8 nejlepších VPN pro Kanadu 2020 (testováno na rychlost!)

Virtuální privátní sítě (VPN) jsou navrženy pro zabezpečení a soukromí, ale opravdu byste je měli používat? Odpověď opravdu záleží na místě, odkud budete internet používat. Země se liší svým přístupem k uživatelům internetu, takže se Kanaďané musí dívat na VPN?


Vzhledem ke své blízkosti ke Spojeným státům není divu, že Kanada směřuje k internetové cenzuře pevně stejným směrem. Ve skutečnosti v posledních několika letech došlo ke znepokojivým hnutím kanadské vlády s cílem zvýšit regulaci uživatelů internetu.

V roce 2017 to jasně ukázal rozsudek Nejvyššího soudu v Kanadě – že Kanada souhlasila s celosvětovou cenzurou internetu. Kromě toho se uživatelé, kteří se chtějí podílet na sdílení souborů P2P, ocitnou také pod kontrolou, protože firmy zaměřené na boj proti pirátství upozorňují na zemi..

Pokud jste v Kanadě a začínáte si dělat starosti s těmito pohyby – máte pravdu, protože je to velmi reálné.

Contents

Rozhodnutí kanadského nejvyššího soudu ukazuje schválení internetové cenzury

Ačkoli to technicky nemá přímý vztah k VPN a soukromí na internetu, vývoj v Kanadě v posledních několika letech ukazuje znepokojivé trendy. V roce 2017 bylo rozhodnutím Nejvyššího kanadského soudu schváleno úsilí společnosti pokusit se vynutit blokování určitých webových stránek.

I když to bylo založeno na velmi konkrétním případě, ukazuje to, že právní systém se může naklonit k cenzurní akci v nějaké jiné formě. Rozhodnutí se dokonce dotklo společnosti Google, protože soud měl pocit, že „společnost Google podléhala jurisdikci kanadských soudů na základě svých operací v Kanadě.“ “

Rozhodnutí bylo znepokojivé a představuje nebezpečí, že v zemi bude vytvořen velmi nebezpečný precedens.

Společnost FairPlay Canada se pokusila zablokovat přístup na web

Teprve v loňském roce se koalice telekomunikačních a zábavních společností v Kanadě pokusila navrhnout blokování webových stránek, o nichž tvrdili, že se podílejí na porušování autorských práv. Skupina nazvaná „FairPlay Canada“ se zaměřila na vytvoření orgánu, který se věnuje zasílání seznamů na stránky, které mají být blokovány Kanadské komisi pro rozhlasovou a televizní komunikaci (CRTC)..

Nejlepší ze všech – koalice by neměla žádný dohled, což znamená, že by v podstatě mohli dělat, co chtěli. Tento krok nastal, protože skupina použila letošní hádanku po celém světě, že nelegální streamování médií chráněných autorskými právy poškozuje podniky.

Naštěstí byl tento očividný pokus popadnout kontrolu nad internetovou cenzurou zamítnut spolu s velkou kritikou. Důvod, proč byl zamítnut, byl pouze proto, že CRTC tvrdil, že autorské právo není pod jeho dohledem.

To je znepokojivé, protože skupiny, jako je FairPlay Canada, by mohly takovou regulaci schválit – pokud najde správnou cestu odvolání.

Kanada již má tvrdé zákony proti pirátství

Země po celém světě se liší v prosazování autorského zákona. Mnoho z nich by si například mohlo být vědomo, že společnosti tvrdohlavě usilují o sdílení souborů P2P se soudními procesy v ruce. Kanada se v tom neliší a ve skutečnosti má v této věci velmi podobné právní pokyny.

To již v minulosti vedlo k uzavření webových stránek, které nejen porušují autorská práva, ale dokonce působí jako příčina uvedených porušení. Všechny tyto prvky jsou složkami systému otevřeného zneužívání a zneužívání, rozhodně to není dobré znamení pro Kanaďany, kteří se mohou jednoduše snažit užívat internetu bez omezení.

