Teraz pravdepodobne viete, že potrebujete online prítomnosť.

Potrebujete online priestor, ktorý vám pomôže budovať vaše podnikanie, predávať výrobky alebo dostať svoje meno odtiaľto.

Chúlostivou časťou je zistiť, ako to urobiť, a vypočítať, koľko to bude stáť.

Najväčším problémom je tu nesprávny smer. Výber nesprávnej platformy na začiatku vás môže stáť mesiace v spätnom sledovaní (nehovoriac o peňažných nákladoch na jej zriadenie)..

Poznámka

V tomto desaťminútovom sprievodcovi sa pozriem na štyri rôzne spôsoby nastavenia prítomnosti online. Pre každú z nich rozdelím náklady na investície, vysvetlím, kto by ich mal použiť a aké sú výhody a nevýhody.

Túto chybu som urobil sám. Predtým, ako som si uvedomil, že som mohol minúť menej peňazí a znížiť problémy, ak som práve robil výskum a vybral si správnu trasu, som si zriadil webové stránky na dvoch, troch rôznych platformách..

Nie som ani jediný. Keď som sa spýtal 27 odborníkov na ich najväčšie chyby v blogovaní, veľká hrstka povedala, že ľutujú výber nesprávnej platformy a od prvého dňa nedokázali zmapovať správny plán.

Toto je príručka, ktorú by som mal, keď som začínal. Sprievodca nezmyslom, ktorý vám pomôže zistiť, ktorá platforma je pre vás najlepšia.

To je kľúč tu. Neexistuje žiadny dokonalý spôsob, ako nastaviť prítomnosť online, iba ten správny pre vaše ciele a ambície.

Ako vytvoriť webovú stránku

Na prvý pohľad tu sú štyri, na ktoré sa pozeráme:

  1. Platforma sociálnych médií, pretože nie každý potrebuje webovú stránku.
  2. WordPress.orgSprostredne pokročilá platforma na vytváranie webových stránok s úplnou kontrolou.
  3. WixA jednoduchý začiatočník pre tvorbu portfólií a blogov.
  4. ShopifyJednoduchý tvorca webových stránok špeciálne pre internetové obchody.

Po druhé, chystáme sa zistiť, ako rozšíriť svoju online prítomnosť. Samotný web alebo stránka sociálnych médií nanešťastie magicky nepriťahujú návštevníkov. Predstavíme vám niekoľko spôsobov, ako k nim môžete aktívne nasmerovať ľudí a rozšíriť svoju online prítomnosť.

Ktorá platforma je pre vašu online prítomnosť vhodná?

1. Stránka sociálnych médií

Pros – Je to zadarmo, jednoduchá a nenáročná na údržbu.
Zápory – Menšia kontrola nad návrhmi a zmenami algoritmov.
Náklady na nastavenie – Úplne zadarmo.
Uč sa viac – Facebook / Instagram

Instagram

Niektoré firmy a jednotlivci nepotrebujú webovú stránku. Je to nepríjemnosť a náklady, ktoré môžu byť kontraproduktívne.

Stránka Facebook alebo účet na Instagrame je niekedy najlepším spôsobom, ako vybudovať publikum, spojiť sa s ľuďmi a aktualizovať ich. Toto sú platformy, ktoré vaši zákazníci už poznajú a na vás čaká 1,6 miliardy aktívnych používateľov!

Napríklad kaviareň alebo reštaurácia by mohla fungovať iba s profilom Facebook alebo Instagram. Mohli odovzdávať nové obrázky, aktualizovať menu, komunikovať so zákazníkmi, propagovať udalosti a zvýrazňovať špeciálne ponuky z jedného miesta.

Sola Cafe Stránka na Facebooku

Stránka reštaurácie FB: Sola Cafe

Na rezerváciu by mohli dokonca použiť doplnok Facebook. Webová stránka v tomto prípade môže veci len skomplikovať a rozdeliť publikum. Namiesto toho sa zamerajte na budovanie jedného výkonného kanála.

Čo sa týka videoobsahu a blogov, Facebook sa o to stará. Natívne videá na Facebooku dnes zaznamenávajú 8 miliárd zobrazení denne a ich okamžité články vám umožňujú publikovať blogy bez webových stránok.

