Prywatny dostęp do Internetu vs Torguard

Prywatny dostęp do Internetu i Torguard są dwoma najpopularniejszymi opcjami dla użytkowników BitTorrenta, którzy chcą anonimizować swoje torrenty i bezpiecznie je pobierać.

Jeśli chcesz zachować prywatność swojej działalności związanej z torrentem lub po prostu szukasz wysoce anonimowej usługi VPN, obie są doskonałym wyborem (oba stały się naszą listą „najlepszych usług VPN bez logowania”). -poglądać, aby zobaczyć, który z nich naprawdę wychodzi na górę.

Kryteria porównania

Do tego porównania wzięliśmy pod uwagę ogólne funkcje bezpieczeństwa, a także funkcje specyficzne dla torrentów, szybkość, obsługę klienta i wiele innych.

Przyjrzymy się:

 • Bezpieczeństwo / szyfrowanie
 • Prędkość
 • Torrent życzliwość
 • Oprogramowanie / funkcje
 • Wsparcie
 • Cena £

Podsumowanie porównania HEAD to Head

Obrazek

 • Z siedzibą w USA
 • Brak dzienników aktywności, brak dzienników połączeń.
 • 256-bitowe szyfrowanie AES (niestandardowe opcje szyfrowania)
 • 4096-bitowe klucze szyfrujące (wyjątkowo bezpieczne)
 • Nieograniczona przepustowość / transfer danych
 • Bezpieczeństwo Kill-switch
 • W zestawie usługa VPN + Torrent Proxy
 • Brak dodatkowych funkcji specyficznych dla torrentów

Ceny / oferty
Cena miesięczna: 6,95 USD / m
Najlepsza oferta Cena: 3,33 USD / miesiąc (Roczna subskrypcja)

Nasze ulubione funkcje
Prywatny dostęp do Internetu zapewnia więcej funkcji za niższą cenę niż jakakolwiek inna sieć VPN. Uwielbiamy ich zaangażowanie w ochronę prywatności (prawdziwa polityka „zerowych logów”), szybkość, łatwość obsługi torrentów i doskonałe oprogramowanie (z niestandardową kontrolą siły szyfrowania i używanego algorytmu).

Każda subskrypcja PIA obejmuje również nieograniczone korzystanie z holenderskiego serwera proxy socks5 (świetny dla torrentów).

Obrazek

 • Z siedzibą w USA
 • Brak dzienników aktywności, brak dzienników połączeń.
 • 256-bitowe szyfrowanie Blowfish
 • 2048-bitowe klucze (standard branżowy)
 • Nieograniczona przepustowość / transfer danych
 • Bezpieczeństwo Kill-switch
 • VPN & Usługa proxy Torrent jest sprzedawana osobno
 • zoptymalizowane serwery p2p, niestandardowy instalator proxy torrent

Ceny / oferty
Cena miesięczna: 10 USD / m
Najlepsza oferta Cena: 4,99 USD / miesiąc (Roczna subskrypcja)

Nasze ulubione funkcje
Torguard jest bardziej skoncentrowany na torrentach niż większość sieci VPN. Oferują one samodzielną usługę „Torrent Proxy” do szybkiego, anonimowego pobierania plików torrent. Mają także niestandardowe oprogramowanie instalacyjne proxy, które automatycznie skonfiguruje twojego ulubionego klienta torrent z poprawnymi ustawieniami. Mają także serwery VPN zoptymalizowane pod kątem p2p (torrent) i serwery VPN ukrywające się, aby pomóc w przechodzeniu przez zapory blokujące torrent.

Odwiedź prywatny dostęp do Internetu >

Odwiedź Torguard >

Ochrona i prywatność

Prywatny dostęp do Internetu

 • Brak dzienników. Kropka.
 • 256-bitowe szyfrowanie AES z 4096-bitowymi kluczami
 • Kill-switch (poziom systemu)
 • Anonimowe płatności za pomocą Bitcoin, karty upominkowe
Torguard

 • Brak dzienników. Kropka.
 • 256-bitowe szyfrowanie Blowfish z 2048-bitowymi kluczami
 • Kill-switch (na poziomie aplikacji)
 • Anonimowe płatności w / bitcoin

Zarówno PIA, jak i Torguard to niezarejestrowani dostawcy VPN (jak dotąd tak dobrze). Obaj akceptują również anonimowe płatności za pośrednictwem kryptowaluty Bitcoin. W dużej mierze na tym kończą się podobieństwa.

