Contents

Prywatny dostęp do Internetu vs. NordVPN: porównanie z 2018 r

Prywatny dostęp do Internetu i NordVPN są 2 doskonałymi dostawcami VPN przyjaznymi dla torrentów. Oba są niezwykle przystępne, z aktualnymi ofertami wyceniającymi PIA na 3,33 USD / miesiąc, a NordVPN niesamowitą 2,75 USD / miesiąc (plan 3-letni).

Nie tylko plasują się w czołówce naszych ulubionych tanich VPN, ale są również najlepszymi pretendentami do najlepszego ogólnego miejsca. Ich zestaw funkcji jest bardzo podobny i obejmuje podstawowe funkcje torrentów, takie jak: Kill-Switch, Socks5 Proxy i ochrona przed wyciekiem IP.

Ale NordVPN ma kilka dodatkowych sztuczek, które mogą dać mu przewagę. Przeczytaj nasze pełne porównanie poniżej, aby zobaczyć, jak się zestawiają w każdej z następujących kategorii:

Tematy porównawcze

Porównamy PIA i NordVPN bezpośrednio w każdym z poniższych tematów. Kliknij link, aby przejść do dowolnej sekcji tego porównania.

 1. Bezpieczeństwo
 2. Polityka prywatności / rejestrowania
 3. Oprogramowanie / funkcje
 4. Prędkość
 5. Przyjazność torrentowi i funkcje torrenta
 6. Cennik

Prywatny dostęp do Internetu vs. NordVPN: Podsumowanie

Prywatny dostęp do Internetu

Obrazek

Stronie internetowej: Privateinternetaccess.com
Przejrzeć: Prywatny dostęp do Internetu Pełna recenzja

 • Z siedzibą w USA
 • Brak dzienników. Kropka. (dowiedz się o logach VPN)
 • Zawiera Socks5 Proxy (serwer holenderski)
 • 256-bitowe szyfrowanie (konfigurowalne)
 • Włącznik Kill w zestawie (zapobiega wyciekom adresów IP)
 • Torrenty dozwolone na wszystkich serwerach
 • Cena za miesiac: 6,95 USD / miesiąc
 • Najlepsza oferta: 3,33 USD / miesiąc (abonament roczny)

NordVPN

Obrazek

Stronie internetowej:Nordvpn.com
Przejrzeć: Recenzja NordVPN (2018)

 • Z siedzibą w Panamie
 • Brak dzienników. Kropka.
 • Zawiera Socks5 i HTTP Proxy (ponad 12 lokalizacji)
 • 256-bitowe szyfrowanie (bez możliwości regulacji)
 • Kill-Switch, DNS, IPv6 Leak Protection
 • Torrenty na wszystkich serwerach (niektóre są zoptymalizowane pod kątem p2p)
 • Cena za miesiac: 10,00 $ / miesiąc
 • Najlepsza oferta: 2,75 USD / miesiąc (Oferta limitowana)
Ulubione funkcje prywatnego dostępu do Internetu:

Prywatny dostęp do Internetu to bezproblemowa usługa VPN, która po prostu działa. PIA jest legendarny w społeczności udostępniania plików i od lat jest popularną siecią VPN.

To jedyna sieć VPN (o ile nam wiadomo), której polityka prywatności została przetestowana przez FBI w sądzie (i wygrała).

2 cechy, które naprawdę się wyróżniają, to opcja przekierowania portów PIA (doskonała do przechodzenia przez zapory ogniowe) i szyfrowanie o regulowanej sile. Pozwala to zoptymalizować prędkość na wolniejszych połączeniach.

Nasze ulubione funkcje NordVPN:
NordVPN to prawdziwie kompleksowa usługa VPN. To jak lista życzeń VPN, gdy spojrzysz na ich zestaw funkcji.

Jest to nie tylko całkowicie zerowy log VPN oparty na raju prywatności (Panama), ale jest także przyjazny dla torrentów i ma specjalne serwery zoptymalizowane pod kątem p2p. Wiele lokalizacji p2p zawiera również usługę proxy Socks5, aby podwójnie przeskoczyć twoje torrenty w twoim ulubionym kliencie torrentowym (mamy przewodniki konfiguracji).

