Przewodnik po torrentach ExpressVPN

ExpressVPN jest popularnym (ale drogim) dostawcą usług premium VPN. Pozwalają na torrenty / p2p, ale czy ExpressVPN jest dobry do torrentów i pobierania torrentów? Właśnie to omówimy w tym artykule.

Omówimy:

 • Najważniejsze funkcje ExpressVPN
 • Ich polityka rejestrowania (polityka prywatności)
 • Czy ExpressVPN zezwala na torrenty?
 • Jak korzystać z ExpressVPN z uTorrent, Vuze lub Deluge
 • Czy są jakieś lepsze (lub tańsze) alternatywy ExpressVPN?

Zacznijmy.

Obrazek

ExpressVPN pozwala na torrenty / p2p, ale czy są one najlepszym wyborem?

Wprowadzenie do ExpressVPN

ExpressVPN to wysokiej jakości usługa VPN z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (BVI). Są znani z dużych prędkości, doskonałego oprogramowania i solidnego wsparcia technicznego. Oczywiście ma to również swoją cenę, a nawet ich najtańszy plan to ponad 8 USD miesięcznie.

Oto powody, dla których ludzie decydują się na subskrypcję ExpressVPN…

Szybki: ExpressVPN twierdzi, że jest najszybszą siecią VPN na świecie. Nie jestem pewien, czy to prawda, ale zdecydowanie przekraczają średnią prędkości. Serwery są stosunkowo niezatarte.

Doskonałe oprogramowanie: Niestandardowe oprogramowanie ExpressVPN VPN (Mac, Windows, iOS, Android) jest najwyższej jakości. Jest zdecydowanie jednym z 4 lub 5 najlepszych w dowolnym miejscu, a ich klient mobilny naprawdę wyróżnia się na tle konkurencji.

Najważniejsze funkcje ExpressVPN

 • Szyfrowanie 256-bitowe: (najwyższa siła)
 • 4 protokoły VPN: (OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP)
 • Wyłącznik awaryjny: (funkcja bezpieczeństwa kill-switch przydatna dla torrentów. Zapobiega przeciekom ip, jeśli VPN się nie powiedzie)
 • Brak dzienników adresów IP: (Jest to dobre dla prywatności torrentów, ale wciąż nie są prawdziwymi VPNami „bez dziennika”.
 • Niestandardowe oprogramowanie VPN: Doskonały klient VPN dostępny dla wszystkich głównych platform

Czy ExpressVPN zezwala na torrenty?

To najważniejsze pytanie, na które należy odpowiedzieć, rozważając zakup VPN dla torrentów. Zapytaliśmy ich wsparcie techniczne bezpośrednio, czy ExpressVPN zezwala na p2p / torrenty.

Odpowiedź?
Tak. ExpressVPN umożliwia torretowanie i udostępnianie plików p2p

Ograniczenia:
ExpressVPN nie ogranicza pobierania plików p2p / torrent do określonych lokalizacji serwera. Możesz użyć dowolnego serwera lub kraju, który chcesz.

ExpressVPN Polityka rejestrowania / Polityka prywatności

Jeśli czytasz którykolwiek z innych przewodników w Przewodniku po torrentie VPN, wiesz, że nasze pierwsze kryteria wyboru przy wyborze VPN przyjaznego dla torrentów to:

W pobliżu"Czy VPN prowadzi dzienniki?"

Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy pobieranie prawdziwych dostawców VPN „Zero-Log” do pobierania torrentów, ponieważ oferują najwyższy poziom prywatności (bez dodatkowych kosztów).

Jednak dzienniki, na których nam najbardziej zależy, to dzienniki adresów IP (czy VPN rejestruje, z którego adresu IP uzyskujesz dostęp do ich serwerów i jaki adres IP masz przypisany).

Okazuje się, że ExpressVPN zachowuje niektóre minimalne dzienniki połączeń, ale mogą one zawierać tylko takie informacje, jak:

 • Czas trwania połączenia
 • Ilość przesłanych danych (w KB)
 • Używany protokół itp…

A co z adresami IP?

