Jak používat QBittorrent anonymně

QBittorrent je jedním z nejlepších dostupných klientských torrentů. Je velmi populární a je velmi funkční, ale lehký (sotva využívá jakékoli systémové prostředky). Ukážeme vám, jak používat QBittorrent anonymně, takže si můžete stáhnout torrenty soukromě.

Stejně jako všichni hlavní klienti torrentu je i QBittorrent zranitelný vůči bezpečnostním rizikům, která jsou součástí protokolu bittorrent:
Stažené soubory jsou veřejně viditelné a nešifrované

To znamená, že celou vaši historii stahování mohou potenciálně sledovat nejen vaši poskytovatelé internetových služeb, ale také společnosti poskytující sledování torrentů od třetích stran.

Tento článek vás naučí krok za krokem:

Nejlepší a nejjednodušší způsob, jak zcela anonymizovat stahování torrentů pomocí QBittorrentu. (Máme také průvodce pro uTorrent, Vuze a Deluge).

Proč byste chtěli anonymní torrenty?

Bittorrent je úžasně efektivní způsob, jak rychle distribuovat velké soubory, ale má masivní vestavěné úniky do soukromí, které mohou snadno odhalit celou historii stahování, pokud je nepřipojíte..

Existují dvě primární chyby zabezpečení:

 1. Vaše IP adresa je veřejně viditelná v každém roji
 2. Stahování není šifrováno (váš ISP může vidět / zaznamenat / omezit vaše stahování torrentů)

Podívejme se na tyto úniky 1-k-1…

Únik č. 1: IP adresa je viditelná pro všechny

Toto je nejnebezpečnější únik a největší hrozba pro vaše soukromí při stahování torrentů.

Aby se partneři mohli navzájem spojit, poskytuje sledovač seznam všech IP adres, které nasazují / stahují daný konkrétní torrent. Pokud neučiníte kroky ke skrytí vaší IP adresy torrentu, vaše skutečná sledovatelná IP bude viditelná pro kohokoli.

Zde je přehled toho, jak snadné je zobrazit adresy IP kohokoli, kdo s vámi sdílí torrent:

Únik IP pro torrent peers

Kolegové sdílející linuxový torrent. (IP je částečně rozmazané kvůli soukromí)

Nejenže vidíte úplnou IP adresu všech připojených vrstevníků, můžete také vidět, jaký port # jejich použití, torrent klienta a kolik již staženého souboru již stáhli.

Ještě děsivější jsou doslova desítky společností a organizací, které monitorují a shromažďují IP data z velkého počtu torrentových rojů. Někteří vám dokonce ukážou, jakou aktivitu torrentu sledovali na vaši IP adresu.

Naštěstí můžete skrýt svou „pravou“ IP adresu v torrentových rojích a nahradit ji nevystopovatelnou dočasnou IP.
Toho lze snadno dosáhnout pomocí služby VPN bez protokolování (a torrent-friendly) VPN.

Přesně vám ukážeme, jak to udělat později v této příručce. Číst dál…

Únik č. 2: Vaše stahování si může zobrazit váš poskytovatel internetu (ISP) & historie webu

Ve výchozím nastavení jsou bittorrentová data přenášena v prostém textu (nešifrovaná). To znamená, že váš ISP může:

 • Podívejte se, že navštěvujete torrentové stránky
 • Podívejte se, jaké soubory stahujete / sdílíte
 • Škrtněte (zpomalte) nebo zablokujte šířku pásma torrentu.

Řešení: Pomocí šifrování torrentů můžete zabránit poskytovateli internetových služeb v monitorování nebo zpomalení stahování torrentů. Ve skutečnosti, pokud používáte silné šifrování VPN, váš poskytovatel internetových služeb nebude mít ponětí, co děláte online nebo jaké soubory stahujete.

Ukážeme vám, jak používat VPN s QBittorrent později v příručce. Můžete také použít vestavěné šifrování QBittorrent, což je bezplatná metoda pro šifrování stahování torrentů, i když ochrana, kterou poskytuje, není tak výkonná nebo komplexní jako to, co získáte z VPN.

