IPVanish VPN

IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

tl; dr

Zpočátku jsem velmi váhal s kontrolou IPVanish VPN, protože jsem věděl, že jde o americkou službu. Osobně je to jako požádat vlka, aby hlídal slepice. První vydání v roce 2012, IPVanish změnilo vlastnictví v roce 2017. Je smutné, že změna vlastnictví udělala pro společnost z mého pohledu málo pozitivní. Mám potíže s doporučením této VPN z mnoha důvodů, včetně výkonu střední rychlosti, podezření na anonymitu a hroznou zákaznickou podporu.

IPVanish Recenze: 5 výhod a 4 nevýhody používání IPVanish VPN

Společnost IPVanish VPN, založená v roce 2012, není nejstarším dítětem v bloku a ve skutečnosti už jednou změnila ruce. Co je na této společnosti neobvyklé, je to, že i přes svou zjevnou popularitu v tak krátké době se jí také podařilo dostat se do kontroverze v logování. Tento druh věcí obvykle zní jako daň za smrt pro poskytovatele služeb VPN, a přesto přežije.

Kromě toho je to společnost se sídlem v USA a to se dobře nevyjadřuje pro své nároky na to, že v první řadě mají politiku bez protokolování. Přestože USA zatím nemají povinné zákony o uchovávání dat, mají bezpečnostní agentury, které dychtivě zaznamenávají internetová metadata pro celou planetu. Docela hádanka.

Ukázalo se však, že jde o smíšený balíček výkonu, nějaký dobrý, jiný hrozný, takže se podívejme, co mohou udělat.

Co se nám na IPVanish VPN líbí

1. Dobrá dostupnost

IPVanish tvrdí, že provozuje více než 1 000 serverů v síti, která se rozrostla na více než 60 zemí po celém světě. Samozřejmě se zaměřuje hlavně na Evropu a Severní Ameriku, s 443 servery v bývalé a 561 servery v druhé. Zatímco to ponechává Asii a zbytku světa sotva hrstku, pokrytí je tam.

1.1. Vlastní svou vlastní infrastrukturu

Pozoruhodné je, že IPVanish tvrdí, že vlastní veškerou svou vlastní infrastrukturu. I když to jistě může platit pro serverové vybavení, nejsem si jistý, jak to může být pro zbytek infrastruktury, která obvykle pochází z datového centra..

Jako jediný skutečný poskytovatel služeb VPN nejvyšší úrovně vlastníme IPVanish vlastní a provozujeme celou naši síť, včetně serverů. To nám umožňuje poskytovat prémiové služby za konkurenceschopnou cenu.

Nikdy nenecháme vaši bezpečnost pod kontrolou někoho jiného. Protože naši infrastrukturu nevydáváme externě, jsme schopni zajistit nejbezpečnější připojení VPN na světě. A aniž by nás třetí strany zpomalily, síť IPVanish je bleskově rychlá.

1.2. Používejte téměř s jakýmkoli zařízením

Pro ty z vás, kteří si nyní čtou mé recenze VPN, jsem si jist, že jste si na mě zvykli na podporu zařízení. Faktem je, že s produktem, který je stejně zaměřen jako VPN, je spousta z nás, kteří používají obrovské množství zařízení.

IPVanish Apps

Ve skutečnosti bych si dovolil, že mnozí z nás by mohli dokonce používat více zařízení na různých platformách i v jedné domácnosti. Také, jemně řečeno, navzdory mému údivu, že někteří lidé stále používají Windows Phone – faktem zůstává, že existují, dokonce i můj blízký obchodní spolupracovník.

Takže tam to máte – podpora velkého množství zařízení je výhodou pro IPVanish.

A protože IPVanish může být také nasazen na některých směrovačích, znovu bych varoval ty z vás, kteří o tom přemýšlejí, buď pro pohodlí, nebo jen pro kopy;

Poznámka

Spuštění služby VPN ve směrovači vám pomůže překonat limit současného připojení zařízení, který většina VPN zavede. Nevýhodou však je. Téměř ve všech případech (zejména u obecných směrovačů pro domácí použití) zpomalí váš internetový provoz ve srovnání s tím, že byste měli spouštět aplikace VPN pro konkrétní zařízení. Důvodem je to, že směrovače jsou méně schopny zpracovat potřebné šifrování dat v reálném čase, čímž se zpomalí rychlost přenosu dat.

