Ak uvažujete o začatí podnikania na internete, pristáli ste na správnom webe. Tu prejdeme všetky osvedčené postupy, aby ste udržali fungovanie svojho online obchodu, kroky, ktoré musíte podniknúť na legitimizáciu svojej firmy, a možno za vás hodíme niekoľko podnikateľských nápadov, keď sme pri tom.

Pomocou internetu môžete podnikať

Vytvorenie celosvetovej siete je skutočne jednou z najlepších vecí, ktoré sa nám kedy stanú. Zmenilo to spôsob, akým žijeme, z toho, ako sa obchádzame (Mapy Google vs tradičné mapy + požadovanie trasy), ako hľadáme odporúčania (online recenzie a ústne vyjadrenia). Tiež to uľahčilo chod online obchodu ako kedykoľvek predtým.

Vďaka dostupnosti vysokorýchlostného širokopásmového pripojenia na väčšine miest na svete máme slobodu prevádzkovať naše podnikanie z pohodlia našich domovov, alebo dokonca pri usrkávaní maison tais v niektorom tropickom raji (pokiaľ sú samozrejme k dispozícii WiFi).

Jednou z najkrajších vecí o online podnikoch je to, že váš trh sa neobmedzuje iba na vašu krajinu. Snívaj vo veľkom. S pomocou internetu môžete svoje produkty predávať na celom svete!

Prečo väčšina online firiem chodí brucho hore

Veci nie sú nikdy také jednoduché, ako sa zdá. Aj keď vymoženosti a výhody, ktoré internet prináša do našich životov, zistíte, že mnohým ľuďom sa stále nedarí budovať svoje podnikanie digitálne. Dôvodom je skutočnosť, že väčšina ľudí jednoducho nevie, ako vytvárať, predávať a predávať svoje výrobky v digitálnom priestore.

Vytvorenie platformy elektronického obchodu pre váš najnovší produkt bez plánu a len dúfať, že sa predá, je ako kúpiť jednosmerný lístok na ďalší vlak do zlyhania..

Osvedčené postupy a tipy pre online podniky

V tomto článku sa zoznámime s niektorými vecami, ktoré musíte urobiť, aby ste zaistili úspech vášho online obchodu. Kto vie? S dostatočnou vytrvalosťou a trochou šťastia by ste to mohli dokonca zasiahnuť a premeniť svoju firmu na ďalší veľký startup jednorožcov!

Bez ohľadu na to, či ste priemyselný veterinár alebo mladý podnik s jasnými očami, sme radi, že nasledujúce tipy sú pre vás veľmi užitočné, a preto si túto stránku uložte ako záložku, aby ste ju v budúcnosti mohli ľahko referencovať.

Ak chcete viac aktualizácií a hackerov pre malé firmy, prihláste sa aj na odber nášho informačného bulletinu.

Dobre, dosť nehanebná sebapropagácia, pokračujme v článku!

Ako začať online podnikanie

Krok 1: Poskytnite riešenia existujúcich problémov

Problémy sú príležitosti. Niektoré problémy môžu byť pre niekoho jednoducho prekážkou, zatiaľ čo iné môžu byť priamo priťažujúce. Identifikáciou problémov a vytvorením produktu / služby, ktorá tento problém rieši, vytvoríte riešenie, ktoré trh už potrebuje. Toto je istý spôsob, ako zvýšiť svoje šance na vytvorenie úspešného podnikania.

Aj keď sa nezaoberáte riešením problémov, bude pre vaše podnikanie prínosom len identifikácia problémov vašich zákazníkov. Môžete opraviť problémy, o ktorých ste nevedeli, a povzbudiť tak opakované návštevy vašich zákazníkov.

Môžete to urobiť:

 • Hosťujúce fóra, ktoré sú relevantné pre váš produkt / službu.
  Čítaním o tom, čo si ľudia sťažujú alebo nie sú spokojní, získate cenné informácie o svojich problémoch a o to, čo sa snažia dosiahnuť. Niektoré z najpopulárnejších fór, ktoré môžete navštíviť, sú reddit a Bizwarriors. Prípadne využite Facebook a pripojte sa ku skupinám relevantným pre vaše miesto. Získate odtiaľ veľa informácií.
 • Hosťujúci Quora
  Quora môže byť pre vás cenným prínosom pri získavaní informácií. Má viac ako 200 miliónov mesačne jedinečných používateľov, pričom všetci hľadajú riešenia svojich problémov.
 • Robí výskum kľúčových slov
  Prieskum kľúčových slov vám pomôže nájsť kľúčové slová, ktoré používatelia hľadajú. Zapíšte niekoľko kľúčových slov, ktoré ľudia hľadajú, ale nemajú veľkú konkurenciu. Odhaľuje to riešenia, ktoré ľudia chcú.
 • Vyskúšajte súťaž
  Navštívte webové stránky konkurencie a zistite, čo robia dobre. Môžete vidieť, aké riešenia poskytujú trhu a odtiaľ môžete „inovovať“. (Len aby ste vedeli, keď poviem „inovovať“, myslím tým kopírovanie a vylepšovanie.)

Krok 2: Napíšte na predaj

Písanie dobrej kópie je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zvýšiť predaj. Naučte sa základné techniky copywritingu alebo najmite dobrého copywritera (majte na pamäti, že dobrý spisovateľ nerobí dobrého copywritera. Sú to úplne odlišné zručnosti).

Dobrý copywriter bude vedieť, kam umiestniť dobré tlačidlo s výzvou na akciu. Budú vedieť, ako napísať vzrušujúce nadpisy, ktoré sú krátke, ale dostatočne silné na to, aby upútali pozornosť publika, a krok za krokom ich priviedli na stránku pokladnice. Po zaplatení zákazníkov budú odborne krížovo predávať a dávať im dobrý pocit.

Tu je niekoľko rád, ako napísať pôsobivú kópiu:

 • Udržujte svoje titulky krátke a sladké.
 • Píšte pre digitálny dav. Majú naozaj krátku pozornosť.
 • Nepoužívajte zložité slová ani jazyk.
 • Píšte za účelom.
 • Použite cestu kupujúceho. Je dokázané, že funguje z nejakého dôvodu!

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš podrobný článok o tom, ako napísať obsah webových stránok.

Krok 3: Vytvorte web, ktorý sa cíti ako prémiový

Keď niekto narazí na vaše webové stránky pre malé firmy, máte menej ako 5 sekúnd, aby ste urobili dobrý dojem. Stránka, ktorá vyzerá amatérsky, nevyvoláva presne dôveru v ľudí. Akonáhle hovoria rozlúčka, obyčajne hovoria rozlúčka navždy..

Venujte pozornosť používateľskému rozhraniu (UI) a používateľskému zážitku (UX).

 • Je vaše používateľské rozhranie ľahko ovládateľné?
 • Reagujú vaše stránky dostatočne rýchlo?
 • Je kópia na tomto pozadí ťažko čitateľná?
 • Aká je vaša hodnotná ponuka?
 • Poskytuje váš web príjemným zážitkom?
 • Nákup vecí z vašich stránok je skutočne jednoduchý?

Svoju webovú stránku považujte za fyzický obchod. Nechceli by ste nakupovať v obchode, ktorý vyzerá, že je to front pre obchody s drogami pochádzajúcimi z uličiek. V tomto článku nájdete návrh obchodu, vďaka ktorému sa vaši zákazníci cítia, akoby upustili od cesta.

Krok 4: Zaveďte sa ako odborník vo svojom odbore

Tento tip sa vzťahuje na podniky online aj offline. Všimnite si, že keď niečo kúpite, máte sklon nakupovať od najznámejších znejúcich predajcov?

Rovnaký koncept sa uplatňuje na online podniky.

Keď budete znieť dobre, sebaisto a autoritatívne, ľudia majú tendenciu dôverovať vám a kupujú všetko, čo odporúčate.

Nepotrebujete ani vedieť všetko, čo sa týka vášho produktu, stačí vedieť viac ako vaši zákazníci a ako z nich môžu mať úžitok. Poskytnite im hodnotný obsah a písajte tipy zadarmo (podobne ako tento článok). Nezabudnite vždy odkazovať späť na svoje stránky, aby ľudia, ktorí čítajú vaše kusy, vedeli, odkiaľ pochádzajú.

Môžete tiež:

 • Písanie článkov (na základe prieskumu kľúčových slov).
 • Vytvárajte videá (ak písanie nie je pre vás).
 • Odpovedzte na otázku o Quore.
 • Píšte na médium.
 • Zúčastnite sa na príslušných fórach.