Facebook má navyše vynikajúcu reklamnú platformu, takže môžete zacieliť na publikum a nasmerovať ho priamo na svoju stránku (viac o reklamách na Facebooku neskôr).

Nevýhodou stránky so sociálnymi médiami je iba to, že ste na milostiach ich rozhodnutí. Ak Facebook zmení svoj algoritmus, aby obmedzil váš dosah (čo pravidelne robia), možno budete musieť zaplatiť za spojenie so svojimi sledovateľmi.

Ste tiež obmedzený z hľadiska dizajnu. Môžete nahrať obrázky a hlavičky, ale obmedzenia rozloženia Facebooku alebo Instagramu môžu byť pre niektorých frustrujúce.

A čo je najdôležitejšie, ak chcete niečo predať, Facebook nie je ideálny. Hoci sú doplnky k dispozícii, Facebook pravidelne mení to, čo umožňuje. Váš obchod mohol byť odstránený bez predchádzajúceho upozornenia.

2. Stránka WordPress

Pros – Kompletná kontrola a neobmedzený potenciál.
Zápory – Náklady na údržbu, požadované technické zručnosti.
Náklady na nastavenie – Začíname na 5 $ 20 dolárov mesačne pre hosting a doménu.
Uč sa viac – Hosting na WordPress

Elegant Themes - WP Premium Themes

Premium WordPress Téma: Elegantné témy

WordPress je najlepšou voľbou, ak chcete svoj vlastný web s úplnou kontrolou a flexibilitou. WordPress ovláda 25% všetkých webových stránok, takže ide o dôveryhodnú a rešpektovanú platformu.

S programom WordPress môžete robiť čokoľvek. Zostavte internetový obchod, vytvorte webovú stránku portfólia, uverejňujte blogy a obsah, vytvorte pridruženú stránku. Z jedného miesta môžete hosťovať reklamy, zbierať e-mailové adresy, zarábať peniaze a prevádzkovať podnikanie online.

Je to tiež škálovateľné. Poháňa niektoré z najväčších webov na webe, vrátane New Yorker, Techcrunch, Variety, Mashable a Time Inc, ale funguje rovnako dobre pre osobný blog..

Informačný panel WordPress

Webové stránky WordPress sú prispôsobiteľné, takže si môžete prispôsobiť svoju online prítomnosť pomocou akéhokoľvek dizajnu alebo štýlu, ktorý sa vám páči. WordPress prichádza s množstvom bezplatných šablón (alebo „tém“). Každý môže byť vyladený podľa vašich preferencií alebo profesionálny web dizajnér môže vytvoriť niečo úplne jedinečné od začiatku. (Alebo ak máte radi platené členstvo, získate prístup k prekrásnym prémiovým témam.)

Celá táto kontrola a flexibilita však stojí za to. Aj keď samotný WordPress je bezplatný, jeho architektúra nie je. Budete potrebovať webového hostiteľa (v podstate ide o internetovú nehnuteľnosť, na ktorej leží váš web) a názov domény, www.my-website.com.

Výber dobrého webhostingu je rovnako dôležitý ako samotný web. Prispieva k rýchlosti načítania, bezpečnosti a výkonu. Naša porovnávacia tabuľka hostiteľov je tu dobrým miestom na začatie – dobrá (& za primeranú cenu) webhosting.

Vytvorenie a údržba stránky WordPress si vyžaduje aj prvok technickej zručnosti. WordPress tvrdí, že môžete nastaviť a nainštalovať do 5 minút, ale uvedenie vášho webu do prevádzky trvá trochu dlhšie.

K dispozícii je krivka učenia a spotrebuje veľa času, najmä ak chcete vylepšiť dizajn, pravidelne ho aktualizovať a zlepšovať výkon..

Ak sa vám páči zvuk vlastnej webovej stránky, ale nechcete toľko problémov, je tu ďalšia možnosť, Wix.