Co więcej, NordVPN ma wbudowany SmartDNS i współpracuje z Netflix, Hulu, HBOGo i dziesiątkami innych usług przesyłania strumieniowego z ograniczeniami geograficznymi.

I czy wspomniałem, że przez ograniczony czas jest dostępny tylko 2,75 USD / miesiąc? (30-dniowa polityka zwrotu 100%)

Bezpieczeństwo

Szyfrowanie

Szyfrowanie czy istnieje podstawowa funkcja, która sprawia, że ​​VPN jest tak potężny. Szyfruje ruch w sieci i torrentach, aby żaden pośrednik (np. Dostawca Internetu) nie mógł zobaczyć, co robisz online.

Zarówno NordVPN, jak i PIA oferują niezwykle silne 256-bitowe szyfrowanie AES (oficjalny standard NIST) w swoich tunelach VPN.

Każdy dostawca VPN ma również kilka dodatkowych sztuczek w rękawie:

NordVPN: NordVPN ma serwery z podwójnym szyfrowaniem (double-hop), które kierują twój ruch przez dwa koncentratory VPN i owijają go w dwie warstwy szyfrowania. Możesz także użyć ich VPN przez serwery Tor (trasuje tunel VPN przez sieć Tor dla dodatkowej prywatności). Prawdopodobnie zechcesz korzystać z tych funkcji tylko w przypadku bardzo wrażliwych działań online, ponieważ serwery te działają znacznie wolniej.

Prywatny dostęp do Internetu: PIA zapewnia pełną kontrolę nad siłą szyfrowania i algorytmem używanym do ochrony danych. Możesz kontrolować te ustawienia bezpośrednio z aplikacji (Windows, Mac lub Android). Na przykład używasz lżejszego szyfrowania 128-bitowego (lub w ogóle go nie używasz), jeśli chcesz uzyskać większą szybkość i mniejsze bezpieczeństwo (takie jak przesyłanie strumieniowe lub gry). W pobliżu

Ustawienia szyfrowania prywatnego dostępu do Internetu

Prywatny dostęp do Internetu ma regulowane ustawienia szyfrowania

Inne funkcje bezpieczeństwa

Nordvpn i Prywatny dostęp do Internetu oba mają dodatkowe funkcje bezpieczeństwa poza silnym szyfrowaniem typu open source. Najważniejsze to:

Wyłącznik awaryjny: Jest to funkcja oprogramowania, która natychmiast wyłącza dostęp do Internetu, jeśli połączenie VPN nie powiedzie się z jakiegokolwiek powodu. Zapobiega to przesyłaniu danych niezaszyfrowanym kanałem i zapewnia, że ​​rówieśnicy torrent nie zobaczą twojego prawdziwego adresu IP. Zarówno PIA, jak i NordVPN mają wbudowany przełącznik zabijania.
Polityka rejestrowania VPN jest jednym z najczęściej pomijanych czynników przy wyborze dostawcy. Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą do rozważenia, jeśli zamierzasz używać VPN do torrentowania. Zawsze zalecamy wybranie sieci VPN, która nigdy nie rejestruje Twojego adresu IP i niszczy wszelkie dzienniki metadanych w ciągu 24 godzin.

DNS & Zabezpieczenie przed wyciekiem IPv6: Chociaż szyfrowanie używane przez VPN jest wyjątkowo bezpieczne, czasami oprogramowanie (nawet systemy operacyjne) implementuje tunel VPN niepewnie ze względu na problemy z kompatybilnością wsteczną ze starymi komputerami. Może to spowodować 2 rodzaje wycieków:

 1. Wycieki DNS: tam, gdzie twoje wyszukiwania DNS (podczas odwiedzania strony internetowej) są kierowane do serwerów DNS twojego dostawcy ISP zamiast dostawcy VPN.
 2. Wycieki IPv6: tam, gdzie ruch jest niepewnie kierowany przez nowy protokół IPv6 zamiast starszego protokołu IPv4.

