9 Shërbimet e Free Web Hosting – Pritini Uebfaqen Tuaj falas

Kushdo që ka dashur ndonjëherë të fillojë një faqe në internet, patjetër do të dëshirojë të marrë një pritje falas në internet. Në fund të fundit, askujt nuk i pëlqen të paguajë gjërat, madje edhe më shumë kur as nuk e di nëse faqja juaj e internetit do të jetë fitimprurëse apo jo, kështu që është e lirë rruga për të bërë, apo jo?


Epo, e drejtë dhe… jo aq e drejtë.

Nuk ka asgjë të keqe në marrjen në internet të lirë për mbajtjen në internet të faqes suaj, dhe ai patjetër ka pasojat e saj, por sigurisht që vjen edhe me kufizime.

Shtë një mënyrë me të vërtetë e shkëlqyeshme për të krijuar një prani në internet pa ardhur me para në para, por marrja e një pritjeje falas në internet mund të rezultojë në rezultate të pakëndshme për faqen tuaj të internetit.

Contents

Punët e Brendshme të Kompanive Web Hosting

Kurdoherë që shkruani poshtë www.whever.com në shfletuesin tuaj të vogël në internet ose në telefonin tuaj, në të vërtetë po dërgoni informacione përmes një rrjeti të ndërlikuar kabllove në një kompjuter fizik, të quajtur me vend një server, i cili banon në një vendndodhje fizike.

Ai server më pas i dërgon të dhënat e kërkuara përsëri në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare, kështu që është në gjendje të shfaqë uebfaqen që po kërkoni.

Blerja e një serveri kushton mjaft para. Mbajtja e tij nuk është e lirë, për të mos përmendur që të marrësh me qira hapësirën fizike për ta ruajtur atë server, të paguash faturat e Ofruesit të Internetit, energjinë elektrike dhe asgjë.

Me histori të gjatë, tarifat e mirëmbajtjes së serverëve nuk janë të lira, dhe kjo është arsyeja pse kompanitë e pritjes me cilësi të internetit ngarkojnë një çmim premium për shërbimet e tyre.

Pra, si në tokë disa kompani arrijnë t’i ofrojnë këto shërbime falas?

Tani po bëjmë pyetjet e duhura.

Si kompanitë e mbajtjes së uebit i mbajnë shërbimet e tyre falas

Kompanitë e mbajtjes së faqes në internet duhet të gjejnë një mënyrë për të paguar faturat e tyre dhe për të mbajtur dritat në shtëpi. Ndërsa ekzistojnë shumë strategji dhe metoda që një kompani mund të përdorë për të mbajtur shërbimet e saj falas, disa prej tyre janë të pranueshme, disa joetike dhe disa të padrejta..

Këtu janë disa gjëra që ndërmarrjet më të lira të mbajtjes së uebit bëjnë për të mbuluar kostot e tyre.

 • Reklama në faqen tuaj të internetit
 • Një nga mënyrat që ata të fitojnë disa të ardhura ndërsa ju ofrojnë shërbime falas është të vendosni reklama në faqen tuaj të internetit. Këto reklama mund të jenë reklama e tyre ose reklama e palëve të treta. Në përgjithësi nuk do të kesh kontroll mbi atë lloj reklame që do të shfaqet në faqen e internetit, nëse nuk zgjedh një host të lirë në internet. Në fund të fundit, nuk ka asgjë të tillë si drekë falas.

 • Karakteristika të kufizuara
 • Një tjetër gjë që këto kompani mund të bëjnë, është që të ju ofrojnë vetëm veçori të mjaftueshme për të bërë faqen tuaj të internetit, por jo mjaftueshëm për të prodhuar në të vërtetë ndonjë rezultat të mirë. Kjo ju detyron të përmirësoni shërbimin e tyre të paguar ose të blini karakteristika shtesë “me një çmim të ulët të ulët që secili mund të përballojë!”

  Për shembull, ata mund të sjellin gjerësinë e brezit të faqes tuaj, duke bërë që faqja juaj të kapet kur të kaloni diçka si 100 vizitorë. Për ta rikthyer faqen tuaj përsëri në internet, nuk do të keni zgjidhje tjetër përveç azhurnimit, gjë që automatikisht ju shndërron në një pajtimtar të paguar.

