Prywatny dostęp do Internetu a ExpressVPN

Prywatny dostęp do Internetu i ExpressVPN są dwie popularne opcje VPN wśród użytkowników bittorrent. Obaj dostawcy są dobrym rozwiązaniem do ukrywania adresu IP torrenta i szyfrowania pobieranych plików torrent.

Każda ma jednak swoje wyraźne zalety…

W tym artykule oceniono zalety i wady PIA vs. Express VPN, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb prywatności użytkowników bittorrent.

Prywatny dostęp do Internetu a ExpressVPN: Podsumowanie

Prywatny dostęp do Internetu

Obrazek

Stronie internetowej: Privateinternetaccess.com

 • Z siedzibą w USA
 • Brak dzienników. Kropka. (dowiedz się o logach VPN)
 • Zawiera proxy SOCKS (działa z większością klientów torrent)
 • 256-bitowe szyfrowanie (konfigurowalne)
 • Przełącznik zabicia w zestawie
 • Torrenty dozwolone na wszystkich serwerach
 • Cena za miesiac: 6,95 USD
 • Najlepsza cena: 3,33 USD / miesiąc (abonament roczny)

ExpressVPN

Obrazek

Stronie internetowej:Expressvpn.com

 • Z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych
 • Brak dzienników aktywności. Niektóre dzienniki połączeń (brak dzienników IP)
 • Bez proxy w zestawie
 • 256-bitowe szyfrowanie
 • Kill-Switch w zestawie
 • Torrenty na określonych serwerach
 • Cena za miesiac: 12,95 USD
 • Najlepsza cena: 8,32 USD / miesiąc (abonament roczny)
Nasze ulubione funkcje PIA:
PIA to najlepsza wartość każdej usługi VPN, którą przetestowaliśmy, szczególnie wśród sieci VPN przyjaznych dla torrentów.

Ich bezpieczeństwo jest doskonałe, są prawdziwym dostawcą VPN „No-Logs” i pozwalają na bittorrent na wszystkich serwerach.

PIA obejmuje także holenderski serwer proxy SOCKS ze wszystkimi subskrypcjami VPN. Możesz go używać z dowolnym dużym klientem torrent. Mamy przewodniki konfiguracji uTorrent, Potop, Flud i Vuze.

Nasze ulubione funkcje ExpressVPN:
ExpressVPN to usługa VPN premium (z ceną premium).

Naprawdę podoba nam się ich oprogramowanie VPN, które zawiera przydatne funkcje, takie jak „lista ulubionych serwerów”, aby zapewnić szybki / łatwy dostęp do najczęściej używanych serwerów. ExpressVPN ma serwery w ponad 70 krajach.

Aplikacje mobilne ExpressVPN należą do najlepszych w branży. Mają aplikacje zarówno na iOS, jak i Androida, a każda z nich ma ocenę 4+.

Tematy porównawcze

Porównamy ExpressVPN i prywatny dostęp do Internetu bezpośrednio na każdym z poniższych tematów. Kliknij link, aby przejść do dowolnej sekcji tego porównania.

 1. Bezpieczeństwo
 2. Polityka prywatności / rejestrowania
 3. Oprogramowanie / funkcje
 4. Prędkość
 5. Przyjazność torrentowi i funkcje torrenta

Bezpieczeństwo

Szyfrowanie
PIA i ExpressVPN traktują bezpieczeństwo poważnie. Każda z nich oferuje szyfrowanie OpenVPN lub L2TP / IPSEC z 256-bitowymi kluczami sesji. Jest to ta sama siła szyfrowania, którą wykorzystuje wojsko i rząd USA do komunikacji o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Prywatny dostęp do Internetu ma niewielką przewagę w zakresie szyfrowania, umożliwiając dostosowanie siły szyfrowania i algorytmu używanego w klienckim kliencie VPN.

Ustawienia szyfrowania prywatnego dostępu do Internetu

Dostosuj szyfrowanie danych, uwierzytelnianie i siłę uzgadniania za pomocą oprogramowania PIA

Inne funkcje bezpieczeństwa
Zarówno PIA, jak i ExpressVPN zawierają przełącznik zabicia VPN. Podoba nam się ta funkcja i zawsze zalecamy wybranie dostawcy, który wbuduje ją w swoje oprogramowanie. Przełącznik Kill zapewnia, że ​​twoje połączenie internetowe nigdy nie wycieknie niezaszyfrowanych danych (lub twojego prawdziwego adresu IP), jeśli VPN nieoczekiwanie rozłączy się.

