Anonimowy przewodnik torrentów (dla komputerów Mac)

Większość samouczków torrentowych wydaje się napisana dla użytkowników komputerów PC, ale nigdy nie obawiaj się miłośników komputerów Mac. Mamy tutaj Twój praktyczny przewodnik po Mac Torrent.

Nauczysz się: Jak pobierać torrenty anonimowo na komputer Mac (z VPN lub SOCKS5 Proxy).

Mamy nawet dedykowane instrukcje konfiguracji Mac dla popularnych klientów torrent (takich jak uTorrent!)

Contents

Treść artykułu

 1. Anonimowe torrenty?
 2. Dwie opcje: VPN lub proxy
 3. Zalecane anonimowe sieci VPN dla torrentów Mac
 4. Jak korzystać z VPN do torrentowania (łatwa opcja 1-kliknięciem)
 5. Jak korzystać z proxy SOCKS5 dla torrentów (instrukcja konfiguracji ręcznej)
 6. Sprawdź, czy działa Twój VPN / proxy

Powinieneś anonimizować swoje torrenty?

Prawdopodobnie znasz już odpowiedź na to pytanie, jeśli znalazłeś ten samouczek w Google. W 2011 r. 15% użytkowników bittorrentów używało narzędzia do anonimizacji, aby zachować swoje torrenty w tajemnicy. 5 lat później odsetek ten prawdopodobnie potroił się.

Jedyną słabością protokołu bittorrent (i ogólnie sieci p2p) jest to, że każdy uczestnik torrenta może zobaczyć twój adres IP i lokalizację.

Czego się nauczysz:
Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, będziesz w stanie uniemożliwić wszystkim rówieśnikom zobaczenie twojego prawdziwego adresu IP (i zamiast tego pokaż im niewykrywalny adres IP). Będziesz także mógł zaszyfrować swoje połączenie internetowe, aby szpiedzy lub pośrednicy (np. Dostawca Internetu) nie mogli przeglądać Twojej historii sieci ani pobierać historii.

Lista użytkowników uTorrent

Adres IP każdego peera jest widoczny dla każdego, kto udostępnia plik torrent.

VPN vs. PRoxy (dwa narzędzia do anonimowych torrentów)

Są dwa narzędzia, których możesz użyć do anonimizacji swoich torrentów – VPN lub proxy. To, co wybierzesz, jest całkowicie osobistą preferencją lub możesz użyć obu razem dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Oto podstawowy przegląd każdej opcji:

VPN / wirtualna sieć prywatna

To najłatwiejsza opcja konfiguracji. Pobierasz niestandardowe oprogramowanie VPN dostarczane przez wybraną usługę VPN. Zaszyfruje całe twoje połączenie internetowe i przekieruje wszystkie dane przez ich serwery VPN (co ukrywa twój prawdziwy adres IP przed uczestnikami torrent).

Oprogramowanie VPN będzie również zawierać przydatne funkcje bezpieczeństwa, takie jak wyłącznik awaryjny (zapobieganie wyciekom adresów IP w przypadku rozłączenia VPN) oraz łatwe przełączanie serwerów (do wyboru 20–100 różnych serwerów).

VPN nie wymaga ręcznej konfiguracji w twoim kliencie / oprogramowaniu torrent. Po prostu łączysz się z serwerem i jesteś anonimowy. To naprawdę takie proste.

Socks5 Proxy

Serwer proxy przypomina VPN jednorazowego użytku (bez szyfrowania). Kieruje ruch do 1 program przez serwer proxy (ukrywanie twojego adresu IP). Zaletą serwera proxy jest to, że jest zwykle szybszy niż VPN (bez szyfrowania) i pozwala na inny adres IP twojej przeglądarki niż adres IP torrenta.

Możesz również uruchomić swojego klienta torrent przez proxy, w tunelu VPN w celu podwójnej zmiany adresu IP, oddzielnych adresów IP (przeglądarki i klienta torrent) i dobrych prędkości. W dalszej części artykułu pokażemy Ci, jak to zrobić.

Aby uzyskać więcej informacji przeczytaj: VPN vs. proxy (co jest lepsze do torrentowania?)

I nie martw się, możesz korzystać z obu razem bez konieczności subskrybowania 2 oddzielnych usług. Istnieje kilku dostawców VPN, którzy oferują bezpłatny dostęp do proxy SOCKS5 przy każdym abonamencie VPN! Ale pokażemy Ci, jak to działa w dalszej części tego samouczka.

Polecane Mac VPN – (niektóre zawierają także proxy SOCKs5!)