Niestety odpowiedź nie jest całkowicie jasna. W przeszłości ExpressVPN stwierdził, że nie rejestruje adresów IP, jednak ich Warunki usługi obecnie w ogóle nie wspominają o adresach IP. Jedyną wzmianką na temat ich zasad rejestrowania jest jedna ze stron docelowych:

Obrazek

Jak widać, lista rzeczy, których nie rejestrują wyraźnie nie wyświetla adresów IP. Możemy jedynie założyć, że oznacza to, że ExpressVPN nie jest tak naprawdę „logless” VPN, chyba że publicznie zobowiązują się do takiej polityki w swojej polityce prywatności.

Alternatywne ExpressVPN

ExpressVPN zezwala na torrenty, ale istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć alternatywy:

 1. ExpressVPN prowadzi dzienniki metadanych, więc nie są naprawdę VPN bez logów
 2. ExpressVPN jest drogi. Roczna subskrypcja kosztuje prawie 3 razy tyle, co PIA (która kosztuje tylko 3,33 USD / miesiąc)

Oto kilka doskonałych alternatyw dla ExpressVPN, które naprawdę lubimy…
W pobliżu

NordVPN (Zaoszczędź 75%)

Obrazek

Zero logów
256-bitowe szyfrowanie
Zawiera proxy Socks5
Wbudowany SmartDNS
Działa z Netflix

Uzyskaj NordVPN »

NordVPN szybko stał się naszym ulubionym wszechstronnym VPN. Robi wszystko i po niższej cenie niż nawet VPN-y takie jak prywatny dostęp do Internetu.

NordVPN jest w pełni kompatybilny z Netflix (i ponad 50 innymi serwisami streamingowymi). Są jedną z niewielu pozostałych sieci VPN, które nie są blokowane przez popularne usługi przesyłania strumieniowego. NordVPN obejmuje również usługę proxy Socks5 (idealną dla torrentów) w ponad 10 lokalizacjach. Zapoznaj się z naszymi przewodnikami konfiguracji, aby uzyskać kompletny samouczek na temat konfiguracji.

Aha, i czy wspomniałem o 30-dniowa 100% gwarancja zwrotu pieniędzy co pozwala zasadniczo nie ryzykować?

Oto porównanie NordVPN do expressVPN

 • Ponad 70% tańszy (w porównaniu z najlepszą reklamowaną ofertą dla każdej)
 • Oba działają z Netflix i innymi usługami przesyłania strumieniowego (Express wymaga dodatkowej konfiguracji)
 • NordVPN to Zero-Log (Express nie jest), ale serwery ExpressVPN są szybsze
 • Przeczytaj naszą recenzję NordVPN, aby zapoznać się z oprogramowaniem, szybkością i konfiguracją

IPVanish

Obrazek

Zero logów
256-bitowe szyfrowanie
Zawiera proxy Socks5

IPVanish jest najbardziej logiczną alternatywą dla ExpressVPN, ponieważ jeśli chodzi o funkcje, są one bardzo podobne.

IPVanish ma serwery w ponad 70 krajach, doskonałe oprogramowanie i dobre wsparcie techniczne. IPVanish jest również niezwykle szybki (prawdopodobnie jeszcze szybszy) –> Przeczytaj naszą recenzję IPVanish

Ale tutaj różnią się:

 • IPVanish obejmuje usługę proxy torrentów SOCKS5 (ExpressVPN nie)
 • IPVanish ma prawdziwe zasady „zerowego dziennika” (ExpressVPN nie)
 • IPVanish zaczyna się od 6,49 USD / miesiąc (najlepsza oferta ExpressVPN to 8,32 USD / miesiąc)

Prywatny dostęp do Internetu

Obrazek

Zero logów
256-bitowe szyfrowanie
Zawiera proxy Socks5
3,33 USD / miesiąc (1 rok)

Uzyskaj PIA za 3,33 USD / m

Prywatny dostęp do Internetu oferuje prawie wszystkie te same zalety IPVanish. Jasne, nie są tak szybkie, a ich oprogramowanie nie jest tak dopracowane, ale PIA wciąż ma ponad milion subskrybentów.

Dlaczego? jato niesamowita okazja!

Przy nieograniczonych planach przepustowości już od 3,33 USD miesięcznie trudno jest znaleźć lepszą cenę w sieci VPN dzięki tak wielu funkcjom.

