Torrent Encryption 101

Co je to šifrování torrentů? Potřebujete šifrovat své torrenty? Jaká je výhoda a jaká je nejlepší metoda pro šifrování vašich torrentů?

Pokud jste již dříve měli tyto (nebo podobné) myšlenky, nejste sami. Šifrování torrentů je jednou z nejúčinnějších (a nejméně srozumitelných) torrentovacích technik. Používání šifrování dramaticky vzrostlo a všichni hlavní klienti bittorrentu nyní nabízejí nějakou formu vestavěného šifrování.

Tato příručka vám ukáže, jak vás učit:

 1. Co je to šifrování torrentu a proč je to důležité
 2. Proč použití vestavěného šifrování softwaru torrent není NEJLEPŠÍ možností
 3. Jak používat vestavěné šifrování (metoda zdarma)
 4. Jak používat VPN pro silnější šifrování torrentů & udržet 100% vašich vrstevníků

Jste připraveni? Pojďme to udělat.

Co je šifrování

Šifrování používáte na webu každý den, i když si to nemusíte uvědomit. Pokaždé, když navštívíte webové stránky své banky nebo společnosti vydávající kreditní karty, nebo provedete nákup na Amazonu; váš webový prohlížeč používá šifrování. Šifrování zabraňuje třetím stranám ve čtení přenesených dat.

Tím se zabrání krádeži identity při odesílání citlivých dat přes internet, jako jsou čísla kreditních karet, adresy a hesla.

Bez šifrování může kdokoli, kdo sdílí stejnou síť, jako si můžete přečíst celý datový tok (myslet na veřejné wifi sítě). Váš poskytovatel internetových služeb (ISP) také může pomocí hloubkové kontroly paketů číst všechna přenesená data, sledovat stahování a zaznamenávat vaši webovou historii..

Šifrování kóduje / chrání odesílaná data, takže je dokáže přečíst pouze web / server, se kterým komunikujete,.

Proč šifrovat své torrenty

Vysvětlení, proč byste měli šifrovat přenos torrentu, trvá pouze dvě slova:

 1. Rychlost
 2. Soukromí

Cvičení
Rychlost:
Tato čtvrtletní celosvětová internetová zpráva zjistila, že bittorrent byl v roce 2014 uživatelem v Severní Americe předcházejícím společnostem jako Youtube, Netflix a Skype. Proto by nemělo být žádným překvapením, že se mnoho hlavních poskytovatelů internetových služeb rozhodlo omezit (pomalé) nahrávání / stahování torrentů.

Abyste mohli omezit konkrétní software / službu, musí váš poskytovatel internetových služeb být schopen přečíst váš provoz a oddělit jej od jiných neomezených použití. Šifrování brání vašemu poskytovateli internetových služeb. Další informace naleznete v našem úplném průvodci omezením šíření torrentů.

Soukromí: Ve výchozím nastavení jsou stahování torrentů zcela nešifrovaná. To znamená, že váš poskytovatel internetových služeb může přesně vidět, jaké soubory nasazujete / stahujete a kolik dat přenášíte pomocí bittorrentu. Správné použití šifrování zabrání poskytovateli internetových služeb sledovat vaše stahování.

2 možnosti šifrování: VPN vs. vestavěný

Všichni klienti torrentu pro stolní počítače nyní mají volitelné vestavěné šifrování, ale tato metoda má svá omezení a dramaticky sníží dostupnost rovnocenných počítačů (a rychlosti).. Lepší alternativou je použití nástroje zvaného VPN (Soukromá virtuální síť). Síť VPN poskytuje ještě silnější šifrování, nesnižuje počet dostupných vrstevníků a má další výhodu skrývání vaší adresy IP v torrentových rojích.

Vestavěná možnost šifrování

Jedná se o zcela bezplatnou metodu šifrování, která vám umožní zašifrovat přenos dat mezi ostatními kolegy, pokud mají také povoleno šifrování.

