9 Platformat Pritëse më të Mirë të Menaxhuara të WordPress 2020 (Renditur!)

Pritja e menaxhuar e WordPress është pak a shumë si të keni ekipin tuaj të teknologjisë personale.


’Shtë një zgjidhje pritëse që është e përshtatur (dhe super e optimizuar) për faqet e WordPress, dhe është një hap nga opsionet më të lira të pritjes së përbashkët.

Gjëja më e mirë për këtë? Kujdeset për të gjitha pjesët teknike të prapaskenave, kështu që ju mund të përqendroheni në rritjen e faqes tuaj.

Pritja e menaxhuar mban faqen tuaj të internetit të azhurnuar plotësisht, kështu që është vetëtima e shpejtë dhe e lartë. Krijon gjithçka rezervë automatikisht dhe kontrollon kontrolle të rregullta sigurie, kështu që është i papërshkueshëm nga uji kundër hakerave.

Ajo ‘menaxhon’ faqen tuaj te internetit prapa skenave dhe mban performancë të qëndrueshme të lartë. E përkryer nëse doni rezultate më të mira, por nuk keni kohë ose njohuri teknike për të shkulur dhe menaxhuar gjërat “nën kapuç”.

Contents

Pse do të më duhen WordPress Hosted i Menaxhuar?

Përfitimet e mbajtjes së menaxhuar të WordPress-it

Shumë pronarë të uebsajtit pyesin nëse pritja e menaxhuar ka vlerë të holla shtesë, por nëse keni plane të mëdha për faqen tuaj të internetit, kjo ka shumë kuptim. Këtu janë përfitimet në detaje:

1. Optimizuar posaçërisht për WordPress

Serverat janë rregulluar dhe optimizuar vetëm për WordPress. Një shërbim specialist është gjithmonë më i mirë se ai i përgjithshëm.

2. Përditësimet automatike

Softueri që qëndron pas faqes tuaj automatikisht azhurnohet në versionin e fundit, kështu që gjithmonë është në performancën më të lartë. Nuk ka nevojë të kontrolloni dhe instaloni azhurnimet me dorë.

3. Siguria e plumbave

Siguria është ndoshta nxitja më e madhe për të përmirësuar në një host të menaxhuar të WordPress. Përditësimet automatike dhe mjedisi i specializuar i pritjes do të thotë se mbrohet më mirë nga hakerat dhe çështje të tjera të sigurisë. Siç do ta shihni, shumica e platformave të pritjes kryejnë kontrolle të rregullta sigurie dhe mund të heqin aktivisht malware.

4. Shpejtësi super

Një uebsajt i ngadaltë mund të ndikojë negativisht në shitjet, konvertimet dhe përvojën tuaj të përdoruesit, por shpejtimi i gjërave me dorë kërkon shumë përpjekje dhe aftësi. Pritja më e mirë përdor caching të integruar dhe (shpesh) ofron një CDN për të ngarkuar automatikisht shpejtësinë e faqes suaj të internetit.

5. Rezervime automatike

Platformat e mbajtura të WordPress të menaxhuara zakonisht ofrojnë kopje rezervë ditore. Ju mund të flini me zë duke e ditur që nuk do ta humbni faqen tuaj në internet nëse ndodh më e keqja!

6. mbështetje 24/7

Shtë gjithmonë mirë të dini se ka një ekspert në fund të një telefoni nëse filloni të merrni gabime të pashpjegueshme 505. Paketat e menaxhuara të hosteve zakonisht përfshijnë hyrjen në një shërbim premium mbështetës, në mënyrë që të mund të kaloni radhë dhe të flisni me zhvilluesit e vërtetë.

7. fleksibël & e shkallëzueshme për një trafik të madh

Pritësit e menaxhuar mund të trajtojnë shumë më shumë trafik dhe gjerësi bandë se sa një host i përbashkët. Nëse keni një rrëshqitje të papritur të trafikut, faqja juaj nuk do të rrëzohet.

Vija e poshtme

Upshtë gjithnjë e azhurnuar, gjithmonë e shpejtë, gjithmonë e mbrojtur, gjithmonë e sigurt.

