Szczerze mówiąc, gdy na moim biurku pojawiła się myśl o potrzebie użycia VPN w Nowej Zelandii, byłem trochę oszołomiony. W końcu jest to jeden z krajów na świecie, w którym wolność jest wysoko oceniana, a Freedom House oceni ją jako przyciągającą wzrok 98/100 w skali wolności.

Jednak myśli o tym, co może leżeć pod powierzchnią, skłoniły do ​​pewnych badań i na pewno, gdy zacząłem kopać, przyszły szkielety w szafie. W każdym razie niektóre z nich. Od nielegalnej inwigilacji rządowej po dostarczanie informacji wywiadowczych amerykańskim agencjom wywiadowczym, Nowa Zelandia jest siedliskiem tajnych działań przeciwko własnym mieszkańcom.

Chociaż prawdą jest, że Internet nie jest cenzurowany, nadal niepokojące jest to, że nie ma tylko jednego, ale wielu źródeł nadzoru Internetu. Jeszcze gorzej jest fakt, że rząd wykonuje ruchy, które wskazują, że sądzi, iż działania te są konieczne, a zatem ich legalizacja.

Czy nadszedł czas, aby mieszkańcy Nowej Zelandii szukali odpowiedniej usługi VPN??

Contents

GCSB działał poza prawem

Biuro Bezpieczeństwa Komunikacji Rządowej (GCSB) uchodzi za ramię bezpieczeństwa wewnętrznego Nowej Zelandii. Już sam ten fakt sprawia, że ​​brzmi to trochę złowieszczo i przypomina obrazy sowieckiej NKWD lub podobnie mrocznych agencji.

Jednak zakres jego prac brzmi wystarczająco niewinnie na papierze, a to ma na celu ochronę bezpieczeństwa narodowego kraju poprzez gromadzenie i analizę informacji. Niestety, podobnie jak w przypadku wielu agencji wywiadowczych, wiadomo, że GCSB działa poza prawem.

Na przykład wiadomo, że nielegalnie szpiegował Kim Dotcom (założyciel Megaupload), który mieszkał w Nowej Zelandii. Jeszcze gorszy był fakt, że z powodu tej sprawy odkryto, że GCSB nie rozumiał własnego prawa i w rezultacie nielegalnie szpiegował 88 osób.

Zgodnie z prawem GCSB nie może szpiegować mieszkańców Nowej Zelandii. Aby pogłębić wszystkie te kwestie, po tym, jak GCSB twierdziło, że zaprzestało działań obserwacyjnych na Kim, później odkryto, że ich sprzęt nadal działał – obsługiwany przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa USA (NSA), która była zaangażowana w sprawę.

W tym scenariuszu pojawia się kilka problemów. Po pierwsze, agencja rządowa Nowej Zelandii albo nie znała prawa swojego kraju, albo postanowiła je złamać. Po drugie, wydawanie się, że dzielenie się informacjami wywiadowczymi na temat mieszkańca tego kraju z zagraniczną agencją było niewielkie.

Nowa Zelandia może legalnie szpiegować mieszkańców

Nowa Zelandia może legalnie szpiegować mieszkańców

To, co opisano powyżej, może być uznane jedynie za podstawę tego następnego segmentu, czyli że w maju 2013 r. Rząd wprowadził zmiany w ustawach dotyczących uprawnień GCSB, umożliwiając agencji legalne zbieranie informacji od wszystkich Nowozelandczyków.

GCSB będzie również mógł przekazywać dowolne lub wszystkie te informacje innym departamentom rządowym, co oznacza, że ​​cały rząd może legalnie uzyskać dowolne informacje, o których ma w dowolnym czasie. Pomimo protestów wielu frakcji, w tym NZ Law Society i Human Rights Tribunal, ustawa została ostatecznie uchwalona, ​​skutecznie przekształcając Nową Zelandię w potencjalne państwo policyjne.

Pomimo zapewnień rządu, że nie przeprowadzono hurtowej inwigilacji mieszkańców, fakt ten był kwestionowany w ramach objawień Snowdena.