3. Wix

Pros – Jednoduchý, drag and drop design, jednoduché nastavenie.
Zápory – Obmedzené v porovnaní s WordPress.
Náklady na nastavenie – Zadarmo, ale stojí za to inovovať na prémiové plány pre osobnú doménu (od 4,50 USD).
Uč sa viac – Prečítajte si recenziu spoločnosti Wix

Vytvorte krásne stránky s Wix

Wix je podobný WordPress, ale bez všetkého rozruchu. Je pravda, že je obmedzenejší, ale nie každý potrebuje zložitý zoznam funkcií.

Krása Wix je jeho jednoduchosť. Postarajú sa o hosťovanie, ukladanie, výkon a všetky technické veci v zákulisí. Stačí sa prihlásiť a pridať obsah.

Všetky šablóny sú drag-and-drop, takže si môžete usporiadať svoje webové stránky bez akéhokoľvek kódovania vôbec. Bezplatné šablóny sú spravidla štýlovejšie ako WordPress, ktoré oslovia nezávislých odborníkov a kreatívnych profesionálov.

Soup-studios.com

Stránka Wix: Soup-studios.com

Šablóny Wix sa hodia na jednoduché portfóliové weby a blogy a tam sa darí. Wix síce ponúka mechanizmy na zriadenie internetového obchodu, ale WordPress alebo Shopify (budúci rok) ponúkajú lepšiu platformu pre elektronický obchod..

Celkovo vzaté, Wix je vynikajúcou voľbou pre jednoduché portfóliá a webové stránky prevádzkované tými, ktorí nechcú príliš veľa problémov..

Nevýhodou je, že budete mať menšiu kontrolu nad back-end svojich stránok a celkovú výkonnosť. Je tiež zložitejšie integrovať pokročilé funkcie, ako sú nákupné vozíky a e-mailové prihlasovacie formuláre.

4. Nakupujte

Pros – Jednoduché a rýchle nastavenie obchodu online.
Zápory – Funkcie Pro sú drahé.
Náklady na zriadenie – Balík „Základné“ začína na 29 USD mesačne.
Uč sa viac – Prečítajte si recenziu služby Shopify

Vytvorte online obchod s Shopify

Shopify, ako už názov napovedá, je vyrobený špeciálne pre internetové obchody.

Dizajn a usporiadanie je jednoduché a priame. Opäť nie je potrebné žiadne kódovanie, takže môžete okamžite začať fungovať. Ben ju vlastne načasoval od začiatku do konca a vytvorenie obchodu Shopify trvalo iba 19 minút.

Skutočnou krásou systému Shopify sú integrované funkcie elektronického obchodu. Automaticky spracováva platby, prepravné sadzby, dane a sledovanie objednávok. Za príplatok môžete tiež využiť svoju vstavanú marketingovú službu a integrovať softvér do obchodu v reálnom svete, aby ste zjednodušili svoje účty..

Obchod Shopify - Sarah Abraham

Obchod Shopify: Sarahandabraham.com

Alternatívou k Shopify je použitie WordPress s doplnkom s názvom WooCommerce. Všeobecne platí, že WordPress & WooCommerce vyjde lacnejšie, pokiaľ ide o transakcie a paušálne náklady. Platíte však za jednoduchosť a jednoduchosť použitia.

Nevýhodou je, že máte menšiu kontrolu nad základnou architektúrou svojho webu. Tam sú WordPress a Woocommerce flexibilnejšie, ale s tým prichádzajú ďalšie práce a údržba.

BONUS: 7 spôsobov, ako sa dá vidieť

Výber správnej platformy a jej nastavenie je len prvým krokom. Nasleduje ďalšia fáza. Bohužiaľ tu nie sú žiadne odkazy a doprava neprichádza automaticky. Na siedmich trikoch môžete začať ľudí privádzať na svoj web alebo na sociálne účty:

1. Facebook reklamy

Cena – Strávim zhruba 100 dolárov týždenne za reklamy na Facebooku, ale určite môžete začať s menej. Iní utratia tisíce, keď môžu zaručiť návratnosť investícií.

Facebookové reklamy sú jedným z najlepších spôsobov, ako osloviť cieľovo orientované publikum. Máte úplnú kontrolu nad demografickými údajmi, polohou a záujmami publika, takže propagujete iba ľudí, ktorí majú oň záujem.

