Najszybszy VPN

Najszybszy VPN

https://fastestvpn.com/

tl; dr

FastestVPN po raz pierwszy pojawił się na moim radarze w połowie 2019 r. I wtedy uznałem, że jego działanie jest w najlepszym razie przeciętne. Kiedy tym razem zostałem poproszony o ponowną ocenę, muszę powiedzieć, że byłem sceptyczny. Jednak dzięki rozszerzonej sieci i znacznie zwiększonej prędkości ta słabsza pozycja z pewnością rośnie w świecie.

Najszybsza recenzja VPN: 6 plusów & 3 Wady korzystania z FastestVPN

FastestVPN ma siedzibę na Kajmanach i jest autonomicznym brytyjskim terytorium zamorskim. Firmy mające siedzibę w tych lokalizacjach podlegają lokalnej jurysdykcji i nie podlegają przepisom koronnym.

To, a także fakt, że w kraju znacznie poprawiono przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, oznacza, że ​​środowisko jest idealne dla dostawców usług VPN. FastestVPN wykorzystał to i stara się obiecać klientom, że dołożą wszelkich starań, aby pomóc im zabezpieczyć prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.

6 niesamowitych rzeczy, które lubię w FastestVPN

1. Solidne bezpieczeństwo & Prywatność

FastestVPN podjął poważne zobowiązanie wobec swoich klientów, otwarcie oświadczając, że będzie priorytetowo traktował prawa swoich klientów zarówno do prywatności, jak i bezpieczeństwa. Co najważniejsze, zobowiązała się nie udostępniać danych (jeśli w ogóle) stronom trzecim, co szczerze mówiąc jest tym, czego oczekujemy od usługi VPN.

najszybciejvpn ma dobre bezpieczeństwo i prywatność

W przeciwieństwie do niektórych większych nazwisk, jak dotąd nie ujawniono żadnych skarg na wyciek danych FastestVPN lub przekazywanie informacji władzom. Jest to zdecydowanie coś, o czym powinni pamiętać użytkownicy dbający o prywatność.

1.1 256-bitowy wysoki współczynnik szyfrowania

Połączenia realizowane za pośrednictwem klienta FastestVPN są chronione przez najwyższy dostępny obecnie poziom szyfrowania dla konsumentów. 256-bitowe szyfrowanie jest de facto standardem, na którym dziś ufają specjaliści od bezpieczeństwa.

Jest również używany przez wiele systemów wojskowych i szczerze mówiąc, jest prawie niemożliwy do złamania. Szanse na włamanie się do 256-bitowych danych byłyby znacznie mniej prawdopodobne niż samemu wycieku danych, jednak przypadkowo.

1.2 Dobry wybór protokołów

Wielu dostawców usług VPN skłania się dziś ku protokołowi OpenVPN ze względu na swoją reputację jako wysoce bezpiecznej i stabilnej. Niestety, spowodowało to, że wielu z nich zignorowało inne protokoły VPN i nie dało swoim użytkownikom wyboru w tej sprawie.

Chociaż nie jestem zwolennikiem niektórych protokołów, takich jak L2TP i PPTP, lubię używać IKEv2, ponieważ jest on również dość bezpieczny i wielokrotnie przewyższa OpenVPN. FastestVPN daje swoim użytkownikom szeroki wybór, umożliwiając IKEv2, L2TP, PPTP, a także OpenVPN (zarówno TCP, jak i UDP).

Daje to użytkownikom dużą elastyczność, co jest ważne z wielu powodów, które ograniczają się tylko do szybkości. Czasami niektórzy użytkownicy mogą mieć problemy ze zgodnością z aplikacjami próbującymi uzyskać dostęp do sieci za pośrednictwem sieci VPN. Umożliwiając użytkownikom przełączanie protokołów VPN, zmniejsza obciążenie, pod względem kompatybilności.

1.3 Wbudowana zapora NAT

FastestVPN zawiera wbudowaną zaporę NAT, która jest dla ciebie dobra, ponieważ pomaga zwiększyć bezpieczeństwo na twoich urządzeniach. Pomyśl o zaporze NAT jako o listonoszu, który sortuje przychodzące pakiety danych do twojego urządzenia.

Dostarczy ci tylko pakiety danych, o które konkretnie prosiłeś, i odrzuci wszystko inne. Należy jednak pamiętać, że chociaż pomaga to zwiększyć bezpieczeństwo, zapory NAT nie należy zastępować dedykowanej aplikacji Internet Security.

