VyprVPN

VyprVPN

https://www.vyprvpn.com/

tl; dr

VyprVPN je ve vlastnictví vývojářů Golden Frog, kteří jsou silnými obhájci soukromí & bezpečnost pro spotřebitele. Tato služba VPN je na trhu již více než dvě desetiletí a je jasně známou značkou. Jeho výkon však vyvolává otázky o tom, zda má potřebné zaměření na infrastrukturu, kterou potřebuje.

VyprVPN Recenze: 6 Pros & 3 Nevýhody použití VyprVPN

VyprVPN je na trhu již dlouhou dobu. Patří do společnosti s názvem Golden Frog, švýcarské vývojáře, která se zdá být zaměřena výhradně na soukromí & bezpečnostní trh – včetně VPN.

Zatím to zní normálně. Na pozadí Golden Frog je však zajímavé zvrácení. Její zakladatelé se zjevně dozvěděli, že NSA provádí tajný dohled nad AT&T sítě. Když to upozornilo úřady, bylo to ignorováno. Incident byl nicméně zajímavý (více informací o místnosti 641a).

Z tohoto důvodu se zakladatelé Golden Frog rozhodli zahájit misi na ochranu uživatelů internetu. Společnost byla založena ve Švýcarsku v roce 1994 a odvádí plnou páru dopředu.

V tomto okamžiku je VyprVPN jednou z klíčových aplikací vytvořených a udržovaných společností Golden Frog, která je veřejně dostupná.

Poznámka

Existují dvě hlavní varianty VyprVPN a my se blíže podíváme na spotřebitelskou verzi (druhá je více přizpůsobena podnikovým uživatelům).

6 věcí, které se nám na VyprVPN líbí

1. Silná bezpečnost & Soukromí!

1.1 Zásady spolehlivého protokolování

Pravidlo bez protokolování je pravděpodobně jediným nejdůležitějším dokumentem, který by poskytovatel služeb VPN měl mít ve svém inventáři. Jde v zásadě o ujištění, které VPN poskytuje svým uživatelům při nakládání s uživatelskými daty a soukromí.

Na rozdíl od některých poskytovatelů služeb má společnost VyprVPN na svých webových stránkách jasně a černobíle vysvětleny zásady bez protokolování. Nejedná se ani o příliš dlouhý technický popis, ale o něco, co by si někdo mohl přečíst a porozumět mu.

Podstata toho je; „Nezaznamenáváme informace, které by mohly být použity k vaší identifikaci, ani neuchováváme žádné informace, které vyplývají z vašeho připojení po odhlášení“.

1.2 Žádné DNS & Netěsnosti WebRTC

Test úniku DNS je velmi přímý a přesto nezbytný. V zásadě stačí zajistit, aby váš skutečný server DNS nebyl ohrožen. Návštěva webu, jako je DNS Leak Test, vám může pomoci zajistit tyto informace rychle a zdarma.

vyprvpn připojeno přes server singapore

Připojení k singapurskému serveru VyprVPN ukázalo DNS s nulovým únikem.

Rovněž náš test WebRTC také potvrdil, že použití protokolu VyprVPN bylo bezpečné. Testy WebRTC obvykle obsahují mnohem více informací, takže sledujte příznaky vaší země původu, abyste se ujistili, že se nikde v seznamu neobjeví..

1.3 Nabízí rozšířenou ochranu

Podobně jako mnoho jiných dobrých sítí VPN má VyprVPN svůj vlastní zabezpečený systém DNS, předvídatelně nazývaný VyprDNS. Byl vyvinut a postaven od základů Golden Frog. VyprDNS byl navržen jako systém „nulových znalostí“, což znamená, že vám zajišťuje soukromí.

vyprvpn připojení je zabezpečeno

VyprDNS je soukromý zabezpečený systém DNS pro uživatele VyprVPN.

Použitý systém DNS také pomáhá obcházet cenzuru, která je v mnoha zemích implementována na úrovni ISP. VyprDNS je soukromý a není přístupný široké veřejnosti – je použitelný pouze uživateli VyprVPN.

1.4 Vlastní & Provozované servery

Jedna věc, díky které VyprVPN vyniká mimo jiné, je, že tvrdí, že „vlastní, opravuje a spravuje naše [sic] VPN servery“. To znamená, že zatímco si mohou pronajímat prostor a šířku pásma z datových center po celém světě, integrita jejich systému VPN je vysoká.