Zarzuty dotyczące stukania kabli Southern Cross

Wszystkie dane w Internecie przepływają przez szereg masywnych kabli do transmisji danych, które są poprowadzone przez różne punkty na całym świecie. Głównym punktem kontaktowym dla Nowej Zelandii jest Southern Cross Cable. Od 2013 r. Pojawiły się różne doniesienia o atakach agencji szpiegowskich na kabel Southern Cross.

New Zealand Herald poinformował kiedyś, że Southern Cross Cable w przeszłości zwrócił się do NSA o zapłatę za masowy nadzór nad działalnością Internetu w Nowej Zelandii. W 2014 r. Pojawiły się zarzuty, że na kablu powstały punkty przechwytywania. Rząd Nowej Zelandii zaprzeczył takim zdarzeniom.

Sieci VPN są nadal legalne w Nowej Zelandii

Chociaż może to stanowić uzasadniony problem, istnieje tylko kilka krajów na całym świecie, które całkowicie zakazały korzystania z VPN. Są to zwykle kraje o bardziej drakońskich przepisach, takie jak Irak i Korea Północna. Nawet Chiny i Rosja dokonały tylko częściowych zakazów.

Na szczęście dla mieszkańców Nowej Zelandii lub odwiedzających ten kraj korzystanie z VPN jest nadal całkowicie legalne. Pamiętaj jednak, że chociaż sama usługa może być legalna, to, co na niej robisz, musi być również legalne.

Na przykład, jeśli wykonujesz czynności P2P i pobierasz materiały chronione prawem autorskim, technicznie nadal jesteś za to odpowiedzialny. VPN zapewnia ochronę tych działań. Najważniejsze jest więc użycie sieci VPN do ściśle legalnych działań lub znalezienie takiej, której rząd Nowej Zelandii nie może zmusić do przekazywania dzienników aktywności użytkowników.

Czego szukamy w VPN dla Nowej Zelandii

1. Prywatność i anonimowość

Biorąc pod uwagę bardziej oczywiste horrory, które przedstawiłem powyżej, prawdopodobnie jest to dobry czas, aby zasugerować, że dobrym pomysłem jest skupienie się na aspektach prywatności i anonimowości VPN dla użytkowników w Nowej Zelandii. Ponieważ zarówno rząd, jak i przemysł prywatny podążają za użytkownikami, VPN musi być w stanie zapewnić, że Twoje dane i działania mogą być przechowywane dokładnie tak, jak powinny – prywatne.

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zapewnić, jest uważanie na sieci VPN, które nie tylko mają ścisłe zasady dotyczące braku rejestrowania, ale także opierają się na krajach, które mają luźniejsze przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Z pewnością wyklucza to jurysdykcję pięciu krajów i czternastu oczu.

2. Szybkość i stabilność

Przy średniej stałej prędkości łącza szerokopasmowego wynoszącej 87,47 Mbps w Nowej Zelandii nie powinno być poważnego problemu z VPNami, ponieważ prawie wszyscy dostawcy usług VPN najwyższego poziomu powinni być w stanie zarządzać tym testem.

3. Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie VPN jest takie samo dla użytkowników z Nowej Zelandii, jak wszędzie indziej. Idealna równowaga znana jest tylko użytkownikowi. Czy decydujesz się na 256-bitowe szyfrowanie na ryzyko obniżenia prędkości VPN, czy też chcesz obniżyć ten pasek w celu zwiększenia prędkości??

Chodzi tutaj o pytanie – czy dostawca usług X VPN nie ma możliwości wyboru regulowanych szybkości szyfrowania? Prawdopodobnie o to musisz zapytać, czy jest to dla ciebie problem.

4. Fałszowanie geolokalizacji

Będąc po drugiej stronie świata od Stanów Zjednoczonych, nowozelandzcy użytkownicy nie mają dostępu do treści Netflix zastrzeżonych w USA. Jest to jeden z powodów, dla których użytkownicy na całym świecie korzystają z VPN – do fałszowania geolokalizacji.

5. Wsparcie P2P

To naprawdę nie jest priorytetem dla użytkowników VPN w Nowej Zelandii, ponieważ P2P zostało tutaj w dużej mierze zignorowane. Jednak zawsze dobrze jest mieć taką wiedzę, zwłaszcza że rząd zaczyna tłumić pewne rzeczy, takie jak telewizory z Androidem.