2 nástroje pro anonymní stahování Qbittorrent

Existují dva nástroje, pomocí kterých můžete efektivně skrýt svou aktivitu torrentu QBittorrent. Tyto jsou:

 1. Služba virtuální soukromé sítě bez protokolování
 2. Bez protokolování SOCKS proxy

Cvičení
Každá technologie má své vlastní výhody a při použití společně jsou ještě silnější. Více informací naleznete zde:

 • 3 kroky k naprosto anonymním torrentům
 • Proxy nebo VPN (Který z nich nejlépe funguje pro soukromé torrenty?)

Dále vám ukážeme použití obou metod s Qbittorrentem (buď samostatně nebo společně). Ukážeme vám také naše oblíbené VPN pro stahování torrentů.

Ještě lepší je, že několik sítí VPN přátelských s torrentem skutečně zahrnuje službu SOCKS Proxy bez příplatku, takže můžete získat to nejlepší z obou světů bez placení za 2 různé služby..

Existují nějaké bezplatné možnosti?
Krátká odpověď je NE pro VPN a „Ano, ale …“ pro proxy. Tady je obchod…

Existují nějaké bezplatné sítě VPN, dokonce i 1, která tvrdí, že je bezplatná a není protokolována, ale tady je háček. Všechny tyto bezplatné VPN specificky blokují torrenty ve své síti. Umožňují torrenty, pouze pokud upgradujete na placený plán. Další informace naleznete v našem průvodci bezplatnými torrentovými VPN.

Pokud jde o proxy služby, můžete určitě najít nějaké bezplatné proxy servery SOCKS na internetu, a ty lze ve skutečnosti použít s Qbittorrent pomocí pokynů dále v této příručce..

Proxy zdarma však budou mít několik omezení:

 1. Téměř 100% z nich vede protokoly (to znamená, že vaše stahování nejsou anonymní)
 2. Dejte si pozor na průhledné servery proxy (to znamená, že vaše skutečná IP adresa je předávána proxy serverem a je stále viditelná)
 3. Pomalé rychlosti / nespolehlivé (Většina bezplatných proxy serverů je přeplněných, což znamená, že rychlosti budou pomalé. Servery také často klesají a doba provozu pod 50% není neobvyklá.
 4. Torrenty blokovány – A konečně, nemělo by vás překvapit, když zjistíte, že mnoho bezplatných proxy serverů aktivně blokuje běžně používané torrent porty.

HOw používat VPN s Qbittorrent

Použití VPN s Qbittorrentem je nejjednodušší způsob, jak rychle anonymizovat vaše torrenty. Registrace, stahování a připojení k VPN trvá méně než 5 minut. Doporučujeme vždy používat VPN přátelskou k torrentu, která neuchovává žádné protokoly.

VPN zašifruje 100% dat přenesených do / z počítače, včetně webového prohlížeče a softwaru Qbittorrent. Webové stránky a torrent peerové nebudou znát vaši skutečnou IP adresu, uvidí dočasnou IP adresu, kterou vám přidělí server VPN.

Postupujte takto:

Krok č. 1: Zaregistrujte se pro službu VPN bez protokolování
Existuje asi 10 různých možností. Bylo by těžké najít lepší hodnotu než Soukromý přístup k internetu (pojmenovaný náš nejlepší torrent VPN roku 2015)

Krok č. 2: Stáhněte, nainstalujte a připojte se k VPN serveru
Instalace trvá méně než 1 minutu. Chcete-li se připojit k serveru (pomocí PIA), klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu na liště a vyberte umístění serveru. Doporučujeme zvolit umístění mimo nás (Nizozemsko funguje dobře).

Ikona panelu PIA

Ikona podložky PIA (označeno zelenou tečkou)

Servery VPN PIA

Seznam serverů PIA (přístup kliknutím pravým tlačítkem)

Krok č. 3: Ověřte, že se vaše IP adresa změnila
Jako další bezpečnostní opatření můžete před spuštěním Qbittorrentu použít bezplatný nástroj, jako je IPleak.net, k ověření, že se vaše IP adresa změnila. Po připojení k nizozemskému serveru VPN:

Obrázek

Ano, je to opravdu tak snadné. Veškerá činnost torrentu bude nyní směrována prostřednictvím vaší nové adresy IP.

