Singapur od dawna znany jest z kraju o dość drakońskich prawach i bardzo niestety w pewnym sensie stał się on zaawansowanym państwem inwigilacyjnym. W połączeniu z bliskimi stosunkami ze Stanami Zjednoczonymi w związku z umową o wolnym handlu między Stanami Zjednoczonymi a Singapurem, mieszkańcy miasta-państwa mają dobry powód do obaw o prywatność i anonimowość w Internecie.

Spośród wszystkich krajów na świecie być może Singapur jest jednym z tych na szczycie listy, jeśli chodzi o konieczność korzystania z usługi VPN. Przynajmniej na razie, podczas gdy nadal jest legalne, aby go użyć.

Contents

Rząd Singapuru legalnie korzysta ze spyware

Chociaż Singapur wydaje się wielu bastionem procesu demokratycznego i niezależności sądów, niewielu wie, że szczegóły w konstytucji tego kraju przyznają jego rządowi nadzwyczajne prawa w stosunku do obywateli i mieszkańców. Jest to szczególnie widoczne, jeśli chodzi o działalność cyfrową, szczególnie jeśli chodzi o prywatność.

Na przykład konstytucja singapurska nie obejmuje w szczególności żadnego prawa do prywatności i innych przepisów wywierających wpływ na ten fakt, aby upoważnić niektóre organy rządowe do ingerowania w działalność prywatnych obywateli w Internecie. Należą do nich Kodeks postępowania karnego (zmieniony w 2012 r.) Oraz Ustawa o niewłaściwym korzystaniu z komputerów i cyberbezpieczeństwie (zmieniona w 1997 r.).

Mówiąc bardziej swobodnie, Singapurczycy i mieszkańcy kraju nie są oficjalnie uprawnieni do prywatności, a niektóre agencje rządowe mogą bez nakazu lub nakazu sądowego prowadzić nadzór i przechwytywanie transmisji.

Kraj został wymieniony jako jeden z 25 hostujących backdoory FinSpy (rodzaj złośliwego oprogramowania wykorzystywanego do obserwacji i kontroli). Oznacza to, że rząd może uzyskać dostęp do prawie wszystkich danych w kraju bez prawa do odwołania się do sądu.

Ustawa o prawie autorskim (Singapur 2014) jest energicznie egzekwowana

Być może słyszałeś, że w Stanach Zjednoczonych współdzielący pliki P2P są często oskarżani o spory sądowe i że wiele firm kontynuuje udostępnianie plików. Ze względu na umowę o wolnym handlu między Stanami Zjednoczonymi a Singapurem Singapur jest zobowiązany do uczynienia tego samego w wielu przypadkach.

Tak było w przeszłości np. W Singapurze przez Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego i znam osoby, które otrzymały od swoich dostawców usług internetowych (ISP) listy o zaprzestaniu działalności i rezygnacji z usług..

Oznacza to, że nie tylko są firmy, które chcą je naliczać, ale że dostawcy usług internetowych w Singapurze współpracują z nimi, aby szukać własnych klientów.

Sieci VPN są nadal legalne w Singapurze

W 2016 r. Ministerstwo Prawa przeprowadziło publiczne konsultacje w Singapurze w celu zweryfikowania legalności korzystania z usług VPN w tym kraju. Dokonano tego w celu zaktualizowania ustawy o prawie autorskim, aby umożliwić ściślejsze egzekwowanie.

Obecnie istnieje tylko kilka krajów na całym świecie, które całkowicie zakazały korzystania z VPN, a nieco większa liczba zezwala tylko na kontrolowanych przez państwo dostawców usług VPN. Aby dać wyobrażenie o rodzaju krajów, które zakazują VPN, są wśród nich Korea Północna i Irak, podczas gdy Chiny i Rosja zezwalają na działanie usług kontrolowanych przez rząd.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że rząd Singapuru debatuje nad tym zagadnieniem, oznacza to, że jest to bardzo ważne.

Czego szukamy w VPN dla Singapuru

1. Prywatność i anonimowość

Podczas gdy prywatność jest zwykle wysoko na liście potrzeb dostawcy usług VPN do zaspokojenia, nigdzie indziej nie czuję się w tym regionie bardziej potrzebna niż użytkownicy w Singapurze. Od nadzoru rządowego po monitorowanie usługodawców internetowych i groźbę szybkiego postępowania sądowego, internauci w Singapurze są prawdopodobnie jednymi z najbardziej narażonych grup w całym regionie Azji i Pacyfiku.

