4 nejlepší weboví hostitelé pro Nigérie (a 4, kterým je třeba se vyhnout) – Aktualizováno 2019

Uvažujete o zřízení webové stránky v Nigérii?


Pokud ano, budete potřebovat rychlého a spolehlivého hostitele webu – nadace, která pohání vaše stránky. Hostování vašeho nigerijského webu jsou dvě hlavní možnosti:

 1. Vyberte si malého místního hostitele se sídlem v Nigérii
 2. Vyberte si většího a uznávaného mezinárodního hostitele.

Jak uvidíte v tomto příspěvku, doporučujeme zvolit možnost 2: zavedený mezinárodní hostitel. Přestože existuje mnoho místních nigerijských hostitelů, jejich výkon je prostě příliš pomalý. Ve skutečnosti jsme objevili pouze jednoho lokálního hostitele, který produkoval přijatelný výkon.

Místo toho doporučujeme vyšší rychlosti a mimořádnou spolehlivost mezinárodních hostitelů, jako je SiteGround. I v Africe je jejich výkon vynikající.

Contents

Co hledat v dobrém hostingu

Nejlepší webhosting pro Nigérie

Než se dostaneme do podrobností, musíme pochopit, co dělá nejlepšího hostitele webu.

Webový hostitel určuje rychlost, spolehlivost a stabilitu vašeho webu, proto je důležité správně se rozhodnout. Co přesně tedy hledáme?

1. Rychlost

Všichni víme, jak důležitá je rychlost webu. A rychlost vše začíná rychlým webhostingem. Webový hostitel by měl reagovat do 200 ms (podle společnosti Google), takže hledejte hostitele, který rychle reaguje ve vaší poloze a po celém světě..

2. Uptime

„Uptime“ je měřítkem spolehlivosti. Jinými slovy, jedná se o procento času, kdy je váš web online. Dokonce i 98% provozuschopnosti může znamenat, že váš web je odstaven po dobu šesti dnů v roce (!) Podívejte se na provozuschopnost 99,8% nebo vyšší.

3. Zabezpečení

Není nic horšího, než být hacknut. Co byste dělali, kdybyste ztratili veškerý obsah a těžkou práci? Proto je zabezpečení webhostingu tak důležité. Dobrý hostitel by měl mít automatické aktualizace a skenování malwaru. Někteří dokonce přicházejí s bezplatným SSL (bezpečnostním) certifikátem.

4. Zálohy

Jako zvláštní zabezpečení a praktická funkce nyní mnoho hostitelů přichází s běžnými automatickými zálohami.

5. Zákaznický servis

V ideálním případě by váš webový hostitel měl mít zákaznický servis 24/7/365. Většina hostitelů má nyní možnosti zákaznických služeb, včetně telefonu, systémů vstupenek a online chatu. Upozorňujeme, že někteří hostitelé si účtují příplatek za prémiovou podporu.

6. Úložiště a šířka pásma

„Úložiště“ označuje, kolik obsahu, obrázků a dat můžete uložit na serverech hostitele. A „šířka pásma“ je to, kolik dat může serverem protékat. To má vliv na rychlost a počet návštěvníků. Samozřejmě chceme nejvyšší úložný prostor a šířku pásma v rozumném smyslu.

7. Cena

Ne vždy se spokojit s nejlevnějším webhostingem. To může nakonec způsobit problémy s rychlostí a spolehlivostí. Pokud se vaše webové stránky začnou rozšiřovat, může vás to dokonce zadržet. Zároveň nemusíte utrácet jmění! Hledejte cenově dostupného hostitele se všemi funkcemi, které potřebujete.

Místní nigerijský hostitel nebo mezinárodní hostitel?

Jak jsem zmínil, máte dvě hlavní možnosti, pokud jde o hosting webových stránek v Nigérii.

