Contents

Які VPN дійсно дозволяють торренти

Що стосується торентів, існують 3 типи VPN-компаній:

 1. Ті, що не дозволяють потоки
 2. Ті, хто каже, що вони дозволяють потоки
 3. І ті, які дійсно дозволяють та охоплюють завантажувачі torrent / p2p

Переважна більшість VPN належать до категорії №2: Вони хочуть, щоб ваш бізнес (як торент-користувачі мають найвищий відсоток підписки VPN у західному світі), але вони не хочуть виходити на кінцівку, щоб захистити ваше право на вільний та відкритий Інтернет.

Ця стаття навчить вас, на що звернути увагу при виборі VPN або проксі-сервісу, і допоможе вам відокремити просто “толерантний до потоків” від справді “дружелюбного до потоків”

Огляд статті

Це поглиблена стаття. Сміливо скористайтеся посиланнями нижче, щоб перейти до тих розділів, які вас найбільше цікавлять.

 • Три рівні толерантності / дружелюбності до потоку VPN
 • Група №1 – VPN, які не дозволяють торрент
 • Група №2 – VPN, які дозволяють торенти, але зберігають журнали “з’єднання” метаданих
 • Група №3 – VPN, які не зберігають жодних журналів метаданих чи активності та повністю дозволяють торрент
 • Рейтинг TorrentScore – 21 VPN класифікується від найкращого до гіршого, якщо мова йде про торенти
 • Короткий зміст та додаткові статті

3 рівня толерантності до торентів VPN

VPN належать до 3 категорій дружелюбності торентів. Те, де вони приземляються на спектрі, залежить від декількох факторів, включаючи: їх бізнес-модель, країну проживання (та застосовну політику збереження даних) та їхню толерантність до ризику..

Хоча багато VPN в другій категорії (толерантні торенти) можуть працювати для окремих користувачів, суть цієї статті полягає в тому, що вони не є ідеальним вибором для користувачів bittorrent, і вам може бути краще подати VPN з категорії №3.

3 категорії VPN за торент-політикою:

 1. Заборонено торрент
 2. Торрент толерантний (частково анонімний)
 3. Торент (повністю анонімний)

Група №1 – “Заборонено торрентів”

Це друга за величиною група VPN. Ці провайдери або блокують торент-порти в своїй мережі, або будуть активно скасовувати облікові записи користувачів, якщо буде виявлено торрент-активність. Майже всі безкоштовні постачальники vpn потрапляють до цієї категорії. Також є кілька помітних платних VPN-сервісів, які не дозволяють торрент / p2p.

Серед них:

 • СильнийVPN
 • Страст
 • LibertyVPN
 • Кепард
 • TunnelBear
 • UnoTelly

Навіщо VPN блокувати торенти?
VPN блокують / забороняють торрент-діяльність з різних причин. По-перше, безкоштовні VPN практично завжди блокують торрент, щоб запобігти зловживанням / легальним головним болям з боку безвідповідальних завантажувачів. Платні VPN можуть забороняти торрент з різних причин, включаючи:

Причина №1 – Витрати на пропускну здатність: Користувачі Bittorrent займають надзвичайно велику пропускну здатність (особливо вниз за течією) порівняно із випадковими веб-браузерами. Тільки хтось із жорсткого ядра потокового потоку netflix використовуватиме більше ємності даних на годину, ніж активний сеанс торента.

Причина №2 – логістичні / юридичні головні болі: Не всі відповідально використовують bittorrent. Дозвіл необмежених завантажень торентів у мережі VPN може спричинити юридичний тиск як на VPN, так і на компанію, яка розміщує їх VPN-сервери. Це також може призвести до відмови серверів, або хостів серверів повністю вимкнути компанію VPN. Багато VPN воліють мати менше клієнтів, але уникають такого рівня клопоту.

Суть
VPN-адреси в цій категорії поза межами, якщо ви збираєтесь завантажувати торенти. Вони або заблокують (або покалічать швидкість) усіх торрентів. Вони також часто забороняють облікові записи VPN, які все одно вибирають торрент (іноді без попередження). Уникайте.