W związku z tym bardzo ważne jest, aby każdy dostawca usług VPN używany w Singapurze miał solidne doświadczenie w zakresie prywatności użytkowników, takie jak surowe zasady braku logowania, a być może nawet w zakresie akceptowania anonimowych rodzajów płatności. Może to obejmować bony upominkowe, gotówkę, a nawet kryptowalutę.

2. Bezpieczeństwo

Podczas gdy niektórzy użytkownicy mają opcję przełączania opcji szyfrowania na niższe, aby umożliwić szybsze prędkości VPN, biorąc pod uwagę zaawansowane możliwości nadzoru rządu Singapuru, rozsądne może być znalezienie dostawcy VPN, który skupia się na bezpieczeństwie oprócz prywatności.

Bezpieczeństwo w VPN pochodzi z dwóch głównych źródeł – protokołów ustanawiania komunikacji i szyfrowania przepływu danych. Istnieje wiele z nich dostępnych i na szczęście wiele sieci VPN ma pełny zakres otwarty do użytku.

3. Szybkość i stabilność

Szybkość, na szczęście, nie jest tak dużym problemem w Singapurze, ze względu na doskonałą lokalizację w odniesieniu do globalnych linii komunikacyjnych i oczywiście fantastyczną infrastrukturę tego kraju. Jako taki, prawie każdy dostawca w kraju byłby w stanie zaspokoić duże prędkości.

Jest to idealna sytuacja w Singapurze dla użytkowników VPN, ponieważ mogą wybrać serwer z najbliższą możliwą fizyczną lokalizacją, która natywnie obsługuje szybką transmisję danych.

4. Fałszowanie geolokalizacji

Lokalizacja serwera może nie stanowić problemu dla użytkowników VPN w Singapurze, ale należy zachować ostrożność, aby uniknąć, w zależności od sieci VPN, które skupiają się zbytnio poza Azją. Jasne, byłoby świetnie, gdyby fałszowanie geolokalizacji było zamierzonym rezultatem, ale może to skutkować niższymi wskaźnikami dostępności w regionie Azji.

5. Wsparcie P2P

Być może drugim najważniejszym kryterium dla dostawców usług VPN w Singapurze jest umiejętność dobrego zaspokojenia ruchu P2P i zarządzania nim. Udostępnianie plików P2P często nakłada na VPN wysokie wymagania w zakresie przepustowości, a niektórzy się z tego nie zgadzają.

Dobrym pomysłem byłoby wybranie takiego, który jasno określa swoje zasady korzystania z P2P, takiego jak TorGuard. Sieć VPN powinna przynajmniej mieć wydzielone serwery dedykowane do udostępniania plików P2P.

Ranking: najlepszy VPN dla Singapuru

Zanim przejdę do wyników testu, chciałbym tutaj ustalić prędkość bazową dla mojego Internetu. Poniżej przedstawiono moją rzeczywistą prędkość łącza szerokopasmowego opartą na linii usługowej 500 Mb / s, bez aktywnego połączenia VPN:

Brak linii bazowej prędkości VPN

(Zobacz pełny wynik testu prędkości podstawowej tutaj)

Jak widać, jestem w stanie uzyskać względnie dobre połączenie z singapurskim serwerem testowym prędkości bez VPN, chociaż mój upstream wydaje się trochę ograniczony.

Uwaga

Zastosowany kurs walutowy: 1) 1 USD na 1,38 SGD; 2) 1 euro do 1,56 SGD

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (SGD)

5,50 / mies

Najważniejsze cechy

 • Ponad 4000 serwerów
 • Szybka prędkość
 • Brak dzienników & Wyłącznik awaryjny
 • Obsługuje 6 urządzeń

"Elegancki interfejs, stabilne prędkości i fantastyczne długoterminowe plany cenowe."

Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że spośród wszystkich dostawców VPN, na których patrzyłem, NordVPN z łatwością wyróżnia się pod względem skali geograficznej i zasięgu. Ma rozpiętość ponad 4000 serwerów w 62 krajach, a nawet duża liczba tych znajduje się w regionie Azji i Pacyfiku.

