Abych byl upřímný, když při mém stole narazila myšlenka na potřebu používání VPN na Novém Zélandu, byl jsem trochu ochablý. Koneckonců, je to jedna ze zemí na světě, kde je svoboda vysoce hodnocena, přičemž Freedom House ji hodnotí na základě stupnice svobody 98/100.

Přesto myšlenky na to, co může ležet pod povrchem, podnítily nějaký výzkum a určitě, jakmile jsem začal vykopávat, přišly kostry ve skříni. No, některé z nich stejně. Od nezákonného vládního dohledu až po poskytování zpravodajských služeb americkým zpravodajským agenturám je Nový Zéland ohniskem skrytých aktivit – proti jeho vlastním obyvatelům.

I když je pravda, že internet není cenzurován, stále je znepokojivé, že neexistuje pouze jeden, ale více zdrojů internetového dohledu. Ještě horší je skutečnost, že vláda dělá kroky, které naznačují, že si myslí, že tyto činnosti jsou nezbytné, a tudíž je legalizují.

Je na čase, aby obyvatelé Nového Zélandu hledali správnou službu VPN?

Contents

GCSB působí mimo zákon

Vládní komunikační bezpečnostní úřad (GCSB) je tím, co prochází jako vnitřní bezpečnostní složka Nového Zélandu. Jen z této skutečnosti to zní trochu zlověstně a vzpomíná si na obrázky sovětských NKVD nebo podobně temných agentur.

Přesto rozsah její práce zní dost nevinně na papíře, a to je bránit národní bezpečnost země prostřednictvím shromažďování a analýzy informací. Bohužel, jako u mnoha zpravodajských agentur, bylo o GCSB známo, že pracuje mimo zákon.

Například bylo známo, že se nelegálně špehovalo na Kim Dotcom (zakladatel Megaupload), který pobýval na Novém Zélandu. Ještě horší byla skutečnost, že díky tomuto případu bylo zjištěno, že GCSB nerozuměla svému vlastnímu zákonu a v důsledku toho také nezákonně špehovala 88 lidí.

Podle zákona GCSB nemá dovoleno špehovat obyvatele Nového Zélandu. Ke zkomplikování všech těchto záležitostí poté, co GCSB prohlásila, že zastavila dohledové činnosti na Kim, bylo později zjištěno, že jejich zařízení pokračovala v provozu – provozovala Národní agentura pro bezpečnost USA (NSA), která byla do případu zapojena..

Tento scénář vyvolává několik problémů. První je, že vládní agentura Nového Zélandu buď nevěděla o zákonech své země, nebo se rozhodla je porušit. Zadruhé, zdálo se, že existuje jen málo vzájemných informací o sdílení informací o vlastním obyvateli země se zahraniční agenturou.

Nový Zéland může legálně špehovat obyvatele

Nový Zéland může legálně špehovat obyvatele

To, co je popsáno výše, lze považovat pouze za základ pro tento další segment, kterým je, že vláda v květnu 2013 provedla změny zákonů týkajících se pravomocí GCSB, což agentuře umožnilo legálně shromažďovat informace od všech Nového Zélandu.

GCSB by také mohla předat jakékoli nebo všechny tyto informace jinému ministerstvu, což znamená, že celá vláda mohla kdykoli získat legální informace, které chtěla. Přes protesty z mnoha frakcí, včetně NZ Law Society a Tribunálu pro lidská práva, byl zákon nakonec schválen, čímž se Nový Zéland stal účinným policejním státem..

Přes ujištění vlády, že velkoobchodní dohled nad obyvateli nebyl prováděn, byla tato skutečnost zpochybňována v rámci odhalení Snowden.

Obvinění z kabelů Southern Cross Cable

Všechna data na internetu prochází řadou rozsáhlých datových kabelů, které jsou směrovány různými body po celém světě. Hlavním kontaktním místem pro Nový Zéland je Southern Cross Cable. Od roku 2013 se objevují různá obvinění ze špionážních agentur, které pronikly do kabelu Southern Cross Cable.