2. IPVanish je drsný v zabezpečení

Upřímně řečeno, bezpečnost u mě přichází na druhou stranu v anonymitě ve službě VPN, ale to je osobní stanovisko. Když přemýšlím o uživatelích internetu v zemích, jako je Čína, USA a Singapur, mohu plně pochopit potřebu zabezpečeného připojení.

Jen pro FYI jsou USA jednou z nejžhavějších oblastí na světě, aby společnosti mohly stíhat tyto společnosti zapojené do nelegálního sdílení souborů. Čína silně cenzuruje svůj internet a Singapur je ve stopách USA. Existuje však mnoho dalších zemí, ve kterých by uživatelé mohli používat VPN – například v evropských zemích.

2.1. Vynucené 256bitové šifrování

Všechny výjimečně testované služby VPN nabízejí uživatelům možnost výběru, pokud jde o úroveň šifrování. Nakonec, jak jsem zmínil, vyšší šifrování může snížit vaši rychlost. IPVanish však zřejmě zaujal tvrdý postoj k věcem a vynutil povinné 256bitové šifrování u všech uživatelů.

Když to uvedeme v perspektivě, 256bitové šifrování je jednou z nejvyšších úrovní, jaké v současnosti existuje, a stále více převládá v moderních algoritmech, protokolech a technologiích (dokonce je používáme pro SSL)..

Jednoduše řečeno, 256bitový klíč by vyžadoval rozbití velkého výpočetního výkonu ai tehdy jen s dostatečným časem – více let než v životě někoho, to je jisté.

Důležitým bodem je, že čím více je šifrované připojení, tím je pravděpodobnější, že spojení trpí degradací rychlosti, takže nechám na vás, abyste sami určili, jakou dokonalou rovnováhu potřebujete v životě.

2.2. Žádné protokoly

Toto je svatý grál pro poskytovatele služeb VPN. Všichni musíme vědět, že služba VPN, kterou svěřujeme svá data, se prostě neobrátí a nepředá ji někomu jinému. Teď už o tom nebudu říkat víc, ale stačí říci, že IPVanish má oficiální zásady bez protokolování.

Vaše soukromí je naší prioritou, ale vaše důvěra v nás je stejně důležitá. Proto chceme být v našich politikách co nejtransparentnější. IPVanish je poskytovatelem služeb VPN s nulovými protokoly, což znamená, že v souvislosti s našimi službami neuchováváme žádné záznamy o připojení, provozu ani činnosti. – Zásady ochrany osobních údajů IPVanish

2.3. Výběr protokolů

Pokud je bezpečnost a anonymita baštou služeb VPN, pak jsou jejich protokoly flexem v jejich svalech. IPVanish podporuje širokou škálu protokolů, takže je můžete podle potřeby přizpůsobit vaší situaci.

IPVanish tvrdí, že podporuje OpenVPN, IKEv2, L2TP / IPsec a SSTP, ale všiml jsem si, že volba pro SSTP chybí v jejich aplikaci VPN v systému Windows. Možná to bylo odstraněno.

IPVanish Missing SSTP

2.4. Kill Switch funguje!

Většina sítí VPN obsahuje něco, co se nazývá přepínač zabíjení, který je navržen tak, aby ukončil vaše připojení k internetu, pokud dojde z nějakého důvodu ke ztrátě připojení k serveru VPN. Někteří pracují, jiní ne, ale jsem rád, že mohu oznámit, že spínač IPVanish Kill Switch funguje. Mohlo by to být trochu zdlouhavé, ale jakmile se to rozběhne, všechno se tvrdohlavě odmítá spojit.

Po načtení klienta IPVanish ve skutečnosti nebudete moci surfovat po síti, dokud nejste připojeni k jejich serveru. Procházení bez připojení je možné pouze po ukončení klientského softwaru IPVanish. Toto je zdaleka nejlepší implementace přepínače zabíjení, jaké jsem dosud viděl.

