\ Dla wielu osób myśl o konieczności korzystania z VPN w Indiach zwykle nie przychodzi nam do głowy. Niestety kraj ten nie jest najbardziej liberalny, jeśli chodzi o działalność cyfrową. Z biegiem lat niepokojąco wzrosła liczba tego, co niektórzy postrzegaliby jako naruszenie wolności w Internecie dla Indii.

Według informacji Freedom House w Indiach pojawiły się nowe zasady dotyczące ograniczeń łączności, kontrowersyjne działania rządu w zakresie nadzoru, a nawet działania interwencyjne podjęte przez krajowy organ regulacyjny ds. Telekomunikacji.

Te i podobne zdarzenia poważnie naruszyły prawo do prywatności, którego powinni oczekiwać użytkownicy Internetu. To w połączeniu ze zwykłym ryzykiem niechronionego korzystania z Internetu sprawiło, że Indie stały się gorącym punktem w obławach VPN BitCatcha.

Contents

Indie ściśle regulują dostęp do Internetu

Przez długi czas Indie próbowały zablokować dostęp do dużej (i coraz większej liczby) stron internetowych. Chociaż możesz mieć rację, sądząc, że strony te były w jakiś sposób nielegalne lub niemoralne, takie jak strony pornograficzne, nie zawsze tak było..

Strona ostrzegawcza zbanowana - Indie

Komunikat ostrzegawczy dla użytkowników w Indiach, którzy próbują uzyskać dostęp do witryny zabronionej przez rząd
(Źródło obrazu: Dailyhunt)

Na przykład w 2011 r. I jeszcze w 2016 r. W kraju wprowadzono tymczasowe zakazy, które wprowadzono bez ostrzeżenia.

Rząd sformalizował także zakaz wielu innych stron internetowych, wprowadzając ogólne prawo, które zabrania obywatelom prób odwiedzenia dowolnej witryny na określonej liście. Kary za naruszenie tego prawa są surowe i przekraczają zwykłe grzywny, pozwalając na karę pozbawienia wolności do trzech lat, jeśli zostaną złapane.

Działania nadzorcze rządu są legalne!

Ze względu na próby zablokowania dostępu do wielu stron internetowych zawsze zakładano, że Indie przeprowadziły pewne formy tajnego nadzoru własnych obywateli. Zostało to zalegalizowane do pewnego stopnia dzięki oficjalnej autoryzacji.

Rząd zezwolił 10 agencjom federalnym na przechwytywanie i monitorowanie informacji z dowolnego komputera. Jest to krok w kierunku działań masowej inwigilacji podejmowanych w Chinach w celu nadzorowania działań obywateli.

Agencje te mogą teraz nie tylko monitorować i przechwytywać, ale oficjalnie mogą nawet odszyfrować wszelkie uzyskane w ten sposób informacje. Upoważnione agencje to nie tylko te zajmujące się bezpieczeństwem narodowym, ale także nadzorujące dochodzenia podatkowe, narkotyki, przestępstwa finansowe i inne.

Te informacje same w sobie są już alarmujące, ale tym bardziej, że indyjski Sąd Najwyższy uznał prawo do prywatności za prawo podstawowe. Oznacza to, że rząd zezwala na takie działania z naruszeniem prawa.

Wątpliwe ustawodawstwo dotyczące strumieniowego przesyłania multimediów

Strumieniowe przesyłanie multimediów i udostępnianie plików P2P w tym kraju to trochę bardziej zamglony obszar. Chociaż technicznie streaming nie jest nielegalny, może być tak, że witryna oferująca takie usługi znajduje się na liście zabronionych witryn.

Sędzia sądu najwyższego w Indiach w 2016 r. Orzekł, że oglądanie mediów nie jest przestępstwem, ale raczej w innych obszarach związanych z tą działalnością. Obejmują one dystrybucję, wystawę lub sprzedaż materiałów chronionych prawem autorskim. Niestety dostawcy usług internetowych w tym kraju informowali swoich użytkowników, że wszelkie działania związane z transmisją strumieniową multimediów są karalne – w tym oglądanie!

Jak widać, w tej sprawie obowiązują delikatne granice prawne i na pewno nie chcesz tu zostać złapanym na problemie technicznym.