Podsumowanie bezpieczeństwa:
PIA otrzymuje dodatkowe punkty za regulowane ustawienia szyfrowania (możesz nawet całkowicie wyłączyć szyfrowanie w przypadku zastosowań VPN o niskim poziomie bezpieczeństwa, takich jak odblokowywanie geograficzne witryn do przesyłania strumieniowego wideo). PIA wykorzystuje również 4096-bitowe szyfrowanie uzgadniania (znacznie silniejsze niż 2048-bitowe szyfrowanie używane przez większość sieci VPN).
ZWYCIĘZCA: Prywatny dostęp do Internetu

Polityka prywatności / rejestrowania

Polityka rejestrowania jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru VPN, szczególnie dla użytkowników bittorrent. Wybierając jednego z tych prawdziwych niezalogowanych dostawców VPN, gwarantujesz, że prawie niemożliwe jest działanie torrentów na Twoim koncie VPN (lub osobistym adresie IP).

Prywatny dostęp do Internetu: prywatność

PIA publicznie to gwarantuje nie przechowują żadnych dzienników aktywności ani sesji korzystania z VPN. Oznacza to, że nie rejestrują ani nie rejestrują Twojej historii sieci, pobieranych plików ani przychodzącego / wychodzącego adresu IP. Są w stanie utrzymać politykę „bez logów”, ponieważ PIA ma siedzibę w USA (gdzie przepisy dotyczące zatrzymywania danych nie mają zastosowania do usług VPN).

Prywatny dostęp do Internetu wymaga minimalnej ilości informacji, aby utworzyć konto. Wszystko czego potrzebujesz to adres e-mail (e-maile jednorazowe również działają) i informacje o płatności. Anonimowe płatności są akceptowane w formie Bitcoin lub kart podarunkowych. Naszym zdaniem nie trzeba płacić anonimowo, ale możesz to zrobić, jeśli chcesz uzyskać dodatkową prywatność.

ExpressVPN: Prywatność

ExpressVPN nie zapewnia takiego samego poziomu prywatności, jak PIA, jeśli chodzi o ich zasady rejestrowania. Nie rejestrują żadnej aktywności VPN (odwiedzane strony, pobrane pliki itp.), Ale rejestrują metadane sesji (KB przesłanych danych, używany serwer VPN, czas trwania połączenia). na szczęście, ExpressVPN nie zawiera Twojego adresu IP w dziennikach połączeń (od 1 stycznia 2016 r.).

Płatności bitcoinami są akceptowane, jeśli chcesz płacić anonimowo.

Podsumowanie dotyczące prywatności / rejestrowania

Mimo że ExpressVPN nie rejestruje twojego adresu IP, nadal nie jest prawdziwym dostawcą VPN bez dzienników. PIA jest jedną z pierwszych niezalogowanych sieci VPN i nadal jedną z najlepszych.
ZWYCIĘZCA: Prywatny dostęp do Internetu

Oprogramowanie / funkcje

Chociaż obie sieci VPN są bogate w funkcje, jest to obszar, w którym ExpressVPN naprawdę błyszczy. Ich oprogramowanie jest stabilne, intuicyjne i oferuje dodatkowe funkcje, których PIA nie ma. Ponadto ExpressVPN ma ponad 3 razy więcej lokalizacji serwerów niż PIA.

Oprogramowanie prywatnego dostępu do Internetu

Oprogramowanie Private Internet Access ma doskonałe funkcje bezpieczeństwa i ustawienia szyfrowania, chociaż ich narzędzie do wyboru serwerów jest nieco niewygodne, ponieważ mają ponad 30 lokalizacji serwerów. Oto główny interfejs oprogramowania:

Menu ustawień oprogramowania

Karta ustawień „Zaawansowane” PIA (pokazana po prawej stronie) daje szereg opcji: Możesz wybrać automatyczne uruchamianie / automatyczne łączenie, wybierać połączenie UDP vs. TCP, konfigurować przekierowanie portów lub włączyć funkcje ochrony przed wyciekiem.