Krok č. 4: Otevřete QBittorrent a stáhněte si torrent
Po ověření adresy IP v prohlížeči můžete bezpečně otevřít Qbittorrent a začít torrentovat. Později v této příručce vám ukážeme, jak zkontrolovat IP adresu vašeho torrent softwaru (jen pro případ). Tuto příručku si také můžete přečíst.

Jak používat proxy s QBittorrentem

V této části vás naučíme, jak používat skrýt svou IP adresu torrentu v QBittorrentu pomocí proxy, konkrétně proxy serveru SOCKS, který je přátelský k torrentu. (Další informace o rozdílu mezi servery SOCKS a HTTP proxy pro torrenting).

Použití proxy s Qbittorrent má několik výhod oproti VPN:

 • Proxy rychlosti jsou obecně o něco rychlejší než VPN (bez šifrování)
 • Vaše adresa IP torrentu se bude lišit od adresy IP vašeho webového prohlížeče (proxy se používá pouze pro torrenty)

Nevýhodou používání POUZE proxy je, že váš tok torrent nebude šifrován. To by vás mohlo otevřít k omezení vašeho ISP. Můžete použít vestavěnou možnost šifrování QBittorrentu (dále v této příručce), ale tato možnost sníží počet dostupných vrstevníků.

Proto doporučujeme používat proxy + VPN společně, to nejlepší z obou světů a STRONG šifrování.
Chcete-li to provést, jednoduše postupujte podle tohoto průvodce nastavením serveru proxy a poté se připojte k síti VPN, než otevřete Qbittorrent. Více o tom později.

Nastavení QBittorrent Proxy Krok č. 1: Vyberte službu proxy bez protokolování

Chcete-li nakonfigurovat nastavení proxy serveru QBittorrent, budete potřebovat proxy-službu přátelskou k torrentu. Zde naše nejlepší doporučení (2 ze 3 zahrnují službu VPN + Proxy za celkovou cenu. Toto je nejlepší řešení, zejména pokud plánujete používat VPN a proxy současně).
Cvičení
Zde jsou naše nejlepší možnosti:

 1. Soukromý přístup k internetu – Služba VPN + proxy v každém plánu, vysoké rychlosti a pojmenovaná nejlepší torrentová síť VPN roku. S cenami začínajícími na 3,33 $ / měsíc je to bezkonkurenční hodnota.
 2. Ukryj mě – Služba VPN + proxy v každém plánu. Více než 30 umístění proxy serveru SOCKS. Žádné záznamy, přívětivé. Nevýhodou je trojnásobek ceny soukromého přístupu k internetu
 3. Torguarde – Služba VPN + proxy se prodává samostatně. Jejich torrent proxy služba je nejlepší v okolí a má 5 umístění v zemi a proxy auto-installer (takže nemusíte konfigurovat nastavení ručně). Možnost automatické instalace však funguje pouze pro uTorrent, Deluge a Vuze.

Pokud si nejste jisti, kterou možnost zvolit: stačí jít s přístupem k soukromému internetu. Je to nejlepší řešení, má vysoké rychlosti a uspokojí potřeby 95% uživatelů.

Můžete také vyzkoušet toto porovnání Torguard vs. Soukromý přístup k internetu.

Dobře, nyní, když už máte proxy, který se používá, pojďme postupovat podle pokynů k nastavení krok za krokem:

Krok č. 2: Otevřete možnosti QBittorrent Proxy

Pro přístup k nastavení proxy v QBittorrentu musíte jít na Nástroje > Možnosti > Připojení (karta)
Můžete také otevřít nabídku možností stisknutím klávesy ‘Alt + O’

Když kliknete na ikonu „Připojení“ na levé straně nabídky možností, uvidíte toto:

Nastavení připojení QBittorrentu

Nástroje > Možnosti > Spojení

Nebojte se, pokud vaše nastavení právě teď nevypadá přesně takto. Stejně budeme měnit nastavení. Sekce, které budeme měnit, jsou označeny zelenou tečkou.

Na levé straně je také označena karta ‘Připojení’, takže víte, jak se dostat do této nabídky.

