladnej kontrole na stránkach Surfshark!

  4. TorGuard

  https://torguard.net

  TorGuard

  rýchlosť

  vynikajúci

  zabezpečenia & súkromia

  Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

  Cena (IDR)

  79598 / mo

  Hlavné funkcie

  • Vytvorené pre P2P
  • TorGuard Stealth Proxy
  • Podporuje 5 pripojení

  "Používanie TorGuard je vynikajúci zážitok a dáva istotu, že jeho internetové pripojenie je skutočne bezpečné."

  Jedným z najdôležitejších rozhodujúcich faktorov pri umiestňovaní spoločnosti TorGuard je skutočnosť, že ide o poskytovateľa VPN služieb veľmi priateľského k P2P. Na strane orientovanej na používateľa nie je veľa peňazí, je však pozoruhodný vo výkone.

  Pri prvom stretnutí sa rozhranie TorGuard môže zdať trochu datované, ale niet pochýb o tom, že v okolí je jeden z najbezpečnejších poskytovateľov služieb VPN. Aj keď na strane orientovanej na používateľa nie je veľa vecí, výkon je pozoruhodný.

  Medzi TorGuardom a mnohými konkurentmi je jeden zásadný rozdiel v tom, že vám umožňuje zvoliť si, akú úroveň šifrovania uprednostňujete. To znamená, že pre používateľov P2P môžete potlačiť šifrovanie a dosiahnuť vyššiu rýchlosť torrentovania kedykoľvek!

  Okrem toho má TorGuard mnoho ďalších možností uplatnenia, ako napríklad stabilné rýchlosti, schopnosť viacerých platforiem a schopnosť obísť blokátory VPN..

  Test rýchlosti otáčok Indonézia

  TorGuard Test rýchlosti Malajzia – Petaling Jaya Server
  (Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

  Bohužiaľ, TorGuard nemá servery umiestnené priamo v Indonézii, takže používatelia si budú musieť vybrať jeden z krajiny. Najbližšie by bolo v Singapure alebo Malajzii – vďaka ktorým vykazovali vysoký výkon.

  Ako jedna z troch najlepších VPN v Indonézii, TorGuard samozrejme splnil určité požiadavky na rýchlosť a najmä vzhľadom na to, že by sa museli pripájať z krajiny, je 77 Mbps veľmi dobrá. Jedinou nevýhodou je, že pre mladších používateľov, ktorí sú zvyknutí na elegantnosť moderných aplikácií, bude rozhranie TorGuard vyzerať ako niečo z minulosti..

  Viac informácií nájdete v našej dôkladnej analýze TorGuard!

  5. CyberGhost

  https://www.cyberghostvpn.com

  CyberGhost

  rýchlosť

  Chudobný

  zabezpečenia & súkromia

  Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

  Cena (IDR)

  84746 / mo

  Hlavné funkcie

  • Ponúka kompresiu údajov
  • Blokovanie reklám
  • Podporuje 7 zariadení

  "CyberGhost je založený z Rumunska, ale venoval pozornosť potrebám indonézskych používateľov postupným zvyšovaním počtu serverov v krajine.."

  CyberGhosties sú s nimi spokojní a určite sa vo svojom marketingu pokúsili byť hip a pozitívne. Toto je ďalšie zo známych mien v odvetví VPN, ale osobne mám pocit, že by mohli byť trochu preplnené..

  Špecifikácia múdre CyberGhost hovorí dobrú reč, ale po tom, čo prešiel skúškou s nimi, odporúčam malú štipku soli. Nezabúdajte však, že toto je rebríček, takže moje očakávania sú dosť vysoké.

  Cyberghost Indonézia

  CyberGhost Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

  Používatelia v Indonézii musia vziať na vedomie, že väčšina serverov CyberGhost sa nachádza v zóne EÚ, ale našťastie niektoré z nich majú aj v ázijskom regióne. Indonézia sa však javí ako výnimka a v krajine založili najmenej osem známych serverov.

  Celkovo sa nám podarilo dosiahnuť veľmi použiteľnú rýchlosť 15Mbps, ktorá je stále dostatočná na zaparovanie médií.

  Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu úplnú recenziu na serveri CyberGhost!

  6. IPVanish VPN

  https://www.ipvanish.com

  IPVanish

  rýchlosť

  Fér

  zabezpečenia & súkromia

  Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

  Cena (IDR)

  91820 / mo

  Hlavné funkcie

  • Nútené 256-bitové šifrovanie
  • Neobmedzený P2P
  • Podporuje 10 zariadení

  "Skvelé pre paranoidy, ale pravdepodobne nebude na prvom mieste v zozname pre používateľov v Indonézii. IPVanish je vysoko predávaný, ale slabo podporovaný."

  IPVanish v poslednej dobe veľmi trpel kvôli jej zapleteniu do určitých … povedzme nešťastných incidentov. Napriek tomu si uvedomte, že sú pod novým vedením a dúfajme, že také veci sa v minulosti stanú iba zrýchlením..

