Když pomyslíme na Indonésii, může být v pokušení mít na paměti exotickou dovolenou s místy tak velkými, jako jsou velká nákupní střediska s malebnými plážemi. Bohužel, život v zemi by mohl představovat úplně jiný scénář, vzhledem k tomu, že jeho vláda má sklon vykonávat tajné dohledové činnosti i u svých vlastních obyvatel.

Vzhledem k nízkému skóre internetové svobody jako v Indii by nemělo být překvapením, že v Indonésii došlo k mnohonásobným dopadům represivních vládních digitálních aktivit. Od udělení velmi široce definovaných kontrolních pravomocí po blokování platforem sociálních médií jsou obyvatelé Indonésie dokonalým případem použití, protože ti, kteří by z používání VPN měli značný prospěch..

S populací přes 260 milionů má Indonésie relativně nízkou míru penetrace na internetu 54,68% a přesto má omezení na platformách sociálních médií, omezený přístup k politickému obsahu a dokonce došlo k zatčení některých vysoce postavených blogerů.

S uvážlivým používáním VPN je možné se tomu hodně vyhnout, zejména proto, že tam VPN nejsou nezákonné.

Contents

Indonésie používá prolézač založený na AI k detekci porušení obsahu

Začátkem roku 2018 zahájilo indonéské ministerstvo komunikačních a informačních technologií (MCIT) to, čemu se říkalo Cyber ​​Drone 9. Vlastní webový prohledávač byl navržen se dvěma cíli – hledat, co vláda považuje za „negativní obsah“, a poté blokovat Indonésany před přístup k němu.

Parametry, na kterých prolézací modul pracuje, jsou stále upřesňovány, protože jsou založeny na AI, ale rozsah se zatím jeví jako poměrně široký. Podle zdrojů zahrnuje negativní obsah zastřešující „pornografii, hazardní hry, zobrazení násilí, radikalismus a diskriminaci na základě rasy a náboženství“.

To je dále umocněno poskytovateli internetových služeb, kteří z různých důvodů svévolně provádějí vlastní blokovací činnosti. Například v roce 2016 uživatelé Indonésie uvedli, že se Netflix stal nedostupným přes Telkomsel, přestože to nebylo na seznamu zákazů.

Nejen, že situace nebyla vyřešena na pomoc uživatelům, ale ISP byla poděkována ministerstvy vlády za převzetí iniciativy v blokování společnosti, která prohlašovala, „ilegálně funguje bez řádného licencování“.

Přístup do sítě Netflix byl opět povolen až v roce 2017, kdy společnost podepsala dohodu s největším telco v zemi.

Vláda si dává široké kontrolní pravomoci

V rámci vlády má několik agentur pravomoc omezit obsah online podle toho, co je označeno jako zákon o informacích a elektronických transakcích (zákon ITE). Zákon byl několikrát změněn, aby se rozšířil rozsah pravomocí v něm uvedených.

Zákon ITE nyní nejen umožňuje blokování obsahu, ale část změn umožnila orgánům nařídit poskytovatelům internetových služeb, aby tak učinili. Od té doby se zvýšil počet agentur s oprávněním k filtrování obsahu.

Nejistota v právu na soukromí

I když mají Indonésané oficiálně mít právo na soukromí chráněné ústavou, zjevně neexistuje zákon, který by měl toto právo vymáhat. Vzhledem k vládním mandátům pro společnosti k ukládání uživatelských dat však soukromí je poněkud podezřelé.

To platí zejména proto, že o některých společnostech bylo známo, že na požádání poskytují orgánům činným v trestním řízení uživatelská data. Mimochodem, toto je jeden z klíčových prvků VPN – ochrana soukromí uživatelů. Většina nejlepších sítí VPN zaručuje uživatelům, že nebudou uchovávány žádné protokoly o jejich činnostech, což znamená, že v případě požadavku nebudou k dispozici žádná data k předání..

