Každý, kdo někdy chtěl založit web, bude určitě chtít získat webhosting zdarma. Koneckonců, nikdo nechce platit za věci, a to ještě víc, když ani nevíte, zda bude váš web ziskový nebo ne, takže zdarma je způsob, jak jít, správně?

Dobře, správně a… ne tak dobře.

S web hostingem pro svůj web není nic špatného a určitě má své výhody, ale určitě přichází i s omezeními..

Je to opravdu skvělý způsob, jak navázat internetovou přítomnost, aniž byste museli přijít s jakoukoli hotovostí, ale získání bezplatného webhostingu může také vést k nepříjemným výsledkům pro váš web..

Contents

Vnitřní fungování webhostingových společností

Kdykoli zadáte www.whatever.com do svého malého internetového prohlížeče nebo telefonu, skutečně posíláte informace prostřednictvím složité sítě kabelů do fyzického počítače, vhodně nazývaného server, který se nachází ve fyzickém umístění..

Tento server poté pošle požadovaná data zpět do vašeho počítače nebo mobilního zařízení, aby mohl zobrazit web, který hledáte.

Nákup serveru stojí docela slušné peníze. Udržovat to není levné, nemluvě o tom, že si musíme pronajmout fyzický prostor k uložení tohoto serveru, platit účty poskytovatele internetu, elektřinu a podobně..

Dlouhé příběhy, poplatky za údržbu serveru nejsou levné, a proto kvalitní webhostingové společnosti účtují za své služby prémiovou cenu.

Jak tedy na světě některé společnosti dokáží tyto služby poskytovat zdarma?

Nyní klademe správné otázky.

Jak webhostingové společnosti udržují své služby zdarma

Webhostingové společnosti musí najít způsob, jak splatit své účty a udržet světla doma. I když existuje mnoho strategií a metod, které může společnost použít k udržení svých služeb zdarma, některé z nich jsou přijatelné, jiné neetické a jiné přímo odsouzeníhodné.

Zde je několik věcí, které většina webhostingových společností dělá, aby pokryla své náklady.

 • Reklamy na vašem webu
 • Jedním ze způsobů, jak získat nějaké příjmy při poskytování bezplatných služeb, je umisťovat reklamy na váš web. Tyto reklamy mohou být jejich vlastní reklamy nebo reklamy třetích stran. Pokud se rozhodnete pro bezplatný webhosting, zpravidla nebudete mít kontrolu nad tím, jaké reklamy se budou zobrazovat na vašem webu. Koneckonců, neexistuje nic jako bezplatný oběd.

 • Omezené funkce
 • Další věc, kterou tyto společnosti mohou udělat, je nabídnout vám jen tolik funkcí, aby váš web fungoval, ale nestačí na to, aby skutečně produkoval slušné výsledky. To vás nutí upgradovat na placenou službu nebo zakoupit další funkce „za nízkou a nízkou cenu, kterou si může kdokoli dovolit!“

  Mohou například omezit šířku pásma vašeho webu a způsobit, že se váš web zabaví, když překročíte něco jako 100 návštěvníků. Pro opětovné uvedení webu do provozu nebudete mít jinou možnost než upgradovat, což vás automaticky změní na placeného odběratele.

 • Opravdu pomalá rychlost
 • Vaše stránka může být také vážně pomalá. Koneckonců jim nic neplatíte. Nedluží vám za to, abyste na svůj web přidělili zdroje. Bylo by mnohem lepší, kdyby tyto zdroje poskytovali svým platícím zákazníkům.

 • Žádná vlastní doménová jména
 • Nejpravděpodobněji nebudete moci získat ani vlastní název domény. S bezplatnými webhostingovými službami je nejpravděpodobnější, že jste omezeni na vaše jméno.freewebhostingservice.com, což není přesně ideální příklad profesionality.

Každopádně i se všemi těmito nevýhodami mají bezplatné webhostingové služby své výhody. Jsou fantastické pro lidi, kteří právě začínají, fandové, a je to skvělý způsob, jak svůj web uvést do provozu a v co nejkratší době.