Pokud partner nemá šifrování povoleno, pak v závislosti na vašem nastavení:

 1. Vaše data budou stažena nezašifrovaná
 2. Nebudete moci stahovat z tohoto partnera (pokud používáte režim nuceného šifrování)

uTorrent nastavení šifrování

u Nastavení Torrent Encryption

Aby bylo možné pomocí vestavěné metody zaručit nepřetržité šifrování, musí být režim šifrování nastaven na „Vynucený“ (nebo ekvivalent vašeho vlastního torrentového softwaru, o kterém se budeme podrobněji zabývat později). Nevýhodou je, že se můžete připojit pouze k vrstevníkům, kteří mají také šifrování povoleno. To může snížit počet dostupných vrstevníků až o 95%.

Důležitá poznámka: Pomocí této metody zašifrujete pouze stahování torrentů. Nebude šifrovat vaše prohlížení webových stránek ani nebude skrývat skutečnost, že navštěvujete torrentové stránky. Nebude také šifrovat stahování původního souboru .torrent z webu, pouze přenos podkladových souborů. Tato metoda také neskrývá vaši IP adresu torrentu.

Možnost šifrování VPN

Použití VPN ke skrytí vaší torrentové aktivity je velmi jednoduché. Vyžaduje 4 kroky:

 1. přihlaste se k odběru služby vpn přátelské k torrentu
 2. stáhněte si software VPN
 3. Připojte se k umístění VPN serveru podle vašeho výběru (stejně jednoduché jako jedno kliknutí myší)
 4. Stahujte torrenty anonymně.

A je to!

Připojte se k VPN serveru

Obrazovka výběru serveru IPVanish VPN

Používání VPN vám při stahování torrentů poskytne několik výhod. Podíváme se na ně v další části…

Proč je VPN nejlepší možnost šifrování

Použití VPN má 3 odlišné výhody oproti použití vestavěného šifrování klienta torrentu.

 1. Šifrování VPN je mnohem silnější
 2. Používání VPN nezmění váš počet dostupných partnerů
 3. VPN bude také skrývat vaši skutečnou IP adresu v torrentech (takže vaše stahování bude anonymní / obtížné sledovat)

Šifrovací síla

Vestavěná možnost šifrování obvykle používá přibližně 64bitovou šifrovací sílu. Nejlepší torrent VPN naopak používají 256bitové šifrování OpenVPN.

To se nemusí zdát jako velký rozdíl (vypadá to jen 4x), ale vzhledem k tomu, jak funguje matematika šifrování, je 256bitové šifrování ve skutečnosti 2 ^ 192krát silnější (to je 2 až 192. To je opravdu velké číslo).

To je rozdíl mezi šifrováním, které lze snadno přerušit útoky hrubou silou, a používáním 256bitového šifrování, které je stejnou sílou, jakou používá americká armáda pro přísně tajné komunikace. (Pro srovnání, vláda USA používá pouze 128bitové šifrování pro obecnou komunikaci). Jinými slovy, 256bitové šifrování je velmi silné.

Dostupnost Peer

Aby šifrování klienta torrentu fungovalo, musí mít povoleno také šifrování vrstevníků, ke kterým se připojujete. VPN nemá taková omezení. Protože server VPN šifruje celý váš datový tok (bez ohledu na nastavení šifrování vašich vrstevníků), získáte 100% vzájemnou dostupnost (a vyšší rychlosti), aniž byste riskovali nešifrované připojení..

Anonymní IP adresa (chráňte svou identitu)

Nechybuj, anonymní IP adresa je největší výhodou používání VPN.

Když si stáhnete torrent, vaše IP adresa (která může identifikovat vaše jedinečné připojení k internetu) je veřejně viditelná pro všechny ostatní vrstevníky v tomto torrentu.

Obrázek

Seznam partnerů z linuxového torrentu

Mnoho lidí si neuvědomuje, že většina torrentových monitorů je prováděna protokolováním IP adres v torrentových rojích, ne váš ISP monitorující vaši komunikaci. Weby jako Scaneye udržují databázi torrentů stažených každou IP adresou, kterou sledují.

