Rishikimi IPVanish VPN (Mars 2018)

VPN IPvanish është një nga shërbimet më të njohura në botë VPN, veçanërisht për shkarkime përrua. Ato njihen gjerësisht si një nga shërbimet më të shpejta të VPN në botë (ndoshta më i shpejtë).

Më e rëndësishmja, mos mbani shënime të aktivitetit VPN të klientëve të tyre (ekzistojnë vetëm disa VPN që nuk regjistrohen në botë). ‘E tyre’Politika e Jo-Shkrimeve ‘ do të thotë praktikisht e pamundur të gjurmosh veprimtarinë përrua në një llogari specifike. (Shumë anonime)

IPvanish është i shkëlqyeshëm për përruajt. Ndërmarrja e tyre mëmë (Highwinds) ishte një nga pionierët origjinalë të teknologjisë UseNet dhe ka ndarjen e skedarëve në gjakun e tyre. Ata duhet të jenë në listën tuaj të shkurtër VPN. Update: Në vitin 2017, IPVanish u përvetësua nga Stackpath i cili gjithashtu zotëron shërbimin tepër popullor Mac VPN, Cloak. Cilësia e shërbimit vazhdon të jetë e lartë, dhe kjo duhet të nxisë edhe më shumë risi të produkteve në të ardhmen.

IPVanish ka një politikë 7-ditore të rimbursimit 100% e cila ju lejon të provoni shërbimin e tyre pa rrezik për një javë të plotë (mund të kërkoni një rimbursim të plotë nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur).

Oferta më e mirë: Në kohën e këtij postimi, IPVanish po ofron një zbritje prej 46% kur blini 1 vit shërbim VPN.

Profili i IPVanish

Profili i kompanisë IPVanish

Me seli në SH.B.A.
I njohur për shpejtësinë e tij të shpejtë
Torrent Friendly

Mimi i rregullt: $ 10 / month
Oferta më e mirë: 6.49 $ / muaj (Merrni ofertë)

Rishikimi IPvanish: Karakteristikat

IPVanish ka syze të shkëlqyera. Këtu janë disa tipare kryesore

 • Asnjë Shkrime VPN (Kjo është e rrallë dhe shumë e mirë për përrallat anonime)
 • Shpejtësi jashtëzakonisht të shpejtë: Rrjeti i të dhënave të nivelit 1 (më i shpejtë)
 • Kriptimi 256-bit (Forca e njëjtë si ushtria amerikane)
 • Rrjeti Global: 230+ servera në mbi 69 vende
 • Softuer VPN i personalizuar: (1-klikoni lidhje VPN për Mac / Windows / iPhone)
 • Përfshirë Firewall natyror falas!
 • Bandwidth i pakufizuar (pa kufij mujorë)
 • Aq poshte sa $ 6.49 / month!

IPvanish VPN ka shumë serverë dhe adresa IP për të zgjedhur dhe mbron privatësinë tuaj
Nëse jeni tipi i personit që dëshiron opsionet dhe anonimatin, IPVanish e ofron atë në lopatë. IP juaj mund të vijë nga cilido prej mbi 70 vendeve dhe rreth 20 shteteve të ndryshme vetëm në Sh.B.A. Ata gjithashtu nuk mbajnë asnjë shkrim VPN, kështu që ata nuk gjurmojnë, regjistrojnë ose monitorojnë përdorimin tuaj.

IPVanish ka mbështetje teknike të shkëlqyeshme:
Kur u regjistrova për herë të parë për IPVanish, unë kisha probleme teknike plotësisht të palidhura me softuerin e tyre (një instalim i korruptuar i windows) dhe mbështetja teknologjike ishte e dobishme derisa çështja të ishte fikse plotësisht. Kohët e përgjigjes për pyetje teknike kanë qenë gjithmonë nën 24-orë për mua, që është shumë më mirë sesa shumë nga shërbimet VPN që kam provuar.

Që atëherë, ata kanë shtuar 24/7 mbështetje për biseda live, kështu që nëse keni ndonjë çështje teknike me IPvanish, ato mund të zgjidhen shpejt dhe lehtë.

IPVanish VPN është i shpejtë. Në fakt, është më e Shpejta që kemi testuar!
Kur lidheni me IPvanish, rrallë do të shihni ngarkesa të serverëve që tejkalojnë 20% në shtetet e bashkuara. Shumica e ofruesve të VPN japin me qira lidhjet e tyre të të dhënave, por IPVanish në të vërtetë zotëron të vetat rrjeti ndërkombëtar i të dhënave me fibër optike që do të thotë që ju të merrni bandwidth të nivelit të lartë me shpejtësi të lartë! Mëso më shumë!

