VPN-të më të mira për Torrenting (dhe si të vendosni gjithçka)

VPN e duhur mund të anonimojë plotësisht trafikun tuaj të përroit. Por zgjedhja e VPN më e mirë për përrua mund të jetë e vështirë (veçanërisht me kaq shumë faqe në internet që rekomandojnë ofrues të ndryshëm).

Realiteti është, shumica e faqeve të internetit rekomandojnë vetëm VPN bazuar në sa shumë paguajnë komisionet. Jo SH.B.A. Ky artikull rekomandon vetëm kompanitë VPN që mbajnë prerje minimale (ose pa ndonjë regjistër) dhe janë jashtëzakonisht miqësore për torrentet.

Dhe ne fakt përcaktojmë kriteret tona të renditjes (në vend që thjesht të bëjmë një listë arbitrare).

Dhe, pasi të keni zgjedhur VPN-në e përsosur të përrallave, ne kemi marrë udhëzime të hapjes hap pas hapi duke ju mësuar se si të qëndroni plotësisht anonimë ndërsa përroni (dhe si të verifikoni se gjithçka po funksionon siç është planifikuar).

Le të fillojmë!

Temat që do të mbulojmë

 • Përfitimet e përdorimit të një VPN për përrua (çfarë bën ajo për ju?)
 • Karakteristikat e rëndësishme që duhet të ketë VPN-ja juaj (nëse doni të shkarkoni torrentë)
 • VPN-të tona më të rekomanduara për botimin e torrents 2016 (Ose lexoni edicionin tonë 2015)
 • Udhëzimet e konfigurimit & udhëzues për privatësinë

Përfitimet e përdorimit të një VPN për shkarkimin e Torrenteve

intimitet.

Me një fjalë, kjo është ajo që ju jep një VPN. Ky intimitet vjen në dy forma:

 1. Një adresë IP anonime (IP-ja juaj e vërtetë nuk shfaqet në dallëndyshe)
 2. Trafiku i koduar (Ofruesi juaj i Internetit nuk mund të shohë atë që bëni në internet)

Këto dy përfitime janë të thjeshta, por jashtëzakonisht të fuqishme. Kur kombinohet me një shërbim zero log të VPN, aktiviteti juaj i përrua do të jetë praktikisht i pashtershëm.

Shihni përfitimet për veten tuaj

Këtu është një ilustrim i thjeshtë i intimitetit që do të merrni me një VPN.

Rrjedhja më e madhe e intimitetit ndërsa përrua është në të vërtetë një tipar thelbësor i protokollit bittorrent:
Do bashkëmoshatar mund të shohë adresën IP të çdo personi tjetër që ndan të njëjtën skedar!

Kjo e bën vërtet të lehtë për këdo që monitoron një tufë përrua për të gjurmuar dhe identifikuar përdoruesit individualë.

Pa një VPN IP është e dukshme

Pa një VPN adresa juaj e vërtetë IP është 100% e dukshme

Foto

Zëvendësoni IP-në tuaj të vërtetë me ndonjë nga IPV-të tuaj të pa-kontrollueshme të VPN 1000+

VPN-të më të mira për torrent (kriteret)

Këto ofrues të VPN janë larg dhe larg opsionet më të mira kur bëhet fjalë për të shkarkuar përrua në mënyrë anonime.

Ata nuk janë më të shtrenjtat, ose më të fantazuarit. Por ata janë ofruesit më të sigurt, më miqësorë dhe më anonimë që kemi testuar. Dhe shumë kanë karakteristika shtesë që janë të dobishme për përrua (si një prokurë SOCKS5).