PIA wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES (standard branżowy) z 4096-bitowymi kluczami do szyfrowania uzgadniania (znacznie silniejsze niż standardowe w branży klucze 2048-bitowe). Z drugiej strony Torguard używa 256-bitowego szyfrowania ze starszym (ale wciąż bardzo solidnym) algorytmem szyfrowania Blowfish. Używają 2048-bitowych kluczy, które są standardem branżowym, ale moim zdaniem silniejszy jest zawsze lepszy.

Prywatny dostęp do Internetu zapewnia również pełną kontrolę nad siłą szyfrowania, stosowanym algorytmem i metodą uwierzytelniania danych (zapobiega atakom typu man-in-the-middle). Aplikacja komputerowa Torguard nie daje żadnej kontroli niestandardowej poza wybranym typem serwera (różne serwery używają innego szyfrowania)

Ustawienia zabezpieczeń i szyfrowania prywatnego dostępu do Internetu

Zaawansowane ustawienia szyfrowania PIA

Na powyższym obrazku konfiguracja jest bardzo bezpieczna, ale używa szybszego szyfrowania AES-128 zamiast 256-bitowego (w przypadku szybkości i siły szyfrowania zawsze występuje kompromis). Możesz wypróbować różne ustawienia, dopóki nie znajdziesz idealnej kombinacji dla własnych potrzeb. Zwykle używam AES-256 bitów, ponieważ szybkość nie jest dla mnie głównym czynnikiem.

Wyłącznik awaryjny

Zarówno Torguard, jak i PIA wbudowali przełącznik zabijania w swoim oprogramowaniu, chociaż każdy z nich zaimplementował tę funkcję w inny sposób.

Torguard używa przełącznika zabijania na poziomie aplikacji
Oznacza to, że możesz wybrać określone aplikacje, które zostaną zabite (zamknięte), jeśli połączenie VPN spadnie przypadkowo. Wybieranie aplikacji, które chcesz dołączyć, jest tak proste, jak dodanie ich do listy w ustawieniach oprogramowania Torguard.

Oczywiście, jeśli kupujesz torguard dla torrentów, chciałbyś dodać swojego klienta torrent do listy, aby twoje prawdziwe IP nie wyciekło przypadkowo.

Prywatny dostęp do Internetu wykorzystuje przełącznik zabijania na poziomie systemu
Oznacza to, że po aktywacji (poprzez zaznaczenie pola „kill-switch” w ustawieniach oprogramowania) PIA całkowicie zatrzyma całą aktywność internetową w przypadku niezamierzonego zerwania połączenia. Jedynym sposobem na przywrócenie dostępu do Internetu jest:

 1. Połącz się ponownie z serwerem VPN
 2. Zresetuj DCHP, uruchamiając narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows (lub możesz to zrobić ręcznie).

Żadna z tych metod nie jest lepsza ani gorsza. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji.

Anonimowe płatności

Zarówno PIA, jak i Torguard umożliwiają użytkownikom dokonywanie anonimowych płatności. Wymagają jedynie minimalnych informacji, aby utworzyć konto. Potrzebujesz tylko adresu e-mail i metody płatności.

Torguard akceptuje płatności bitcoinami (najpopularniejsza na świecie kryptowaluta).

PIA akceptuje zarówno bitcoiny, jak i anonimowe płatności poprzez elektroniczny handel pozostałymi saldami kart upominkowych z popularnych sklepów (takich jak Starbucks, Red Lobster, Target, Best-buy itp.). To genialne, zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które pozwala płacić anonimowo bez konieczności uczenia się, jak kupować, miksować, przechowywać i przenosić bitcoiny.

Dowiedz się, jak płacić kartami podarunkowymi w naszym przewodniku, jak anonimowo płacić za VPN.

Zwycięzca: prywatny dostęp do Internetu
PIA remisowała lub wygrała każdą sekcję pokazu bezpieczeństwa. Jeśli potrzebujesz najlepszego możliwego bezpieczeństwa (lub lubisz opcje dostosowywania PIA), zdecydowanie powinieneś wypróbować je najpierw. Zaoszczędź ponad 50%, kupując roczną subskrypcję.

Funkcje specyficzne dla torrenta

Prywatny dostęp do Internetu:

 • Torrenty dozwolone na wszystkich serwerach
 • Serwer Socks5 w zestawie bezpłatnie (Holandia)
Torguard

 • Torrenty dozwolone na określonych serwerach (poza USA, poza Wielką Brytanią)
 • Usługa proxy Socks5 sprzedawana osobno (5 krajów)
 • Oprogramowanie do automatycznej instalacji proxy

Prywatny dostęp do Internetu
Jedną z najlepszych funkcji PIA jest fakt, że wszystkie subskrypcje VPN obejmują dostęp do holenderskiego serwera proxy SOCKS, który nie jest zalogowany. Nie reklamują mocno tej funkcji, ale jest idealna do torrentowania i możesz łatwo skonfigurować swoje ulubione oprogramowanie torrent, aby ukryć swój adres IP za pomocą tego proxy.