Na szczęście wiele VPN (w tym tych dwóch) ma wbudowaną technologię zapobiegania wyciekom w swoim oprogramowaniu. Zarówno Nord, jak i PIA pozwalają blokować oba typy wycieków za pomocą prostej opcji wyboru w ustawieniach oprogramowania. W naszych testach stwierdziliśmy, że działał bezbłędnie (nie wykryto wycieków na ipleak.net).

  Rekomendowane lektury: Sieci VPN, które pozwalają na torrenty / p2p i nie prowadzą żadnych dzienników.

  Prywatność / rejestrowanie

  Prywatny dostęp do Internetu: prywatność

  Prywatny dostęp do Internetu pozostaje w czołówce prywatności konsumentów, dopóki istnieje firma. PIA była jedną z pierwszych usług VPN typu „No Log” na świecie i właściwie rozpoczęła ruch bez logowania VPN. I nadal są jedyną siecią VPN na świecie, która ma zweryfikowaną gwarancję zerowego dziennika w sądzie.

  W pobliżuZasady rejestrowania:
  Prywatny dostęp do Internetu nie przechowuje ani nie rejestruje żadnych działań VPN ani danych sesji. Nie rejestrują odwiedzanych witryn, pobieranych plików, a nawet przechowują historię czasów połączeń i przypisanych adresów IP. Większość VPN prowadzi „dzienniki połączeń”, które można łatwo wykorzystać do śledzenia historii pobierania torrentów dla konkretnego użytkownika. PIA nie prowadzi dzienników połączeń.

  Pozostała prywatność:
  PIA nie używa wstrzykiwania plików cookie innych firm do ich strumienia danych (jak wiadomo, że robią to niektóre „darmowe” VPN). Podejmują również dodatkowe środki ostrożności w celu ochrony Twojej historii przeglądania sieci za pomocą prywatnych serwerów DNS (kontrolowanych przez PIA). Dzięki temu Twoje połączenie VPN nie kieruje żądań dns (adresów internetowych) do niezabezpieczonych serwerów, takich jak dostawcy usług internetowych.

  NordVPN: Prywatność

  NordVPN dopasowuje PIA punkt za punktem w kwestii prywatności. Obejmuje to gwarancję zerowego dziennika, brak dzienników połączeń i prywatne serwery DNS. Dodają także serwery specjalnego przeznaczenia dla zwiększenia anonimowości, takie jak VPN-Over-Tor i Serwery Double-Hop (podwójne szyfrowanie).

  Nie mieli jeszcze okazji przetestować swojej polityki prywatności w sądzie (ani nie chcą tego robić), ale nie ma powodu, aby sądzić, że NordVPN nie jest tak dobry, jak ich słowo.

  A czytający to typ Snowdena z przyjemnością dowie się, że NordVPN ma siedzibę w Panamie, co teoretycznie może uczynić firmę mniej podatną na żądania szpiegowskie NSA (PIA to firma z siedzibą w USA). Ale to znacznie wykracza poza potrzeby prywatności większości torrentowych fanatyków.

  Podsumowanie dotyczące prywatności / rejestrowania

  PIA okazały się godne zaufania (i wysoce anonimowe) w sądzie. To dużo warte. NordVPN bije je jednak większą ilością funkcji prywatności, więc nazwiemy to remisem.
  ZWYCIĘZCA: TIE

  Oprogramowanie / funkcje

  Private Internet Access i NordVPN mają bardzo różne oprogramowanie. Jeden dotyczy funkcjonalnej kontroli wszystkiego, co krypto (PIA), a drugi (Nord) zapewnia prosty, przyjazny dla użytkownika dostęp do zaawansowanych funkcji.

  Ponieważ te dwie sieci VPN są tak podobne w wielu innych obszarach (szybkość, prywatność, łatwość obsługi torrentów), wybór może sprowadzić się do preferowanego stylu oprogramowania i zestawu funkcji.

