Огляд ProtonVPN: 9 плюсів і 6 мінусів ProtonVPN

ПротонVPN


ПротонVPN

https://protonvpn.com/

тл; д-р

ProtonVPN існує вже деякий час, і компанія також має безпечні послуги електронної пошти. Якість та особливості, які ви знайдете тут, – це змішаний мішок, який не все погано – просто переконайтеся, що він може робити те, що ви хочете, перш ніж підписатися на довгостроковий план. Вивчайте більше.

Огляд ProtonVPN: 9 плюсів & 6 Мінуси ProtonVPN

ProtonVPN – не найвідоміший постачальник віртуальної приватної мережі (VPN), який фактично почав надавати безпечні послуги електронної пошти у 2014 році.

Штаб-квартира якої розташована в Женеві, Швейцарія, вони частково запевняють користувачів, покладаючись на жорсткі регламенти конфіденційності країни перебування..

Що нам подобається у ProtonVPN

1. Базується у Швейцарії

Швейцарія – це будинок Альп, чудовий молочний шоколад, знаменитий швейцарський армійський ніж та багато іншого. Однак він також славиться шаленою жорстокістю, якою він охороняє приватне життя. Право на приватне життя гарантується Федеральною конституцією Швейцарії (стаття 13):

“Кожна людина має право на приватне життя у приватному та сімейному житті та вдома, а також стосовно своєї пошти та телекомунікацій.”

Це робить його ідеальним місцем для компанії, що спеціалізується на конфіденційності та безпеці, щоб засновувати свій штаб-квартиру. ПротонВПН – одна з таких компаній, в якій база операцій захищена в Женеві.

2. Сильне шифрування & Протоколи

Шифрування є однією з ознак постачальників послуг VPN, оскільки вся їхня присутність обертається навколо передумови конфіденційності та безпеки. Існують різні протоколи та рівні шифрування, які вони можуть запропонувати. Деякі постачальники послуг VPN дозволяють користувачам вибирати потрібний рівень шифрування, але ProtonVPN вирішив пройти всю свиню і вибрати лише найкраще.

Він пропонує лише найкращий протокол, доступний для пристрою, який ви використовуєте. Наприклад, їх програма Windows підтримує лише OpenVPN (і TCP, і UDP), тоді як ви можете використовувати IKEv2 лише для мобільних пристроїв. Шифрування також встановлюється на найвищому можливому рівні – AES-256.

Обмін ключами здійснюється за допомогою 4096-бітного RSA, тоді як аутентифікація повідомлення здійснюється через HMAC з SHA384. Це приблизно так само безпечно, як ви можете отримати для особистого використання.

На відміну від цікавих, ці налаштування, хоча й оптимальні для безпеки, можуть бути не найкращими для всіх. Різні люди використовують VPN для різних цілей, а протокол / шифрування – один із способів, який може бути використаний для певної модуляції продуктивності.

Наприклад, якби я хотів використовувати лише VPN для обходу геозахистів у вмісті, я, мабуть, хотів би можливість зменшити шифрування, щоб вичавити стільки швидкостей, як я міг отримати.

3. Без витоків, без журналів

Частина моїх тестів завжди включає основні тести на герметичність, які включають витоки DNS та WebRTC. ProtonVPN настільки ж безпечний, як вони кажуть, і під час моєї оцінки не виявлено витоків. Компанія також проводить сувору політику без реєстрації журналів.

Хоча багато постачальників VPN заявляють про це, ProtonVPN пішов на крок далі і створив Звіт про прозорість, де він перераховує запити щодо інформації, яку він отримав від органів влади, і які дії він вжив щодо цих запитів.

Хоча інформація там є досить рудиментарною і насправді не дуже нам розповідає, вона є позитивним кроком вперед. Адже компаніям потрібно балансувати на тонкій лінії, особливо компанії VPN, коли мова йде про закон.

4. Захищені основні сервери

protonvpn захищені основні декілька серверів

Концепція “Secure Core” від ProtonVPN – це те, що більшість постачальників VPN просто називають “мульти-хоп-рішенням”.