Používáte-li VPN bez protokolování, bude IP adresa, která se objeví ve vašich torrentových rojích, ta, která patří vaší službě VPN. Pokud společnost VPN neuchovává žádné protokoly (jako je tento), nelze vaši adresu IP torrentu dohledat zpět k vaší skutečné adrese IP.

Cvičení 3 skvělé bez protokolování VPN

 • IPVanish (Nejrychlejší VPN, kterou jsme testovali)
 • Ukryj mě (zahrnuje VPN a SOCKS proxy službu. K dispozici je omezený program zdarma)
 • Torguarde (Jedna z nejstarších nes protokolovaných sítí VPN pro uživatele torrentu)

Jak nakonfigurovat vestavěné šifrování Torrent (volitelná možnost)

Dobře, nyní vám ukážeme krok za krokem, jak povolit šifrování ve vašem oblíbeném torrent klientovi. Toto je funkce zabudovaná do každého hlavního klienta torrentu.

Nezapomeňte, že použití šifrování uvnitř klienta torrentu má následující omezení:
Můžete mít 100% šifrované připojení nebo 100% vzájemnou dostupnost. Nemůžeš mít obojí. Použití vynuceného (celodenního) šifrování sníží počet dostupných partnerů.

Režimy šifrování

Každý klient torrentu používá svou vlastní terminologii / nastavení, pokud jde o aktivaci šifrování. Bez ohledu na to, jaká slova však používají, skutečně existují pouze 3 primární šifrovací režimy:

 • Šifrování zakázáno (bez šifrování)
 • Volitelné šifrování (Použije šifrování u vrstevníků, kteří jej mají povoleno, ale také se připojí k nešifrovaným vrstevníkům)
 • Nucené šifrování (Připojte se pouze k vrstevníkům s povoleným šifrováním. 100% šifrované stahování)

Dobře, pojďme se zašifrovat. Klienti torrentu jsou v abecedním pořadí.

Deluge: Nastavení šifrování

Krok 1: Otevřete nabídku předvoleb tím, že přejdete na Upravit > Preference (nebo stiskněte ‘Ctrl + P)
Krok 2: Na kartě kategorií v levé části nabídky předvoleb vyberte „Síť“

Uvidíte okno, které vypadá takto:

Obrázek

Poznamenejte si část „Šifrování“ ve spodní části okna. Nastavení, která vybereme, závisí na vašich preferencích a toleranci rizika.

Zde jsou nastavení pro každý režim:

# 1: Encryption Disabled (není doporučeno)

Soubor Příchozí a Odchozí do: ‘Zakázáno’
Cvičení

# 2: Volitelné šifrování (používá šifrování, pokud je k dispozici)

Tento režim použije nejsilnější dostupnou možnost šifrování. Budete mít přístup ke všem kolegům, ale ne všechna připojení budou šifrována.

Vaše nastavení by mělo vypadat přesně takto –>

Deluge Encryption (volitelný režim)

Volitelné šifrování (k dispozici 100% peerů)

# 3: 100% šifrování (stahování pouze ze šifrovaných připojení)

Toto je nejbezpečnější režim (a pomůže předcházet škrtícímu torrentu), ale budete si moci stahovat pouze z malého procenta celkových vrstevníků.

Pokud stahujete dobře nasazené torrenty, rychlost by měla být dobrá.

Nastavení nuceného šifrování

Vynucené šifrování (100% šifrovaný převod)

uTorrent: Nastavení šifrování

Krok 1: Z nabídky uTorrent přejděte na Možnosti > Preference (Nebo stiskněte ‘Ctrl + P’)
Krok č. 3: V levé části nabídky přejděte na kartu „Bittorrent“

Měli byste vidět něco takového:

uTorrent Nabídka nastavení šifrování

Nastavení šifrování (Možnosti > Preference > Bittorrent)

Změníme nastavení pod ‘Protocol Encryption’ část dole. Zde jsou nastavení pro každý ze 3 režimů šifrování:

Zakázáno

Nastavte Outgoing na Disabled, jak je znázorněno na obrázku výše.