CSE si myslí, že je nad zákonem

Zřízení komunikačního zabezpečení (CSE) bylo v minulosti obviněno z protiprávního jednání, pokud jde o dohled v Kanadě. Nejpozoruhodnější příležitost byla odhalena v úniku Snowden, když informace o tom, že provádí dohledové činnosti bez povolení v zemi.

Do dnešní doby společnost CSE pokračuje v dohledové činnosti v zemi a uvádí, že „se může rozhodnout vést záznamy o soukromých komunikacích Kanaďanů“. To mělo za následek mírné škytání v roce 2015, kdy byly informace o Kanaďanech náhodně sdíleny se spojenci. Jejda.

Jako Stephanie Carvinová, bývalá analytička národní bezpečnosti s kanadskou vládou, prohlásila: „Jednou z klíčových věcí o národní bezpečnosti je to, že máte povoleno být kreténem.“

VPN jsou v Kanadě stále legální

Naštěstí odpověď na tyto noční můry a potenciální cenzuru není tak obtížná – použijte VPN. A ještě lépe, VPN jsou v Kanadě legální.

Jsou již rozšířeny, a to nejen ve vládě, ale také v podnicích a mnoha dalších podobách. Je tu však upozornění. Pokud se rozhodnete používat síť VPN se sídlem v Kanadě, může vláda v případě potřeby donutit poskytovatele VPN k uvolnění uživatelských dat.

Zatímco většina sítí VPN bude tvrdit, že protokoly neuchovávají, vezměte to s trochou soli a sledujte zásady týkající se uživatelských protokolů a dalších dat.

Co hledáme v síti VPN pro Kanadu

1. Ochrana osobních údajů a anonymita

Díky více zjevným hororovým příběhům, které jsem ve svých myslích sdílel výše, je pravděpodobně vhodný čas navrhnout, že je opravdu dobrý nápad zaměřit se na aspekty soukromí a anonymity VPN pro uživatele v Kanadě. Vzhledem k tomu, že po uživatelích přichází jak vláda, tak soukromý průmysl, VPN musí být schopna zajistit, aby vaše data a aktivity mohly být uchovávány přesně tak, jak by měly být – soukromé.

Jedním z nejlepších způsobů, jak to zajistit, je dávat pozor na VPN, které nejenže mají přísné zásady bez protokolování, ale jsou také založeny ze zemí, které jsou ve svých zákonech o uchovávání údajů laxnější. To rozhodně vylučuje země v jurisdikci pěti očí a čtrnácti očí.

2. Rychlost a stabilita

S průměrnou rychlostí domácnosti v Kanadě 100 Mb / s by nemělo docházet k závažným problémům s rychlostmi VPN, protože téměř všichni špičkoví poskytovatelé služeb VPN by měli být schopni spravovat tento standard.

Ačkoli to ve skutečnosti není pro většinu serverů VPN místo s nejvyšší prioritou, existuje dobrý důvod – jeho blízkost k USA. Téměř všichni poskytovatelé služeb VPN budou mít alespoň jedno, ne-li více serverových umístění v USA, ke kterým mohou Kanaďané snadno přistupovat pro připojení s nízkou latencí.

3. Zabezpečení

Bezpečnostní pole na VPN je pro Kanaďany všude stejné. Ideální rovnováhu znáte pouze vy jako uživatel. Rozhodli jste se pro 256bitové šifrování s rizikem nižších rychlostí VPN nebo jste ochotni snížit tuto lištu pro vyšší rychlost?

Jedná se o bod – je pro vás X VPN poskytovatel služeb výběrem nastavitelných šifrovacích rychlostí? To je pravděpodobně to, co se musíte zeptat, jestli je to pro vás problém.