Група №2 – “Торрент торгується” (але журнали метаданих зберігаються)

Основна частина VPN-компаній потрапляє до цієї категорії. Вони хочуть отримати додатковий бізнес від користувачів torrent / p2p, але не можуть (або не хочуть) забезпечити всі найважливіші функції конфіденційності, якими користувачі-торенти хочуть / потребують. Це не означає, що ніколи не слід вибирати VPN з цієї категорії, якщо вони мають інші важливі для вас функції. Просто пам’ятайте, що історія вашого зв’язку ніколи не буде по-справжньому анонімною, якщо VPN зберігає журнали з’єднань.

Важлива примітка: Багато VPN в цій категорії люблять рекламувати свою послугу як “неробочий журнал” або “журнали активності не зберігаються”, але це оманливі терміни. Насправді більшість VPN в цій категорії зберігають журнали метаданих, відомі як журнали з’єднань, які у багатьох випадках все ще можуть бути використані для ідентифікації окремих користувачів.

Це критична відмінність між VPN групи №2 та справжнім vpn, який не веде реєстрацію. Справжній vpn без реєстрації не підтримує жодних сеансів чи метаданих підключення і не може ідентифікувати користувача на основі його історичних IP-адрес, навіть якщо він хотів.

Деякі VPN є більш прозорими, ніж інші, коли розкривається справжня природа їх ведення журналу. Наприклад, IBVPN є надзвичайно наперед щодо того, які типи журналів вони роблять / не зберігають (і як довго вони зберігають):

Політика реєстрації ibvpn

Політика ведення журналу IBVPN (Вони не контролюють активність, але зберігають “журнали з’єднань” протягом 1 тижня)

Не кожен постачальник VPN є таким відкритим, багато хто вирішує ховатися за різницею між “Журналами активності” (яких майже немає VPN) та “Журналами з’єднань”, які зберігають усі VPN категорії 2..

Червоні прапори, які мають справу з VPN категорії 2:

 1. Вони рекламують “Без журналів активності VPN” або “Без журналів трафіку” або подібне твердження без більш детальної інформації.
 2. У їх політиці конфіденційності конкретно не вказано, що вони ніколи не реєструють вашу історію з’єднання або IP-адресу.

Популярні VPN, які дозволяють торренти, але DO зберігають журнали зв’язків

Анонімайзер
Boxpn
Буферний
КактусVPN
EarthVPN
ExpressVPN
Hidemyass
VPN невидимого перегляду (ibVPN)
iPredator
IronSocket
Переграти
PureVPN
SwitchVPN
VPN.AC
ВипрВПН *

* Станом на 2019 рік, VyprVPN – незалежна аудитована служба VPN з нульовим журналом. Тепер вони підходять для використання в торенті.

Так чи можуть журнали VPN фактично ідентифікувати ваш обліковий запис на основі записаної IP-адреси?

Це важливе питання, і чесна відповідь це залежить. В основному це залежить від того, який тип метаданих зберігає VPN, на який термін і чи вони використовують спільні чи приватні IP-адреси.

Скажімо, IP-адресу, що належить до вашої VPN, повідомлялося, що вона робила щось, чого не повинно. Від того, чи можна відстежувати цю діяльність на певному акаунті, буде залежати від кількості та тривалості журналів, які зберігає VPN. Ось кілька сценаріїв…

Сценарій №1: приватні IP-адреси
Якщо VPN призначає унікальні IP-адреси всім, підключеним до їхніх серверів, можна порівняти повідомлений IP-адресу з обліковим записом, який ним користувався. Все, що вам потрібно, – це журнал підключення, що складається з: присвоюються облікові записи IP-адрес та часова марка, коли кожен сеанс починався і закінчувався.
Результат: інший обліковий запис легко ідентифікувати.

Сценарій №2: Спільний IP (журнали VPN включають – IP, часову марку, передачу даних)
VPN, який використовує спільні IP-адреси, як правило, анонімніший, ніж такий, який не використовується. Спільний IP означає, що декілька користувачів (іноді 10 або 100) користуватимуться одною і тією ж IP-адресою відразу. Чим більше конфіденційності, тим меншою стороною є те, що IP страждає від ефекту поганого сусіда (веб-сайти можуть заблокувати або “Captcha”, виходячи з дій інших користувачів, які діляться IP-адресою).

У цьому сценарії важче визначити конкретного користувача, але, комбінуючи кілька фрагментів метаданих, це все-таки можливо (особливо, якщо сеанс користувачів триває тривалий час). Наприклад, якщо повідомлялося, що вказана IP-адреса завантажила файл 4 Гб, і лише один обліковий запис, що відповідає цій IP-адресі, переніс більше 1 ГБ даних, було б очевидно, який саме винний рахунок винен. Це, звичайно, передбачає, що правопорушник завантажив весь 4 Гб файл, а не лише його частину (що не завжди є дійсним припущенням).

