7 Web Hosting më i mirë në Australi 2020 – (Shihni Rezultatet e Testit të Shpejtësisë!)

O Australi.


Ozzy-Ozzy-Ozzy, Oi-Oi-Oi.

Toka poshtë.

Vendlindja e quokka-s së dalluar.

Ju jeni i famshëm për kaq shumë produkte, vende dhe njerëz POR kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet, ju jeni mir … meh. Na vjen keq djema, por është e vërtetë.

Contents

Pse edështjet e Shpejtësisë së Pritjes së Uebit

Pritja më e mirë e Ueb Uebfaqeve Australiane

Naturalshtë vetëm e natyrshme që australianët të duan të mbështesin bizneset australiane, të përfshira në një pritje në internet, por duhet të përballemi me faktet – hostimi në internet i Australisë është i ngadaltë dhe do të vrasë biznesin tuaj.

Ne po jetojmë në të ardhmen, kur njerëzit kanë qasje në informacione në dritën e syve, dhe ata janë mësuar me shpejtësi të tilla. Prandaj, faqet e internetit duhet të ngarkojnë në më pak se 2 sekonda. Anydo më e gjatë se kjo dhe njerëzit thjesht do të mërziten dhe do të zhduken, duke kërkuar një faqe që do të përgjigjet me shpejtësitë që kanë përdorur.

Me fjalë të tjera, nëse biznesi juaj i vogël po funksionon në një pritje të ngadaltë në Australi në internet, do të humbni klientët dhe mijëra dollarë në shitje të mundshme!

Shpejtësia e faqes gjithashtu luan një faktor të madh në optimizimin e motorëve të kërkimit. Ju mund të zgjedhni fjalët kyçe gjithçka që dëshironi, por nëse faqja juaj është vazhdimisht më e ngadaltë se konkurrenca, ajo kurrë nuk do të shfaqet e para në kërkimet në Google.

Derisa hostet e Australisë në internet, ne ju rekomandojmë të shkoni me marka jo-australiane, veçanërisht me ato me të dhëna në Singapor.

Rekomandim i shpejtë: 

Për ata prej jush shumë të zënë për të lexuar tërë artikullin tonë, këtu është një përmbledhje; Pritja në internet Australiane nuk arrin të bëjë përshtypje përsa i përket shpejtësisë dhe vlerës. Ju jeni shumë më mirë duke pritur me të dhënat e datës në Singapor të SiteGround, kështu që klientët në të gjithë rajonin do të arrijnë të shijojnë faqen tuaj të shpejtë të ngarkimit. Shikoni sa shpejt është SiteGround.

Web Hosting Australia nuk është e lidhur sa duhet

Ju shikoni, edhe në këtë epokë ku gjithçka po kalon pa tel, interneti ende varet kryesisht nga kabllot e brendshme.

Everythingdo gjë që përdorni internetin për (transmetim video, lojëra, blerje, biznes, etj.) Të gjithë përdorin kabllot e brendshme që janë në gjendje të transmetojnë terabajt e të dhënave me shpejtësinë e dritës, dhe për fat të keq, Australia është një nga vendet më pak të lidhura në botë , siç duket në listën e Wikipedia për kabllot e komunikimit ndërkombëtar nëndetëse.

Harta e kabllove nëndetëse

Australia është e paktë e lidhur (burimi i hartës)

Australia është e lidhur me vetëm 21 kabina nëndetëse por 11 prej tyre nuk janë duke punuar (10 dekompozuar dhe 1 në ndërtim e sipër), dhe ato që janë akoma në përdorim janë të vjetra dhe të prirur për shkurtime dhe dëme, të cilat mund të shkaktojnë ndërprerje të mëdha siç është kjo mu ketu.

Si ndërprerja e kabllove nëndetëse ndikon në biznesin tuaj të vogël

Ne përmendëm më parë në Best Host Singapor që Amazon mund të humbasë deri në 1.6 miliardë dollarë në vit nëse faqja e tyre ngadalësohet me vetëm 1 sekondë. Tani imagjinoni atë situatë, por me kohë ngadalësuese ngadalësuese për ditë të tëra – ata do të humbin besimin e klientit pasi besueshmëria e tyre është në kompromis, dhe blerësit do të sjellin biznesin e tyre diku tjetër.

