Zgjedhja e VPN më e mirë për Australinë

Nëse jeni një Aussie në kërkim të një VPN, ne ju kemi të mbuluar! Faktorët më të rëndësishëm që duhet të merren parasysh kur zgjidhni VPN më të mirë për Australinë janë: Shpejtësia dhe Vendndodhja e Serverit. Si një komb ishull qindra ose mijëra milje nga vendet më të zakonshme të serverëve VPN, ne mbledhim këtë listë të zgjedhjeve tona më të mira VPN për Australianët.

Zgjedhja e një VPN për Australinë: Faktorë të Rëndësishëm

Ne e prishëm listën tonë të VPN-së poshtë për qëllim, kështu që nëse kërkon të transmetosh Netflix në Australi ose thjesht shkarkoni torrente, ne kemi sugjerimin e përsosur.

Ne gjithashtu u siguruam të marrim në konsideratë disa faktorë që janë veçanërisht të rëndësishëm klientët e ardhshëm VPN me bazë në Australi: shpejtësia dhe vendet e serverit.

Speed:
Do herë që të lidheni me një server VPN jashtë Australisë (i cili ndoshta do të jetë shumica e kohës) të dhënat tuaja do të udhëtojnë mijëra milje dhe përsëri në serverin VPN. Si rregull i përgjithshëm, të dhënat e mëtejshme duhet të udhëtojnë sa më ngadalë shpejtësitë (kryesisht për shkak të paketave të humbura të të dhënave që duhet të jenë të pakënaqura)

Kur i shtoni asaj fakti që kriptimi VPN gjithashtu merr bandwidth, është absolutisht e rëndësishme për të zgjedhur një ofrues të shpejtë VPN për të siguruar që të merrni përfitimin maksimal të brezit tuaj të disponueshëm (shpejtësia). Për shkak të kësaj, ne kemi përjashtuar VPN më të ngadalta që nuk janë të përshtatshme për klientët me bazë në Australi.

Vendndodhjet e serverëve:
Edhe pse me siguri më së shpeshti do të lidheni me serverat VPN në Shtetet e Bashkuara, Britani të Madhe dhe Evropë, ne mendojmë se është e rëndësishme që klientët australianë VPN të kenë mundësi të mira të serverëve lokalë ose në Australi, ose të paktën në Zelandën e Re ose Azia.

Kështu që kemi manipuluar ofruesit e VPN me vendet më të mira të serverëve pranë Australisë.

Qëllimi:
Disa VPN janë më të përshtatshme për qëllime që kërkojnë anonimitet të fortë (si përrua). Të tjerët me shpejtësi të shpejtë rrufe dhe dhjetëra lokacione të serverëve janë perfekte për transmetimin e mediave dhe zhbllokimin e faqeve të internetit si YouTube, Hulu, Netflix, BBC dhe më shumë.

Kur renditni ofruesit e VPN, ne gjithashtu përmendim për cilat qëllime ata janë më të përshtatshëm për të. Disa prej tyre janë përshtatur mirë për përdorime të ndryshme dhe të përsosur për pajtimtarët që duan të përdorin një VPN për qëllime të shumta.

Multi-PUrpose VPN’s Për Australinë

Këto ofrues të VPN janë të shumëllojshmërisë së tregtisë Jack-of-all. Ato ofrojnë veçori të forta anonimiteti, duke i bërë ato të shkëlqyera për përralla, dhe shpejtësi të mëdha që i bëjnë ato të përsosura për përdorime të tjera si transmetimi i videos HD.

IPVanish

Foto

Politika e Rimbursimit 7-Ditor 100%

IPVanish është një nga ofruesit me rritje më të shpejtë të VPN në botë me mbi 100 lokacione serverash. Edhe më mirë, ata janë kompani mëmë kanë investuar mbi 200 milion dollarë në zgjerimin e infrastrukturës së tyre të të dhënave, kjo është arsyeja pse IPVanish vazhdimisht u siguron përdoruesve të tyre shpejtësi më të shpejtë se pothuajse çdo VPN tjetër..