Dostawcy usług internetowych w Indiach blokują proxy

Użytkownicy Reddit omawiają doniesienia, że ​​Reliance Jio, jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w kraju, blokuje strony proxy. Serwery proxy pomagają użytkownikom obejść ograniczenia dotyczące geolokalizacji, co oznacza, że ​​firma dyktuje zachowanie swojej liczącej 250 milionów użytkowników bazy subskrybentów.

Ponownie narusza to neutralność sieci, która zasadniczo działa na zasadzie, że dostawcy usług internetowych nie mogą wywierać własnego wpływu na dane. Witryna Quartz przeprowadziła dochodzenie w tym kraju i stwierdziła, że ​​„Co najmniej siedem witryn proxy nie było dostępnych… z połączenia Jio”.

Nie były to tylko zakazane strony, ale także strony, które umożliwiły pobranie oprogramowania VPN. Telco najwyraźniej zablokował między innymi dostęp do Hide.me, Hidester i Megaproxy. Podczas gdy inni dostawcy usług internetowych jeszcze nie poszli w ich ślady, co uniemożliwiłoby im to samo?

Ponownie, kwestią tutaj są niejasne granice między tym, co jest legalne, a nie, wraz z tym, czy firmy decydują się na podbicie linii rządowej, oferują własne niezależne wsparcie rządowych wysiłków (takich jak Jio) lub po prostu robią, co chcą. Tak czy inaczej, internauci w Indiach są na ich łasce.

Sieci VPN są nadal legalne w Indiach

Chociaż w tym czasie nie ma oficjalnych wiadomości o przepisach zakazujących korzystania z usług VPN w Indiach, jest to nieco trudna sprawa. Weźmy na przykład przypadek Jio Reliance, który omówiłem powyżej – co jeśli dostawcy usług internetowych zdecydują się dodać wszystkich dostawców usług VPN do listy zabronionych witryn?

Chociaż korzystanie z VPN może nie być prawnie ograniczone, nadal istnieją przepisy zabraniające wszystkim użytkownikom w kraju korzystania z VPN do nielegalnych działań. Rozumiem, że jeśli chcesz korzystać z usługi VPN – lepiej, aby nie prowadziła dzienników!

Czego szukamy w VPN dla Indii

1. Prywatność i anonimowość

Jak możesz sobie teraz uświadomić, Indie naprawdę nie są miejscem, w którym chcesz surfować po sieci bez korzystania z VPN, niezależnie od tego, czy jesteś obywatelem tego kraju, czy gościem. Ze względu na czynniki, które przedstawiłem powyżej oraz powagę konsekwencji naruszenia tych przepisów, dobrym pomysłem jest skupienie się na aspektach prywatności i anonimowości, jakie VPN oferuje użytkownikom w Indiach.

Ponieważ zarówno rząd, jak i sektor prywatny współpracują ze sobą, a także niezależnie, aby monitorować i kontrolować ruch, VPN musi być w stanie zapewnić, że Twoje dane i działania mogą być przechowywane dokładnie tak, jak powinny – prywatne.

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zapewnić, jest obserwowanie sieci VPN, które nie tylko mają ścisłe zasady dotyczące braku rejestrowania, ale także opierają się na krajach, które mają luźniejsze przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Z pewnością wyklucza to jurysdykcję pięciu krajów i czternastu oczu.

2. Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie VPN jest takie samo dla użytkowników z Indii, jak wszędzie indziej. Idealna równowaga znana jest tylko użytkownikowi. Czy decydujesz się na 256-bitowe szyfrowanie na ryzyko obniżenia prędkości VPN, czy też chcesz obniżyć ten pasek w celu zwiększenia prędkości??

Osobiście uważam, że na rynku indyjskim najlepiej byłoby utrzymać wysoki poziom szyfrowania z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, jednym z głównych bohaterów omawianego przypadku jest rząd indyjski, który prawdopodobnie będzie dysponował większymi zasobami przeznaczonymi na próbę złamania napotkanego szyfrowania.

Po drugie, ze względu na niższe średnie prędkości Internetu w kraju, możesz bezpiecznie utrzymywać poziomy szyfrowania tak wysokie, jak to możliwe, bez uszczerbku dla twoich ogólnych maksymalnych prędkości osiągalnych.