3. Dostatečná rychlost pro streamování 8k videa

Abych byl upřímný, nejsem zrovna velký fanoušek rychlosti, kterou nabízejí servery IPVanish. Může to být moje konfigurace, ale upřímně jsem vyzkoušel téměř každou kombinaci, kterou jejich aplikace podporuje, a neměl jsem naštěstí kromě (jako obvykle) singapurských serverů mnoho štěstí. To by bylo docela logické, protože to je pro mě blízké místo, které má dobrou infrastrukturu.

Nedávno jsem si vyměnil svého poskytovatele širokopásmového připojení, a ačkoli moje rychlost linky byla testována, aby byla schopna dodávat blízko inzerovaného 500 Mb / s, moje mizerná zařízení jsou schopna jít jen tak daleko. Proto tentokrát poskytuji základní rychlost, abych vám řekl, jaká je norma pro připojení, které moje testovací platforma zvládne – kolem 200 Mb / s

Výsledek Speedtest - Žádná rychlost základní sítě VPN

Test rychlosti bez základní rychlosti VPN
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Rychlosti IPVanish, které jsem dokázal získat, byly docela smutné;

Malajsie měla k dispozici pouze dva servery a nejlepší výběr serveru mi poskytl ohromujících 20 Mb / s. Mohl bych být vyšší než můj starý internetový plán, který zazvonil rychlostí 50 Mb / s.

Výsledek testu rychlosti na serveru Malajsie

Rychlostní test Asie – Malajsie Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Můj obvyklý šampion, Singapur, mi dal zhruba polovinu základní rychlosti. Samozřejmě to není skvělé, kupte, je to téměř 100 Mb / s!

Výsledek testu rychlosti na singapurském serveru

Rychlostní test Asie – Singapurský server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Austrálie, o něco dále ode mě, tuto rychlost snížila na polovinu a trochu šokovala načasování Ping.

Výsledek testu rychlosti na serveru Austrálie

Test rychlosti Austrálie – Adelaide Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jižní Afrika, jak se očekávalo, byla pro mě jako obvykle nízká rychlostní stupnice. Chápu, že Jižní Afrika nemusí být na většině uživatelů na prvním místě, ale vždy ji přidávám pro geografické rozšíření.

Výsledek testu rychlosti na serveru Afrika

Test rychlosti Afrika – Jižní Afrika Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Pro Evropu je mojí běžnou volbou Nizozemsko, protože je to skoro uprostřed věcí a má slušnou infrastrukturu.

Výsledek testu rychlosti na holandském serveru

Rychlostní test Evropa – Nizozemský server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

A konečně, po celém světě z mé fyzické polohy, v Severní Americe. Přisuzuji zde vyšší dostupné rychlosti domovské základně IPVanish.

Výsledek testu rychlosti na serveru Severní Ameriky

Rychlostní test Severní Amerika – Dallas Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Při vysokém téměř 100 Mb / s a ​​nízkém 20 Mbit / s by se dalo argumentovat, že IPVanish opravdu nepřináší velkou hodnotu. Přesto bych zde rád vložil, že 100Mbps na VPN je stále slušný, a jsem si jistý, že někde najdete server, který vám může poskytnout dobré rychlosti.

Přesto stejné rychlosti, jaké mohu dosáhnout s IPVanish, mi stále umožňovaly streamovat 8 000 UHD videí z YouTube. Realisticky řečeno, asi 15 Mb / s vám umožní udělat to pro UHD video.

Test YouTube 8k

4. Dobrá cena bez dlouhých blokovacích období

IPVanish Price Options

Zdá se, že IPVanish klesl uprostřed cen za války VPN. Při jednoročním plánu 10 $ měsíčně a 6,49 $ měsíčně není třídění ani tady, ani tam. Na jedné straně, pokud chodíte měsíčně, není to nijak neskutečně drahé, zatímco na druhé straně nebudete ušetřit tolik jako ostatní po delší dobu.

Vezměme si například Nord VPN, který má opravdu fantastické dlouhodobé ceny.