1.4 Obejmuje oprogramowanie antywirusowe & Blokowanie reklam

Zwykle nie przepadam za usługami, które starają się oferować użytkownikom wszystko w aplikacji zaprojektowanej specjalnie do czegoś innego. Jednak w przypadku funkcji ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i blokowania reklam FastestVPN są one tak dyskretne i lekkie, że prawie nie przychodzą im do głowy.

najszybciejvpn ma anty złośliwe oprogramowanie i blokowanie reklam

Jest to dobre, ponieważ z pewnością nie przyczyniają się do wzdęć aplikacji, zapewniając jednocześnie wartość dodaną. Częściowo dlatego, że FastestVPN obsługuje niektóre funkcje na własnych serwerach, co zmniejsza potencjalne obciążenie urządzeń, jednocześnie oferując premię.

2. Uczciwe prędkości

Gdy oceniłem FastestVPN po raz pierwszy, prędkości były całkiem uczciwie całkiem złe. Sytuację potęguje śmiałość oświadczenia, które tworzy nazwa tej sieci VPN. Jednak po około roku okazało się, że w rzeczywistości zwracali uwagę na opinie i zwiększali wydajność usług.

Jako podstawa, moja nieskrępowana prędkość Internetu, gdy jestem podłączony bezpośrednio przez router do sieci, jest tak zbliżona do reklamowanej, jak to możliwe – w większości przypadków. Regularnie jestem w stanie uzyskać ponad 400 Mb / s na linii 500 Mb / s.

Szybkość bazowa najszybsza VPN bez aktywnego VPN

Test prędkości do lokalnego serwera bez aktywnej sieci VPN
(Zobacz pełny wynik wyjściowy)

Zanim przejdziemy do wyników testu, zauważ, że przetestowałem FastestVPN na protokole OpenVPN, ponieważ jest to standard, który oferuje większość dostawców VPN. IKEv2 jest również dostępny na FastestVPN i przy użyciu tego protokołu prawdopodobnie uzyskasz znacznie lepsze prędkości niż na OpenVPN, więc weź wyniki ze szczyptą soli.

Najszybszy test prędkości VPN – USA

Prędkości do amerykańskiego serwera FastestVPN były tak szybkie, jak można było się spodziewać.

najszybciejvpn prędkość US VPN wyłączony

Najszybszy test prędkości VPN US – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

najszybciejvpn prędkość US VPN na

Najszybszy test prędkości VPN US – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Szybkość 25 Mb / s to nie jest straszna prędkość, ani też nie warto o tym pisać. Opóźnienie było trochę za wysokie, ale Stany Zjednoczone są praktycznie na całym świecie z mojej fizycznej lokalizacji.

Najszybszy test prędkości VPN – strefa euro

W większości przypadków stwierdzam, że moje prędkości VPN dla serwerów w strefie euro nie różnią się znacznie od moich testów prędkości serwerów w USA.

najszybsze VPN Speed ​​Europe VPN wyłączone

Najszybszy test prędkości VPN w Europie – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

najszybsza VPN Szybka Europa VPN włączona

Najszybszy test prędkości VPN w Europie – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Nawet pod względem opóźnień jest to sprawa typu „dotknij i idź”. Mimo to prędkości te są wystarczająco przyzwoite do strumieniowego przesyłania multimediów.

Najszybszy test prędkości VPN – Bliski Wschód

Z powodu braku jakichkolwiek serwerów kontynentalnych w Afryce, wybrałem domyślnie gdzieś na Bliskim Wschodzie te liczby.

najszybsza prędkość na Bliskim Wschodzie VPN wyłączona

Najszybszy test prędkości VPN na Bliskim Wschodzie – wyłączony VPN
(Zobacz pełny wynik)

najszybsza prędkość na Bliskim Wschodzie VPN na

Najszybszy test prędkości VPN na Bliskim Wschodzie – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Nic dziwnego, że prędkości w tym obszarze były dość przerażające. Przyczyna tego jest bardziej prawdopodobna z powodu mniejszej koncentracji na regionie ME przez FastestVPN, w połączeniu z ich bardziej ograniczoną liczbą serwerów.

Najszybszy test prędkości VPN – Azja

Zgodnie z oczekiwaniami szybkość i opóźnienia były dla mnie najlepsze na serwerach FastestVPN z siedzibą w Singapurze.

najszybsza Azja VPN wyłączone

Najszybszy test prędkości VPN w Azji – wyłączony VPN
(Zobacz pełny wynik)

najszybsza azjatycka VPN na

Najszybszy test prędkości VPN Azja – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Ta lokalizacja jest bardzo silna ze względu na położenie geograficzne oraz doskonałą infrastrukturę w kraju.

