Soukromý přístup k internetu vs. ExpressVPN

Soukromý přístup k internetu a ExpressVPN jsou dva populární volby VPN mezi uživateli bittorrentu. Oba tito poskytovatelé jsou dobré možnosti pro skrytí vaší IP adresy torrentu a šifrování stahování torrentů.

Každá z nich má však své odlišné výhody…

Tento článek hodnotí klady a zápory PIA vs. Express VPN, se zvláštním ohledem na potřeby soukromí uživatelů bittorrentu.

Soukromý přístup k internetu vs. ExpressVPN: Shrnutí

Soukromý přístup k internetu

Obrázek

Webová stránka: Privateinternetaccess.com

 • Umístěný v USA
 • Žádné protokoly. Doba. (informace o protokolech VPN)
 • Zahrnuto SOCKS proxy (pracuje s většinou torrent klientů)
 • 256bitové šifrování (přizpůsobitelné)
 • Zahrnutý spínač zabíjení
 • Na všech serverech jsou povoleny torrenty
 • Měsíční cena: 6,95 $
 • Nejlepší cena: 3,33 $ / měsíc (roční plán)

ExpressVPN

Obrázek

Webová stránka:Expressvpn.com

 • Umístěný na britských Virgin ostrovech
 • Žádné protokoly aktivity. Některé protokoly připojení (žádné protokoly IP)
 • Není zahrnuta žádná proxy
 • 256bitové šifrování
 • Zahrnuto zabíjení
 • Torrenty na konkrétních serverech
 • Měsíční cena: 12,95 $
 • Nejlepší cena: 8,32 $ / měsíc (roční plán)
Naše oblíbené vlastnosti PIA:
PIA je nejlepší hodnota všech VPN služeb, které jsme testovali, zejména mezi torrent-friendly VPN.

Jejich zabezpečení je vynikající, jsou skutečným poskytovatelem VPN typu „No-Logs“ a umožňují bittorrent na všech serverech.

PIA také zahrnuje nizozemský proxy server SOCKS se všemi předplatnými VPN. Můžete ji použít s jakýmkoli hlavním torrent klientem. Máme průvodce nastavením pro uTorrent, Deluge, Flud a Vuze.

Naše oblíbené funkce ExpressVPN:
ExpressVPN je prémiová služba VPN (s prémiovou cenovkou).

Opravdu se nám líbí jejich software VPN, který obsahuje užitečné funkce, jako je seznam oblíbených serverů, který vám poskytne rychlý a snadný přístup k vašim nejčastěji používaným serverům. ExpressVPN má servery ve více než 70 zemích.

Mobilní aplikace ExpressVPN jsou jedny z nejlepších v oboru. Mají aplikace pro iOS i Android a na každé z nich jsou hodnoceny 4+ hvězdičky.

Porovnání témat

Porovnáme ExpressVPN a soukromý přístup k internetu na každé z níže uvedených témat. Kliknutím na odkaz přeskočíte dopředu na kteroukoli část tohoto srovnání.

 1. Bezpečnostní
 2. Zásady ochrany osobních údajů / protokolování
 3. Software / funkce
 4. Rychlost
 5. Torrent-přátelskost a Torrent-rysy

Bezpečnostní

Šifrování
PIA i ExpressVPN berou bezpečnost vážně. Každý nabízí šifrování OpenVPN nebo L2TP / IPSEC pomocí 256bitových klíčů relace. Toto je stejná šifrovací síla, jakou používá americká armáda a vláda pro vysoce zabezpečenou komunikaci.

Soukromý přístup na internet získá mírnou výhodu v šifrování, protože vám umožňuje přizpůsobit sílu a algoritmus šifrování, který používá jejich klient VPN pro stolní počítače.