Сценарій №3: Спільний IP (журнали VPN не включають IP-адресу)
Це рідкісний сценарій, але деякі VPN (як ExpressVPN) зберігають обмежені журнали метаданих, але одне, що вони не записують, – це ваша IP-адреса, яку вам призначив VPN.

У цьому сценарії теоретично неможливо зіставити повідомлений IP-адресу до конкретного облікового запису, що робить ExpressVPN (та подібні провайдери) досить анонімними.

Якщо ви коли-небудь обираєте VPN категорії №2 для торрентінгу?

Можливо. Подивіться, при всіх інших рівнях я рекомендую VPN без реєстрації, якщо основним VPN-використанням буде Bittorrent, але не кожен постачальник VPN є ідентичним. Деякі з них швидші за інших, мають краще програмне забезпечення, кращу підтримку клієнтів тощо…

Якщо вам дуже подобаються функції / ціна VPN категорії №2 і вони дозволяють торренти, добре спробувати їх службу протягом місяця-двох і побачити, чи сподобалось вам. Я рекомендую вибирати лише VPN з рейтингом сприятливості до потоку 6 або вище (ранжирована діаграма далі в цій статті)

Група №3: ​​Підходить до потоків (нульові журнали зберігаються)

VPN цієї групи є оптимальними для торент-користувачів, але вони також є рідкісними. Щоб стати VPN категорії №3, ви повинні відповідати наступним критеріям:

 1. Дозволити торенти
 2. Знаходиться в країні, яка не потребує журналів збереження даних для постачальників VPN
 3. Виберіть не підтримувати журнали з’єднань / метаданих чи активності
 4. Повинно бути не в змозі ідентифікувати обліковий запис VPN за історичними IP-адресами

Окрім того, багато VPN-сайтів категорії №3 надають додаткові функції, корисні для торрентів:

 • Попередньо налаштовані клієнти-торенти з уже встановленими налаштуваннями проксі (Torguard, BTGuard)
 • Проксі-сервери SOCKS5, включені до VPN (посібники з налаштування для Vuze, Deluge, QBittorrent та uTorrent)
 • Додаткові функції безпеки (наприклад, перемикач “kill”)

Ось деякі з наших улюблених Torrent Friendly VPN компаній…

Рейтинг VPN для торрентінгу (від кращого до гіршого)

Ось ми пішли, ми посіли 21 рейтинг найпопулярніших світових постачальників VPN від перших до найгірших, виходячи з їх загальної точності. Ми розглянули кілька факторів у цьому рейтингу, включаючи:

 • Політика ведення журналів
 • Журнали тривалості зберігаються
 • Швидкість
 • Безпека / шифрування
 • Екстри (Kill-Switch, мульти-хоп-технології, безкоштовні проксі-сервери SOCKS тощо)
 • Політика повернення коштів

Як користуватися цією діаграмою:
Найкращий “TorrentScore” – це 10. Оптимальним є будь-який VPN із 9 або вище, а VPN із 6 або більшою мірою, ймовірно, буде достатньо хорошим для середніх користувачів.

Уникайте будь-якого VPN 4 або нижче, якщо ви плануєте завантажувати торренти більше одного разу на місяць.

TorrentScore 9-10:
Усі ці VPN зберігають нульові журнали та використовують спільні IP-адреси. Усі, крім AirVPN, також мають анонімний проксі-сервіс SOCKS (деякі включають його безкоштовно, інші продають окремо). Деякі з цих VPN (Torguard, BTGuard) пропонують заздалегідь налаштовані торент-клієнти з уже встановленими належними налаштуваннями проксі-сервера SOCKS.. .

TorrentScore 8+
Усі ці VPN або не зберігають метаданих IP, або зберігають журнали метаданих, але лише протягом 24 годин або менше. Вони все ще є дуже анонімними, хоча більшість у діапазоні 8-8,5 не мають додаткових функцій торрента за межами перемикача “kill”.