Už jsem se potuloval dost, tak pojďme se ponořit do bodu celého tohoto článku.

Naše top 9 nejlepších bezplatných webhostingových služeb 2020

1. Hostinger

https://www.hostinger.com

logo hostinger

ÚLOŽNÝ PROSTOR

10 GB

SITE BUILDER

Ano

PRICE (USD)

0,99 $ / měsíc

Klíčové vlastnosti

 • Šířka pásma 100 GB
 • 99% dostupnost
 • Podpora 24/7
 • Vynikající rychlost serveru

„Prémiové služby za super nízkou cenu. Skvělé pro všechny účely! “

Naším prvním, nejoblíbenějším, cenově nejvýhodnějším webovým hostingem, který by byl prakticky bezplatný, by byl Hostinger.

Ano, víme, že tento seznam by se měl vztahovat na bezplatné webhostingové služby, ale ceny hostingera jsou pouze 0,99 $ měsíčně, což je prakticky zdarma kluci! Vážně, co jiného si v těchto dnech můžete koupit za $ 0,99 za měsíc?

Hostingerovy služby jsou špičkové, rychlé a spolehlivé, které soupeří s některými giganty webhostingu v oboru. Ve skutečnosti jsme provedli několik testů a Hostinger některé z nich překonal z hlediska rychlosti!

Postavili 6 datových center po celém světě, aby zajistili, že jejich rychlost zůstane stejná bez ohledu na to, kde mohou být vaši zákazníci. Ve skutečnosti jsme zřídili 3 testovací weby s hostitelem (Singapur, Nizozemsko a USA), abychom viděli, jak se jim daří po celém světě, a všechny z nich neustále vracejí průměrné rychlosti pod 180 ms!

Je to šokující rychle pro něco, co stojí mizerných 0,99 $ za měsíc, nemyslíš?

Kromě rychlosti, co dělalo Hostingera naším oblíbeným (téměř) bezplatným webhostingem, je jejich 99% záruka dostupnosti. To nás ujišťuje, že jakékoli weby, které se s nimi rozhodneme hostit, prakticky nikdy nespadnou, nebo hostinger vrátí 5% našich měsíčních poplatků.

Hostinger s množstvím funkcí a snadno použitelným HPanel (jejich vlastní verze cPanel) snadno překonává zbytek konkurence a poskytuje prémiovým webhostingovým společnostem dobrý běh za jejich peníze. Přečtěte si naši úplnou recenzi na Hostinger zde.

Co s Hostingerem chybí?

 • Žádná bezplatná doména
 • Bez SSL
 • Žádná bezplatná záloha
 • Ne úplně zdarma

2. Weebly

https://www.weebly.com

weebly logo

ÚLOŽNÝ PROSTOR

500 MB

SITE BUILDER

Ano

PRICE (USD)

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • Neomezená šířka pásma
 • SSL zdarma
 • Zdarma SEO
 • Dobrý webový tvůrce

“Skvělé pro nováčky, zejména s jejich tvůrcem stránek zdarma.”

Pravděpodobně jste o Weebly slyšeli, i když přesně nevíte, co to dělá. Udělali si jméno pro sebe tím, že jsou jednou z nejvíce uživatelsky přívětivých platforem pro lidi bez jakýchkoli znalostí programování a vytvářet si vlastní webové stránky, zdarma.

Upřímně řečeno, jsou docela zatraceně dobří, co dělají.

Tvůrce webových stránek Weebly je samozřejmě hvězdou show, která obsahuje velmi uživatelsky přívětivé rozhraní drag and drop a tisíce šablon, ze kterých si můžete vybrat, vytvořit web svých snů.

Funkce dostupné u bezplatného účtu nejsou ani zlé. Máte k dispozici úložný prostor 500 MB, a přestože to není moc, stačí váš web zprovoznit a jít.

Užijete si neomezenou šířku pásma, takže se nebudete muset obávat přílivu návštěvníků, který způsobí pokles vašich stránek, pouze pokud se váš obsah nějak stane chutí týdne ve viraltown.

