"U ul GJASHTË sekonda nga koha e ngarkimit tim në uebfaqe."

WebPageTest.org tregon 7 sekonda më shpejt

(Në fakt unë shkurtova 7 sekonda!)

Amazon ekzekutoi disa teste mbi shpejtësinë e tyre të internetit …

Ata zbuluan se nëse amazon.com ngadalësohej për një sekondë, kompania do të humbiste 1.6 miliardë dollarë.

1.6 miliardë dollarë. Për shkak të një kohe vonesë të dytë.

Kjo është sa shpejtësi ka rëndësi në internet.

Thjesht, klientët nuk janë të gatshëm të rri rreth e rrotull dhe të presin për të ngarkuar një faqe në internet. As një sit i respektuar si Amazon.

Pra, për sa kohë njerëzit janë të gatshëm të presin për të ngarkuar një faqe në internet?

Studimet tregojnë se keni rreth 3 sekonda.

Pas 3 sekondash, gjysma e vizitorëve tuaj do të heqin dorë dhe do të largohen.

Pra, imagjinoni surprizën time kur testova uebfaqen time të WordPress, Bitcatcha. Në disa pjesë të botës, u desh nëntë sekonda për t’u ngarkuar.

Ky është momenti kur vendosa të heq gjithçka dhe të shpejtoj faqen time të internetit.

Mendova të punësoja një ekspert, por vendosa të kurseja veten mijëra dollarë dhe ta provoja vetë. Kam zbuluar se është në të vërtetë shumë e lehtë për tu bërë.

(Kishte shumë provë dhe gabime, por mos u shqetëso – do të të lejoj të kopjosh të gjitha cilësimet dhe truket që kam përdorur).

Rezultati? U ul GJASHTË (në fakt, shtatë!) sekonda nga koha e ngarkimit tim në uebfaqe.

Pas ekzekutimit të faqes time përmes testeve të ndryshme, Bitcatcha.com tani ngarkon (plotësisht) në më pak se 3 sekonda.

Dhe, siç mund ta shihni më poshtë, kam përmirësuar ndjeshëm Insights time Google PageSpeed. (Këto janë rekomandimet e Google për shpejtësinë e faqes në internet, të cilat mund të ndikojnë në mënyrë drastike në SEO tuaj).

Nota 94% me Optimizimet e Shpejtësisë së WordPress

Ju nuk duhet të jeni një gjeni kodues…

Ju nuk keni nevojë të dini teknologji komplekse ose të shpenzoni pasuri në një agjenci.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni 8 kaseta të thjeshta që kam përdorur. Hap pas hapi.

Në fakt, unë mblodha fotografi gjatë gjithë procesit.

Cilësimet e shtojcave për të shpejtuar WordPress

Ju thjesht mund të ndiqni procesin tim dhe të kopjoni truket e sakta që kam përdorur.

Në fund të këtij libri elektronik, ju do të keni gjithashtu një faqe të internetit të ngarkuar me shpejtësi të shpejtë, vetëtimë WordPress.

Ishte ndoshta investimi më i mirë i kohës që kam bërë ndonjëherë në faqen time të internetit.

A jeni i shqetësuar për shpejtësinë tuaj të internetit?

Provoni të ngarkoni faqen tuaj të internetit tani. A ndihet e ngadaltë?

Nëse përgjigja po, mund të ndikojë në përvojën tuaj të përdoruesit, shitjet tuaja dhe madje edhe SEO tuaj.

 • Matështja e parë e përshtypjeve Nëse faqja juaj e internetit është e ngadaltë, vizitorët tuaj menjëherë marrin përshtypje të dobët të biznesit tuaj.
 • Besimi Ne instiktivisht kemi më pak besim në faqet e internetit të ngadalta. Ne kemi më pak të ngjarë të blejmë prej tyre.
 • Përvoja e përdoruesit Kur faqja juaj e internetit është shumë e ngadaltë, ajo krijon një përvojë të dobët të përdoruesit që nga fillimi.

Edhe një gjë tjetër:

Një uebsajt i ngadaltë mund të dëmtojë gradën tuaj të kërkimit …

Google ka konfirmuar që shpejtësia e faqes në internet është një faktor i rëndësishëm në algoritmin e tyre të rangimit.

Shpejtësia e ngarkesës si faktor i renditjes

Me fjalë të tjera, faqet e ngadalta të WordPress penalizohen nga Google, dhe ju mund ta gjeni faqen tuaj të internetit më të ulët në rezultatet e kërkimit.

Ka kuptim nëse mendoni për këtë…

Google nuk dëshiron t’i dërgojë njerëzit për të ngadalësuar faqet e internetit, kështu që nuk është për t’u habitur që përparësitë e Google rendisin faqet me ngarkim të shpejtë.

Dhe problemi më i madh për të gjithë:

Një uebsajt i ngadaltë madje mund të jetë duke vrarë shitjet tuaja

Siç e përmenda në fillim, Amazon llogariti që një faqe e ngadaltë do t’u kushtonte atyre miliarda dollarë.

Pse? Sepse shpejtësitë e ngadalta i trembin klientët. Krijon mungesë besimi e cila krijon hezitim në arka.

Disa klientë do të zhduken para se faqja juaj madje të ketë mundësinë për të ngarkuar. Ata thjesht heqin dorë.

Pra, nëse faqja juaj e WordPress mbështetet në shitje, shpejtësitë e ngadalta mund të vrasin të ardhurat tuaja.