Novozélandský herald jednou oznámil, že společnost Southern Cross Cable v minulosti požádala NSA, aby jim zaplatil za hromadné sledování internetové aktivity na Novém Zélandu. V roce 2014 byla učiněna obvinění, že na kabelu byly vytvořeny záchytné body. Vláda Nového Zélandu takové události popřela.

VPN jsou na Novém Zélandu stále legální

I když to může být legitimní obava, existuje jen několik zemí po celém světě, které zcela zakázaly používání VPN. Obvykle se jedná o země s drastickějšími zákony, jako je Irák a Severní Korea. Dokonce i Čína a Rusko provedly pouze částečné zákazy.

Naštěstí pro novozélanďany nebo návštěvníky země je používání VPN stále dokonale legální. Uvědomte si však, že zatímco služba sama o sobě může být legální, to, co na ní děláte, musí být také legální.

Například, pokud provádíte činnosti P2P a stahujete věci chráněné autorskými právy, pak za to stále odpovídáte. Co VPN dělá, je chránit tyto aktivity. Zásadní je proto použít buď VPN pro přísně zákonné činnosti, nebo najít tu, kterou vláda Nového Zélandu nemůže donutit k předávání protokolů o uživatelských aktivitách..

Co hledáme v síti VPN pro Nový Zéland

1. Ochrana osobních údajů a anonymita

S více zjevnými hororovými příběhy, které jsem ve svých myslích sdílel výše, je pravděpodobně vhodný čas navrhnout, že je opravdu dobrý nápad zaměřit se na aspekty soukromí a anonymity VPN pro uživatele na Novém Zélandu. Vzhledem k tomu, že po uživatelích přichází jak vláda, tak soukromý průmysl, VPN musí být schopna zajistit, aby vaše data a aktivity mohly být uchovávány přesně tak, jak by měly být – soukromé.

Jedním z nejlepších způsobů, jak to zajistit, je dávat pozor na VPN, které nejenže mají přísné zásady bez protokolování, ale jsou také založeny ze zemí, které jsou ve svých zákonech o uchovávání údajů laxnější. To rozhodně vylučuje země v jurisdikci pěti očí a čtrnácti očí.

2. Rychlost a stabilita

S průměrnou rychlostí širokopásmového připojení pevné linky 87,47 Mbps na Novém Zélandu by neměl být problém s VPN, protože téměř všichni špičkoví poskytovatelé služeb VPN by měli být schopni spravovat tento benchmark.

3. Zabezpečení

Spielie zabezpečení na VPN je pro uživatele z Nového Zélandu stejná jako všude jinde. Ideální rovnováhu znáte pouze vy jako uživatel. Rozhodli jste se pro 256bitové šifrování s rizikem nižších rychlostí VPN nebo jste ochotni snížit tuto lištu pro vyšší rychlost?

Jedná se o bod – je pro vás X VPN poskytovatel služeb výběrem nastavitelných šifrovacích rychlostí? To je pravděpodobně to, co se musíte zeptat, jestli je to pro vás problém.

4. Geolokační spoofing

Uživatelé z Nového Zélandu, kteří jsou na druhé straně světa od Spojených států, nezískají přístup k obsahu Netflixu, který je v USA omezen. To je jeden z důvodů, proč uživatelé na celém světě používají VPN – pro geolokační spoofing.

5. Podpora P2P

To opravdu není prioritou pro uživatele VPN na Novém Zélandu, protože P2P zde byl do značné míry ignorován. Vždy je však dobré mít s vědomím, že vláda začíná tvrdě zakrývat některé věci, jako jsou televizní krabice s Androidem.

Podívejte se na VPN, které mají pokyny pro provoz P2P jasně specifikované v podmínkách jejich poskytování, jako je TorGuard nebo NordVPN..