Instrukcje konfiguracji znajdują się w naszych przewodnikach dla:

 • uTorrent
 • Vuze
 • Potop

Prywatny dostęp do Internetu zezwala na torrenty na wszystkich serwerach, chociaż prawdopodobnie wolą ograniczyć twoją aktywność torrentów do serwerów w krajach przyjaznych torrentom, takich jak Holandia, Kanada lub Szwajcaria..

Torguard
Torguard oferuje również usługę proxy SOCKS 5, ale sprzedaje ją osobno od swojej usługi VPN, więc jeśli chcesz razem Proxy i VPN, patrzysz na 80 USD rocznie / w porównaniu do 39,95 USD z PIA. Szczerze mówiąc, ich usługa Proxy Torrent jest bardzo solidna i daje ci znacznie więcej opcji lokalizacji serwera.

Mają także zgrabne narzędzie instalatora proxy, które automatycznie skonfiguruje twoje ulubione oprogramowanie torrentowe (uTorrent, BitTorrent, Vuze, Deluge) z optymalnymi ustawieniami bezpieczeństwa, aby bezpiecznie i anonimowo korzystać z usługi proxy.

Pomaga to uniknąć bólów głowy i pomyłek związanych z ręczną konfiguracją, która byłaby wymagana do użycia proxy SOCKS PIA do torrentowania. (Chociaż mamy powyższe przewodniki połączone)

Torguard ogranicza aktywność torrentów do określonych serwerów p2p (zarówno w celu optymalizacji szybkości sieci, jak i uniknięcia potencjalnych problemów prawnych).

Zwycięzca: TIE
Jeśli chcesz zapłacić za usługę VPN + proxy, to usługa proxy Torguarda i automatyczny instalator zdecydowanie przewyższają pojedynczy serwer PIA SOCKS5 (wymaga ręcznej konfiguracji).

Oczywiście PIA jest dosłownie o połowę niższa, czyli 39,95 USD rocznie…

Test prędkości: PIA vs. Torguard

Zarówno Torguard, jak i PIA znacznie rozwinęły swoje sieci serwerów w ciągu ostatnich kilku lat. Oznacza to, że istnieje więcej lokalizacji serwerów, a także większa przepustowość na użytkownika.

Osiągnięcie prędkości do 50+ Mbps jest z pewnością możliwe u obu dostawców (zakładając, że normalne połączenie jest co najmniej tak szybkie).

Prywatny dostęp do Internetu

Test prędkości PIA Holandia

Serwer holenderski (PIA)

Prywatny dostęp do Internetu Canada Speedtest

Serwer kanadyjski (PIA)

Testy prędkości Torguard

Test prędkości Torguard Holandia

Serwer holenderski (Torguard)

Torguard Canada Speedtest

Serwer Kanady (Torguard)

Jak widać, wyniki testu prędkości są dość podobne. PIA ma niewielką przewagę nad szybkościami pobierania, a Torguard ma wyższe prędkości pobierania. Oczywiście wyniki będą zależeć od szybkości połączenia, odległości od serwera, obciążenia serwera, pory dnia itp…
W pobliżu
Ale są na tyle blisko, że nazwiemy to w TIE

cennik & Zasady zwrotu pieniędzy

Zarówno PIA, jak i Torguard są dość przystępne w porównaniu do średnich cen w branży. Każdy oferuje również 7-dniowa polityka zwrotu pieniędzy.

Prywatny dostęp do Internetu stanowi lepszą ogólną wartość.
Tylko 39,95 USD rocznie (to 3,33 USD / miesiąc) Otrzymujesz usługę VPN + Proxy za cenę niższą niż cena samej usługi VPN dla Torguard.

Ceny PIA:

Prywatny cennik VPN i opcje planu

Strona cenowa prywatnego dostępu do Internetu

Ceny Torguarda
Torguard ma osobne ceny dla swoich VPN & Usługa proxy (choć kupujesz oba pakiety).

