Przegląd IPVanish: 5 zalet i 4 wady korzystania z IPVanish VPN

IPVanish VPN


IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

tl; dr

Początkowo bardzo wahałem się przed oceną IPVanish VPN, ponieważ wiedziałem, że są to usługi z siedzibą w USA. Osobiście to tak, jakby poprosić wilka o strzeżenie kur. Po raz pierwszy wydany w 2012 roku, IPVanish zmienił właściciela w 2017 roku. Niestety, z mojego punktu widzenia zmiana własności nie przyniosła firmie nic pozytywnego. Mam trudności z poleceniem tej sieci VPN z wielu powodów, w tym średniej prędkości, podejrzanej anonimowości i okropnej obsługi klienta.

Przegląd IPVanish: 5 zalet i 4 wady korzystania z IPVanish VPN

IPVanish VPN, założony w 2012 roku, nie jest najstarszym dzieckiem w tym bloku i tak naprawdę już raz zmienił właściciela. To, co niezwykłe w tej firmie, to fakt, że pomimo jej pozornej popularności w tak krótkim czasie, udało jej się także uwikłać w kontrowersje związane z logowaniem. Tego rodzaju rzeczy zwykle brzmią jak śmiertelna ofiara dla dostawców usług VPN, a jednak przetrwają.

Co więcej, jest to firma z siedzibą w USA, która nie jest zbyt dobra, jeśli chodzi o twierdzenia, że ​​ma ona zasadę braku logowania. Chociaż USA nie mają jeszcze obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych, mają agencje bezpieczeństwa, które chętnie rejestrują metadane internetowe dla całej planety. Całkiem zagadka.

Niemniej jednak okazało się, że jest to mieszanka wydajności, niektóre dobre, niektóre okropne, więc spójrzmy na to, co mogą zrobić.

Co lubimy w IPVanish VPN

1. Dobra dostępność

IPVanish twierdzi, że obsługuje ponad 1000 serwerów w sieci, która rozrosła się do ponad 60 krajów na całym świecie. Oczywiście koncentruje się głównie w Europie i Ameryce Północnej, z 443 serwerami w pierwszym i 561 serwerami w drugim. Chociaż pozostawia to Azję i resztę świata zaledwie garstkę, zasięg jest dostępny.

1.1 Posiada własną infrastrukturę

Niezwykłe jest to, że IPVanish twierdzi, że jest właścicielem całej swojej infrastruktury. Chociaż z pewnością może tak być w przypadku sprzętu serwerowego, nie jestem pewien, jak to może być w przypadku pozostałej części infrastruktury, która zwykle pochodzi z centrum danych.

Jako jedyny prawdziwy dostawca usług VPN najwyższego poziomu, w IPVanish posiadamy i obsługujemy całą naszą sieć, w tym serwery. To pozwala nam świadczyć usługi premium w konkurencyjnej cenie.

Nigdy nie pozostawiamy Twojego bezpieczeństwa pod kontrolą innej osoby. Ponieważ nie zlecamy naszej infrastruktury na zewnątrz, jesteśmy w stanie zapewnić najbezpieczniejsze połączenia VPN na świecie. I bez spowolnienia przez osoby trzecie, sieć IPVanish jest błyskawiczna.

1.2 Używaj z niemal każdym urządzeniem

Dla tych z was, którzy czytają moje recenzje VPN, jestem pewien, że przyzwyczailiście się już do mnie, jeśli chodzi o obsługę urządzeń. Faktem jest, że dzięki produktowi tak ukierunkowanemu jak VPN, wielu z nas będzie korzystać z szerokiej gamy urządzeń.

Aplikacje IPVanish

W rzeczywistości ośmieliłbym się powiedzieć, że wielu z nas może nawet używać wielu urządzeń na różnych platformach, nawet w jednym gospodarstwie domowym. Mówiąc delikatnie, pomimo mojego zdziwienia, że ​​niektórzy ludzie nadal używają Windows Phone – pozostaje faktem, że są nawet moi bliscy współpracownicy.

A więc masz – obsługa wielu różnych urządzeń to plus dla IPVanish.

A ponieważ IPVanish można również wdrożyć na niektórych routerach, ponownie ostrzegam tych z was, którzy myślą o tym, dla wygody lub po prostu dla kopnięć;

Uwaga

Uruchomienie usługi VPN na routerze pomoże ci pokonać limit jednoczesnego połączenia urządzenia, który narzuca większość sieci VPN. Jest jednak wada. W prawie wszystkich przypadkach (szczególnie w przypadku routerów do użytku domowego) spowolni to ruch internetowy w porównaniu z uruchomieniem aplikacji VPN specyficznych dla urządzenia. Wynika to z faktu, że routery są mniej zdolne do obsługi szyfrowania danych potrzebnego w czasie rzeczywistym, co spowalnia prędkość transmisji danych.

