SiteGround VS Bluehost – proč si myslíme, že byste měli jít s SiteGround

SiteGround


vs

Bluehost

SiteGround vs Bluehost – proč si myslíme, že byste měli jít s SiteGround

tl; dr

Znovu jsme se podívali na dvě dobře zavedená jména v hostitelském podnikání. SiteGround, protože jsme s ním obeznámeni, a navíc jsem přesvědčen, že slouží jako dobrý měřítko, s nímž můžeme porovnat ostatní hostingové společnosti.

V boji proti tomu, co se zdá být silnou nabídkou od společnosti Bluehost, byl tento bohužel bohužel stržen kvůli kombinaci faktorů, mezi něž patří stížnosti uživatelů a méně než hvězdná pověst holdingové společnosti EIG. Celkově se výsledky silně nakloní ve prospěch SiteGround.

V oblasti hostování po více než dvě desetiletí si SiteGround vybudoval svou pověst zdola nahoru. Dnes tato impozantní společnost hostí více než milion domén prostřednictvím míst rozptýlených po celém světě.

Mezi její nabídky patří zejména rychlostní technologie a automatické aktualizace WordPress, časté zálohování, bezplatné SSL od šifrování SSL, vše snadno spravované pomocí cPanelu, SiteGround je bezpochyby jedním z králů webhostingové arény.

Ve srovnání, Bluehost je dnes společnost EIG, přestože byl v podnikání tak dlouho, jak SiteGround byl. Společnost EIG není tradičně technologickou společností, nýbrž její hlavní strategií je získání hostitelských společností.

EIG převzal Bluehost po katastrofálním představení jeho předchozího majitele škrcení CPU, které skončilo zmrazením hostovaných webových stránek každý den hodiny.

Zde je to, co dnes porovnáme

 1. Plány a ceny
 2. Klíčové vlastnosti – SiteGround Nabízí ZDARMA přenosy stránek!
 3. Výkon – umístění serveru, rychlost a doba provozu
 4. Zákaznická podpora a co uživatelé říkají
 5. Uživatelské rozhraní
 6. Co se mi líbí na webuGround
 7. Co se mi líbí na Bluehost
 8. Závěrečné myšlenky

Poznámka

Dvě testovací místa použitá v této recenzi jsou vlastněna a spravována společností Bitcatcha. SGUSHosted.com a BHHosted.com jsou hostovány v jejich příslušném datovém centru v USA.

Plány a ceny

Nejzákladnější předpoklad většiny webových hostitelů se točí kolem dvou základních oblastí, jejich ceny a funkcí. Podívejme se, co mají tito dva vedle sebe, co se týče ceny a některých klíčových funkcí;

SiteGroundBluehost

INTRO PRICEINTRO PRICE
StartUp / Basic 3,95 $ 2,95 $
GrowBig / Plus 5,95 $ 5,95
GoGeek / Prime 11,95 $ 5,95 $

RENEWALRENEWAL
StartUp / Basic 9,95 $ 7,99
GrowBig / Plus 14,95 $ 10,99
GoGeek / Prime 29,95 $ 14,99 $
Návštěva

Klíčové vlastnosti

SiteGround GrowBigBluehost Plus
Webové stránkyUnlimitedUnlimited
Space20 GBMěřeno
Šířka pásmaUnlimitedMěřeno
Tvůrce stránekAnoAno
DoményUnlimitedUnlimited
Ovládací panelcPanelEnhanced cPanel
Zálohování zdarma Ano (denně) č
Zdarma migraceAnoNe
E-mailové účty zdarma Ano
Plné funkce

Jak je uvedeno v grafech, plán Bluehost Plus, který běží na úvodní nabídce 5,95 $, je porovnáván s plánem sdíleného hostování společnosti SiteGround ve střední vrstvě. V některých klíčových oblastech předčí server SiteGround Bluehost kromě úložného prostoru.

Zdá se to trochu neobvyklé, protože cena úložného prostoru je dnes pro většinu webhostingových společností téměř zanedbatelná, ale je to pravděpodobně kvůli optimalizaci zařízení na konci SiteGround díky jejich rychlosti technologie.

Osobně, Velmi preferuji všechny rozšířené funkce, které SiteGround nabízí místo neomezeného úložného prostoru. Bezplatná migrace je zde však SKUTEČNÝ GEM, protože to mnoho poskytovatelů hostingu nenabízí zdarma.

Přenos webu

Siteground také říká:

„Poskytujeme bezplatné převody webových stránek v rámci naší palubní služby od prvního dne naší společnosti. V současné době dostáváme každý měsíc více než 3 000 žádostí o migraci. Shromážděná zkušenost je obrovská a můžete se vsadit, že náš tým narazil a vyřešil (téměř) jakýkoli možný problém, který se může objevit během přenosu webové stránky. “

Další informace o bezplatném převodu webových stránek.