Rishikimi IPVanish: Softuer

Softueri i IPVanish është një çështje pa frills, por thjesht funksionon i thjeshtë. Gjatë gjithë kohës.
VPN të tjera tregojnë lidhje false, ose shkëputje të pashpjegueshme. Ne nuk kemi pasur probleme të tilla me IPVanish. Softueri i tyre ju lejon të zgjidhni nga 4 protokollet VPN dhe rreth mbi 100 lokacione të serverëve shpejt dhe me lehtësi.

Siç mund ta shihni në të djathtë, gjithçka që duhet të bëni për t’u lidhur me IPVanish është:

 1. Zgjidhni një server
 2. Zgjidhni një protokoll VPN
 3. Klikoni Lidhu

Programi IPVanish me të vërtetë është aq i lehtë për t’u përdorur, dhe pjesa më e mirë është që madje nuk duhet të vendosni protokolle të tjera VPN me dorë, duhet të vendosni OpenVPN dhe opsionet e tjera të funksionojnë automatikisht nga brenda softverit.

IPvanish gjithashtu ju siguron një kohë ping serveri për secilin server në listë, i cili ju ndihmon të zgjidhni opsionin më të shpejtë të disponueshëm.

Lista e serverëve VPN është renditur sipas vendit dhe më pas nga qyteti brenda këtij vendi, duke e bërë gjetjen e një serveri të zgjedhjes suaj një çast.

IPVanish ofron një ekuilibër të bukur të veçorive dhe thjeshtësisë që do të jetë e mjaftueshme për shumicën e përdoruesve, tani le të hedhim një vështrim në shpejtësinë:

Foto

Rishikimi IPVanish: Test i Shpejtësisë

IPvanish ofron shpejtësi të serverit Gigabit + në mbi 100 vende në të gjithë botën, dhe grafikat në të djathtë e vërtetojnë atë. IPVanish jep shpejtësi edhe më të shpejtë në disa serverë të huaj sesa serverët e Sh.B.A-së (me sa duket për shkak të ngarkesës më të vogël të serverëve në ato vende.)

IPVanish është një nga ofruesit e vetëm VPN në botë me rrjetin e tyre të të dhënave Tier-1. Kjo për shkak se kompania e tyre mëmë (Highwinds) është një ofrues kryesor global CDN (Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes).

Për shkak të këtij avantazhi të rrjetit, IPVanish mund të ofrojë shpejtësi më të shpejtë dhe vonesë më të ulët se pothuajse çdo ofrues tjetër VPN.

Faqet: Ne testuam VPN-të më të shpejta për përrua

Nëse shpejtësia është konsiderimi më i rëndësishëm në vendimin tuaj VPN, atëherë IPVanish është opsioni juaj më i mirë. (Dhe politika e tyre e rimbursimit 7 ditor ju lejon të provoni serverin e tyre me rrezik minimal).

Bottom Line: IPVanish është shërbimi më i shpejtë VPN që kemi testuar!

Kontrolloni çmimet dhe ofertat më të fundit »

Test i Shpejtësisë nga Montreal Kanada

Serveri IPVanish Montreal, Kanada

Test i shpejtësisë IPVanish nga Arizona, SH.B.A.

Arizona, SHBA

Test i shpejtësisë IPVanish nga serveri VPN në Londër, MB

Londër, Mbretëria e Bashkuar

Siguria dhe privatësia IPVanish

IPVanish është bërë vërtet një "klienti së pari" Ofruesi VPN. Kam pasur disa biseda me punonjësit e IPVanish dhe është e qartë se fokusi i tyre # 1 është plotësimi i nevojave të klientëve të tyre me çmimin më të mirë të mundshëm.

Politika e Loging IPVanish
Ju pyeti dhe IPVanish u përgjigj. IPVanish nuk i mbajti asnjëherë regjistrat e përdorimit ose faqet e internetit të monitoruara të vizituara, por që nga Prilli 2014, IPVanish nuk është më asnjë shërbim i VPN-së. Ata nuk mbajnë as shkrimet e lidhjes (koha e lidhjes, dhe adresa IP brenda / jashtë + të dhënat e transferuara).