Për ta bërë listën, çdo ofrues i VPN duhet:

 1. Jini 100% pa regjistër (ose mbani vetëm shkrimet e metadata për 1-ditë ose më pak)
 2. Lejo përralla. Jo vetëm thonë se ata bëjnë.
 3. Jetë i aftë për shpejtësi 25+ Mbps (Shikoni listën tonë të VPN-ve më të shpejta për përrua)
 4. Bëni çmime në 10 $ / muaj ose më pak

# 1 Torrent VPN i 2016-17 është …. IPVANISHT!

Foto

Oferta jonë më e mirë për IPVanish »

IPVanish ishte një zgjedhje e thjeshtë për të kryesuar listën tonë këtë vit. Dhe ata e bënë atë në stilin mbresëlënës, duke mposhtur kampionin e mëparshëm të përsëritur Qasje në Internet Private.

Ja se si IPVanish bëri kërce në # 1:

 • Ridizajnimi kryesor i softverit me ton karakteristikash shtesë të sigurisë
 • Shpejtësi edhe më të mira (ata ishin tashmë më të shpejtë)
 • Më miqësore përrua se kurrë

Oferta më e mirë: Merrni IPVanish për 6.49 dollarë në muaj (abonim 1 vjeçar)

Ja pse zgjodhëm IPVanish

shpejtësi
Farë mund të themi që nuk është thënë tashmë. IPVanish është VPN më e shpejtë që kemi testuar. Mesatarisht (në të gjithë serverët) IPVanish do të tejkalojë çdo ofrues tjetër me shpejtësi, madje edhe të tjerët që ‘pretendojnë’ se janë më të shpejtë, si ExpressVPN.

Miqësia për Torrent dhe Intimitet (Pa Log)
IPVanish lejon përrua në të gjithë serverët, dhe politika e tyre e vërtetë ‘Zero-Log’ nënkupton që historia juaj e përroit do të mbetet private.

IPVanish gjithashtu ka shtuar një numër karakteristikash të sigurisë në softuerin e tyre, si një VPN Kill-Switch (Windows) & Softuer Mac) i cili siguron që adresa juaj e vërtetë e IP të mos ekspozohet kurrë nëse VPN shkëputet.

program
IPVanish ka përmirësuar në mënyrë dramatike programin e tyre, duke shtuar një Kill-switch, mbrojtje DNS Leak dhe mbrojtje rrjedhje IPv6.

Jo vetëm kaq, por ata kanë shtuar një modalitet vjedhurazi të quajtur ‘Scramble’ që do t’ju ndihmojë të merrni me zbulimin e mureve të zjarrit që bllokojnë VPN.

Foto

Pastaj kur shtoni në tunelizim të ndarjes, zgjedhjen e serverit ‘Smart’ dhe rotacionin IP (për të mos përmendur vendet e tyre të 70+ të serverit) bëhet një kombinim i pamposhtur.

# 2 – Aksesi në Internet privat (Opsioni më i lirë)

Foto

PIA ka një politikë 100% të rimbursimit 7-ditor

Qasje në Internet private nuk mund të përputhen me shpejtësinë ose softverin e IPVanish, por ato kanë ende shumë karakteristika për të dashur (sidomos çmimet speciale të tyre prej 3.33 $ / muaj)

PIA në të vërtetë fitoi vendin tonë të parë në këtë listë në 2014-15, deri sa të kalohej këtë vit, por ato janë akoma një mundësi tepër e njohur për njerëzit që nuk mund ta përballojnë IPVanish.

Ja pse PIA e bëri listën:

 1. Shkrime Zero. periudhë.
 2. Përfshirë Proxy SOCKS5 (ne kemi një udhëzues për konfigurimin e klientit tuaj të preferuar përrues)
 3. Më VPN miqësore përrallore në tokë
 4. I lirë i poshtër Nëse nuk mund të përballoni $ 3,33 / muaj, mirë … më falni njeri. Kjo thith.

Politika e prerjeve

Qasja në Internet private ishte ofruesi origjinal VPN ‘Zero-Log’. Ata krijuan këtë kategori, dhe tani VPN të tjerë po luajnë kapës. Si rezultat, ata janë një nga shërbimet më të njohura VPN në botë, me rreth 500,000 përdorues të vlerësuar.