IPVanish nuk mban regjistrat VPN duke i bërë ato të përsosura për përruajt (ata lejojnë përralla në rrjetin e tyre dhe ne kemi dëgjuar asnjë raport të njoftimeve të DMCA të përcillen te përdoruesit).

Vendndodhjet e serverëve australianë:
IPVanish ka 3 lokacione të serverëve në Australi (ose afërsi të afërt). Ata kanë 2 serverë të vendosur në Sidnei dhe 1 në Auckland, Zelanda e Re, kështu që ju keni mundësi të shkëlqyera të serverëve lokalë.

Qasje në Internet private

Torrent i PIA VPN për australinë

çmimi:
1 Muaj – 6,95 $ / muaj
1 vit – 3,33 $ / muaj

Vizitoni sitin

Qasje në Internet private meriton një përmendje si një VPN gjithëpërfshirëse për përdoruesit Australianë (përkundër faktit që ata ende nuk kanë ndonjë server në Australi) sepse shërbimi i tyre VPN performon aq mirë në aspektin e siguria, anonimiteti dhe shpejtësia që për mendimin tonë që janë bërë standardi i industrisë me të cilin gjykohen VPN-të e tjera.

Karakteristikat më të mira

 • Nuk ka shkrime periudhë.
 • Lejohet përralla. Shumë miqësore përrallore.
 • Shpejtësitë e shpejta
 • Kriptimi 256-bit
 • Përfshihet falas Proxy Sevice
 • VPN Mobile për Android / iPhone
 • VPN Kill-Switch (tipar i shkëlqyeshëm i sigurisë)

Qasja në Internet private është gjithashtu një nga VPN më të përballueshme në botë. Prmimet nga muaji në muaj është vetëm 6,95 dollarë dhe mundeni kurseni mbi 50% në një abonim 1 vjeçar i cili del në vetëm 3,33 dollarë në muaj

VPN për transmetimin e videos HD te AUstralia

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN për të zhbllokuar faqet e internetit si Hulu, Netflix, HBOGo etj për të transmetuar dhe transmetuar video HD në Australi, këto VPN janë një vend i shkëlqyeshëm për të filluar.

Mbani në mend se shumë prej këtyre VPN mbajnë shkrimet e lidhjeve VPN (me të vërtetë vetëm një çështje për shkarkuesit e shpeshtë të torrenteve). Një çift i këtyre banesave VPN nuk lejojnë përralla në rrjetin e tyre. Nëse shkarkoni shumë përrua, por prapëseprapë dëshironi performancë të mirë të transmetimit të videos, jeni më mirë të zgjidhni një nga VPN me të gjitha qëllimet e listuara më lart.

VyprVPN

Australia VPN VyprVPN

Vizitoni sitin

VyprVPN krijuar nga një kompani e quajtur Golden Frog, është një shërbim premier VPN me serverë në mbi 40 vende. Ata ofrojnë kriptim 256-bit, teknologji opsionale VPN ‘Stealth’ për të shmangur censurimin dhe anashkalimin e mureve të zjarrit, dhe shpejtësi të nivelit të lartë në rrjetin e tyre privat të serverëve VPN..

Karakteristikat kryesore:

 • Kriptimi 256-bit
 • VPN serverë në pronësi, jo me qira. Siguri më e madhe.
 • Shpejtësi të shpejtë
 • 4 protokolle VPN të disponueshme duke përfshirë VPN vjedhurazi ‘Chameleon’
 • Aplikacion i shkëlqyer celular për iOS & android
 • 3 serverë në Australi, 1 në Zelandën e Re
 • Vjen me shërbimin e ruajtjes së cloud të koduar falas.
 • Kurseni 50% muajin tuaj të parë

Vendndodhjet e serverëve:
VyprVPN
ka serverë në të gjithë rajonin e Azisë-Paqësorit, përfshirë 3 në Australi.