Możesz mieć pewność, że Twoja prywatność jest w dobrych rękach, ponieważ ma ścisłe zasady dotyczące braku logowania, więc Twoje dane nie zostaną zachowane. NordVPN ma siedzibę w Panamie, która tak naprawdę nie ma żadnych przepisów dotyczących zatrzymywania danych.

Połączenie może być również tak bezpieczne, jak chcesz, ponieważ NordVPN obsługuje nie tylko 256-bitowe szyfrowanie, ale ma również coś o nazwie „podwójne VPN”. Oznacza to, że łączysz się z serwerem VPN, a następnie odrzucasz to połączenie przed przejściem na adres docelowy.

Może paranoja, ale jeśli twój rząd jest WIEDZONY, że legalnie cię szpieguje, nie wolałbyś być paranoikiem niż stawić czoła prawu z nieznanych przyczyn?

NordVPN Speed ​​Test Singapore

Test prędkości NordVPN – serwer singapurski
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Serwer singapurski z NordVPN był bardzo dobry, jeśli chodzi o połączenia, a prędkości były imponujące, zarówno wysyłanie, jak i pobieranie. Mają także specjalne serwery P2P, które są zoptymalizowane pod kątem tego rodzaju ruchu.

Ceny są zbliżone do normy, ale jeśli szukasz sieci VPN, której będziesz się trzymać dłużej, NordVPN jest właśnie dla Ciebie. Dzięki trzyletniej subskrypcji ich ceny znacznie spadają i są jednymi z najlepszych, jakie widziałem na rynku.

Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat NordVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to VPN nr 1 Bitcatcha!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (SGD)

11,47 / mies

Najważniejsze cechy

 • Ochrona prywatności na morzu
 • Pełne 256-bitowe szyfrowanie
 • 148 lokalizacji VPN

"ExpressVPN oferuje tak dobrą usługę na bardzo szerokich kryteriach – rzadko w przypadku VPN!"

ExpressVPN był jednym z pierwszych, jakie kiedykolwiek testowałem i na początku czułem, że był… imponujący. Dużo czasu później i wiele innych usług VPN pod moim pasem, dopiero wtedy naprawdę byłem w stanie docenić to, co to było – jack wszystkich transakcji i ocenione bardzo wysoko w większości z nich!

Na przykład, nie zawsze może być najszybszy lub oferuje najszerszy zakres protokołów połączeń, a nawet może mieć największą liczbę serwerów w większości lokalizacji, ale zdecydowanie nie był to garb w żadnym konkretnym obszarze.
Widziałem, jak wiele sieci VPN przoduje w jednym lub dwóch obszarach, by upaść w innych, i zastanawiałem się, pod koniec dnia, dlaczego jako użytkownik chciałbym się związać z usługą, która nie mogłaby działać tak rozsądnie jak to możliwe w tak wielu obszarach, jak potrzebowałem?

Z tego powodu, a także jego znakomita reputacja w kręgach VPN (na pewno zasłużona), nie zawaham się polecić ich jako najlepszych pretendentów.

ExpressVPN Speed ​​Test Singapore

Test prędkości ExpressVPN – serwer singapurski
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jak widzimy na podstawie prędkości, może ona nie pasować do mojej prędkości „nagiej”, ale infrastruktura Singapuru z pewnością daje jej przewagę. ExpressVPN jest również w stanie zarządzać względnie stabilnymi prędkościami na wielu swoich serwerach, więc prawdopodobnie nie utkniesz w jednej lokalizacji.

Może nie jest najtańszy, ale na pewno nie jest najdroższy. Jako fantastyczny stosunek ceny do wydajności, ta usługa VPN zaszła daleko.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to jedna z naszych najlepszych ofert!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (SGD)

2,75 / mies

Kluczowe cechy

 • Połączenie Multi-Hop
 • Obsługuje wiele platform
 • Brak dzienników

"Bez zbędnych dodatków i konsekwentny w działaniu, Surfshark zyskuje miano silnego kandydata."

Surfshark może być jednym z nowszych dostawców VPN w okolicy, ale bardzo szybko udało mu się sprostać dość wysokim oczekiwaniom. Przeszli od 0 do posiadania ponad 1000 serwerów w 61 krajach w mgnieniu oka, a wkrótce będzie ich więcej.

Jeszcze bardziej imponujący był fakt, że zrobili to wszystko płynnie. Moje pierwsze doświadczenia z korzystaniem z Surfshark były bezproblemowe i do tej pory mam z nimi własne konto. Do tej pory nie było problemów z połączeniem ani usługami, a od czasu do czasu notowałem uzasadnione aktualizacje aplikacji.