Nastavení soukromého přístupu k internetu

Přizpůsobte si šifrování dat, autentizaci a sílu handshake pomocí softwaru PIA

Další bezpečnostní funkce
PIA i ExpressVPN obsahují VPN kill-switch. Tuto funkci milujeme a vždy doporučujeme vybrat poskytovatele, který do svého softwaru zabuduje. Přepínač zabití zajistí, že vaše připojení k internetu nikdy nevnikne nezašifrovaná data (nebo vaši skutečnou adresu IP), pokud se VPN neočekávaně odpojí..

Shrnutí zabezpečení:
PIA získává extra body za nastavitelné nastavení šifrování (můžete dokonce zcela zakázat šifrování pro použití VPN s nízkým zabezpečením, jako je geodblokování webů pro streamování videa). PIA také používá 4096bitové šifrování handshake (mnohem silnější než 2048bitové šifrování používané většinou VPN).
VÍTĚZ: Soukromý přístup k internetu

Zásady ochrany osobních údajů / protokolování

Zásada protokolování je jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr VPN, zejména pro uživatele bittorrentu. Výběrem jednoho z těchto skutečných poskytovatelů VPN bez protokolování zajistíte, že je téměř nemožná činnost torrentu na váš účet VPN (nebo osobní IP adresu)..

Soukromý přístup k internetu: soukromí

PIA to veřejně zaručuje neuchovávají žádné protokoly o činnosti ani relacích využití VPN. To znamená, že nezaznamenávají ani nezaznamenávají vaši webovou historii, stahování ani příchozí / odchozí IP adresu. Jsou schopni udržovat „politiku bez protokolů“, protože PIA má sídlo v USA (kde se zákony na uchovávání dat nevztahují na služby VPN).

Soukromý přístup k internetu vyžaduje k vytvoření účtu minimální informace. Vše, co potřebujete, je e-mailová adresa (fungují také jednorázové e-maily) a platba. Anonymní platby jsou přijímány ve formě bitcoinů nebo dárkových karet. Podle našeho názoru není nutné platit anonymně, ale pokud to chcete, můžete to udělat zdarma.

ExpressVPN: Ochrana osobních údajů

ExpressVPN nenabízí zcela stejnou úroveň soukromí jako PIA, pokud jde o jejich zásady protokolování. Nezaznamenávají žádnou aktivitu VPN (navštívené weby, stažené soubory atd.), Ale provádějí metadata relací protokolu (KB přenesených dat, použitý server VPN, délka připojení). naštěstí, ExpressVPN nezahrnuje vaši IP adresu do jejich protokolů připojení (od 1. ledna 2016).

Platby bitcoinů jsou přijímány, pokud chcete platit anonymně.

Souhrn ochrany osobních údajů / protokolování

Přestože ExpressVPN vaši IP adresu nezaregistruje, stále nejde o skutečného poskytovatele VPN „bez protokolů“. PIA je jednou z prvních nelogovacích VPN a stále jednou z nejlepších.
VÍTĚZ: Soukromý přístup k internetu

SOftware / Funkce

Zatímco obě VPN jsou bohaté na funkce, v této oblasti ExpressVPN skutečně svítí. Jejich software je stabilní, intuitivní a nabízí další funkce, které PIA ne. ExpressVPN má také více než 3x tolik serverových umístění jako PIA.

Soukromý přístup k internetu

Software soukromého přístupu k internetu má vynikající bezpečnostní funkce a nastavení šifrování, i když jejich nástroj pro výběr serveru je nyní trošku trapný, když mají 30 a více umístění serveru. Zde je hlavní softwarové rozhraní:

Nabídka nastavení softwaru

Karta „Pokročilá“ nastavení PIA (zobrazena vpravo) vám nabízí několik možností: Můžete si vybrat automatické spuštění / automatické připojení, výběr připojení UDP vs. TCP, nastavení přeposílání portů nebo povolení funkcí ochrany proti úniku.

Port Forwarding:
Toto je pokročilá funkce a PIA je jednou z mála VPN, která ji nabízí. Měl by být použit pouze v případě, že se nemůžete bránou firewall dostat jiným způsobem (protože může vytvořit bezpečnostní díry).