Poskytují také bezplatný SSL pro tuto dodatečnou bezpečnost, bezplatnou optimalizaci vyhledávače, takže váš obsah je snadno zjistitelný a bezplatná subdoména značky Weebly… není to nejlepší, ale hej, alespoň nemusíte platit za doménové jméno, správně?

Jedna věc, kterou byste si měli vzít na vědomí – bezplatný účet nepřichází s telefonickou podporou nebo jakýmikoli funkcemi elektronického obchodování. Pokud budete chtít použít druhý, nebudete mít jinou možnost než upgradovat, ale pokud se vás první týká, nedělejte si starosti – budete mít podporu prostřednictvím e-mailu a živého chatu.

S fantastickým výkonem a docela slušnými funkcemi s jejich bezplatným účtem není divu, že Weebly je na tomto seznamu. Přečtěte si naši úplnou recenzi na Weebly zde.

Co s Weeblym chybí?

 • Omezené úložiště
 • Žádná telefonická podpora
 • Žádný systém elektronického obchodování

3. 000Webhost

https://www.000webhost.com

000Webhost logo

ÚLOŽNÝ PROSTOR

1 GB

SITE BUILDER

Ano

PRICE (USD)

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • Šířka pásma 10 GB
 • 2 webové stránky jsou povoleny
 • Vlastní reklamy jsou povoleny
 • Zdarma subdoména

“Fantastická webhostingová služba pro zahájení prvního podnikání, jen si uvědomte, že mohou nastat prostoje.”

Powered by Hostinger, 000Webhost.com je na seznamu nejlepších bezplatných webhostingových služeb.

Byli tu už více než deset let a etablovali se jako jedna z nejlepších společností poskytujících webhosting zdarma pro lidi, kteří se chtějí naučit, jak si stavět své vlastní stránky.

000Webhost.com je navždy 100% zdarma, takže se nemusíte starat o to, aby se váš web po určité době vytáhl.

Pro bezplatnou webhostingovou službu přichází 000Webhost.com s překvapivým počtem funkcí.

Máte 1 GB úložného prostoru, 10 GB šířky pásma, bezplatného tvůrce webových stránek, automatického instalačního programu WordPress, který vám pomůže začít během několika minut, a nejlépe ze všech, 2 aktivních webů, každý s vlastními vyhrazenými zdroji!

Bezplatný tvůrce webových stránek se snadno používá, snadno se učí a přichází se spoustou šablon, díky nimž lze profesionální webovou stránku vypadat špatně. Nemusíte se ani učit jediný řádek kódu.

Jedinou nevýhodou stránky 000Webhost.com je to, že někteří lidé hlásí hrozné prostoje, ale hej, je to zdarma. Nemůžete očekávat, že budete mít svůj dort a také ho sníst, správně?

Osobně, protože 000Webhost.com je již provozován společností Hostinger, přirozeně bych od nich raději získal webhosting, protože vstupní cena je tak nízká. Pokud ale opravdu nechcete vydělávat žádnou hotovost, je 000Webhosting.com skvělou volbou.

Co s 000Webhostem chybí?

 • Může mít prostoje
 • Rychlost serveru může být nízká
 • Žádná záloha

4. x10hosting

https://x10hosting.com

x10hosting logo

ÚLOŽNÝ PROSTOR

Neomezený

SITE BUILDER

Ano

PRICE (USD)

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • Snadná instalace skriptů
 • Nebyly zobrazeny žádné reklamy
 • Správa databáze MySQL
 • Zdarma 3 e-mailové účty

„Rychlý a bezplatný webový hosting v cloudu. Dobré pro všechny účely. “

x10hosting je jedním z těch dobrých.

Jedná se o bezplatnou webhostingovou platformu, která je flexibilní, dobře vyvinutá a stabilní, s moderním hardwarem, který by mohl soupeřit s některými prémiovými značkami webhostingu..

Využívá vysoce výkonné úložiště SSD pro cloudové služby. X10hosting zajišťuje rychlé rychlosti načítání pro všechny webové stránky hostované na jejich platformě, bez ohledu na to, jak těžké jsou tyto weby.