  Odhadzujúc tieto incidenty ostávajú VPN oborom a môžu sa pochváliť pôsobivými rýchlosťami. Našťastie za to, pretože ak máte akékoľvek sťažnosti týkajúce sa ich rýchlosti, nemáte čo robiť, pretože vynútia 256-bitové šifrovanie na každého bez výnimky.

  IPVanish VPN Malaysia

  IPVanish Speed ​​Test Malaysia – server Kuala Lumpur
  (Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

  IPVanish opäť nemá lokálnu prítomnosť serverov v Indonézii, takže najbližšie boli v Singapure alebo Malajzii. Na prepojení Malajzia sa mi podarilo ustanoviť rýchlosť prúdu 3 Mbps, ktorá je sotva použiteľná. Pre tých, ktorí chcú experimentovať, môžete vždy vyskúšať iné servery v regióne, ktoré môžu priniesť lepšie výsledky. Stále však bolo pripojenie stabilné a viac ako dostatočné na streamovanie médií.

  Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si podrobnú recenziu na webe IPVanish!

  7. PureVPN

  https://www.purevpn.com

  PureVPN

  rýchlosť

  Fér

  zabezpečenia & súkromia

  Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

  Cena (IDR)

  47112 / mo

  Hlavné funkcie

  • Ľahko použiteľné aplikácie
  • Neobmedzená šírka pásma
  • Podporuje rozdelené tunelovanie

  "PureVPN je určite vďaka vedúcej sieti serverov jedným z lídrov v kompletnom priemysle."

  Spoločnosť PureVPN, ktorá prevádzkuje viac ako 2 000 serverov vo viac ako 140 krajinách po celom svete, má určite potrebnú infraštruktúru na to, aby sa preukázala ako lídra v tomto odvetví. Dopĺňa to vynikajúcimi bezpečnostnými funkciami na úrovni podniku, ktoré chránia jeho používateľov pred vniknutím alebo detekciou.

  PureVPN Indonézia

  PureVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

  Veľkou výhodou ich vyskúšania je to, že sú jedným z mála na trhu, ktorí teraz umožňujú prístup k protokolu WireGuard – protokolu novej generácie, ktorý je údajne pred OpenVPN asi osemnásť. Pokrytie je však trocha obmedzené, s prítomnosťou iba v piatich krajinách.

  Po pripojení na server PureVPN založený na Jakarte som bol schopný dosiahnuť rýchlosť okolo 4 Mb / s, opäť dosť nevýrazný.

  8. NajrýchlejšíVPN

  https://fastestvpn.com

  FastestVPN

  rýchlosť

  Fér

  zabezpečenia & súkromia

  Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

  Cena (IDR)

  35228 / mo

  Hlavné funkcie

  • Optimalizované servery pre P2P
  • Umožňuje preskakovanie servera
  • Podporuje 10 zariadení

  "FastestVPN nie je najrýchlejší, ale určite ponúka hodnotný návrh, ktorý je ťažké napadnúť."

  FastestVPN nie je najrýchlejší, ktorý som testoval, ale ani najpomalší. Ponúka obmedzenejšie krajiny na spustenie vášho pripojenia v porovnaní s mnohými špičkovými sieťami VPN, ale za ceny od 83 centov za mesiac je to kradnutie. Majú tiež servery optimalizované pre P2P, čo ich robí dobre.

  Nízke ceny majú jednu vážnu nevýhodu, a to je obmedzený výkon pri prekonávaní geografického blokovania. Nakoniec sme zistili, že FastestVPN vám nemôže povoliť prístup k obsahu Netflix v USA ani k britskej BBC iPlayer – bummer!

  Ak sa chcete dozvedieť viac, prejdite na našu recenziu FastestVPN!

  Naozaj potrebujem VPN v Indonézii?

  Vážne povedané, Indonézia sa zdá byť jednou z krajín, ktoré ma čoraz viac znepokojujú v dôsledku rôznych faktorov. Keby to bolo také jednoduché ako obyčajná regulácia, ktorej cieľom bolo zabrániť výskytu zločinov, nebolo by to také zlé.

  Zdá sa však, že scéna v oblasti súkromia a bezpečnosti v Indonézii je chaotická a vláda sa zjavne o internetovú slobodu veľmi nestará. To spolu s vôľou zadržať a stíhať predstavuje obrovský tlak na používateľov internetu v krajine.

  Mám pocit, že použitie siete VPN by malo byť v agende väčšiny používateľov dosť vysoko. Platí to dvojnásobne, takže pre cudzincov, ktorí sú v Indonézii za prácou alebo vo voľnom čase – určite nechcete robiť právne predpisy a skončíte v indonézskej väznici – z bližšie neurčených dôvodov..

  Súhrnne uvádzame tri najlepšie VPN pre Indonéziu:

  SPEED

  SECURITY & PRIVÁTNE

  PRICE (IDR / MO)

  NordVPN

  vynikajúci

  Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

  98894

  NAVŠTÍVTE VPN

  ExpressVPN

  dobrý

  Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

  117711

  NAVŠTÍVTE VPN

  Surfshark

  vynikajúci

  Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

  28155

  NAVŠTÍVTE VPN

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me