Volitelné šifrování

Nastavení by měla vypadat přesně takto:

uTorrent Volitelné šifrování

uTorrent Encryption (Volitelný režim)

Nucené šifrování (100% šifrování)

Tento režim se připojí pouze k partnerům s povoleným šifrováním. Nastavení by mělo být:

uTorrent „vynucené“ šifrování

uTorrent Encryption (Forced mode)

Vuze: Nastavení šifrování

Aby bylo možné upravit nastavení šifrování ve Vuze, musíte být v uživatelském režimu „Pokročilý“. Chcete-li to provést, přejděte na:
Nástroje > Možnosti > Režim

Poté změňte režim odborné způsobilosti uživatele na: „Pokročilý“

Vuze pokročilý uživatelský režim

Nastavte uživatelský režim na „Rozšířené“ (Nástroje > Možnosti > Režim)

Dále, stále na obrazovce Možnosti, narazíme na TOGGLE vlevo od ‘Spojení’ vystavit „Transport Encryption“Nastavení…

Obrázek

Zde jsou optimální nastavení pro každý ze 3 režimů:

Šifrování zakázáno

Zrušte zaškrtnutí políčka „Vyžadovat šifrovaný přenos“. Všechny níže uvedené možnosti by měly být šedé (jako na obrázku výše)

Volitelné šifrování

Chcete-li povolit volitelné (nikoli vynucené) šifrování ve vuze, v podstatě zapněte požadované šifrování, ale určete záložní možnosti v případě, že partner nepovoluje šifrovaná připojení..

Vaše nastavení by mělo být:

Vuze „volitelné“ šifrovací režim

„Volitelné“ nastavení šifrování

Nucené šifrování (100% šifrovaný přenos)

Toto je nejbezpečnější režim a bude nejlepší obranou proti omezení torrentů ISP. Budete mít méně dostupných vrstevníků (což je důvod, proč byste raději měli raději používat torrent-friendly VPN)

Vaše nastavení by mělo být:

Vuze „vynucené“ šifrování: doporučená nastavení

Vuze „Forced“ Encryption Settings

V zásadě „Vyžadujete šifrovaný přenos“ bez povolení jakýchkoli záložních možností. To vynutí vuze, aby se připojovalo pouze k vrstevníkům s povoleným šifrováním.

Shrnutí a další užitečné články

Doufejme, že nyní jste stahování torrentů plně šifrována, a to buď pomocí VPN, nebo vestavěným přenosovým šifrováním.

Zde je to, co jsme se dosud naučili:

 1. Co je šifrování a proč je to užitečné (Tip: zamezte škrcení / sledování stahování torrentů)
 2. Proč je VPN nejlepším šifrovacím nástrojem (Mnohem silnější šifrování + bez ztráty partnera + anonymní adresa IP)
 3. Jak používat vestavěné šifrování pro svého oblíbeného torrent klienta (jakékoli šifrování je lepší než žádné)

Zde je několik dalších článků, které vám pomohou na vaší cestě k zcela anonymním torrentům:

Průvodce

Jak používat anonymní uTorrent (nastavení VPN / proxy)
Jak používat anonymně Vuze (nastavení VPN / proxy)
Jak používat Deluge anonymně
VPN vs. proxy. Který z nich skrývá torrenty lépe?

Recenze / články

Nejlepší Torrent VPN (pro anonymní stahování)
Recenze soukromého přístupu k internetu (nejlepší levné VPN)
IPVanish Review (nejrychlejší non-logging vpn)
Soukromý přístup k internetu vs. IPVanish

Díky moc za čtení, doufám, že tento článek byl velkou pomocí! Sdílejte to s přáteli nebo sledujícími pomocí Sharebaru vlevo. Šťastný torrenting!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me