Singapurczycy, którzy są świadomi budżetu, docenią bezproblemowe podejście Surfshark, jeśli chodzi o usługę VPN – dobrą cenę za dokładnie to, czym powinna być usługa VPN – bez pobierania opłat za niepożądane (lub niepotrzebne) dodatki.

To, że są w stanie ukryć ruch P2P na wszystkich serwerach, również stanowi dla nich duży plus.

test prędkości surfshark Singapur

Test prędkości Surfshark – Singapore Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Chociaż ruch Singapore VPN może nie być szybszy na Surfshark niż u niektórych innych dostawców, gdzie wyróżnia się stabilnością. Prędkości surfowania są stałe na prawie wszystkich serwerach. To sprawia, że ​​są idealnym wyborem dla VPN, ponieważ nie jest prawdopodobne, że będziesz cały czas trzymać się serwera jednego kraju, prawda?

Mimo to ponad 80 Mb / s dla sieci VPN z linią współdzieloną nie jest czymś, na co można kichać, a jeśli nie planujesz używać tylko jednej lokalizacji z maksymalną prędkością, spójność tutaj znaleziona jest znaczącym ulepszeniem. Oczywiście ich niskie ceny sprawiają, że są również bardzo atrakcyjnym wyborem.

Dowiedz się więcej o jego doskonałości w naszej dokładnej recenzji na Surfshark!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (SGD)

6,88 / mies

Najważniejsze cechy

 • Zbudowany dla P2P
 • TorGuard Stealth Proxy
 • Obsługuje 5 połączeń

"Jedna z najlepszych sieci VPN do udostępniania plików P2P."

Po raz pierwszy zainteresowałem się TorGuard ze względu na marketing jako przyjazny dla P2P dostawca usług VPN, ale kiedy zainstalowałem klienta Windows, który wkrótce zaczął się zastanawiać, czy może popełniłem błąd. Było to spowodowane poniekąd przestarzałym interfejsem.

Ta sieć VPN nie ma wielu nowoczesnych rozwiązań marketingowych, które zdobią jej współczesnych, ale wkrótce odkryłem, że pod względem wydajności była tam, gdzie się wyróżniała. Podkreśla to fakt, że firma rozwinęła się w ponad 3000 adresów IP w ponad 50 krajach.

Ze wsparciem P2P jako fundamentem i wieloma innymi wyjątkowymi zaletami – stabilną prędkością, możliwością wdrożenia nawet na routerach, ulepszonymi usługami bezpieczeństwa, a nawet możliwością obejścia blokerów VPN – powiedziałbym, że TorGuard jest na szczycie lub blisko szczytu, szczególnie w Singapurze – na podstawie użytkowników.

TorGuard Speed ​​Test Singapore

Test prędkości TorGuard – serwer singapurski
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jak widać, nawet przy stałej prędkości pobierania danych byłem w stanie nawet zwiększyć prędkość wysyłania z linii bazowej. To, choć nie jest to coś, czego wszyscy mogą chcieć lub potrzebować, może być przydatne dla użytkowników P2P w niektórych przypadkach (zachowaj te proporcje!).

Uważam, że jedynym poważnym minusem tej usługi VPN jest jej staroświecki interfejs użytkownika i brak dobrych (lub powinienem powiedzieć wybitnych) cen dla długoterminowych klientów. Niemniej jednak ceny nadal spadają w niskim przedziale dostawców VPN najwyższej klasy.

Przeczytaj naszą dokładną analizę TorGuard, aby uzyskać więcej informacji!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

Prędkość

Targi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (SGD)

4,83 / mies

Najważniejsze cechy

 • Oferuje kompresję danych
 • Blokowanie reklam
 • Obsługuje 7 urządzeń

"Bezpieczne i prywatne, ale być może nie na równi z ExpressVPN."

CyberGhost jest dość dobrze znany w branży VPN, ale osobiście uważam, że nie jest tak blisko do śmietanki zbiorów. Chociaż prezentuje się ładnie, niesamowicie, jest kilka aspektów jego działania, które budzą we mnie trochę sceptycyzmu.

Na papierze CyberGhost oferuje dobre funkcje, aw rzeczywistości ma również wyspecjalizowane serwery dla P2P. Wymusza to raczej ściśle, a jeśli nie możesz pobrać na swoim kliencie P2P, prawdopodobnie masz połączenie z serwerem innym niż P2P, ponieważ prędkość pozostanie na dużym, zerowym poziomie.