VPN i pastër + DNS i zgjuar falas

PureVPN Australia VPN

Merrni PureVPN

Servers në 60+ vende
7 serverë në Australi
SmartDNS Falas
Mimet nga 4,16 $ / muaj

PureVPN ka një nga gjurmët më të mëdha në Australi të çdo ofruesi VPN. Ata kanë një dajak 7 serverë VPN Australianë e ndarë midis Sidneit dhe Brisbane. Ata gjithashtu kanë serverë shtesë aty pranë në Zelandën e Re, Filipinet dhe Indonezinë.

PureVPN lejon përdoruesit të kenë 5 lidhje VPN të njëkohshme në 1 llogari, kështu që ju mund të ndani një llogari të vetme VPN me të gjithë familjen tuaj ose një grup miqsh.

Bonus: Falas Smart DNS
Për një kohë të kufizuar, PureVPN është duke përfshirë shërbimin SmartDNS falas me çdo blerje të VPN. SmartDNS është një teknologji që ju lejon të transmetoni shërbime video të bllokuara gjeo-bllok (si Hulu, Netflix, HBOGo, etj.) Drejtpërdrejt në kompjuterin tuaj pa qenë e nevojshme për një VPN ose server të tretë të parisë. Kjo do të thotë që ju duhet të përdorni gjerësinë e bandës tuaj të plotë për cilësinë maksimale të videos HD. Pretendoni bonusin tuaj SmartDNS dhe kurseni 65% në 1 vit të PureVPN!

Kjo ofertë ishte akoma në dispozicion në kohën e publikimit, por ne nuk e dimë kur / nëse PureVPN mund të ndërpresë ofertën.

HideMyAss VPN

Serverat VPN Hidemyass 8 Australia

çmimi:
1 muaj – 11.52 $ / muaj
12 muaj – 6.55 dollarë në muaj

Kurseni 43% në 1 vit

Hidemyass është një nga VPN-të më të njohura në botë. Kjo për shkak se ata shkëlqejnë në 3 fusha kryesore:

 • Një numër i madh i lokacioneve të serverit
 • Softuer i shkëlqyeshëm VPN. Karakteristika shtesë
 • Shpejtësitë e shpejta

HidemyAss ka serverë në një të pabesueshme 105 shtete në të gjithë botën përfshirë 12 lokacione serverash në Oqeania dhe 8 serverë në Australi.

Janë softverët VPN për të dytë dhe nuk ofrojnë teste të shpejtësisë në program, renditje të serverëve, teknologji të sigurt për lidhjen IP dhe zgjedhjen e serverëve ‘Smart’.

Për shkak se ata mbajnë regjistrat e lidhjeve (sipas ligjit në Mbretërinë e Bashkuar) ata nuk janë zgjidhja më e mirë për torrentët por ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për shumicën e qëllimeve të VPN, veçanërisht transmetimi i videos me bllokim gjeo-bllok në Australi.

VPN më e mirë e Australisë për Torrents

Torguard VPN + Proxy Torrent

Torguard VPN anonim me serverë australia

Icingmimi Torguard:
1 muaj – 9,99 $ / muaj
12 muaj – $ 5,00 / muaj
Gjyqi pa rrezik për 7 ditë

Vizitoni Torguardin

Torguard e ka përshtatur me porosi shërbimin e tyre për nevojat e përdoruesve të Bittorrent. Ata integruan tipare kritike të sigurisë në programin e tyre VPN përfshirë mbrojtje rrjedhje dns dhe a VPN Kill Switch.

Torguardi nuk mban asnjë regjistër çfarëdo.
Kjo i bën ata një VPN ideale për përralla. Shihni pse.

Vendndodhjet e serverëve:
Torguard ka serverë VPN në Australi dhe 41+ vende të tjera duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të një gjurme të madhe globale.