Uważaj na sieci VPN, które mają wyraźnie określone wytyczne ruchu P2P w swoich warunkach świadczenia usług, takie jak TorGuard lub NordVPN.

Najlepsze VPN dla Nowej Zelandii

Tak jak w przypadku wszystkich moich testów VPN, zanim oceniam ich szybkość, zawsze oceniam własne. Poniżej przedstawiono moją rzeczywistą prędkość łącza szerokopasmowego opartą na linii usługowej 500 Mb / s, bez aktywnego połączenia VPN:

Prędkość bazowa (bez VPN) - Nowa Zelandia

(Zobacz pełny wynik testu prędkości podstawowej tutaj)

Pamiętaj, że jako że mieszkam w Malezji, moje połączenie z Nową Zelandią, nawet bez aktywnej usługi VPN, jest nieco bardziej spottie niż moja normalna prędkość połączenia, która może wzrosnąć do około 400 Mb / s. Celem mojego połączenia z serwerem testu prędkości opartym na Auckland jest wskazanie tego.

Jak widać, wolne od VPN połączenie z lokalnym serwerem zapewnia mi przyzwoitą prędkość 126 Mb / s. Podejrzewam, że tak niska prędkość jest również spowodowana trasą infrastruktury, która jest potrzebna do odesłania moich danych stąd do Auckland. Prędkości mogą się czasem różnić, więc weź to ze szczyptą soli.

Uwaga

 1. Cena oparta jest na kursie wymiany 1 USD = 1,51 NZD.
 2. Podana cena dotyczy subskrypcji 12-miesięcznych. Cena może stać się tańsza, gdy subskrybujesz na dłuższy okres.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

Prędkość

Dobrze

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (NZD)

6,02 / mies

Najważniejsze cechy

 • Brak dzienników
 • Wyłącznik awaryjny
 • Obsługuje 6 urządzeń

"NordVPN to połączenie wielu dobrych rzeczy – stabilnej wydajności, rozsądnych cen i łatwości obsługi."

NordVPN zajmuje mocne pierwsze miejsce na naszej liście Najlepszych VPN dla Nowej Zelandii z wielu powodów. Jednym z pierwszych jest to, że mają siedzibę w Panamie, która jest również dobrym miejscem dla VPN. Poza tym NordVPN ma znakomitą reputację i jest kolejnym dostawcą VPN, który ma ogromną liczbę serwerów w wielu krajach.

Ich ścisłe zasady braku logowania w połączeniu z 256-bitowym szyfrowaniem klasy wojskowej i świetnymi planami cenowymi oferują prawie każdemu ofertę, której trudno się oprzeć.

Test prędkości NordVPN - Nowa Zelandia

NordVPN Speed ​​Test Nowa Zelandia – serwer Auckland
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Z prędkością pobierania 46 Mb / s, w tej rundzie testów NordVPN wykazał bardzo stabilną wydajność na swoim serwerze w Nowej Zelandii. Tym, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi, jest to, że nie tylko zezwalają na ruch P2P, ale mają specjalnie zoptymalizowane serwery dla ruchu P2P!

Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat NordVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to VPN nr 1 Bitcatcha!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

Prędkość

Dobrze

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (NZD)

12,55 / mies

Najważniejsze cechy

 • Ochrona prywatności na morzu
 • Pełne 256-bitowe szyfrowanie
 • 148 lokalizacji VPN

"ExpressVPN rzadko nas rozczarowuje, a ich wyniki w testach prędkości NZ z pewnością potwierdzają naszą wiarę w nie!"

Jedna z najlepszych usług VPN, jakie kiedykolwiek testowałem, ExpressVPN do tej pory był moim najlepszym wyborem, bez względu na kraj, w którym oceniam. Ma ogromnie szeroki zakres lokalizacji serwerów i wiele serwerów. Co więcej, opiera się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, które mają luźne przepisy dotyczące zatrzymywania danych.

Dokładnie przetestowałem tę usługę i bez wahania polecam ją jako najlepszego dostawcę usług VPN dla Nowej Zelandii. ExpressVPN jest stabilny i umożliwia dostęp również do szerokiej gamy urządzeń.