CyberGhost Speed ​​Test Singapore

CyberGhost Speed ​​Test – serwer singapurski
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Pod względem prędkości, podczas gdy udało mi się uzyskać od nich prędkości użyteczne, możesz być rozczarowany. W przypadku Singapuru nie jest tak źle, ale uważam, że jeśli bardziej zależy ci na blokowaniu geograficznym transmisji strumieniowych wideo, możesz trochę cierpieć. Maj ich serwerów jest zgromadzonych w całej Europie.

Mimo to, jeśli liczysz tylko na bezpieczne połączenie z Singapuru do miejsc w sieci, tis jest łatwą do zarządzania usługą do zalogowania się. Jest to szczególnie ważne, gdy weźmie się pod uwagę liczne dodatki bezpieczeństwa, które zawiera CyberGhost.

Oprócz standardowego szyfrowania VPN, ta usługa może również blokować śledzenie online i stara się wymusić HTTPS na większości stron internetowych. Połącz to z dodatkami, takimi jak wbudowana ochrona przed wirusami i blokowanie reklam, a być może dostaniesz to, za co płacisz.

Podobnie jak NordVPN, CyberGhost ma doskonałe opcje cen długoterminowych, dzięki czemu miesięczne zaangażowanie spada nawet do 3,50 USD miesięcznie. Twoja decyzja będzie musiała zrównoważyć cenę z wydajnością i sprawdzić, czy możesz z tym żyć.

Zobacz naszą pełną recenzję CyberGhost, aby dowiedzieć się więcej!

6. IPVanish

https://www.ipvanish.com

IPVanish VPN

Prędkość

Targi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (SGD)

8,95 / mies

Najważniejsze cechy

 • Wymuszone szyfrowanie 256-bitowe
 • Nieograniczone P2P
 • Obsługuje 10 urządzeń

"Idealne dla paranoików, ale być może nie będzie na szczycie listy dla użytkowników z Singapuru."

Gdyby był oparty wyłącznie na historii, nigdy nie pozwoliłbym tej sieci VPN na naszą listę najlepszych sieci VPN dla Singapuru. W przeszłości IPVanish był oskarżany o udostępnianie dzienników użytkowników władzom, a jeśli chodzi o VPN, to jest to bardzo nie-nie. Chociaż jest to wystarczająco złe, nowi właściciele IPVanish próbowali zamiatać incydent pod dywan, mówiąc, że nie wiedzieli o wcześniejszych zdarzeniach, które mogły lub nie mogły mieć miejsca.

Aby zabrzmieć czymś, co może być ich ostateczną śmiercią (wiem, że Singapurczycy uwielbiają narzekać!), Jest ich obsługa klienta, co jest absolutnym śmieciem. Mieszkam w Malezji i nawet jestem zdegustowany poziomem wsparcia, jakie IPVanish zapewnia swoim klientom.

Jednak IPVanish radzi sobie zaskakująco dobrze w testach szybkości opartych na Singapurze ORAZ łączy to z wymuszonym 256-bitowym szyfrowaniem. Chociaż niektórzy z was myślą, że nie potrzebujecie takiego poziomu szyfrowania, możemy powiedzieć, że ratuje was to przed szaleństwem (być może).

IPVanish Speed ​​Test Singapore

IPVanish Speed ​​Test – Singapore Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Zarówno wysyłanie, jak i pobieranie jest niezwykle szybkie na serwerach IPVanish, przewyższając nawet nawet NordVPN i ExpressVPN w tym przypadku. Nie było tu żadnych skarg, ale problemy z ich szybkością na serwerach z Malezji spowodowały, że ich obsługa klienta naprawdę do mnie dotarła.

Różnica poziomów zwiększonej wydajności w połączeniu z ich okropną obsługą klienta sprawia, że ​​IPVanish jest prawdziwym hitem. Chciałbym zapytać, czy jesteś gotów zaryzykować, że wszystko będzie dobrze działać po wyjęciu z pudełka. Jeśli tak uważasz, to świetnie. Jeśli nie, być może będziesz musiał poprosić o zwrot pieniędzy.

Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat IPVanish, aby dowiedzieć się więcej!