  Przegląd

  Oprogramowanie prywatnego dostępu do Internetu

  Oprogramowanie PIA nie jest wyszukane. Jest funkcjonalny i wydajny. I szczerze mówiąc, chciałbym, aby więcej programistów VPN kopiowało swój model. Oprogramowanie PIA zapewnia precyzyjne szyfrowanie i kontrolę prywatności w jednym interfejsie. Nie ma skomplikowanych menu do nawigacji ani 6 różnych ekranów ustawień.

  Wszystko, czego potrzebujesz, możesz uzyskać w widoku „Ustawienia zaawansowane”. Oto, co znajdziesz:

  Obrazek

  Otrzymasz pełną kontrolę nad niezbędnymi narzędziami do prywatności i protokołów, w tym:

  Rodzaj połączenia – TCP lub UDP
  Przekazywanie portów
  PIA „MACE” – Zastrzeżony przez PIA bloker reklam i filtr złośliwego oprogramowania
  Wyłącznik awaryjny – Blokuje dostęp do Internetu, jeśli tunel VPN zawiedzie. Zalecane dla bezpieczniejszego torrentowania.
  Ochrona przed wyciekiem DNS / IPv6: Zapobiegaj najczęstszym sposobom przypadkowego wycieku informacji identyfikacyjnych przez VPN.

  Jeśli przewiniesz nieco w dół, znajdziesz również ustawienia szyfrowania, które pozwalają wybrać dokładny szyfr, protokół uzgadniania i siłę szyfrowania używaną przez VPN. Domyślne ustawienia 128-bitowego AES z 2048-bitowym uzgadnianiem RSA są optymalne dla większości użytkowników. Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo, uaktualnij do 256-bitowego AES, ale pamiętaj, że Twoje prędkości prawdopodobnie nieco spadną.

  Obrazek

  Wybór serwera

  W przeciwieństwie do większości sieci VPN, które mają widok wyboru serwera w głównym widoku oprogramowania, PIA robi to nieco inaczej. Zamiast tego kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę PIA na pasku zadań i wybierz serwer z menu podręcznego. Możesz również wybrać serwer „Auto-connect” z głównego widoku, jeśli często wydaje się, że to ta sama lokalizacja.

  Obecnie istnieje około 25 lokalizacji serwerów w 12 krajach.

  Inne funkcje PIA (i ich brak)

  Platformy oprogramowania: PIA ma oprogramowanie dla wszystkich głównych platform, w tym iOS, Mac, Android i Windows. Ich aplikacja mobilna jest jedną z moich ulubionych i jest niezwykle szybka i stabilna. Działa nawet na Firestick / FireTV, jeśli sideload go.

  Proxy SOCKS5: Nieograniczone pasmo na holenderskim serwerze proxy PIA jest wliczone we wszystkie plany. Można go użyć do dwukrotnego przeskoczenia ruchu torrentów w celu zapewnienia dodatkowej prywatności. Sprawdź nasz przewodnik uTorrent i Vuze, jak to zrobić.

  Obsługa Neflix: Niestety adresy IP PIA są blokowane przez Netflix i będziesz musiał rozłączyć się z VPN za każdym razem, gdy chcesz przesyłać strumieniowo. Netflix blokuje ponad 90% najlepszych dostawców VPN, aby zapobiec nadużyciom (chociaż NordVPN działa bezbłędnie).

  Oprogramowanie NordVPN

  Oprogramowanie NordVPN jest zdecydowanie bardziej eleganckie niż oprogramowanie PIA. I tutaj jest dużo mocy, ale większość magii odbywa się za kulisami z mniejszą liczbą opcji i ustawień.

  Jedną naprawdę ważną funkcją jest technologia SmartPlayTM firmy NordVPN, która pozwala automatycznie odblokowywać Netflix, Hulu i 50 innych usług przesyłania strumieniowego VOD na całym świecie. Jest niesamowity, a Nord jest jedną z niewielu sieci VPN, które mogą twierdzić, że są kompatybilne z Netflix.

  Wybór lokalizacji / Ulubione serwery

  Serwery można wybrać z alfabetycznej listy lokalizacji, posortowanej według najmniej załadowanego (najszybszego) lub z widoku mapy świata (na zdjęciu poniżej).