Dhënë, është më e kushtueshme sesa pritja e përbashkët, por koha e kursyer (dhe performanca e fituar) mund të jetë me vlerë të parave.

A po menaxhon WordPress hosting për mua?

Për faqet e internetit të vogla dhe ato që sapo fillojnë, hostimi i menaxhuar i WordPress mund të jetë i tepërt. Një host i thjeshtë i përbashkët mund të jetë i mjaftueshëm në këtë rast. Pasi e thashë këtë, unë akoma rekomandoj që të pres menaxhimin për fillestarët dhe të mirat ashtu. Shtë ideal për:

 • Blogerët ose bizneset që duan të përqëndrohen në drejtimin e faqes së tyre, pa u shqetësuar për azhurnimet, kopjet rezervë dhe teknikat e prapaskenave.
 • Kushdo që planifikon të rritë trafikun e tij të shpejtë dhe sheh spikes të rregullt në vizitorë.
 • Anydo uebfaqe që nuk mund të përballojë asnjë joproduktive.
 • Kushdo që vlerëson mbështetje të madhe.

Dobësitë e menaxhimit të menaxhuar të WordPress-it

Optimizuar për WordPress

Sigurisht, nikoqirët e menaxhuar nuk janë për të gjithë. Ekzistojnë një ose dy karakteristika që mund t’ju heqin:

1. Kostoja

Ata janë më të shtrenjtë se hostet e përbashkëta. Mund të prisni që të paguani midis 15 deri 60 $ në muaj për një host të menaxhuar, ndërsa mund të merrni një host të përbashkët për aq pak sa 1.99 $.

2. Mund të përdorni vetëm WordPress

Kjo mund të duket si një pikë e qartë, por ia vlen të përmendet! Nëse keni edhe faqe në internet në Joomla ose Drupal, është mjaft e kotë.

3. Mungesa e kontrollit

Bukuria e pritjes së menaxhuar është se është e mjaftueshme. Ai azhurnon, administron dhe shkul çdo gjë për të përmirësuar performancën automatikisht. Nëse jeni lloji i personit që pëlqen të përqafojë, provoni gjëra dhe bëni vetë ndryshime, mund ta gjeni atë kufizues, pasi qasja ndonjëherë është e kufizuar.

4. Kufizimet e prizës

Disa host të menaxhuar ndalojnë përdorimin e disa shtojcave. Pse? Pluginat thithin burime të vlefshme dhe ngadalësojnë performancën, kështu që disa hoste ndalojnë ato më të uriturit nga burimet. Thënë kështu, shumica e hosteve të menaxhuar vijnë me tiparet më të mira të shtojcave tashmë të ndërtuara (si memorje memorie, rezervë etj)

Nëse jeni akoma me mua, me siguri po mendoni mjaft seriozisht për mbajtjen e menaxhuar, por ka një pyetje të madhe për t’u përgjigjur: cili është më i miri?

Renditur: 9 Pritja më e mirë e menaxhuar e WordPress-it

Një shënim i shpejtë për shpejtësinë

Ne kemi renditur shpejtësinë e çdo hosti duke përdorur testuesin unik të shpejtësisë së serverit Bitcatcha. Ai regjistron kohën e përgjigjes nga tetë vende në të gjithë globin dhe llogarit mesataren. Rezultatet nën 180 ms renditen “A +” dhe rezultatet nga 181 ms në 210 ms do të renditen “A.”

1. SiteGround

https://www.siteground.com

SiteGround

Uptime e përgjithshme

100%

Shpejtësia e serverit

A+

çmim

$ 3.95 / mo

Karakteristikat kryesore

 • cPanel & Hyrje në SSH
 • CloudFlare falas CDN
 • Rezervim falas ditor
 • git & vënie në skenë
 • Servers në 3 kontinente

"Më e mira për fillestarët & webmastera për buxhete të ngushta."

Opsioni i nivelit të hyrjes në SiteGround është më i lirë atje (3,95 dollarë në muaj!), Dhe vjen me azhurnime automatike dhe kopje rezervë ditore. Shtë e shkëlqyeshme për fillestarët, por shumica do ta duan paketën ‘GoGeek’ (e cila është akoma mjaft e përballueshme me 14,95 $).