Nejlepší VPN pro Nový Zéland

Stejně jako u všech mých testů VPN i před posouzením jejich rychlosti vždy posuzuji své vlastní. Toto je moje skutečná širokopásmová rychlost založená na servisní lince 500 Mbps, bez aktivního připojení VPN:

Základní rychlost (bez VPN) - Nový Zéland

(Zde si můžete zobrazit výsledek testu základní rychlosti zde)

Všimněte si, že vzhledem k tomu, že sídlím v Malajsii, moje připojení k Novému Zélandu, i bez aktivní služby VPN, je trochu skvrnitější než moje normální rychlost připojení, která může dosáhnout až 400 Mb / s. Účelem toho, jak se připojuji k Aucklandskému serveru pro testování rychlosti, je to naznačit.

Jak vidíte, připojení k lokálnímu serveru bez VPN mi umožňuje slušnou rychlost 126 Mb / s. Mám podezření, že tato nízká rychlost je způsobena také infrastrukturní cestou, která je potřebná pro odrazení mých dat odtud do Aucklandu. Rychlosti se samozřejmě občas liší, takže si to vezměte s trochou soli.

Poznámka

 1. Cena je založena na směnném kurzu 1 USD = 1,51 NZD.
 2. Uvedená cena vychází z 12měsíčního předplatného. Cena může být levnější, pokud se přihlásíte na delší období.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

Rychlost

Dobrý

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (NZD)

6,02 / mo

Hlavní rysy

 • Žádné záznamy
 • Zabijte spínač
 • Podporuje 6 zařízení

"NordVPN je kombinací mnoha dobrých věcí – stabilní výkon, rozumné ceny a naprostá uživatelská přívětivost."

NordVPN zaujímá na prvním místě v našem seznamu Nejlepší VPN pro Nový Zéland z mnoha důvodů. Jedním z prvních je, že sídlí v Panamě, což je také dobré místo pro VPN. Kromě toho má NordVPN vynikající reputaci a je dalším poskytovatelem VPN, který má v mnoha zemích obrovské množství serverů.

Jejich přísná politika bez protokolování se kombinuje s 256bitovým šifrováním vojenské úrovně a skvělými cenovými plány, které nabízejí téměř komukoli řešení, které je těžké odolat.

Test rychlosti NordVPN - Nový Zéland

NordVPN Speed ​​Test Nový Zéland – Auckland Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

S rychlostí 46 Mb / s po proudu ukázal NordVPN v tomto kole testů velmi stabilní výkon na svém serveru na Novém Zélandu. Co je dělá ještě atraktivnější, je to, že nejenže umožňují přenos P2P, ale mají speciálně optimalizované servery pro přenos P2P!

Přečtěte si naši podrobnou recenzi na NordVPN a zjistěte, proč je to VPN VPN Bitcatcha # 1!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

Rychlost

Dobrý

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (NZD)

12,55 / mo

Hlavní rysy

 • Ochrana soukromí na moři
 • Plné 256bitové šifrování
 • 148 umístění VPN

"ExpressVPN zřídka nás zklamá a jejich výkon v našich NZ rychlostních testech jistě zálohuje naši víru v ně!"

Jako jedna z nejlepších služeb VPN, které jsem kdy testoval, byl ExpressVPN zatím mým nejlepším výběrem bez ohledu na to, ve které zemi to zařadím. Má masivně širokou škálu umístění serverů a mnoho serverů. Ještě lepší je, že vychází z Britských Panenských ostrovů, což je v zákonech o uchovávání údajů laxní.

Službu jsem komplexně testoval a nemám žádné váhání, když bych je doporučil jako nejlepšího poskytovatele služeb VPN pro Nový Zéland. ExpressVPN je stabilní a umožňuje také přístup na celou řadu zařízení.

