Průvodce anonymními torrenty (pro Mac)

Zdá se, že většina torrent-tutoriálů je napsána pro uživatele PC, ale nikdy se nebojí Mac milenců. Zde máme vašeho praktického průvodce Mac Torrent.

Dozvíte se: Jak stahovat torrenty anonymně do počítače Mac (s VPN nebo SOCKS5 Proxy).

Dokonce jsme dostali speciální průvodce nastavením Mac pro populární klienty torrentu (jako uTorrent!)

Contents

Obsah článku

 1. Anonymní torrenty?
 2. Dvě možnosti: VPN nebo proxy
 3. Doporučené anonymní VPN pro Mac torrentů
 4. Jak používat VPN pro torrenting (snadná volba jedním kliknutím)
 5. Jak používat proxy server SOCKS5 pro torrenty (příručka pro ruční nastavení)
 6. Zkontrolujte, zda funguje VPN / Proxy

Pokud anonymizujete své torrenty?

Odpověď na tuto otázku pravděpodobně již znáte, pokud jste tento tutoriál našli na google. V roce 2011 15% uživatelů bittorrentu používalo anonymizační nástroj k udržení svých torrentů v soukromí. O 5 let později se procento pravděpodobně ztrojnásobilo.

Jednou slabinou bittorrentového protokolu (a obecně sítí p2p) je to, že každý torrent peer vidí vaši IP adresu a umístění.

Co se naučíte:
Tím, že budete postupovat podle tohoto průvodce, budete moci zabránit všem kolegům, aby viděli vaši skutečnou IP adresu (a místo toho jim ukázat nevysledovatelnou IP). Budete také moci zašifrovat vaše připojení k internetu, takže snoopers nebo prostředníci (jako váš poskytovatel internetu) nebudou moci zobrazit vaši webovou historii nebo stáhnout histoyr.

uTorrent seznam vrstevníků

IP adresa každého partnera je viditelná pro kohokoli, kdo sdílí torrentový soubor.

VPN vs. PRoxy (dva nástroje pro anonymní torrenty)

Existují dva nástroje, které můžete použít k anonymizaci vašich torrentů – VPN nebo proxy. To, co si vyberete, je zcela osobní preference, nebo můžete použít oba společně pro zvýšení bezpečnosti.

Zde je základní přehled každé možnosti:

VPN / virtuální privátní síť

Toto je nejjednodušší možnost nastavení. Stáhnete si vlastní software VPN poskytovaný zvolenou službou VPN. Šifruje celé vaše připojení k internetu a nasměruje všechna data přes jejich VPN servery (což skryje vaši skutečnou IP adresu před torrentovými partnery).

Software VPN bude také obsahovat užitečné bezpečnostní funkce, jako je kill-switch (zabránění únikům IP, pokud se VPN odpojí) a snadné přepínání serverů (vyberte si z 20-100 různých serverů).

VPN nevyžaduje žádnou manuální konfiguraci uvnitř vašeho torrent klienta / softwaru. Stačí se připojit k serveru a jste anonymní. Je to opravdu tak snadné.

Socks5 Proxy

Proxy je jako VPN pro jedno použití (bez šifrování). Směruje provoz pro 1 program přes proxy server (skrytí vaší IP adresy). Výhodou proxy je to, že je obvykle rychlejší než VPN (bez šifrování) a umožňuje, aby se IP adresa vašeho webového prohlížeče lišila od vaší IP adresy torrentu.

Můžete také spustit svého torrent klienta přes proxy, uvnitř VPN tunelu pro dvojitou změnu IP adresy, samostatné IP adresy (prohlížeč a torrent klient) a dobré rychlosti. Ukážeme vám, jak to udělat později v článku.

Pro více informací čtěte: VPN vs. proxy (což je lepší pro torrentování?)

A nebojte se, můžete je používat společně, aniž byste se museli přihlásit k odběru 2 samostatných služeb. Existuje několik poskytovatelů VPN, kteří nabízejí SOCKS5 proxy přístup zdarma s každým plánem VPN! Ale ukážeme vám, jak to funguje později v tomto tutoriálu.

Doporučené Mac VPN – (některé zahrnují také proxy SOCKs5!)