Z časové osy aktivit v průběhu několika let můžeme vidět, že vláda se systematicky snaží nejen získat svévolná práva na přístup k uživatelským datům, ale také formuje prostředí, aby to umožnilo snadno. Následující časová osa je jednou takovou skupinou implementovaných scénářů, které to zvýrazňují;

 • 2000 – Vláda nařizuje telco zákaznické retenční období nejméně tří měsíců
 • 2012 – Poskytovatelé elektronických systémů nabízejících veřejné služby potřebné k vybudování datových center
 • 2016 – MCIT nutí poskytovatele OTT k místnímu začlenění, aby se usnadnilo právní zachycení

I když anonymita není upravena indonéským zákonem, tyto milníky jsou krokem ke správnému a schopnému vládním agenturám v zemi odstranit tuto vrstvu anonymity.

Zatčení a stíhání internetových aktivistů

Ve jménu národní bezpečnosti Indonésie také tvrdě zakročila v používání internetu pro různé účely, včetně, ale nejen, pomluvy, manipulace s obsahem a manipulace s obsahem („falešné zprávy“)..

I když se to může zdát velmi Donald-Trump-esque, realita je drsnější a v alespoň jednom případě byl uživatel internetu v zemi zatčen za sdílení kritického obsahu na mluvčím Sněmovny reprezentantů. V roce 2017 byl třemi mediálními médii převeden úkol (Poznámka: Obsah odkazu je v indonéštině) vládním úředníkem, který tvrdil, že jimi hanobili.

VPN jsou v Indonésii stále legální

Zatímco na celém světě (jako je Rusko a Čína) stále přetrvávají incidenty, které začínají věnovat pozornost VPN a pokoušejí se o nějakou regulaci, zdá se, že Indonésie se do tohoto rozjetého vlaku zatím nepřipojila..

Co hledáme v VPN

1. Ochrana osobních údajů a anonymita

Jak si možná už uvědomíte, Indonésie opravdu není místem, kde chcete surfovat po síti bez použití VPN, ať už jste občanem nebo návštěvníkem dané země. Vzhledem k výše uvedeným faktorům a závažnosti důsledků porušení těchto předpisů je vhodné zaměřit se na aspekty soukromí a anonymity, které VPN nabízí uživatelům v Indonésii..

Vzhledem k tomu, že vláda i soukromý průmysl spolupracují společně a nezávisle na monitorování a řízení provozu, musí být VPN schopna zajistit, aby vaše data a aktivity mohly být uchovávány přesně tak, jak by měly být – soukromé.

Jedním z nejlepších způsobů, jak to zajistit, je dávat pozor na VPN, které nejenže mají přísné zásady bez protokolování, ale jsou také založeny ze zemí, které jsou ve svých zákonech o uchovávání údajů laxnější. To rozhodně vylučuje země v jurisdikci pěti očí a čtrnácti očí.

2. Zabezpečení

Bezpečnostní pole na VPN je stejné pro uživatele se sídlem v Indonésii jako kdekoli jinde. Ideální rovnováhu znáte pouze vy jako uživatel. Rozhodli jste se pro 256bitové šifrování s rizikem nižších rychlostí VPN nebo jste ochotni snížit tuto lištu pro vyšší rychlost?

Osobně mám pocit, že pro indonéský trh by bylo nejlepší pokusit se udržet vysokou úroveň šifrování ze dvou hlavních důvodů. První je, že jedním z protagonistů v případě, o kterém diskutujeme, je indonéská vláda, která bude pravděpodobně mít více prostředků věnovaných pokusu o prolomení jakéhokoli šifrování, se kterým se setkáváme.

Druhým je, že kvůli nižší průměrné rychlosti internetu v zemi můžete bezpečně udržovat úroveň šifrování na nejvyšší možné úrovni, aniž byste ohrozili celkovou dosažitelnou maximální rychlost..

3. Geolokační spoofing

Normálně, když mluvíme o geolokačním spoofingu, by to mělo za cíl získat přístup k alternativnímu obsahu od tradičních poskytovatelů, jako je Netflix USA nebo BBC iPlayer ve Velké Británii. Uživatelé Indonésie se však na geolokační spoofing mohou těšit mnohem více, protože existují doslova tuny stránek, ke kterým nemají přístup.

4. Podpora P2P

Zdá se, že jednou z kategorií webů, které jsou v Indonésii zablokovány, jsou torrentové stránky. Znovu je to další oblast, kde by VPN skutečně pomohla. Podívejte se na VPN, které mají pokyny pro provoz P2P jasně specifikované v podmínkách jejich poskytování, jako je TorGuard nebo NordVPN..