Me paketën GoGeek, ju do të merrni një zonë skenë me 1 klik dhe Git të instaluar paraprakisht për WordPress. Do të zhbllokoni gjithashtu mbështetjen premium të teknologjisë dhe SuperCacher-in e tyre e cila do t’ju japë një nxitje të përshpejtuar të shpejtësisë.

SiteGround pretendon se nuk ka time praktikisht asnjë kohë pritjeje ’për mbështetje në bisedë dhe telefon dhe vetëm dhjetë minuta kohë për herë të parë për përgjigje për pyetjet e shënuara. Ne e shohim të vërtetë.

Whatfarë nuk është mirë me SiteGround

 • Opsioni i nivelit të hyrjes është më i kufizuar se konkurrentët, por çmimi reflekton atë.
 • Jo me të vërtetë një host i menaxhuar plotësisht WordPress por tiparet e ofruara janë goxha të njëjta.

shënim

Ne monitorojmë nga afër SiteGround ndërsa po presim me ta. Shikoni vlerësimin tonë të SiteGround për gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me hostin (faqet tona të testimit, testin e shpejtësisë së serverit, afatin, etj).

2. A2 Hosting

https://www.a2hosting.com

A2 Hosting

Uptime e përgjithshme

100%

Shpejtësia e serverit

A+

çmim

$ 11.99 / mo

Karakteristikat kryesore

 • SSD i pakufizuar
 • Bandwidth i pakufizuar
 • WP e optimizuar A2
 • Servers turbo
 • 6X Shpejtësi më e shpejtë e ngarkesës

"Rrumbullakuar mirë i menaxhuar i WordPress i Menaxhuar, i përshtatshëm për të gjitha llojet e siteve."

Ardhja e nxehtë në vendin e dytë është WordPress Hosted A2 i Menaxhuar, duke filluar me 11,99 dollarë në muaj. Të gjitha llogaritë e menaxhuara me WordPress të A2 vijnë SSD të pakufizuar, bandë të pakufizuar, serverë Turbo dhe WordPress të Optimizuar të A2..

Nëse nuk jeni të njohur me A2, serverët e tyre Turbo në të vërtetë prodhojnë shpejtësi 20x më shpejt se serverët e rregullt, dhe WordPress i tyre i optimizuar A2 siguron që faqja juaj e WordPress-it është e optimizuar automatikisht për shpejtësinë, pa pasur nevojë të humbni kohë të ndërhyrni me të.

Ata gjithashtu kanë përfshirë të gjitha këmbanat dhe bilbilat e zakonshëm me planet e tyre, të tilla si skenimi i faqeve, migrimet falas në site, CDN, SSL dhe SSD falas.

Nëse po planifikoni të pritni shumë site, shkoni më mirë për 3-faqet e tyre ose planin e pakufizuar. Plani i tyre i nivelit të hyrjes mund të kushtojë vetëm 11,99 $ / muaj, por ju do të merrni vetëm 1 sit për të pritur.

Whatfarë nuk është mirë me A2 Hosting

 • Ekipi i bisedës live është me përvojë dhe i disponueshëm 24/7, por kërkon pak kohë për t’u lidhur me ta.
 • Plani i nivelit të hyrjes lejon vetëm 1 sit. Duhet të paguani më shumë për të pritur më shumë site.

3. Kinsta

https://kinsta.com/

Kinsta

Uptime e përgjithshme

100%

Shpejtësia e serverit

A+

çmim

$ 30 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Mundësuar nga Google Cloud
 • 20,000 vizita / hënë
 • Rezervime ditore
 • Ekspert i WP si mbështetje
 • Garancia e rregullimit të hackit

"Ideale për bizneset e mesme të mëdha & ndërmarrjet."

Pika e madhe e shitjes e Kinsta është se ajo mundësohet nga Google Cloud, të cilën ata pretendojnë se i bën ata më shpejt sesa konkurrentët e tyre.

Kinsta shënon një A të ngurtë dhe ofron përgjigje super të shpejtë në të gjithë SHBA. Ata janë gjithashtu një mori zgjedhjesh për Ubisoft dhe Asos, kështu që ata nuk janë të huaj për të kërkuar klientë.