2. IPVanish jest trudny pod względem bezpieczeństwa

Szczerze mówiąc, bezpieczeństwo jest dla mnie drugorzędne w stosunku do anonimowości w usłudze VPN, ale jest to osobisty punkt widzenia. Kiedy myślę o użytkownikach Internetu w krajach takich jak Chiny, USA i Singapur, w pełni rozumiem potrzebę bezpiecznych połączeń.

Tylko do wiadomości, USA to jeden z najgorętszych obszarów na świecie dla firm, które ścigają te, które biorą udział w nielegalnej wymianie plików. Chiny mocno cenzurują swój Internet, a Singapur podąża śladami USA. Istnieje jednak wiele innych krajów, w których użytkownicy mogą chcieć korzystać z VPN – na przykład w krajach europejskich.

2.1 Wymuszone szyfrowanie 256-bitowe

Bez wyjątku wszystkie usługi VPN, które testowałem do tej pory, oferowały użytkownikom wybór poziomu szyfrowania. W końcu, jak już wspomniałem, wyższe szyfrowanie może zmniejszyć szybkość. Jednak IPVanish najwyraźniej zajął twarde stanowisko i wymusił obowiązkowe szyfrowanie 256-bitowe dla wszystkich użytkowników.

Patrząc z perspektywy, 256-bitowe szyfrowanie jest jednym z najwyższych obecnie poziomów i staje się coraz bardziej rozpowszechnione w nowoczesnych algorytmach, protokołach i technologiach (używamy go nawet do obsługi SSL).

Mówiąc najprościej, 256-bitowy klucz wymagałby złamania ogromnej mocy obliczeniowej, a nawet wtedy, gdy miałby wystarczająco dużo czasu – więcej lat niż w życiu każdego z nas, to na pewno.

Ważną kwestią do zapamiętania jest to, że im bardziej zaszyfrowane jest połączenie, tym bardziej prawdopodobne jest, że połączenie będzie cierpieć z powodu spadku prędkości, więc pozwolę ci sam zdecydować, jaka jest idealna równowaga, jakiej potrzebujesz w swoim życiu.

2.2 Polityka braku dzienników

To święty Graal dla dostawców usług VPN. Wszyscy musimy wiedzieć, że usługa VPN, której powierzamy nasze dane, nie po prostu się odwróci i przekaże komuś innemu. Nie powiem teraz więcej na ten temat, ale wystarczy powiedzieć, że oficjalnie IPVanish ma politykę zakazu logowania.

Twoja prywatność jest naszym priorytetem, ale zaufanie do nas jest równie ważne. Dlatego chcemy, aby nasze zasady były jak najbardziej przejrzyste. IPVanish jest dostawcą usług VPN z zerowymi logami, co oznacza, że ​​nie przechowujemy danych o połączeniach, ruchu ani aktywności w odniesieniu do naszych Usług. – Polityka prywatności IPVanish

2.3 Wybór protokołów

Jeśli bezpieczeństwo i anonimowość są bastionem usług VPN, ich protokoły są elastyczne w ich mięśniach. IPVanish obsługuje szeroki zakres protokołów, dzięki czemu można je dostosować w zależności od sytuacji.

IPVanish twierdzi, że obsługuje OpenVPN, IKEv2, L2TP / IPsec i SSTP, ale zauważam, że nie ma opcji SSTP w ich aplikacji Windows VPN. Być może został usunięty.

IPVanish Missing SSTP

2.4 Przełącznik zabijania działa!

Większość sieci VPN zawiera coś, co nazywa się Kill Switch, który ma na celu zakończenie połączenia z Internetem, jeśli połączenie z serwerem VPN zostanie z jakiegokolwiek powodu utracone. Niektóre działają, niektóre nie, ale z przyjemnością informuję, że przełącznik zabijania IPVanish działa. Może to być trochę powolne, ale gdy się zacznie, wszystko uparcie odmawia połączenia.

W rzeczywistości po załadowaniu klienta IPVanish nie będziesz mógł surfować po sieci, dopóki nie połączysz się z jego serwerem. Przeglądanie bez połączenia jest możliwe tylko po wyjściu z oprogramowania klienckiego IPVanish. To zdecydowanie najlepsza implementacja Kill Switcha, jaką widziałem do tej pory.