5. Rychlost a stabilita

S průměrnou rychlostí širokopásmového připojení v pevné síti v Indonésii pouhých 16,31 Mb / s by většina sítí VPN neměla mít nulové problémy odpovídající potřebám uživatelů. Mobilní rychlosti jsou ještě nižší v průměru 10,45 Mb / s, takže hlavním problémem s VPN v Indonésii rozhodně nebude rychlost.

Hodnocení: Nejlepší VPN pro Indonésany

Stejně jako u všech mých testů VPN i před posouzením jejich rychlosti vždy posuzuji své vlastní. Toto je moje skutečná širokopásmová rychlost založená na servisní lince 500 Mbps, bez aktivního připojení VPN:

výsledek testu základní rychlosti - Indonésie

(Zde si můžete zobrazit výsledek testu základní rychlosti zde)

Vzhledem k tomu, že sídlím v Malajsii, moje rychlosti budou mít tendenci být vysoké připojení k serverům VPN v asijské oblasti a pomalejší, když se připojuji k serverům v USA nebo Evropě. Pro tento test jsem se připojil k indonéskému rychlostnímu testovacímu serveru, abych vám představil relativní rychlost na vzdálenost.

Jak vidíte, připojení k lokálnímu serveru bez VPN mi umožňuje slušnou rychlost 365 Mb / s. Rychlosti se samozřejmě občas liší, takže si to vezměte s trochou soli.

Poznámka

 1. Cena je založena na směnném kurzu 1 USD = 14 148 IDR.
 2. Uvedená cena vychází z 12měsíčního předplatného. Cena může být levnější, pokud se přihlásíte na delší období.
 3. 1. NordVPN

  https://nordvpn.com

  NordVPN

  Rychlost

  Vynikající

  Bezpečnostní & Soukromí

  Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

  Cena (IDR)

  98 894 / mo

  Hlavní rysy

  • Žádné protokoly
  • Zabijte Switch
  • Podporuje 6 zařízení

  "Se svým elegantním rozhraním, stabilními rychlostmi a fantastickými dlouhodobějšími cenovými plány je Nord vynikající volbou pro každého uživatele VPN."

  Společnost NordVPN zaujímá na prvním místě v našem seznamu Nejlepší VPN pro Indonésii z mnoha důvodů. Jedním z prvních je, že sídlí v Panamě, což je také dobré místo pro VPN. Kromě toho má NordVPN vynikající reputaci a je dalším poskytovatelem VPN, který má v mnoha zemích obrovské množství serverů.

  Jejich přísná politika bez protokolování se kombinuje s 256bitovým šifrováním vojenské úrovně a skvělými cenovými plány, které nabízejí téměř komukoli řešení, které je těžké odolat.

  NordVPN Speed ​​Test Indonesia

  NordVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Viz výsledek testu plné rychlosti)

  S rychlostí 16 Mb / s downstream ukázal NordVPN v tomto kole testů na svém indonézském serveru velmi stabilní výkon. Co je dělá ještě atraktivnější, je to, že nejen umožňují P2P přenos, ale mají speciálně optimalizované servery pro P2P přenos!

  Přečtěte si naši podrobnou recenzi na NordVPN a zjistěte, proč je to VPN VPN Bitcatcha # 1!

  2. ExpressVPN

  https://www.expressvpn.com

  ExpressVPN

  Rychlost

  Dobrý

  Bezpečnostní & Soukromí

  Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

  Cena (IDR)

  117 711 / mo

  Hlavní rysy

  • Offshore soukromí
  • 148 umístění VPN
  • Plné 256bitové šifrování

  "Pomocí ExpressVPN získáte IP adresu v Indonésii, která je rychlá, bezpečná a umožňuje streamování médií a další."

  Kvůli mnoha omezením tam by nemělo být žádným překvapením, že se zdá, že ExpressVPN stanovilo pro Indonésii rozsáhlé povolenky na infrastrukturu. Tato služba VPN v průměru nabízí vynikající všestrannou službu od špičkových rychlostí až po komplexní aplikace a protokoly – ideální pro bezpečnost, soukromí a anonymitu. Její bezpečnostní protokoly jsou také nejlepší ve své třídě pro dnešní spotřebitelské použití.

