Zarządzany hosting WordPress przypomina trochę osobisty zespół techniczny.

Jest to rozwiązanie hostingowe, które jest specjalnie dostosowane (i super zoptymalizowane) dla witryn WordPress i stanowi krok naprzód w stosunku do tańszych opcji „hostingu współdzielonego”.

Najlepsza rzecz w tym? Zajmuje się wszystkimi technicznymi elementami za kulisami, dzięki czemu możesz skupić się na rozwoju witryny.

Zarządzany hosting zapewnia pełną aktualizację witryny, dzięki czemu jest błyskawicznie szybki i ma wysoką wydajność. Tworzy kopie zapasowe wszystkiego automatycznie i przeprowadza regularne kontrole bezpieczeństwa, dzięki czemu jest kuloodporny przeciwko hakerom.

„Zarządza” twoją witryną za kulisami i utrzymuje stałą wysoką wydajność. Idealne, jeśli chcesz uzyskać najlepsze wyniki, ale nie masz czasu ani specjalistycznej wiedzy, aby dostosować i zarządzać rzeczami „pod maską”.

Contents

Dlaczego miałbym potrzebować zarządzanego hostingu WordPress?

Korzyści z zarządzanego hostingu WordPress

Wielu właścicieli witryn zastanawia się, czy zarządzanie hostingiem jest warte dodatkowych pieniędzy, ale jeśli masz duże plany dotyczące witryny, ma to sens. Oto bardziej szczegółowo korzyści:

1. Specjalnie zoptymalizowany dla WordPress

Serwery są dostrojone i zoptymalizowane pod kątem samego WordPressa. Specjalistyczna usługa jest zawsze lepsza niż ogólna.

2. Automatyczne aktualizacje

Oprogramowanie Twojej witryny automatycznie aktualizuje się do najnowszej wersji, więc zawsze ma najwyższą wydajność. Nie ma potrzeby ręcznego sprawdzania i instalowania aktualizacji.

3. Kuloodporne bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest prawdopodobnie największą zachętą do uaktualnienia do zarządzanego hosta WordPress. Dzięki automatycznym aktualizacjom i specjalistycznemu środowisku hostingowemu lepiej chroni przed hakerami i innymi problemami bezpieczeństwa. Jak zobaczysz, większość platform hostingowych regularnie przeprowadza kontrole bezpieczeństwa i może aktywnie usuwać złośliwe oprogramowanie.

4. Super prędkość

Wolna witryna może negatywnie wpływać na sprzedaż, konwersje i wrażenia użytkownika, ale ręczne przyspieszanie wymaga dużo wysiłku i umiejętności. Najlepszy hosting korzysta z wbudowanego buforowania i (często) zapewnia CDN, aby automatycznie doładowywać prędkość Twojej witryny.

5. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych

Zarządzane platformy hostingowe WordPress zazwyczaj oferują codzienne kopie zapasowe. Możesz spać spokojnie, wiedząc, że nie stracisz witryny, jeśli wydarzy się najgorsze!

6. Wsparcie 24/7

Zawsze dobrze jest wiedzieć, że na końcu telefonu jest ekspert, jeśli zaczniesz otrzymywać niewyjaśnione błędy 505. Zarządzane pakiety hostingowe zazwyczaj obejmują dostęp do usługi wsparcia premium, dzięki czemu można pominąć kolejkę i porozmawiać z prawdziwymi programistami.

7. Elastyczny & skalowalny dla dużego ruchu

Zarządzane hosty mogą obsługiwać znacznie większy ruch i przepustowość niż host współdzielony. Jeśli pojawi się nagły wzrost ruchu, witryna się nie zawiesi.

Dolna linia

Jest zawsze aktualny, zawsze szybki, zawsze archiwizowany, zawsze bezpieczny.

To prawda, że ​​jest droższy niż hosting dzielony, ale zaoszczędzony czas (i zwiększona wydajność) mogą być warte swojej ceny.

Jest dla mnie zarządzany hosting WordPress?

W przypadku małych witryn i tych, które dopiero zaczynają, hosting zarządzanego WordPressa może być nadmierny. W takim przypadku wystarczający może być zwykły host współdzielony. Mimo to nadal polecam hosting zarządzany zarówno początkującym, jak i profesjonalistom. Jest idealny do:

 • Blogerzy lub firmy, które chcą skupić się na prowadzeniu swojej witryny, nie martwiąc się o aktualizacje, kopie zapasowe i szczegóły techniczne za kulisami.
 • Każdy, kto planuje szybko zwiększyć ruch i widzi regularne wzrosty odwiedzających.
 • Każda strona internetowa, na którą nie stać żadnych przestojów.
 • Każdy, kto ceni świetne wsparcie.