Ochrana proti úniku IP: Kill-Switch, ochrana proti úniku DNS a ochrana proti úniku IPv6 pomáhají zabránit 3 nejběžnějším typům úniků identity VPN. Můžete je vypnout / zapnout jediným kliknutím.

Obrázek

Nastavení softwaru soukromého přístupu k internetu

Nástroj pro výběr serveru PIA

Místo výběru umístění serveru z hlavního okna softwaru VPN má PIA jiný přístup.

Jediným způsobem, jak si vybrat nový server, je klepnout pravým tlačítkem na ikonu PIA na hlavním panelu. Tím se otevře dialog pro výběr serveru. Poté jednoduše klikněte na libovolné umístění v seznamu a VPN se začne připojovat.

Tato metoda poskytuje rychlý a snadný přístup pro rychlé změny serveru, ale je trochu nepříjemné prohledat seznam požadovaného serveru. Pokud nemáte monitor s vysokým rozlišením, bude seznam vyšší než obrazovka, což vás nutí listovat v seznamu.

Je to menší nepříjemnost, ale určitě by se mohla zlepšit.

Zobrazení serveru soukromého přístupu k internetu

Zobrazení výběru serveru PIA (spuštění se otevře kliknutím pravým tlačítkem na ikonu liště)

Software ExpressVPN

ExpressVPN zabudoval do svého desktopového softwaru řadu funkcí, včetně:

 • Ochrana před únikem DNS
 • Zobrazení Výběr umístění / Oblíbené servery
 • Výběr protokolu (vyberte z protokolů OpenVPN, PPTP, L2TP nebo SSTP)
 • Speed ​​Tester

Ochrana před únikem DNS

Tato funkce (pokud je povolena v nabídce možností) zajišťuje, že všechna vyhledávání DNS (když do prohlížeče zadáte www.websitename.com) budou směrována prostřednictvím vlastních zabezpečených serverů DNS ExpressVPN. Tím se zabrání tomu, aby váš poskytovatel internetových služeb propadl vaší historii prohlížení webu.

Výběr místa / oblíbené servery

Výběr preferovaného umístění serveru je rychlý a snadný. V softwaru je více seznamů rezervních serverů.

Servery můžete třídit podle názvu, umístění nebo vybrat konkrétní servery, které chcete přidat do seznamu oblíbených serverů.

Pokud se chcete rychle připojit, ExpressVPN vám také ukáže naposledy používané servery.

Oblíbené servery
Chcete-li přidat libovolný server do svého seznamu oblíbených, jednoduše klikněte na hvězdičku vedle tohoto umístění serveru.

Jakmile je hvězdička žlutá, server se zobrazí v seznamu oblíbených serverů, ke kterému se dostanete kliknutím na kartu „Hvězda“ označenou červeně v levém horním rohu.

Zobrazení softwarových serverů ExpressVPN

Servery ExpressVPN

Možnosti protokolu VPN

Na rozdíl od PIA vám ExpressVPN umožňuje vybrat si z některého z jejich 5 dostupných protokolů VPN v rámci softwarových možností.

To vám pomůže snadno přepínat mezi protokoly a lze jej použít k doladění potřeb zabezpečení (nebo rychlosti).

Dostupné protokoly ExpressVPN jsou:

 • OpenVPN UDP (Secure + Fast)
 • OpenVPN TCP (Bezpečné + spolehlivé)
 • L2TP (Secure + Fast)
 • PPTP (Rychlý, ale ne příliš bezpečný)
 • SSTP (Spolehlivý + Stealth)

Pokud si nejste jisti, který protokol použít, doporučujeme držet se OpenVPN. Je to nejbezpečnější protokol VPN a je stále poměrně rychlý.

Používejte UDP pro činnosti s velkou šířkou pásma, jako je torrenting a streamování videa v HD. Použijte TCP, pokud je spolehlivost dat důležitější než rychlost (e-mail, prohlížení webu, přenos souborů http).