 • Shpejtësia me të vërtetë e ngadaltë
 • Faqja juaj gjithashtu mund të jetë seriozisht e ngadaltë. Në fund të fundit, nuk do t’u paguani atyre asgjë. Ata nuk ua kanë borxh juve të ndani burime për uebfaqen tuaj. Ata do të ishin shumë më mirë t’u jepnin ato burime klientëve të tyre që paguanin.

 • Asnjë Emër Domain Custom
 • Ju me shumë mundësi nuk do të jeni në gjendje të merrni as një emër domain porosi. Me shërbime falas për mbajtjen në internet, ka shumë të ngjarë që ju të jeni të kufizuar në emrin tuaj.freewebhostingservice.com, i cili nuk është saktësisht shembulli ideal i profesionalizmit.

Sidoqoftë, edhe me të gjitha këto pengesa, shërbimet falas të mbajtjes në internet kanë avantazhet e tyre. Ata janë fantastikë për njerëzit që sapo fillojnë, hobiistët, dhe është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ngritur faqen tuaj dhe të funksionojë në asnjë kohë.

Unë kam përshkuar mjaftueshëm, kështu që le të zhyten në pikën e këtij artikulli të tërë.

9 Shërbimet tona më të mira më të mira për mbajtjen në internet 2020

1. Hostinger

https://www.hostinger.com

logoja e hostingerit

RUAJTJA

10GB

NDERTESI I SITE

po

ICEMIMI (USD)

0,99 $ / muaj

Karakteristikat kryesore

 • Gjerësia e bandës 100 GB
 • 99% Uptime
 • 24/7 Mbështetje
 • Shpejtësi e shkëlqyeshme e serverit

“Shërbime Premium me një pikë çmimi super të ulët. E shkëlqyeshme për të gjitha qëllimet! “

Pritja jonë e parë, me çmime më të preferuara-aq-të ulëta-që është praktikisht pa programe falas do të ishte Hostinger.

Po, ne e dimë se kjo listë supozohet të aplikohet për shërbimet falas të mbajtjes së faqes në internet, por çmimet e Hostinger janë vetëm 0,99 dollarë në muaj, që praktikisht janë djem të lirë! Rëndësisht, çfarë tjetër mund të blini për 0,99 dollarë në muaj këto ditë?

Shërbimet e Hostinger-it janë të nivelit të lartë, të shpejtë dhe të besueshëm, duke rivalizuar disa nga gjigantët e web hosting-it në industri. Në të vërtetë, ne kemi ekzekutuar disa prova dhe Hostinger në fakt i tejkalon disa prej tyre për sa i përket shpejtësisë!

Ata kanë ndërtuar 6 qendra të të dhënave në të gjithë globin për të siguruar që shpejtësia e tyre të qëndrojë e qëndrueshme pa marrë parasysh se ku mund të jenë klientët tuaj. Ne në fakt kemi krijuar 3 site provë me Hostinger (Singapor, Hollandë dhe Sh.B.A) për të parë se si ato transportohen në nivel global, dhe të gjithë ata vazhdimisht kthejnë shpejtësi mesatare që janë nën 180ms!

Kjo është tronditëse e shpejtë për diçka që kushton një 0,99 $ pa masë në muaj, mos mendoni?

Përveç shpejtësisë, ajo që e bëri Hostinger-in tonë të preferuar (pothuajse) falas në internet hosting është garancia e tyre për 99% në kohë. Kjo na siguron se çfarëdo siti që ne vendosim të presim me ta praktikisht nuk do të bjerë poshtë, ose Hostinger do të kthejë 5% të tarifave tona mujore tek ne.

Me një karakteristikë të tronditur dhe HPanel të lehtë për t’u përdorur (versioni i tyre shumë i cPanel) Hostinger rreh lehtësisht pjesën tjetër të konkurrencës, ndërkohë që u jep kompanive premium web hosting kompanive të mira për paratë e tyre. Lexoni rishikimin tonë të plotë në Hostinger këtu.

Farë mungon me Hostinger?