Najszybszy test prędkości VPN – Australia

Szczerze mówiąc, zarówno szybkość, jak i opóźnienia na serwerach FastestVPN z Australii były nieco rozczarowujące.

najszybsza prędkość australijska VPN wyłączona

Najszybszy test prędkości VPN Australia – wyłączony VPN
(Zobacz pełny wynik)

najszybsza prędkość australijska VPN na

Najszybszy test prędkości VPN Australia – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Ten region, choć nie zawsze jest dla mnie najlepszy, wykazał się dużymi prędkościami dla niektórych dostawców. Nie ma prawdziwego powodu słabej wydajności FastestVPN.

Wniosek – przemyślenia na temat najszybszych prędkości VPN

Zanim zaczniecie płakać z powodu tego, jak słabe mogą się wydawać te prędkości, chciałbym zwrócić uwagę na pokazane przeze mnie prędkości na serwerach lokalnych w tych krajach, w których VPN nie jest aktywny.

Ważna uwaga

Obecne globalne spowolnienie Internetu sprawiło, że prędkości są niestabilne dla prawie wszystkich użytkowników. Zarządzanie w celu uzyskania tych prędkości w czasie dużych globalnych obciążeń danych jest w tym przypadku imponujące, więc daj FastestVPN na chwilę przerwę, tak?

3. Doskonała cena

Właśnie w tym momencie wyniki testu prędkości są prawdopodobnie najlepszym miejscem do umieszczenia tych informacji. Najszybsza sieć VPN jest dostępna w oszałamiającej cenie, tak niskiej jak 1,11 USD miesięcznie w ich trzyletnim planie!

Co miesiąc Raz w roku Co trzy lata
Cena /mo$10,00$2,49$1,11
Razem 10,00 USD 29,95 USD 39,95 USD
Cykl rozliczeniowy 1 miesiąc 12 miesięcy 36 miesięcy

To fantastyczna skala cen, która czyni tę usługę solidną propozycją dla łowców okazji, którzy szukają pewnej formy prywatności i ochrony online. Oczywiście, jeśli masz gotówkę, usługę premium można znaleźć u innych dostawców – ale na pewno nie w tych cenach.

Za 1,11 USD miesięcznie usługa jest praktycznie bezpłatna. Bezpłatne dostawcy usług VPN nie są generalnie zalecane, a nawet ci dobrzy, jak Windscribe, będą próbować naciskać cię na swoje płatne plany tam, gdzie to możliwe – za znacznie wyższą cenę niż ta.

Na marginesie, zawsze bądź ostrożny z dostawcami VPN, którzy oferują bezpłatne usługi i oferują nieograniczoną liczbę usług. Te sieci VPN najczęściej biorą Twoje dane i sprzedają je stronom trzecim w celach zarobkowych. To jedyny sposób, w jaki są w stanie utrzymać działalność. Niektóre zrobią to subtelnie, a inne wykorzystają reklamy w aplikacji.

4. Obsługa przesyłania strumieniowego w dowolnym miejscu & P2P

Podobnie jak w przypadku większości dobrych dostawców usług VPN, FastestVPN pomoże ci pokonać usługi blokowane geograficznie i pozwoli na strumieniowanie z różnych źródeł medialnych. W tym przypadku przetestowaliśmy je za pomocą Netflix i stwierdziliśmy, że ich treści w USA mogą być dobrze przesyłane strumieniowo. Niestety, na razie jest to jedyny region, który obsługują.

najszybciejvpn ma różne przydatne funkcje dla rozrywki

Co więcej, FastestVPN obsługuje P2P na wszystkich swoich serwerach i możesz uruchamiać swoje torrenty, gdy jesteś podłączony do dowolnej lokalizacji serwera. Istnieje oczywiście pewna wada, ponieważ prędkość P2P jest związana z ogólną wydajnością VPN.

Jeśli na przykład łączysz się z serwerem Netflix, a z jakiegoś powodu dzieje się to dla Ciebie wolniej – prędkość P2P również ucierpi, chyba że przejdziesz na inny serwer. Stałem w obliczu tego dylematu, gdy oglądam Netflix i próbuję pobrać również na BitTorrent.

Wreszcie najważniejszą uwagą dla streamingu i P2P jest stabilność. Jak zawsze, poddaję FastestVPN mojemu testowi „wypalenia” w serwisie Netflix, który jest moją wymówką, aby oglądać Netflix w trybie „pracy”. Udało mi się obejrzeć dwa sezony „The Office” na jednym posiedzeniu bez żadnej usterki w połączeniu, więc powiedziałbym, że jest stabilny.