Tacy dostawcy VPN są wybierani ręcznie na podstawie następujących kryteriów krytycznych:

 • Dziennik zerowy & przyjazny dla torrentów (nie przechowują żadnych informacji o historii twojego połączenia. Bardzo ważne!)
 • Szybkie prędkości & Niezatłoczone serwery
 • Niedrogie (wszystkie poniżej 10 USD miesięcznie, niektóre tak tanie jak 3,33 USD / miesiąc)

Nie musisz wybierać żadnego z dostawców wymienionych poniżej (chociaż uważamy, że są to najlepsze opcje), ale upewnij się, że którakolwiek sieć VPN, którą wybierzesz, nie zachowuje żadnych dzienników VPN. Anonimowość jest priorytetem nr 1

Bez dalszej zwłoki oto nasze najlepsze typy. Mamy również linki do szczegółowych recenzji dla każdego (z testami prędkości).

IPVanish (6,49 USD + / miesiąc)

IPVanish to najszybsza sieć VPN dla torrentów Mac

IPVanish jest łatwo najlepszym wyborem dla użytkowników komputerów Mac, jeśli planujesz często pobierać torrenty. Są już konsekwentnie jednymi z najszybszych usług VPN, ale w ciągu ostatnich 2 lat dodali mnóstwo funkcji specyficznych dla torrentów.

Oto najważniejsze informacje:

 • Prawdziwe Polityka prywatności Zero-Log (maksymalna prywatność)
 • W zestawie usługa proxy Socks5 (nowa funkcja!)
 • IPVanish ma doskonały klient oprogramowania dla komputerów Mac

Serwer proxy Socks5 jest dużym przełomem, ponieważ była to jedyna przewaga, jaką PIA (następny w górę) miało w stosunku do IPVanish. Serwer proxy Socks5 można skonfigurować w ulubionym kliencie torrent (z VPN lub bez), aby łatwo zmienić adres IP torrenta bez wpływu na resztę połączenia internetowego.

Jeśli chcesz, Potop, uTorrent i QBittorrent.

Klient oprogramowania IPVanish Mac

Obrazek

Oprogramowanie IPVanish dla komputerów Mac zapewnia pełny dostęp do wszystkich ponad 100 lokalizacji serwerów, przy użyciu wszystkich 3 protokołów VPN (OpenVPN, PPTP lub L2TP).
Masz również kilka zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa (ochrona przed wyciekiem IPv6, ochrona przed wyciekiem DNS i przełącznik „zabicia”). Przełącznik zabójstwa zapobiega wyciekom poufnych danych w postaci niezaszyfrowanej, jeśli VPN przypadkowo spadnie.

Dostępna jest także funkcja dostępna wyłącznie na komputerach Mac: lista „Ulubione serwery”, która pozwala ręcznie wybrać ulubione serwery, aby uzyskać łatwy dostęp jednym kliknięciem.

cennik & Zwroty

Wszystkie pakiety IPVanish mają identyczne funkcje, jedyną różnicą jest długość subskrypcji. Dłuższe subskrypcje są tańsze (miesięcznie).

Ceny to:

 • 1 miesiąc – 10 USD / miesiąc
 • 3 miesiące – 8,99 USD / miesiąc
 • 1 rok – 6,49 USD / miesiąc (najlepsza oferta)

Wszystkie plany są objęte 7-dniową gwarancją 100% bezproblemowego zwrotu, więc warto uzyskać dłuższą subskrypcję (o 35% oszczędności) i zawsze możesz anulować, jeśli nie jest to oczekiwane. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że IPVanish dostarcza na wszystkich frontach.

Prywatny dostęp do Internetu (3,33 USD / miesiąc)

Prywatny dostęp do Internetu (lub „PIA” dla ich ponad miliona subskrybentów) jest jedną z oryginalnych przyjaznych torrentowi usług VPN. Są pionierami kategorii zerowego dziennika, a ich polityka pozyskiwania drewna została nawet przetestowana przez sąd FBI.

PIA jest bezdyskusyjnie jednym z najlepszych torrentów VPN na świecie, a ich ogromną popularność można podsumować w jednym zdaniu…

3,33 USD — (to miesięczna cena rocznej subskrypcji PIA).

Każda subskrypcja obejmuje również dostęp do proxy Socks5 (Serwer holenderski), nieograniczony transfer przepustowości i 5 jednocześnie podłączonych urządzeń.