3. Wystarczająca prędkość do strumieniowego przesyłania wideo 8k

Szczerze mówiąc, nie jestem wielkim fanem prędkości oferowanej przez serwery IPVanish. To może być moja konfiguracja, ale uczciwie wypróbowałem prawie każdą kombinację obsługiwaną przez ich aplikację i nie miałem wiele szczęścia poza (jak zwykle) serwerami z Singapuru. To byłoby całkiem logiczne, ponieważ jest to blisko mnie lokalizacja z dobrą infrastrukturą.

Niedawno zmieniłem dostawcę internetu szerokopasmowego i chociaż moja szybkość linii została przetestowana pod kątem możliwości dostarczenia blisko reklamowanej prędkości 500 Mb / s, mój kiepski sprzęt jest w stanie posunąć się tak daleko. Dlatego tym razem zapewniam prędkość bazową, aby poinformować, jaka jest norma dla połączenia, które obsługuje moja platforma testowa – około 200 Mb / s

Wynik testu prędkości - brak podstawowej prędkości VPN

Test prędkości bez podstawowej prędkości VPN
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Prędkości IPVanish, które udało mi się osiągnąć, były bardzo smutne;

Malezja miała tylko dwa serwery, a najlepszy wybór serwera dał mi oszałamiającą prędkość 20 Mb / s. Mógłbym być wyższy niż w moim starym abonamencie internetowym, który zadzwonił z prędkością 50 Mb / s.

Wynik testu prędkości na serwerze Malezji

Test prędkości Serwer Azja – Malezja
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Mój zwykły mistrz, Singapur, dał mi mniej więcej połowę mojej podstawowej prędkości. Oczywiście nie świetne, kup hej, to prawie 100 Mb / s!

Wynik testu prędkości na serwerze w Singapurze

Test prędkości Asia – Singapore Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Australia, nieco dalej ode mnie, obniżyła tę prędkość do połowy i nieco zaskoczyła moment Pinga.

Wynik testu prędkości na serwerze Australii

Test prędkości Australia – serwer Adelaide
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Republika Południowej Afryki, zgodnie z oczekiwaniami, jak zwykle była dla mnie niska na skali prędkości. Rozumiem, że Republika Południowej Afryki może nie być wysoko pod kątem wyboru większości użytkowników, ale zawsze uwzględniam ją w przypadku zasięgu geograficznego.

Wynik testu prędkości na serwerze Afryki

Test prędkości Afryka – serwer RPA
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

W przypadku Europy moim zwykłym wyborem są Holandia, ponieważ są one w środku i mają przyzwoitą infrastrukturę.

Wynik testu prędkości na serwerze Netherland

Test prędkości Europa – serwer Netherland
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

I wreszcie na całym świecie z mojej fizycznej lokalizacji w Ameryce Północnej. Przypisuję wyższe dostępne prędkości, ponieważ jest to główna baza IPVanish.

Wynik testu prędkości na serwerze Ameryki Północnej

Test prędkości Ameryka Północna – serwer Dallas
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Przy wysokim prawie 100 Mb / s i niskim 20 Mb / s można argumentować, że IPVanish nie zapewnia tak naprawdę wysokiej wartości. Ale tutaj chciałbym wstrzyknąć, że 100 Mb / s w sieci VPN jest nadal przyzwoite i jestem pewien, że znajdziesz gdzieś serwer, który może zapewnić dobre prędkości.

Jednak te same prędkości, które mogę uzyskać dzięki IPVanish, wciąż pozwoliły mi przesyłać strumieniowo filmy w rozdzielczości 8000 UHD z YouTube. Realistycznie mówiąc, około 15 Mb / s pozwoli ci to zrobić w przypadku wideo UHD.

Test YouTube 8k

4. Dobra cena bez długich okresów blokady

Opcje cenowe IPVanish

Wygląda na to, że IPVanish znalazł się w połowie cen w wojnach VPN. Przy 10 USD miesięcznie ad-hoc i 6,49 USD miesięcznie w abonamencie rocznym, nie ma sortowania ani tu, ani tam. Z jednej strony, jeśli wybierasz się na miesiąc, nie jest to męcząco drogie, z drugiej strony nie oszczędzasz tyle co na dłuższy czas.

Weźmy na przykład Nord VPN, który ma naprawdę fantastyczne długoterminowe ceny.