Przekazywanie portów:
Jest to zaawansowana funkcja, a PIA jest jedną z niewielu sieci VPN, która ją oferuje. Należy go używać tylko wtedy, gdy nie można przejść przez zaporę ogniową w żaden inny sposób (ponieważ może to spowodować powstanie luk bezpieczeństwa).

Ochrona przed wyciekiem IP: Kill-Switch, ochrona przed wyciekiem DNS i ochrona przed wyciekiem IPv6 pomagają zapobiegać 3 najczęstszym typom wycieków tożsamości VPN. Możesz je włączyć / wyłączyć jednym kliknięciem.

Obrazek

Ustawienia oprogramowania prywatnego dostępu do Internetu

Narzędzie do wyboru serwera PIA

Zamiast wybierać lokalizację serwera z poziomu głównego okna oprogramowania VPN, PIA ma inne podejście.

Jedynym sposobem wyboru nowego serwera jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikonę zasobnika systemowego PIA. Spowoduje to uruchomienie okna wyboru serwera. Następnie wystarczy kliknąć dowolne miejsce na liście, a VPN zacznie się łączyć.

Ta metoda zapewnia szybki i łatwy dostęp do szybkich zmian serwera, ale nieco kłopotliwe jest skanowanie listy w poszukiwaniu żądanego serwera. Ponadto lista będzie wyższa niż ekran, jeśli nie masz monitora o wysokiej rozdzielczości, co zmusza do przewijania listy.

Jest to niewielka irytacja, ale zdecydowanie można ją poprawić.

Widok serwera prywatnego dostępu do Internetu

Widok wyboru serwera PIA (kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę zasobnika, aby uruchomić)

Oprogramowanie ExpressVPN

ExpressVPN wbudował w oprogramowanie komputerowe szereg funkcji, w tym:

 • Ochrona przed wyciekiem DNS
 • Widok wyboru / ulubionych serwerów
 • Wybór protokołu (wybierz protokół OpenVPN, PPTP, L2TP lub SSTP)
 • Tester prędkości

Ochrona przed wyciekiem DNS

Ta funkcja (po włączeniu w menu opcji) zapewnia, że ​​wszystkie wyszukiwania DNS (po wpisaniu w przeglądarce www.websitename.com) są kierowane przez własne bezpieczne serwery DNS ExpressVPN. Zapobiega to szpiegowaniu Twojego ISP w historii przeglądania sieci.

Wybór lokalizacji / Ulubione serwery

Wybór preferowanej lokalizacji serwera jest szybki i łatwy. W oprogramowaniu istnieje wiele sortowalnych list serwerów.

Możesz sortować serwery według nazwy, lokalizacji lub wybrać określone serwery, aby dodać je do listy ulubionych serwerów.

ExpressVPN pokazuje również ostatnio używane serwery, jeśli chcesz szybko połączyć się ponownie.

Ulubione serwery
Aby dodać dowolny serwer do listy „Ulubione”, po prostu kliknij gwiazdkę obok tej lokalizacji serwera.

Gdy gwiazda będzie żółta, serwer pojawi się na liście ulubionych serwerów, do której można uzyskać dostęp, klikając kartę „Gwiazda” zaznaczoną na czerwono w lewym górnym rogu.

Widok serwerów oprogramowania ExpressVPN

Serwery ExpressVPN

Opcje protokołu VPN

W przeciwieństwie do PIA, ExpressVPN pozwala wybrać jeden z 5 dostępnych protokołów VPN z poziomu opcji oprogramowania.

Pomaga to łatwo przełączać się między protokołami i może służyć do dostrajania potrzeb w zakresie bezpieczeństwa (lub szybkości).

Dostępne protokoły ExpressVPN to:

 • OpenVPN UDP (Bezpieczny + szybki)
 • OpenVPN TCP (Bezpieczny + niezawodny)
 • L2TP (Bezpieczny + szybki)
 • PPTP (Szybki, ale niezbyt bezpieczny)
 • SSTP (Niezawodny + Stealth)

Jeśli nie masz pewności, którego protokołu użyć, zalecamy pozostanie przy OpenVPN. Jest to najbezpieczniejszy protokół VPN i wciąż jest dość szybki.