  Obrazek

  Ustawienia NordVPN i opcje protokołu

  NordVPN pozwala wybrać protokół TCP lub UDP (najszybszy) dla twojego ruchu VPN. Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, musisz przejść do zaawansowanego menu ekranu ustawień.

  Tutaj możesz również wybrać niestandardowe serwery DNS, jeśli chcesz, lub po prostu użyć prywatnego DNS Nord-zero-log. Jedną dobrą opcją dla darmowego zewnętrznego DNS są Google, które używają adresów IP 8.8.8.8 i 8.8.4.4 (na zdjęciu).

  Dostępna jest także opcja Kill-Switch i opcja „Stealth” dla zwiększenia bezpieczeństwa. Ochrona IPv6 jest wbudowana, a klient Nord nie wysyła żadnego ruchu przez IPv6, gdy jesteś podłączony.

  Ich ukryty protokół ukryje ruch OpenVPN jako ruch inny niż VPN, co utrudni administratorowi sieci lub zaporze ogniowej zablokowanie go. Ta technika jest przydatna w sieciach publicznych, takich jak szkoły, hotele, lotniska itp.

  Specjalne typy serwerów:

  Podwójna sieć VPN: Kieruje ruchem przez 2 różne przeskoki VPN i szyfruje dane dwukrotnie (osobnym kluczem).
  VPN-Over-Tor: Kieruje twój ruch VPN przez sieć cebulową Tor. Wysoce anonimowy
  Streaming: Szybkie przesyłanie strumieniowe wideo dzięki wbudowanej technologii Smartplay.
  Anti-DDOS: Idealny do gier. Low lag z ochroną DDOS.

  Protokoły ExpressVPN

  Wybierz OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP lub „Auto”

  PIA vs. NordVPN: Prędkości & Test prędkości

  Poniżej przedstawiamy wyniki naszego bezpośredniego testu prędkości:

  Test prędkości prywatnego dostępu do Internetu

  Prywatny szybki dostęp do Internetu w USA

  Test prędkości PIA (USA)

  PIA Europe Speedtest (Francja)

  Test prędkości PIA (Paryż, Francja)

  Test prędkości NordVPN

  Test prędkości NordVPN (USA)

  NordVPN Speedtest (Chicago, USA)

  Test prędkości NordVPN (Holandia)

  Test prędkości NordVPN (Holandia)

  Analiza testu prędkości / werdykt:
  Prywatny dostęp do Internetu jest niezmiennie szybki i jest w stanie niemal maksymalnie zwiększyć naszą przepustowość na pobliskich serwerach (testowane przy połączeniu 100 Mb / s). Jest to szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę cenę (3,33 USD / miesiąc za roczną subskrypcję PIA).

  NordVPN jest nieco bardziej niespójny. Przy odrobinie pracy można znaleźć szybkie serwery w USA i niektórych częściach Europy, ale ich holenderskie serwery zoptymalizowane pod kątem p2p spóźniały się z testowaniem.

  ZWYCIĘZCA: Prywatny dostęp do Internetu

  Łatwość obsługi torrentów / funkcje torrentów

  Jeśli głównym powodem zakupu VPN jest anonimowe pobieranie torrentów, ta sekcja jest niezwykle ważna. Jeśli nie, możesz go pominąć.

  W tej sekcji przyjrzymy się podejściu każdego dostawcy do użytkowników bittorrent. Przeanalizujemy również, jakie (jeśli w ogóle) przydatne funkcje każdej usługi, które zapewniają dodatkową wartość dla downloaderów torrent / p2p.

  Najważniejsze funkcje, które powinien posiadać wysoce przyjazny dla torrentów dostawca VPN:

  • Polityka prywatności Zero Log: Nie można śledzić aktywności torrentów według publicznego adresu IP
  • Wyłącznik awaryjny: Zapobiegaj wyciekom adresów IP, jeśli VPN się rozłączy
  • Torrenty dozwolone w wielu lokalizacjach serwerów
  • Szybkie prędkości
  • Socks5 proxy zawiera: Dodatkowy przeskok lub alternatywa dla tunelu VPN. Skonfigurowany w twoim kliencie torrent.