Rychlostní test ExpressVPN - Nový Zéland

Rychlostní test ExpressVPN Nový Zéland – server Auckland
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jako představu o tom, jak dobré to je, jsem porovnal svou výchozí rychlost linky bez VPN s testem ExpressVPN na stejném místě. Když byl ExpressVPN zapnutý a připojený k serveru na Novém Zélandu, dokázal jsem ukázat solidní rychlost 76 Mb / s.

Přečtěte si naši kompletní recenzi na ExpressVPN a podívejte se, proč je to jeden z našich nejlepších tipů!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

Rychlost

Dobrý

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (NZD)

3,00 / mo

Hlavní rysy

 • Multi-hop připojení
 • Podporuje mnoho platforem
 • Žádné záznamy

"Surfshark si díky své bezchybnosti a výkonu zachovává svůj název jako silného nadcházejícího uchazeče."

Surfshark je vynikající volbou pro Nového Zélandu z několika důvodů. Na rozdíl od mnoha poskytovatelů služeb VPN klade stejný důraz na servery v oblasti Australasie, než na čistě zaměření na USA a EU. To znamená, že budete mít více serverů blíže vaší domovské zemi, na které se můžete těšit.

Vzhledem k tomu, že je nový, existuje také naděje, že nebude rušit své služby tím, že nabídne nechtěné další funkce. Díky tomu se velmi zaměřuje na poskytování vynikající základní služby založené na konzistenci a bezpečnosti, která se dobře podílí na celkovém výkonu.

Pokud jde o cenu, za kterou Surfshark přichází, je to z jednoho z nejlepších 3 na Novém Zélandu. Opravdu není nic, co by dokázalo argumentovat skvělými cenami a vynikajícím výkonem. Chcete-li se v žebříčku trochu postavit, je vše, co Surfshark musí udělat, věnováno trochu více času, aby si vybudovali důvěru se svými uživateli – a uvidíme, kam to vede!

test rychlosti surfování na Novém Zélandu

Surfshark Speed ​​Test Nový Zéland – Auckland Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Surfshark jako jedna ze tří nejlepších VPN na Novém Zélandu velmi dobře splňuje požadavky na rychlost. Nejlepší věcí na této službě VPN nejsou neuvěřitelně vysoké rychlosti, ale dobré rychlosti napříč deskou – bez ohledu na to, který server si vyberete.

Snad jedinou nepříznivou stránkou je, že i přes podporu P2P na svých serverech, výkon ve sdílení souborů se nezdá, že by to bylo až par, navzdory dobré celkové rychlosti.

Více o jeho dokonalosti se dozvíte na naší důkladné recenzi na webu Surfshark!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

Rychlost

Vynikající

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (NZD)

7,53 / mo

Hlavní rysy

 • Vytvořeno pro P2P
 • TorGuard tajný proxy
 • Podporuje 5 připojení

"TorGuard, jeden z nejlepších VPN pro sdílení souborů P2P, je prostě nutností pro všechny uživatele P2P na Novém Zélandu."

Jedním z nejdůležitějších rozhodujících faktorů při umístění TorGuardu je to, že se jedná o velmi poskytovatele VPN služeb přátelských s P2P. Na straně uživatele není hodně bling, ale je to pozoruhodný výkon.

Mezi TorGuardem a mnoha konkurenty je jeden zásadní rozdíl v tom, že vám umožňuje zvolit si, jakou úroveň šifrování preferujete. To znamená, že pro uživatele P2P můžete potlačit šifrování o stupeň a vychutnat si rychlejší rychlosti torrentu kdykoli!

Kromě toho má TorGuard mnoho dalších možností uplatnění, jako jsou stabilní rychlosti, schopnost multiplatformy a schopnost obejít blokátory VPN.

