5 Aplikacionet më të mira të Torrentit për Android (botimi 2015)

Aplikacionet më të mira të Torrentit për Android

Ju merrni smartphone tuaj android kudo. Tani mund të shkarkoni torrentë në lëvizje. Këto janë aplikacionet më të mira të Torrent Client për android.


Ne dorëzuam aplikacionet që ofrojnë më shumë funksionalitete, duke përfshirë mbështetjen VPN / Proxy, mbështetjen e lidhjes së magnetit, aftësinë e transmetimit dhe më shumë. Shumica janë në dispozicion në një version falas (versioni i mbështetur nga reklama). Ekzistojnë madje edhe disa aplikacione në dispozicion që ju lejojnë të kontrolloni nga distanca softuerin tuaj përrues në kompjuterin tuaj në shtëpi, të gjitha nga smartphone.

Ne ju rekomandojmë shumë që të anonimoni shkarkimet tuaja përrua në smartphone tuaj Android me një VPN të një cilësie të lartë celular ose një shërbim proxy anonim.

Dhe tani … zgjedh top tonë!

# 1 – Përfshini DOWnloader Torrent

Përfshini në krye listën tonë për shkak të listës së tyre të jashtëzakonshme të veçorive, veçanërisht tipareve të lidhura me privatësinë si kriptimi dhe mbështetja me përfaqësues.

Përfshirja është jashtëzakonisht e fuqishme dhe intuitive. Nëse dëshironi funksionalitet maksimal, ju rekomandojmë t’i kontrolloni ato së pari. Gjeni Përfshirja në dyqanin Google play. Më e mira nga të gjitha, është Falas! (Ad-mbështetur). Ata gjithashtu kanë një version pa reklama në dispozicion për blerje.

Karakteristikat kryesore të Flud:

 • Mbështetje e lidhjes me magnet
 • Njohni magnetët nga shfletuesi
 • Shkarkoni vetëm skedarë specifikë brenda përrua
 • Mbështetje e madhe e skedarëve
 • Mbështetësi i HTTP dhe SOCKS
 • encryption
 • Shkëmbim i kolegëve dhe mbështetje uTP (uTorrent Transfer Protocol)
 • Filtrimi i IP
 • Mbështetje për Plug dhe Play (UPnP, NAT-PMP, DHT)

Mbështetja për përfaqësimin e Flud do të thotë që ju mund të shkarkoni me lehtësi torrentë në mënyrë anonime me një nga shërbimet tona të preferuara të prokursit për torrent, pa shkëputur rreziqet e një VPN.

Edhe më mirë, zgjidhni Akses në Internetin privat dhe merrni shërbimin VPN dhe Proxy së bashku për vetëm 3,33 $ / muaj (39,95 $ / vit).

Përfshini klientin përrues për android

Përfshini Klientin e Torrentit

Përfshi pamjen e klientit torrent 1

Përfshini statusin e Torrentit

Përfshini Klientin e Torrentit për Detajet Android

Përfshini Detajet dhe Opsionet e Torrentit

# 2 klienti tTorrent për android

Aplikacioni më i mirë i torrentit android

tTorrent për Android

Si Flud, tTorrent është një aplikacion i plotë torrent për android. Ajo ofron ton karakteristika shtesë dhe kontroll të shtuar që nuk do t’i gjeni në aplikacione të tjera përrua androidësh.

Ndër veçoritë tona të preferuara janë: mbështetja e kriptimit, mbështetja proxy (SOCKS ose HTTP), mënyra vetëm wifi dhe aftësia për të shkarkuar skedarë individualë në vend të të gjithë skedarëve në një përrua.

tTorrent ofron një version falas (të mbështetur në reklama) dhe Pro (pa reklama).


Karakteristikat më të mira të tTorrent:

 • Lidhje magneti
 • Krijoni dhe shkëmbeni përrua menjëherë nga pajisja celulare
 • Mbështetje për encryption
 • Mbështetje transmetuese (mënyra e shkarkimit sekuenciale)
 • Shkarkoni skedarë individualë nga brenda përrua
 • Modaliteti vetëm Wifi (mos harxhoni të dhëna celulare)
 • Mbështetje proxy (SOCKS dhe HTTP)
 • Mbështetni Plug dhe Play (uPNP, NAT-PMP)
 • DHT i aftë
 • Filtrimi i IP

# 3 uTorrent për Android

uTorrent për Android

uTorrent për Android

uTorrent është klienti torrent më i popullarizuar në botë, kështu që nuk është për tu habitur që aplikacioni i tyre Android është gjithashtu i shkëlqyeshëm. uTorrent ofron një version falas dhe me pagesë. Versioni Pro kushton 3,99 dollarë dhe heq të gjitha reklamat, së bashku me shtimin e disa karakteristikave të tjera si mënyra e baterisë së ulët. E vetmja pengesë e vërtetë e uTorrent kundrejt 2 aplikacioneve tona më të renditura është se uTorrent aktualisht nuk ofron mbështetje proxy.