Bluehost poplatky za migraci stránek

V minulosti jsem se s touto situací setkal vícekrát a pro ty, kteří to nenabízejí zdarma, účtují také strašně moc, od nejzákladnějších stránek od 100 USD a výše!

Ve skutečnosti chce Bluehost za převod vašich webových stránek účtovat neuvěřitelných 149,99 $. V žádném případě nebudu rozdávat takovou hotovost.

149,99 USD za převod webu

SiteGround1

Bluehost0

Výkon – umístění serveru, rychlost a doba provozu

Umístění serveru

SiteGround má velmi dobré rozložení umístění pro svá datová centra na třech kontinentech. Má jedno umístění v USA (Chicago), tři v Evropě (Londýn, Amsterdam, Milán) a jedno v Asii (Singapur). Tato umístění jsou strategická a nabízejí zákazníkům SiteGround vynikající rychlost v jejich hostingových plánech.

Bluehost také spoléhá na více umístění, v USA (Utah), Evropě (Londýn) a Asii (Bombaj a Hongkong).

Rychlost serveru SiteGround

US (W)
US (E)
Londýn
Singapur
Sao Paulo

55 ms3 ms92 ms223 ms139 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Německo

380 ms226 ms148 ms12 ms103 ms

Jmenovité A +; Prům. Rychlost: 138,1 ms
(Zobrazit celý výsledek)

SiteGround má zjevně své silné stránky v USA, ačkoli evropské služby jsou také pozoruhodně rychlé.

V Singapuru je malá latence kvůli vzdálenosti od jeho fyzického serveru (Naše testovací stránka je hostována v jejich datovém centru v Chicagu). Zdá se, že je to kompenzováno rychlostí, že Oceánie včetně Austrálie je očividně na stejné úrovni, což je dobré i pro jiná místa v Asii.

Rychlost serveru Bluehost

US (W)
US (E)
Londýn
Singapur
Sao Paulo

23 ms78 ms183 ms93 ms164 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Německo

330 ms168 ms125 ms92 ms174 ms

Jmenovité A; Prům. Rychlost: 153 ms
(Zobrazit celý výsledek)

Bluehost také ukazuje rychlou dobu odezvy serveru na mnoha místech, ale zdá se, že Evropa trochu trpí. Při porovnání krku ke krku nemusí být mezi těmito dvěma rozdíly příliš patrný rozdíl. To však vidíme Servery SiteGround nabízejí mnohem stabilnější načasování než Bluehost přes palubu.

SiteGround1

Bluehost1

Uptime

Jsem rád, že mohu říci, že u obou hostitelů se zdá, že provozuschopnost není velkým problémem. Během 30denního období oba zobrazili 100 procent uptime, což je velmi dobré.

Pokud nejste obeznámeni s provozuschopností, většina hostitelů nabízí minimum 99 procent a dokonce i několik minut dolů může mít významný dopad na toto číslo.

Provozní doba webu

Provozní doba webu

Bluehost uptime

Bluehost uptime

Existuje však další prvek pro uptimerobot, na který mnoho lidí dohlíží, protože je to v zásadě zamýšleno ukázat … no, nahoru. Pokud si všimnete grafů v každém obrázku, zobrazí se typické doby odezvy, které zobrazují servery.

Přestože se oba pyšní 100% provozuschopností, Bluehost má dobu odezvy, která výrazně zaostává za SiteGround. Toto je jedna z významných věcí, které považuji za základní faktory ovlivňující hodnocení hostitele.

SiteGround1

Bluehost0

Zákaznická podpora

Jednou z klíčových věcí při jednání s webovým hostitelem – a to nemohu dostatečně zdůraznit – je jejich zákaznická podpora.

I když jste příležitostný uživatel a představa, že potřebujete nějakou pomoc pouze jednou za dlouhou dobu, může být jednání s nereagujícím nebo chybějícím podpůrným personálem nesmírně rozčilující.

A věřte mi, budete pravděpodobně potřebovat jejich pomoc mnohem častěji, než očekáváte. Od problémů, jako jsou prostoje, připojení k serveru a zabezpečení, je vaše klíčové připojení k hostiteli prostřednictvím jejich pracovníků podpory. Není nic důležitějšího než tým podpory, který reaguje rychle a efektivně.

Co pro nás tedy tito dva obři získali, pokud jde o podporu?

SiteGround zákaznický servis

Jsem velmi rád, že SiteGround provozuje celou škálu podpor, nabízí 365denní chatovací služby, systém prodeje vstupenek a dokonce i číslo, na které můžete zavolat o pomoc. Vzhledem k minulým zkušenostem s některými živými rozhovory jsem vydechl úlevou, když na mou zprávu odpověděl do 10 sekund. Už předtím jsem měl příležitost čekat, až jsem si myslel, že chatovací systém byl rozbitý!