 • Asnjë domen falas
 • Asnjë SSL falas
 • Asnjë rezervë falas
 • Jo saktësisht falas

2. Weebly

https://www.weebly.com

logoja weebly

RUAJTJA

500MB

NDERTESI I SITE

po

ICEMIMI (USD)

falas

Karakteristikat kryesore

 • Bandwidth i pakufizuar
 • SSL falas
 • SEO falas
 • Ndërtues i Mirë i Uebfaqeve

“E shkëlqyeshme për të ardhurit, veçanërisht me krijimin e faqeve të tyre falas.”

Ju ndoshta keni dëgjuar për Weebly edhe nëse nuk dini saktësisht se çfarë bën. Ata kanë bërë një emër për veten e tyre duke qenë një nga platformat më miqësore për njerëzit për njerëzit pa ndonjë lloj njohuri programimi për të krijuar faqet e tyre të internetit, falas.

Sinqerisht, ata janë mjaft të mallkuar në atë që bëjnë.

Ndërtuesi i faqes në internet Weebly është padyshim ylli i shfaqjes këtu, duke shfaqur një ndërfaqe tërheqëse dhe rënie shumë miqësore për përdoruesit dhe mijëra shabllone nga të cilët mund të zgjedhësh, për të krijuar faqen e internetit të ëndrrave të tua.

Karakteristikat në dispozicion me llogarinë falas nuk janë as gjysma e keqe. Ju jepet një hapësirë ​​ruajtjeje prej 500MB, dhe ndërsa kjo nuk është shumë, është e mjaftueshme për të ngritur faqen tuaj të internetit falas dhe duke shkuar.

Do të kënaqeni me një bandë të pakufizuar, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për një fluks të vizitorëve duke bërë që faqja juaj të bie poshtë në rast se përmbajtja juaj në një farë mënyre bëhet aromë e javës në qytetin e egër.

Ata gjithashtu hedhin SSL falas për atë siguri shtesë, optimizim falas të motorit të kërkimit, në mënyrë që përmbajtja juaj të zbulohet lehtësisht, dhe një nënfushë falas e quajtur Weebly … jo më e mira, por hej, të paktën nuk do të duhet të paguani për një emër domaini, apo jo?

Një gjë për tu marrë parasysh – llogaria falas nuk vjen me mbështetje telefonike ose çfarëdo karakteristikash të tregtisë elektronike. Nëse keni nevojë të përdorni këtë të fundit, nuk do të keni zgjidhje tjetër përveç se të azhurnoni, por nëse i pari ju shqetëson, mos u shqetësoni – do të keni mbështetje përmes postës elektronike dhe bisedës live.

Me performancë fantastike dhe mjaft karakteristika me llogarinë e tyre falas, nuk është për tu habitur që Weebly është këtu në këtë listë. Lexoni rishikimin tonë të plotë në Weebly këtu.

Farë i mungon Weebly?

 • Magazinim i kufizuar
 • Asnjë mbështetje telefonike
 • Asnjë sistem i tregtisë elektronike

3. 000Webhost

https://www.000webhost.com

000 logo logo

RUAJTJA

1GB

NDERTESI I SITE

po

ICEMIMI (USD)

falas

Karakteristikat kryesore

 • Bandwidth 10 GB
 • 2 Uebfaqet e Lejuara
 • Reklamat e lejuara
 • Nënfusha e Lirë

“Shërbim fantastik i mbajtjes së faqes në internet për të filluar biznesin tuaj të parë, thjesht kini kujdes që mund të ndodhin joproduktive.”

Mundësuar nga Hostinger, 000Webhost.com është tjetër në këtë listë të shërbimeve më të mira falas të mbajtjes në internet.

Ata kanë qenë për rreth një dekadë, dhe ata janë vendosur si një nga kompanitë më të mira falas të mbajtjes së faqes në internet për njerëzit që duan të mësojnë se si të ndërtojnë faqet e tyre shumë.

000Webhost.com është 100% falas përgjithmonë, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni që faqja juaj të tërhiqet pas një kohe të caktuar.

Për një shërbim falas të mbajtjes në internet, 000Webhost.com vjen i mbushur me një numër karakteristikash befasuese.

Juve ju jepet 1 GB hapësirë ​​ruajtjeje, 10 GB bandwidth, një krijues falas në internet, një instalues ​​automatik i WordPress që do t’ju ndihmojë të filloni brenda disa minutash, dhe më së miri për të gjithë, 2 faqe interneti aktive, secila me burimet e tyre të posaçme!