&# 65279;Remote uTorrent&# 65279; është një tjetër aplikacion i shkëlqyeshëm (gjithashtu nga uTorrent) që ju lejon të kontrolloni nga distanca versionin tuaj desktop të uTorrent nga smartphone. Ju mund të filloni përrua (mbjellje ose rrjedhje), të ndaloni shkarkimet dhe më shumë. Dhe tipari më i mirë? Ju lehtë mund të transferoni shkarkime të përfunduara nga PC tuaj në pajisjen tuaj Android!


uTorrent për Android: Karakteristikat më të mira

 • Mbështetje e lidhjes me magnet
 • Vetëm Wifi Mode (kështu që ju nuk përdorni të dhënat tuaja 4G)
 • Ndërfaqe e lehtë, e pastër
 • Zgjidhni skedarët individuale ose shkarkoni tërë përrallën
 • Krijoni menjëherë listat e dëgjimit nga përruajtjet e shkarkuara
 • Nuk ka kufij të madhësisë së skedarit ose shpejtësisë
 • Zgjidhni vendndodhjen e shkarkimit me porosi
 • Lojtarët e integruar të videos dhe audio brenda aplikacionit.

Karakteristikat e largëta tëTorrentit
 • Kontrolloni uTorrent në PC tuaj në shtëpi nga smartphone.
 • Fillimi / Ndalimi i torrenteve ose kontrolloni statusin e shkarkimit
 • Transferoni lehtësisht skedarët e përfunduar në pajisjen tuaj Android.

# 4 Shkarkues Torrent i Torrent

aTorrent - Shkarkues Torrent për Android

aTorrent – Shkarkues Torrent (Android)

aTorrent ka qenë një klient i preferuar përrua Android me vite. Incredshtë tepër i pasur me karakteristika dhe ju jep pothuajse të njëjtën fleksibilitet si programi përrues i desktopit.

E vetmja karakteristikë që ne me të vërtetë na mungonte ishte mbështetja proxy SOCKS / HTTP, e cila lejon shkarkime jashtëzakonisht anonime të torrentit përmes androidit. Ne jemi duke shpresuar se kjo e ardhme do të shtohet në një version të ardhshëm, pasi ky zhvillues duket i angazhuar për përmirësimin e vazhdueshëm të aplikacionit.

Versioni falas i aTorrent është plotësisht funksional, dhe ju duhet të blini vetëm versionin pro nëse doni të hiqni reklamat (ose thjesht për të mbështetur zhvilluesin).

Karakteristikat më të mira të Torrentit:

 • Mbështetje për lidhjen e magnetit (Hapni lidhjet e magnetit nga shfletuesi juaj)
 • Motori i Kërkimit të Torrentit i ndërtuar brenda
 • Filloni një përrua të re nga biblioteka e skedarit tuaj
 • Zgjidhni dosjen e shkarkimit
 • Shkarkoni skedarë individuale brenda një përrua
 • Opsioni Vetëm Wifi
 • U fut vetëm në opsionin (shkarkoni vetëm torrentë kur pajisja po karikohet)

# 5 – Transdrone (Remote Universale e Torrentit)

Trandrone për Android. Kontrolli i largët universal i torrentit.

Transdrone – Torrent Remote (Android)

Transdrone nuk është me të vërtetë një klient torrent, është një aplikacion që ju lejon të kontrolloni serverin tuaj bittorrent në shtëpi nga distanca, dhe funksionimi i tij është masiv.

Remote e Klientit të Torrentit Universal
Transdrone mund të kontrollojë nga distanca të gjithë klientët përrues të desktopit më të njohur, përfshirë:

 • Vuze
 • uTorrent
 • BitTorrent
 • përmbytje
 • Qbittorrent
 • BitFlu
 • BitComet
 • Transmetim
 • Dhe me shume….

Tiparet e Klientit të Torrentit në distancë
Trandrone për Android ju jep kontroll pothuajse të plotë mbi programin përrues që funksionon në kompjuterin tuaj. Ju mund të ndaloni / filloni përruan, shtoni përralla të reja nga dritarja juaj e shfletuesit Android (lidhjet e magnetit të mbështetur), të vendosni shpejtësinë e shkarkimit / ngarkimit, të ndryshoni përparësinë e skedarit dhe më shumë!

Kontrolli i largët i NAS
Edhe më e mrekullueshme është që Transdrone mund të kontrollojë softuerin për shkarkim me porosi të disa kompanive NAS (Network Attached Storage), duke ju lejuar të kontrolloni nga distanca kutinë tuaj private të farës. Synology, Buffalo, dhe D-Link me forcë janë mbështetur në këtë kohë.

Remote e Seedbox
Transdrone mbështet plotësisht protokollin TorrentFlux, që do të thotë se ju mund të menaxhoni pothuajse çdo llogari të farës nga smartphone tuaj!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map