4. Geolokační spoofing

Přestože jsou Kanaďané sousedem v USA, stále nemají přístup k obsahu Netflixu, který je v USA omezen. To je jeden z důvodů, proč uživatelé na celém světě používají VPN – pro geolokační spoofing. Naštěstí blízkost také znamená rychlý přístup k americkým VPN, což je skvělé pro streamování Netflixu.

Podívejte se na ten, který nepodporuje připojení Netflix, protože mnoho z nich je často blokováno.

5. Podpora P2P

Vzhledem k tomu, že se kvůli porušování autorských práv zvyšuje úsilí o omezení sdílení souborů, bylo by vhodné za tímto účelem použít také připojení VPN. Ne všechny VPN jsou dobré s P2P, takže ten, který jej podporuje široce nebo dokonce má servery optimalizované pro P2P, by byl dobrý.

Podívejte se na VPN, které mají pokyny pro provoz P2P jasně specifikované v podmínkách jejich poskytování, jako je TorGuard nebo NordVPN..

Nejlepší VPN pro Kanadu

Stejně jako u všech mých testů VPN i před posouzením jejich rychlosti vždy posuzuji své vlastní. Toto je moje skutečná širokopásmová rychlost založená na servisní lince 500 Mbps, bez aktivního připojení VPN:

Základní rychlost (bez VPN) - Kanada

(Zde si můžete zobrazit výsledek testu základní rychlosti zde)

Vzhledem k tomu, že sídlím v Malajsii, moje rychlosti budou mít tendenci být vysoké připojení k serverům VPN v asijské oblasti a pomalejší, když se připojuji k serverům v USA nebo Evropě. Pro tento test jsem se připojil k kanadskému rychlostnímu testovacímu serveru, abych vám představil relativní rychlost na vzdálenost.

Jak vidíte, připojení k Kanadě bez VPN mi umožňuje slušnou rychlost 160 Mb / s.

Poznámka

 1. Cena je založena na směnném kurzu 1 USD = 1,34 CAD.
 2. Uvedená cena vychází z 12měsíčního předplatného. Cena může být levnější, pokud se přihlásíte na delší období.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

Rychlost

Dobrý

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (CAD)

5,35 / mo

Hlavní rysy

 • Žádné záznamy
 • Zabijte spínač
 • Podporuje 6 zařízení

"Se svým elegantním rozhraním, stabilními rychlostmi a fantastickými dlouhodobějšími cenovými plány je Nord vynikající volbou pro každého uživatele VPN."

NordVPN neustále zlepšuje své služby a rok 2019 byl pro ně velmi úspěšným rokem. I při mírném zvýšení cen zůstávají extrémně konkurenceschopní a nabízejí nejzávažnější bang-for-buck, který dnes vidíme v tomto velmi náročném prostoru.

Jsou vynikající volbou nejlepší VPN pro Kanadu z mnoha důvodů. Jedním z prvních je, že sídlí v Panamě, což je také dobré místo pro VPN. Kromě toho má NordVPN vynikající reputaci a je dalším poskytovatelem VPN, který má v mnoha zemích obrovské množství serverů.

Jejich přísná politika bez protokolování se kombinuje s 256bitovým šifrováním vojenské úrovně a skvělými cenovými plány, které nabízejí téměř komukoli řešení, které je těžké odolat.

NordVPN Speed ​​Test - Canada

NordVPN Speed ​​Test Canada – Vancouver Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

S rychlostí 34 Mb / s downstream se NordVPN v tomto kole testů podařilo získat náskok před ExpressVPN. Co je dělá přitažlivější, je to, že nejenže umožňují přenos P2P, ale mají speciálně optimalizované servery pro přenos P2P!

Přečtěte si naši podrobnou recenzi na NordVPN a zjistěte, proč je to VPN VPN Bitcatcha # 1!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

Rychlost

Dobrý

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (CAD)

11,15 / mo

Hlavní rysy

 • Ochrana soukromí na moři
 • Plné 256bitové šifrování
 • 148 umístění VPN

"Tato síť VPN je na vrcholu téměř všech našich seznamů v BitCatcha jednoduše proto, že nabízí tak dobré služby podle velmi širokých kritérií – vzácné pro VPN!"