Klient oprogramowania PIA dla komputerów Mac

Prywatne oprogramowanie Mac dla dostępu do Internetu

Oprogramowanie PIA dla Mac VPN (widok ustawień zaawansowanych)

Klient PIA mac VPN jest bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu. Możesz szybko połączyć się z dowolną lokalizacją serwera, po prostu klikając ikonę PIA, która pojawi się w zasobniku systemowym u góry ekranu. Możesz także dostosować ustawienia oprogramowania (pokazane powyżej) i ustawienia szyfrowania, aby uzyskać maksymalną kontrolę.
Uzyskaj PIA za 3,33 USD / miesiąc »

Jak korzystać z Twojego Mac VPN do torrentowania

Korzystanie z VPN jest najprostszą opcją i niezwykle łatwo jest ją skonfigurować. Po zainstalowaniu wybranego oprogramowania VPN możesz połączyć się z lokalizacją serwera przyjazną dla torrentów, a twoje torrenty zostaną w pełni anonimowe.

Wskazówka: W twoim kliencie torrent nie jest wymagana dodatkowa konfiguracja. Wystarczy połączyć się z VPN…

W pobliżuOprogramowanie VPN wykonuje całą pracę. Spowoduje to zmianę szyfrowania całego połączenia internetowego i zmianę adresu IP torrenta, tak aby rówieśnicy widzieli tylko adres IP serwera VPN (zamiast własnego).

Istnieje jednak jeden dodatkowy krok, który możesz chcieć podjąć w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Aktywuj przełącznik zabicia VPN.

Jak korzystać z VPN Kill-Switch

Wszyscy dostawcy VPN, których zalecamy powyżej, mają wbudowane w swoich programach funkcję „kill-switch”. Jest to opcja, która natychmiast zabije wszystkie połączenia internetowe, jeśli VPN zawiedzie. Wiąże twoje połączenie internetowe z interfejsem VPN, a twój klient torrent nie będzie mógł uzyskać dostępu do Internetu, dopóki nie połączysz się ponownie z VPN.

Wszystko, co musisz zrobić, aby aktywować przełącznik Kill, to zaznaczyć pole w ustawieniach oprogramowania, aby włączyć tę opcję. Zobacz nasze przykłady na zrzutach ekranu poniżej.

Ustawienia przełącznika zabijania IPVanish (klient Mac)

Aktywuj opcję „Kill Network” w ustawieniach oprogramowania IPVanish

Opcja Kill Switch prywatnego dostępu do Internetu (oprogramowanie Mac)

Zaznacz opcję „VPN Kill Switch” w menu ustawień zaawansowanych

Dodanie SOCKS5 Proxy do twojego klienta torrent (opcjonalnie)

Uruchamianie torrentów przez proxy Socks5 jest całkowicie opcjonalne. Korzystanie z niezalogowanego VPN już całkowicie całkowicie anonimizuje twoje torrenty.

Niektóre osoby lubią proxy do swoich torrentów, ponieważ pozwala to Twojemu klientowi torrentowi i przeglądarce mieć oddzielne adresy IP.

Możesz także uruchomić proxy z (lub bez) aktywną siecią VPN. Jeśli używasz go z VPN, będziesz mieć 2 warstwy zmian adresu IP (i silne szyfrowanie VPN). Jeśli uruchomisz proxy samodzielnie, prędkości będą większe niż przy użyciu VPN, a twój adres IP torrenta zostanie zmieniony, ale twoje połączenie nie będzie szyfrowane.

Większość głównych klientów torrentów ma wbudowaną obsługę proxy Socks5. 1 godnym uwagi wyjątkiem (niestety) jest Przenoszenie, popularny klient torrentów dla komputerów Mac.

Pokażemy ci, jak skonfigurować proxy w uTorrent poniżej.

Jeśli używasz innego klienta torrenta niż uTorrent, mamy inne przewodniki konfiguracji dla:

 • Vuze
 • Potop
 • q Bittorrent

Nie martw się, że powyższe przewodniki zostały wykonane przy użyciu oprogramowania na PC. Kroki są identyczne na Macu.

Krok # 1 – Uzyskaj poświadczenia logowania do serwera proxy Socks5

IPVanish i Prywatny dostęp do Internetu dołączaj usługę proxy Socks5 o zerowym logu do każdej subskrypcji, ale jest ona zbudowana na innym systemie niż serwery VPN, więc musisz wygenerować osobną kombinację nazwy użytkownika / hasła dla proxy.

Instrukcje krok po kroku dotyczące PIA można znaleźć tutaj.

Jeśli wybierzesz IPVanish (nasz polecany numer 1), poniższe kroki są następujące:

1. Zaloguj się (lub zarejestruj) na swoje konto IPVanish tutaj.W pobliżu

Zaloguj się do konta IPVanish

2. Przejdź do zakładki „Socks5 Proxy” w panelu konta, a znajdziesz swoją nazwę użytkownika / hasło

Obrazek

3. Pozostaw tę kartę otwartą, abyś mógł łatwo skopiować / wkleić swoje poświadczenia w następnym kroku.

Krok # 2 – Skonfiguruj proxy w uTorrent / Bittorrent

Otwórz uTorrent / Bittorrent i przejdź do: Menu > Preferencje > Sieć

Następnie wprowadź informacje, jak pokazano poniżej. Podane wartości będą zależeć od używanego dostawcy Socks5. Pamiętaj, aby zastąpić kombinację login / hasło wygenerowaną w kroku 1.