Ndërtuesi falas i faqes në internet është i thjeshtë për t’u përdorur, i lehtë për t’u mësuar dhe vjen me shumë shabllone për të bërë një faqe interneti profesionale në kërkim të të sëmurëve. Ju nuk do të duhet as të mësoni një rresht të vetëm kodesh.

Dobësia e vetme për 000Webhost.com është që disa njerëz raportojnë joproduktive të tmerrshme, por hej, është falas. Ju nuk mund të presin që të keni tortën tuaj dhe ta hani atë, apo jo?

Personalisht, pasi që 000Webhost.com mundësohet tashmë nga Hostinger, natyrisht që do të preferoja të marr një web hosting prej tyre pasi që çmimi i hyrjes është kaq i ulët. Por nëse me të vërtetë nuk dëshironi të merrni para në dorë, 000Webhosting.com është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Farë mungon me 000Webhost?

 • Mund të ketë joproduktive
 • Shpejtësia e serverit mund të jetë e ngadaltë
 • Asnjë rezervë

4. x10hosting

https://x10hosting.com

logoja x10hosting

RUAJTJA

i pakufizuar

NDERTESI I SITE

po

ICEMIMI (USD)

falas

Karakteristikat kryesore

 • Installer Easy Script
 • Asnjë shpallje e shfaqur
 • Menaxhimi i bazës së të dhënave MySQL
 • Falas 3 llogari emaili

“Shpejt, pa pritje në internet me cloud. Mirë për të gjitha qëllimet. “

x10hosting është një nga të mirat atje.

Sshtë një platformë falas për mbajtjen në internet e cila është fleksibël, e zhvilluar mirë dhe e qëndrueshme, me pajisje moderne që mund të rivalizojë disa nga markat premium të mbajtjes së faqeve atje.

Duke shfrytëzuar ruajtjen e SSD me performancë të lartë për shërbimet e tyre cloud, x10hosting siguron shpejtësi të shpejtë të ngarkimit për të gjitha faqet e internetit të pritura në platformën e tyre, pavarësisht se sa janë burimet e rënda ato site.

Llogaria falas vjen me një ndërtues mjaft të mirë të faqes në internet, të gjitha versionet e fundit të PHP, MySQL dhe CSS, për të përmendur disa. Me instalime me 1 klik dhe aftësinë për të përdorur paketat e palëve të treta, X10hosting është pa dyshim shërbimi më i rrumbullakosur falas i web-it për mendimin tonë të përulur.

Farë mungon me x10hosting?

 • Kufizimet e hapësirës në disk të pa-matur
 • Mbështetje zero për klientët
 • Asnjë llogari falas me email

5. Wix

https://www.wix.com

logo wix

RUAJTJA

500MB

NDERTESI I SITE

po

ICEMIMI (USD)

falas

Karakteristikat kryesore

 • 99.9% Uptime
 • 24/7 Mbështetje
 • Nënfusha e Lirë
 • Ndërtues i Mirë i Uebfaqeve
 • Uebfaqja e optimizuar për celular

“Vjen me një ndërtues të mahnitshëm të faqeve për të krijuar faqe që kërkojnë prapa.”

Wix është një tjetër nga ato kompani të mbajtjes së faqeve në internet që janë me të vërtetë të njohura, madje edhe në mesin e atyre që nuk janë në dijeni.

Sinqerisht, Wix nuk ofron shumë për sa i përket tipareve falas, por ato që u mungojnë atyre në atë departament, ata më shumë sesa bëjnë për sa i përket përdorshmërisë së tyre.

Kur një nga miqtë e mi filloi të eksperimentonte me ndërtimin e faqeve të internetit, ai shkoi direkt në Wix vetëm për të parë se çfarë mund të prodhonte në një kohë të kufizuar pa njohuri kodimi çfarëdo.

Ajo që ai arriti të prodhonte ishte shumë mbresëlënëse, me pamje profesionale dhe e shkëlqyeshme. E tëra që ai duhej të bënte ishte të zgjidhte një bazë nga lista e mrekullueshme e modeleve të Wix, dhe të rregulloje në përputhje me rrethanat me atë që kishte në mendje duke përdorur ndërfaqen e tyre tërheqëse.