Krok 5: Využite marketing prostredníctvom e-mailu

Nepodceňujte silu e-mailového marketingu. Keď vám niekto poskytne svoju e-mailovú adresu, v podstate vám poskytuje priamu komunikáciu.

Nebudete sa musieť starať o reklamu, nemusíte sa starať, či sa vaša správa stratí v mori reklám na sociálnych sieťach.

Keď vám zákazníci poskytnú svoju e-mailovú adresu, znamená to, že ste im už ponúkli niečo, čo považovali za užitočné, a že do vás dôverujete. Vďaka tomu je oveľa ľahšie uvádzať na trh nové produkty!

Vytvorte si zoznam prihlásených na odber bulletinu na svojich stránkach. Využitím e-mailového marketingu môžete získať všetko, čo získate!

Ak potrebujete viac tipov na e-mailový marketing, venujte pozornosť týmto článkom. Postupujte podľa nich nábožensky a budete odborníkom na e-mailový marketing!

Krok 6: Predajte svojim existujúcim zákazníkom

Získanie tohto prvého predaja od vašich návštevníkov je pravdepodobne najťažšia časť procesu predaja. Keď im však dáte presvedčivý dôvod, aby si ich spočiatku rozdelili, neuveriteľných 36% z nich bude ochotných od vás znova nakupovať produkty..

Navrhnite produkty alebo služby, ktoré doplnia ich počiatočný nákup. Vytvorte vernostné programy alebo zľavové kódy, ktoré môžu uplatniť pri nasledujúcom nákupe. Pri rezervácii ponúknite ponuky „Ďakujem“.

Dajte im celoživotné odmeny a oni budú vašimi celoživotnými zákazníkmi.

Keď už hovoríme o odmenách, tu je niečo, čo vám pomôže s vzostupom.

BONUS: Nápady na podnikanie pre podnikateľov online

Tu uvádzame niekoľko podnikateľských nápadov, do ktorých sa môžeme pustiť s minimálnym úsilím.

1. Spustite webovú stránku pridruženého marketingu

Nemáte palec pri affiliate marketingu – podľa Awin.com sa predpokladá, že do roku 2020 bude priemyselom 6,8 miliárd dolárov, s medziročným rastom o 10%..

Urobte svoj výskum tak, že navštívite fóra vo svojom výklenku, pozrite si problémy používateľov s počítačom quora a reddit a zároveň skúste kľúčové slová. Pamätajte, že budete chcieť poskytnúť riešenia existujúcich problémov.

Po zistení problémov, ktoré budete riešiť, je čas vytvoriť obsah. Píšte sprievodcov. Poskytnite cenné informácie, dajte ľuďom dôvod navštíviť vaše stránky. Ak chcete predať, napíšte a využite cestu kupujúceho.

Poznámka

Budete sa chcieť zaregistrovať ako vydavateľ v pridružených sieťach, ako je Shareasale. Vyhľadajte kvalitné výrobky alebo značky, s ktorými chcete spojiť svoju značku.

Počas vytvárania obsahu musíte tiež vytvoriť svoj web. Zohľadnite dizajn používateľského rozhrania a používateľského rozhrania a vytvorte stránku s profesionálnym vzhľadom, ktorá sa bude dostatočne ľahko navigovať.

Budete tiež musieť uviesť na trh svoju webovú stránku pridruženého marketingu, inak nikto nebude vedieť, že existuje. Napíšte články alebo blog pre hostí pre iné stránky, aby ste sa k sebe mohli vrátiť. Zúčastnite sa na fórach a odpovedajte na otázky týkajúce sa programu Quora. Staňte sa odborníkom vo svojom odbore.

Mali by ste si tiež vytvoriť stránku registrácie pre svoj bulletin na účely e-mailového marketingu. Ľudia, ktorí vám dávajú svoje e-mailové adresy, vám dávajú povolenie priamo sa s nimi spojiť, takže nezabudnite využiť e-mailový marketing a prilákať ich späť na svoje webové stránky.!

Nezabudnite, že vzostup je kľúčom k udržaniu vášho online obchodu na čiernom. Pepperujte svoj obsah pomocou interných odkazov, ktoré spolu súvisia, aby ste zvýšili čas, ktorý ľudia trávia na vašich stránkach. Čím viac času strávite na svojich stránkach, tým pravdepodobnejšie bude predaj.