TorrentScore 6-7:
Більшість із цих провайдерів зберігають журнали метаданих, але оскільки вони використовують спільні IP-адреси, вони теоретично не можуть ідентифікувати конкретні акаунти на основі торент-історії IP. Вони дозволяють торренти (деякі обмежують їх конкретними географічними серверами). NordVPN впав до цього діапазону, оскільки, хоча вони не ведуть журнали, дозволяють торренти та включають проксі-сервіс SOCKS, їх сервери мають тенденцію бути переповненими та повільними. Якщо у вас все-таки менше 10 Мбіт / с, то NordVPN – це велика угода. Хоча це не оптимально для торрентів, VPN в цьому діапазоні все одно повинні працювати для всіх, крім самих хардкор-завантажувачів.

TorrentScore діаграма зручності для торентів

Провайдер VPN
Журнали метаданих
Журнали збережені
Політика повернення коштів
TorrentScore
NordVPNНі030 днів10
IPVanishНі07 днів10
Приватний доступ до ІнтернетуНі07 днів10
ТоргуардНі07 днів9
Проксі.шНі0Жоден9
AirVPNНі0Запитайте9
SlickVPNНі030 днів8.5
КібергостНі030 днів8.5
ExpressVPNТак (не IP)7+30 днів8
VPN.ACТак1 день7 днів8
Сховати.meНі014 днів7
BTGuardНі00 днів7
ibVPNТак7-14 днів15 днів6
SwitchVPNТак1 день30 днів6
Залізна розеткаТак7+ днів7 днів5
ВипрВПНТак30 днів+3 дні4
PureVPNТак30+ днівЖоден3
HidemyassТак3 місяці30 днів1
СильнийVPNТак30 днів+5 днів0
TunnelBearТак30 днів+Жоден0
Щит гарячої точкиТак30 днів+30 днів0

Давайте детальніше розглянемо верхній рейтинг VPNS

Цифри не завжди розповідають всю історію, тому ми дамо вам більш детальний погляд на те, як ми відібрали топ-5 найбільш зручних для торентів VPN від TorrentScore.

№1 – NordVPN (включає проксі-сервер SOCKS5 без VPN)

Картина

Нормальна ціна – $ 11,95 / м
Найкраща пропозиція – $ 2,75 / місяць

NordVPN – це преміальна VPN-послуга, що не реєструється, із a неперевершений перелік функцій.

Вони єдині VPN, які ми знайшли у Torrent & Підтримка Netflix / Hulu за ціною нижче 6 доларів на місяць. Насправді ви зараз можете отримати NordVPN для $ 2,75 / місяць якщо ви скористаєтесь їхньою трирічною спеціальною пропозицією.

Ось основні характеристики NordVPN:

 • Нульові журнали. Немає моніторингу зв’язку або активності.
 • Торренти дозволені на всіх серверах (але деякі сервери оптимізовані p2p)
 • Проксі-сервер SOCKS5 включений безкоштовно в 10+ місцях. Використовуйте з uTorrent, Vuze тощо…
 • Автоматично розблокуйте Netflix, Hulu, HBOGo та 50 інших потокових служб
 • Мобільний додаток для iOS / Android
 • Повний огляд NordVPN (і посібник із налаштування торрента)

№2 – IPVanish (включає проксі-сервер SOCKS5 без VPN)

Картина

Нормальна ціна – $ 10 / м
Найкраща пропозиція – 6,49 дол. / Міс
Огляд: Огляд IPvanish

IPVanish був нашим топ-рейтингом торрент-VPN у 2017 році (хоча цього року він отримав край від NordVPN). Службовий сервіс, що відповідає торентам, вражає усіма правильними нотами, і справді вони поставляються в одній з ключових областей – швидкості. Якщо ви хотіли найшвидший VPN з нульовим журналом у світі, виберіть IPVanish. Ми перевірили результати найшвидшого влучення в діапазоні 100 Мбіт / с, використовуючи сусідні сервери.

IPVanish має справжню політику конфіденційності з нульовим журналом, і завдяки додаванню включеної підтримки SOCKS5 Proxy та FireStick вони набрали рейтинг ідеально 10 на їх TorrentScore.

Основні характеристики:

 • Журнали не зберігаються
 • Неймовірно великі швидкості
 • Програми для Windows, Mac, iOS, Android, FireStick / FireTV (Коді хто?)
 • Проксі-носки включені, місцезнаходження Нідерландів на сервері.

№ 3 – приватний доступ до Інтернету (10)

Картина

Нормальна ціна – 6,95 дол. / М
Найкраща пропозиція – $ 3,33 / місяць

Приватний доступ до Інтернету є легендарним серед ветеранських торентерів, завдяки відданості конфіденційності користувачів та неймовірно низькій ціні.