3. Fałszowanie geolokalizacji

Zwykle, gdy mówimy o fałszowaniu geolokalizacji, miałoby to na celu uzyskanie dostępu do alternatywnych treści od głównych dostawców, takich jak Netflix US lub BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii. Użytkownicy z Indii mają jednak znacznie więcej do czynienia z fałszowaniem geolokalizacji, ponieważ dosłownie jest mnóstwo witryn, do których nie mają dostępu.

Właśnie tam zabłyśnie VPN, zwłaszcza że istnieją doniesienia o niektórych operatorach telekomunikacyjnych zabraniających korzystania nawet z witryn proxy.

4. Wsparcie P2P

Jedną z kategorii witryn blokowanych przed dostępem w Indiach wydają się być strony z torrentami. Ponownie, jest to kolejny obszar, w którym VPN naprawdę by pomógł. Uważaj na sieci VPN, które mają wyraźnie określone wytyczne ruchu P2P w swoich warunkach świadczenia usług, takie jak TorGuard lub NordVPN.

5. Szybkość i stabilność

Przy średniej prędkości stacjonarnego łącza szerokopasmowego wynoszącej zaledwie 27,68 Mb / s w Indiach, większość sieci VPN powinna mieć zero problemów odpowiadających potrzebom użytkowników. Prędkości mobilne są nawet niższe średnio o 10,13 Mb / s, więc głównym problemem z VPN w Indiach z pewnością nie będzie prędkość.

Najlepsze VPN dla Indii

Tak jak w przypadku wszystkich moich testów VPN, zanim oceniam ich szybkość, zawsze oceniam własne. Poniżej przedstawiono moją rzeczywistą prędkość łącza szerokopasmowego opartą na linii usługowej 500 Mb / s, bez aktywnego połączenia VPN:

Prędkość bazowa (bez VPN) - Indie

(Zobacz pełny wynik testu prędkości podstawowej tutaj)

Ponieważ mam siedzibę w Malezji, moje prędkości będą miały tendencję do szybkiego łączenia się z serwerami VPN w regionie Azji i wolniejszego, gdy połączę się z serwerami w USA lub Europie. W tym teście podłączyłem się do indyjskiego serwera testów prędkości, aby dać ci wyobrażenie o prędkości względnej na odległość.

Jak widać, wolne od VPN połączenie z lokalnym serwerem zapewnia mi przyzwoitą prędkość 333 Mb / s. Prędkości mogą się czasem różnić, więc weź to ze szczyptą soli.

Uwaga

 1. Cena oparta jest na kursie wymiany 1 USD = 69,39 INR.
 2. Podana cena dotyczy subskrypcji 12-miesięcznych. Cena może stać się tańsza, gdy subskrybujesz na dłuższy okres.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (INR)

276,87 / mies

Najważniejsze cechy

 • Brak dzienników
 • Wyłącznik awaryjny
 • Obsługuje 6 urządzeń

"Dzięki eleganckiemu interfejsowi, stabilnym prędkościom i fantastycznym długoterminowym planom cenowym Nord jest doskonałym wyborem dla każdego użytkownika VPN."

NordVPN zajmuje mocne pierwsze miejsce na naszej liście Najlepszych VPN dla Indii z wielu powodów. Jednym z pierwszych jest to, że mają siedzibę w Panamie, która jest również dobrym miejscem dla VPN. Poza tym NordVPN ma znakomitą reputację i jest kolejnym dostawcą VPN, który ma ogromną liczbę serwerów w wielu krajach.

Ich ścisłe zasady braku logowania w połączeniu z 256-bitowym szyfrowaniem klasy wojskowej i świetnymi planami cenowymi oferują prawie każdemu ofertę, której trudno się oprzeć.

Test prędkości NordVPN - Indie

NordVPN Speed ​​Test India – Mumbai Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Dzięki prędkości pobierania 47 Mb / s, w tej rundzie testów NordVPN wykazał bardzo stabilną wydajność na swoim serwerze w Indiach. Co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi polega na tym, że nie tylko zezwalają na ruch P2P, ale mają specjalnie zoptymalizowane serwery dla ruchu P2P!

Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat NordVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to VPN nr 1 Bitcatcha!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (INR)

577,32 / mies

Najważniejsze cechy

 • Ochrona prywatności na morzu
 • Pełne 256-bitowe szyfrowanie
 • 148 lokalizacji VPN

"Korzystanie z ExpressVPN pozwala uzyskać adres IP w Indiach, który jest szybki, bezpieczny i umożliwia przesyłanie strumieniowe multimediów i nie tylko."

Ze względu na liczne ograniczenia Nie powinno dziwić, że ExpressVPN wydaje znaczne uprawnienia infrastrukturalne dla Indii. Firma ma kluczowe serwery zarówno w Chennai, jak i Bombaju, a także serwer alternatywny, który może być kierowany przez Wielką Brytanię.

Średnio ta usługa VPN oferuje doskonałą, wszechstronną obsługę, od najwyższych prędkości aż po kompleksowe aplikacje i protokoły – idealne dla bezpieczeństwa, prywatności i anonimowości. Jej protokoły bezpieczeństwa są również najlepsze w swojej klasie do użytku konsumenckiego, jakie istnieją obecnie.

Dokładnie przetestowałem tę usługę i bez wahania polecam ją jako najlepszego dostawcę usług VPN dla użytkowników w Indiach. ExpressVPN jest stabilny i umożliwia dostęp również do szerokiej gamy urządzeń.

Test prędkości ExpressVPN - Indie

ExpressVPN Speed ​​Test India – serwer Chennai
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jako pomysł na to, jak dobrze robi, porównałem moją domyślną prędkość linii bez VPN z testem objętym usługą ExpressVPN do tej samej lokalizacji. Po włączeniu ExpressVPN i połączeniu z serwerem w Indiach udało mi się wykazać przyzwoitą prędkość pobierania 18 Mb / s.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to jedna z naszych najlepszych ofert!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (INR)

207,48 / mies

Kluczowe cechy

 • Połączenie Multi-Hop
 • Obsługuje wiele platform
 • Brak dzienników

"Bez zbędnych dodatków i konsekwentny w działaniu, Surfshark zyskuje miano silnego kandydata."

Surfshark ma bardzo zgrabny i minimalistyczny interfejs z dobrego powodu – nieustannie koncentruje się na zapewnieniu bezpiecznej usługi VPN. Zgadza się, jest bardzo niewiele dodatków i dzięki temu imponująco udało się rozwinąć sieć do ponad 1000 serwerów w bardzo krótkim czasie.

Pomimo względnej młodości (Surfshark został wprowadzony dopiero pod koniec 2018 r.), Usługodawcy udało się nadążyć za najlepszymi psami i ogólnie zapewnia bardzo bezstresowe wrażenia za cenę, którą wielu po prostu uwielbia.

Pomimo tego pozornie minimalistycznego podejścia, Surfshark nadal oferuje wszystkie kluczowe elementy dobrego dostawcy usług VPN. Obejmuje to obsługę ruchu P2P na prawie wszystkich ich serwerach, silne szyfrowanie, dostęp do zawartości wielu regionów platform przesyłania strumieniowego wideo i więcej.

test prędkości surfshark Indie

Surfshark Speed ​​Test India – Latur Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jako jedna z trzech najlepszych sieci VPN w Indiach, Surfshark była jedną z niewielu, która utrzymała imponującą prędkość w regionie, który zwykle jest bardzo podatny na zatory. Testy prędkości z serwera Latur wykazały, że prędkość pobierania wynosi prawie 80 Mb / s.

Dowiedz się więcej o jego doskonałości w naszej dokładnej recenzji na Surfshark!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (INR)

346,26 / mies

Najważniejsze cechy

 • Zbudowany dla P2P
 • TorGuard stealth proxy
 • Obsługuje 5 połączeń

"Korzystanie z TorGuard to wspaniałe doświadczenie i daje pewność, że ich połączenie internetowe jest naprawdę bezpieczne."

Interfejs TorGuard może wydawać się nieco przestarzały, gdy po raz pierwszy się z nim spotka, ale nie ma wątpliwości, że istnieje jeden z najbezpieczniejszych dostawców usług VPN w okolicy. Mimo że po stronie użytkownika nie ma zbyt wiele bledów, wydajność jest dość niezwykła.