Test rychlosti TorGuard VPN - Nový Zéland

Test rychlosti TorGuard Nový Zéland – nový server Plymouth
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jako jedna ze tří nejlepších VPN na Novém Zélandu, TorGuard samozřejmě splnil určité požadavky na rychlost. To se ukázalo v mém výsledku testu z VPN serveru založeného na New Plymouthu a opět by Nový Zéland měl tuto rychlost obecně získat s několika problémy.

Jedinou nevýhodou je, že pro mladší uživatele, kteří jsou zvyklí na eleganci moderních aplikací, bude rozhraní TorGuard vypadat jako něco z minulosti.

Další informace naleznete v naší důkladné analýze TorGuard!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

Rychlost

Chudý

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (NZD)

5,28 / mo

Hlavní rysy

 • Nabízí kompresi dat
 • Blokování reklam
 • Podporuje 7 zařízení

"CyberGhost nabízí bezpečnou a soukromou službu, ale možná není na stejné úrovni jako u ExpressVPN."

CyberGhosties jsou s nimi spokojeni a určitě se ve svém marketingu určitě pokusili být hip a pozitivní. Toto je další ze známějších jmen v odvětví VPN, ale osobně mám pocit, že by to mohlo být trochu přehnané..

Specifikace moudrý CyberGhost mluví dobrý rozhovor, ale po absolvování testů s nimi doporučuji malou špetku soli. Nezapomeňte však, že se jedná o žebříček, takže moje očekávání jsou poměrně vysoká.

Test rychlosti CyberGhost VPN - Nový Zéland

Rychlostní test CyberGhost Nový Zéland – server Auckland
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Novozélanďané si musí uvědomit, že většina serverů CyberGhost se nachází v zóně EU, ale naštěstí některé mají také v regionu Australasia. Pokrytí je bohužel o něco omezenější a jejich rychlost není nejlepší.

Přesto se nám podařilo získat velmi použitelné rychlosti 20Mbps, což je stále dost pro streamování médií.

Podívejte se na naši úplnou recenzi na serveru CyberGhost a získejte více informací!

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

IPVanish

Rychlost

Vynikající

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (NZD)

9,79 / mo

Hlavní rysy

 • Vynucené 256bitové šifrování
 • Neomezené P2P
 • Podporuje 10 zařízení

"Skvělé pro Paranoidy, ale možná nebude na prvním místě seznamu pro uživatele z Nového Zélandu. IPVanish je vysoce prodávaná, ale špatně podporovaná."

IPVanish v poslední době velmi trpěl kvůli jejímu zapletení v určitých… řekněme, nešťastným incidentům. Kromě toho si uvědomte, že jsou pod novým vedením a doufejme, že takové věci se v minulosti stanou jen rychlými rány.

Když tyto incidenty odsunou stranou, zůstanou v oboru obří VPN a mohou se pochlubit působivými rychlostmi. Naštěstí za to, protože pokud máte nějaké stížnosti na jejich rychlost, není toho mnoho, co můžete udělat, protože vynucují 256bitové šifrování na každého bez výjimky.

IPVanish VPN Speed ​​Test - Nový Zéland

IPVanish Speed ​​Test Nový Zéland – Nový Plymouth Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Rychlost, IPVanish rozhodně není obvykle největší. Výkon jejich serverů na Novém Zélandu se však jevil jako vynikající a já jsem zde vytáhl působivé rychlosti až 63 Mbps. Nemyslím si, že se jednalo o jednorázovou událost, protože se mi podařilo mnohokrát zopakovat své výsledky při několika pokusech.

To je skvělé pro novozélanďany, kteří se zde budou připojovat k serverům, ale i když to nebude fungovat skvěle, blízkost míst jako Singapur a Austrálie by měla poskytnout spolehlivé alternativy..

Přečtěte si naši podrobnou recenzi na IPVanish a zjistěte více!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

Rychlost

Veletrh

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (NZD)

5,11 / mo

Hlavní rysy

 • Snadno použitelné aplikace
 • Neomezená šířka pásma
 • Podporuje rozdělení tunelů

"PureVPN je jistě jedním z vůdců v kompletním oboru díky pevné síti serverů."