Jako jedna z nejlepších služeb VPN, které jsem kdy testoval, byl ExpressVPN zatím mým nejlepším výběrem bez ohledu na to, ve které zemi to zařadím. Má masivně širokou škálu umístění serverů a mnoho serverů. Ještě lepší je, že vychází z Britských Panenských ostrovů, což je v zákonech o uchovávání údajů laxní.

Službu jsem komplexně otestoval a nemám váhání doporučit je jako nejlepšího poskytovatele služeb VPN pro Kanaďany. ExpressVPN je stabilní a umožňuje také přístup na celou řadu zařízení.

Rychlostní test ExpressVPN - Kanada

ExpressVPN Speed ​​Test Canada – Toronto Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jako představu o tom, jak dobré to je, jsem porovnal svou výchozí rychlost linky bez VPN s testem ExpressVPN na stejném místě. Když byl ExpressVPN zapnutý a připojený k serveru v Kanadě, podařilo se mi dosáhnout rychlosti 25 Mb / s po proudu.

Opět je zde něco, co bych si měl všimnout, moje skutečná vzdálenost od Kanady, která je tak daleko, jak se to dá. Výkon, který v tomto případě ukazuje ExpressVPN, neodpovídá tomu, co od nich normálně očekávám.

Přečtěte si naši kompletní recenzi na ExpressVPN a podívejte se, proč je to jeden z našich nejlepších tipů!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

Rychlost

Vynikající

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (CAD)

2,59 / mo

Hlavní rysy

 • Multi-hop připojení
 • Podporuje mnoho platforem
 • Žádné záznamy

"Surfshark si díky své bezchybnosti a výkonu zachovává svůj název jako silného nadcházejícího uchazeče."

Surfshark může být pro podnikání nový, protože právě začal hrát koncem roku 2018, ale vyšel s třeskem. I když na méně než 1 000 serverech v 60 zvláštních zemích dokáže nabídnout silné a stabilní připojení, jak ukazuje naše rychlostní testy.

Jsou také schopni zpracovat P2P / torrenty a navíc zpřístupnit obsah pro více oblastí pro weby streamující filmy, jako je Netflix. Pro mě je svatým grálem Netflixu obsah z USA a já jsem za poslední půl roku bezesporu od Surfsharku odcházel.

Surfshark také nabízí tuto službu za vynikající cenu za dva roky. Dbejte na to, lidi, může to být v našich seznamech, jak více času plyne!

Více o jeho dokonalosti se dozvíte na naší důkladné recenzi na webu Surfshark!

rychlostní test rychlosti surfování v Kanadě

Surfshark Speed ​​Test Canada – Toronto Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

Rychlost

Vynikající

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (CAD)

6,69 / mo

Hlavní rysy

 • Vytvořeno pro P2P
 • TorGuard tajný proxy
 • Podporuje 5 připojení

"Jeden z nejlepších VPN pro sdílení souborů P2P, TorGuard je prostě nutností pro všechny P2P uživatele v Kanadě."

Jedním z nejdůležitějších rozhodujících faktorů při umístění TorGuardu je to, že se jedná o velmi poskytovatele VPN služeb přátelských s P2P. Na straně uživatele není hodně bling, ale je to pozoruhodný výkon.

Mezi TorGuardem a mnoha konkurenty je jeden zásadní rozdíl v tom, že vám umožňuje zvolit si, jakou úroveň šifrování preferujete. To znamená, že pro uživatele P2P můžete potlačit šifrování o stupeň a vychutnat si rychlejší rychlosti torrentu kdykoli!

Kromě toho má TorGuard mnoho dalších možností uplatnění, jako jsou stabilní rychlosti, schopnost multiplatformy a schopnost obejít blokátory VPN.