 1. Vyberte si místního hostitele se servery v Nigérii. Místní hostitel se může postarat o africké publikum, ale ve zbytku světa je obvykle pomalejší.
 2. Vyberte si globálního hostitele, který pokrývá Nigérii Globální hostitel vám poskytne vysoké rychlosti po celém světě. Velké mezinárodní hostitele mohou mít také lepší technologie, zákaznickou podporu a zabezpečení.

Další úvahy o nigerijském webhostingu

Nákup webhostingu pro nigerijský web představuje dvě další úvahy.

 1. Podporované způsoby platby Protože mnoho lidí v Nigérii nepoužívá kreditní kartu (kvůli vysoké míře podvodné činnosti), můžete vyžadovat webového hostitele, který přijímá přímý bankovní převod. Místní hostitelé to s větší pravděpodobností přijmou.
 2. .Název domény NG Možná budete chtít název domény .ng. Bohužel většina mezinárodních hostitelů nepodporuje registraci domény .ng. Doménu .ng si však můžete zaregistrovat u doménové společnosti druhé strany (viz seznam akreditovaných registrátorů) a poté jednoduše nasměrovat jmenné servery na váš hosting. (Obecně doporučujeme, abyste tak učinili, protože poskytuje další ochranu, pokud byste někdy chtěli změnit svůj hosting).

Naše doporučení

Doporučujeme, abyste si vybrali zavedeného mezinárodního hostitele. (SiteGround je náš výběr číslo jedna). Testovali jsme všech pět největších místních nigerijských hostitelů a výsledky jsme zklamali. Ve skutečnosti níže žádné z našich doporučených hostitelů nezahrnujeme.

Testy jsme opakovali v různých denních dobách a neustále jsme viděli špatné výsledky.

RANKED: Nejlepší webhosting pro nigerijské weby

Poznámka

Použitý směnný kurz je 1 USD = 361,73 NGN

1. SiteGround

https://www.siteground.com

SiteGround

Celosvětová rychlost

A+

Prům. Doba odezvy

175 ms

Cena (NGN)

17 145 * / rok

Klíčové vlastnosti

 • 10 GB úložiště SSD
 • 10 000 návštěv / mo
 • cPanel & SSH
 • Zdarma Cloudflare
 • Denní zálohování

"Vynikající všestranná volba webhostingu!"

Pokud hledáte výkon a dostupnost, SiteGround by měla být vaše první volba. Jejich vstupní cena je super konkurenční, zatímco jejich rychlost serveru je vynikající a boduje A + po celé planetě.

SiteGround také přichází s bezplatnou službou CDN (content network delivery), což znamená, že váš web bude doručen ze serveru poblíž Nigérie za rychlejší regionální rychlosti.

SiteGround zaručuje 99,9% dostupnosti a nabízí štědré funkce (včetně denních záloh). Nejlepší ze všeho je to s 30denní zárukou, jen pro případ, že nejste šťastní.

Co není dobré s SiteGround

 • Obnovovací cena pro následující rok je vysoká a může některé uživatele chytit. Ujistěte se, že rozumíte ceně druhého roku.
 • SiteGround přijímá pouze platby kreditní kartou.

Poznámka

Při hostování Bitcatcha.com s nimi pečlivě sledujeme SiteGround. Podívejte se na naši hloubkovou analýzu ohledně všeho, co potřebujete vědět o hostiteli (naše testovací stránky, test rychlosti serveru, termín atd.). Přečtěte si recenzi SiteGround.

2. Hostinger

https://www.hostinger.com/

Hostinger

Celosvětová rychlost

A+

Prům. Doba odezvy

163 ms

Cena (NGN)

16 278 / rok

Klíčové vlastnosti

 • Neomezený SSD
 • 1 doména zdarma
 • hPanel
 • Vynikající podpora
 • Nízká úvodní cena

"Jeden z nejlepších webových hostitelů pro začátečníky."

Hostinger je webhostingová společnost přátelská pro začátečníky s vynikajícím podpůrným systémem navrženým tak, aby poskytoval průvodce krok za krokem lidem, kteří neznají vytváření webových stránek..