Вони заробили наші найвищі TorrentScore (10) тому що:

 • Вони були однією з оригінальних VPN з нульовим журналом
 • Вони роками виявилися надзвичайно сприятливими для потоків
 • Швидкість руху є суцільною (набагато краще, ніж VPN з аналогічною ціною)
 • Безкоштовний проксі-сервер SOCKS5 (Посібники з налаштування QBittorrent, Deluge і uTorrent)
 • Їх ціна нижча, ніж будь-які порівнянні VPN. Отримуйте PIA за $ 3,33 / місяць

Порівняйте: PIA vs. Hidemyass – Torguard – BTGuard – IPVanish

№4 – Торгуард (10)

Картина

Нормальна ціна – $ 10 / м
Найкраща пропозиція – $ 4,99 / місяць

Торгуард – компанія, орієнтована на торрент, яка надає послуги проксі-серверів VPN та SOCKS5 без реєстрації. Прочитайте наш огляд Torguard.

Торгуард заробив наше друге місце за висотою TorrentScore (9) тому що:

 • Один з оригінальних VPN з нульовим журналом
 • Надзвичайно сприятливий до потоків
 • Дуже швидко. Тільки IPVanish виявився швидшим у наших тестах.
 • Кращий проксі-провайдер SOCKS5 для торентів. 5 країн, нульові журнали.
 • Torrent / p2p оптимізовані сервери у конкретних країнах, що сприймають торрент.
 • Програмне забезпечення для автоконфігурації Torrent Proxy (не потрібна установка проксі-сервера вручну)

Порівняйте Торгуард проти. BTGuard (проксі) – приватний доступ в Інтернет

№5 – Hide.me (VPN + SOCKS5 проксі. Безкоштовна опція!)

Картина

Нормальна ціна: $ 20 / м
Найкраща ціна: $ 5,42 / місяць
(1 рік, 1 підключення)

Сховати.me – це преміальна VPN-послуга. Їх ціни вищі, ніж більшість (якщо ви хочете, щоб вищий план, який дозволяє 5 одночасних з’єднань), але я думаю, що я абсолютно люблю (окрім незатиснених серверів) – це той факт, що кожне місце розташування сервера має доступ до проксі SOCKS5. Будь-який із них можна використовувати з вашим улюбленим торент-клієнтом із будь-якого з 20+ серверів.

Hide.me призначає конкретні сервери для p2p / торрентів, тому обов’язково дотримуйтесь цих серверів під час торрентінгу (більше 60% країн увімкнено p2p).
Найкраще, що Hide.me має абсолютно безкоштовну пробну версію (хоча у вільному плані не допускаються торренти.

Кілька VPN, які ви ніколи не повинні використовувати для торрентів

Багато основні VPN-сервіси нахмурюються або блокують торренти блоків у своїй мережі. Більшість із них зберігають журнали, які вони, як правило, здають (якщо це не так). Ось найпопулярніші VPN, які не слід використовувати, якщо ви часто завантажуєте торрент.

Hola VPN

Хола не слід застосовувати для торрентінгу (або будь-яких інших цілей з цього приводу). Після того, як було виявлено, що Hola продає пропускну здатність своїх клієнтів для використання в атаках Botnet, їх популярність збільшилася. Але деякі люди закохані в ідею “Безкоштовно”. Не використовуйте Hola. Серйозно. Якщо ціна – це проблема, виберіть один із цих дешевих варіантів.

VPN TunnelBear

Тунельний ведмідь є відомим постачальником VPN (завдяки їхньому вільному плану), але вони не є торент-дружніми. Ми не змогли знайти будь-яку конкретну інформацію на їхньому сайті, згадуючи про торенти взагалі, що зазвичай є показником того, що вони не підтримують протокол.

Старіша версія сайту TunnelBear спеціально заявила, що торенти не пускали. Ви все ще можете переглянути сторінку за допомогою машини зворотного зв’язку.
Також ця нитка Frostwire зазначає, що Tunnelbear спеціально блокує завантаження торентів.

СильнийVPN

СильнийVPN це швидкий, надійний сервіс VPN і відмінний вибір для потокового перегляду відео (вони все ще сумісні з Netflix). Однак, їх TOS стверджує, що p2p / торрент заборонені, тому їх краще уникати, якщо це призначене вами використання.