Pomocou reklám môžete ľuďom povedať o svojich webových stránkach a o tom, ako budete riešiť ich problémy. Facebook reklamy sú tiež cenovo dostupné. Odporúčam ich najskôr vyskúšať v malom meradle a potom postupne zvyšovať výdavky.

Viac informácií nájdete v mojom sprievodcovi zvyšovaním miery prekliknutia na reklamách Facebook.

2. Optimalizácia vyhľadávacích nástrojov (SEO)

Cena – Nie sú tu žiadne finančné náklady (pokiaľ si najmete odborníka), iba čas potrebný na výskum a implementáciu techník.

SEO je predovšetkým o tom, ako sa vaše webové stránky zaradia do vyhľadávaní Google. Je to OBROVSKÁ téma, ktorá si zaslúži zvládnuť celú knihu vedomostí (hoci tento zdroj od ľudí na webe Moz je skvelým miestom na začatie).

Prvým krokom je rozhodnutie, ktoré kľúčové slová chcete hodnotiť. Inými slovami, čo by mali ľudia zadať do spoločnosti Google, aby vás našli? (Máme praktický blog, ktorý vám pomôže nájsť najlepšie kľúčové slová pre vaše podnikanie).

Ďalej urobte jednoduchú optimalizáciu na stránke. Umiestnite tieto kľúčové slová „na stránku“ do svojich názvov nadpisov, hlavičiek, popisov obrázkov a značiek atď. Toto je iba jednoduchá základná práca a budovanie základov pre budúcnosť.

Podniky „skutočného sveta“, ako sú kaviarne alebo reštaurácie, si budú chcieť tiež uplatniť svoju polohu na mape v službe Google a umiestniť sa na zoznamoch online. Viac informácií o miestnom SEO nájdete tu.

3. Začnite produkovať obsah

Cena – Písanie blogov je úplne zadarmo. Ak si však chcete najať nezávislého pracovníka, bude stáť medzi 0,10 – 0,20 dolárov za slovo na webových stránkach ako Problogger a UpWork..

Blogy, videá a obrázky sú najlepším spôsobom, ako začať komunikovať s publikom a vytvárať určitý hluk. Obsah vám pomôže osloviť potenciálnych zákazníkov a vytvoriť si značku.

Spustite blogovanie

Premýšľajte o svojich aktuálnych novinách sociálnych médií. Sú plné obsahu, ktorý je určený na spojenie s vami a na budovanie publika. Vytvorenie blogu alebo vytvorenie videa si vyžaduje čas, ale stojí za to vynaložiť úsilie.

Bez ohľadu na to, v akom odvetví ste, obsah vám pomôže pridať hodnotu svojim návštevníkom. Ukazuje vašu odbornosť, pomáha budovať identitu a zvyšuje návštevnosť. Skúste si prečítať nášho sprievodcu vytvorením obsahovej stratégie, ktorá vedie k zvýšenému prenosu.

4. Začnite uverejňovať príspevky

Cena – Toto je opäť bezplatné, pokiaľ si neželáte najať profesionálneho spisovateľa.

Vytváranie obsahu je dobrý začiatok, ale ako prinútiť ľudí, aby ho videli? Jedným zo spôsobov je produkovať obsah pre existujúce blogy a webové stránky. Je to šanca dostať svoje meno pred nové publikum a spojiť sa s ľuďmi z tohto odvetvia.

Skúste napísať hosťovací blog a poslať ho na iný blog vo svojom výklenku. Ak to prijmú, dostanete odkaz späť na svoj web a váš obsah, dúfajme, inšpiruje nové publikum, aby vás sledovalo. (Odkazy na vaše webové stránky sú tiež dôležité pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov).

5. Marketing chrípky

Cena – Môže to byť zadarmo, ak oslovíte tých správnych ľudí a ponúknete vzájomnú propagáciu. Priblíženie sa k najobľúbenejším vplyvom však môže na propagáciu vášho produktu stáť 50 až 15 000 dolárov.