Përdoruesi mesatar i internetit është duke u bërë shumë më i vetëdijshëm për sigurinë dhe me zbulimin e abuzimeve të NSA gjatë dekadës së kaluar, anonimiteti është një shqetësim i madh në mesin e konsumatorëve që kërkojnë një VPN. Tani që IPVanish nuk mban asnjë regjistër, klientët e tyre mund të sigurohen se privatësia dhe anonimiteti i tyre është i garantuar.

Siguria dhe Encryption IPVanish
IPVanish ofron të gjithë protokollet kryesore VPN (PPTP, IPSEC / L2TP dhe OpenVPN). OpenVPN është protokoll standard i industrisë VPN (madje përdoret nga Ushtria dhe Qeveria amerikane) dhe IPVanish përdor algoritmin e kriptimit AES të kombinuar me OpenVPN për sigurinë maksimale. Fuqia e tyre e kriptimit me 128 bit konsiderohet i pathyeshëm sipas standardeve të llogaritjes së sotme.

IPVanish Natyrore Firewall përfshirë!
IPVanish është një nga ofruesit e paktë të VPN që u siguron klientëve të tyre një firewall natyror. Kjo është një masë sigurie që filtron të gjithë trafikun hyrës në lidhjen tuaj VPN. Ai filtron çdo paketë të të dhënave të pa kërkuara, duke siguruar që një haker nuk mund të arrijë kompjuterin tuaj përmes tunelit VPN të IPVanish. Kjo veçori vetvetiu me të vërtetë veçon IPVanish larg turmës.

Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe cilësia e lidhjes
Ne nuk gjetëm rrjedhje dns me IPVanish në testimin tonë duke përdorur dnsleaktest.com. Ne gjithashtu kemi përjetuar asnjë shkëputje aksidentale ose lidhje të rënë gjatë periudhës sonë të testimit. Kjo është një dëshmi për cilësinë dhe ekspertizën e ekipit teknik të IPVanish, dhe zbatimin e tyre VPN. Ne ende rekomandojmë të përdorni një softuer të palës së tretë për të mbrojtur nga pika e lidhjes VPN në rast të pamundur të një shkëputjeje.

IPVanish për Torrenting

Nëse e keni gjetur këtë faqe në internet, ekziston një shans i mirë që përralla anonimë të jetë përparësi për ju, dhe një pjesë e arsyes pse po kërkoni një ofrues të cilësisë VPN. Lajmi i mirë është IPVanish është i shkëlqyeshëm për Torrents! Nëse po përpiqeni të gjeni VPN-në më të mirë për torrentët, ekzistojnë 4 karakteristika kryesore që duhet të ketë VPN-ja juaj:

 1. Nuk ka shkrime
 2. Torrents lejohen posaçërisht
 3. Shpejtësitë e shpejta
 4. Ocksorape5 Proxy

IPvanish ka të gjitha 4 nga këto karakteristika. Kontrolloni Pyetjet IPVanish për të konfirmuar shpejt politikën e tyre p2p dhe politikën e logimit, dhe shikoni shpejtësitë e IPVanish më lart për një Ide të shpejtësisë së rrjetit të tyre.

Ne fakt kemi marrë mbi 100% të brezit tonë të shpërndarë nga ISP (tuneli VPN ndërhyrë me rrjedhën në rrjedhën e poshtme nga ISP-ja kabllo jonë). Ne e kemi pasur rastin të flasim me një rep të IPVanish në dijeni, dhe ai na tha që IPVanish është në gjendje të lidhjeve edhe më të shpejta, dhe shumë përdorues kanë raportuar shpejtësi në intervalin 50-100mbps duke përdorur IPVanish.

Shumë përdorues nuk e dinë këtë, por IPVanish ka ndarjen e skedarëve në gjakun e tij. Kompania mëmë e IPVanish (Highwinds Network Group) zotëron një nga Rrjetet më të Mëdhenj të Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN) dhe shtyllën kurrizore të të dhënave në botë (pra shpejtësitë e larta). Themeluesi i IPVanish ishte gjithashtu një pionier i teknologjisë UseNet / NewsGroup, dhe akoma siguron rrjetin për një pjesë të madhe të trafikut të Usenet në internet.