Tito poskytovatelé VPN jsou vybíráni ručně na základě následujících kritických kritérií:

 • Zero log & torrent-friendly (Neukládají žádné informace o vaší historii připojení. Velmi důležité!)
 • Rychlé rychlosti & Uncrowded servery
 • Levná (vše pod 10 $ měsíčně, některé levné jako 3,33 $ / měsíc)

Nemusíte si vybírat žádný z níže uvedených poskytovatelů (i když je považujeme za nejlepší možnosti), ale ujistěte se, že kterákoli VPN, kterou si vyberete, neuchovává žádné protokoly VPN. Anonymita je prioritou # 1

Bez dalšího prodlení zde jsou naše nejlepší tipy. Máme také odkazy na důkladné recenze pro každého (s nejrychlejšími testy).

IPVanish (6,49 $ + / měsíc)

IPVanish je nejrychlejší VPN pro Mac torrentů

IPVanish je snadno nejlepší volbou pro uživatele počítačů Mac, pokud plánujete stahování torrentů často. Již jsou trvale mezi nejrychlejšími službami VPN, ale za poslední 2 roky také přidali tunu funkcí specifických pro torrent..

Zde jsou hlavní body:

 • Skutečný Zásady ochrany osobních údajů Zero-Log (maximální soukromí)
 • Zahrnuta služba Socks5 Proxy (zcela nová funkce!)
 • IPVanish má vynikající softwarový klient pro Mac

Socks5 proxy je hlavní průlom, protože to byla jediná výhoda, kterou PIA (až příští) měla oproti IPVanish. Proxy server Socks5 lze nakonfigurovat uvnitř vašeho oblíbeného torrent klienta (s VPN nebo bez VPN) pro snadnou změnu IP torrentu bez ovlivnění zbytku vašeho internetového připojení.

Pokud chcete, Deluge, uTorrent a QBittorrent.

IPVanish Mac Software Client

Obrázek

Software Mac společnosti IPVanish poskytuje plný přístup ke všem 100 serverovým umístěním pomocí všech 3 protokolů VPN (OpenVPN, PPTP nebo L2TP).
Máte také několik pokročilých bezpečnostních funkcí (ochrana proti úniku IPv6, ochrana proti úniku DNS a přepínač zabíjení). Přepínač kill zabraňuje úniku veškerých citlivých dat nezašifrovaných, pokud dojde k náhodnému výpadku sítě VPN.

K dispozici je také funkce exkluzivní pro Mac: Seznam oblíbených serverů, který vám umožní ručně vybrat oblíbené servery pro snadný přístup jedním kliknutím.

Ceny & Vrácení peněz

Všechny balíčky IPVanish mají stejné funkce, jediným rozdílem je délka předplatného. Delší předplatné je levnější (měsíčně).

Ceny jsou:

 • 1 měsíc – 10 $ / měsíc
 • 3 měsíce – 8,99 $ / měsíc
 • 1 rok – 6,49 $ / měsíc (nejlepší nabídka)

Všechny plány jsou dodávány se 7denní zárukou 100% bezproblémového vrácení peněz, takže stojí za to získat delší předplatné (při 35% úsporách) a můžete jej kdykoli zrušit, pokud to není to, co jste očekávali. Podle našich zkušeností však společnost IPVanish dodává na všech frontách.

Soukromý přístup k internetu (3,33 $ / měsíc)

Soukromý přístup k internetu (nebo „PIA“ jejich milionům + předplatitelů) je jedna z původních služeb VPN podporujících torrent. Průkopníci v kategorii nulových záznamů a jejich logovací politika byla dokonce testována u soudu FBI.

PIA je nepochybně jedním z nejlepších torrentů ve slově a jejich obrovskou popularitu lze do značné míry shrnout do jediné fráze…

3,33 $ — (to je měsíční cena předplatného PIA na 1 rok).

Každé předplatné také zahrnuje přístup k proxy serveru Socks5 (Nizozemský server), neomezený přenos šířky pásma a 5 současně připojených zařízení.