Minusem zarządzanego hostingu WordPress

Zoptymalizowany dla WordPress

Oczywiście zarządzane hosty nie są dla wszystkich. Istnieje jedna lub dwie funkcje, które mogą Cię zniechęcić:

1. Koszt

Są droższe niż współdzieleni gospodarze. Za hosta zarządzanego można zapłacić od 15 do 60 USD miesięcznie, natomiast hosta współdzielonego można kupić już za 1,99 USD.

2. Możesz używać tylko WordPress

To może wydawać się oczywistym punktem, ale warto to zauważyć! Jeśli prowadzisz również strony internetowe na Joomla lub Drupal, jest to całkiem bezużyteczne.

3. Brak kontroli

Piękno zarządzanego hostingu polega na tym, że jest samowystarczalny. Aktualizuje, zarządza i poprawia wszystko, aby automatycznie poprawić wydajność. Jeśli jesteś typem osoby, która uwielbia grzebać wokoło, samodzielnie testować i wprowadzać zmiany, możesz uznać, że jest to ograniczone, ponieważ dostęp jest czasem ograniczony.

4. Ograniczenia wtyczek

Niektóre hosty zarządzane zabraniają korzystania z niektórych wtyczek. Dlaczego? Wtyczki pochłaniają cenne zasoby i spowalniają wydajność, więc niektóre hosty blokują te najbardziej wymagające zasobów. To powiedziawszy, większość zarządzanych hostów ma najlepsze wbudowane funkcje wtyczek (takie jak buforowanie, kopie zapasowe itp.)

Jeśli nadal jesteś ze mną, prawdopodobnie poważnie myślisz o zarządzanym hostingu, ale jest jedno wielkie pytanie, na które należy odpowiedzieć: który z nich jest najlepszy?

Ranking: 9 najlepiej zarządzanych hostingu WordPress

Szybka uwaga na temat prędkości

Uszeregowaliśmy szybkość każdego hosta za pomocą unikalnego testera prędkości serwerów Bitcatcha. Rejestruje czas reakcji z ośmiu lokalizacji na całym świecie i oblicza średnią. Wyniki poniżej 180 ms są klasyfikowane jako „A +”, a wyniki od 181 ms do 210 ms będą klasyfikowane jako „A.”

1. SiteGround

https://www.siteground.com

SiteGround

Ogólny czas pracy

100%

Szybkość serwera

ZA+

Cena £

3,95 USD / mies

Kluczowe cechy

 • cPanel & Dostęp SSH
 • Bezpłatny CDN CloudFlare
 • Bezpłatna codzienna kopia zapasowa
 • Git & inscenizacja
 • Serwery na 3 kontynentach

"Najlepsze dla początkujących & webmasterzy o napiętych budżetach."

Podstawowa opcja w SiteGround jest najtańszą dostępną opcją (3,95 USD miesięcznie!) I zawiera automatyczne aktualizacje i codzienne kopie zapasowe. Jest świetny dla początkujących, ale większość będzie chciała pakietu „GoGeek” (który nadal jest dość przystępny za 14,95 USD).

Dzięki pakietowi GoGeek otrzymasz obszar przejściowy 1 kliknięciem i wstępnie zainstalowany Git for WordPress. Odblokujesz także wsparcie techniczne premium i ich SuperCachera, co przyspieszy przyspieszenie.

SiteGround twierdzi, że „praktycznie nie ma czasu oczekiwania” na wsparcie na czacie i telefonie oraz tylko dziesięć minut na pierwszą odpowiedź w przypadku zapytań o bilety. Uważamy, że to prawda.

Co nie jest dobre w SiteGround

 • Opcja podstawowa jest bardziej ograniczona niż konkurenci, ale cena to odzwierciedla.
 • Nie jest to w pełni zarządzany hosting WordPress, ale oferowane funkcje są takie same.

Uwaga

Ściśle monitorujemy SiteGround, gdy go hostujemy. Sprawdź naszą recenzję SiteGround, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat hosta (nasze witryny testowe, test szybkości serwera, termin itp.).

2. Hosting A2

https://www.a2hosting.com

Hosting A2

Ogólny czas pracy

100%

Szybkość serwera

ZA+

Cena £

11,99 USD / mc

Kluczowe cechy

 • Nieograniczony dysk SSD
 • Nieograniczona przepustowość
 • Zoptymalizowany A2 WP
 • Serwery Turbo
 • 6 razy szybsze prędkości ładowania

"Dobrze zaokrąglony zarządzany host WordPress, odpowiedni dla wszystkich typów witryn."