I když se to může zdát jako zdravý rozum, aby se vzhledem k průmyslovému odvětví, ve kterém jsou, ne všichni poskytovatelé VPN dostali na tuto délku. Ve skutečnosti je známo, že někteří již dříve spolupracovali s poskytovateli služeb třetích stran a snažili se přesunout vinu, když bezpečnost skončila nějakým způsobem ohrožena.

1.5 Proprietární Chameleonův protokol

Není mnoho poskytovatelů služeb VPN, kteří přicházejí s vlastním zabezpečeným protokolem z dobrého důvodu. Je to neuvěřitelně obtížné a prostředky, které by do něj musely vložit, by byly obrovské. To je spousta času a peněz nejen na R&D, ale dokonce ji udržovat.

vyprvpn chameleonový protokol činí připojení vpn nerozpoznatelným

To, co VyprVPN udělal s jejich protokolem Chameleon, je jen přidat trochu rotace. Jako základ se spoléhá na 256bitové šifrování OpenVPN, ale před přenosem šifruje pakety, takže je obtížnější rozpoznat čichače VPN.

Podle Golden Frog to dělá Chameleon mnohem lepší pro použití v zemích známých jako extrémně VPN nepřátelské, jako je Čína, Rusko nebo Írán.

1.6 přichází s pokročilým přepínačem zabíjení

Téměř bezporuchově budou VPN zahrnovat přepínač zabíjení s jejich aplikacemi. Přepínač zabíjení je něco, co může blokovat příchod nebo odchod dat z vašeho zařízení, pokud je tunel VPN nějak dole, například v případě výpadku služby nebo přerušeného připojení..

Zatímco přepínače zabíjení se většinou nacházejí na úrovni aplikací a systémů, VyprVPN zašel o krok dále a zahrnoval také zabíjení na úrovni LAN. Díky tomu bude možné blokovat vše včetně provozu v síti LAN, pokud dojde k problému s připojením VPN.

1.7 Umístěný ve Švýcarsku

VyprVPN je součástí Švýcarska, což je skvělá zpráva pro jeho uživatele kdekoli. Švýcarská vláda je známá tím, že má některé z nejlepších zákonů na ochranu soukromí na světě (vzpomínáte na tento skvělý švýcarský bankovní systém?).

To znamená, že nejen VyprVPN chrání vaše soukromí, ale v mnoha případech je to ve skutečnosti vyžadováno švýcarským zákonem! Pro poskytovatele služeb VPN neexistuje sladší prostředí.

2. Dobré odblokování služeb & Weby!

2.1 Funguje s klíčovými regiony Netflix

Protože jsem masivní prase Netflixu (jak pro práci, tak osobně), jedna z nejdůležitějších věcí pro VPN je jejich schopnost obejít Netflixovu nechuť k VPN. Jak mnoho z vás může vědět, Netflix a některé další streamingové služby odemykají obsah založený na zeměpisné poloze.

Nejedná se o úmyslný masivní podvod, ale pouze o způsob, jakým licencování funguje. Bohužel, účtují každému stejnou částku (zhruba). Mám pocit, že bychom měli získat stejné množství dobrot, a proto se zaměřím na VPN pro Netflix.

vyprvpn vám umožní přístup k netflix bez ohledu na regiony

Dobrou zprávou je, že Netflix USA pracuje s VyprVPN a já bych mohl streamovat Netflix obsah v USA. K tomu však existuje několik námitek – o tom, o kterém pojednám později v části týkající se rychlosti pokrytí.

Bohužel, zatímco Netflix USA má tunu obsahu (více než kdekoli jinde na světě), nemá veškerý obsah Netflix. Chtěl jsem například sledovat „Ronny Chieng – mezinárodní student“ a to bylo k dispozici pouze v Austrálii.

S Netflixem jsem se nemohl dostat přes australský regionový blok, bez ohledu na to, jaké servery VyprVPN jsem použil. Bylo to frustrující a nepříjemné. Situace opět není situace, která by se pravděpodobně znovu objevila, protože většinu času strávíme na Netflixu za obsah v USA.

Pokud jde o zákaznický servis, byl jsem informován, že VyprVPN v současné době pracuje pouze s omezeným počtem regionů Netflixu, včetně Kanady, Německa, Velké Británie a USA..