Osobiście uważam jednak, że prędkości oferowane przez FastestVPN nie są tak naprawdę odpowiednie dla P2P, pomimo ich wyraźnego zastosowania. Oczywiście zależy to w dużej mierze od sposobu korzystania z usługi. Na przykład, jeśli pozostaniesz w pobliżu USA, możesz zyskać korzyści płynące z dobrej prędkości P2P, a także z łatwością uzyskać dostęp do dodatkowej zawartości serwisu Netflix.

5. Oczyść & Lekka aplikacja

Jedną z lepszych rzeczy w FastestVPN jest ich aplikacja Windows. Jego czysta i lekka konstrukcja nie wymaga dużych zasobów i zajmuje zaledwie 5 MB pamięci podczas pracy. Wygląd aplikacji wygląda nowocześnie i łatwo się przyzwyczaić po kilkukrotnym uruchomieniu.

5.1 Wysoka kompatybilność urządzeń

Usługa jest również dostępna na różnych platformach.

najszybciejvpn jest szeroko dostępny na wielu platformach

W przypadku głównego nurtu można go zainstalować w systemach Windows, Mac i Linux. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, obsługuje systemy Android i iOS. Aby uzyskać bardziej unikalną instalację, FastestVPN można wdrożyć na routerach, PS4 i wielu innych.

5.2 Inteligentne tunelowanie & Szybkie połączenie

W aplikacji FastestVPN znajdziesz dwie opcje, które mogą się przydać – Smart Tunneling i Quick Connect. Ten pierwszy pozwala selektywnie zezwalać zaufanym aplikacjom na łączenie się z Internetem z pominięciem tunelu VPN.

Pozwala to potencjalnie zmniejszyć obciążenie sieci VPN i może pomóc w dalszym zwiększeniu kompatybilności. Jeśli okaże się, że niektóre aplikacje nie mogą się połączyć przez VPN, możesz po prostu dodać je do listy Smart Tunnel. Nie jest to idealne, ale zwiększa twoje możliwości.

Quick Connect to funkcja oszczędzająca czas, która pozwala aplikacji wybrać serwer, z którym chcesz się połączyć. Podejmie tę decyzję w oparciu o najlepsze czasy oczekiwania swoich serwerów względem Twojej lokalizacji. Oznacza to jednak, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz podłączony do serwera w swoim kraju.

Zwykle nie będzie to przydatne w takich przypadkach, ale jeśli znajdujesz się w miejscu, w którym nie ma serwera, Quick Connect może okazać się przydatny, wyszukując najlepszy w pobliżu serwer.

6. Przyzwoita obsługa klienta

Jak możesz zauważyć na poniższym obrazku, obsługa FastestVPN może zacząć się powoli. Jednak gdy agent serwisowy dowie się, o czym tak naprawdę mówisz, myślę, że okaże się on zarówno pomocny, jak i posiadający wiedzę na temat jego usług i systemów.

Obsługa klienta szybkiegovpn jest przyzwoita

Uważam, że ostatnio większość usług VPN naprawdę podniosła poziom obsługi klienta i oczywiście FastestVPN nie był wyjątkiem. Pomimo czekania w kolejce za dwoma innymi w mojej kolejce, byłem zajęty w ciągu pięciu minut od wysłania zapytania.

FastestVPN oferuje również obsługę klienta na kilka sposobów. Jako pierwsza linia kontaktu zawsze możesz skorzystać z ich bazy wiedzy, która zawiera dobrą kombinację przyzwoitych FAQ, przewodników i samouczków.

Jeśli to nie działa, mają oni również dostęp do czatu na żywo przez całą dobę. Jak widać, ich reakcja na tym kanale jest również całkiem dobra. Na koniec masz możliwość wysłania e-maila do zespołu pomocy technicznej, jeśli czat na żywo ma zbyt wiele osób, a czas oczekiwania staje się problemem.

3 rzeczy, których nie lubię w FastestVPN

1. Sporadyczne błędy w serwisie

Niektóre rzeczy, które zamierzam omówić w tym segmencie, mogą być nieco subiektywne, a ze względu na sposób działania sieci VPN niektóre błędy mogą nie być łatwe do odtworzenia. Zauważyłem jednak pewne usterki, które utrudniały przeoczenie w przypadku FastestVPN.

Kiedy po raz pierwszy zapłaciłem za FastestVPN, po fakcie poprowadzono mnie do pobrania pliku instalacyjnego. Instalując go, byłem zaskoczony, gdy stwierdziłem, że nie mogę połączyć się z żadnym z ich serwerów, pomimo zmiany protokołów i wypróbowania innych rzeczy, które zauważyłem w ich bazie wiedzy.