Kjo do të jetë si me ndërprerjet e kabllove nëndetëse.

Kjo situatë është shumë e vërtetë, veçanërisht e vërtetë për bizneset e vogla në internet të pritura në Australi që kanë nevojë për kohën e duhur gjatë gjithë kohës. Shpejtësia e ngadaltë e ngarkimit do të shkaktojë zhgënjimin e klientit dhe nuk do të shesni aq sa dëshironi ose aq sa mundeni.

Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë fuqimisht strehimin e faqeve tuaja me hoste ndërkombëtarë të internetit me të dhëna në Singapor.

Ju duhet të mbani mend se bizneset në internet janë biznese globale dhe në këtë mënyrë, pjesa tjetër e botës do të ketë akoma qasje në faqen tuaj nëse kabllot janë zhytur, dhe ju do të keni akoma shpejtësi të mirë në Ozzieland kur gjithçka është në rregull dhe drejtimi.

Ajo që klientët tuaj nuk do t’ju tregojnë

 • Matështja e parë e përshtypjeve
  Konsumatorët do të formojnë mendimet e tyre për markën tuaj në sekondat e para që ata ngarkojnë faqen tuaj. Nëse faqja juaj ngarkohet shpejt, ata do të ndjehen të lumtur dhe do të vazhdojnë të shfletojnë. Nëse është shumë e ngadaltë, ata do të ndjehen të pakënaqur dhe kjo ndjenjë do të qëndrojë me ta sa herë që shihni markën tuaj.
 • Konsumatorët mërziten lehtë
  Nëse faqja juaj nuk arrin të tërheqë vëmendjen e klientit ose me shpejtësi të ngadalta të ngarkimit ose me përmbajtje tërheqëse, ata do të lëvizin më tej dhe nuk do të shqetësojnë të shikoni përsëri në faqen tuaj të internetit.
 • Ata janë të pasigurt
  Njerëzit janë të kujdesshëm ndaj blerjeve në internet. Faqet e ngadalta shihen si jo të besueshme, porositë e tyre mund të humbasin ose të përzihen, etj. Një sit më i shpejtë ndihmon njerëzit të perceptojnë markën ose sitin tuaj si profesional dhe të besueshëm, gjë që ndihmon me shitjet.

Si Ne Testojmë për Shpejtësinë e Pritësit të Uebit

Së pari dhe më e rëndësishmja, do të duhet të njiheni me kontrolluesin unik të shpejtësisë së serverit Bitcatcha.com. Ne e krijuam atë për të kontrolluar kohët e reagimit të serverit në të gjithë globin. Ju mund ta përdorni atë për të parë se sa shpejt performon serveri juaj kur u përgjigjeni kërkesave nga vende të ndryshme.

Cili është standardi ynë?

Ne vlerësojmë shpejtësinë e serverit kundër Rekomandimit të 200 ms të Google. Ja si renditim hostet në internet që kemi testuar:

 • Do gjë nën 180 ms renditet A+
 • 181 ms -210 ms është renditur në A
 • 211 ms – 220 ms është renditur në B+
 • 221 ms – 240 ms është renditur në B
 • 241 ms – 280 ms është renditur në C+
 • 281 ms – 360 ms është renditur në C
 • 361 ms – 520 ms është renditur në D+
 • 521 ms – 840 ms është renditur në D
 • 841 ms – 1480 ms është renditur në E+
 • Abovedo gjë mbi 1480 ms është renditur në E

* Shënim: Shkalla nuk është lineare.

Në mënyrë ideale, ju do të dëshironi që faqja juaj e internetit të renditet të paktën B por sa më shpejtë kryen faqja juaj, aq më mirë është për ju.

Krahasimi më i mirë i Web Hosting Australia – Kush markë është më e shpejtë?

Markat e web hosting që kemi testuar janë të gjitha mjaft të mira, me një renditje minimale të B +. Në thelb, ju nuk mund të gaboni kur hostoni ndonjë prej këtyre markave dhe gjithçka varet nga preferencat personale. Lexoni më tej për të zbuluar se cilat mendojmë se do t’ju ndihmojnë të rritni biznesin tuaj!