2.2 BBC iPlayer funguje také s aplikací VyprVPN

Ačkoli není strašně dobře známo mimo Spojené království, BBC má k dispozici bezplatnou službu streamování. Musíte se však za to zaregistrovat (jen spoof britskou adresu) a pak se můžete dívat zdarma.

streamujte BBC iPlayer zdarma s VyprVPN

Streamujte iBBC flicks zdarma s VyprVPN.

Úlovek spočívá v tom, že budete potřebovat VPN, která ve skutečnosti má server ve Velké Británii, nebo nebude fungovat. VyprVPN to dělá a já jsem s iPlayerem zatím neměl žádné problémy.

3. Aplikace VyprVPN se snadno používá!

Aplikace VyprVPN pro Windows se velmi snadno instaluje a má vážné ovládání. Funguje stejně jako jakákoli jiná aplikace pro Windows a funguje hladce v prostředí.

3.1 Zjednodušený design

Po spuštění se na hlavní obrazovce aplikace zobrazí vaše skutečné umístění a stav vašeho připojení ke službě. K dispozici je také panel zobrazující poslední polohu, ke které jste se připojili. Pokud jej spouštíte poprvé, bude nahrazen tlačítkem „Nejrychlejší server“.

vyprvpn windows aplikace je skvělá

Různé obrazovky aplikace VyprVPN Windows.

Tato aplikace je na jedné obrazovce, což znamená, že malý kousek místa na obrazovce, který zabírá při zvětšení, je vše, co uvidíte. Kliknutím na karty nebo nabídky možností se jednoduše přesunete do těchto oblastí pomocí stejného rozhraní aplikace.

3.2 K dispozici více platforem

S každým předplatným VyprVPN můžete připojit až pět zařízení současně. Mají také řadu způsobů, jak připojit zařízení v závislosti na tom, co používáte. Většina domácností dnes bude mít celou řadu zařízení spuštěných najednou.

Například existují aplikace pro mainstreamová zařízení Windows a Linux spolu s mobilními platformami, jako jsou iOS a Android. VyprVPN je k dispozici také pro televizory se systémem Android a některé směrovače.

Je však třeba si uvědomit, že produkt VyprVPN zřejmě nemá vyhrazenou podporu pro velmi specializované aplikace, jako jsou Kodi a Roku nebo dokonce Firestick. To je něco, o čem byste si měli být vědomi, než se s nimi zaregistrujete.

4. Nabízí komplexní zákaznickou podporu!

Spojení se se zákaznickou podporou VyprVPN je snadné díky jejich specializovanému týmu živé podpory. Poslal jsem jim dotaz a odpověď byla zodpovězena téměř okamžitě (do 10 sekund). Pokud jde o zákaznickou podporu, jedná se o špičkovou řadu.

Vyprvpn zákaznická podpora je snadná a rychlá

Zákaznický servis VyprVPN byl rychlý & účinný.

Zjistil jsem, že jejich velmi zdvořilý agent zákaznické podpory je rovněž dobře informován ve svém řemesle a v případě potřeby nabízí užitečné odkazy. Dokázal mě rychle nasměrovat správným směrem na otázky, které vyžadovaly komplexnější odpovědi.

To mě přivádí k dalšímu bodu, kterým je jejich znalostní báze. VyprVPN má docela slušnou knihovnu pomoci těm, kteří nemají rádi živou pomoc. Články zde jsou dobře kurátorské, aktuální a rozsáhlé.

5. Torrentování je povoleno!

P2P funguje dobře s VyprVPN, ale musíte mít na paměti, že rychlost bude celkově omezena serverem VPN. Normálně je to v pořádku, ale pokud si níže přečtete moji sekci o rychlosti, uvědomíte si, že torrenting může být problémem celkově kvůli nedostatku rychlosti u tohoto poskytovatele.

P2P funguje dobře s VyprVPN

Proudy však byly konzistentní a chovaly se normálně. Ve skutečnosti jsem si všiml, že spojení byla rychlejší než obvykle pro téměř všechny torrenty. Na rozdíl od některých poskytovatelů vás společnost VyprVPN neomezuje na konkrétní servery pro torrentování.

6. 30denní záruka vrácení peněz!