Test prędkości ExpressVPN - Nowa Zelandia

ExpressVPN Speed ​​Test Nowa Zelandia – serwer Auckland
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jako pomysł na to, jak dobrze robi, porównałem moją domyślną prędkość linii bez VPN z testem objętym usługą ExpressVPN do tej samej lokalizacji. Po włączeniu ExpressVPN i połączeniu z serwerem w Nowej Zelandii udało mi się wykazać stałą prędkość pobierania wynoszącą 76 Mb / s.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to jedna z naszych najlepszych ofert!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

Prędkość

Dobrze

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (NZD)

3,00 / mies

Najważniejsze cechy

 • Połączenie Multi-Hop
 • Obsługuje wiele platform
 • Brak dzienników

"Bez zbędnych dodatków i konsekwentny w działaniu, Surfshark zyskuje miano silnego kandydata."

Surfshark jest doskonałym wyborem dla Nowozelandczyków z kilku powodów. W przeciwieństwie do wielu dostawców usług VPN kładzie jednakowy nacisk na serwery w regionie Australii, a nie wyłącznie na USA i UE. Oznacza to, że będziesz mieć więcej serwerów bliżej swojego kraju.

Ponieważ jest nowy, istnieje również nadzieja, że ​​nie zaśmieci on swoich usług, oferując niepożądane dodatkowe funkcje. To sprawia, że ​​jest bardzo skoncentrowany na zapewnianiu doskonałej podstawowej usługi opartej na spójności i bezpieczeństwie, dobrze uzupełniając ogólną wydajność.

Jeśli chodzi o punkt cenowy, w który wchodzi Surfshark, to czyni go łatwo jednym z 3 najlepszych w Nowej Zelandii. Tak naprawdę nic nie może kłócić się z doskonałymi cenami i doskonałą wydajnością. Aby trochę awansować w szeregach, wystarczy, że Surfshark poświęci nieco więcej czasu na budowanie zaufania wśród swoich użytkowników – wtedy zobaczymy, dokąd ich zaprowadzi!

test prędkości surfshark Nowa Zelandia

Surfshark Speed ​​Test Nowa Zelandia – Auckland Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jako jedna z trzech najlepszych sieci VPN dla Nowej Zelandii, Surfshark bardzo dobrze spełnia wymagania prędkości. Najlepszą rzeczą w tej usłudze VPN jest niewiarygodnie wysoka prędkość, ale dobre prędkości na wszystkich platformach – bez względu na to, który serwer wybierzesz.

Być może jedyną niewielką wadą jest to, że pomimo obsługi P2P na swoich serwerach, wydajność udostępniania plików nie wydaje się być zbyt wyrównana pomimo dobrych ogólnych prędkości.

Dowiedz się więcej o jego doskonałości w naszej dokładnej recenzji na Surfshark!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

Cena (NZD)

7,53 / mies

Najważniejsze cechy

 • Zbudowany dla P2P
 • TorGuard stealth proxy
 • Obsługuje 5 połączeń

"Jedna z najlepszych sieci VPN do udostępniania plików P2P, TorGuard jest po prostu koniecznością dla każdego użytkownika P2P w Nowej Zelandii."

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o umiejscowieniu TorGuard jest to, że jest to bardzo przyjazny dla P2P dostawca usług VPN. Po stronie użytkownika nie ma wiele blingów, ale ma niezwykłą wydajność.

Istnieje jedna kluczowa różnica między TorGuard a wieloma konkurentami, ponieważ pozwala wybrać preferowany poziom szyfrowania. Oznacza to, że dla użytkowników P2P możesz zmniejszyć szyfrowanie i cieszyć się większą prędkością torrentowania w dowolnym momencie!

Poza tym TorGuard ma wiele innych zalet, takich jak stabilne prędkości, możliwość obsługi wielu platform i możliwość ominięcia blokad VPN.

Test prędkości TorGuard VPN - Nowa Zelandia

TorGuard Speed ​​Test Nowa Zelandia – Nowy serwer Plymouth
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jako jedna z trzech najlepszych sieci VPN dla Nowej Zelandii, TorGuard oczywiście spełniał pewne wymagania dotyczące prędkości. To pokazało w moim teście dla tego z serwera VPN opartego na New Plymouth i ponownie, Nowa Zelandia powinna ogólnie uzyskać tę prędkość z kilkoma problemami.