1. SiteGround

https://www.siteground.com

SiteGround

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në Sidnej

95 ms

Pricemimi (AUD)

7.68 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Magazinim 20 GB SSD
 • 25,000 vizita / hënë
 • SuperCacher
 • 24/7 teknik. mbështetje
 • Kopje rezervë premium

"Një host i gjithanshëm dhe shumë i rrumbullakosur. Ne madje presim Bitcatcha me ta!"

Ne e kemi thënë më parë dhe do ta themi përsëri – hosti ynë i preferuar i uebit, duart e poshtë është SiteGround. Faqet tona janë pritur me ta, ne jemi të njëanshëm ndaj tyre, dhe sipas mendimit tonë të përulur, ata ofrojnë pritjen më të mirë të përbashkët për sa i përket shpejtësisë dhe vlerës tani..

Faqja jonë e provës është e pritur në databazën e Singaporit të SiteGround, kështu që ata performojnë mjaft mirë në të gjithë rajonin, me vetëm 95 ms kur janë larguar nga Sidnei. Në të gjithë botën, ata bënë shumë të mrekullueshëm duke marrë parasysh distancën në Lindjen e SHBA (215 ms) dhe Sao Paolo (351 ms).

Ne morëm një renditje të A + me një mesatare botërore prej 159.9 ms (e krahasueshme me disa opsione të pritjes së reve atje)!

SHBA (W)
SH.B.A. (E)
Londër
Singapore
Sao Paulo
211 ms215 ms180 ms3 ms351 ms
Bangalore
Sydney
Japoni
Kanadë
Gjermani
66 ms95 ms70 ms240 ms168 ms

Shpejtësia mesatare: 159.9 ms – Shihni rezultatin e plotë

Ekipi i tyre mbështetës është thjesht i shkëlqyeshëm. Gjatë gjithë kohës duke pritur me ta, ata kurrë nuk kanë arritur t’i përgjigjen një pyetjeje për kënaqësinë tonë, pa marrë parasysh sa budalla mund të jetë. Ne besojmë se ato mund të jenë një nga arsyet pse SiteGround është një prej tyre Pritës të rekomanduar të WordPress!

Kur bëhet fjalë për qendrat e të dhënave, ata kanë 5 ndërtesa më të arta të vendosura në 3 rajone. Zgjidh një që është më i afërti me klientët tuaj për të optimizuar shpejtësinë e faqes tuaj (në këtë rast, zgjidhni Singaporin).

Me çmimet e tyre konkurruese (vetëm AUD7.68 / muaj), mbështetje të shkëlqyeshme, shpejtësi të jashtëzakonshme, 99,99% garanci në kohën e duhur dhe një mori të tërë karakteristikash në të cilat nuk mund të jetojmë pa, nuk është për t’u habitur që SiteGround është zgjedhja jonë numër 1 për mbajtjen e faqeve në internet për Australinë!

SiteGround në veprim

 • Lexoni rishikimin tonë të thelluar të SiteGround.
 • Vizitoni sitin tonë të Testit SiteGround të pritur në Singapor.

2. Hostinger

https://www.hostinger.com/

Hostinger

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në Sidnej

191 ms

Pricemimi (AUD)

5.25 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Emri i domain falas
 • Magazinim i pakufizuar
 • Bandwidth i pakufizuar
 • HPanel
 • Mbështetje e lokalizuar

"Web hosting që është më i miri për fillestarët."

Kohët e fundit kemi marrë pak ndryshime në disa llogari të Hostinger dhe jemi të impresionuar me nivelin e shërbimit që morëm. Ekipi i tyre shumë efikas dhe i dobishëm i ndihmës do t’ju udhëzojë hap pas hapi për të zgjidhur çdo çështje që hasni, në gjuhën tuaj amtare (aktualisht, ata kanë ekipe që mbështesin mbi 20 gjuhë amtare me planet për t’u zgjeruar në më shumë), të cilat do të me të vërtetë ndihmojnë fillestarët me problemet e tyre në internet.

Tani kemi menduar se në këtë pikë çmimi, ndoshta serverët e tyre nuk janë aq të shpejtë. Rezulton, kemi gabuar. Ne kemi përdorur llogarinë tonë në Singapor, Hostinger përmes kontrollit të shpejtësisë së serverit tonë, për të parë se sa mirë ata performojnë globalisht dhe në Australi vetë, dhe rezultatet na shtruan.