Test rychlosti TorGuard - Kanada

TorGuard Speed ​​Test Canada – Vancouver Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jako jedna ze tří nejlepších VPN pro Kanadu, TorGuard samozřejmě splnil určité požadavky na rychlost. To se ukázalo v mém výsledku testu z VPN serveru založeného na Vancouveru a Kanaďané by měli být opět schopni porovnat rychlostní poměr se servery v USA.

Jedinou nevýhodou je, že pro mladší uživatele, kteří jsou zvyklí na eleganci moderních aplikací, bude rozhraní TorGuard vypadat jako něco z minulosti.

Další informace naleznete v naší důkladné analýze TorGuard!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

Rychlost

Chudý

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (CAD)

4,69 / mo

Hlavní rysy

 • Nabízí kompresi dat
 • Blokování reklam
 • Podporuje 7 zařízení

"CyberGhost nabízí bezpečnou a soukromou službu, ale možná není na stejné úrovni jako u ExpressVPN."

CyberGhosties jsou s nimi spokojeni a určitě se ve svém marketingu určitě pokusili být hip a pozitivní. Toto je další ze známějších jmen v odvětví VPN, ale osobně mám pocit, že by to mohlo být trochu přehnané..

Specifikace moudrý CyberGhost mluví dobrý rozhovor, ale po absolvování testu s nimi doporučuji malou špetku soli. Nezapomeňte však, že se jedná o žebříček, takže moje očekávání jsou poměrně vysoká.

Rychlostní test CyberGhost - Kanada

CyberGhost Speed ​​Test Canada – Vancouver Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Kanaďané si musí uvědomit, že většina serverů CyberGhost je v zóně EU, ale naštěstí mají také americkou stranu. Díky tomu jsou přitažliví pro široké publikum, snad s výjimkou těch z asijského regionu, kde je to o něco omezenější.

Jejich výsledky testů rychlosti se bohužel pro Kanadu nezdají stejné a já jsem sotva vyřadil použitelné rychlosti 5 Mbps. Před několika lety by to bylo proveditelné, ale v dnešní době vysokorychlostního širokopásmového připojení – téměř nesnesitelné.

Podívejte se na naši úplnou recenzi na serveru CyberGhost a získejte více informací!

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

IPVanish

Rychlost

Vynikající

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (CAD)

8,70 / mo

Hlavní rysy

 • Vynucené 256bitové šifrování
 • Neomezené P2P
 • Podporuje 10 zařízení

"Skvělé pro Paranoidy, ale možná nebude na seznamu kanadských uživatelů, IPVanish je vysoce prodávaná, ale špatně podporovaná."

IPVanish v poslední době velmi trpěl kvůli jejímu zapletení v určitých… řekněme, nešťastným incidentům. Kromě toho si uvědomte, že jsou pod novým vedením a doufejme, že takové věci se v minulosti stanou jen rychlými rány.

Když tyto incidenty odsunou stranou, zůstanou v oboru obří VPN a mohou se pochlubit působivými rychlostmi. Naštěstí za to, protože pokud máte nějaké stížnosti na jejich rychlost, není toho mnoho, co můžete udělat, protože vynucují 256bitové šifrování na každého bez výjimky.

IPVanish Speed ​​Test - Canada

IPVanish Speed ​​Test Canada – Vancouver Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jak jsem zmínil, IPVanish, řekněte, co se vám na nich líbí, nabízí některé zajímavé rychlosti. Tato čísla jsou určitě schopna uvést je na náš seznam VPN pro Kanadu. S mým umístěním v Malajsii a spuštěním testu z jejich kanadského serveru jsem dostal velmi silnou rychlost 41 Mb / s.

To je dobré pro Kanaďany, kteří se budou připojovat k serverům v jejich blízkosti, například v USA. Jedním z hlavních nedostatků je jejich zákaznický servis, který je špatný. Pokud jste ze západní země a očekáváte určitou úroveň podpory – právě zde IPVanish klesne pod par.