  Službu jsem komplexně otestoval a nemám váhání doporučit je jako nejlepší poskytovatel služeb VPN pro uživatele v Indonésii. ExpressVPN je stabilní a umožňuje také přístup na celou řadu zařízení.

  Test rychlosti ExpressVPN Indonésie

  ExpressVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Viz výsledek testu plné rychlosti)

  Jako představu o tom, jak dobré to je, jsem porovnal svou výchozí rychlost linky bez VPN s testem ExpressVPN na stejném místě. Když byl ExpressVPN zapnutý a připojený k serveru v Indonésii, dokázal jsem ukázat silnou rychlost 86 Mbps po proudu.

  Přečtěte si naši kompletní recenzi na ExpressVPN a podívejte se, proč je to jeden z našich nejlepších tipů!

  3. Surfshark

  https://surfshark.com/

  Surfshark

  Rychlost

  Vynikající

  Bezpečnostní & Soukromí

  Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

  Cena (IDR)

  28,155 / mo

  Klíčové vlastnosti

  • Multi-hop připojení
  • Podporuje mnoho platforem
  • Žádné záznamy

  "Surfshark si díky své bezchybnosti a výkonu zachovává svůj název jako silného nadcházejícího uchazeče."

  Pokud jde o relativně novou službu, Surfshark dosud prokázal působivý výkon a vytrvalost. Je to jeden z nejsilnějších nováčkových soutěžících a jeho místo na tomto seznamu odráží, jak dobře se mu daří navzdory jeho „mládí“..

  Nabízejí kompletní balíček VPN s jádrem ochrany soukromí a bezpečnosti, který je posílen silnými prodejními funkcemi podpory P2P a snadným přemostěním regionálních bloků. To funguje obzvláště dobře pro ty, kteří chtějí získat přístup k různým regionálním obsahu u poskytovatelů, jako jsou Netflix nebo Hulu.

  Kromě toho mají velmi minimalistické rozhraní, které není zaplněno tunou funkcí, které jste nepožadovali ani nechtěli. Díky tomu jsou vysoce soustředěni a dobře fungují pro ty, kteří prostě nechtějí další haraburdí.

  rychlostní test rychlosti surfařů Indonésie

  Surfshark Speed ​​Test Indonesia – Surabaya Server
  (Viz výsledek testu plné rychlosti)

  Vzhledem k tomu, že mnoho poskytovatelů služeb VPN zanedbává oblast Asie a Tichomoří ve prospěch Evropy a Severní Ameriky, Surfshark nejen nabízí server v Indonésii, ale poskytuje uživatelům také dobré rychlosti. Ve skutečnosti jsou stabilní rychlosti ze všech jejich serverů jedním z vrcholů používání připojení Surfshark.

  S rychlostmi přesahujícími 80 Mb / s prostřednictvím jejich serveru Surabaya budou uživatelé v Indonésii nebo ti, kteří zde potřebují server, rádi..

  Více o jeho dokonalosti se dozvíte na naší důkladné recenzi na webu Surfshark!

  4. TorGuard

  https://torguard.net

  TorGuard

  Rychlost

  Vynikající

  Bezpečnostní & Soukromí

  Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

  Cena (IDR)

  79 598 / mo

  Hlavní rysy

  • Vytvořeno pro P2P
  • TorGuard Stealth Proxy
  • Podporuje 5 připojení

  "Použití TorGuard je skvělý zážitek a dává jistotu, že jeho internetové připojení je opravdu bezpečné."

  Jedním z nejdůležitějších rozhodujících faktorů při umístění TorGuardu je to, že se jedná o velmi poskytovatele VPN služeb přátelských s P2P. Na straně uživatele není hodně bling, ale je to pozoruhodný výkon.

  Rozhraní TorGuard se může při prvním kontaktu zdát trochu datované, ale není pochyb o tom, že v okolí je jeden z nejbezpečnějších poskytovatelů služeb VPN. Přestože na straně uživatele není hodně bling, výkon je docela pozoruhodný.

  Mezi TorGuardem a mnoha konkurenty je jeden zásadní rozdíl v tom, že vám umožňuje zvolit si, jakou úroveň šifrování preferujete. To znamená, že pro uživatele P2P můžete potlačit šifrování o stupeň a vychutnat si rychlejší rychlosti torrentu kdykoli!