SHBA (W)
SH.B.A. (E)
Londër
Singapore
Sao Paulo
194 ms229 ms246 ms5 ms349 ms
Bangalore
Sydney
Japoni
Kanadë
Gjermani
99 ms191 ms70 ms212 ms163 ms

Shpejtësia mesatare: 175,8 ms – Shihni rezultatin e plotë

Me një mesatare në të gjithë botën prej 175.8 ms, qendra e të dhënave në Singapor të Hostinger-it vërtetoi gatishmërinë e saj me këtë test shpejtësie. Në Sidnej, serverët e tyre zunë kohën me një shumë të respektueshme 199 ms, duke i treguar botës që Hostinger mund t’u shërbejë lehtësisht klientëve australianë ndërkohë që siguron rajonin përreth shpejtësitë që u duhen. Me të vërtetë meriton renditjen tonë në A +.

Me një çmim vërtet konkurrues prej 5.25 AUD / muaj, sasia e veçorive që do të merrni është e çmendur. Ruajtje e pakufizuar e SSD, bandë e pakufizuar e bandës, postë elektronike e pakufizuar, 99.9% garanci në kohë, të gjitha mirësitë që do të gjeni në një host primi premium, por me një pjesë të çmimit. Për ta përfunduar bukur, ata kanë hedhur madje një emër domain falas me çdo llogari të re.

Mbështetja e shkëlqyeshme e tyre e kombinuar me shpejtësinë e tyre të shpejtë të serverit, çmimet konkurruese dhe karakteristikat e rritjes së shpejtësisë e bën Hostinger një nga hostet më të mirë të internetit për ata që nuk janë të ri për bizneset në internet.

Hostinger në veprim

 • Lexoni rishikimin tonë të thelluar të Hostinger.
 • Vizitoni faqen tonë të testit Hostinger të pritur në Singapor

3. WPWebHost

https://www.wpwebhost.com/

WPWebHost

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në Sidnej

265 ms

Pricemimi (AUD)

37,41 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Emri i domain falas
 • Priti 5 faqe interneti
 • Ruajtje 60 GB SSD
 • 30,000 vizita / hënë
 • SSH & Qasja në SFTP

"Një markë priti e internetit e ndërtuar për WordPress"

Ndërsa fëmija i ri në bllok, WPWebhost impresionon me përshtypje. Ata janë kompani motra e Exabytes (një kompani web hosting me një prani të fortë në Azinë Juglindore), dhe kështu ata kanë trashëguar shumë nga tiparet që e bënë Exabytes të shkëlqyeshëm për të filluar me.

Ata e kanë quajtur veten si një pritës i menaxhuar me WordPress Premium dhe ata kanë mjaft mjete për rritjen e performancës që i përshtaten një hosti të menaxhuar të WordPress (ruajtja ssd, teknologjia NGIX, http / 2, punimet)

Siti ynë i testimit për WPWebhost ndodhet në Kolorado Sh.B.A., me planin WP Plus (AUD37 / muaj). Me të, ne morëm 60 GB depo, 30k vizita në muaj dhe një lejim prej 5 domenesh.

Me shpejtësi, WPWebhost është shumë i mallkuar shpejt me një mesatare mbarëbotërore prej 141 ms, me pinga nga Sidnei që kalojnë në kohën e duhur me 177 ms. Midis të gjitha vendeve të testimit të organizuar në SH.B.A. në këtë listë, WPWebhost në të vërtetë performoi më të shpejtë me pinga nga Australia!

SHBA (W)
SH.B.A. (E)
Londër
Singapore
Sao Paulo
65 ms43 ms97 ms230 ms119 ms
Bangalore
Sydney
Japoni
Kanadë
Gjermani
463 ms225 ms159 ms60 ms115 ms

Shpejtësia mesatare: 157.6 ms – Shihni rezultatin e plotë

Deri më tani, WPWebhost duket se është gjunjët e bletëve me karakteristikat dhe shpejtësinë e tyre, por shërbimi i tyre është ende shumë i ri dhe mbështetja e tyre është akoma e pa provuar.

Për ta përfunduar, WPWebhost është mikpritës i shkëlqyeshëm për australianët kur bëhet fjalë për veçoritë dhe shpejtësinë. Ekipi i tyre i përkushtuar 24/7 i mbështetjes është i vendosur në Penang, Malajzi – por duke qenë një markë shumë e re, ata ende duhet të dëshmojnë veten e tyre në aspektin e mbështetjes.