Nëse jeni në kërkim të një pritjeje falas në internet për të pritur një uebsajt të vogël, me një ndërtues siti sesa mund të prodhojë me lehtësi faqet e internetit të lëmuara, mos shiko më tej. Ju me të vërtetë nuk mund të gaboni me Wix. Lexoni përmbledhjen tonë të plotë në Wix këtu.

Farë mungon me Wix?

 • Magazinim i kufizuar
 • Gjerësia e bandës së kufizuar
 • Asnjë llogari falas me email
 • Reklamat e shfaqura në llogari falas

6. Pafundesi e Pafundme

https://www.infinityfree.net/

logo e pafundme

RUAJTJA

i pakufizuar

NDERTESI I SITE

jo

ICEMIMI (USD)

falas

Karakteristikat kryesore

 • Bandwidth i pakufizuar
 • Asnjë shpallje e shfaqur
 • 99% Uptime
 • SSL falas
 • 10 llogari falas të postës elektronike

“Magazinim i pakufizuar & Bandwidth me 10 llogari falas me email – një nga shërbimet më të mira falas në këtë listë. “

Pavarësisht se është mjaft i ri në krahasim me pjesën tjetër të lojtarëve në këtë listë, InfinityFree ka arritur të bëjë një ndikim mjaft të madh në industri duke ofruar një sasi të konsiderueshme të veçorive të pakufizuara

Instaluesi i skriptit Softculous bën instalimin e WordPress një fllad, me mijëra tema në dispozicionin tuaj për të krijuar një faqe mahnitëse në kërkim.

Paraqitjet mënjanë, ajo që na bëri përshtypje të mjaftueshme në lidhje me InfinityFree është sasia e veçorive të disponueshme pa na detyruar të shfaqim reklama në faqet tona.

Me ta, do të shijoni ruajtje të pakufizuar, bandë të pakufizuar, 10 llogari falas me postë elektronike, me 99.9% në kohën e duhur (kam vënë re që ata kurrë nuk thanë asgjë për një garanci). A e përmenda që të gjitha këto janë FALAS pa pasur nevojë të shfaqni reklama?

Ekziston edhe fakti që ato ofrojnë siguri falas SSL, mbi 400 baza të të dhënave MySQL, nënfusha falas dhe PHP7.3 për atë performancë të ëmbël të ngarkimit, e bën InifinityFree një zgjedhje të shkëlqyeshme falas për mbajtjen në internet.

Farë mungon me Pafundësinë?

 • Vetëm mbështetje e bazuar në forum
 • TOS i paqartë në karakteristika të pakufizuara
 • Fuqia e kufizuar e serverit

7. Hapësira e shpërblimit

https://www.awardspace.com

logoja e hapësirës së shpërblimit

RUAJTJA

1GB

NDERTESI I SITE

jo

ICEMIMI (USD)

falas

Karakteristikat kryesore

 • 24/7 Mbështetje
 • Installer Easy Script
 • Llogari falas 1 Email
 • Falas 1 Domain &
  3 nënfushat

“Mbështetja 24/7 pa pasur nevojë të toleroni reklamat e bën Awardspace një mundësi të mirë falas.”

E vetmja gjë që e bën këtë listë kaq të vështirë për tu përpiluar është sasia e shërbimeve falas pa shërbime të mbajtjes së faqeve atje. Cilësia atje është me të vërtetë mjaft mahnitëse!

Jemi të lumtur që përfshijmë Awardspace në këtë listë, dhe me të drejtë. Llogaria falas e kësaj kompanie të vogël të vogël që pret web-i i jep përdoruesit mjaft përparësi për t’i lagur këmbët në biznesin e ndërtimit të faqeve të internetit.

Awardspace ju ofron të njëjtin lloj përfitimesh që hostet falas të respektueshëm të uebit mund të përballojnë të ofrojnë, por ata arrijnë të bëjnë një konkurrencë duke ofruar 1 domen falas dhe 3 nënfusha falas, duke lejuar në mënyrë efektive përdoruesit e tyre deri në 4 faqe interneti falas për llogari!