Na drugim miejscu znajduje się Hosting WordPress A2 zarządzany od 11,99 USD miesięcznie. Wszystkie zarządzane przez A2 konta WordPress mają nieograniczony dysk SSD, nieograniczoną przepustowość, serwery Turbo i zoptymalizowany A2 WordPress.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z A2, ich serwery Turbo faktycznie wytwarzają prędkości 20 razy szybsze niż zwykłe serwery, a ich zoptymalizowany WordPress A2 zapewnia, że ​​Twoja witryna WordPress jest automatycznie optymalizowana pod kątem prędkości, bez konieczności marnowania czasu na majsterkowanie z nią.

W swoich planach uwzględnili również wszystkie zwykłe dzwonki i gwizdki, takie jak tworzenie witryn, bezpłatne migracje witryn, bezpłatne CDN, SSL i dyski SSD.

Jeśli planujesz hostować wiele witryn, najlepiej wybrać ich trzy witryny lub abonament nieograniczony. Ich plan podstawowy może kosztować tylko 11,99 USD miesięcznie, ale masz tylko 1 witrynę do hostowania.

Co nie jest dobre w hostingu A2

 • Zespół czatu na żywo jest doświadczony i dostępny 24/7, ale połączenie z nim zajmuje trochę czasu.
 • Plan podstawowy umożliwia tylko 1 witrynę. Musisz zapłacić więcej za hosting większej liczby witryn.

3. Kinsta

https://kinsta.com/

Kinsta

Ogólny czas pracy

100%

Szybkość serwera

ZA+

Cena £

30 USD / mies

Kluczowe cechy

 • Google Cloud powered
 • 20 000 wizyt / mies
 • Codzienne kopie zapasowe
 • Ekspert WP jako wsparcie
 • Gwarancja naprawy włamań

"Idealny dla średnich i dużych firm & przedsiębiorstwa."

Wielką zaletą Kinsta jest to, że jest ona obsługiwana przez Google Cloud, która, jak twierdzą, sprawia, że ​​są szybsi niż ich konkurenci.

Kinsta zdobywa solidne A i zapewnia super szybką reakcję w USA. Są również wybierane przez Ubisoft i Asos, więc nie są obce wymagającym klientom.

Ich najmniejszy pakiet kosztuje 100 USD 30 USD! – zaktualizowano w styczniu 2018 r. – dlatego Kinsta jest naprawdę opcją tylko dla firm i większych witryn.

Ale jeśli potrzebujesz takiej mocy, Kinsta ma ją w wiadrach. Usługa sprawdza Twoją witrynę raz na minutę pod kątem bezpieczeństwa i wsparcia. Możesz wybrać własną sieć CDN i pochwalić się wszystkimi potrzebnymi narzędziami programistycznymi (w tym specjalnie zaprojektowanym pulpitem, który jest piękny i intuicyjny).

Pod względem wsparcia średni czas reakcji Kinsty na zgłoszenie wynosi 9 minut – w ciągu ostatnich 90 dni został skrócony do 2 minut – co naprawdę dobrze wiedzieć, że się poprawiają. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą dogłębną recenzję Kinsta.

Co nie jest dobre z Kinsta

 • Kosztuje 100 USD miesięcznie. Najmniejszy plan Kinsta zaczyna się teraz od 30 USD miesięcznie.
 • Brak hostingu poczty e-mail. Kinsta zaleca G Suite do hostingu poczty e-mail (5 USD / mc za abonament podstawowy)

4. Host Inmotion

https://www.inmotionhosting.com

Hosting Inmotion

Ogólny czas pracy

100%

Szybkość serwera

ZA+

Cena £

4,99 USD / mc

Kluczowe cechy

 • 40 GB SSD
 • Darmowa migracja strony
 • Obsługa PHP7
 • Zwrot pieniędzy za 90 dni
 • Brak ograniczeń wtyczek

"Najlepsze dla właścicieli małych i średnich firm. "

Dzięki planowi WP1000-S Inmotion Hosting nie zobaczysz funkcji takich jak GIT, ale będziesz mógł cieszyć się wyjątkowymi funkcjami, takimi jak integracja BoldGrid i bez ograniczeń wtyczek. Jednak jedyną rzeczą, która naprawdę pomaga Inmotion wyróżnić się na tle konkurencji, jest szalony stos serwerów.

Będziesz mógł cieszyć się prędkościami nawet 10-krotnie szybszymi niż zwykły hosting dzielony dzięki wbudowanej kombinacji dysków SSD, konfiguracji serwera NGINX, zaawansowanego buforowania serwerów!