Це означає, що ваше з’єднання проходить через ряд VPN-серверів для додаткового потенціалу конфіденційності. Що стосується ProtonVPN, їх “Secure Core” складається з серверів у трьох країнах – Швейцарії, Ісландії та Швеції.

Якщо ввімкнути опцію “Безпечний ядро” у своєму клієнті VPN, то ваше з’єднання буде прокладено через одну з цих трьох країн, перш ніж відправлятися в бік країни, яку ви вибрали як місце свого VPN-сервера..

5. Допустимі швидкості

Швидкість – одне з найбільш чутливих питань, що стосується послуг VPN, і між клієнтами та постачальниками послуг завжди триває суперечка. Клієнти зазвичай скаржаться на «малі швидкості», тоді як постачальники послуг намагаються пояснити, що швидкість залежить від багатьох факторів.

Для тестування мені потрібно уточнити кілька речей, перш ніж просто взяти мої результати за номінал. Перший полягає в тому, що пристрій має значення – шифрування займає обробну потужність, і можливості вашого пристрою можуть бути фактором.

Друга – відстань від вибраного сервера VPN – чим далі відібраний сервер, тим повільніше буде ваше з’єднання (з точки зору затримки). Зважаючи на це, я провожу ці тести на настільному ПК із фізичного місця в Малайзії.

Базова швидкість мого підключення до Інтернету (теоретично) становить 500 Мбіт, але під час тестування мені вдалося досягти трохи менше 300 Мбіт / с:

протонвпн тест на швидкість Малайзія

Результат тесту на базову швидкість з Малайзії.

Зважаючи на це, давайте подивимося, як працює ProtonVPN під час підключення до різних інших серверів на стратегічних місцях по всьому світу:

protonvpn тест на швидкість австралія

Результат випробування швидкості підключення до Австралії.

protonvpn тест на швидкість, Сінгапур

Результат тесту на швидкість підключення до Сінгапуру.

protonvpn випробування швидкості Великобританія Лондон

Результат випробування швидкості підключення до Лондона.

protonvpn тест на швидкість США

Результат тесту на швидкість підключення до США.

protonvpn швидкість безпечного ядра США

Результат тесту на швидкість підключення до США за допомогою Secure Core (Ісландія).

Як бачите, швидкості, пропоновані ProtonVPN, здебільшого пристойні. Більшості цих швидкостей вистачає майже на що завгодно, навіть при необхідності передавання високоякісного 4k відео. Єдиний раз, коли ви, ймовірно, помітите, що перебуваєте в VPN, це якщо ви намагаєтеся завантажити величезний файл – це може зайняти трохи більше часу.

Підсумковий результат тесту під час використання їх сервера Secure Core в Ісландії було помітним зниженням як затримки, так і швидкості, чого слід очікувати. Але навіть при таких показниках досвід перегляду був не надто поганим. Це просто ціна, яку ви повинні заплатити за збереження конфіденційності в Інтернеті.

6. Присутні у 41 країні

Як і у більшості хороших постачальників послуг VPN, ProtonVPN має хорошу присутність у всьому світі – у 41 країні, де вони підтримують понад 500 серверів. Хоча це не найбільша кількість країн і серверів навколо, це все-таки пристойне число.

Інфраструктура (як апаратне, так і пропускна здатність) коштує бомби, і як користувач, я дуже скептично ставлюсь до постачальника послуг, який стверджує, що пропонують величезну кількість серверів за найменшими цінами. Деякі можуть це зробити, але не так багато.

7. Потоки Netflix & BBC iPlayer

Особисто одна з моїх головних причин використання VPN – це те, що я хочу отримати доступ до контенту регіону Netflix США. Це важливий для мене фактор. Запускаючи ProtonVPN, я мав змогу більшість разів плавно передавати вміст Netflix US, тому я дам їм пропуск на цей.

Зауважте, що були випадки, коли сервери ProtonVPN не могли підключитися до Netflix. Мені не вдалося протестувати всі 500 непарних серверів, але ті, з якими я працював чудово до цих пір.