Môžete tiež vyskúšať generáciu potenciálnych zákazníkov. Je to v podstate to isté ako affiliate marketing, až na to, že zbierate potenciály pre značky. Zacieľte na výklenky, ako sú spoločnosti vydávajúce kreditné karty, bankovníctvo, fintech a kontaktujte príslušné značky, aby ste prediskutovali model platby za registráciu.

Ak chcete, aby bol váš web úspešný, nezabudnite na veľa vecí. Jedinou vecou, ​​ktorú nedokážem dostatočne zdôrazniť, je toto – uistite sa, že váš webhosting je RÝCHLY alebo že nebudete mať veľa návštevníkov..

Urobili sme náš výskum a zostavili sme zoznam najrýchlejších webových hostiteľov. Ak chcete získať podrobnejšieho sprievodcu vytváraním webových stránok, prejdite sem.

2. Spustite blog

Hoci blog a webová stránka sú podobné, určite nie sú rovnaké. Webové stránky vytvárajú väčšinou statický obsah, zatiaľ čo blog je neustále aktualizovaný a má osobnejšiu povahu.

Hoci ľudia môžu byť priťahovaní k obsahu na webových stránkach, ľudia môžu byť priťahovaní k osobnosti bloggera.

Akonáhle bude váš blog dostatočne veľký, môžete ho speňažiť predajom reklamného priestoru, písaním sponzorovaných príspevkov, poskytovaním poradenských služieb ľuďom a dokonca aj pridruženého marketingu..

V skutočnosti existuje pomerne veľa blogerov, ktorí zmenili svoje blogy na úspešné malé online podniky.

Tim Ferris sa nemusí predstavovať so svojím populárnym blogom o pracovnom týždni trvajúcom 4 hodiny, zatiaľ čo módnym miestom je Amy Song.

Jednou z našich obľúbených platforiem pri vytváraní blogu je WordPress, ľahko použiteľný nástroj na tvorbu stránok, ktorý je ideálny pre blogerov. Ak je to niečo, do čoho sa zaujímate, môžete si pozrieť tento článok.

Pamätajte, poskytnite riešenia existujúcich problémov, napíšte na predaj, vytvorte prémiové stránky, presadte sa ako odborník, využívajte e-mailový marketing a vždy UPSELL.!

3. Začať podnikanie v elektronickom obchode

Vďaka platformám elektronického nakupovania, ako je Amazon, si každý deň získava na popularite, nie je potrebné vymýšľať o svojej sláve a predávať svoje výrobky v obchode..

Ak však chcete vybudovať dlhodobú a úspešnú značku, môžete radšej založiť vlastný obchod s elektronickým obchodom..

Nechápte ma zle, s predajom produktov na webe Amazon nie je nič zlé (to robia aj veľké značky). Je to len to, že ako nová značka butiku budete konkurovať stovkám, ak nie tisíckam ľudí, ktorí predávajú podobné produkty na týchto platformách..

Keď si vytvoríte svoj vlastný obchod s elektronickým obchodom, môžete ho prispôsobiť a umiestniť svoju značku tak, aby bola vynikajúca ako konkurencia. Jeden z najlepších spôsobov, ako začať, je prostredníctvom služby Shopify.

Je určený pre elektronický obchod, ľahko použiteľný a má úžasné marketingové nástroje!

Môžete tiež vyskúšať Dropshipping. Je to jeden z najobľúbenejších obchodných modelov v okolí, pretože sotva vám vzniknú akékoľvek náklady. Výrobky sú umiestnené v sklade vášho dodávateľa a dodávajú sa, len keď dostanete objednávku. Len buďte opatrní a získajte si dobrého dodávateľa, pretože zlý so zlým servisom poškodí iba vašu značku.

Budete musieť investovať do marketingu a ubezpečiť sa, že vaše produkty majú dostatok času na zobrazenie obrazovky. Nezabudnite pamätať na našich 6 najlepších postupov a vaše podnikanie by malo byť schopné odolať skúške času.

4. Začnite podnikať v oblasti kreatívneho dizajnu

Vždy je potrebné digitálne výtvarné umenie, a hoci existujú aj bezplatné programy, ľudia radšej platia odborníkom, aby za nich urobili svoje umelecké diela. Chápu, že umelec vytvára dielo, nie nástroje.