Оновлення 2017 року: StrongVPN різко змінив їхні послуги, конфіденційність та поточну політику. Виявляється, що StrongVPN зараз постачальник VPN, який не реєструється, і вони дозволяють необмежений p2p / торрент.

ZenMate

ZenMate – одна з найпопулярніших служб розблокування у світі, завдяки їхньому безкоштовному розширенню VPN для браузера та «демо-плану», який дає вам безкоштовний (хоча і повільний) VPN-сервіс. Zenmate також пропонує преміальну (платну) VPN-послугу з відмінною швидкістю, але вони прямо забороняють p2p / торрент у своїх Умовах надання послуг.

HotSpot Shield

Спочатку Sheild Hotspot запускався як безкоштовне розширення для проксі-браузера. Зараз вони переїхали, щоб запропонувати повнофункціональну службу VPN, але не дозволяють торренти. Якщо ви спробуєте завантажити торенти із захисною точкою доступу, вони будуть або заблоковані, або ваш рахунок може бути назавжди заборонений (без повернення коштів).

Opera VPN

Opera додала безкоштовний VPN до свого популярного веб-браузера в 2017 році. Але це насправді не VPN, оскільки він насправді не шифрує трафік за межами веб-браузера. Тож, хоча це може завадити вашому Інтернет-провайдеру бачити, що ви відвідуєте PirateBay, це НЕ МОЖЕ зупинити їх побачити, які торент-файли ви насправді завантажуєте. І OperaVPN не приховуватиме вашу торрент-IP-адресу, тому колеги бачитимуть вашу справжню IP-адресу (не захищена зовсім).

Будь-які “безкоштовні” VPN-сервіси

Ми вже висвітлювали міф “Безкоштовне VPN для торентів”. Наскільки нам відомо, вони не є єдиним безкоштовним постачальником VPN, який дозволяє виконувати торрент в їх мережі. Більшість заблокує або перенаправить торент-трафік, і ви, швидше за все, заборонить ваш обліковий запис. Сюди входять такі сервіси, як: Cyberghost (безкоштовна версія), Hide.me (безкоштовна версія) та Tunnelbear.

Декому вдалося завантажити торенти на декілька серверів SoftEther, але, будь ласка, не робіть цього. Їхні умови прямо забороняють трафік P2P, а швидкість у них все одно є досить повільною.

Інша основна проблема VP-служб “Безкоштовно” полягає в тому, що вони майже повсюдно зберігають журнали (історії ваших зв’язків та можливої ​​онлайн-активності). Ці журнали часто перевертаються з мінімальним опором, якщо хтось запитує їх на основі вашої торрент-IP-адреси.

Будьте розумні, використовуйте справжній Torrent VPN, наприклад приватний доступ до Інтернету (всього 3,33 долара на місяць!)

Додаткові ресурси / Посібники

На цьому веб-сайті у нас є багато інформації, яка допоможе вам підібрати ідеальний VPN для торрентінгу, як досягти найкращої можливої ​​швидкості та як налаштувати торрент-програмне забезпечення для оптимальної безпеки. Насолоджуйтесь!

І П.С. якщо у вас є блог, веб-сайт або акаунт у Twitter, ми будемо сподобатися, якщо ви поділилися посиланням на ваш улюблений путівник / статтю на цьому веб-сайті або поділилися ним зі своїми друзями за допомогою соціальної панелі зліва. Дякую!

Посібники

Налаштування проксі / VPN / шифрування для Vuze
Налаштування проксі / VPN / шифрування для uTorrent
Налаштування проксі / VPN / шифрування для Deuge
Налаштування проксі / VPN / шифрування для QBittorrent

SOCKS проти HTTPS-проксі
Як перевірити свою торрент-IP-адресу
Як запобігти затопленню торента

Виберіть

VPN vs. Proxy (або обидва) для торрентів
SOCKS проти HTTPS-проксі
Приватний доступ до Інтернету проти Torguard
Приватний доступ до Інтернету проти BTGuard
Torguard vs. BTGuard (проксі)
Приватний доступ до Інтернету проти IPVanish
Сігналы абмеркавання

Сігналы абмеркавання

Відгуки

Приватний доступ до Інтернету
Огляд Торгуарда
Огляд Proxy.sh
Огляд IPVanish
Сігналы абмеркавання

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me