Protokoly ExpressVPN

Zvolte OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP nebo ‘Auto’

Softwarový závěr a verdikt

Určitě se nám líbí možnosti nastavitelného šifrování zabudované do softwaru PIA (diskutováno v části zabezpečení). Také se nám líbí trojitá ochrana proti úniku IP.

ExpressVPN má tolik jedinečných funkcí, díky kterým je jejich software potěšením používat. Navíc získáte přístup ke všem 5 jejich VPN protokolům (zatímco software PIA umožňuje pouze OpenVPN TCP nebo UDP). Výběr serveru PIA je také trochu trapný. Pokud budou přidávat umístění serveru, budou brzy potřebovat nové rozhraní pro výběr serveru.
VÍTĚZ: ExpressVPN

PIA vs. ExpressVPN: Nejrychlejší

Rychlost je rozhodně jedním z 3 hlavních faktorů, které lidé zvažují při výběru VPN. Nechcete, aby rychlost připojení dramaticky klesala jednoduše proto, že berete zabezpečení vážně.

Naštěstí PIA a ExpressVPN v našem nejrychlejším výkonu dosáhli celkem dobrých výsledků. Oba jsou výrazně nadprůměrné ve srovnání se zbytkem odvětví VPN. Oba dokážou zvládnout rychlosti 50+ Mb / s (za předpokladu, že vaše připojení ISP je přinejmenším tak rychlé).

Zde jsou nejrychlejší výsledky…

Rychlost soukromého přístupu k internetu

Kanada rychlostní zkouška PIA

PIA Speedtest (Toronto, Kanada)

Nizozemsko Rychlostní zkouška

PIA Speedtest (Nizozemsko)

Rychlost ExpressVPN

Test rychlosti ExpressVPN (Londýn, Velká Británie)

Test rychlosti ExpressVPN (Londýn, Velká Británie)

Rychlostní test ExpressVPN (Nizozemsko)

Rychlostní test ExpressVPN (Nizozemsko)

Analýza rychlosti / verdikt:
Jak vidíte, obě sítě VPN umísťovaly solidní rychlost na mezinárodní serverová umístění (všechny nejrychlejší testy byly provedeny z USA).

Je však jasné, že ExpressVPN je o něco více konzistentní s rychlostmi napříč deskou. Kromě toho ExpressVPN rozdrtil PIA na rychlosti proti proudu. Pokud je pro vás důležitá rychlost nahrávání, měla by vám služba ExpressVPN dobře sloužit.

VÍTĚZ: ExpressVPN (s malým rozpětím)

Torrent přátelskost / Torrent funkce

Pokud jste primárním důvodem pro nákup VPN, je stažení torrentů anonymně, pak je tato část nesmírně důležitá. Pokud ne, klidně ji přeskočte.

V této části se podíváme na přístup jednotlivých poskytovatelů k uživatelům bittorrentů. Budeme také zkoumat, jaké (pokud nějaké) užitečné funkce každá služba obsahuje a které poskytují další hodnotu stahovačům torrent / p2p.

Soukromý přístup k internetu Torrent přátelskost: 10/10

Soukromý přístup na internet zaznamenal perfektní 10/10 na našem grafu přívětivosti torrentů, který zařadil 21 poskytovatelů VPN. Zde jsou důvody, proč PIA obsadila náš seznam jako nejlepší torrent VPN v roce 2015…

Zásady protokolování
PIA bere svou politiku „Zero-Logs“ velmi vážně. Dokonce ho bránili u soudu proti FBI. Není to trik nebo marketingový trik, je to jádro identity PIA. Ochrana osobních údajů je nejvyšší prioritou.