Jsou také velmi rychlé a bodují A + v našich celosvětových rychlostních testech.

Za vražednou vstupní cenu pouze 16 278 NGN za rok jsou služby Hostingeru opravdu hodnotné za peníze, zejména pro ty, kteří právě začínají.

Co není dobré s Hostingerem

 • Protože jsou jejich ceny tak nízké, neposkytují bezplatné SSL ani denní zálohování. Dobrá věc je, že tyto služby lze zakoupit, pokud cítíte potřebu.

Poznámka

S Hostingerem máme celkem 3 účty. Přečtěte si naši důkladnou recenzi hostingera, kde najdete kompletní pokrytí.

3. A2 Hosting

https://www.a2hosting.com

A2 Hosting

Celosvětová rychlost

A+

Prům. Doba odezvy

169,5 ms

Cena (NGN)

17 015 * / rok

Klíčové vlastnosti

 • 20x rychlejší turbo servery
 • Neomezené webové stránky
 • Datová centra v USA, EU & Asie
 • Zdarma úložiště SSD
 • Podpora 24 × 7 v USA

"Cenově dostupný webhosting s neomezenými zdroji. Skvělá volba pro všechny typy webových stránek!"

Přestože webhosting A2 je v tomto seznamu na třetím místě, bylo to pro nás opravdu těžké rozhodnutí. Jako mezinárodní hostitel s vynikajícími rychlostmi A + a datovými centry po celém světě byli tak blízko k 2. místu, zejména svými neomezenými zdroji.

Mají také vynikající funkce šetřící čas, jako je jejich optimalizovaný software A2 a nastavení 1 kliknutí. Spárujte je s možností upgradovat na jejich plán Turbo, který je dodáván s jejich servery Turbo (20x rychlejší než běžné servery), a A2 je skutečně silou, se kterou je třeba počítat.

Co není dobré s A2 Hosting

 • Živý chat je trochu nekonzistentní. Občas na vás budou reagovat během několika sekund, pokud budete mít smůlu, možná budete muset čekat trochu déle než obvykle.

4. Inmotion Host

https://www.inmotionhosting.com/

Inmotion Hosting

Celosvětová rychlost

A+

Prům. Doba odezvy

156,9 ms

Cena (NGN)

17 320 * / rok

Klíčové vlastnosti

 • Název domény zdarma
 • Max Speed ​​Zones ™
 • Neomezený převod
 • SSH přístup
 • Podpora 24 × 7 v USA

"K hostování svých stránek používám Inmotion. To je, jak moc jim věřím."

Inmotion je mezinárodní hostitel s rychlostmi A + po celém světě. Inmotion také přichází s neomezeným úložištěm a šířkou pásma, denními zálohami a 99,9% provozuschopností.

Jako stávající zákazník se mohu zaručit za výjimečný zákaznický servis společnosti Inmotion a snadné použití.

Co s Inmotionem není dobré

 • Inmotion nepovoluje platby přes PayPal. Budete potřebovat kreditní kartu nebo americkou objednávku.

✘ Nigerijští weboví hostitelé se nedoporučují

Můžete být v pokušení vybrat si místního nigerijského hostitele pro jeho umístění, snadnost platby a dostupnost doménového jména. Nepokoušejte se však obětovat rychlost a výkon, zejména pokud máte globální publikum.

Testovali jsme následující čtyři nigerijské webové hostitele a zjistili jsme, že jejich rychlost a výkon klesli výrazně pod naše standardy.

Pokud chcete místního nigerijského hostitele, zvolte QServers a vyhněte se následujícím hostitelům:

&# 128078; Whogohost

https://www.whogohost.com/

Whogohost

Celosvětová rychlost

C

Prům. Doba odezvy

315,9 ms

Cena (NGN)

21 500 / rok

Klíčové vlastnosti

 • 25 GB úložiště
 • Šířka pásma 75 GB
 • Zdarma .ng doména
 • Neomezený SQL
 • FTP účty

Toto je hostitelem číslo 1 v Nigérii podle popularity. Nezaměňujte to však za výkon. Ve skutečnosti jsme zjistili, že výkon WhoGoHost byl docela špatný.