Czego nie lubiliśmy w IPVanish VPN

1. Brak zoptymalizowanych serwerów

To pierwsza rzecz, którą zauważyłem po zainstalowaniu klienta VPN w moim systemie. Patrzyłem na różne ustawienia i zauważyłem, że IPVanish stawia niezwykle wysoki priorytet na serwerze Ping i odpowiednio je uszeregowuje. Poza tym musisz ryzykować z dowolną aplikacją dla Ciebie.

Nie zrozum mnie źle – ping serwera jest ważny. Zasadniczo chodzi o to, ile czasu serwer pokazuje w komunikacji z urządzeniem, ale nie jest to tak ważne w kontekście.

Jako użytkownicy VPN, z pewnością należy się spodziewać, że możemy używać linii do różnych rzeczy, takich jak torrentowanie, strumieniowanie wideo lub cokolwiek innego, więc po co skupiać się tylko na pingowaniu? Uprość życie, Proszę.

2. Problemy z prywatnością

Pomimo bardzo publicznie ogłoszonej polityki braku logów, IPVanish znalazło się pod poważnym ostrzałem z powodu braku kręgosłupa w przeciwstawianiu się władzom w przeszłości. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że zostali oskarżeni o przekazywanie informacji, które nie powinny istnieć.

2.1 Firma z siedzibą w USA

Jako firma z siedzibą w USA, IPVanish ma obowiązek powierniczy, aby pomóc władzom w dochodzeniach. Sądząc po tym, jak szybko rzekomo rzucił swojego użytkownika pod autobus, gdy poprosił o to Homeland Security, ponownie, czy jesteś skłonny postawić na nich, aby cię chronić?

USA toczą obecnie bitwę o uchwalenie przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Chociaż obecnie nie ma obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych, takich jak europejska dyrektywa w sprawie zatrzymywania danych, to jak długo to stanie się rzeczywistością?

2.2 Rejestrowanie kontrowersji

Na początku tego roku (2018) artykuł w TorrentFreak oskarżył IPVanish o przekazywanie dzienników użytkowników władzom (Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA). W każdym razie _a_ dziennik użytkownika, ale to wystarczająco źle.

Teraz IPVanish został przejęty stosunkowo niedawno, więc zapytani o to najwyraźniej zaprzeczyli wszystkim, mówiąc, że nie wiedzieli nic, co wydarzyło się przed przejęciem firmy. Mimo to uważam za przerażające, że tak poważne naruszenie jednego z głównych filarów postępowania VPN zostało tak swobodnie wyszczerbione pod dywan przez nowych właścicieli.

IPVanish nie rejestruje, nie rejestruje ani nie przechowuje logów naszych użytkowników jako firmy StackPath. Nie mogę rozmawiać o tym, co się stało na czyimś zegarku, a tego zespołu zarządzającego już dawno nie ma. Ale wiedz o tym – oprócz nielogowania, StackPath będzie chronić prywatność naszych użytkowników, niezależnie od tego, kto zażąda inaczej. ” – Jeremy Palmer, wiceprezes ds. Produktu & Marketing.

Pytanie brzmi: czy jesteś gotów uwierzyć im na słowo, skoro oczywiście są zabezpieczeni?

2.3 Znaleziono nietypowe informacje o lokalizacji serwera

Wykryto dziwne lokalizacje IPVanish

Używam speedtest.net od bardzo dawna i zwykle był dokładny nie tylko pod względem testu prędkości, ale także pokazywał prawidłową lokalizację zaangażowanych serwerów testowych. W rzeczywistości po raz pierwszy miałem ten problem w mojej historii korzystania z ich usług.

Po połączeniu z serwerami IPVanish zauważam, że Speedtest często próbował sparować mnie z serwerami, które znajdowały się bardzo daleko od miejsca, w którym byłem pokazywany. Zwykle łączy Cię z serwerem najbliższym Twojej lokalizacji.

Dlaczego więc próbuje powiązać mnie z serwerami oddalonymi o tysiące kilometrów? Poruszyłem ten problem w wiadomości e-mail do działu obsługi klienta, ale w zasadzie zignorowali moje pytanie. Wszelkie pomysły na to, co się tutaj dzieje?

Niestety, to dziwne zjawisko czasami przenosi się na usługi geolokalizacyjne. Weźmy przykład incydentu z odtwarzaczem iBBC pokazany poniżej;

Nietypowa lokalizacja serwera za pośrednictwem odtwarzacza BBC

3. Straszna obsługa klienta

Moja największa trudność związana z IPVanish – obsługa klienta. Raczej jego brak. Z pewnością rozumiem niektóre firmy, które nie zapewniają obsługi klienta 365/24/7, zwłaszcza za pośrednictwem czatu na żywo, ponieważ koszty mogą wzrosnąć.