Co se nám na IPVanish VPN nelíbilo

1. Nedostatek optimalizovaných serverů

Toto je první věc, kterou jsem si všiml, jakmile jsem nainstaloval klienta VPN v mém systému. Díval jsem se na různá nastavení a všiml jsem si, že IPVanish dává serveru Ping neobvykle vysokou prioritu a podle toho je řadí. Kromě toho musíte vzít své šance na to, co si aplikace vybere pro vás.

Nechápejte mě špatně – server Ping je důležitý. V zásadě jde o to, kolik času server zobrazuje při komunikaci se zařízením, ale v kontextu to není tak důležité.

Jako uživatelé VPN, určitě by se mělo očekávat, že bychom mohli používat linku pro řadu věcí, jako je Torrenting, Video Streaming nebo cokoli jiného, ​​tak proč se zaměřit jen na Ping? Usnadněte si život, prosím.

2. Problémy s ochranou osobních údajů

I přes velmi veřejně stanovenou politiku nelogování se IPVanish v minulosti dostalo pod vážný oheň kvůli nedostatku páteře, když se v minulosti postavilo úřadům. Ještě znepokojivější je, že byli obviněni z předávání informací, které neměly existovat.

2.1. Společnost se sídlem v USA

Jako společnost se sídlem v USA má společnost IPVanish svěřeneckou povinnost pomáhat úřadům při jejich vyšetřování. Soudě podle toho, jak rychle údajně hodili svého uživatele pod autobus, když o to požádal Homeland Security, jste znovu ochotni vsadit na ně, aby vás ochránili?

USA v současné době bojují o schválení zákonů o uchovávání dat. Ačkoli v současné době nemá povinné zákony o uchovávání údajů, jako je Evropská směrnice o uchovávání údajů, jak dlouho předtím se to stane skutečností?

2.2. Protokolování sporů

Začátkem tohoto roku (2018) článek v TorrentFreak obvinil IPVanish z předávání uživatelských protokolů úřadům (americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti). No, _a_ přihlášení uživatele stejně, ale to je dost špatné.

Nyní byla společnost IPVanish převzata relativně nedávno, takže když se na to zeptali, zjevně vše popřeli tím, že řekli, že nevěděli nic o tom, co se stalo předtím, než převzali společnost. Přesto se mi zdá příšerné, že takové závažné porušení jednoho z hlavních pilířů chování VPN bylo tak nedopatřením kartáčováno novými majiteli pod koberec..

IPVanish není, nemá a nebude protokolovat ani ukládat protokoly našich uživatelů jako společnost StackPath. Nemohu mluvit s tím, co se stalo na hodinkách někoho jiného, ​​a že manažerský tým je dávno pryč. Ale to vím – StackPath kromě protokolování bude hájit soukromí našich uživatelů, bez ohledu na to, kdo požaduje něco jiného. “ – Jeremy Palmer, viceprezident pro produkt & Marketing.

Otázkou je, zda jste ochotni vzít za to slovo, protože jsou očividně zajištěni?

2.3. Byly nalezeny neobvyklé informace o umístění serveru

IPVanish Strange Locations Detected

Speedtest.net používám velmi dlouhou dobu a obvykle to bylo přesné nejen z hlediska testu rychlosti, ale také ukazuje správné umístění zapojených testovacích serverů. Ve skutečnosti je to vůbec poprvé, kdy jsem se s tímto problémem setkal v historii své služby.

Při připojení k serverům IPVanish jsem si všiml, že se mě Speedtest často pokoušel spárovat se servery, které byly velmi daleko od místa, kde jsem byl zobrazen. Normálně vás spáruje s nejbližším serverem k vaší poloze.

Tak proč se mě snaží párovat se servery tisíce kilometrů daleko? Tento problém jsem uvedl v e-mailu na podporu zákaznické podpory, ale v podstatě ignorovali moji otázku. Nějaké nápady, co se tady děje?

Tento divný jev se bohužel někdy přelévá na služby geografického určování polohy. Vezměte si příklad níže uvedeného incidentu přehrávače iBBC;

Neobvyklé umístění serveru přes přehrávač BBC

3. Hrozná podpora zákazníků

Můj největší zájem o IPVanish – zákaznická podpora. Spíše nedostatek. Určitě chápu některé společnosti, které neposkytují zákaznickou podporu 365/24/7, zejména prostřednictvím živých chatových služeb, protože náklady mohou eskalovat.