Użyj UDP do działań o dużej przepustowości, takich jak torrentowanie i strumieniowanie wideo HD. Użyj protokołu TCP, jeśli niezawodność danych jest ważniejsza niż szybkość (e-mail, przeglądanie stron internetowych, przesyłanie plików http).

Protokoły ExpressVPN

Wybierz OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP lub „Auto”

Wniosek i werdykt dotyczący oprogramowania

Zdecydowanie lubimy regulowane opcje szyfrowania wbudowane w oprogramowanie PIA (omówione w rozdziale dotyczącym bezpieczeństwa). Podoba nam się również potrójna ochrona przed wyciekiem IP.

To powiedziawszy, ExpressVPN ma tak wiele unikalnych funkcji, które sprawiają, że korzystanie z ich oprogramowania jest przyjemnością. Ponadto masz dostęp do wszystkich 5 protokołów VPN (podczas gdy oprogramowanie PIA zezwala tylko na OpenVPN TCP lub UDP). Wybór serwera PIA jest również nieco niezręczny. Jeśli będą dodawać lokalizacje serwerów, będą wkrótce potrzebować nowego interfejsu wyboru serwerów.
ZWYCIĘZCA: ExpressVPN

PIA vs. ExpressVPN: Speedtest

Szybkość jest zdecydowanie jednym z 3 głównych czynników, które ludzie biorą pod uwagę przy wyborze VPN. Nie chcesz, aby prędkość połączenia gwałtownie spadła, po prostu dlatego, że poważnie podchodzisz do kwestii bezpieczeństwa.

Na szczęście PIA i ExpressVPN wypadły całkiem dobrze w naszym teście szybkości. Oba są znacznie powyżej średniej w porównaniu z resztą branży VPN. Oba poradzą sobie z prędkością 50+ Mbps (zakładając, że twoje połączenie ISP jest co najmniej tak szybkie).

Oto wyniki testu szybkości…

Prędkość prywatnego dostępu do Internetu

Test prędkości PIA w Kanadzie

PIA Speedtest (Toronto, Kanada)

Test prędkości w Holandii

PIA Speedtest (Holandia)

Szybkość ExpressVPN

Test prędkości ExpressVPN (Londyn, Wielka Brytania)

Test prędkości ExpressVPN (Londyn, Wielka Brytania)

Test prędkości ExpressVPN (Holandia)

Test prędkości ExpressVPN (Holandia)

Analiza testu prędkości / werdykt:
Jak widać, obie sieci VPN zapewniają stałą prędkość na międzynarodowych lokalizacjach serwerów (wszystkie testy prędkości przeprowadzono z USA).

Oczywiste jest jednak, że ExpressVPN jest nieco bardziej spójny z prędkościami na całym pokładzie. Ponadto ExpressVPN zmiażdżył PIA przy prędkościach upstream. Jeśli szybkość przesyłania jest dla Ciebie ważna, ExpressVPN powinien ci dobrze służyć.

ZWYCIĘZCA: ExpressVPN (niewielkim marginesem)

Łatwość obsługi torrentów / funkcje torrentów

Jeśli głównym powodem zakupu VPN jest anonimowe pobieranie torrentów, ta sekcja jest niezwykle ważna. Jeśli nie, możesz go pominąć.

W tej sekcji przyjrzymy się podejściu każdego dostawcy do użytkowników bittorrent. Przeanalizujemy również, jakie (jeśli w ogóle) przydatne funkcje każdej usługi, które zapewniają dodatkową wartość dla downloaderów torrent / p2p.

Prywatny dostęp do Internetu Przyjazność dla torrentów: 10/10

Prywatny dostęp do Internetu uzyskał doskonały wynik 10/10 na naszej liście przyjazności dla torrentów, w której znalazło się 21 dostawców VPN. Oto powody, dla których PIA znalazło się na szczycie naszej listy jako najlepszy torrent VPN w 2015 roku…

Zasady rejestrowania
PIA bardzo poważnie traktuje swoją politykę „zerowych logów”. Bronili go nawet w sądzie przed FBI. To nie sztuczka ani marketingowa sztuczka, to podstawa tożsamości PIA. Prywatność jest najwyższym priorytetem.