Nie rozumiem, dlaczego firma świadcząca usługi techniczne, taka jak IPVanish, uważa, że ​​może sobie na to pozwolić.

Ponadto nie rozumiem, dlaczego uważają, że w porządku jest twierdzić, że oferują całodobową obsługę klienta, jeśli poświęcą trzy dni na beztroskie udzielenie odpowiedzi na szczegółowy e-mail z prośbą o pomoc.

Obsługa klienta IPVanish

TECHNICZNIE są poprawne, odpowiadają natychmiast – zautomatyzowany e-mail z informacją, że wkrótce odpowie. Jednak jest to do tej pory sprzeczne z duchem obsługi klienta, że ​​byłem po prostu oszołomiony.

Ich odpowiedź była nie tylko opóźniona o trzy dni, ale również nie rozwiązała w żaden znaczący sposób problemów, które miałem. W zasadzie powiedzieli mi:

odłącz się od bieżącego serwera i przełącz na inny protokół. Spróbuj połączyć się z najbliższym serwerem.

Dostarczyłem im szczegółowe informacje na temat problemów, wraz z konfiguracją mojego klienta i wszystko, co mieli do powiedzenia, to to. Gdybym nie wypróbował rozwiązania, które już zasugerowali, wstydziłbym się za siebie. Nie jestem pewien, czy problem dotyczy polityki firmy, czy pracownika obsługi klienta, który tak naprawdę nie chce pracy, ale efekt końcowy jest taki sam.

IPVanish, WSTYDŹ SIĘ.

4. Słaba aplikacja klienta

Od przestarzałego projektu po bardzo rażący brak opcji, można powiedzieć, że aplikacja IPVanish jest usprawniona i minimalistyczna – jeśli ktoś byłby miły. Niestety, brak wielu bardzo niezbędnych funkcji sprawia, że ​​wydaje się to źle pomyślane, a nie usprawnione.

Od blokady do jednego standardu szyfrowania po brak organizacji serwera (z wyjątkiem Pinga, to zawsze Ping wraz z nimi), surowość projektowania została podjęta nieco za daleko.

I osobiście, gdybym miał usługę oferującą tak niskie prędkości, nie dodałbym monitora ruchu w samym kliencie. To jest jak wcieranie soli w otwartą ranę.

Podsumowując: Czy IPVanish VPN jest wart swojej ceny?

Kiedy usiadłem i zaczerpnąłem tchu po długim zadaniu na temat obsługi klienta, musiałem się uspokoić na kilka minut, aby odzyskać koncentrację. Jedną z moich petów jest kiepska obsługa klienta i tym razem dostałem tę informację.

Mimo to, mając równowagę rzeczy za i przeciw tej firmie, wydaje mi się, że wciąż jest to trochę niezwykłe. Weźmy na przykład ich twardą postawę w zakresie bezpieczeństwa, wymuszając 256-bitowe poziomy szyfrowania. Jednocześnie przeszli przez młyn rejestrowania zarzutów, które po prostu starali się odrzucić.

Ostatecznie uważam, że to nie tyle poważne problemy techniczne, z jakimi boryka się IPVanish, ale postawa firmy. Od wiceprezesa ds. Marketingu, który może spróbować odrzucić zarzuty, mówiąc „nic nie wiemy” pracownikom obsługi klienta, którzy w zasadzie nie dbają – czuję, że IPVanish ma poważne problemy.

Jednak z właściwym pozycjonowaniem i odrobiną połysku wciąż istnieją setki, jeśli nie tysiące, którzy nie zawracają sobie głowy właściwą decyzją i czytają o produkcie, zanim go kupią..

Osobiście nie dotknąłbym IPVanish 10-metrowym drągiem, ale szczerze mówiąc, ma to swoje jasne punkty, jak wspomniałem w mojej recenzji.

Kluczowe cechy

 • ✓ 256-bitowe szyfrowanie
 • ✓ Zrównoważone opcje cenowe
 • ✓ Obsługa do 10 urządzeń jednocześnie
 • ✓ 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • ✓ Obsługuje udostępnianie plików P2P
 • ✓ Polityka braku logowania

Polecane dla

 • • Streaming wideo (czasami)
 • • Użytkownicy świadomi bezpieczeństwa
 • • Fani P2P
 • • Użytkownicy z USA i UE

>

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map