Jedynym minusem jest to, że dla młodszych użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do elegancji nowoczesnych aplikacji, interfejs TorGuard będzie wyglądał jak coś z przeszłości.

Przeczytaj naszą dokładną analizę TorGuard, aby uzyskać więcej informacji!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

Prędkość

Ubogi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (NZD)

5,28 / mies

Najważniejsze cechy

 • Oferuje kompresję danych
 • Blokowanie reklam
 • Obsługuje 7 urządzeń

"CyberGhost oferuje bezpieczną i prywatną obsługę, ale być może nie jest na równi z ExpressVPN."

CyberGhosties są z nich zadowoleni i na pewno starali się być modni i optymistyczni w swoim marketingu. To kolejna z bardziej znanych nazw w branży VPN, ale osobiście uważam, że mogą być nieco przesadzeni.

Jeśli chodzi o specyfikację, CyberGhost mówi dobrze, ale po przejściu z nimi testów radzę sobie szczyptę soli. Pamiętaj jednak, że jest to lista rankingowa, więc moje oczekiwania są dość wysokie.

CyberGhost VPN Speed ​​Test - Nowa Zelandia

CyberGhost Speed ​​Test Nowa Zelandia – serwer Auckland
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Nowozelandczycy muszą pamiętać, że większość serwerów CyberGhost znajduje się w strefie UE, ale na szczęście mają one także w regionie Australii. Niestety zasięg tutaj jest nieco bardziej ograniczony, a ich prędkości nie są najlepsze.

Mimo to udało nam się uzyskać bardzo użyteczną prędkość 20 Mb / s, co wciąż wystarcza do przesyłania strumieniowego multimediów.

Zobacz naszą pełną recenzję CyberGhost, aby dowiedzieć się więcej!

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

IPVanish

Prędkość

Świetny

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (NZD)

9,79 / mies

Najważniejsze cechy

 • Wymuszone 256-bitowe szyfrowanie
 • Nieograniczone P2P
 • Obsługuje 10 urządzeń

"Świetnie nadaje się dla Paranoidów, ale być może nie będzie na szczycie listy użytkowników z Nowej Zelandii, IPVanish jest dobrze sprzedawany, ale słabo wspierany."

IPVanish bardzo ucierpiał w ostatnich czasach z powodu uwikłania w niektóre… powiedzmy, niefortunne zdarzenia. Poza tym pamiętajcie, że są pod nowym zarządem i mam nadzieję, że takie rzeczy staną się po prostu przeszkodami w przeszłości.

Odsuwając na bok te incydenty, pozostają gigantem VPN w terenie i oferują imponujące prędkości. Na szczęście z tego powodu, ponieważ jeśli masz jakiekolwiek skargi na ich szybkość, niewiele możesz zrobić, ponieważ wymuszają szyfrowanie 256-bitowe na wszystkich bez wyjątku.

Test prędkości IPVanish VPN - Nowa Zelandia

IPVanish Speed ​​Test Nowa Zelandia – Nowy serwer Plymouth
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jeśli chodzi o szybkość, IPVanish z pewnością nie jest zwykle najlepszy. Wydajność ich serwerów w Nowej Zelandii wydawała się być jednak doskonała i uzyskałem imponujące prędkości do 63 Mb / s. Nie sądzę, aby było to jednorazowe zdarzenie, ponieważ udało mi się powtórzyć moje wyniki po wielu próbach.

To dobrze wróży Nowozelandczykom, którzy będą się tutaj łączyć z serwerami, ale nawet jeśli to nie zadziała, bliskość miejsc takich jak Singapur i Australia powinna dać solidne alternatywy.

Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat IPVanish, aby dowiedzieć się więcej!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

Prędkość

Targi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (NZD)

5.11 / mies

Najważniejsze cechy

 • Łatwe w użyciu aplikacje
 • Nieograniczona przepustowość
 • Obsługuje dzielone tunelowanie

"PureVPN jest z pewnością jednym z liderów kompletnej branży dzięki solidnej sieci serwerów."