Bezplatný účet přichází s docela slušným tvůrcem webových stránek, se všemi nejnovějšími verzemi PHP, MySQL a CSS, abychom jmenovali alespoň některé. Díky instalacím na jedno kliknutí a možnosti používat balíčky třetích stran je X10hosting pravděpodobně podle našeho skromného názoru nejoblíbenější bezplatnou webhostingovou službou..

Co chybí s x10hostingem?

 • Limity na neměřené místo na disku
 • Nulová zákaznická podpora
 • Žádný e-mailový účet zdarma

5. Wix

https://www.wix.com

logo wix

ÚLOŽNÝ PROSTOR

500 MB

SITE BUILDER

Ano

PRICE (USD)

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • 99,9% dostupnost
 • Podpora 24/7
 • Zdarma subdoména
 • Dobrý webový tvůrce
 • Optimalizovaný web pro mobily

„Přichází s úžasným tvůrcem stránek, který vytváří stránky pro vyhledávání.“

Wix je další z těch webhostingových společností, které jsou opravdu populární, a to i mezi těmi, kteří o tom nevědí.

Upřímně řečeno, Wix nenabízí mnoho co se týče bezplatných funkcí, ale co jim v tomto oddělení chybí, více než vynahradí svou použitelnost.

Když jeden z mých přátel poprvé začal experimentovat s vytvářením webových stránek, šel rovnou do Wixu, aby viděl, co dokáže produkovat v omezeném množství času bez znalosti kódování..

To, co dokázal vyrobit, bylo velmi působivé, profesionální a úhledné. Všechno, co musel udělat, bylo vybrat si základnu z pozoruhodného seznamu šablon a přizpůsobit se tomu, co měl na mysli, pomocí jejich drag and drop rozhraní.

Pokud hledáte bezplatný webový hosting pro hostování malého webu, s tvůrcem stránek, který dokáže snadno vytvářet leštěné weby, už nehledejte nic jiného. S Wixem se opravdu nemůžete pokazit. Přečtěte si naši úplnou recenzi na Wix zde.

Co u Wixe chybí?

 • Omezené úložiště
 • Omezená šířka pásma
 • Žádný e-mailový účet zdarma
 • Reklamy zobrazené na bezplatném účtu

6. InfinityFree

https://www.infinityfree.net/

nekonečné logo

ÚLOŽNÝ PROSTOR

Neomezený

SITE BUILDER

Ne

PRICE (USD)

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • Neomezená šířka pásma
 • Nebyly zobrazeny žádné reklamy
 • 99% dostupnost
 • SSL zdarma
 • Zdarma 10 e-mailových účtů

„Neomezené úložiště & šířka pásma s 10 bezplatnými e-mailovými účty – jedna z lepších bezplatných služeb v tomto seznamu. “

Přestože je InfinityFree ve srovnání s ostatními hráči na tomto seznamu zcela nová, podařilo se mu v odvětví přinést značný dopad tím, že nabízí značné množství neomezených funkcí.

Instalační program Softculous skriptu umožňuje instalaci WordPressu hračkou, s tisíci témat k dispozici pro vytvoření ohromujícího vypadajícího webu.

Kromě vzhledu nás na InfinityFree dost ohromilo množství dostupných funkcí, aniž by nás nutilo zobrazovat reklamy na našich stránkách..

S nimi si budete moci užít neomezené úložiště, neomezenou šířku pásma, 10 bezplatných e-mailových účtů a 99,9% provozuschopnosti (všiml jsem si, že o záruce nikdy neřekli nic). Zmínil jsem se, že všechny tyto jsou ZDARMA, aniž byste museli zobrazovat reklamy?

K dispozici je také skutečnost, že nabízejí bezplatné zabezpečení SSL, přes 400 databází MySQL, bezplatné subdomény a PHP7.3 pro tento sladký výkon načítání, dělá z InifinityFree vynikající volbu pro webhosting.

Co chybí s InfinityFree?