Projdeme sekce 1-k-1…

Krok č. 3: Port pro poslech

Toto je port #, který Qbittorrent použije k poslechu nových peer připojení. Pokud nepovolíte mapování portů uPnP nebo NAT, budete muset ručně nastavit přeposílání portů na routeru, abyste získali dobré vzájemné připojení.

Přesměrování portů je nad rámec tohoto článku (a může to být skutečná bolest v zadku), takže většina uživatelů by měla používat naše doporučené nastavení, které je:

 • Číslo portu pro příchozí připojení: Vyberte libovolný nebo náhodně vyberte náhodný port
 • Použijte uPnp / NAT PMP: Zaškrtněte toto políčko. Vybraný port automaticky přesměruje přes váš router
 • Při každém spuštění použijte jiný port: Volitelný. Doporučujeme to povolit, pokud vše běží hladce.

Ideální nastavení tedy vypadá takto:

Port pro poslech Qbittorrentu

Nastavení portu pro poslech (náhodný port)

Krok č. 4: Nastavení proxy

Přesné nastavení proxy serveru, které používáte, se změní na základě zvolené služby proxy. Tato příručka zobrazí ideální nastavení pro Soukromý přístup k internetu a Torguarde.

Pokud zvolíte jinou proxy službu, prostudujte si příslušná nastavení v jejich dokumentaci / týmu podpory. Nastavení, která se změní:

 • Hostitel: Adresa proxy serveru
 • Přístav: Port #, který používá vaše proxy služba
 • Ověřování: Povolte to, pokud vaše proxy služba vyžaduje přístup / přihlašovací jméno pro přístup (většina z nich)
 • Uživatelské jméno heslo: Toto jsou přihlašovací údaje poskytnuté vaším poskytovatelem proxy.

Dále dokončete průvodce nastavením proxy pro privátní přístup k internetu a Torguard…

Nastavení proxy QBittorrentu (soukromý přístup k internetu)

Soukromý přístup k internetu poskytuje předplatitelům plný přístup k jejich vysokorychlostnímu serveru proxy umístěnému v Nizozemsku. Je však nutný jeden další krok. Pro proxy musíte vygenerovat samostatnou kombinaci uživatelského jména a hesla.

Chcete-li získat své přihlašovací jméno / heslo pro proxy
Po přihlášení k PIA se přihlaste do ovládacího panelu svého webu. Po přihlášení k účtu přejděte dolů a uvidíte sekci, která vypadá takto:

PIA Proxy přihlašovací údaje

Na panelu účtu vygenerujte své přihlašovací jméno a heslo pro proxy


Stačí kliknout na tlačítko „Znovu vygenerovat uživatelské jméno / heslo“ a získat přihlašovací údaje. O něco později je použijeme, takže nechte okno otevřené pro snadnou kopii + vložení.

Nastavení QBittorrentu:
Změňte nastavení tak, aby přesně odpovídala těmto:

 • Typ: SOCKS5
 • Hostitel: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Přístav: 1080

Úplné nastavení bude vypadat jako na obrázku níže. Nezapomeňte zaškrtnout stejná políčka jako na obrázku.

Do správných polí zadejte své uživatelské jméno / heslo.

Nastavení proxy serveru PIA (QBittorrent)

Nastavení proxy serveru PIA

To je vše, váš proxy server je nastaven. Aby se nastavení projevila, restartujte Qbittorrent.
Chcete-li ověřit, zda server proxy funguje správně, přečtěte si: Jak zkontrolovat torrent IP

Nastavení proxy QBittorrentu (Torguard)

Toto je správné nastavení proxy, pokud jste odběratelem Torguardu.

Typ: SOCKS5
Hostitel: proxy.torguard.org
Přístav: 1080/1085/1090 (můžete použít kteroukoli z nich. Pokud 1080 nefunguje, zkuste jiný. Někteří poskytovatelé internetových služeb blokují 1080.
Uživatelské jméno: Poskytuje torguard na panelu vašeho účtu
Heslo: Poskytuje torguard

takže úplné nastavení by mělo vypadat takto:

Nastavení proxy serveru Torguard (Qbittorrent)

Nastavení proxy serveru Torguard

To je vše, vaše nastavení je kompletní. Ujistěte se, že restartujete QBittorrent, a pak zkontrolujte Torrent IP (průvodce), abyste se ujistili, že vše funguje správně.