7. SaferVPN

https://www.safervpn.com

SaferVPN

Prędkość

Targi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (SGD)

4,54 / mies

Najważniejsze cechy

 • 256-bitowe szyfrowanie
 • Obsługa klienta 24/7
 • Lokalizacje serwerów na całym świecie

"Nieco bardziej ograniczony niż VPN najwyższej klasy, SaferVPN zapewnia jednak przyzwoitą ofertę za rozsądną cenę."

SaferVPN to firma SaaS zajmująca się cyberbezpieczeństwem, założona przez partnerów Amit Bareket i Sago Gidali, dwóch techników, którzy sami przodują w cyberbezpieczeństwie. Są dumni z tego, że oferują dobry produkt oparty na zasadach nieocenzurowanego i bezpieczniejszego Internetu dla wszystkich.

W SaferVPN ich celem było stworzenie możliwie najprostszej i najszybszej sieci VPN oraz w stopniu, w jakim udało się to zrobić. W przypadku stosunkowo mniejszego gracza dobrze zrobili, tworząc sieć ponad 700 serwerów w ponad 34 lokalizacjach na całym świecie.

Serwis otrzymał nawet pochwały od Forbes i PCWorld, a także od własnych klientów, którzy chwalili zarówno samą usługę, jak i personel pomocniczy, którzy pomagali im w razie potrzeby.

8. AzireVPN

https://www.azirevpn.com

AzireVPN

Prędkość

Targi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (SGD)

4,68 / mies

Najważniejsze cechy

 • Obsługuje protokół WireGuard
 • Umożliwia ruch P2P
 • Nie monitoruje ruchu

"AzierVPN oferuje dostęp do protokołu WireGuard, który wciąż jest dość rzadki."

Demony prędkości powinny się cieszyć, wiedząc, że AzireVPN został przetestowany pod kątem obsługi prędkości linii do 500 Mb / s w niektórych przypadkach. Jest to niezwykle rzadkie i musimy wziąć to ze szczyptą soli. Mimo to połączenie WireGuard plus ze wsparciem dla 256-bitowego szyfrowania sprawia, że ​​na razie warto o tym pamiętać.

Niestety AzireVPN ma nieco ograniczone usługi, ponieważ ma tylko około 20 serwerów w pięciu krajach. Wciąż przy tych cenach i wsparciu tego rodzaju technologii istnieje potencjał do wzrostu.

Dobrym plusem jego zaletą jest możliwość płacenia w niektórych formach kryptowaluty, takich jak Bitcoin i Litecoin.

Ostatnie myśli: czy potrzebujesz VPN w Singapurze?

Myśl o zasugerowaniu dostawcy usług VPN w Singapurze początkowo dotyczyła mnie. Kraj rzeczywiście ma zaawansowaną technologię, a w rękach rządu wszystko może się tam zdarzyć.

W moich zaleceniach trzech najlepszych graczy musiało opierać się na firmach z solidną ofertą i udokumentowanymi osiągnięciami. Częściowo moje nastawienie było spowodowane osobistym doświadczeniem i doświadczeniami znajomych przebywających na wsi, ale szczerze mówiąc, lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Dzięki solidnej infrastrukturze w kraju łatwo jest znaleźć prawie każdego dostawcę VPN, z którego możesz tam skorzystać i uzyskać co najmniej przyzwoite prędkości, ale bardziej skupić się na bezpieczeństwie. 256-bitowe szyfrowanie może spowolnić Twoją wydajność, ale przynajmniej wszelkie przechwycone dane pozostaną bezpieczne.

Podsumowując, oto 3 najlepsze VPN w Singapurze:

PRĘDKOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO & PRYWATNOŚĆ

CENA (SGD / MO)

NordVPN

Świetny

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

5,50

ODWIEDŹ VPN

ExpressVPN

Świetny

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

11,47

ODWIEDŹ VPN

Surfshark

Świetny

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

2,75

ODWIEDŹ VPN

Uważam, że wyraziłem swoje stanowisko, jeśli chodzi o konieczność VPN dla użytkowników z Singapuru. Niezależnie od tego, czy jesteś współdzielącym pliki P2P, streamerem wideo, czy po prostu chcesz być anonimowy i ogólnie bezpieczny – skorzystaj z niego.

Stawka jest zbyt duża, gdy rząd zaczyna debatować, czy w imię bezpieczeństwa narodowego wyeliminować ostatnią szansę na wolność w Internecie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me