Ustawienia proxy dla IPVanish:

 • Port przychodzący TCP: Wybierz własną lub „randomizuj”
 • Serwer proxy: SOCKS5
 • Adres: ams.socks.ipvanish.com
 • Port: 1080
 • Poświadczenie: Włączone
 • Nazwa Użytkownika: Twoja nazwa użytkownika
 • Hasło: Twoje hasło
Ustawienia proxy dla prywatnego dostępu do Internetu:

 • Port przychodzący TCP: Wybierz własną lub losowo
 • Serwer proxy: SOCKS5
 • Adres: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Port: 1080
 • Poświadczenie: Włączone
 • Nazwa Użytkownika: Twoja nazwa użytkownika
 • Hasło: Twoje hasło

Musisz także upewnić się, że dolne 3 pola wyboru są włączone: (Uwierzytelnianie, proxy dla nazwy hosta, proxy dla p2p). Dzięki temu wszystkie połączenia uTorrent są wymagane do korzystania z tunelu proxy.

Ustawienia proxy IPVanish Socks5 (uTorrent Mac)

Ustawienia proxy uTorrent (IPVanish)

Ustawienia proxy Pocks Socks5 (Mac uTorrent)

Ustawienia proxy uTorrent (prywatny dostęp do Internetu)

Krok # 3 – Sprawdź zmianę adresu IP

Po skonfigurowaniu wszystkiego możesz sprawdzić adres IP torrenta, aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie. Zrobimy to za pomocą narzędzia do sprawdzania torrentów ip.

Oto nasz przewodnik krok po kroku, jak sprawdzić adres IP torrenta.

Jeśli jesteś w stanie zlokalizować partnerów i pobrać torrenty, konfiguracja serwera proxy jest prawdopodobnie poprawna. Jeśli ustawienia były nieprawidłowe (np. Miałeś zły adres, numer portu lub hasło), uTorrent nie będzie mógł uzyskać dostępu do Internetu.

Wskazówka: Przyjemną cechą korzystania z proxy Socks5 jest to, że działa on jak kill-switch. Jeśli połączenie zostanie zerwane, uTorrent natychmiast utraci dostęp do Internetu, ponieważ wszystkie połączenia muszą przejść przez tunel proxy.

Anonimowe Mac Torrenty: końcowe wskazówki

Mam nadzieję, że podobał Ci się nasz Mac Torrent Guide. Powinien dać ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby ukryć swój adres IP podczas torrentowania i zachować całkowicie anonimowe pobieranie plików torrent.

Jeśli przeskoczyłeś do końca, oto główne punkty:

 1. Użyj VPN i / lub proxy „Zero-Log”: IPVanish, PIA i NordVPN to dobry wybór
 2. Aktywuj przełącznik zabijania VPN podczas torrentowania
 3. Konfiguracja proxy Socks5 jest opcjonalna: ale pozwala mieć inną lokalizację / adres IP dla klienta torrenta i przeglądarki internetowej. Jest to również druga warstwa bezpieczeństwa, jeśli uruchomisz ją w tunelu VPN.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas instalacji lub potrzebujesz pomocy w konfiguracji mac VPN / proxy z innym klientem torrent, zapoznaj się z naszymi szczegółowymi przewodnikami poniżej:

Miłego torrentowania! Jeśli uznasz ten przewodnik za przydatny, nie zapomnij podzielić się nim z przyjacielem lub siecią społecznościową (możesz użyć paska udostępniania po lewej stronie!)

Recenzje VPN / Porównania

Przewodniki / samouczki

 • Recenzja IPVanish
 • Przegląd prywatnego dostępu do Internetu
 • Recenzja Torguard
 • Recenzja Proxy.sh
 • IPvanish vs. prywatny dostęp do Internetu
 • Torguard vs. Prywatny dostęp do Internetu
 • Vuze anonimowy przewodnik torrent
 • QBittorrent anonimowy przewodnik po torrentach
 • Potop anonimowy przewodnik torrent
 • VPN vs. proxy (co jest lepsze dla torrentów?)
 • Jak zapłacić za VPN za pomocą Bitcoin
 • Sprawdź swój adres IP torrenta

Przewodnik Mac dla anonimowego torrentowania

Oceniono 4.8 / 5 na 4

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me