Paketa e tyre më e vogël kushton 100 $ 30 $! – azhurnuar në Janar 2018 – kështu që Kinsta është me të vërtetë një mundësi vetëm për bizneset dhe vendet më të mëdha.

Por nëse keni nevojë për aq shumë fuqi, Kinsta e ka atë në ngarkesa me kova. Shërbimi kontrollon faqen tuaj të internetit një herë në minutë për siguri dhe mbështetje. Ju mund të zgjidhni vetë CDN-në tuaj dhe krenohen me të gjitha mjetet e zhvilluesit që mund të dëshironi (përfshirë një tabelë ndihmëse që është e bukur dhe intuitive).

Për sa i përket mbështetjes, koha mesatare e përgjigjes së Kinsta për paraqitjen e një bilete është 9 minuta – në 90 ditët e fundit është ulur në 2 minuta – çka është me të vërtetë mirë të dini se ato po përmirësohen. Për të mësuar më shumë, lexoni përmbledhjen tonë të thelluar të Kinsta.

Whatfarë nuk është mirë me Kinsta

 • Kushton 100 dollarë në muaj. Plani më i vogël i Kinsta tani fillon nga 30 dollarë në muaj.
 • Nuk ka pritje të postës elektronike. Kinsta rekomandon G Suite për mbajtjen e postës elektronike (5 dollarë në muaj për planin themelor)

4. Pritësi i lëvizjes

https://www.inmotionhosting.com

Pritja e lëvizjes

Uptime e përgjithshme

100%

Shpejtësia e serverit

A+

çmim

$ 4.99 / mo

Karakteristikat kryesore

 • 40 GB SSD
 • Migrim falas në sit
 • PHP7 mbështetur
 • 90 ditë para mbrapa
 • Nuk ka kufizime në plugin

"Më e mira për pronarin e biznesit të mesëm të vogël. "

Me planin WP1000-S të Inmotion Hosting, nuk do të shihni veçori si GIT, por do të shijoni veçori ekskluzive si integrimi BoldGrid dhe asnjë kufizim në plugin. Sidoqoftë, e vetmja gjë që ndihmon Inmotion të qëndrojë larg nga konkurrenca është rafte i serverëve të tyre të çmendur.

Do të keni mundësi të shijoni shpejtësi deri në 10x më shpejt sesa pritja e zakonshme e përbashkët me kombinimin e tyre të integruar për shpejtësinë e SSD, konfigurimit të serverëve NGINX, caching të përparuar të serverit!

Mbi të gjitha këto, Inmotion ofron një garanci të kthimit të parave 90-ditore.

Me një pikë çmimi prej vetëm 4,99 $ në muaj (37% zbritje – marrëveshje e veçantë vetëm për lexuesit e Bitcatcha) është një nga vlerat më të mira për planet e parave për bizneset e vogla dhe blogerët!

Whatfarë nuk është mirë me Inmotion Hosting

 • Pa mendje. Zonat me shpejtësi maksimale janë efektive, por janë pak të vjetëruara në krahasim me qendrat e të dhënave që janë shpërndarë nëpër rajone.
 • Kontrolloni mund të jetë një proces zhgënjyes.

5. Web i lëngshëm

https://www.liquidweb.com/

Rrjeti i lëngshëm

Uptime e përgjithshme

100%

Shpejtësia e serverit

A+

çmim

$ 69 / mo

Karakteristikat kryesore

 • 600 mbështetje njerëzore
 • Asnjë kufizim i pluginit.
 • Kompresë automatike e imazhit
 • Mjetet e faqes mgmt
 • Qasje e plotë e serverit

"Ideale për mbajtjen e ndërmarrjeve me WordPress"

Lëngu i Ujit është një nga hostet më premium atje, por çmimi i tyre i çmimeve është i justifikuar me karakteristikat e tyre të shumta unike.

Ata kanë një nga ekipet mbështetëse – në mos më të mëdha – në industri, me mbi 600 staf mbështetës për të mbajtur mbështetjen e tyre rreth orës.

Ju duhet të shijoni pamjet e pakufizuara të faqeve me të gjitha planet e tyre, por ju jeni të kufizuar në vetëm 1 sit me nivelin e tyre të hyrjes Plani personal.