SOCKS Proxy
Wszyscy abonenci PIA otrzymują bezpłatny dostęp do holenderskiego serwera proxy SOCKS5. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z serwerami proxy SOCKS, są one idealnym wyborem do proxy swoich połączeń torrentowych w twoim ulubionym oprogramowaniu torrentowym. Serwer proxy jest niezwykle szybki (w rzeczywistości jest klastrem serwerów) i można go używać z aktywną siecią VPN lub bez niej.

Mamy instrukcje instalacji pokazujące, jak skonfigurować wiele różnych klientów torrent, w tym uTorrent, Vuze, Deluge, QBittorrent i Flud (Android).

Gdy weźmiesz pod uwagę, że inne firmy (takie jak Torguard i BTGuard) pobierają około 5 USD / miesiąc za dodanie usługi proxy SOCKS, staje się jasne, jak duża jest to funkcja dodatkowa.

Torrenty dozwolone na wszystkich serwerach
Większość sieci VPN zezwala tylko na p2p / torrenty na określonych serwerach / krajach, ponieważ niektóre lokalizacje są zbyt ryzykowne. PIA ma inne podejście – pozwalają na ruch p2p na dowolnym serwerze, ale używają zastrzeżonej technologii do kierowania ruchu P2P przez drugi tunel VPN, jeśli jesteś na serwerze „wysokiego ryzyka”.

Proces ten jest płynnie wykonywany za kulisami i większość użytkowników nie ma pojęcia, że ​​się dzieje. Ta technika może nieco spowolnić prędkość torrenta, ale możesz uniknąć prędkości uderzanej przez trzymanie się przyjaznych lokalizacji p2p. Wskazówka: Unikaj serwerów w USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

ExpressVPN-Torrent-Friendlyeness: 7/10

Wynik 7 jest nadal przyzwoity i sprawia, że ​​ExpressVPN jest odpowiednim kandydatem na anonimowe torrenty (ponieważ nie zawierają twojego adresu IP w logach serwera). Najważniejsze jest to, że ExpressVPN nie jest w stanie zaoferować takiej samej gwarancji prywatności jak PIA.

ExpressVPN nie zawiera proxy SOCKS (podobnie jak PIA), ale ich oprogramowanie ma wyłącznik awaryjny (fajna funkcja p2p), a ich prędkości są duże. Wszystko jest jednakowe, jednak PIA będzie zwykle lepszym wyborem, jeśli twoje # 1 korzystanie z VPN będzie torrentami.

ZWYCIĘZCA: Prywatny dostęp do Internetu

cennik & Zasady zwrotu pieniędzy

PIA i ExpressVPN są wyceniane na przeciwległych końcach widma VPN. ExpressVPN jest skierowany do rynku premium VPN, z roczną subskrypcją kosztującą 100 USD. To 2,5 razy więcej niż roczna subskrypcja PIA. Prywatny dostęp do Internetu kosztuje 39,95 USD za abonament roczny (co kosztuje 3,33 USD miesięcznie).

Droższe nie zawsze oznaczają lepsze, jeśli chodzi o VPN. Jednak droższe usługi VPN są zwykle lepsze w dwóch obszarach:

 1. Prędkość (Mogą sobie pozwolić na większą przepustowość / użytkownika)
 2. Obsługa klienta (Zyskaj więcej wsparcia / pracowników technicznych)
 3. Oprogramowanie (Wyższy budżet na rozwój oprogramowania i aplikacji mobilnych).

Dotyczy to również ExpressVPN i wyróżniały się najbardziej w sekcjach „Testy prędkości” i „Oprogramowanie” naszego porównania VPN.

To, czy umiarkowana prędkość i aktualizacja oprogramowania jest warta ponad dwukrotności ceny, jest osobistym wyborem. Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość ludzi jest całkowicie zadowolona z PIA, która została nagrodzona przez nasz redaktor jako „Najlepsza tania sieć VPN”.

Zasady zwrotu pieniędzy

Obaj ci dostawcy oferują 100% gwarancję zwrotu pieniędzy, bez żadnych warunków ani ograniczeń (o ile poprosisz o zwrot pieniędzy w wyznaczonym terminie).

Zalecamy skorzystanie z tych zasad zwrotu, ponieważ pozwalają wypróbować kilka usług VPN praktycznie bez ryzyka, dopóki nie znajdziesz idealnej.