  Podsumowanie: Obie sieci VPN zapewniają najwyższy poziom prywatności torrentów i każdy uzyskał doskonały 10/10 w naszych rankingach przyjazności dla torrentów.

  Prywatny dostęp do Internetu Przyjazność dla torrentów: 10/10

  Prywatny dostęp do Internetu jest jednym z najbardziej przyjaznych dla torrentów dostawców VPN na świecie i najlepszym wyborem (nr 1 według naszych szacunków) wśród wszystkich użytkowników bittorrent. Uplasowali się również w rankingach „Best Torrent VPN” w 2014, 2015 i 2016 r.

  Polityka PIA dotycząca torrentów

  Prywatny dostęp do Internetu pozwala na torrenty i inne działania związane z udostępnianiem plików w ich sieci VPN. Nie ma szczególnych ograniczeń dotyczących lokalizacji serwerów. Jednak PIA podobno przekierowuje ruch torrentów za kulisy z niektórych lokalizacji serwerów. Aby uzyskać najwyższe prędkości, należy użyć serwera VPN z Holandii, Szwajcarii lub Kanady.

  Funkcje związane z IPVanish Torrent:

  Jeśli często pobierasz torrenty, możesz potrzebować bardziej szczegółowego zestawu funkcji niż oferuje wielu dostawców VPN. Na szczęście prywatny dostęp do Internetu ma prawie wszystkie najważniejsze funkcje prywatności / bezpieczeństwa, których potrzebujesz.

  Oto najlepsze funkcje PIA dla użytkowników torrentów:

  • Polityka „zerowego dziennika”: Zawsze zalecamy wybranie niezalogowanej sieci VPN. PIA jest punktem odniesienia dla dzienników VPN.
  • Wyłącznik awaryjny: Nie chcesz, aby twój adres IP wyciekł, jeśli VPN się rozłączy. Oprogramowanie PIA ma wyłącznik awaryjny, który natychmiast przerwie połączenie internetowe, jeśli VPN zawiedzie. Dostępne na wszystkich platformach
  • Lokalizacje serwerów przyjazne dla torrentów: PIA ma szybkie serwery w wielu krajach przyjaznych torrentom, w tym w Szwajcarii i Holandii.
  • Proxy SOCKS5: Kieruj ruchem torrentów przez holenderski serwer proxy PIA zero-log. Mamy przewodniki konfiguracji uTorrent, Vuze i QBittorrent
  • Szyfrowanie 128 lub 256-bitowe: Jest to najsilniejsza dostępna siła szyfrowania (która nadal zapewnia rozsądną szybkość). Jest to ta sama siła szyfrowania, którą wykorzystuje wojsko USA do komunikacji krytycznej. Szyfrowanie torrenta uniemożliwia Twojemu dostawcy usług internetowych odczytanie Twojego ruchu lub sprawdzenie, jakie pliki pobierasz. Pomaga także zapobiegać ograniczaniu torrentów. Zalecamy stosowanie lżejszego (128-bitowego) szyfrowania i protokołu UDP, aby uzyskać najszybsze prędkości torrentów

  NordVPN Torrent-Friendlyility: 10/10

  NordVPN dopasowuje PIA punkt-punkt na temat funkcji torrentowych. Kill Switch, szyfrowanie, brak dzienników i lokalizacje zoptymalizowane pod kątem torrentów. I faktycznie uzyskują niewielką przewagę, ponieważ ich zawarta usługa proxy SOCKS5 ma ponad 10 lokalizacji serwerów przyjaznych torrentom. PIA ma tylko jeden (Holandia).

  Aby uzyskać instrukcje, jak skonfigurować proxy NordVPN w swoim ulubionym kliencie torrentowym (uTorrent, Vuze, Deluge, QBittorrent, Flud …), zapoznaj się z naszym przewodnikiem po torrentach NordVPN.