  Kromě toho má TorGuard mnoho dalších možností uplatnění, jako jsou stabilní rychlosti, schopnost multiplatformy a schopnost obejít blokátory VPN.

  Test rychlosti TorGuard Indonésie

  TorGuard test rychlosti Malajsie – Petaling Jaya server
  (Viz výsledek testu plné rychlosti)

  TorGuard bohužel nemá žádné servery umístěné přímo v Indonésii, takže si uživatelé budou muset vybrat jeden ze země. Nejbližší by byl v Singapuru nebo Malajsii – díky nimž vykazoval silný výkon.

  Jako jedna ze tří nejlepších VPN pro Indonésii, TorGuard samozřejmě splnil určité požadavky na rychlost a zejména vzhledem k tomu, že by se museli připojit mimo zemi, je 77 Mbps velmi dobrá. Jedinou nevýhodou je, že pro mladší uživatele, kteří jsou zvyklí na eleganci moderních aplikací, bude rozhraní TorGuard vypadat jako něco z minulosti.

  Další informace naleznete v naší důkladné analýze TorGuard!

  5. CyberGhost

  https://www.cyberghostvpn.com

  CyberGhost

  Rychlost

  Chudý

  Bezpečnostní & Soukromí

  Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

  Cena (IDR)

  84,746 / mo

  Hlavní rysy

  • Nabízí kompresi dat
  • Blokování reklam
  • Podporuje 7 zařízení

  "CyberGhost je založen z Rumunska, ale věnoval pozornost potřebám indonéských uživatelů tím, že neustále zvyšuje počet serverů v zemi."

  CyberGhosties jsou s nimi spokojeni a určitě se ve svém marketingu určitě pokusili být hip a pozitivní. Toto je další ze známějších jmen v odvětví VPN, ale osobně mám pocit, že by to mohlo být trochu přehnané..

  Specifikace moudrý CyberGhost mluví dobrý rozhovor, ale po absolvování testu s nimi doporučuji malou špetku soli. Nezapomeňte však, že se jedná o žebříček, takže moje očekávání jsou poměrně vysoká.

  Cyberghost Indonésie

  CyberGhost Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Viz výsledek testu plné rychlosti)

  Uživatelé v Indonésii si musí uvědomit, že většina serverů CyberGhost se nachází v zóně EU, ale naštěstí některé mají také v asijském regionu. Indonésie se však jeví jako výjimka a v zemi zřídili nejméně osm známých serverů.

  Celkově se nám podařilo získat velmi použitelné rychlosti 15Mbps, což je stále dost pro parní média.

  Podívejte se na naši úplnou recenzi na serveru CyberGhost, kde se dozvíte více!

  6. IPVanish VPN

  https://www.ipvanish.com

  IPVanish

  Rychlost

  Veletrh

  Bezpečnostní & Soukromí

  Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

  Cena (IDR)

  91 820 / mo

  Hlavní rysy

  • Vynucené 256bitové šifrování
  • Neomezené P2P
  • Podporuje 10 zařízení

  "Skvělé pro Paranoidy, ale možná nebude na prvním místě seznamu pro uživatele se sídlem v Indonésii. IPVanish je vysoce prodávaná, ale špatně podporovaná."

  IPVanish v poslední době velmi trpěl kvůli jejímu zapletení v určitých… řekněme, nešťastným incidentům. Kromě toho si uvědomte, že jsou pod novým vedením a doufejme, že takové věci se v minulosti stanou jen rychlými rány.

  Když tyto incidenty odsunou stranou, zůstanou v oboru obří VPN a mohou se pochlubit působivými rychlostmi. Naštěstí za to, protože pokud máte nějaké stížnosti na jejich rychlost, není toho mnoho, co můžete udělat, protože vynucují 256bitové šifrování na každého bez výjimky.

  IPVanish VPN Malajsie

  IPVanish Speed ​​Test Malaysia – server Kuala Lumpur
  (Viz výsledek testu plné rychlosti)

  IPVanish opět není serverem s lokální přítomností serverů v Indonésii, takže nejbližší byly v Singapuru nebo Malajsii. Na Malajsijském spoji se mi podařilo zřídit downstreamovou rychlost kolem 3Mbps, což je stěží použitelné. Pro ty, kteří chtějí experimentovat, můžete vždy vyzkoušet jiné servery v regionu, které mohou přinést lepší výsledky. Přesto bylo připojení stabilní a více než dostatečné pro streamování médií.