Hostując ponad 2000 serwerów w ponad 140 krajach na całym świecie, PureVPN z pewnością ma infrastrukturę potrzebną do wykazania się jako lider w branży. Uzupełnia to doskonałymi funkcjami bezpieczeństwa klasy korporacyjnej, aby chronić użytkowników przed włamaniem lub wykryciem.

Test prędkości PureVPN - Nowa Zelandia

Test prędkości PureVPN Nowa Zelandia – serwer Auckland
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Jedną wielką zaletą wypróbowania ich jest to, że są jednymi z nielicznych obecnie na rynku, którzy zezwalają na dostęp do protokołu WireGuard – protokołu nowej generacji, który podobno jest o wiele krótszy niż OpenVPN. Jego zasięg jest jednak nieco ograniczony, a obecność występuje tylko w około pięciu krajach.

Łącząc się z serwerem PureVPN opartym na Auckland, byłem w stanie zbliżyć się do ponad 43 Mbps – doskonałe wyniki, biorąc pod uwagę niskie prędkości surowe, które widziałem z mojego połączenia. Powiedziałbym, że liczby te są trudne do pokonania i mogą być wykazane tylko przez firmę, która rzeczywiście koncentruje się tutaj.

8. Najszybszy VPN

https://fastestvpn.com

Najszybszy VPN

Prędkość

Targi

Bezpieczeństwo & Prywatność

Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

Cena (NZD)

1,25 / mies

Najważniejsze cechy

 • Zoptymalizowane serwery dla P2P
 • Umożliwia przeskakiwanie serwera
 • Obsługuje 10 urządzeń

"Najszybsza sieć VPN nie jest najszybsza, ale z pewnością oferuje propozycję wartości, której trudno jest zakwestionować."

Najszybsza Sieć VPN nie jest najszybsza, którą przetestowałem, ale nie jest też najwolniejsza. Oferuje bardziej ograniczone kraje, w których można zrezygnować z połączenia w porównaniu z wieloma VPNami najwyższej klasy, ale przy cenach już od 83 centów miesięcznie jest to kradzież. Mają także zoptymalizowane serwery P2P, co czyni je również odpowiednimi.

Niskie ceny mają jedną poważną wadę, a mianowicie ograniczoną wydajność w pokonywaniu blokowania geograficznego. W końcu odkryliśmy, że FastestVPN nie pozwala na dostęp do treści Netflix US ani brytyjskiego BBC iPlayer – bummer!

Przejdź do naszej oceny FastestVPN, aby dowiedzieć się więcej!

Czy naprawdę potrzebuję VPN w Nowej Zelandii??

To naprawdę trudne pytanie, na które należy teraz odpowiedzieć. Wiele z kontrowersyjnych kwestii wolności Internetu w Nowej Zelandii jest dyskusyjna. Jednak mocno wierzę w powiedzenie, że bez ognia nie ma dymu.

Jeszcze gorsze od ignorancji jest samozadowolenie, a przynajmniej zdarzały się przypadki bardzo podejrzane. Weźmy na przykład rząd Nowej Zelandii, który daje tak szerokie uprawnienia GCSB.

Technicznie rzecz biorąc, nie ma powodu, dla którego przeciętny Joe chciałby skorzystać z usługi VPN w Nowej Zelandii, ale mam wrażenie, że to po prostu wyciera mnie w niewłaściwy sposób, aby wiedzieć, że ktoś może czytać wszystko, co wysyłam, wiedząc każdy przycisk klikam w Internecie i gorzej. Dlaczego ktokolwiek byłby w tym w porządku, jest poza mną, nawet jeśli twierdzisz, że nie ma problemu, jeśli nie ma nic do ukrycia.

Tak więc, chociaż nie uważam, że jest to absolutnie konieczne dla VPN w Nowej Zelandii, nadal czułbym się lepiej, gdybym używał jednego z nich, gdy tam byłem. Jako taki, polecam użyć go również, jeśli tam zostajesz!

Podsumowując, oto 3 najlepsze VPN dla Nowej Zelandii:

PRĘDKOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO & PRYWATNOŚĆ

CENA / MO

NordVPN

Dobrze

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

6,02 NZ $

ODWIEDŹ VPN

ExpressVPN

Dobrze

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

12,55 NZ $

ODWIEDŹ VPN

Surfshark

Dobrze

Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

3,00 NZ

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me