Zákaznický servis Bluehost

Nastavení je u zákaznického servisu Bluehostu podobné, a ačkoli jsem tady nebyl dlouho, stále se cítím trochu vyděšeně o jejich podpoře. To se vrací k tomu, že Bluehost je společnost EIG, o které jsem slyšel tolik negativních věcí.

Ve skutečnosti se problém objevil právě v mém předchozím srovnávacím přezkumu, o kterém si můžete přečíst zde – SiteGround VS Hostgator.

Klíčová krize přichází, když je na čase, aby veřejnost přezkoumala své služby. Právě zde se kopáme hlouběji za scénu a zjistíme, co je vlastně co.

Co uživatelé říkají o SiteGround

Názor uživatelů SiteGround

Co uživatelé říkají o Bluehostu

Smíšené emoce na Bluehost

Jak vidíte, v Bluehostingu existují smíšené emoce, o něž je třeba se obávat. Problém není schopen nabídnout klientům stabilní tok služeb a je třeba si toho uvědomit.

Ve skutečnosti bylo několikrát, kdy uživatelé vzali na sociální média, aby si vzpomněli na špatnou úroveň poskytovaných zákaznických služeb a služeb:

Twitter názor na Bluehost

SiteGround1

Bluehost0

Uživatelské rozhraní

Pro ty z vás, kteří by mohli být novým webhostingem, existují dva aspekty pojmu „uživatelské rozhraní“, pokud jde o vaše hostingové účty.

První rozhraní s účtem webového hostitele, což je mnohem širší pohled na služby, které používáte. Druhým je ovládací panel, který je určen k ovládání funkčnosti vašeho webhostingového plánu.

Ta je kritičtější, protože právě zde trávíte většinu času a úsilí. SiteGround a Bluehost nabízejí cPanel, byť mírně stáhnutý, aby vypadal trochu jedinečně.

(Vlevo: SiteGround; Right: Bluehost)

cPanel je skvělá volba, protože nabízí uživatelům velmi uživatelsky přívětivý způsob správy jejich webových stránek. Je to také velmi běžné rozhraní, což znamená, že pokud potřebujete pomoc, je to jen co by kamenem dohodil.

Ačkoli Bluehost nabízí to, čemu říkají Vylepšená verze cPanel, abych byl upřímný, cítím, že je to spíše jako zjednodušená verze. Je pravda, že je to dobré pro první nákupce webhostingu, ale z dlouhodobého hlediska mám pocit, že v nabídce SiteGround je větší flexibilita..

Cítit se ve vývoji webových stránek vám nebude trvat příliš dlouho. Postupně zjistíte, že přístup k více funkcím je velmi dobrá věc, zejména proto, že to znamená, že nemusíte oslovovat zaměstnance zákaznického servisu svého hostitele tak často.

SiteGround1

Bluehost0

Co mám rád na webu Siteground

Spousta zkušeností, bezchybné výsledky a působivý výkon. Díky těmto klíčovým bodům je SiteGround nad hlavou a rameny nad konkurencí, pokud jde o nabídky sdíleného webhostingu. Jejich nároky na rychlostní technologii je těžké porazit, i když jde o mírně vyšší cenovku.

Ve zkratce;

 • Vynikající funkce
 • Dobrá pověst
 • Stabilní rychlosti
 • Silná podpora zákaznického servisu

Co se mi líbí na Bluehost

Co mohu říci? Jsem hlupák za nízké ceny a přizpůsobený krk a krk, neexistuje srovnání mezi sdílenými webhostingovými plány SiteGrounds a Bluehosts. Pro poskytovatele webhostingu, i když je to pouze pro počáteční registrační období, Bluehost má špinavé levné plány a bude těžké najít mnoho, které jsou levnější.

I když vím, že tam jsou stížnosti a špatné recenze, cena je neodolatelná. Ale to jsem jen já, protože jsem el cheapo, který opravdu nepoužívá moje stránky k ničemu.

 • Silná cena
 • Slušné funkce
 • Dobře zavedená služba

Závěrečné myšlenky

Ano, jsou věci, které miluji o tom, co každý hostitel nabízí, bohužel, má osobní láska k ceně nejnižší ceny, opravdu nemohu popřít, že služba SiteGround nabízí lepší nabídku.

Kromě funkcí obsažených v plánech je skutečným kickerem špatná pověst, která následuje EIG kolem, jako pes na patách, a neustále sklouzává pryč.

Jak se říká, důkaz je v pudinku a mluvila i veřejnost. Díky vynikající pověsti SiteGround se díky tomu podaří, že jsou šampióny.

SiteGround

https://www.siteground.com
PŘEČTĚTE SI CELÝ PŘEZKUM
5

Bluehost

https://www.bluehost.com
PŘEČTĚTE SI CELÝ PŘEZKUM
1

Zabývejte se čtenáři Bitcatchy

SiteGround: 60% sleva na webhosting (od 3,95 $ / měsíc).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map