Přečtěte si naši podrobnou recenzi na IPVanish a zjistěte více!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

Rychlost

Veletrh

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (CAD)

4,54 / mo

Hlavní rysy

 • Podporuje protokol WireGuard
 • Umožňuje provoz P2P
 • Nesleduje provoz

"PureVPN je spolehlivý a má dobrou kombinaci bezpečnostních prvků a je založen mimo jurisdikci EU."

PureVPN je jedna z mála služeb, která se zdá být zaměřena na rychlé, rychlé a rychlejší rychlosti VPN. Bylo navrženo tak, aby podporovalo rychlost linky až 500 Mb / s, ale přesně to, jak daleko tento nárok skutečně jde, je v některých případech odhad.

PureVPN Speed ​​Test - Canada

PureVPN Speed ​​Test Canada – Vancouver Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Velkou výhodou jejich vyzkoušení je to, že jsou jedním z mála na trhu, kteří nyní umožňují přístup k protokolu WireGuard – protokolu příští generace, který je údajně před OpenVPN asi osmnáct. Pokrytí je však trochu omezené, s přítomností pouze v pěti zemích.

Po připojení k VPN serveru ve Vancouveru jsem se dokázal přiblížit 20 Mb / s – ne nejlepší výsledky na světě, ale něco, co by pro mnoho uživatelů stále fungovalo. Časem se to možná změní, pokud se rozhodnou plně pokračovat s implementací WireGuard, ale pak znovu, tak se i ostatní poskytovatelé služeb VPN.

8. NejrychlejšíVPN

https://fastestvpn.com

NejrychlejšíVPN

Rychlost

Veletrh

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (CAD)

1,11 / mo

Hlavní rysy

 • Optimalizované servery pro P2P
 • Umožňuje přeskočení serveru
 • Podporuje 10 zařízení

"FastestVPN není nejrychlejší, ale určitě nabízí hodnotovou nabídku, kterou je těžké napadnout."

FastestVPN není nejrychlejší, který jsem testoval, ale ani nejpomalejší. Nabízí omezenější země, aby se vaše připojení vyrovnalo v porovnání s mnoha špičkovými VPN, ale za ceny již od 83 centů za měsíc je to krádež. Mají také servery optimalizované P2P, což z nich dělá dobré výsledky.

Nízké ceny přicházejí s jednou vážnou nevýhodou, a to je omezený výkon při překonávání geografického blokování. Konečně jsme objevili, FastestVPN vám neumožňuje přístup k obsahu Netflix v USA ani k britské BBC iPlayer – bummer!

Další informace najdete v naší recenzi FastestVPN!

Opravdu potřebuji VPN v Kanadě?

Když jsem poprvé přistoupil k tomuto tématu, byl jsem trochu rezervovaný, protože se obvykle zaměřuji na určité oblasti v mém zájmu. Při zkoumání krajiny v Kanadě jsem byl docela znepokojen tím, co jsem našel, a moje první myšlenka byla, že jsem pozitivně musel něco doporučit svým přátelům pro tento trh..

Po úvaze jsem si uvědomil, že scénář se odehrává ve více zemích po celém světě současně. Dokonce i v mé domovské základně v Malajsii dochází k alarmujícím krokům směrem ke zvýšené cenzuře atd.

S tím opravdu doporučuji, aby Kanaďané zhodnotili současnou situaci a vážně zvážili možnost podívat se na jednu z VPN v tomto seznamu, aby se chránili. Situace na celém světě je bezútěšná, mí přátelé, bezpečnější než líto.

Pro shrnutí uvádíme tři nejlepší VPN pro Kanadu:

RYCHLOST

BEZPEČNOSTNÍ & SOUKROMÍ

PRICE / MO

NordVPN

Vynikající

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

CA 5,35 $

NAVŠTÍVTE VPN

ExpressVPN

Dobrý

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

CA $ 11,15

NAVŠTÍVTE VPN

Surfshark

Vynikající

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

CA 2,59 USD

NAVŠTÍVTE VPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map