SOCKS Proxy
Všichni předplatitelé PIA získají bezplatný přístup k nizozemskému proxy serveru SOCKS5. V případě, že nejste obeznámeni s proxy servery SOCKS, jsou ideální volbou pro proxy vaše připojení k torrentům uvnitř vašeho oblíbeného torrent softwaru. Proxy server je extrémně rychlý (ve skutečnosti je to cluster serverů) a lze jej používat s aktivní sítí VPN nebo bez ní.

Máme průvodce nastavením, který vám ukáže, jak konfigurovat mnoho různých torrent klientů, včetně uTorrent, Vuze, Deluge, QBittorrent a Flud (Android)..

Když si uvědomíte, že další společnosti (jako Torguard a BTGuard) účtují za přidání proxy služby SOCKS kolem 5 $ / měsíc, je zřejmé, jak velká je tato bonusová funkce.

Na všech serverech jsou povoleny torrenty
Většina sítí VPN povoluje p2p / torrenty pouze na konkrétních serverech / zemích, protože některá umístění jsou příliš riskantní. PIA používá odlišný přístup – Umožňují provoz p2p na jakémkoli serveru, ale využívají proprietární technologii pro směrování P2P provozu přes 2. VPN tunel, pokud jste na ‘vysoce rizikovém’ serveru.

Tento proces je bezproblémově prováděn v zákulisí a většina uživatelů netuší, že se to děje. Tato technika může mírně zpomalit vaše rychlosti torrentu, ale můžete se vyhnout rychlosti zasažené přilepením na p2p přátelská místa. Tip: Vyhněte se serverům v USA, Velké Británii a Austrálii.

ExpressVPN Přívětivost: 7/10

Skóre 7 je stále slušné a dělá z ExpressVPN vhodného kandidáta na anonymní torrenty (protože nezahrnují vaši IP adresu do jejich logů serveru). Pointa je, že ExpressVPN není schopen nabídnout stejnou extrémní záruku soukromí jako PIA.

ExpressVPN neobsahuje proxy server SOCKS (jako PIA), ale jejich software má přepínač zabíjení (pěkná funkce p2p) a jejich rychlosti jsou dost rychlé. Všechny věci jsou stejné, ale PIA bude obvykle lepší volbou, pokud vaše VPN použití č. 1 bude torrent.

VÍTĚZ: Soukromý přístup k internetu

Ceny & Zásady vrácení peněz

PIA a ExpressVPN jsou ceny na opačných koncích spektra VPN. ExpressVPN se zaměřuje na prémiový trh VPN, přičemž roční předplatné stojí 100 USD. To je 2,5násobek ceny předplatného PIA na 1 rok. Soukromý přístup k internetu účtuje 39,95 $ za 1 rok plány (což vyjde na špínu levnou 3,33 $ / měsíc).

Dražší neznamená vždy lepší, pokud jde o VPN. Cennější služby VPN však bývají lepší ve dvou oblastech:

 1. Rychlost (Mohou si dovolit větší šířku pásma / uživatele)
 2. Služby zákazníkům (Poskytněte více zaměstnanců technické podpory)
 3. Software (Vyšší rozpočet na vývoj softwaru a mobilních aplikací).

To jednoznačně platí i pro ExpressVPN a v našem porovnání VPN nejvíce vynikli v sekci „Speedtests“ a „Software“..

To, zda je pro vás mírná rychlost a upgrade softwaru větší než dvojnásobek ceny, je osobní volbou. Neexistuje správná nebo špatná odpověď, ale podle mých zkušeností je většina lidí naprosto spokojená s PIA, kterou náš editor získal cenu „Nejlepší levné VPN“..

Zásady vrácení peněz

Oba tito poskytovatelé nabízejí 100% záruku vrácení peněz, bez připojených podmínek nebo omezení (pokud požadujete vrácení peněz v povoleném časovém rámci).

Doporučujeme využít tyto zásady pro vrácení peněz, protože vám umožní vyzkoušet několik služeb VPN prakticky bez rizika, dokud nenajdete tu perfektní..