PureVPN, který provozuje více než 2 000 serverů ve více než 140 zemích po celém světě, má jistě infrastrukturu potřebnou k tomu, aby se ukázal jako vedoucí postavení v tomto odvětví. To doplňuje o vynikající podnikové bezpečnostní funkce, které chrání jeho uživatele před vniknutím nebo detekcí.

PureVPN Speed ​​Test - Nový Zéland

PureVPN Speed ​​Test Nový Zéland – Auckland Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Velkou výhodou jejich vyzkoušení je to, že jsou jedním z mála na trhu, kteří nyní umožňují přístup k protokolu WireGuard – protokolu příští generace, který je údajně před OpenVPN asi osmnáct. Pokrytí je však trochu omezené, s přítomností pouze v pěti zemích.

Připojením k serveru PureVPN na bázi Aucklandu jsem se mohl přiblížit k více než 43 Mbps – vynikající výsledky vzhledem k nízkým rychlostem, které jsem viděl při připojení. Řekl bych, že tyto údaje je těžké porazit a mohou být zobrazeny pouze společností, která se zde opravdu zaměřuje.

8. NejrychlejšíVPN

https://fastestvpn.com

NejrychlejšíVPN

Rychlost

Veletrh

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (NZD)

1,25 / mo

Hlavní rysy

 • Optimalizované servery pro P2P
 • Umožňuje přeskočení serveru
 • Podporuje 10 zařízení

"FastestVPN není nejrychlejší, ale určitě nabízí hodnotovou nabídku, kterou je těžké napadnout."

FastestVPN není nejrychlejší, který jsem testoval, ale ani nejpomalejší. Nabízí omezenější země, aby se vaše připojení vyrovnalo v porovnání s mnoha špičkovými VPN, ale za ceny již od 83 centů za měsíc je to krádež. Mají také servery optimalizované P2P, což z nich dělá dobré výsledky.

Nízké ceny přicházejí s jednou vážnou nevýhodou, a to je omezený výkon při překonávání geografického blokování. Konečně jsme objevili, FastestVPN vám neumožňuje přístup k obsahu Netflix v USA ani k britské BBC iPlayer – bummer!

Další informace najdete v naší recenzi FastestVPN!

Opravdu potřebuji VPN na Novém Zélandu?

Na tuto otázku je nyní opravdu složitá otázka. Hodně z toho, co bylo tak kontroverzního ohledně svobody internetu na Novém Zélandu, je sporné. Jsem však pevně věřící v přísloví, že bez ohně není kouř.

Ještě horší než nevědomost je spokojenost a vyskytly se alespoň některé případy, které jsou velmi podezřelé. Vezměme si například novozélandskou vládu, která dává GCSB takové široké pravomoci.

Technicky neexistuje důvod, proč by měl průměrný Joe chtít používat službu VPN na Novém Zélandu, ale mám pocit, že mi jen tře špatný způsob, jak zjistit, že někdo může číst vše, co posílám, vědět každé tlačítko, které kliknu na internetu a ještě horší. Proč by někdo byl v pořádku, že je mimo mě, i když tvrdíte, že není problém, pokud není co skrývat.

Takže, i když si nemyslím, že je naprosto nezbytné pro VPN na Novém Zélandu, stále by se cítím lépe, kdybych ho používal, když jsem tam byl. Doporučuji proto použít jeden, pokud tam zůstanete!

Pro shrnutí uvádíme tři nejlepší VPN pro Nový Zéland:

RYCHLOST

BEZPEČNOSTNÍ & SOUKROMÍ

PRICE / MO

NordVPN

Dobrý

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

6,02 $ NZ

NAVŠTÍVTE VPN

ExpressVPN

Dobrý

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

12,55 NZ

NAVŠTÍVTE VPN

Surfshark

Dobrý

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

3,00 NZ

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me