Ekspresowa polityka zwrotów VPN – 30 dni

ExpressVPN pozwala użytkownikom zażądać i otrzymać 100% zwrotu ceny subskrypcji w ciągu pierwszych 30 dni pracy. Rozważą nawet zwroty po 30-dniowym okresie, jeśli możesz udowodnić, że ich usługa była niedostępna lub nie działa poprawnie.
Możesz anulować swoje konto z pełnym zwrotem w ciągu 30 dni od pierwszego zakupu … Zwroty pieniędzy powyżej 30-dniowego okresu zakupu będą brane pod uwagę, według własnego uznania ExpressVPN, tylko jeśli subskrybent może wykazać, że Usługa nie była dostępna lub użyteczne w okresie subskrypcji oraz że podjęto uzasadnione próby skontaktowania się z ExpressVPN w celu rozwiązania problemu – ExpressVPN TOS

Zasady zwrotu pieniędzy za prywatny dostęp do Internetu – 7 dni

PIA ma gwarancję 100% zwrotu pieniędzy przez pierwsze 7 dni po rejestracji. 7-dniowa polityka zwrotów wydaje się być standardem branżowym (choć kilka wybranych firm decyduje się na 15 lub 30-dniowe gwarancje).
Jeśli jesteś mniej niż w 100% zadowolony z usługi VPN PrivateInternetAccess.com, chętnie zwrócimy Ci płatność, jeśli prośba zostanie zwrócona w ciągu siedmiu (7) dni od daty zakupu. Żądania złożone później niż 7-dniowe okno daty zakupu zostaną odrzucone – Warunki korzystania z usługi PIA

Wnioski i zalecenia

To, czy wybierzesz ExpressVPN, czy prywatny dostęp do Internetu, sprowadza się do kilku czynników:

 1. Czy torrentowanie będzie twoim głównym zastosowaniem VPN??
 2. Ile chcesz wydać?

Prywatny dostęp do Internetu

Nie daj się zwieść niskiej cenie, PIA to doskonała usługa VPN na całym świecie, a nasza najlepsza VPN zalecana dla użytkowników bittorrent.

Plusy:

 • Prawdziwe zasady „bez dzienników”
 • Zawiera SOCKS Proxy
 • Potrójna ochrona przed wyciekiem IP
 • Szybko

Cons:

 • Mniej lokalizacji serwerów niż ExpressVPN
 • Oprogramowanie pozwala tylko na protokół OpenVPN

ExpressVPN

ExpressVPN ma znakomite oprogramowanie, a ich mobilne aplikacje VPN (iOS, Android) są jednymi z najlepszych, więc jeśli bezpieczeństwo mobilne jest priorytetem, warto się im przyjrzeć. To powiedziawszy, ExpressVPN jest dość drogi. IPVanish to kolejna sieć VPN, którą należy wziąć pod uwagę, ponieważ mają one bardzo duże prędkości i dobre oprogramowanie, ale nadal są tańsze niż ExpressVPN.

Plusy:

 • Świetne aplikacje VPN na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne
 • Nieco szybciej niż PIA

Cons:

 • Prowadzą dzienniki połączeń (ale nie adres IP)
 • Kosztowny.

Dolna linia

_W przypadku 3,33 USD miesięcznie PIA jest prawdopodobnie zbyt dobrą ofertą, aby ją pominąć. Mam ponad 10 aktywnych subskrypcji VPN, ale nadal korzystam z PIA codziennie. Jest szybki, niezawodny i uwielbiam ich poświęcenie prywatności. Przekonany już? Zarejestruj się w PIA!

Więcej przydatnych artykułów & Przewodniki

Przewodniki
Użyj anonimowo uTorrent
Używaj QBittorrent anonimowo
Anonimowe torrentowanie w 3 krokach
Proxy vs. VPN dla bezpiecznych torrentów
Przewodnik po szyfrowaniu Torrent
Opinie
Prywatny dostęp do Internetu
Torguard
Proxy.sh
IPVanish
Porównania VPN
PIA vs. IPVanish
PIA vs. Torguard
PIA vs. Hidemyass
Torguard vs. BTGuard: Torrent Proxy

Dziękujemy za przeczytanie tego porównania VPN 🙂

Prywatny dostęp do Internetu

Odwiedź stronę

7-dniowa polityka zwrotu 100%

ExpressVPN

Odwiedź stronę

30-dniowa polityka 100% zwrotu pieniędzy
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me