4. A2 Hosting

https://www.a2hosting.com/

A2 Hosting

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në Sidnej

141 ms

Pricemimi (AUD)

6.95 / mo

Karakteristikat kryesore

 • SSD i pakufizuar
 • Bandwidth i pakufizuar
 • WP e optimizuar A2
 • Migrim falas në sit
 • Moneydo para mbrapa

"Më e mira për bizneset e vogla dhe faqet personale që funksionojnë në WordPress."

Ashtu si Inmotion, pritja në A2 është një nga pak markat më të mira të mbajtjes atje që me të vërtetë interesohet për planetin. Ata kanë filluar një fushatë serioze të gjelbër dhe ato janë 100% neutrale të karbonit.

Përveçse janë të mrekullueshëm për të shpëtuar planetin, ata kanë fituar gjithashtu shumë çmime që thonë diçka për shpejtësinë dhe shërbimin e tyre të jashtëzakonshëm.

Ne zgjodhëm planin e tyre Swift (AUD 6.95 / muaj) dhe u gëzuam me shumë karakteristika që ndihmuan në mbajtjen e faqes sonë të shpejtë, si ruajtja e SSD, PHP7 dhe aplikacioni i tyre ekskluziv i Word2Press A2 i Optimizuar.

Ata kanë shpërndarë 3 qendra të të dhënave në rajone të ndryshme, me një të afërt me Australinë që ndodhet në Singapor.

Natyrisht, ne vendosëm që të strehojmë sitin tonë të testimit me databazën e tyre në Singapor, por rezultatet nuk ishin ato që prisnim.

Pings nga Sidnei u kthyen në 329 ms, gjë që është pak a shumë e ngadaltë për pëlqimin tonë. Sidoqoftë, ata ende arritën të shënojnë një mesatare të mallkuar në mbarë botën prej 176 ms me një renditje të A +, për shkak të shpejtësive të tyre të shpejta të flakëruara në pjesën tjetër të lokaleve të testuara.

SHBA (W)
SH.B.A. (E)
Londër
Singapore
Sao Paulo
172 ms212 ms278 ms6 ms316 ms
Bangalore
Sydney
Japoni
Kanadë
Gjermani
163 ms141 ms67 ms218 ms159 ms

Shpejtësia mesatare: 173.2 ms – Shihni rezultatin e plotë

A2 mund të mos jetë hosti më i shpejtë në internet në Australi, por ato performojnë jashtëzakonisht mirë në të gjithë rajonin. Me tiparet e tyre të pakufizuara, A2 është një host i shkëlqyeshëm në internet që ia vlen të merret në konsideratë!

A2 Pritja në veprim

 • Lexoni rishikimin tonë të thelluar në pritje të A2.
 • Vizitoni sitin tonë të testit të Hosting A2 të pritur në Singapor

5. Kinsta

https://kinsta.com/

Kinsta

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në Sidnej

266 ms

Pricemimi (AUD)

41,86 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Mundësuar nga Google Cloud
 • 20,000 vizita / hënë
 • Rezervime ditore
 • Ekspert i WP si mbështetje
 • Garancia e rregullimit të hackit

"Host Premium WordPress mundësuar nga platforma Google Cloud"

Tjetra në listën tonë të hosteve më të shpejtë të internetit për Australinë është Kinsta Menaxhuar WordPress Hosting. Gjëja më e mirë në lidhje me Kinsta është që infrastruktura e tyre është ndërtuar ekskluzivisht duke përdorur platformën shumë të re të Google! Kjo u lejon atyre të përdorin leverdinë në Google gjithmonë duke përmirësuar teknologjinë dhe 20 qendrat e mprehta të të dhënave, duke i dhënë Kinsta mundësinë që të jetë mikpritësi më i shpejtë në internet, ndalesa e plotë.

Me më shumë se 10 vjet përvojë me WordPress, Kinsta ka aftësinë dhe di të krijojë zgjidhjen më të mirë, më të ngathët të Menaxhuar të WordPress Hosting për treg.

Duke përdorur arkitekturën dhe infrastrukturën e gjeneratës tjetër, Kinsta është në gjendje të ngarkojë faqet e pritura më shpejt sesa shumica e njerëzve mund të injorojnë.