Miqësia e Torrentit

PIA shënoi një 10/10 në renditjen tonë ‘Më Torrent-Miqësore VPN’. Kjo është një rezultat i përsosur.

Ja pse:

 • Lejohen përralla në të gjithë serverat
 • Kthimi i prapambetur i VPN i sofistikuar i përçimit që do të rivotojë torrentët nga serverët me rrezik të lartë tek ata me rrezik të ulët
 • Prokura SOCKS5 përfshirë (punon me uTorrent, Vuze, QBittorrent, etj …)

Udhëzues për konfigurimin e Torrentit për PIA

Qasje në Internet private është kaq e popullarizuar në mesin e vizitorëve tanë saqë ne mbledhim më shumë se 5 udhëzues hap pas hapi duke ju treguar se si të përdorni VPN të PIA dhe / ose Proxy SOCKS5 për të maksimizuar privatësinë tuaj të përrua.

Udhëzuesit tanë:

 • Si përroitesh me PIA-n
 • UTorrent anonim (Parametrat VPN + Proxy)
 • Udhëzues privatësie për Vuze (Parametrat VPN + Proxy)
 • Deluge (konfigurimi i Proxy VPN +)
 • Qbittorrent (konfigurimi i Proxy VPN +)
 • Proxy vs VPN (cila është më e mirë për përrallat?) Aluzion: Përdorni SHUMH për privatësi maksimale

Unë dua të provoj PIA »

# 3 – NordVPN (interpretues gjithëpërfshirës)

NordVPN Logo

NordVPN lejon p2p dhe ka 30 ditë politikë 100% të rimbursimit

NordVPN nuk është aq i shpejtë sa IPVanish dhe nuk ka akoma çmimin e rrugës ose çmimin e PIA, por këtu ka shumë për të dashur.

Ja çfarë ofron NordVPN:

 1. Një politikë e vërtetë ‘Zero-Log’
 2. Bazuar në Panama (strehë e intimitetit pa ligje për ruajtjen e të dhënave për VPN)
 3. Qasja në proxy SOCKS5 në vendet e serverit 10+ (PIA ka vetëm 1)
 4. Punon me Netflix dhe BBC iPlayer (një nga VPN-të e fundit që funksionon akoma!)
 5. 30-ditë garanci 100% kthim parash

Nëse keni nevojë për një VPN për më shumë sesa vetëm për torrent (veçanërisht nëse doni të transmetoni nga faqet e internetit të kërkesës Video-on-Demand, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. IPVanish është gjithashtu një zgjedhje e mirë (PIA ka thënë se ata nuk do ta mbështesin më Netflix).

Politika e prerjeve

NordVPN është një shërbim VPN ‘Zero-Log’ dhe ata nuk kanë frikë të vendosin me shkrim garancinë e tyre për privatësinë..

Këtu keni një fragment nga Kushtet e Shërbimit të NordVPN:
NordVPN nuk monitoron, ruan ose regjistrojë regjistrat për çdo përdorues të VPN. Ne nuk i ruajmë pullat e kohës së lidhjes, gjerësinë e brezit të përdorur, regjistrat e trafikut, adresat IP – NordVPN TOS
Politika e tyre e prerjeve është praktikisht identike me Qasjen në Internet privat. Me fjalë të tjera, ata nuk regjistrojnë asnjë informacion në lidhje me veprimtarinë tuaj VPN ose historinë e lidhjes. periudhë.

Softveri i NordVPN

Paraqitja e softverit të NordVPN është e pastër dhe intuitive. Ajo nuk ka këmbanat dhe bilbilat e panevojshëm, dhe tiparet më të dobishme nuk janë kurrë më shumë se 2 klikime larg.

Karakteristikat tona të preferuara janë:

Mbrojtja e Ndaluar e DNS e Ndërtuar: Asnjëherë mos lejoni që historia juaj e shfletimit në internet të përgjohet nga serverët tuaj ISP-të DNS. Ju madje mund të specifikoni serverat tuaj personal DNS (si comodoDNS) nëse nuk doni të përdorni NordVPN.