Ponadto Inmotion oferuje 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

W cenie zaledwie 4,99 USD miesięcznie (37% zniżki – oferta specjalna tylko dla czytelników Bitcatcha) jest to jeden z najlepszych planów opłacalności dla małych firm i blogerów!

Co nie jest dobre w Inmotion Hosting

 • Bez gówna. Strefy maksymalnej prędkości są skuteczne, ale są nieco przestarzałe w porównaniu do centrów danych rozmieszczonych w różnych regionach.
 • Sprawdzanie może być frustrującym procesem.

5. Płynna sieć

https://www.liquidweb.com/

Liquid Web

Ogólny czas pracy

100%

Szybkość serwera

ZA+

Cena £

69 USD miesięcznie

Kluczowe cechy

 • 600 ludzi wsparcia
 • Brak ograniczenia wtyczki.
 • Automatyczna kompresja obrazu
 • Narzędzia strony mgmt
 • Pełny dostęp do serwera

"Idealny do enterprice hosting WordPress"

Liquid Web jest jednym z bardziej dostępnych hostów premium, ale ich wysoka cena jest uzasadniona wieloma unikalnymi cechami.

Mają jeden z – jeśli nie NAJWIĘKSZY – zespołów wsparcia w branży ponad 600 pracowników pomocniczych aby utrzymać wsparcie przez całą dobę.

Możesz cieszyć się nieograniczoną liczbą odsłon ze wszystkimi ich planami, ale jesteś ograniczony tylko do 1 witryny z poziomem wstępnym Osobisty abonament.

Ich narzędzia do automatycznej kompresji obrazów działają cuda, aby Twoja strona była lekka i szybka, a ich narzędzia programistyczne pozwalają szybko pracować z dostępem do SSL, Git i WP-ClI.

Polecamy Liquid Web dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Co nie jest dobre z Liquid Web

 • Brak hostingu poczty e-mail. Potrzebujesz osobnego hostingu e-mail
 • Drogie – ich plan podstawowy kosztuje 69 USD miesięcznie. (Za pomocą naszego linku płacisz 34,50 USD za pierwsze 2 miesiące)
 • Dozwolony tylko 1 witryna z planem podstawowym. Płać więcej za inne plany hostowania większej liczby witryn.

6. WP Engine

https://wpengine.com

WP Engine

Ogólny czas pracy

100%

Szybkość serwera

ZA

Cena £

19 USD / mies

Kluczowe cechy

 • W pełni zarządzany
 • Profesjonalnie poprawiony
 • Codzienne kopie zapasowe
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania
 • Firewall, gotowy na CDN

"To jedna z najbardziej wszechstronnych opcji."

WP Engine to chyba największa nazwa w zarządzanym hostingu WordPress. Byli jednymi z pierwszych, którzy to zaoferowali, a teraz zapewniają hosting dla Cancer Research, Rightmove, HTC i wielu innych znanych klientów..

Opcja „Personal” na poziomie podstawowym jest hojna, oferuje środowisko przejściowe, kopię zapasową jednym kliknięciem i bezpłatną migrację witryny. Jest idealny dla maksymalnie 25 000 odwiedzających miesięcznie, ale musisz uaktualnić, aby odblokować więcej zasobów i wsparcie telefoniczne 24/7.

Ich serwer znajduje się we wschodnich Stanach Zjednoczonych, więc szybkość serwera jest bezbłędna, jeśli twoi odbiorcy tam mieszkają. Uwielbiam także ich 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc jeśli to nie zadziała, możesz po prostu ją anulować.

Co nie jest dobre w WP Engine

 • Jest droższy niż wielu konkurentów (oferta na wyłączność! 20% zniżki na pierwsze rachunki – zaczyna się od 19,33 USD / mc), ale potwierdzają to dobrą obsługą i reputacją.
 • WP Engine ma listę zabronionych wtyczek, które warto sprawdzić przed zatwierdzeniem.
 • Wsparcie 24/7 jest dostępne tylko dla klientów premium.

7. Cloudways

https://www.cloudways.com/

Cloudways

Ogólny czas pracy

100%

Szybkość serwera

ZA

Cena £

15 USD / mies

Kluczowe cechy

 • Hosting w chmurze
 • Responsywne wsparcie
 • CloudwaysBot
 • Skalowalność
 • Brak umów

"Zarządzany hosting w chmurze dla wszystkich."