Istnieje jedna kluczowa różnica między TorGuard a wieloma konkurentami, ponieważ pozwala wybrać preferowany poziom szyfrowania. Oznacza to, że dla użytkowników P2P możesz zmniejszyć szyfrowanie i cieszyć się większą prędkością torrentowania w dowolnym momencie!

Poza tym TorGuard ma wiele innych zalet, takich jak stabilne prędkości, możliwość obsługi wielu platform i możliwość ominięcia blokad VPN.

Test prędkości TorGuard - Indie

TorGuard Speed ​​Test India – serwer Chennai
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jako jedna z trzech najlepszych sieci VPN w Indiach, TorGuard oczywiście spełnił pewne wymagania dotyczące prędkości. To pokazało w moim teście dla tego z serwera VPN z Chennai i znowu, użytkownicy w kraju powinni ogólnie uzyskać tę prędkość z kilkoma problemami.

Jedynym minusem jest to, że dla młodszych użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do elegancji nowoczesnych aplikacji, interfejs TorGuard będzie wyglądał jak coś z przeszłości.

Przeczytaj naszą dokładną analizę TorGuard, aby uzyskać więcej informacji!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

Prędkość

Ubogi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (INR)

242,87 / mies

Najważniejsze cechy

 • Oferuje kompresję danych
 • Blokowanie reklam
 • Obsługuje 7 urządzeń

"CyberGhost ma siedzibę w Rumunii, ale zwrócił uwagę na potrzeby indyjskich użytkowników, stale zwiększając liczbę serwerów w tym kraju."

CyberGhosties są z nich zadowoleni i na pewno starali się być modni i optymistyczni w swoim marketingu. To kolejna z bardziej znanych nazw w branży VPN, ale osobiście uważam, że mogą być nieco przesadzeni.

Jeśli chodzi o specyfikację, CyberGhost mówi dobrze, ale po przejściu z nimi testów radzę sobie szczyptę soli. Pamiętaj jednak, że jest to lista rankingowa, więc moje oczekiwania są dość wysokie.

CyberGhost Speed ​​Test - Indie

CyberGhost Speed ​​Test India – Latur Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Użytkownicy w Indiach muszą pamiętać, że większość serwerów CyberGhost znajduje się w strefie UE, ale na szczęście mają one również w regionie Azji. Wydaje się, że Indie są wyjątkiem i zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby ustanowić tam większą liczbę serwerów.

Ogólnie udało nam się uzyskać bardzo użyteczną prędkość 10 Mb / s, co wciąż wystarcza do przesyłania strumieniowego multimediów.

Zobacz naszą pełną recenzję CyberGhost, aby dowiedzieć się więcej!

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

IPVanish

Prędkość

Targi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (INR)

450,34 / mies

Najważniejsze cechy

 • Wymuszone 256-bitowe szyfrowanie
 • Nieograniczone P2P
 • Obsługuje 10 urządzeń

"Idealny dla Paranoidów, ale być może nie znajdzie się na szczycie listy użytkowników z Indii, IPVanish jest bardzo dobrze sprzedawany, ale słabo wspierany."

IPVanish bardzo ucierpiał w ostatnich czasach z powodu uwikłania w niektóre… powiedzmy, niefortunne zdarzenia. Poza tym pamiętajcie, że są pod nowym zarządem i mam nadzieję, że takie rzeczy staną się po prostu przeszkodami w przeszłości.

Odsuwając na bok te incydenty, pozostają gigantem VPN w terenie i oferują imponujące prędkości. Na szczęście z tego powodu, ponieważ jeśli masz jakiekolwiek skargi na ich szybkość, niewiele możesz zrobić, ponieważ wymuszają szyfrowanie 256-bitowe na wszystkich bez wyjątku.

IPVanish Speed ​​Test - Indie

IPVanish Speed ​​Test India – Serwer Nagpur
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jeśli chodzi o szybkość, IPVanish zdołał utrzymać się na tym samym poziomie, nawet przy ograniczonej obecności w Indiach. Udało mi się ustalić prędkość pobierania wynoszącą około 20 Mb / s, co jest przyzwoite dla infrastruktury tam. Dla chętnych do eksperymentowania zawsze możesz wypróbować inne serwery w regionie, które mogą dać lepsze wyniki. Mimo to połączenie było stabilne i więcej niż wystarczało do przesyłania strumieniowego multimediów.

Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat IPVanish, aby dowiedzieć się więcej!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

Prędkość

Targi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (INR)

235,23 / mies

Najważniejsze cechy

 • Łatwe w użyciu aplikacje
 • Nieograniczona przepustowość
 • Obsługuje dzielone tunelowanie

"PureVPN jest z pewnością jednym z liderów kompletnej branży dzięki solidnej sieci serwerów."

Hostując ponad 2000 serwerów w ponad 140 krajach na całym świecie, PureVPN z pewnością ma infrastrukturę potrzebną do wykazania się jako lider w branży. Uzupełnia to doskonałymi funkcjami bezpieczeństwa klasy korporacyjnej, aby chronić użytkowników przed włamaniem lub wykryciem.

Test prędkości PureVPN - Indie

Test prędkości PureVPN Indie – serwer Chennai
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jedną z dużych korzyści z ich wypróbowania jest to, że są jedną z niewielu na rynku, która zezwala na dostęp do protokołu WireGuard – protokołu nowej generacji, który podobno jest o wiele krótszy niż OpenVPN. Jego zasięg jest jednak nieco ograniczony, a obecność występuje tylko w około pięciu krajach.

Łącząc się z serwerem PureVPN opartym na Chennai, byłem w stanie uzyskać blisko 20 Mb / s – znowu, nie ma co kichać, ale daleko od tego, co widziałem. Mimo to powiedziałbym, że liczby te odzwierciedlają firmę, która rzeczywiście ma tutaj pewien nacisk.

8. Najszybszy VPN

https://fastestvpn.com

Najszybszy VPN

Prędkość

Targi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (INR)

57,59 / mies

Najważniejsze cechy

 • Zoptymalizowane serwery dla P2P
 • Umożliwia przeskakiwanie serwera
 • Obsługuje 10 urządzeń

"Najszybsza sieć VPN nie jest najszybsza, ale z pewnością oferuje propozycję wartości, której trudno jest zakwestionować."

Najszybsza Sieć VPN nie jest najszybsza, którą przetestowałem, ale nie jest też najwolniejsza. Oferuje bardziej ograniczone kraje, w których można zrezygnować z połączenia w porównaniu z wieloma VPNami najwyższej klasy, ale przy cenach już od 83 centów miesięcznie jest to kradzież. Mają także zoptymalizowane serwery P2P, co czyni je również odpowiednimi.

Niskie ceny mają jedną poważną wadę, a mianowicie ograniczoną wydajność w pokonywaniu blokowania geograficznego. W końcu odkryliśmy, że FastestVPN nie pozwala na dostęp do treści Netflix US ani brytyjskiego BBC iPlayer – bummer!

Przejdź do naszej oceny FastestVPN, aby dowiedzieć się więcej!

Czy naprawdę potrzebuję VPN w Indiach?

Biorąc pod uwagę straszne połączenie nacisków zarówno rządowych, jak i prywatnych na wolność Internetu w tym kraju, uważam, że korzystanie z VPN powinno zajmować dość wysokie miejsce w agendzie większości użytkowników. Dzieje się tak podwójnie, więc dla obcokrajowców, którzy przebywają w Indiach w celach zawodowych lub wypoczynkowych – z pewnością nie chcesz uciekać się do przepisów i skończyć w indyjskim więzieniu.

W wielu obszarach jest zbyt wiele niewiadomych i uważam, że zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować. Poszukaj dzisiaj odpowiedniej sieci VPN, jeśli jesteś w Internecie w Indiach.

Podsumowując, oto 3 najlepsze VPN dla Indii:

PRĘDKOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO & PRYWATNOŚĆ

CENA / MO

ExpressVPN

Świetny

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

INR577.32

ODWIEDŹ VPN

NordVPN

Świetny

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

INR 276,87

ODWIEDŹ VPN

Surfshark

Świetny

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

INR207.48

ODWIEDŹ VPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me