Nastavení šifrování QBittorrent

QBittorrent má vestavěnou podporu pro šifrování RC4, což vám pomůže vyhnout se tvarování provozu (poskytovatel internetu zpomaluje vaše torrenty). Nevýhodou této metody šifrování je, že dramaticky sníží váš počet dostupných rychlostí, což ztěžuje stahování torrentů s několika secími stroji.

Z tohoto důvodu doporučujeme použít VPN (s proxy nebo bez proxy), aby se dosáhlo mnohem silnějšího šifrování a 100% vzájemné dostupnosti. Náš průvodce šifrováním torrentu vysvětlí proč.

Pokud váš poskytovatel internetových služeb blokuje / škrtí vaše torrenty a chcete vyzkoušet vestavěné šifrování QBittorrentu, zde jsou správná nastavení … (Chcete-li otevřít toto menu, přejděte na kartu „Bittorrent“ v nabídce Možnosti (Nástroje) > Možnosti > Bittorrent).

Režim šifrování # 1 (volitelný režim)

Tento režim bude používat šifrovaná připojení, pokud budou dostupná, ale stále se bude připojovat k nešifrovaným partnerům. Budete mít k dispozici 100% vzájemnou dostupnost, ale nebude vám poskytovat dostatečnou ochranu před škrtením.

Volitelné šifrování

Volitelný režim šifrování (použijte, pokud je k dispozici)

Režim šifrování # 2: Vyžaduje se šifrování

Tento režim se připojí pouze k šifrovaným kolegům. 100% vaší torrentové aktivity bude šifrováno, ale budete mít přístup k malému% dostupných vrstevníků (protože většina lidí šifrování nepovoluje).

Vyžaduje se šifrování

Šifrování QBittorrent (požadovaný režim)

Používání VPN & Proxy současně

Tato metoda vám poskytne to nejlepší z obou světů, které získáte:

 • Samostatná adresa IP pro váš webový prohlížeč a QBittorrent
 • prohlížeč & torrent IP se bude lišit od vaší „skutečné“ adresy IP
 • Procházení webu bude šifrováno (ISP nebude vědět, že navštěvujete torrent stránky nebo stahujete torrenty).

Pokud se přihlásíte k odběru služby VPN, jako je soukromý přístup k internetu, můžete získat službu VPN + proxy bez nutnosti platit za každou zvlášť. Pro maximální ochranu je však optimální použít jednu společnost pro službu VPN a druhou pro proxy službu (takže ani jedna společnost nezná úplný obrázek).

POZNÁMKA: Společné používání VPN + Proxy není nutné. Více než 90% uživatelů bude používat jeden nebo druhý a bude naprosto bezpečné, ale pokud jste opatrný typ, získáte optimální zabezpečení.

Chcete-li skutečně použít oba současně, ujistěte se, že budete postupovat podle dvou jednoduchých kroků:

 1. Před otevřením Qbittorrentu se připojte k VPN. (Pokud se připojíte, když je Qbittitorrent již připojen k proxy serveru, způsobíte chybu proxy, protože se změnila vaše IP adresa).
 2. Otevřete Qbittorrent – Po navázání připojení VPN nyní můžete otevřít Qbittorrent a vše by mělo běžet hladce.

V tomto nastavení bude IP vašeho webového prohlížeče vaše IP adresa VPN a vaše torrent IP bude vaše proxy IP adresa.

Zabalení a další zdroje

Děkujeme za přečtení této příručky. Pokud byste postupovali krok za krokem, vaše torrenty by měly být plně anonymizovány a vaše „skutečná“ IP adresa již nebude viditelná pro ostatní torrent torrenty.

Pokud stále hledáte více informací o VPN, anonymním torrentingu, šifrování atd., Podívejte se na některé z těchto dalších článků:

Průvodci

Jak používat uTorrent anonymně
Jak používat anonymně Vuze
Jak si koupit VPN s bitcoiny
Jak zkontrolovat torrent IP
Torrent Encryption Guide

Recenze / Porovnání

Soukromý přístup k internetu
Recenze IPVanish
Torguard Recenze
Soukromý přístup k internetu vs. IPVanish
Soukromý přístup k internetu vs. Torguard

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me