Softwarový klient PIA Mac

Soukromý software Mac pro přístup na internet

Software PIA pro Mac VPN (zobrazení rozšířených nastavení)

Mac VPN klient PIA je velmi intuitivní a snadno použitelný. Můžete se rychle připojit k libovolnému umístění serveru jednoduše kliknutím na ikonu PIA, která se objeví na hlavním panelu v horní části obrazovky. Můžete také upravit nastavení softwaru (viz výše) a nastavení šifrování pro maximální kontrolu.
Získejte PIA za 3,33 $ / měsíc »

HOw použití vašeho Mac VPN pro Torrenting

Použití VPN je nejjednodušší možností a nastavení je neuvěřitelně snadné. Jakmile nainstalujete zvolený software VPN, můžete se připojit k umístění serveru přátelského k torrentu a vaše torrenty budou plně anonymizovány.

Tip: V klientovi torrent není vyžadováno žádné další nastavení. Stačí se připojit k VPN…

CvičeníSoftware VPN provádí veškerou práci. Změní zašifrování celého internetového připojení a změní vaši IP adresu torrentu, takže uživatelé uvidí pouze IP adresu VPN serveru (místo vaší).

Existuje však jeden další krok, který však můžete chtít podniknout pro zvýšení bezpečnosti. Aktivujte svůj VPN kill-switch.

Jak používat VPN Kill-Switch

Všichni poskytovatelé VPN, které jsme doporučili výše, zabudovali do svého softwaru funkci kill-switch. Toto je možnost, která v případě selhání VPN okamžitě zabije veškeré připojení k internetu. Spojí vaše internetové připojení s rozhraním VPN a váš torrent klient nebude mít přístup k internetu, dokud se znovu nepřipojíte k VPN.

K aktivaci spínače kill-switch stačí aktivovat zaškrtnutí políčka v nastavení softwaru. Podívejte se na naše příklady na obrázcích níže.

Nastavení přepínače kill IPVanish (klient Mac)

Aktivujte v nastavení softwaru IPVanish možnost „Zabít síť“

Možnost přepínače zabíjení soukromého přístupu k internetu (software Mac)

V nabídce pokročilých nastavení zaškrtněte políčko Přepínač VPN

Přidání proxy serveru SOCKS5 do torrentového klienta (volitelné)

Spouštění torrentů pomocí proxy serveru Socks5 je zcela volitelné. Používání VPN bez protokolování již vaše torrenty zcela anonymizuje.

Někteří lidé rádi proxy jejich torrentů, protože umožňuje torrent klienta a webový prohlížeč mít samostatné IP adresy.

Můžete také spustit proxy s aktivní sítí VPN (nebo bez ní). Pokud ji použijete s VPN, bude mít 2 vrstvy změn IP adres (a silné šifrování VPN). Pokud proxy spustíte sám, rychlost bude rychlejší než při použití VPN a vaše IP adresa torrentu se změní, ale vaše připojení nebude šifrováno.

Většina hlavních klientů torrentu má vestavěnou podporu proxy serveru Socks5. 1 pozoruhodná výjimka (bohužel) je Přenos, populární Mac torrent klient.

Níže si ukážeme, jak nastavit proxy server v uTorrentu.

Pokud používáte jiný klient torrent než uTorrent, máme další průvodce nastavením pro:

 • Vuze
 • Potopa
 • qBittorrent

Nebojte se, že výše uvedené příručky jsou prováděny pomocí PC verze softwaru. Kroky jsou na mac stejné.

Krok č. 1 – Získejte přihlašovací údaje proxy serveru Socks5

IPVanish a Soukromý přístup k internetu zahrnout proxy server Socks5 s nulovým protokolem při každém předplatném, ale je postaven na jiném systému než servery VPN, takže pro proxy musíte vygenerovat samostatnou kombinaci uživatelského jména a hesla.

Podrobné pokyny pro PIA najdete zde.

Pokud jste zvolili IPVanish (náš výběr č. 1), postupujte níže:

1. Přihlaste se (nebo se zaregistrujte) ke svému účtu IPVanish tady.Cvičení

Přihlaste se k účtu IPVanish

2. Přejděte na kartu Socks5 Proxy na panelu účtu a najdete uživatelské jméno / heslo

Obrázek

3. Ponechte tuto kartu otevřenou, abyste mohli v dalším kroku snadno zkopírovat / vložit přihlašovací údaje.

Krok č. 2 – Konfigurace proxy v programu uTorrent / bittorrent

Otevřete uTorrent / Bittorrent a přejděte na: Jídelní lístek > Preference > Síť

Poté zadejte informace, jak je uvedeno níže. Zadané hodnoty budou záviset na poskytovateli Socks5, který používáte. Nezapomeňte nahradit kombo přihlašovací / heslo, které jste vygenerovali v kroku č. 1.