  Přečtěte si naši podrobnou recenzi na IPVanish a zjistěte více!

  7. PureVPN

  https://www.purevpn.com

  PureVPN

  Rychlost

  Veletrh

  Bezpečnostní & Soukromí

  Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

  Cena (IDR)

  47,112 / mo

  Hlavní rysy

  • Snadno použitelné aplikace
  • Neomezená šířka pásma
  • Podporuje rozdělení tunelů

  "PureVPN je jistě jedním z vůdců v kompletním oboru díky pevné síti serverů."

  PureVPN, který provozuje více než 2 000 serverů ve více než 140 zemích po celém světě, má jistě infrastrukturu potřebnou k tomu, aby se ukázal jako vedoucí postavení v tomto odvětví. To doplňuje o vynikající podnikové bezpečnostní funkce, které chrání jeho uživatele před vniknutím nebo detekcí.

  PureVPN Indonésie

  PureVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Viz výsledek testu plné rychlosti)

  Velkou výhodou jejich vyzkoušení je to, že jsou jedním z mála na trhu, kteří nyní umožňují přístup k protokolu WireGuard – protokolu příští generace, který je údajně před OpenVPN asi osmnáct. Pokrytí je však trochu omezené, s přítomností pouze v pěti zemích.

  Po připojení k serveru PureVPN na Jakartě jsem byl schopen získat rychlosti kolem 4 Mb / s, což je opět docela nevýrazný.

  8. NejrychlejšíVPN

  https://fastestvpn.com

  NejrychlejšíVPN

  Rychlost

  Veletrh

  Bezpečnostní & Soukromí

  Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

  Cena (IDR)

  35,228 / mo

  Hlavní rysy

  • Optimalizované servery pro P2P
  • Umožňuje přeskočení serveru
  • Podporuje 10 zařízení

  "FastestVPN není nejrychlejší, ale určitě nabízí hodnotovou nabídku, kterou je těžké napadnout."

  FastestVPN není nejrychlejší, který jsem testoval, ale ani nejpomalejší. Nabízí omezenějším zemím vaše připojení mimo srovnání s mnoha špičkovými VPN, ale za ceny již od 83 centů za měsíc je to krádež. Mají také servery optimalizované P2P, což z nich dělá dobré výsledky.

  Nízké ceny přicházejí s jednou vážnou nevýhodou, a to je omezený výkon při překonávání geografického blokování. Konečně jsme objevili, FastestVPN vám neumožňuje přístup k obsahu Netflix v USA ani k britské BBC iPlayer – bummer!

  Další informace najdete v naší recenzi FastestVPN!

  Opravdu potřebuji VPN v Indonésii?

  Vážně řečeno, Indonésie se zdá být jednou ze zemí, o které jsem se v důsledku různých faktorů stále více zajímala. Kdyby to bylo tak jednoduché jako prostá regulace, která měla zabránit vzniku zločinů, věci by nebyly tak špatné.

  Zdá se však, že scéna v oblasti soukromí a bezpečnosti v Indonésii je chaotická a vláda se zřejmě o internetovou svobodu příliš nestará. To v kombinaci s vůlí zadržet a stíhat vytváří obrovský tlak na uživatele internetu v zemi.

  Domnívám se, že by používání VPN mělo být na pořadu většiny uživatelů docela vysoko. Platí to dvojnásobně, takže pro cizince, kteří jsou v Indonésii za prací nebo pro volný čas – určitě nechcete spustit právní předpisy a skončíte v indonéské věznici – z blíže neurčených důvodů..

  Pro shrnutí uvádíme tři nejlepší VPN pro Indonésii:

  RYCHLOST

  BEZPEČNOSTNÍ & SOUKROMÍ

  PRICE (IDR / MO)

  NordVPN

  Vynikající

  Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

  98,894

  NAVŠTÍVTE VPN

  ExpressVPN

  Dobrý

  Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

  117,711

  NAVŠTÍVTE VPN

  Surfshark

  Vynikající

  Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

  28,155

  NAVŠTÍVTE VPN

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me