IPVanish kujdeset për nevojat e sigurisë / intimitetit të klientëve të tyre
Kur VPN të tjerë janë zhvendosur për të kufizuar privatësinë e përdoruesit, IPVanish në të vërtetë po zgjeron liritë që u janë dhënë përdoruesve të tyre. IPVanish kohët e fundit ka ndryshuar politikën e tyre të prerjeve për të mbajtur nuk ka shkrime të çfarëdo lloji dhe ato kanë veçori të tjera të intimitetit / sigurisë në punimet për një lëshim të softuerit të ardhshëm.
Vizitoni IPVanish

IPVanish përfshin serverin Proxy Socks5 (log-zero)

Në Tetor 2016, IPVanish njoftoi se ata tani do të përfshijnë shërbimin e pakufizuar SOCKS5 Proxy me të gjitha abonimet VPN, dhe ndarësit e skedarëve u gëzuan. Një proxy përrua me zero log është një nga karakteristikat më të kërkuara për entuziastët e përruave, dhe popullariteti i IPVanish shpërtheu kur u shtua funksioni.

Proxy serveri IPVanish është një grup me shpejtësi të lartë në Hollandë. Nuk mban regjistra dhe lejon përrua.

Proxy SOCKS për përrra (përfitime)

 • Më shpejt se VPN (pa kriptim). Ende fsheh adresën tuaj të torrentit
 • Mbrojtje e dyfishtë (Drejtoni përfaqësuesin në VPN tuaj për 2 ndërprerës IP)
 • IP i veçantë i shfletuesit dhe torrentit. Klienti i Torrentit përdor proxy IP, shfletuesi përdor VPN IP
 • Route trafikun tuaj përrua veç e veç. Vetëm përruesit do të përdorin tunelin e proxy SOCKS

Si të përdorni proxy IPVanish për Torrents

Këtu është udhëzuesi për fillimin e shpejtë të fshehur përrallat tuaja me Proxy IPVanish’s Socks5.

Hapi # 1: Regjistrohuni për IPVanish (nëse nuk keni tashmë)

Regjistrohu për IPVanish.

Hapi # 2: Merrni hyrjen / fjalëkalimin tuaj SOCKS

Pasi të regjistroheni në IPVanish, do t’ju dërgohet një lidhje për të zgjedhur emrin / fjalëkalimin tuaj VPN. Por për arsye sigurie, IPVanish nuk përdor të njëjtat kredenciale login për serverin Proxy. Ju keni gjeneruar hyrjen / fjalëkalimin tuaj proxy brenda panelit tuaj të llogarisë IPVanish.

1. Shkoni në IPVanish.com dhe futuni në llogarinë tuaj
2. Në panelin tuaj të llogarisë, klikoni në skedën ‘SOCKS5 Proxy’
3. Do të shihni emrin e përdoruesit / fjalëkalimin tuaj. Ju gjithashtu mund të klikoni në butonin ‘reset’ për të gjeneruar një hyrje të re.

Paneli i llogarisë IPVanish Sorap Fjalëkalimi Proxy

Merrni Emrin / Fjalëkalimin tuaj Proxy IPVanish brenda panelit tuaj të llogarisë IPVanish

4. Lini këtë skedë të hapur që të mund të kopjoni me lehtësi Emrin / Fjalëkalimin / Emrin e hostit në hapin tjetër.

Këtu keni informacionin që do t’ju duhet për të konfirmuar përfaqësuesin në klientin tuaj përrua:

 • Fjalekalimi i perdoruesit (që keni marrë nga brenda panelit tuaj të llogarisë)
 • hostname: ams.socks.ipvanish.com
 • Porti: 1080(E rendesishme)

Setup Utorrent

Për të ndryshuar cilësimet e tua të proxy uTorrent, shko te: Menu > Opsione > preferencat > Lidhje

Ju duhet t’i përshtatni cilësimet tuaja me ato më poshtë. Nëse përpara dërgoni me dorë një port përmes ruterit tuaj (në vend që të përdorni UPnP), specifikoni atë portë dhe zgjidhni “Randomize portin çdo fillim”. Për më shumë informacion mbi këto cilësime dhe opsionet e tjera të konfigurimit (si shtimi i enkriptimit), shihni Udhëzuesin tonë Anonim Utorrent.