W końcu musiałem porozmawiać z obsługą klienta, która poprosiła mnie o zrobienie czegoś dziwnego – pobierz i zainstaluj klienta GUI OpenVPN i użyj go do połączenia. Po tym stwierdziłem następnie, że aplikacja FastestVPN może łączyć się bez żadnych problemów, nawet po zainstalowaniu GUI OpenVPN.

Następnym problemem, który zauważyłem, było to, że połączenia z niektórymi serwerami były czasami trochę nieostre. Oznacza to, że być może będziesz musiał spróbować połączyć się kilka razy, zanim połączenie zostanie faktycznie nawiązane. Wydaje się, że nie ma prawdziwego powodu, ale po pewnym czasie sprawy się rozwiązały i problem zniknął.

2. Tylko jeden punkt połączenia dla Netflix

Chociaż FastestVPN działa z Netflix, jest to ograniczone tylko do treści regionu Netflix w USA. Chociaż jest to miejsce, w którym znajduje się największa kolekcja filmów Netflix, niektórzy użytkownicy mogą chcieć uzyskać dostęp do innych regionów w celu uzyskania bardziej zlokalizowanych treści.

Amerykańskie połączenie Netflix jest również dostępne tylko za pośrednictwem jednego punktu dostępu, mimo że FastestVPN ma dziesięć lokalizacji do połączenia w Ameryce Północnej. Ten pojedynczy punkt dostępu wiąże się z szeregiem potencjalnych problemów, w tym; potencjalne przeciążenie, ponieważ wszyscy użytkownicy Netflix będą oglądać przez tę lokalizację i co dzieje się w przypadkach awarii.

3. Sieć ograniczona & Serwery

FastestVPN ma dość ograniczony zasięg z nieznaną liczbą serwerów w 39 lokalizacjach. Mimo to rozprzestrzenianie się tych lokalizacji pozostaje dość przyzwoite. Problem polega na tym, że jeśli którakolwiek z lokalizacji, które chcesz mocno obciążać, może nie być dogodnej alternatywy dla ciebie.

Serwery najszybciejvpn są ograniczone

Chociaż zauważam, że FastestVPN z czasem poprawił swoją wydajność, uważam, że wzrost ich sieci nie jest taki, jak miałem nadzieję. Dla wielu użytkowników może to być okazja do zrobienia lub przerwania, ponieważ poważnie ogranicza ich wybór – i to w dużej mierze dotyczy usług VPN.

Testy prędkości, które przeprowadziłem wcześniej w sekcjach, koncentrowały się na gęsto zaludnionych obszarach. Może to służyć podkreśleniu faktu, że ograniczone finansowanie utrudnia FastestVPN wprowadzenie jeszcze większej poprawy.

Wraz z rozwojem ich użytkowników użytkownicy mogą stopniowo zwiększać ceny, aby utrzymać działalność i ekspansję.

Konkluzja: Czy zapłacę za najszybszy VPN?

Szczerze mówiąc, to naprawdę zależy. Ponieważ VPN są dużą częścią mojego życia i pracy, uważam, że jestem rozpieszczany wyborem. Oczywiście moja sytuacja jest dość wyjątkowa, więc może nie współgrać z wieloma z was.

Większe pytanie brzmi – czy należy płacić za FastestVPN? Na to pytanie wciąż można dość łatwo odpowiedzieć. FastestVPN to dobry wybór, jeśli mieszkasz w gęsto zaludnionym regionie lub jeśli szukasz dobrego rozwiązania budżetowego, które załatwi sprawę.

Występuje w cenie killer, a jeśli wejdziesz teraz na pokład, możesz nie być narażony na podwyżki cen w późniejszym czasie, ponieważ rozszerzają one swoją sieć usług. Jeśli jednak masz bardziej wyspecjalizowane potrzeby i możesz sobie na to pozwolić, zdecydowanie sugeruję rozważenie jednego z najlepszych dostawców usług, takich jak NordVPN.

Kluczowe cechy

  • ✓ Inteligentne tunelowanie
  • ✓ Użyj do 10 urządzeń
  • ✓ Działa z Netflix
  • ✓ Uruchom P2P na wszystkich serwerach
  • ✓ Ad & Blokowanie złośliwego oprogramowania

Polecane dla

  • • Osoby poszukujące okazji
  • • Streaming Entuzjaści
  • • Omijanie cenzury

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me