Nastavení proxy serveru IPVanish:

 • Příchozí port TCP: Vyberte si vlastní nebo „náhodně“
 • Proxy server: SOCKS5
 • Adresa: ams.socks.ipvanish.com
 • Přístav: 1080
 • Ověřování: Povoleno
 • Uživatelské jméno: vaše uživatelské jméno
 • Heslo: vaše heslo
Nastavení serveru proxy pro soukromý přístup k internetu:

 • Příchozí port TCP: Vyberte si vlastní nebo náhodně
 • Proxy server: SOCKS5
 • Adresa: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Přístav: 1080
 • Ověřování: Povoleno
 • Uživatelské jméno: vaše uživatelské jméno
 • Heslo: vaše heslo

Rovněž byste se měli ujistit, že jsou zaškrtnuta dolní 3 políčka: (Ověřování, proxy pro jméno hostitele, proxy pro p2p). Tím je zajištěno, že pro použití tunelu proxy jsou vyžadována všechna připojení uTorrent.

Nastavení proxy IPVanish Socks5 (uTorrent Mac)

uTorrent Proxy Settings (IPVanish)

Nastavení proxy serveru PIA Socks5 (uTorrent Mac)

uTorrent Proxy Settings (Private Internet Access)

Krok č. 3 – Ověřte změnu adresy IP

Jakmile máte vše nakonfigurováno, možná budete chtít zkontrolovat svoji IP adresu torrentu a ověřit, že vše funguje správně. Uděláme to pomocí nástroje pro kontrolu torrent ip.

Zde je náš podrobný průvodce, jak zkontrolovat vaši IP adresu torrentu.

Pokud dokážete vyhledávat vrstevníky a stahovat torrenty, je nastavení serveru proxy pravděpodobně správné. Pokud by nastavení nebylo správné (jako byste měli nesprávnou adresu, číslo portu nebo heslo), pak by uTorrent nemohl mít přístup k internetu.

Spropitné: Příjemnou vlastností použití proxy serveru Socks5 je, že funguje jako přepínač zabíjení. Pokud připojení poklesne, uTorrent okamžitě ztratí přístup k internetu, protože všechna připojení musí procházet tunelem proxy.

Anonymní Mac Torrents: Final Tips

Doufám, že se vám líbil náš Mac Torrent Guide. Měl by vám poskytnout vše, co potřebujete vědět, abyste mohli skrýt vaši IP adresu při torrentování a udržet vaše stahování torrentů zcela anonymní.

Pokud jste přeskočili dopředu, zde jsou hlavní body:

 1. Použijte VPN „Zero-Log“ nebo proxy: IPVanish, PIA a NordVPN jsou dobrá volba
 2. Během torrentování aktivujte přepínač VPN kill-switch
 3. Nastavení proxy serveru Socks5 je volitelné: ale to vám umožní mít jiné umístění / IP pro torrent klienta a webový prohlížeč. Je to také druhá vrstva zabezpečení, pokud ji spustíte uvnitř VPN tunelu.

Pokud se během instalace setkáte s problémy nebo chcete pomoci s konfigurací vašeho mac VPN / proxy s jiným klientem torrentu, přečtěte si níže uvedené podrobné pokyny:

Happy torrenting! Pokud je vám tento průvodce užitečný, nezapomeňte jej sdílet s přítelem nebo se svou sociální sítí (můžete použít Sharebar vlevo!)

Recenze / srovnání VPN

Průvodci / návody

 • Recenze IPVanish
 • Soukromý přístup k internetu
 • Torguard Recenze
 • Proxy.sh recenze
 • IPvanish vs. soukromý přístup k internetu
 • Torguard vs. soukromý přístup k internetu
 • Vuze anonymní torrent průvodce
 • QBittorrent anonymní torrent průvodce
 • Zajistěte anonymní průvodce torrentem
 • VPN vs. proxy (což je lepší pro torrenty)
 • Jak platit za VPN s bitcoiny
 • Zkontrolujte svoji IP adresu torrentu

Průvodce Macem k anonymnímu torrentu

Hodnocení 4,8 / 5 na 4

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me