Contents

Si të përdorim VyprVPN për Torrenting

VyprVPN ka qenë rreth një kohë të gjatë, dhe përkundër një reputacioni për shërbim cilësor, ata nuk janë saktësisht të njohur për ushqim për përdoruesit e BitTorrent. Në fakt, ka raporte të shumta që Vyprvpn e mesuar me bllok / ndalim llogarish që janë kapur duke shkarkuar përrua.

Por gjithçka që po ndryshon, dhe VyprVPN është duke e zbuluar veten me një politikë të re të prerjeve (pa prerje) dhe politikë p2p (të lejuar).

Tani kjo do të thotë që VyprVPN meriton të përmendet në sallën e famës Torrent VPN së bashku me të preferuarat si NordVPN dhe Qasje në Internet private? Me siguri jo. Por ato akoma ia vlen të konsiderohen si një VPN gjithëpërfshirëse, edhe nëse i shkarkoni torrents disi shpesh.

Ky është udhëzuesi ynë i plotë për përrua me VyprVPN, dhe alternativat më të mira të VyprVPN.

Rreth VyprVPN

VyprVPN u themelua nga Ron Yokubaitis, një sipërmarrës në internet dhe pionier i hershëm Usenet (ai gjithashtu themeloi Giganews).

VyprVPN që nga viti është rritur të jetë një nga VPN-të më të njohura në botë, dhe për mendimin tonë një nga më të dizajnuarit. Softueri i tyre është pozitivisht i shkëlqyeshëm. Për më tepër, kompania mbajtëse e VyprVPN tani është me qendër në Zvicër e cila duhet të sigurojë edhe më shumë mbrojtje të intimitetit për këtë kompani tashmë të parë private..

Logo VyprVPN

Politika e Torrent / P2p e VyprVPN

A lejon VyprVPN torrent?

BitTorrent i VyprVPN & politika e fileshitjes p2p dikur ishte e paqartë, por jo më. Që kur shkon në regjistrin zero, VyprVPN ka shtuar një ‘Politikë Torrent’ zyrtare në FAQ të tyre.

Në të thuhet:
Në Golden Frog, ne kemi respektin maksimal për privatësinë tuaj. Ne nuk logjojmë ose ruajmë asnjë informacion nga seancat VPN, ose bllokojmë përdorimin e ndonjë porti. Për shkak se shërbimi ynë trajton të gjithë trafikun në mënyrë të barabartë, lejohet trafiku nga kolegët në bashkëmoshatar dhe BitTorrent.
Verdikti: VyprVPN lejon përrua dhe nuk bllokon ose ngacmon çdo trafik BitTorrent. Për më tepër, pasi ato nuk mbajnë regjistrat e seancave, duhet të ketë zero rekord të veprimtarisë suaj të torrentit të kaluar (ose historinë e adresave IP) në serverët e tyre.

Politika e Torrent / P2P e VyprVPN

A monitoron VyprVPN aktiviteti i përroit

Për më të mirën e njohurive tona, VyprVPN nuk ngacmon apo monitoron trafikun tuaj përrua. VyprVPN është një avokat për Neutralitetin Neto, dhe nuk i jep përparësi ose bllokon disa lloje të përmbajtjes. Në përvojën tonë, ofruesit e VPN preferojnë të dinë sa më pak në lidhje me trafikun e klientëve të tyre që të jetë e mundur. Ofruesi juaj i Shërbimit të Internetit mund të bëjë krejt të kundërtën (për më shumë arsye për të përdorur një VPN).

Politika e logjikës

Cila është Politika e Regjistrimit të VyprVPN?
VyprVPN tani është një ofrues VPN Zero-Log, dhe deri më tani i vetmi VPN i cili ka pasur politikën e tyre të prerjeve të kontrolluar plotësisht nga një palë e tretë (pikë bonus për transparencë dhe besim).

Ata dikur regjistroheshin, çfarë ndryshoi? VyprVPN e bëri kalimin nga një politikë ruajtjeje e metadatave 30-ditore në një politikë me njohuri zero me log zero në fund të vitit 2018, në përgjigje të preferencave të klientëve dhe tendencave të tregut VPN.

Si e di se VyprVPN nuk mban regjistrat? Epo, ata janë aktualisht ofruesi i vetëm i gatshëm për t’u audituar nga një palë e tretë. Raporti i plotë i transparencës është në dispozicion këtu.