Mjetet e tyre automatike të kompresimit të figurave funksionojnë mrekulli për ta mbajtur faqen tuaj të lehta dhe të shpejtë, ndërsa mjetet e tyre për zhvilluesit ju lejojnë të punoni shpejt me qasje në SSL, Git dhe WP-ClI.

Ne rekomandojmë Liquid Web për përdorim të ndërmarrjeve të mesme të mëdha.

Whatfarë nuk është mirë me Liquid Web

 • Nuk ka pritje të postës elektronike. Ju do të duhet një host i veçantë me email
 • Pricey – Plani i tyre i nivelit të hyrjes kushton 69 dollarë në muaj. (Me lidhjen tonë ju paguani 34.50 $ për 2 muajt e parë)
 • Lejohen vetëm 1 faqe me planin e tyre të nivelit të hyrjes. Paguani më shumë për planet e tyre të tjera për të pritur më shumë site.

6. Motori WP

https://wpengine.com

Motori WP

Uptime e përgjithshme

100%

Shpejtësia e serverit

A

çmim

$ 19 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Menaxhohet plotësisht
 • Tweaked profesionalisht
 • Rezervime ditore
 • Skanimi i malware
 • Firewall, CDN gati

"Sshtë një nga opsionet më të rrumbullakosura atje."

WP Engine janë ndoshta emri më i madh në mbajtjen e menaxhuar të WordPress-it. Ata ishin një nga të parët që e ofruan atë, dhe tani ofrojnë strehimin për Kërkime të Kancerit, Rightmove, HTC dhe një shumëllojshmëri të klientëve të tjerë me emër të madh.

Opsioni i nivelit të hyrjes, “Personal” është bujar, duke ofruar një mjedis në skenë, një kopje rezervë me një klikim dhe migrim falas të faqes. Shtë e përkryer për deri në 25,000 vizitorë në muaj, por do të duhet të rifreskoni për të zhbllokuar më shumë burime dhe mbështetje telefonike 24/7.

Serveri i tyre është i vendosur në shtetet lindore të Shteteve të Bashkuara, kështu që shpejtësia e serverit është e gabuar nëse audienca juaj është e vendosur atje. Unë gjithashtu e dua garancinë e tyre për 60 ditë kthim të parave, kështu që nëse nuk funksionon, thjesht mund ta anuloni.

Whatfarë nuk është mirë me WP Engine

 • Shtë më e shtrenjtë se shumë konkurrentë (Marrëveshje ekskluzive! 20% zbritje në faturën e parë – Fillon nga 19,33 $ / muaj), por ato e bëjnë këtë me një shërbim dhe reputacion të fortë.
 • WP Engine ka një listë të shtojcave të ndaluara, të cilat ja vlen t’i shikoni përpara se të kryeni.
 • Mbështetja 24/7 është në dispozicion vetëm për klientët premium.

7. Rrugë në re

https://www.cloudways.com/

Cloudways

Uptime e përgjithshme

100%

Shpejtësia e serverit

A

çmim

$ 15 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Pritja në re
 • Mbështetje e përgjegjshme
 • CloudwaysBot
 • Shkallëzueshmëria
 • Asnjë kontratë

"Udhëheqje e menaxhuar në re për të gjithë."

Cloudways është një host i menaxhuar në cloud. ju mund të zgjidhni të vendosni WordPress përmes Cloudways në renë e zgjedhjes suaj, si AWS, Oqeani Dixhital dhe Linode. Pritja në cloud është shumë më e fuqishme dhe e besueshme sesa VPS tradicionale.

Sa për karakteristikat, pritja e menaxhuar e Cloudway në WordPress vjen me 24/7 mbështetje dhe migrim falas në të gjitha paketat. Opsionet e përparuara vijnë me integrimin GIT, skenimin e URL-ve dhe kopjen rezervë të menaxhuar. Ekziston gjithashtu një panel kontrolli intuitiv dhe miqësor për përdoruesit – diçka që nuk ka shumë nga hostet e cloud.