  Lista funkcji torrentów NordVPN:

  • Zero-Log: NordVPN nie prowadzi dzienników i ma siedzibę w Panamie (znanym z surowych przepisów dotyczących prywatności).
  • Kill Switch (2 rodzaje) + DNS Ochrona przed wyciekiem: Nigdy nie ujawniaj swojego prawdziwego adresu IP innym użytkownikom torrentów.
  • Serwery przyjazne torrentowi: NordVPN zezwala na torrenty na wszystkich serwerach, ale wolisz używać ich 12 lokalizacji serwerów zoptymalizowanych pod kątem p2p o wysokiej przepustowości.
  • Zawiera serwer proxy SOCKS5: Współpracuje ze wszystkimi głównymi klientami torrent. Ponad 10 lokalizacji zoptymalizowanych pod kątem p2p.

  Zwycięzca Torrent: Chociaż PIA jest legendą w przestrzeni torrentów, NordVPN zyskuje przewagę dzięki dodatkowym lokalizacjom proxy. Jesteśmy wielkim fanem strategii anonimizacji torrent proxy. A NordVPN ma niesamowitą politykę zwrotów, więc możesz .

  Ceny (Który dostawca jest lepszą ofertą?)

  Zarówno Nord, jak i PIA są wyjątkowo konkurencyjne cenowo, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na dłuższy okres subskrypcji. PIA można uzyskać za 3,33 USD / miesiąc, jeśli zdecydujesz się na roczną subskrypcję, a NordVPN jest obecnie dostępny za szaloną kwotę 2,75 USD / miesiąc (oferta na 3 lata ograniczona czasowo).
  W pobliżu

  Prywatna cena internetowa & Zasady zwrotu pieniędzy

  Zaplanuj ceny za prywatny dostęp do Internetu VPN

  Prywatny dostęp do Internetu utrzymywał tę samą cenę przez ponad 5 lat. Wszystko to zmieniło się, gdy NordVPN uruchomił swoją szaloną umowę na subskrypcję długoterminową o wartości poniżej 3 USD. Od tego czasu PIA dodała własną 2-letnią opcję za 2,91 USD miesięcznie. Wszystkie plany mają te same funkcje, jedyną różnicą jest długość subskrypcji i efektywny koszt miesięczny. Oni są:

  • 1 miesiąc: 6,95 USD
  • 1 rok: 39,95 USD (3,33 USD / miesiąc)
  • 2 lata: 69,95 USD (2,91 USD / miesiąc)

  Wszystkie plany mają nieograniczoną przepustowość, zero dzienników i pełny dostęp do serwera proxy Socks5 PIA. Możesz również wypróbować dowolny plan bez ryzyka przez 7 dni dzięki gwarancji zwrotu 100% PIA:

  Zasady zwrotu pieniędzy: 7 dni
  PIA ma bezwarunkową 7-dniową politykę zwrotów. Brak ograniczeń przepustowości lub wykorzystania, które dyskwalifikują Cię do ubiegania się o zwrot pieniędzy. Wystarczy wysłać wiadomość e-mail do pomocy technicznej w ciągu 7 dni od rejestracji, a otrzymasz pełny zwrot pieniędzy.

  Polityka cenowa / refundacyjna NordVPN

  Cennik:
  NordVPN szturmem podbił branżę VPN dzięki zestawowi funkcji (obsługującym Netflix i przyjaznym dla torrentów), ale naprawdę zwiększył udział w rynku, kiedy stał się agresywny z powodu cen.

  Roczna subskrypcja kosztuje tylko 5,75 USD miesięcznie (tańsze niż średnia sieć VPN z zerowym logowaniem)

  Ale robi się jeszcze słodszy. Przez ograniczony czas oferują szaloną 3-letnią opcję subskrypcji, której cena wynosi tylko 2,75 USD miesięcznie. To 77% mniej niż normalna cena, a cena, którą naszym zdaniem jest zbyt dobra, aby ją pominąć.