Me instaluesin e tyre me një klik, ju mund të merrni WordPress ose Joomla të kandidojë me lehtësi, duke e ngritur faqen tuaj te internetit dhe të gatshëm që bota të shohë brenda disa minutave.

Përveç kësaj, Awardspace gjithashtu ofron mbështetje 24/7 të klientit, madje edhe me llogarinë falas. Platforma është gjithashtu pa reklama, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për reklama ndërhyrëse që shfaqen në faqet e internetit tuaj!

Farë mungon me Awardspace?

 • Gjerësia e bandës së kufizuar
 • Shpejtësia e ngarkesës në sit mund të jetë e ngadaltë

8. Freehostia

https://www.freehostia.com

logo freehostia

RUAJTJA

250MB

NDERTESI I SITE

jo

ICEMIMI (USD)

falas

Karakteristikat kryesore

 • Gjerësia e bandës prej 6 GB
 • Mbështetje 24/7
 • 99% Uptime
 • Installer Easy Script
 • Falas 3 llogari emaili

“Mjaft e denjë për vendet e rastësishme, madje edhe me kufizimet e tyre.”

Nëse thjesht po filloni të filloni një uebfaqe të thjeshtë dhe nuk ju intereson shumë për veçoritë, nuk mund të gaboni vërtet me një shërbim falas të mbajtjes në internet si Freehostia.

Shtë e qëndrueshme me një normë në kohë 99.9%, e lehtë për t’u përdorur me instaluesin e tyre me 1 klik (për të marrë WordPress, Joomla ose CMS tuaj të preferuar dhe që funksionon pa asnjë kohë), i shpejtë për tu vendosur me një ndërtues falas të faqes në internet që vjen me shabllone të mrekullueshëm (kështu që ju mund të ndërtoni faqe të mrekullueshme në kërkim) dhe ju jep 3 llogari falas me email.

Për më tepër, Freehostia ju lejon të strehoni deri në 5 domene me 1 llogari falas, në mënyrë që të jetë shumë e çuditshme! ’Shtë paksa një parakolp që do të duhet të blini emrin e domain, sepse Freehostia nuk ju siguron ndonjë.

Do të shkoni të rrokullisni me 6 GB gjerësi të bandës, 250MB hapësirë ​​ruajtjeje dhe 24/7 mbështetje të klientit, në mënyrë që të mos jetë shumë i lodhur!

E vetmja gjë që unë gjej të jetë çështje është se burimet e dhëna për ju janë për një llogari, kështu që do të thotë 5 domenet që mund të strehoni do të jenë duke shpërndarë atë gjerësi bandë me 6 GB dhe ruajtje 250MB… i cili lloj humbjesh qëllimin për të qenë në gjendje të presë 5 fusha për të filluar.

Sidoqoftë, Freehostia është akoma mjaft e mirë për një shërbim falas. Thjesht mbani në konsideratë kufizimet nëse vendosni të pritni me ta!

Farë i mungon Freehostia?

 • Magazinim i kufizuar
 • Asnjë domen falas
 • 5 domene ndajnë burimet

9. Freehosting

https://www.freehosting.com

logo freehosting

RUAJTJA

10GB

NDERTESI I SITE

po

ICEMIMI (USD)

falas

Karakteristikat kryesore

 • Bandwidth i pashoqëruar
 • Llogari falas 1 Email
 • Installer Easy Script
 • 24/7 Mbështetje e bazuar në biletat

“Shpejtësia e paqëndrueshme e serverit me karakteristika të mira, por hej, është falas!”

Freehosting është shërbimi ynë më i pakët i preferuar për mbajtjen në internet në këtë listë, por shërbimet e tyre janë të meritueshme sa duhet që ata të jenë në këtë listë.

Ata janë mjaft të drejtpërdrejtë në lidhje me atë që llogaritë e tyre falas të mbajtjes në internet mund dhe nuk mund të bëjnë, dhe nuk janë të trembur për të gjitha. Ata do t’u ofrojnë përdoruesve të llogarive të tyre të lira pa programe në internet, me bandë të bandës së pa-matur për aq kohë sa përdoruesi dëshiron, me kusht që përdoruesi të rri me TOS të Freehosting.