 • Pouze podpora založená na fóru
 • Nejednoznačné TOS na neomezené funkce
 • Omezený výkon serveru

7. Odměna

https://www.awardspace.com

awardspace logo

ÚLOŽNÝ PROSTOR

1 GB

SITE BUILDER

Ne

PRICE (USD)

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • Podpora 24/7
 • Snadná instalace skriptů
 • Zdarma 1 e-mailový účet
 • Zdarma 1 doména &
  3 subdomény

„Podpora 24/7, aniž byste museli tolerovat reklamy, uděluje Awardspace dobrou volnou možnost.“

Jedna věc, která dělá tento seznam tak složité, je množství kvalitních webhostingových služeb zdarma. Kvalita tam je opravdu docela ohromující!

Jsme rádi, že do tohoto seznamu můžeme zařadit ocenění Awardspace, a to správně. Bezplatný účet této malé malé webhostingové společnosti poskytuje uživateli dostatek výhod, aby si mohli udělat nohu při práci na vytváření webových stránek.

Awardspace vám nabízí stejné výhody, které si mohou nejuznávanější bezplatní weboví hostitelé dovolit nabídnout, ale dokážou nabídnout jedinou konkurenční nabídku tím, že nabídnou 1 bezplatnou doménu a 3 bezplatné subdomény, což umožňuje jejich uživatelům až 4 bezplatné webové stránky na účet!

Díky jejich instalačnímu programu na jedno kliknutí můžete snadno spustit WordPress nebo Joomla a svůj web uvést do provozu a připravený na to, aby se za pár minut viděl svět..

Kromě toho Awardspace také poskytuje nepřetržitou zákaznickou podporu, a to i s bezplatným účtem. Platforma také neobsahuje reklamy, takže se nemusíte starat o rušivé reklamy, které se zobrazují na vašich webových stránkách!

Co s Awardspace chybí?

 • Omezená šířka pásma
 • Rychlost načítání webu může být pomalá

8. Freehostia

https://www.freehostia.com

logo freehostia

ÚLOŽNÝ PROSTOR

250 MB

SITE BUILDER

Ne

PRICE (USD)

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • Šířka pásma 6 GB
 • 24/7 podpora
 • 99% dostupnost
 • Snadná instalace skriptů
 • Zdarma 3 e-mailové účty

“Dost slušné pro příležitostná místa, i když s jejich omezeními.”

Pokud chcete začít pouze s jednoduchým webem a nestaráte se o funkce, nestaráte se o bezplatnou webhostingovou službu, jako je Freehostia,.

Je stabilní s rychlostí 99,9% dostupnosti, snadno použitelný pomocí instalačního programu s jedním kliknutím (pokud chcete, aby WordPress, Joomla nebo váš oblíbený redakční systém byl spuštěn a spuštěn v žádném okamžiku), rychle nastavit pomocí bezplatného tvůrce webových stránek, který je dodáván s nádherné šablony (takže můžete vytvářet nádherně vypadající webové stránky) a získáte 3 e-mailové účty zdarma.

Kromě toho vám Freehostia umožňuje hostit až 5 domén s jedním bezplatným účtem, takže je to sakra úžasné! Je to trochu bummer, že budete muset koupit své vlastní doménové jméno, protože Freehostia vám neposkytuje žádné.

Dostanete se na trh s 6 GB šířky pásma, 250 MB úložného prostoru a nepřetržitou zákaznickou podporou, takže to není příliš ošuntělý!

Jedinou věcí, kterou považuji za problém, je to, že zdroje, které vám byly poskytnuty, jsou na jeden účet, takže to znamená, že 5 domén, které můžete hostit, bude sdílet tuto šířku pásma 6 GB a 250 MB úložiště … 5 domén začít.

Nicméně Freehostia je stále dost zatraceně dobrá pro bezplatnou službu. Pokud se rozhodnete hostit s nimi, mějte na paměti tato omezení!

Co u Freehostia chybí?

 • Omezené úložiště
 • Žádná bezplatná doména
 • 5 domén sdílí zdroje

9. Freehosting

https://www.freehosting.com

logo zdarma

ÚLOŽNÝ PROSTOR

10 GB

SITE BUILDER

Ano

PRICE (USD)

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • Neměřená šířka pásma
 • Zdarma 1 e-mailový účet
 • Snadná instalace skriptů
 • Podpora 24/7 na základě vstupenek

“Nekonzistentní rychlosti serveru s dobrými funkcemi, ale hej, je to zdarma!”