Môžete zvážiť špecializáciu v oblasti dizajnu loga, dizajnu webových stránok alebo dokonca špecializácie v oblasti všeobecného grafického dizajnu.

Vytvorte si meno zdieľaním cenných tipov na dizajn vo fórach, ako je Quora alebo s ľuďmi na vašich platformách sociálnych médií. Nerobte si starosti so zdieľaním svojich schopností ani rozdávaním tajomstiev.

Vďaka službe YouTube sa ľudia môžu ľahko naučiť všetko, čo potrebujú, ale stále radšej platia odborníkom, aby veci robili profesionálne.

Nezabudnite dať hodnotu a na oplátku získate väčšiu hodnotu!

5. Založte štúdio alebo výrobný typ podniku

Dopyt po obrazovej a video produkcii je vyšší ako kedykoľvek predtým vďaka príchodu digitálnej / sociálnej mediálnej reklamy. Je to zaujímavé, pútavé a najdôležitejšie zo všetkého, čo bolo potrebné previesť.

Môžete začať so štúdiom zameraným na produkciu obrázkov, retušovanie, výrobu videa alebo sa možno len zameriavate výlučne na vytváranie digitálnych produktov, ako sú tapety na telefóny..

Potom môžete svoje služby predať reklamným agentúram, odoslať zábery z akcií platformám, ako je Shutterstock alebo Blackbox, alebo sa zaregistrovať na niečo ako vývojársky program spoločnosti Samsung a vytvoriť motívy na predaj na svojej zostave Galaxy..

Najlepšie zo všetkého je, že môžete ľahko škálovať svoje podnikanie najímaním nezávislých pracovníkov! Všimnite si, že ak sa vám podarí nájsť dobrého nezávislého pracovníka, držte sa ich, pretože váš život závisí od toho. Spoľahlivých nezávislých je ťažké prísť, a ak narazíte na jedného, ​​odmeňte ich dobre!

6. Vytvorte e-learningový program

Online návody sú v dnešnej dobe zlosťou. Sú lacné, informatívne a poskytujú dobrú hodnotu pre spotrebiteľa aj tvorcu. Najlepšie zo všetkého je, že vytvorte program raz a získate pasívny príjem!

Vytvorte firmu, ktorá sa točí okolo programov elektronického vzdelávania. Vytvárajte cenné návody a informácie, nahrávajte na e-learningovú platformu, ako je Udemy, a budete mať k dispozícii sadu produktov, ktorých platnosť nikdy nevyprší!

Záverečné úvahy

Tu je niekoľko zhrnutí vecí, ktoré môžeme urobiť, aby vaše malé online podnikanie prekvitalo ako mečúň majestátne vyskakujúci z vody (vyzerá lepšie, keď je zobrazený spomalene).

 1. Poskytnite riešenia existujúcich problémov
  Objavte body bolesti svojich zákazníkov a vyriešite ich.
 2. Napíšte na predaj
  Nikto neradi číta, takže sa uistite, že vaša kópia je napísaná na PREDAJ!
 3. Vytvorte stránku, ktorá sa cíti prémiová
  Nezáleží na tom, či predávate mokré zemiaky alebo značkové kabelky, musíte si byť istí, že váš obchod vyzerá dobre.
 4. Staňte sa odborníkom vo svojom odbore
  Poskytnite svojim zákazníkom hodnotu podľa svojich vedomostí a oni vám odmenia celoživotnou hodnotou.
 5. Využite e-mailový marketing
  Je to priama komunikácia s vašimi zákazníkmi. Využite to, ale zaobchádzajte s ním s rešpektom.
 6. Predajte svojim existujúcim zákazníkom
  Ak od vás predtým kúpili, znova od vás kúpia. Musíte im dať dôvod kúpiť.

Tam to máte. 6 pevných krokov na udržanie vášho podnikania v čiernej farbe. Uistite sa, že ste ich buď zaviazali zapamätať, alebo sa sami označte týmito tipmi. Jedného dňa sa obzriete späť za svojimi úspechmi a ďakujete spoločnosti Google, že ste narazili na tento kus poslaný nebom.

Ak máte akékoľvek otázky, na ktoré by ste chceli odpovedať, napíšte nám správu alebo e-mail. Určite vám odpovieme čo najskôr. Teraz choďte ďalej a ukážte svetu, čo sú bežní malí podnikatelia schopní dosiahnuť.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me