Whatfarë nuk është mirë me Cloudways

 • Pritja në cloud mund të jetë pak teknike, por paneli i kontrollit miqësor ndaj përdoruesit ndihmon në zbutjen e procesit.
 • Cloudways është ndërtuar mbi objektet e tjera të pritjes së cloud. Ata kanë kontroll minimal mbi pajisjen.

8. Tempulli i mediave

https://mediatemple.net/

Tempulli i mediave

Uptime e përgjithshme

100%

Shpejtësia e serverit

B

çmim

$ 20 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Transferimi 1TB / hënë
 • Baza e të dhënave SSD
 • Reddit ™ -ready
 • CloudFlare w Railgun
 • 24/7 mbështetje live

"Ideale për fillestarët & bizneset e mesme."

Plani i nivelit të hyrjes në Media Temple është shumë bujar. Me 20 dollarë në muaj, ju merrni migracionin falas në site, 30 ditë rezervë dhe rivendosje, mbështetje 24/7, skenë dhe klonim, dhe 400,000 vizitorë mujorë. Përdoruesit e avancuar do të gëzojnë gjithashtu një ton opsionesh përfshirë integrimin e Git dhe hyrjen në SSH.

Opsionet e azhurnuara të “Studio” dhe “Agjencisë” gjithashtu përfshijnë zbulimin dhe heqjen e malware dhe opsione të mëdha të trafikut / deponimit. Shpejtësia është në fundin më të lartë të serverave që kemi testuar, veçanërisht në bregdetin perëndimor të SHBA.

Media Temple gjithashtu ka një menu me tema ekskluzive, në mënyrë që të mund të mbani projektimin dhe zhvillimin e të gjitha nën një çati.

Whatfarë nuk është mirë me Temple Media

 • Ekzistojnë raporte të shumta anekdotale për mbështetje të dobët të klientëve.

Alternativa më e lirë

Një host i plotë i menaxhuar i WordPress nuk është opsioni i duhur për të gjithë, veçanërisht faqet e internetit më të reja ose më të vogla. Në atë rast, një mundësi më e lirë do të jetë më se e përshtatshme.

Nëse kjo tingëllon si diçka që po kërkoni, këtu janë disa opsione të bonusit:

9. Bluehost

https://www.bluehost.com/

Bluehost

Uptime e përgjithshme

100%

Shpejtësia e serverit

A

çmim

$ 3.45 / mo

Karakteristikat kryesore

 • Linux & cPanel
 • Burime të pakufizuara
 • Rikthim automatik
 • Mbrojtja e burimeve
 • CloudFlare CDN

"I përshtatshëm për site të vogla & fillestar."

Bluehost është një nga opsionet më të mira të buxhetit atje.

Shpejtësia është vazhdimisht e shpejtë në të gjithë SHBA dhe është e qëndrueshme në pjesën tjetër të botës. Shtë e sigurt, dhe mbështetja 24/7 e klientit është në dispozicion si standard. Për dallim nga Inmotion Hosting pa përfshirë CDN, Bluehost mbështet Cloudflare.

Dhe Bluehost rekomandohet nga WordPress.org që nga 2005!

Whatfarë nuk është mirë me Bluehost

 • Nuk ka migracion falas në sit.
 • Disa raporte kanë cituar shpejtësinë e ngadaltë të ngarkesës dhe përgjigjet mbështetëse.

vendim

Pritja e menaxhuar e WordPress është ideale nëse po kërkoni shpejtësi, siguri dhe performancë të qëndrueshme pa pasur nevojë të shqetësoheni për gjërat teknike.

Shtë perfekt nëse planifikoni të rritni sitin tuaj dhe trafikun në mënyrë të konsiderueshme në të ardhmen dhe dëshironi një host që do të rritet me ju.

Sa i përket zgjedhjes së opsionit të duhur, këtu do të kujtoni tre zgjedhjet e mia kryesore:

UPTIME E PRGJITHSHME

PERFORMANCA E SERVERIT

PRICE

SiteGround

100%

A+

$ 3.95

mujor

A2 Hosting

100%

A+

$ 11.99

mujor

Kinsta

100%

A+

$ 30

mujor

Para se të merrni vendimin tuaj, merrni parasysh çmimin, tiparet dhe nivelin e mbështetjes së klientit që përshtaten më së miri në faqen tuaj të internetit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map