Ovplyvňovatelia sú tí, ktorí majú vo vašom odbore obrovské následky a dôveryhodnosť. Influencer marketing sa stáva čoraz výkonnejším online, pričom niektoré účty sociálnych médií zhromažďujú milióny sledovateľov. Klepnutím na ich existujúce publikum môžete upozorniť na seba a svoje podnikanie.

asfasf

Samozrejme to nie je ľahké av niektorých prípadoch to stojí poplatok, ak chcete, aby ovplyvňujúci produkt uviedol váš produkt. Ak si však vyberiete ten správny blog alebo jednotlivca, môže vám priniesť veľa cielenej návštevnosti.

Začnite identifikáciou kľúčových ovplyvňovačov vo vašom odbore. Začnite s nimi konverzáciu cez Twitter alebo im pošlite zdvorilý e-mail. Skôr ako niečo požiadate, skúste si vytvoriť vzájomný vzťah.

6. Pošlite tlačovú správu

Cena – Distribúcia PR začína okolo 100 dolárov.

Tlačová správa je dokument, ktorý rozpráva svetu o vás. Môžete zapojiť agentúru, aby pripravila a distribuovala peknú tlačovú správu pre vašu spoločnosť, a to by nemalo stáť veľa. Toto je tlačová správa, ktorú sme urobili, keď sme inovovali náš server na kontrolu rýchlosti servera, a mali sme šťastie, že sme dostali správy od spoločnosti Yahoo..

Tlačová správa Bitcatcha

Pro-Tip: začnite zdôrazňovaním niečoho pozoruhodného o vašej firme. Pokúste sa myslieť ako novinár alebo bloger a porozumieť tomu, čo by ich nútilo napísať o vás. Je na vašom produkte alebo obchodnom modeli niečo jedinečné? Uvádzate na trh niečo inovatívne alebo prevratné? Zahrňte do seba niekoľko príbehov a poskytnite bloggerovi „príbeh“, ktorý sa má rozvíjať. Potom nájdite agentúru na jej distribúciu.

7. Nezabudnite na marketing v reálnom svete!

Cena – Ústne slovo nič nestojí, ale ak vyrábate propagačné materiály, cena sa bude líšiť v závislosti od toho, koľko zarobíte.

V online svete je ľahké zabudnúť, aký silný môže byť tradičný marketing. Nezabudnite na svoju vizitku a propagačné materiály uviesť odkazy na svoju online prítomnosť. Za šírenie slova stojí za to sledovať reklamu v obchodných časopisoch a špecializovaných publikáciách.

závery

Pokiaľ ide o online prítomnosť, neexistuje univerzálne riešenie.

Komplexný web nemusí byť pre vás nevyhnutne najlepšou odpoveďou, najmä ak ste práve na začiatku. Existujú skratky a jednoduchšie možnosti, ako napríklad jednoduchý účet v sociálnych médiách alebo priama stránka portfólia.

Neinvestujte do zložitých webových stránok, ak si ceníte jednoduchosť. Rovnako sa neobmedzujte, ak budujete skutočnú digitálnu firmu.

Najprv sa rozhodnite, čo od svojej online prítomnosti chcete. Po druhé, prispôsobte platformu vašim potrebám. Po tretie, pomocou aktívnej propagácie stavajte na tejto online prítomnosti. Pre zhrnutie tu je zostava pre všetky štyri platformy.

Plošina Pros Zápory viac
Sociálne médiá

Zadarmo, jednoduché & nízka údržba

Menšia kontrola nad dizajnom & zmeny alga

$ 0

mesačník

WordPress.org

Úplná kontrola & neobmedzený potenciál

Náklady na údržbu, potrebné technické zručnosti

$ 3,95 *

mesačník

Wix

Jednoduché, pretiahnite & drop design, jednoduché nastavenie

Obmedzené v porovnaní s WordPress

$ 3.00 *

mesačník

Shopify

Jednoduché a rýchle nastavenie obchodu online

Funkcie Pro sú drahé

$ 29 *

mesačník

Zúčastnili ste sa v kruhoch, aby ste si zaistili svoju online prítomnosť? Nastavili ste webovú stránku skôr, ako úplne pochopíte, čo ste potrebovali? Dajte mi vedieť vaše myšlienky, pripomienky a názory!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me