Si përdorues i llogarisë së tyre të lirë, do të shijoni 10 GB hapësirë ​​ruajtjeje për faqen tuaj të internetit, bandën e bandës së pa-matur (siç u diskutua më herët), një instalues ​​automatik të shkrimeve për të kursyer kohë në instalimet CMS, një ndërtues falas të faqes në internet dhe 1 llogari falas për email.

Mbani në mend se megjithëse kur jeni mikpritës me Freehosting, është më mirë të mos e prishni TOS-in e tyre pasi ato janë famëkeqe për fshirjen e vendeve pa paralajmërim. Projekti për të cilin keni punuar kaq shumë, thjesht mund të zhduket brenda natës, nëse aksidentalisht bëni sipër kushteve të tyre.

Një tjetër gjë që nuk na pëlqen fare në lidhje me Freehosting është që shpejtësia e serverëve të tyre janë në kundërshtim, të paktën me llogarinë falas. Disa miq që përdorin shërbimet e tyre janë ankuar se shpejtësia e ngarkimit të faqes së tyre është një nga më të këqijat që kanë hasur ndonjëherë.

Freehosting ka pengesat e saj, por gjithashtu ka edhe të metat e saj. Për sa kohë që nuk jeni të vetëdijshëm se cilat janë ato të meta, duhet të jeni në gjendje të vazhdoni të shijoni ato pengesa pa ndonjë pengesë të madhe.

Farë mungon me Freehosting?

 • Asnjë SSL falas
 • Asnjë domen falas
 • Shpejtësia e paqëndrueshme e serverit
 • Shkelja e TOS mund të rezultojë në përfundimin e faqes në internet

Aktgjykim: Për cilën duhet të shkoni?

RUAJTJA

NDERTESI I SITE

ICEMIMI / MO

Logoja e hostingerit

10GB

po

$ 0.99 *

Logoja e Weebly

500MB

po

falas

000 logo logo

1GB

po

falas

* Pricemimi bazohet në një tarifë abonimi 48-mujor.

Shërbimet falas të mbajtjes së faqes në internet kanë meritat e tyre, nuk do të gënjejnë. Especiallyshtë veçanërisht e mirë për njerëzit që sapo fillojnë dhe eksperimentojnë me ndërtimin e uebfaqes për biznesin e tyre sepse le ta përballojmë – askush nuk pëlqen të paguajë për sende.

Sidoqoftë, asgjë e mirë nuk është e lirë dhe asgjë e lirë nuk është e mirë, megjithëse në këtë rast, disa nga shërbimet falas të mbajtjes së faqes këtu janë në të vërtetë mjaft të mira. Sidoqoftë, mendimi im është që shërbimet falas të mbajtjes së faqes në internet kanë kufizime, dhe ato kufizime mund të vijnë në formën e reklamave të detyruara, karakteristikat e rrëzuara, shpejtësinë e ngadaltë të serverit, emrat e detyruar të domenit, vetëm për të përmendur disa.

Ata janë të shkëlqyeshëm për qëllime të testimit, por nëse doni të merrni seriozisht me faqen tuaj të internetit, atëherë shërbimet falas thjesht nuk do ta shkurtojnë atë.

Personalisht, më mirë do të zgjidhja një shërbim profesional me pagesë që ka të gjitha gjurmët e primit të primit në internet me një çmim shumë të ulët si Hostinger. Në të vërtetë, ne kemi disa site provë të pritura me ta, dhe deri më tani nuk kemi marrë asgjë përveç lavdërimeve për shërbimin e tyre.

Shpejtësitë e serverëve janë në mënyrë qesharake të shpejtë në nivel global, rezultatet e ngritjes së shpejtë nuk zhyten kurrë 99% dhe ekipi i tyre i shkëlqyeshëm i mbështetjes është thjesht një kënaqësi për t’u marrë.

Midis pagimit të 0.99 $ në muaj për shërbim të besueshëm ose marrjes së një shërbimi të pakënaqshëm falas, unë do të shkoj patjetër të parat, posaçërisht nëse jam serioz në lidhje me faqen e internetit.

Shpresojmë që ta keni gjetur të dobishëm këtë artikull! Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me ndonjë nga shërbimet e listuara këtu, mos kini frikë të na dërgoni një email!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map