Так само для тих, хто хоче переглянути iPlayer BBC, можна подумати, що це працює чудово.

8. Підтримує браузер Tor & P2P

Для ультра-параноїка, якщо ви не задоволені безпекою свого зв’язку лише службою VPN, ви будете раді відзначити, що Браузер Tor також працює з ним.

Але врахуйте, що не всі сервери ProtonVPN підтримують Tor (Клацніть тут, щоб переглянути список своїх серверів і що вони дозволяють на кожному).

P2P також доступний, але аналогічно обмежений лише для певних серверів.

9. Змінне ціноутворення

BasicPlusVisionary
Ціна / місяць $ 4 $ 8 $ 24
Номер пристрою2510
Безпечний CoreNoYesYes

Однією з кращих речей щодо ProtonVPN є те, що він дає своїм клієнтам вибір того, за що вони хочуть платити. Деякі користувачі бажають базового рівня сервісу за вищою ціною, і ви можете отримати це за допомогою ProtonVPN. Насправді вони також мають вільний план.

Безкоштовний план дуже обмежений як у швидкості, так і в серверному розташуванні, але він не обробляє користувачів з обмеженою пропускною здатністю. Ви також можете вибрати інші рівні планів, що відкриває доступ до більшої кількості серверів, кількості підтримуваних пристроїв та додаткових функцій.

Що стосується VPN, то я б сказав, що їхні плани нижчого рівня обслуговують сегмент клієнтів, який не так багато постачальників послуг готові задовольнити. Їх планове вищого рівня більше відповідають галузевим стандартам, але їх можна вважати дорогими порівняно з кількома провідними постачальниками, такими як Surfshark та NordVPN.

Що нам не сподобалось у ProtonVPN

1. Обмежені сервери регіону Азії

Хоча сервери ProtonVPN охоплюють 41 країну, я помітив, що лише деякі з них обслуговують регіон Азії. Ви отримуєте кілька ключових місць, таких як Сінгапур та Гонконг, але для тих, хто потребує підтримки на рівні країни в цьому регіоні, ви будете розчаровані..

Незважаючи на те, що це може бути прийнятним для загального користування, клієнтам, які можуть мати конкретні потреби, такі як локальне з’єднання для ділових цілей, або в інший спосіб не пощастить.

2. Схильний до VPN-блоків

Під час тестування я виявив, що ProtonVPN схильний блокувати більше веб-сайтів, ніж більшість VPN, які я пробував. Це набуває форми або серверів, що розпізнають з’єднання VPN, або прямо блокує його до деяких, у результаті яких виникають випадкові помилки, такі як неправильність CSS.

На жаль, проблеми, з якими я стикався, не були вирішені навіть після звернення в службу підтримки.

Хоча я усвідомлюю, що постачальнику послуг VPN майже неможливо працювати зі 100% успіхом, проблеми, які виникли з ProtonVPN, були помітні – набагато більше, ніж більшість інших, до яких я звик.

3. Як правило, злегка химерний

Кожна компанія використовує певну форму маркетингової стратегії, але причиною того, що я просто повинен був додати це як мінус до ProtonVPN, є те, що їх маркетингові прийоми можуть певним чином впливати на потенційних клієнтів..

Візьмемо для прикладу їхні положення про «Secure Core» серверів, які вони використовують як ключову точку продажу для просування своїх послуг. Ядро складається з Швейцарії, Ісландії та Швеції, але Швеція насправді є членом спільноти з п’ятьма очима.

Це робить мене трохи некомфортно, і поверне нас до опори на слово ProtonVPN, що вони не зберігають журналів, і вони налаштували всі свої сервери належним чином, щоб переконатися, що.

Інші точки продажу, такі як їхні сервери, що знаходяться в попередніх підпільних військових установках, хоча цікаві, не мають великого впливу на ваше конфіденційність.