Cilësimet uTorrent për proxy IPVanish SOCKS

Cilësimet uTorrent për proxy IPVanish SOCKS

Vendosja e Vuze

Hapni menunë e opsioneve Vuze në Menu > Tools > Opsione

1. Shkoni te butoni ‘Mode’ dhe sigurohuni që Vuze është në modalitetin e përdoruesit ‘Advanced’.
2. Shkoni në skedën ‘Lidhja’. Goditi trekëndëshin në të majtë për të sjellë deri menunë e rradhës
3. Klikoni në butonin ‘Proxy’
4. Përputheni cilësimet me foton më poshtë (fusni emrin e përdoruesit / fjalëkalimin tuaj)

Cilësimet e proxy IPVanish për Vuze

Kur të jeni ulur, rinisni Vuze. Pastaj përsëri në cilësimet Proxy dhe kliko në butonin ‘Test SOCKS’ për të verifikuar konfigurimin që po funksionon. Pas kësaj, është gjithmonë një ide e mirë për të verifikuar konfigurimin tuaj përsëri duke përdorur një mjet “Kontrolloni torrent IP”.

Shihni Udhëzuesin tonë të plotë: Si ta përdorni Vuze në mënyrë anonime

Prmimet dhe zbritjet për IPVanish

IPVanish nuk kufizon ose nuk lejon asnjë veçori nga planet e ndryshme VPN, në vend të kësaj ato ofrojnë një plan VPN me të gjitha tiparet e përfshira dhe Bandwidth i pakufizuar në rrjetin e tyre të shpejtë të rrufeve. Plani IPVanish VPN është në dispozicion në 3 gjatësi abonimesh të ndryshme: 1 muaj, 3 muaj, 1 vit.

Vmimi IPVanish:
1 Muaj – 10 $ / muaj
3 muaj – 8,99 $ / muaj
12 muaj – 6,49 dollarë në muaj

Ne mendojmë se IPVanish është një vlerë e shkëlqyeshme. Ato janë një shërbim më i lartë VPN me çmime mesatare. Ata gjithashtu kanë një garanci të kthimit të parave 7-ditore, kështu që ju mund të provoni shërbimin e tyre falas dhe të anuloni pa pagesë nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur.

Zbritje IPVanish dhe kodet e kuponit: Kurseni 46% kur blini një plan 1 vjeçar *
* Kursime në raport me çmimin mujor prej 10 $

Rishikimi i IPVanish VPN: Përmbledhje

Nëse e keni lexuar tërë rishikimin deri në këtë pikë (është mirë nëse nuk e keni bërë) do të jetë e qartë që jemi shumë të impresionuar nga shërbimi VPN i IPVanish. IPVanish është në pronësi të një korporate masive me burime financiare masive dhe infrastrukturë të brezit të gjerë në dispozicion të tyre. Si rezultat, ata kanë para, motivim dhe ekspertizë për të siguruar përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit.

Karakteristikat tona të preferuara:

 • Super Shpejtësi të Lartë, rrjet i shpejtë
 • Nuk ka shkrime Plotësisht Anonim
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit / teknologjisë
 • Kompania me qendër në Sh.B.A (e detyruar me ligj të respektojë garancitë e tyre për privatësinë)
 • Ton servera / vendndodhje
 • Nuk ka rrjedhje të DNS, asnjë lidhje aksidentale të rënë
 • Mimi shumë i arsyeshëm
 • Kill-Switch (Shtuar Verën, 2016)
 • Përfshirë Proxy SOCKS5 (Shtuar Tetor, 2016)

Ne dëshirojmë që IPVanish të kishte:
Në versionet e mëparshme të këtij shqyrtimi, ne kemi pasur një listë dëshirash për 3 gjëra që dëshirojmë që IPVanish të shtonte:

 • Karakteristika e sigurisë për vrasje
 • Prokure SOCKS5 (e shkëlqyeshme për përralla më të shpejtë)
 • Karakteristikë ‘serverët e preferuar’ në softuer

UPDATE … IPVanish dëgjuar! Që nga vjeshta 2016, secila nga këto karakteristika i është shtuar shërbimit tashmë të shkëlqyer të IPVanish. Ata gjithashtu ndryshuan numrin e pajisjeve të mbrojtura njëkohësisht në 5 (nga 2).

Rezultatet e Performancës IPVanish

Karakteristikat: 10/10
Mbështetje: 10/10
Shpejtësia dhe performanca: 10/10
Opsionet e çmimeve dhe të pagesave: 9/10
Vota e Përgjithshme: 95% (A +)
Vizitoni IPVanish

IPVanish VPN 14 Mars 2018 95/100 yje
Shërbimi VPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me