SHBA (W)
SH.B.A. (E)
Londër
Singapore
Sao Paulo
130 ms95 ms10 ms287 ms203 ms
Bangalore
Sydney
Japoni
Kanadë
Gjermani
487 ms266 ms221 ms83 ms13 ms

Shpejtësia mesatare: 179,5 ms – Shihni rezultatin e plotë

Kinsta është një host WordPress, kjo do të thotë që ju mund të pritni vetëm WordPress me ta. Ata janë gjithashtu në kategorinë premium, e gjithë mbështetja e madhe dhe shpejtësia vjen me një çmim të rëndë; 41.86 dollarë në muaj, për planin e tyre të nivelit të hyrjes. Kinsta mund të jetë e kushtueshme, por nëse mund ta përballoni atë, do të keni mbështetje të nivelit të lartë në industri.

Kinsta në veprim

 • Lexoni përmbledhjen tonë të plotë në Kinsta.
 • Vizitoni sitin tonë të testit Kinsta të organizuar në databazën e tyre në Londër.

6. Bluehost

https://www.bluehost.com/

Bluehost

Vota e Shpejtësisë Botërore

A+

Shpejtësia në Sidnej

168 ms

Pricemimi (AUD)

9.61 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Linux & cPanel
 • Burime të pakufizuara
 • Rikthim automatik
 • Mbrojtja e burimeve
 • CloudFlare CDN

"Një nga markat më të vjetra përreth."

Bluehost është markë më e vjetër e mbajtjes së faqeve në internet për ta bërë atë në këtë listë, dhe me 15 vjet (nga viti 2003) përvojë nën rripin e tyre, ata e dinë se njerëzit po kërkojnë – hosting i shpejtë dhe i besueshëm në internet.

Ne na pëlqen që ata e kanë ndërtuar CDN direkt në llogarinë e tyre. Nëse keni nevojë për një ngritje të shpejtësisë, është e disponueshme në lëvizjen e një butoni.

Në vetëm 9,61 AUD me planin e tyre Plus, morëm ruajtje dhe gjerësi bande pa rimorkio, me domene të pakufizuar. Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, mesatarja në mbarë botën e BlueHost është pak më e ngadaltë në krahasim me shumicën e markave të kësaj liste, por nëse po synoni vetëm klientët australianë, nuk keni asgjë për t’u shqetësuar.

Bluehost renditet akoma me A me një mesatare botërore prej 188 ms, me Pings nga Sidnei që vijnë me 183 ms (me databazën e vendosur në SHBA).

SHBA (W)
SH.B.A. (E)
Londër
Singapore
Sao Paulo
23 ms78 ms183 ms193 ms164 ms
Bangalore
Sydney
Japoni
Kanadë
Gjermani
330 ms168 ms125 ms92 ms174 ms

Shpejtësia mesatare: 153 ms – Shihni rezultatin e plotë

Ata nuk janë aq shpejt sa hostet në internet A +, por për bloget dhe bizneset e vogla në internet, BlueHost është i përsosur.

7. Kryesor

https://www.crucial.com.au/

vendimtar

Vota e Shpejtësisë Botërore

A

Shpejtësia në Sidnej

1 ms

Pricemimi (AUD)

16,58 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Me të vërtetë nikoqir i Australisë
 • Ruajtje e diskut 50 GB
 • 24 × 7 mbështetje Aussie
 • Email të pakufizuar
 • Pritja e gjelbër

"Më e mira për audiencën që synon audiencën brenda Australisë"

Ne në fakt u përpoqëm më së shumti që të përfshijmë markat Australiane të Web hostingit në këtë listë, por le të përballemi me faktet – Pritja Australiane nuk është thjesht.

Ne testuam Ventraip dhe ishim mjaft të zhgënjyer me rezultatet e tyre (Mesatarja në mbarë botën prej 249 ms, i renditur C +) dhe NetRegistry nuk u ndoq shumë më mirë, me një mesatare mbarëbotërore prej 246 ms (gjithashtu renditur C +).

Sidoqoftë, vendimtar, arriti të na bëjë përshtypje me shërbimin dhe shpejtësinë e tyre ndaj miqve. Ata janë të apasionuar pas ndihmës për bizneset australiane të kenë sukses, dhe ekipi i tyre i vogël por efikas i shërbimit ndaj klientit e reflekton atë.