Usługa VPN:

 • 9,99 USD / miesiąc (1 miesiąc subskrypcji)
 • 4,99 USD / miesiąc (roczna subskrypcja)

Usługa Torrent Proxy

 • 5,95 USD / miesiąc (1 miesiąc subskrypcji)
 • 3,91 USD / miesiąc (roczna subskrypcja)

Porównanie cen Torguard VPN

Ceny VPN Torguard

Wniosek

Wyraźnie Prywatny dostęp do Internetu jest lepszą wartością ale to nie oznacza, że ​​jest to idealny wybór dla wszystkich. Szybko podsumujemy zalety i wady każdego z nich, abyś lepiej wiedział, która sieć VPN jest dla Ciebie odpowiednia.

Obrazek

PROS

 • Tańsze (od 3,33 USD / miesiąc)
 • W zestawie usługa proxy Socks5
 • Doskonałe oprogramowanie
 • Niestandardowa kontrola opcji szyfrowania
 • Doskonała reputacja w społeczności p2p
 • Torrenty dozwolone na wszystkich serwerach
 • Ochrona przed wyciekiem DNS i ochrona przed wyciekiem IPv6

Obrazek

PROS

 • Bardzo duże prędkości
 • Autonomiczna usługa proxy Torrent (5 krajów)
 • Oprogramowanie instalacyjne Auto-proxy
 • Serwery zoptymalizowane pod kątem torrentów
 • Dostępny protokół „Stealth” VPN
 • Ochrona przed wyciekiem DNS i ochrona przed wyciekiem IPv6
CONS

 • Usługa proxy ograniczona do 1 lokalizacji
 • Musisz skonfigurować torrent proxy ręcznie
 • Mniej lokalizacji serwerów VPN niż Torguard
CONS

 • Muszą płacić osobno za VPN & Pełnomocnik
 • Torrenty dozwolone tylko na określonych serwerach
 • Brak kontroli nad siłą / algorytmem szyfrowania
 • Torguard VPN jest droższy niż usługa PIA

Więc którą VPN wybrać?

Prawda jest taka, że ​​zdecydowanej większości ludzi będzie prawdopodobnie lepiej z prywatnym dostępem do Internetu (zakładając, że cena jest jednym z głównych kryteriów wyboru. PIA daje ci więcej niż tylko Torguard, a ich oprogramowanie jest zdecydowanie krok do przodu. Zdecydowanej większości osób prawdopodobnie będzie lepiej z prywatnym dostępem do Internetu…

Powinieneś wybrać Torguard jeśli…

 • Chcesz najlepszej usługi proxy dla torrentów (Torguard jest zdecydowanie najlepszym proxy dla torrentów)
 • Nie musisz ręcznie konfigurować oprogramowania torrent, aby korzystało z proxy
 • Jesteś gotów zapłacić nieco więcej za niewielkie zwiększenie prędkości VPN
 • Nie zależy Ci na niestandardowej kontroli nad szyfrowaniem VPN

Wybierz Prywatny dostęp do Internetu, jeśli…

 • Chcesz najlepszej ceny / wartości
 • Chcesz najlepszej usługi VPN / bezpieczeństwa / oprogramowania
 • Nie potrzebujesz więcej niż jednej lokalizacji serwera proxy

Dolna linia: Prywatny dostęp do Internetu będzie najlepszym wyborem dla większości użytkowników
Subskrybuję PIA osobiście, mimo że mogę uzyskać praktycznie każdą usługę VPN za darmo jako recenzent. Ich bezpieczeństwo jest solidne, prawie nigdy nie zerwałem połączeń, a bezpłatna usługa proxy SOCKS5 to niezły bonus. To tylko kilka powodów, dla których w 2015 roku nazwaliśmy PIA najlepszą siecią VPN do torrentowania.

Muszę jeszcze znaleźć inną usługę VPN, która oferuje więcej funkcji, prywatności i wydajności niż PIA za mniej niż 40 USD rocznie. Zwłaszcza jeśli chodzi o wymagające potrzeby prywatności użytkowników bittorrent.

Możesz wypróbować PIA praktycznie bez ryzyka (dzięki 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy).
Jestem pewien, że ci się spodoba.
Uzyskaj prywatny dostęp do Internetu »

Dodatkowe linki / zasoby

Oto kilka artykułów, które mogą Ci się przydać:

Recenzje VPN
Torguard
Prywatny dostęp do Internetu
Proxy.sh
IPVanish
ibVPN
Instrukcje konfiguracji proxy dla
uTorrent
Vuze
Potop
QBittorrent
Przewodniki / rankingi
Całkowicie anonimowe torrenty w 3 krokach
HTTP vs SOCKS Proxy (dla torrentów)
Najlepsze usługi VPN do torrentowania
Jak anonimowo płacić za VPN
Jak zaszyfrować swoje torrenty
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me