Vrasin kaloni: Zgjidhni programe specifike për mbylljen automatike nëse VPN shkëputet. Për shembull, ju mund të shtoni shfletuesin tuaj të internetit dhe klientin torrent në listë, kështu që IP juaj nuk rrjedh asnjëherë rastësisht nëse VPN dështon. Mëso më shumë…

Lojë e zgjuar: Kjo është tipari më i UNDERRUAR i NordVPN. Në thelb është një sistem i integruar inteligjent-dns i integruar në tunelin VPN. Kjo ju lejon të hyni në faqet e internetit të streaming si Netflix, Hulu, HBOGo dhe Spotify pa marrë parasysh se në cilin vend ndodhet serveri juaj VPN..

Shtë magji, dhe tipari më i lezetshëm që duhet të ofrojë NordVPN.

Foto

Politika e rimbursimit

Politika e rimbursimit të NordVPN vlen të përmendet, sepse ato ju japin një udhëheqës i industrisë 30 ditë të kërkoni një rimbursim 100% nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin e tyre.

Ne e duam të shohim një ofrues të VPN të ofrojë këtë nivel shërbimi dhe kënaqësie, dhe duket se po paguan dividentë të mëdhenj për popullaritetin e tyre.

Si të konfiguroni VPN-në tuaj për TOrrents

Vendosja e VPN tuaj për të punuar me klientin tuaj përrua është me të vërtetë e lehtë. Ne do të tregojmë disa hapa të rëndësishëm dhe masat paraprake të sigurisë që mund të dëshironi t’i konsideroni. Në pjesën tjetër (pas kësaj) do t’ju tregojmë se si të shtoni një përfaqësues SOCKS5 për një shtresë të shtuar sigurie (nëse jeni ofruesi VPN ka një të tillë).

Hapi # 1 – Në të vërtetë është aq e lehtë sa të lidhesh me një server VPN me një klik

Kur përdorni një VPN, ai kodon të gjithë lidhjen tuaj të internetit dhe ndryshon adresën e IP për të gjithë trafikun dalës / hyrës. Kjo përfshin klientin tuaj përrua. Pra, nuk ka konfigurim shtesë të kërkuar brenda softverit tuaj përrua, thjesht lidheni me një server VPN para se të hapni klientin tuaj përrua.

Me të vërtetë është kaq e thjeshtë.

Por këtu janë disa këshilla shtesë për t’ju ndihmuar…

# 2 – Zgjidhni një vendndodhje serveri miqësore për përrallat

Disa VPN (si PIA) lejojnë torrentimin në të gjitha vendet e serverëve, por kjo nuk do të thotë se të gjitha vendet janë krijuar të barabarta. Disa vende janë shumë më miqësore për torrentin, dhe dy nga zgjedhjet më të mira janë ato Holandë & Switzerland.

# 3 – Përdorni një Kill-Switch

Nëse një VPN shkëputet, klienti juaj përrua mund të lidhet përsëri përmes lidhjes tuaj normale (jo anonime) në internet. Kjo do të rrjedhë adresën tuaj të vërtetë IP për të gjithë bashkëmoshatarët e përrua.

Për fat të mirë, të gjitha VPN-të që rekomanduam në këtë artikull kanë një veçori të integruar Kill-Switch.

Nëse aktivizoni ndërprerësin vrasës, VPN automatikisht do të mbyllë lidhjen tuaj të internetit deri sa të lidhet përsëri me VPN (ose në rastin e NordVPN, ai do të mbyllet cilindo aplikacione / programe që specifikoni). Kjo siguron që IP-ja juaj e vërtetë të mos dalë asnjëherë dhe të gjitha të dhënat që transmetoni nuk dërgohen kurrë të pavendosura.