Poświęciliśmy również przewodniki konfiguracji torrentów dla prywatnego dostępu do Internetu (ze względu na ich ogromną popularność). Sprawdź je w: uTorrent, Vuze, Deluge, PIA torrent guide

Jak bezpiecznie pobierać torrenty dzięki ExpressVPN

ExpressVPN oferuje tylko usługę VPN (nie ma proxy torrenta Socks5, takiego jak IPVanish i PIA). Możesz być zainteresowany nauczeniem się, jak używać proxy do torrentów lub zaletami VPN vs proxy.

Korzystanie z VPN do anonimizacji twoich torrentów jest bardzo proste, ale oto kilka wskazówek, jak zmaksymalizować swoją prywatność dzięki ExpressVPN.

Wskazówka 1 – Użyj lokalizacji serwera przyjaznej dla torrentów

ExpressVPN nie ogranicza aktywności p2p do określonych serwerów, ale „prawdopodobnie wolą, abyś nie torrentował z niektórych lokalizacji serwerów (takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania).

Dobre lokalizacje serwerów do torrentowania to: Kanada, Holandia, Luksemburg i Szwajcaria.

Wskazówka 2 – Aktywuj Kill-Switch

Jeśli używasz VPN jako podstawowej metody anonimowego torrentowania, zawsze powinieneś aktywować przełącznik zabicia VPN.

Kill-switch to opcja oprogramowania, która zabije całą aktywność internetową Twojego urządzenia w mało prawdopodobnym przypadku zerwania połączenia VPN (rozłączenia). Jedynym sposobem na przywrócenie dostępu do Internetu jest 1 – ponowne połączenie z VPN lub 2 – zresetowanie karty sieciowej.

Przełącznik „zabicia” ExpressVPN znajduje się w ustawieniach oprogramowania w zakładce „Ogólne”. Po prostu zaznacz pole oznaczone:

Włącz blokadę sieci (Internet Kill Switch)

I powinieneś być dobry. Możesz również opcjonalnie zdecydować, czy udostępnić komputer innym urządzeniom w sieci, gdy masz połączenie z expressVPN. Tak czy inaczej, nie wpłynie to na twoje bezpieczeństwo podczas torrentowania.

Przełącznik zabijania ExpressVPN

Aktywuj „kill-switch” ExpressVPN, aby zapobiec przypadkowym wyciekom adresów IP podczas torrentowania.

Wskazówka 3 – Zawsze łącz się z ExpressVPN przed otwarciem klienta torrent

Może to zabrzmieć oczywisto, ale zdumiewające jest, ile osób popełnia ten prosty błąd. Zawsze powinieneś połączyć się z VPN przed otwarciem klienta i nie rozłączać się, dopóki nie wyjdziesz z oprogramowania torrent. Jest to nadal prawdą, nawet jeśli nie masz żadnych aktywnych pobrań.

Jeśli chcesz mieć dodatkową warstwę bezpieczeństwa, możesz użyć Vuze jako swojego klienta torrent. Vuze ma fajną funkcję „Bindowania interfejsu”, która nie pozwala nawet pobierać torrentów, chyba że tunel VPN jest aktywny. Przeczytaj nasz samouczek konfiguracji Vuze.

Przewodniki po torrentach dla ExpressVPN

ExpressVPN będzie działał z każdym większym klientem torrentowym i nie wymaga specjalnej konfiguracji w twoim oprogramowaniu torrent. Po prostu połącz się z wybranym serwerem VPN, włącz Kill-Switch i zacznij pobierać torrenty.

Ale każdy klient torrent ma swoje specyficzne funkcje i funkcje, dlatego opracowaliśmy przewodnik konfiguracji dla wszystkich najpopularniejszych. Pomoże to zapewnić maksymalną prywatność, najszybsze możliwe prędkości i przetestować konfigurację torrenta pod kątem wycieków.

Przewodniki konfiguracji torrenta:

 • Android (tTorrent / Flud)
 • Potop
 • QBittorrent
 • Tixati
 • uTorrent
 • Vuze

Zaktualizowano 14 marca 2018 r. Przez BBVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me