Freehosting je naše nejméně oblíbená bezplatná webhostingová služba na tomto seznamu, ale jejich služby si zaslouží dost, aby byly na tomto seznamu..

Jsou docela přímí ohledně toho, co jejich bezplatné účty webhostingu mohou a nemohou dělat, a nehanbí se o všechno. Poskytnou uživatelům bezplatných webhostingů svých účtů bezplatnou webovou komunikaci s neměřenou šířkou pásma tak dlouho, jak bude uživatel chtít, za předpokladu, že se uživatel bude držet TOS Freehostingu.

Jako uživatel svého bezplatného účtu si budete moci užít 10 GB úložného prostoru pro váš web, neměřenou šířku pásma (jak bylo diskutováno výše), automatický instalátor skriptů, který vám ušetří čas na instalaci CMS, tvůrce webových stránek zdarma a 1 bezplatný e-mailový účet.

Mějte však na paměti, že když hostujete s Freehostingem, je nejlepší nepřerušit jejich TOS, protože jsou notoricky známí pro mazání webů bez varování. Projekt, na kterém jste tak tvrdě pracovali, by mohl přes noc zmizet, pokud se náhodou pustíte za jejich podmínky.

Další věcí, která se na Freehostingu příliš nelíbí, je to, že jejich rychlost serveru je nekonzistentní, alespoň s bezplatným účtem. Několik přátel, kteří využívají jejich služeb, si stěžovali, že rychlost načítání jejich stránek je jednou z nejhorších, se kterou se kdy setkali.

Freehosting má své výhody, ale má také své nevýhody. Dokud víte, jaké jsou tyto nevýhody, měli byste mít možnost i nadále si užívat těchto výhod bez větších nedostatků..

Co chybí s Freehostingem?

 • Bez SSL
 • Žádná bezplatná doména
 • Nekonzistentní rychlost serveru
 • Porušení TOS může mít za následek ukončení webové stránky

Verdikt: Pro koho byste měli jít?

ÚLOŽNÝ PROSTOR

SITE BUILDER

PRICE / MO

Logo hostinger

10 GB

Ano

0,99 $ *

Weebly logo

500 MB

Ano

Volný, uvolnit

000Webhost logo

1 GB

Ano

Volný, uvolnit

* Cena je založena na 48 měsíční sazbě předplatného.

Bezplatné webhostingové služby mají své přednosti, ne lhát. Je to obzvláště dobré pro lidi, kteří právě začínají a experimentují s budováním webových stránek pro svou firmu, protože jim čelíme – nikdo nechce platit za věci.

Nic dobrého však není zadarmo a nic dobrého není dobré, i když v tomto případě jsou některé z bezplatných webhostingových služeb skutečně slušné. Mimochodem, mám na mysli, že bezplatné webhostingové služby mají omezení a tato omezení by mohla přijít ve formě vynucených reklam, omezených funkcí, pomalých rychlostí serveru, nucených doménových jmen, abychom jmenovali alespoň některé.

Jsou skvělé pro účely testování, ale pokud se chcete o své webové stránce brát vážně, pak bezplatné služby to prostě neřeší.

Osobně bych raději vybral profesionální placenou službu, která má všechna výhoda prvotřídního webhostingu za velmi nízkou cenu, jako je Hostinger. Ve skutečnosti jsme s nimi hostili několik testovacích webů, a zatím nemáme za jejich služby nic jiného než chválu.

Rychlosti serverů jsou na celém světě směšně rychlé, výsledky dostupnosti nikdy neklesají kolem 99% a jejich vynikající tým podpory je jen potěšením se vypořádat.

Mezi zaplacením 0,99 $ měsíčně za spolehlivé služby nebo získáním neuspokojivé služby zdarma, bych rozhodně jít první, ruce dolů, zejména pokud jsem vážně o webu.

Doufáme, že vám tento článek pomohl! Máte-li jakékoli dotazy týkající se některé ze zde uvedených služeb, nebojte se nám poslat e-mail!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me