Nerozumím tomu, proč si společnost technických služeb, jako je IPVanish, myslí, že si to nemůže dovolit.

Dále nechápu, proč se domnívají, že je v pořádku tvrdit, že nabízejí nepřetržitou zákaznickou podporu, pokud trvá 3 dny, než odpoví na podrobný e-mail s žádostí o pomoc.

Podpora zákazníků IPVanish

TECHNicky, mají pravdu, reagují okamžitě – automatickým e-mailem říká, že brzy odpoví. Přesto je to doposud v rozporu s duchem zákaznické podpory, že jsem byl jednoduše ochromen.

Nejenže byla jejich odpověď o tři dny zpožděná, ale také nedokázala nijak smysluplně řešit problémy, které jsem měl. V podstatě mi řekli:

odpojte se od aktuálního serveru a přepněte na jiný protokol. Zkuste se připojit k nejbližšímu serveru.

Poskytl jsem jim podrobné informace o problému, spolu s konfigurací mého klienta a vše, co museli říct, bylo to. Kdybych nezkusil řešení, které již navrhovali, styděl bych se za sebe. Nejsem si jistý, zda jde o firemní politiku nebo o asistenta zákaznického servisu, který tuto práci opravdu nechce, ale konečný výsledek je stejný.

IPVanish, STYĎ SE.

4. Špatná klientská aplikace

Od zastaralého designu po velmi do očí bijící nedostatek možností by člověk řekl, že aplikace IPVanish je zjednodušená a minimalistická – pokud by byla laskavá. Bohužel nedostatek mnoha nezbytných funkcí způsobuje, že se zdá být špatně koncipovaný místo zjednodušeného.

Od uzamčení k jednomu šifrovacímu standardu až po nedostatek organizace serverů (s výjimkou Ping, je to vždy s nimi Ping). Úspora v designu byla vzata příliš daleko..

A osobně, kdybych měl službu, která nabízí tak nízké rychlosti, nezahrnul bych do samotného klienta monitor provozu. Je to jako tření soli do otevřené rány.

Sečteno a podtrženo: Je IPVanish VPN za cenu?

Když jsem seděl a zotavoval jsem se z dechu po dlouhém pronikání do zákaznického servisu, musel jsem se pár minut uklidnit, abych se znovu soustředil. Jedním z mých domácích mazlíčků je špatný zákaznický servis a já jsem to tentokrát dostal do piků.

Přesto, s rovnováhou věcí pro a proti této společnosti, mám pocit, že je stále trochu neobvyklé. Vezměme si například jejich tvrdý postoj k bezpečnosti prosazováním 256bitových úrovní šifrování. Zároveň prošli mlýnem obvinění z těžby dřeva, které se jen pokusili odhodit stranou.

Na konci dne necítím ani tak velké technické problémy, kterým čelí IPVanish, ale spíše přístup společnosti. Od marketingového viceprezidenta, který se může pokusit vyřizovat obvinění stranou tím, že řekne „nevíme nic“, zákazníkům služeb zákazníkům, kteří se v podstatě nestarají – mám pocit, že IPVanish čelí některým vážným problémům.

Přesto se správným umístěním a trochou lesku stále existují stovky, ne-li tisíce, kteří se nebudou obtěžovat dělat správnou věc a přečíst si produkt, než si ho zakoupí..

Osobně bych se nedotkl IPVanish s deseti stopami, ale abych byl upřímný, má své jasné body, jak jsem zmínil ve své recenzi.

Klíčové vlastnosti

  • ✓ 256bitové šifrování
  • ✓ Vyvážené možnosti stanovení cen
  • ✓ Podpora až 10 zařízení současně
  • ✓ 7denní záruka vrácení peněz
  • ✓ Podporuje sdílení souborů P2P
  • ✓ Zásady bez protokolování

Doporučeno pro

  • • Streamování videa (někdy)
  • • Uživatelé dbající na bezpečnost
  • • P2P fanoušci
  • • Uživatelé z USA a EU

>

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me