Një vështrim i detajuar në politikën e prerjeve të VyprVPN

Foto

VyprVPN shpjegon politikën e tyre të re në anglisht të thjeshtë (pa legalizëm) në politikën e tyre të intimitetit:

 1. Asnjë Log Adresa IP: VyprVPN nuk e logon adresën IP që përdorni për t’u lidhur me serverat e tyre ose atë që ju keni caktuar.
 2. Jo Metadata e Sesionit: Ata nuk regjistrojnë afatet kohore ose kohën e lidhjes
 3. Asnjë Regjistër Trafiku: VyprVPN nuk e logon përmbajtjen e trafikut tuaj VPN.
 4. Asnjë histori në internet: VyprVPN nuk e regjistron historinë tuaj të internetit, përdorimin e aplikacionit ose kërkimet e DNS.

Si të shkarkoni Torrents në mënyrë anonime me VyprVPN

Përdorimi i VyprVPN me klientin tuaj të preferuar përrua është tepër i thjeshtë. Dhe të njëjtat cilësime funksionojnë për çdo klient torrent.

Si të përdorni VyprVPN për përralla anonime:

 1. Hapni aplikacionin VyprVPN në pajisjen tuaj
 2. Lidhu me një vendndodhje miqësore për torrent (Ne rekomandojmë Zvicrën ose Hollandën).
 3. Aktivizoni Kill-Switch (kështu që IP juaj i vërtetë nuk rrjedh, nëse VPN shkëputet papritmas).

Kjo eshte. Tani mund të hapni klientin tuaj përrues dhe të filloni të shkarkoni. Nëse kjo është hera juaj e parë që përdorni VPN, ju gjithashtu mund të dëshironi të kontrolloni adresën tuaj të torrentit IP për t’u siguruar që gjithçka po funksionon si duhet.

Lidhu me serverin miqësor për torrent

1. Lidhuni me një server VPN (rekomandohet Holanda / Zvicra)

Cilësimet e ndërrimit të vrasjeve të VyprVPN

2. Ndizni ‘Kill-Switch’ në Parametrat > Opsione > Lidhje

Shkarkimi i një përrua në uTorrent

3. Hapni Klientin tuaj të Torrentit dhe filloni të shkarkoni torrente

Foto

4. Kontrolloni adresën tuaj të Torrent (opsionale)

FAQ të Torrentit VyprVPN

Këtu janë përgjigjet për pyetjet më të shpeshta, në lidhje me përdorimin e VyprVPN për përralla:

Mund ISP-ja ime Shihni se çfarë po shkarkoj?

Ofruesi juaj i Internetit nuk do të di se çfarë faqet e internetit që vizitoni (VyprVPN ka serverë DNS private me log zero) ose madje që jeni duke shkarkuar përrua. Kriptimi i fortë i VyprVPN parandalon ofruesin tuaj të internetit të lexojë ose monitorojë trafikun tuaj.

Si mund ta di nëse VyprVPN po punon?

Klienti VyprVPN do të shfaq adresën IP anonime që ju janë caktuar nga serverët e tyre. Ju gjithashtu mund të verifikoni adresën tuaj të re të IP publike duke përdorur një sit si ipmonkey.com (ai duhet të përputhet me IP të treguar në VyprVPN). Ju gjithashtu mund të dëshironi të kontrolloni adresën IP ashtu siç u duket bashkëmoshatarëve BitTorrent.

Cilat janë disa alternativa për VyprVPN?

Ekzistojnë disa VPN të shkëlqyera pa logjikë, përveç VyprVPN. Ndërsa shumica nuk ofrojnë një përvojë kaq të mirë të softuerit siç bën VyprVPN, disa ofrojnë avantazhe të tjera. Dallimi më i dukshëm është shtimi i një proxy Socks5 i cili mund të konfigurohet brenda klientit tuaj përrua për një hop të adresës së 2-të. Disa VPN e përfshijnë këtë falas.

* Në asnjë mënyrë nuk është e domosdoshme një prokurë SHOQRORE. Një VPN është jashtëzakonisht e sigurt më vete dhe në përgjithësi do të jetë më e shpejtë sesa kur kombinohet me një përfaqësues. Një përqindje e vogël e përdoruesve bittorrent preferojnë të shtojnë një përfaqësues sepse në teori mund të ofrojë një avantazh të vogël të privatësisë (por shpejtësi më të ngadalta dhe më komplekse).

Këtu janë disa VPN për t’u marrë parasysh:

Foto

NordVPN

 • Proxy Socks5 përfshirë në 10+ vende me përrua torrent
 • p2p / serverë të optimizuar (shkarkime më të shpejtë në vende të caktuara)
 • Nuk ka shkrime periudhë.
 • Punon me Netflix, Hulu dhe shërbime të tjera streaming
 • 30 ditë garanci e rimbursimit 100%

Foto

IPVanish

 • Prokura Socks5 përfshirë (server Hollandë)
 • Nuk ka shkrime.
 • Aplikacioni Firestick / FireTV (i shkëlqyeshëm për Kodi)
 • Shpejtësi jashtëzakonisht të shpejtë.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me