Shërbimi i përfaqësuesit
Përveç shërbimit anonim VPN, Torguard gjithashtu ofron shërbim përfaqësues të përshtatur posaçërisht për nevojat e përdoruesve bittorrent. Ata kanë mbi 10 lokacione të proxy server (të gjitha pa log) dhe sigurojnë një program falas që do instaloni menjëherë cilësimet e sakta të përfaqësuesit në klientin tuaj të preferuar VPN. Nuk kërkohet konfigurim manual.

Zbritje:
Torguard ofron një zbritje të konsiderueshme për blerjen e një abonimi 1 vjeçar, ose për paketimin e VPN dhe shërbimin proxy së bashku. Kontrolloni ofertat aktuale të zbritjes.

Kjo pjesë tani është shndërruar në një artikull të plotë mbi përruajtjet në Australi. Ndërsa Torguard është akoma një mundësi e shkëlqyeshme, ne kemi identifikuar disa ofrues të tjerë VPN miqësor për torrent që mund të jenë më me kosto efektive.

ibVPN

IBVPN australia vpn për shkarkim të torrenteve

.Mimi IBVPN (Torrent)
1 muaj – 4,95 $ / muaj
1 vit – 3,08 dollarë në muaj

.Mimi IBVPN (Ultimate)
1 muaj – 10,95 $ / muaj
1 vit – 6.91 $ / muaj

Vizitoni IBVPN

IBVPN ka serverë në mbi 30 vende përfshirë Australinë dhe Zelandën e Re.

Ato lejojnë përralla në serverat e tyre dhe kanë kushtuar lokacione të serverëve p2p (torrent) në shumë vende. IBVPN nuk mban regjistrat e aktiviteteve dhe shkatërron në mënyrë rutinore shkrimet e tyre të përkohshme të lidhjeve.

Paketa Torrent VPN vetëm $ 3.08 / muaj
Një nga arsyet që përdoruesit zgjedhin IBVPN është për shkak të përballueshmërisë së tyre. 1 vit i shërbimit VPN me paketën e torrentit të IBVPN kushton vetëm 36,95 dollarë (3.08 dollarë në muaj)

Shërbim Proxy Falas & SmartDNS i përfshirë *
Paketa përfundimtare VPN e nivelit të lartë të IBVPN përfshin akses falas të shërbimit proxy (perfekt për anonimizimin e përrallave tuaja, ndërsa akoma kurseni pjesën tjetër të trafikut tuaj të internetit normalisht.

Ato gjithashtu përfshijnë shërbimin e tyre ibDNS smartDNS i cili lehtëson zhbllokimin e shërbimeve të rrjedhës gjeo-bllokuar pa nevojë për t’u lidhur me VPN.

Burime të tjera

Në këtë artikull, ne kemi prirur të favorizojmë shërbimet VPN që kanë serverë në Australi dhe vendet e afërta, por ndoshta serverët lokalë nuk janë thelbësore për ju, kështu që mund të ia vlen të kontrolloni ofruesit e tjerë VPN.

Kur zgjidhni VPN të përsosur për nevojat tuaja, sigurohuni që përqëndrohuni së pari në siguri dhe intimitet, veçanërisht nëse jeni duke blerë VPN në mënyrë që të shkarkoni torrentë.

Mos ngurroni të shikoni Shqyrtimet tona VPN, për detaje të plota mbi shërbimet më të mira anonime VPN, si dhe shpejtimet, vlerësimet dhe më shumë.

Këtu janë disa artikuj të tjerë që mund t’i gjeni të dobishëm:

Shqyrtime
Qasje në Internet private
Torguard
Proxy.sh
Hidemyass
IPVanish
IBVPN
Krahasimet e VPN
Torguard vs BTGuard
IPVanish vs Hidemyass
IPVanish vs PIA
PIA kundër IBVPN
PIA vs Proxy.sh
VPN & Artikuj Bittorrent
Udhëzues tërësisht anonim bittorrent
VPN-të më të mira pa log
Shërbimi VPN vs Proxy
Cilat janë shkrimet VPN?
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me