Cloudways to zarządzany hosting w chmurze. możesz wdrożyć WordPress za pośrednictwem Cloudways w dowolnej chmurze, takiej jak AWS, Digital Ocean i Linode. Hosting w chmurze jest znacznie bardziej wydajny i niezawodny niż tradycyjny VPS.

Jeśli chodzi o funkcje, zarządzany przez Cloudway hosting WordPress oferuje wsparcie 24/7 i bezpłatną migrację we wszystkich pakietach. Opcje zaawansowane obejmują integrację GIT, adresy URL pomostowe i zarządzane kopie zapasowe. Istnieje również intuicyjny i przyjazny dla użytkownika panel sterowania – coś, czego nie ma wielu hostów w chmurze.

Co nie jest dobre w Cloudways

 • Hosting w chmurze może być nieco techniczny, ale przyjazny dla użytkownika panel sterowania pomaga w wygładzeniu tego procesu.
 • Cloudways jest zbudowany na bazie innych usług hostingowych w chmurze. Mają minimalną kontrolę nad sprzętem.

8. Media Temple

https://mediatemple.net/

Świątynia medialna

Ogólny czas pracy

100%

Szybkość serwera

b

Cena £

20 USD / mies

Kluczowe cechy

 • Transfer 1 TB / mies
 • Baza danych SSD
 • Z Reddit ™
 • CloudFlare w Railgun
 • Wsparcie na żywo 24/7

"Idealny dla początkujących & średnie firmy."

Plan podstawowy w Media Temple jest bardzo hojny. Za 20 USD miesięcznie otrzymasz bezpłatną migrację witryny, 30-dniowe tworzenie kopii zapasowych i przywracanie, wsparcie 24/7, tworzenie i klonowanie oraz 400 000 odwiedzających miesięcznie. Zaawansowani użytkownicy będą mieli również wiele opcji, w tym integrację z Git i dostęp SSH.

Ulepszone opcje „Studio” i „Agencja” obejmują również wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania oraz opcje dużego ruchu / przechowywania. Prędkość znajduje się na wyższym końcu testowanych serwerów, szczególnie na zachodnim wybrzeżu USA.

Media Temple ma również menu ekskluzywnych motywów, dzięki czemu możesz zachować projektowanie i rozwój pod jednym dachem.

Co nie jest dobre w Media Temple

 • Istnieje wiele niepotwierdzonych raportów na temat złej obsługi klienta.

Tańsze alternatywy

W pełni zarządzany host WordPress nie jest odpowiednią opcją dla wszystkich, szczególnie nowszych lub mniejszych witryn. W takim przypadku tańsza opcja będzie więcej niż wystarczająca.

Jeśli to brzmi jak coś, czego szukasz, oto kilka opcji bonusowych:

9. Bluehost

https://www.bluehost.com/

Bluehost

Ogólny czas pracy

100%

Szybkość serwera

ZA

Cena £

3,45 USD / mies

Kluczowe cechy

 • Linux & cPanel
 • Nieograniczone zasoby
 • Automatyczne tworzenie kopii zapasowych
 • Ochrona zasobów
 • CloudFlare CDN

"Nadaje się do małych witryn & początkujący."

Bluehost jest jedną z najlepszych dostępnych opcji budżetowych.

Prędkość jest niezmiennie duża w USA i stabilna na całym świecie. Jest bezpieczny, a obsługa klienta 24/7 jest dostępna w standardzie. W przeciwieństwie do Inmotion Hosting bez CDN, Bluehost obsługuje Cloudflare.

A Bluehost jest polecany przez WordPress.org od 2005 roku!

Co nie jest dobre z Bluehost

 • Nie ma bezpłatnej migracji witryny.
 • Niektóre raporty podają powolne ładowanie i odpowiedzi wsparcia.

Werdykt

Zarządzany hosting WordPress jest idealny, jeśli szukasz stałej szybkości, bezpieczeństwa i wydajności bez martwienia się o kwestie techniczne.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli planujesz znacznie zwiększyć swoją witrynę i ruch w przyszłości i potrzebujesz hosta, który będzie się rozwijał wraz z Tobą.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej opcji, oto przypomnienie moich trzech najlepszych wyborów:

OGÓLNY CZAS PRACY

WYDAJNOŚĆ SERWERA

CENA £

SiteGround

100%

ZA+

3,95 USD

miesięczny

Hosting A2

100%

ZA+

11,99 USD

miesięczny

Kinsta

100%

ZA+

30 USD

miesięczny

Zanim podejmiesz decyzję, weź pod uwagę cenę, funkcje i poziom obsługi klienta, które najlepiej pasują do Twojej witryny.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me