  Zasady zwrotu pieniędzy: 30 dni
  NordVPN jest także standardem branżowym, jeśli chodzi o zasady zwrotu pieniędzy. Przyjmą prośby o zwrot pieniędzy do 30 dni od pierwszej subskrypcji (tak, przez cały miesiąc). Jeśli nie jesteś zadowolony, możesz ubiegać się o 100% zwrotu ceny zakupu.

  Sądzę, że są całkiem pewni, że polubisz tę usługę (wiem, że tak).

  Obrazek

  Zaoszczędź 77% na NordVPN »

  Wnioski i zalecenia

  To był niesamowicie bliski pojedynek i używam obu tych sieci VPN regularnie. PIA od lat jest najlepszym wyborem do pobierania torrentów (słusznie) i wciąż jest jednym z najlepszych dostępnych wyborów. Ale to, gdzie NordVPN naprawdę błyszczy, to funkcje bez torrentów.

  • Jeśli chcesz uzyskać dostęp do Netflix lub Hulu, pokochasz ich technologię Smartplay.
  • Jeśli pragniesz dodatkowego bezpieczeństwa, VPN-over-Tor zapewnia prywatność na wyższym poziomie
  • A serwery proxy Socks5 w ponad 10 różnych lokalizacjach zapewniają dodatkową elastyczność w ramach konfiguracji proxy torrent.

  Prywatny dostęp do Internetu

  PIA to bezproblemowa sieć VPN dla zapalonych torrentów. Jeśli potrzebujesz najlepszego połączenia szybkości, prywatności i kontroli, PIA to VPN dla Ciebie.

  Plusy:

  • Prawdziwe zasady „braku logów” (testowane w sądzie)
  • Potrójna ochrona przed wyciekiem IP
  • Możliwość przekierowania portów
  • Szybszy niż NordVPN

  Cons:

  • Zablokowany przez Netflix / Hulu

  NordVPN

  NordVPN to sieć VPN typu Jack-Of-All-Trades. Robi wszystko. A jeśli skorzystasz z ograniczonej czasowo oferty o 77%, jest to najlepsza oferta, jaką znaleźliśmy.

  Plusy:

  • Świetne aplikacje VPN na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne
  • Zero logów
  • Serwer proxy SOCKS5 w ponad 10 lokalizacjach
  • serwery zoptymalizowane pod kątem p2p
  • 30-dniowa 100% gwarancja zwrotu pieniędzy

  Cons:

  • Serwery są nieco zatłoczone (mniejsze prędkości niż PIA)

  Dolna linia

  Jeśli lubisz torrenty, każda z sieci VPN zapewni wyjątkową prywatność. Każdy z tych dostawców jest zdecydowanie lepszą ofertą niż konkurencja. Naprawdę nie możesz się pomylić, ale zdecydowanie powinieneś rozważyć swoje priorytety przy wyborze jednego:

  Jeśli potrzebujesz większej prędkości, skorzystaj z PIA. Jeśli chcesz dodatkowe funkcje przesyłania strumieniowego (odblokowywanie Netflix) lub funkcje prywatności (VPN-over-Tor), skorzystaj z NordVPN.

  Inna uwaga jest taka, że ​​aplikacja PIA działa na fireTV, gdy sideloaded (dla Kodi), a NordVPN nie aktualnie.

  Więcej przydatnych artykułów & Przewodniki

  Przewodniki
  Użyj anonimowo uTorrent
  Używaj QBittorrent anonimowo
  Anonimowe torrentowanie w 3 krokach
  Proxy vs. VPN dla bezpiecznych torrentów
  Przewodnik po szyfrowaniu Torrent
  Opinie
  Przewodnik po torrentach ExpressVPN
  Przegląd prywatnego dostępu do Internetu
  Przewodnik NordVPN Review / p2p

  Porównania VPN
  PIA vs. IPVanish
  PIA vs. Torguard
  PIA vs. Hidemyass
  NordVPN vs. IPVanish

  Dziękujemy za przeczytanie tego porównania VPN 🙂

  Prywatny dostęp do Internetu

  Odwiedź stronę

  7-dniowa polityka zwrotu 100%

  NordVPN

  Odwiedź stronę

  30-dniowa polityka 100% zwrotu pieniędzy
  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me