Ne kemi përdorur planin e tyre të Ndarjes së Ndarjes (AUD 16.58) dhe jemi trajtuar në 50 GB hapësirë ​​ruajtjeje, bandë të pakufizuar me 10 fusha. Mund të ndjehet pak i kushtueshëm, veçanërisht pasi ato po kufizojnë ruajtjen dhe domenet tuaja, por kjo mund të funksionojë në favorin tonë – burime të kufizuara në pritjen e përbashkët do të thotë që asnjë klient i vetëm nuk do të arrijë të hogë serverin, gjë që rezulton në servera të qëndrueshëm për të gjithë.

Shpejtësia e serverëve të tyre është mjaft e mirë, por jo aq e mirë sa pjesa tjetër e pritësve të internetit në këtë listë me një rezultat mesatar botëror prej 192 ms (A).

Ata janë thjesht në rregull nëse synoni klientët ndërkombëtarë, por nëse do të keni vetëm shikues / klientë australianë, do të jeni të lumtur të dini se pingat nga Sidnei u kthyen me shpejtësi të madhe – vetëm 1 ms.

SHBA (W)
SH.B.A. (E)
Londër
Singapore
Sao Paulo
149 ms204 ms283 ms98 ms320 ms
Bangalore
Sydney
Japoni
Kanadë
Gjermani
234 ms1 ms114 ms205 ms312 ms

Shpejtësia mesatare: 192 ms – Shihni rezultatin e plotë

Një kontroll që kemi me Crucial është se ata janë akoma duke përdorur PHP5.6. Ne besojmë se nëse ata vendosën të zbatojnë PHP7, ata do të shohin një ngritje të shpejtë të shpejtësisë.

Ne na pëlqen që Crucial me të vërtetë do ta thotë kur thonë se ata kujdesen – ashtu si A2 dhe Inmotion, Crucial po kërkon në mënyrë aktive mënyra për të zvogëluar gjurmën e tyre të karbonit në planet. Ato gjithashtu rregullisht kontribuojnë në bamirësi dhe nisma që kërkojnë të ruajnë bukurinë natyrore të Australisë.

Nëse synojmë vetëm Australianët, do të jemi të lumtur të presim me Crucial dhe ekipin e tyre të ekspertëve.

vendim

Ne me të vërtetë donim që më shumë nikoqirë të Australisë në internet për ta bërë listën, por për fat të keq, ata thjesht nuk performojnë aq mirë sa i përket shpejtësisë apo çmimit.

Sigurisht, markat australiane të pritjes së faqeve në internet performojnë jashtëzakonisht mirë në tokë, por ky është i vetmi vend ku ata shkëlqejnë; ata janë kaq ngadalë kudo tjetër! Cila është qëllimi për të pasur një biznes në internet me kohë të ngadaltë të ngarkimit në nivel global, kur qëllimi i tërë i sjelljes së bizneseve në internet është të marrësh potencialisht klientë më globalë?

Për të rikujtuar, këtu janë 3 ofruesit tanë më të mirë të mbajtjes së faqeve në internet për faqet e internetit të Australisë:

Shpejtësia në mbarë botën

SHPEZUAR N S SYDNEY

MIMI (AUD / MO)

SiteGround

A+

95 ms

7.68

Hostinger

A+

190 ms

5.25

WPWebHost

A+

225 ms

37,41

Personalisht, do të shkonim me SiteGround (të vendosur në Singapor) nëse do të synojmë klientët australianë. Do të kishim shpejtësi të shkëlqyera nga i gjithë rajoni, në krahasim me thjesht të qenit i shpejtë në Australi.

Me çmimet e tyre konkurruese, karakteristikat fantastike, shpejtësitë e shpejta dhe ekipin më të dashur në botë për shërbimin ndaj klientit, ne e kemi me sinqeritet shumë të vështirë ta trokasim SiteGround nga vendi ynë numër 1.

Shikoni në faqen zyrtare të SiteGround për të parë planet e tyre, ose shikoni vlerësimin tonë të thelluar të SiteGround!

Si zakonisht, na hedh një mesazh për çdo pyetje që mund të kesh dhe ne jemi më shumë se të lumtur t’i përgjigjemi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map