Shkarkoni Kopjimin Tim Këtu

Filloni menjëherë me këtë udhëzues hap pas hapi dhe zhbllokoni potencialin e plotë të faqes tuaj WordPress. Me blerjen do të merrni:

 • Shkarkim i menjëhershëm i 1 PDF eBook
 • 123 faqe & 77 pamje të ekranit
 • 8 hacks të shpejta të shpejta në WordPress
 • Udhëzime të kuptueshme lehtë për optimizime

Në fund të optimizimeve, prisni që Uebfaqja juaj të ngarkojë në 3 sekonda. Filloni tani për një WordPress më të shpejtë dhe më të mirë.

nëse (tipof _ $ elz === "undefined") {var _ $ elz = {}; } if (tipof _ $ elz.b === "undefined") {_ $ elz.b = {e: dokument.createElement ("dorëshkrim")}; _ $ elz.b.e.src = "https://selz.com/embed/button"; document.body.appendChild (_ $ elz.b.e); }
Shkarkoni Kopjimin Tim

Zbulohet: 8 Hacks e thjeshtë për të shpejtuar shpejtësinë e faqes suaj të WordPress-it

Kjo është arsyeja pse kam krijuar këtë ebook. Për të ndihmuar që faqja e juaj e WordPress të shpejtë, të përmirësoni përvojën e përdoruesit dhe të rritni shitjet tuaja.

Por nuk doja ta bëja të dendur dhe të komplikuar.

Doja që të ishte burimi më i thjeshtë dhe më i lehtë për t’u kuptuar atje.

Kështu që kam marrë fotografi në çdo hap të rrugës, kështu që ju mund t’i ndiqni saktësisht cilësimet e mia, dhe pastaj t’i shkulni ato për faqen tuaj.

Dhe ne do ta bëjmë pjesën më të madhe me shtesa të thjeshta WordPress.

Optimizoni Shpejtësinë e WordPress me Plugins

Stepshtë hap pas hapi dhe i lehtë për tu ndjekur.

Pra, cilat janë disa nga hacks?

 1. Udhëzues hap pas hapi për instalimin e një cache Një cache krijon ‘kopje të lehtë’ të faqeve tuaja në internet, në mënyrë që t’iu japë atyre rrufe shpejt për përdoruesit. Ne do t’i bëjmë të gjitha me një shtojcë të thjeshtë.
 2. Tkurrni kodin tuaj Kjo është një nga gjërat më të rëndësishme që mund të bëni me shpejtësi. Dhe nuk është e nevojshme të jeni një gjeni kodues për ta bërë atë. Në fakt, ne do ta bëjmë pjesën më të madhe me një plugin WordPress.
 3. Optimizoni imazhet tuaja Imazhet e mëdha dhe të rënda ngadalësojnë faqen tuaj. Unë do t’ju tregoj një shtojcë që zvogëlohet dhe zgjedh të gjitha mediat tuaja me vetëm një klik (pa humbur cilësinë).
 4. Para-shfletimi A e dini se nëse filloni të shtypni ‘amaz…’ në shiritin tuaj të kërkimit, shfletuesi juaj tashmë po ngarkon uebfaqen e amazon.com në sfond? Parashikon se ku po shkoni. Ne do t’ju tregojmë se si ta bëni faqen tuaj të internetit të bëjë të njëjtën gjë dhe të filloni me shpejtësi.
 5. Më shumë …

Ne gjithashtu do të diskutojmë pritës të shpejtë të rrufeve në internet, tema të lehta të WordPress dhe CDN (rrjete të ofrimit të përmbajtjes).

Deri në fund të këtij libri, ju do të dini gjithçka (dhe dua të them gjithçka) që ekspertët dinë. Dhe faqja juaj e internetit e WordPress do të zgjasë deri në gjashtë sekonda më shpejt.

Unë dua një uebsajt të shpejtë rrufe!

E madhe! E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkarkoni librin tim të ri elektronik.

Unë jam duke e mbajtur çmimin sa më të ulët të jetë e mundur, me vetëm 49,99 $ 22,99 $. (Ju do të paguani 100 herë më shumë për të punësuar një zhvillues).

Dhe ja një përmbledhje e asaj që do të merrni:

 • 123 faqe me udhëzime të thjeshta, hap pas hapi për të rritur shpejtësinë e faqes suaj të internetit.
 • 77 pamje të hollësishme (dhe të shënuara) të ekraneve, në mënyrë që të kopjoni saktësisht cilësimet e mia.
 • 8 hacks kryesore për të rritur shpejtësinë e ngarkimit të faqes suaj të internetit.

Por më shumë se kaq, duke ndjekur hacks, do të merrni:

 • Shpejtësia më e shpejtë e ngarkesës WordPress.
 • Një gradë potencialisht më e lartë e Google.
 • Besimi i përmirësuar dhe përvoja e përdoruesit.
 • Mundësia për të bërë shitje më të mëdha dhe konvertime.

nëse (tipof _ $ elz === "undefined") {var _ $ elz = {}; } if (tipof _ $ elz.b === "undefined") {_ $ elz.b = {e: dokument.createElement ("dorëshkrim")}; _ $ elz.b.e.src = "https://selz.com/embed/button"; document.body.appendChild (_ $ elz.b.e); }
SuperCharge Speed ​​My WordPress – Shkarkim

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me