Mám rád služby, které nabízejí záruky vrácení peněz. Ukazuje se, že jsou ve své službě dostatečně sebevědomí, že i s dobou odkladu zůstanou kupující. VyprVPN nabízí všem uživatelům 30denní záruku vrácení peněz.

Věřte mi, to je více než dost, abyste se ujistili, že služba, kterou právě používáte, je pro vás vhodná – pokud ji aktivně využíváte. Pro každého, kdo chce VPN, doporučujeme ponechat ji po zakoupení, protože to je nejrychlejší způsob, jak zjistit, zda je pro vás to pravé.

Budete tak moci zažít na plný úvazek a malé nedostatky se nakonec projeví dříve než později. Pak se můžete rozhodnout, zda s těmito otázkami můžete žít, a ne trpět, i když je to celé vaše předplatné.

Co se nám na VyprVPN nelíbí

1. Omezené servery, široká síť

Možná kvůli jejich standardům při nastavování svých serverů má VyprVPN skromnější síť než mnoho jiných špičkových poskytovatelů služeb v dnešní době. Na přibližně 700 serverech zaostává za NordVPN (5 800+) nebo dokonce pro nováčky Surfshark (800+).

Tento omezený počet serverů musí také obsluhovat velkou oblast, protože server VyprVPN je má v 66 zemích po celém světě. To nepočítá ani několik webů v Severní Americe, kde jsou také servery.

Toto nastavení mě celkově znepokojuje schopností svých serverů snášet velké zatížení, což může mít vliv na kvalitu služeb, které může společnost VyprVPN poskytovat..

2. Průměrné rychlosti

Navzdory mému nejlepšímu úsilí a laskavé pomoci zákaznickým službám jsem byl z rychlosti VyprVPN zklamán. To neznamená, že rychlosti byly hrozné, ale ve srovnání s mnoha špičkovými službami, které jsem vyzkoušel – to chybí.

vyprvpn základní rychlost bez vpn

Základní rychlost bez VPN.

Jako výchozí bod pro všechny provozuji linku 500 Mb / s od svého poskytovatele internetových služeb, pomocí které normálně dostávám plné rychlosti.

Rychlostní test VyprVPN – USA

Když jsem se připojil k serveru VyprVPN se sídlem v USA, zpočátku jsem byl trochu rozrušený, protože testované rychlosti byly hrozné. Poté, co jsem několikrát změnil servery, se mi konečně podařilo dosáhnout použitelné rychlosti 37Mbps.

vyprvpn test rychlosti US vpn off

Test rychlosti vyprVPN v USA – VPN vypnuta
(Zobrazit celý výsledek)

vyprvpn speed test US vpn on

Rychlostní test VyprVPN v USA – VPN zapnuto
(Zobrazit celý výsledek)

To je dostatečně rychlé na téměř cokoli, i když je to trochu skromné ​​stahování, pokud máte nějaký čas navíc. Bohužel to není normou a musíte vyměnit servery, abyste získali slušnou rychlost.

Rychlostní test VyprVPN – Evropa (německý server)

Pro svůj test rychlosti v eurozóně jsem vybral Německo, protože je to blíže mé fyzické poloze a má dobrou infrastrukturu.

vyprvpn test rychlosti Evropa vpn off

VyprVPN speed test Europe – VPN vypnuto
(Zobrazit celý výsledek)

vyprvpn speed test europe vpn on

VyprVPN speed test Europe – VPN on
(Zobrazit celý výsledek)

Rychlosti zde byly mnohem lepší i přes podivně zvýšenou latenci spojení. Přesto, příliš mnoho z této režie bylo způsobeno VyprVPN.

Rychlostní test VyprVPN – Asie (Singapurský server)

Moje fyzické umístění je v Malajsii, ale normálně tady netestuji, protože poskytovatelé VPN zřejmě z nějakého důvodu nepoužívají skvělé servery. Chcete-li otestovat rychlost v Asii, můj go-to je Singapurský VPN server, který má obvykle vynikající rychlosti.

vyprvpn test rychlosti asia vpn off

VyprVPN test rychlosti Asie – VPN vypnuto
(Zobrazit celý výsledek)

vyprvpn speed test asia vpn on

VyprVPN test rychlosti Asie – VPN zapnuto
(Zobrazit celý výsledek)

Tentokrát jsem byl docela překvapen, když jsem viděl VyperVPN hodiny jen 50-lichých Mbps. I když je VPN aktivní, běžně sleduji rychlosti přes 100 Mb / s na Singapurském serveru. Zákaznická podpora mi v podstatě řekla, abych restartoval modem a použil IKEv2, který základní otázku opravdu nevyřešil – proč to fungovalo tak špatně (poměrně) zde?