Zásady pro vracení peněz přes VPN – 30 dní

ExpressVPN umožňuje uživatelům vyžádat a získat 100% vrácení jejich předplacené ceny během prvních 30 dnů od služby. Budou dokonce zvažovat vrácení peněz po 30denním okně, pokud můžete prokázat, že jejich služba byla nepřístupná nebo nefungovala správně.
Můžete zrušit svůj účet s plnou náhradou do 30 dnů od počátečního nákupu … Vrácení peněz po 30denním nákupním okně bude považováno, podle výhradního uvážení ExpressVPN, pouze pokud účastník může prokázat, že služba nebyla k dispozici nebo použitelné během období předplatného a že byly učiněny přiměřené pokusy kontaktovat ExpressVPN za účelem vyřešení problému – ExpressVPN TOS

Zásady vrácení soukromého přístupu k internetu – 7 dní

PIA má 100% záruku vrácení peněz za prvních 7 dní po registraci. 7denní zásada vrácení peněz se zdá být průmyslovým standardem (i když několik vybraných společností se rozhodne pro 15 nebo 30denní záruky).
Pokud jste s VPN službou PrivateInternetAccess.com méně než 100% spokojeni, rádi vám vrátíme vaši platbu, pokud je vrácení peněz požadováno do sedmi (7) dnů od data nákupu. Žádosti podané později než v 7denním okně nákupu budou zamítnuty – PIA Podmínky služby

Začlenění a doporučení

Ať už si vyberete ExpressVPN vs Soukromý přístup k internetu, opravdu jde o několik faktorů:

 1. Bude torrenting vaším primárním využitím VPN?
 2. Kolik jste ochotni utratit?

Soukromý přístup k internetu

Nenechte se zmást levnou cenou, PIA je vynikající všestranná služba VPN a naše VPN doporučená jako první pro uživatele bittorrentu.

Klady:

 • Pravdivé zásady „no-logs“
 • Včetně SOCKS proxy
 • Trojitá ochrana proti úniku IP
 • Rychle

Nevýhody:

 • Méně umístění serveru než ExpressVPN
 • Software umožňuje pouze protokol OpenVPN

ExpressVPN

ExpressVPN má vynikající software a jejich mobilní VPN aplikace (iOS, Android) jsou jedny z nejlepších, takže pokud je mobilní zabezpečení prioritou, stojí za to se na něj podívat. To znamená, že ExpressVPN je dost drahý. IPVanish je další VPN, kterou byste měli zvážit, protože má velmi vysoké rychlosti a dobrý software, ale stále levnější než ExpressVPN.

Klady:

 • Skvělé aplikace pro stolní a mobilní VPN
 • Mírně rychlejší než PIA

Nevýhody:

 • Udržují protokoly připojení (nikoli však IP adresu)
 • Drahý.

Sečteno a podtrženo

_P $ 3,33 / měsíc, PIA je pravděpodobně příliš dobrá nabídka, než aby se podařilo. Mám více než 10 aktivních předplatných VPN, ale stále používám PIA denně. Je to rychlé, spolehlivé a miluji jejich odhodlání k soukromí. Už jste přesvědčeni? Přihlaste se k odběru PIA!

Další užitečné články & Průvodci

Průvodci
Použijte uTorrent anonymně
Používejte QBittorrent anonymně
Anonymní torrenting ve 3 krocích
Proxy vs. VPN pro bezpečné torrenty
Torrent Encryption Guide
Recenze
Soukromý přístup k internetu
Torguarde
Proxy.sh
IPVanish
Srovnání VPN
PIA vs. IPVanish
PIA vs. Torguard
PIA vs. Hidemyass
Torguard vs. BTGuard: Torrent Proxy

Děkujeme za přečtení tohoto srovnání VPN 🙂

Soukromý přístup k internetu

Navštívit stránku

7denní politika vrácení peněz 100%

ExpressVPN

Navštívit stránku

30denní politika 100% vrácení peněz
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me