4. Обмежена доступність P2P

Як великий шанувальник P2P, я був дуже розчарований, виявивши, що з усіх серверів ProtonVPN він підтримує лише торрент із кількох країн; Швейцарія, Швеція, Сінгапур та Нідерланди. Це означає, що якщо ви хочете одночасно дивитися Netflix US та торрент, вам не пощастить.

Вашим єдиним варіантом буде використання розділених тунелів та звільнення вашого торент-клієнта від послуги VPN. Це може бути неприйнятним рішенням для користувачів у деяких країнах із надзвичайно гнітними законами про авторські права.

5. Тільки підтримка електронною поштою

Коли я зіткнувся з труднощами в доступі до веб-сайтів, я хотів звернутися за допомогою, лише виявив, що ProtonVPN не має жодної живої підтримки. Ваш головний напрямок підтримки – це електронною поштою – і на це потрібен певний час.

На мою початкову електронну пошту (не рахуючи автоматизованої відповіді) знадобилося 24 години, і після цього кожна обмін займала приблизно півдня або близько того, щоб отримати відповідь. Затримка часу не була найбільшою проблемою, відповіді були.

Основна тема, яку я отримала у відповідях, полягала в тому, що “у нас є багато серверів, якщо один не робить те, що ви хочете, спробуйте їх по одному, поки вам не пощастить”. Ви можете сказати, що підвищив мій артеріальний тиск досить багато балів.

6. Може бути важко налаштувати

Більшість VPN сьогодні намагаються полегшити вам використання їх програмного забезпечення. Насправді характер VPN робить їх великою перешкодою для тих, хто не дуже технічно схильний.

Здебільшого ProtonVPN має дуже гладкий користувальницький інтерфейс програми Windows. Насправді, я люблю ту прохолодну стару шкільну зелену неонову карту світу.

Однак, коли мова заходить про роздільне тунелювання, відбувається щось дивне. Спліт тунелювання – це варіант, який мають багато постачальників, що дозволяє виключати певні програми чи навіть веб-сайти з тунелю VPN. Для цього зазвичай це або додавши URL-адресу програми або веб-сайту.

protonvpn спліт тунелювання

Додати IPv4 адресу? Чому б просто не прийняти доменне ім’я?

З якоїсь невідомої причини для виключення веб-сайту з програми ProtonVPN ви повинні знайти IP-адресу цього веб-сайту. Як приклад цього, скажімо, що ви хочете виключити google.com з тунелю VPN. Замість того, щоб вводити це доменне ім’я, вам потрібно буде знайти IP-адресу Google (що становить 172.217.3.100).

Якщо чесно, мені це пахне лінню на фронті розвитку та для компанії, яка працює стільки років, просто недоцільно.

Висновок: чи коштує ProtonVPN ціна?

Як бачите, існує приблизно однакова кількість аргументів і за, і проти ProtonVPN, про які я можу придумати. Однак в кінці дня багато що буде залежати від того, для чого ви використовуєте послугу. Наприклад, якщо ви зацікавлені лише у забезпеченні зв’язку, підключенні до найближчого VPN-сервера та забудьте про все інше – ProtonVPN, ймовірно, буде для вас просто чудовим..

Якщо вам потрібно дуже гнучке рішення, яке дозволить вам робити багато речей одночасно (серфінг, торрент, потоки тощо), можливо, вам знадобиться шукати альтернативного постачальника. По суті, ProtonVPN – це просто чудово, але ціна, яку він стягує з користувачів на план Plus (за доступ до Secure Core та більше серверів) – 8 доларів на місяць, трохи крута..

Новачки до VPN та легких користувачів повинні бути добре, особливо ультралегкі користувачі, які можуть жити зі своїми вільними або базовими планами.

Ключові особливості

 • ✓ Відсутня реєстрація
 • ✓ Увімкніть перемикач
 • ✓ Безпечний основний сервер
 • ✓ P2P & Підтримка Netflix

Рекомендовано для

 • • Безпека верхнього рівня
 • • Користувач багатоплатформ
 • • НАС- & Користувачі на базі ЄС

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map