Test rychlosti VyprVPN – Blízký východ (server Saúdská Arábie)

Bez serverů v Africe jsem se rozhodl vyzkoušet VyprVPN v regionu se serverem na Blízkém východě v Saudské Arábii.

vyprvpn test rychlosti na Středním východě vpn off

Rychlý test VyprVPN Blízký východ – VPN vypnutá
(Zobrazit celý výsledek)

vyprvpn test rychlosti na Středním východě vpn on

Rychlý test VyprVPN Blízký východ – VPN zapnuta
(Zobrazit celý výsledek)

Rychlosti byly opět použitelné, ale ne skvělé, i když mě překvapily dobré ukázané rychlosti pingu.

Rychlostní test VyprVPN – Austrálie

vyprvpn test rychlosti australia vpn off

VyprVPN test rychlosti Austrálie – VPN vypnuto
(Zobrazit celý výsledek)

vyprvpn speed test australia vpn on on

VyprVPN speed test Australia – VPN on
(Zobrazit celý výsledek)

Podobně jako singapurské servery z Austrálie vyprVPN znovu ukázaly, že výkon slabého výkonu jsem pozoroval z tolika míst.

Závěr testu rychlosti – Není úžasné

S touto sadou testů rychlosti (a několika dalšími), které sedí přede mnou v kombinaci s mým chatem se zákaznickou podporou, mým jediným možným závěrem je, že rychlost, společnost VyprVPN prostě není tak skvělá.

Pro poskytovatele služeb, který je na trhu tak dlouho, je to trochu překvapivé. Mohu uzavřít pouze dvě možnosti: První je, že jejich VPN prochází velkou zátěží kvůli současné globální pandemii. Druhým je, že neudržovali časy a v případě potřeby upgradovali své servery.

Smutný výkon poskytovatele služeb s dlouholetou reputací excelence.

3. Pomalé připojení

I když jsem nebyl spokojen s rychlostmi VyprVPN, není to úplně stejné. V aplikaci trvá připojení k libovolnému serveru chvíli. Neříkám minuty, ale dost dlouho na to, abych byl nepříjemný.

Načasoval jsem to připojení k několika serverům a průměroval to asi 3 až 5 sekund. I když to může znít jako krátká doba, když čekáte na spojení, věřte mi, je to jen tak pomalé.

Sečteno a podtrženo: Budu platit za VyprVPN?

Pokud se zaregistrujete na dvouletý plán, od 2,50 $ měsíčně, není VyprVPN rozhodně tím nejdražším. Bohužel to také neznamená, že jsou nejlevnější. Smutnou pravdou je, že stejně jako u všeho jiného o VyprVPN je toto stanovení cen průměrné.

I když je pravda, že jejich zákaznický servis je docela působivý, jako celek mám pocit, že VpyrVPN je jen stěží přijatelná služba. Možná v minulosti viděli lepší dny, ale dnes to vypadá, jako by jen pobíhali.

Objevili se noví poskytovatelé služeb a někteří z nich vykazují vynikající výkon. I když to bude časem vidět, pokud to bude možné udržet, je to stále lepší, než se dívat směrem k tomu, který se zdá, že se vzdal.

Kdybych měl omezené možnosti – pak ano, jel bych na VyprVPN. Ale za tyto ceny dnes dokážu lépe, a také vy. Přesto zůstává spolehlivou službou bez problémů, která je spolehlivá (a během mnoha let služby se tak prokázala)..

Vyzkoušejte náš seznam nejlepších VPN a prozkoumejte další skvělé alternativy!

Klíčové vlastnosti

  • ✓ Žádné protokolování
  • ✓ VyprDNS
  • ✓ Používejte až 5 zařízení
  • ✓ Silné soukromí & Bezpečnostní
  • ✓ Vlastní servery

Doporučeno pro

  • • Bezpečnostní vědomý uživatel
  • • Jednoduché & Výkonné uživatelské rozhraní
  • • Streamování filmů
  • • Bypass Geo-Block

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me