V našich celosvětových rychlostních testech dosáhla bodu C a v Evropě klesla pod doporučenou hodnotu 200 ms Google.

WhoGoHost také účtovat poplatek za zpracování některých plateb. Například, pokud platíte přes PayPal, můžete zaplatit dalších 423 v poplatcích.

&# 128078; Web4Africa

https://web4africa.ng/

Web4Africa

Celosvětová rychlost

D+

Prům. Doba odezvy

408,1 ms

Cena (NGN)

24 000 / rok

Klíčové vlastnosti

 • 20 GB diskového úložiště
 • Šířka pásma 200 GB
 • Základní webový tvůrce
 • SSL certifikát
 • Zálohy zdarma

Google Trend řadí Web4Africa jako druhého nejoblíbenějšího webového hostitele v Nigérii. Tento hostitel bohužel také nesplňuje očekávání výkonu.

Web4Africa skóroval D + v našich celosvětových rychlostních testech, které nedosahují 200 ms doporučené v USA. Jinými slovy, tento hostitel je příliš pomalý pro americké a globální publikum.

Na druhé straně je výkon v místním regionu silný, protože Web4Africa vám umožňuje vybrat si mezi servery v Ghaně nebo Nigérii.

&# 128078; DomainKing

http://www.domainking.ng/

DomainKing

Celosvětová rychlost

C+

Prům. Doba odezvy

260,4 ms

Cena (NGN)

20 000 / rok

Klíčové vlastnosti

 • 10 GB diskového úložiště
 • Šířka pásma 100 GB
 • Povoleno 10 domén
 • cPanel
 • 99,9% dostupnosti

DomainKing je indický webový hostitel s přítomností v Africe. V Nigérii je na třetím místě popularity, takže se můžete s tímto hostitelem setkat.

Stejně jako ostatní místní nigerijští hostitelé umožňuje i bankovní převody a podporuje domény .ng. Ve srovnání s doporučenými hostiteli je však jeho rychlost a výkon pomalý. V naší celosvětové rychlosti testuje skóre C +.

DomainKing poskytuje podporu nepřetržitě a 99,9% dostupnosti, což je dobré. Úložiště a šířka pásma jsou však omezené a budete muset platit navíc, abyste mohli využívat větší limity.

&# 128078; Utiware

http://www.utiware.net/

Utiware

Celosvětová rychlost

D

Prům. Doba odezvy

716,3 ms

Cena (NGN)

20 000 / rok

Klíčové vlastnosti

 • 15 GB diskového úložiště
 • Šířka pásma 25 GB
 • Neomezené subdomény
 • eTextMail zahrnuta
 • 120 e-mailů

Utiware je nigerijský hostitel se servery v USA. Výsledkem je, že rychle reaguje na americké publikum. Ve většině zbytku světa však selhává.

Celkově Utiware dosáhl v našich celosvětových rychlostních testech nejpomalejších výsledků a dosáhl D.

Výrok

Přestože existuje spousta možností pro hostování nigerijských webů, nemůžeme doporučit většinu místních nigerijských hostitelů. Jsou prostě příliš pomalí na požadavky místního nebo globálního publika.

RYCHLOSTNÍ HODNOCENÍ

AVG. RYCHLOST

PRICE (NGN / YEAR)

SiteGround

A+

175 ms

17,145

Hostinger

A+

163 ms

16,278

A2 Hosting

A+

169,5 ms

17,015

Inmotion Hosting

A+

156,9 ms

17 320

Bitcatcha proto doporučuje spolehlivost a bezkonkurenční výkon mezinárodních možností hostování. SiteGround je zdaleka nejspolehlivější a je to náš nejlepší výběr, zatímco Hostinger nabízí výkonnou a dostupnou alternativu.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně nigerijského webhostingu, napište mi prosím zprávu a rád vám odpovím.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map