Lexoni: Udhëzuesi ynë i plotë për VPN Kill-Switch Technology.

# 4 – Verifikoni se VPN juaj po funksionon

Ju nuk duhet të pyesni veten nëse VPN juaj në të vërtetë po ndryshon adresën tuaj të torrentit. Ju në të vërtetë mund ta provoni!

Lexoni: Si të kontrolloni adresën tuaj të torrentit

Shtoni një prokurë SOCKS5 (nëse dëshironi)

Foto

Parametrat Optimal Vuze Proxy (Nga Udhëzuesi ynë ‘Vono Anonim’)

Më lejoni ta them këtë menjëherë…

Nëse tashmë përdorni një vpn të mirë, log-zero, atëherë shtimi i një përfaqësuesi SOCKS5 nuk është i nevojshëm.

Ju duhet të jeni mjaft të sigurt duke përdorur vetëm një VPN me çaktivizimin e ndërprerës. Por shtimi i një përfaqësuesi SOCKS5 ka disa përfitime:

 1. Anshtë një shtresë e shtuar e sigurisë (IP juaj ndryshon dy herë).
 2. Edhe nëse VPN juaj dështon, përrua juaj do të përdorë proxy serverin (IP përrua është akoma anonim).
 3. Adresa IP e klientit tuaj torrent do të jetë e ndryshme nga shfletuesi juaj i internetit (përdorni një IP lokal për të gjitha aplikacionet e tjera, dhe SOCKS5 Hollandeze vetëm për përruajtjet)

Ne kemi udhëzues instalimesh për pothuajse çdo klient kryesor torrent, duke ju treguar se si t’i konfiguroni ata të punojnë me një proxy SOCKS5. Të gjithë këta udhëzues do të punojnë për çdo shërbim proxy torrent, por ju do të duhet të zëvendësoni ofruesin tuaj

 • Adresa e përfaqësuesit
 • Port #
 • Login / Password

për ato të treguara në tutorial (shumica e Tutorials tonë janë bërë duke përdorur Qasje Private në Internet). Kështu që nëse vendosni të regjistroheni në PIA, do të keni një mori mësimesh të gatshme vetëm për ju.

Udhëzues për konfigurimin e Proxy VPN + (nga Torrent Client)

 • uTorrent (Konfigurimi i Proxy)
 • Vuze (Konfigurimi i Proxy + VPN)
 • përmbytje (Proxy + VPN)
 • QBittorrent (Proxy + VPN)
 • Tixati (Proxy + VPN)
 • android (Cilësimet e Proxy për Flud & Klientë torrent)

përmbledhje & burime

Zgjedhja e VPN e përsosur për përrua nuk duhet të jetë konfuz apo të harxhon kohë. Thjesht ndiqni rregullat e thjeshta në këtë udhëzues:

 1. Gjithmonë zgjidhni një VPN që nuk regjistrohet (IPVanish është zgjedhja jonë kryesore këtë vit, e ndjekur nga ANP)
 2. Sigurohuni që VPN juaj në të vërtetë ‘lejon’ torrentet
 3. Shtoni një Proxy Kill-Switch ose SOCKS5 për siguri shtesë

Ne kemi shumë udhëzues në këtë sit që do t’i gjeni të dobishëm. Kjo përfshin: Shqyrtime të VPN, Krahasime dhe Udhëzues për Vendosjen e Torrentit.

Shqyrtime & krahasimet

 • Rishikimi IPVanish
 • Rishikimi i hyrjes private në internet
 • Qasja në Internet IPVanish vs.
 • Qasja në Internet private kundër Torguardit
 • Proxy VPN ose SOCKS5 (cili është më i miri?)

Guides

 • Si të përdorni uTorrent në mënyrë anonime
 • Si ta përdorni Vuze në mënyrë anonime
 • Si të paguani për një VPN me karta Bitcoin ose dhurata
 • Kuptimi i shifrimit të Torrentit
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me